Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1184) azbest


azbest
félisten

Nos előszóban: PC user vagyok már egy ideje, de szerencsére volt alkalmam régi MAC-ekhez is... mondjuk én elfogult vagyok... engem érdekel mindkettő, a winxp sajnos nem teljesen a szívem csücske... beletelt egy kevés időbe, mire rutinszerűen megtaláltam benne mindent (a régi felülettel használom, mert praktikusabb, gyorsabb 512MB rammal már jól is megy)

Az OSX szerntem teljesen másképp közelít a dolgokhoz: ott inkább a használhati érték volt szem előtt, különösebb ismeretek nélkül is leht kis gyakorlással hatékonyan használni. A windows az XP -vel ment el ebbe az irányba, de azzal a hibával, hogy ott sok feladat megoldásához el kell érni a rendszer rejtettebb beállításait is... aki 'csak' a feltett néhány programot használja, annak kényelmesebb lehet, de aki jobban szeret kipróbálni dolgokat, azt idegesíti...

Az érdekes hatással lehet a Mac-ekre, hogy intel cpu-juk lesz...
Néhány tipp:
- miért ne lehetne direkt Mac-re készített CPU? annyi az egész, hogy a gyárban lézerrel ''kivágják'' azt az azonosítót a tömegtermelésre szánt változatokból, ami megkülönbözteti a ''design for Mac'' CPU-t... a szorzókat és a cache méretet is így állítják be különbözőre a futószalag végén...
- az alaplap is lehet egyedi, egyben hardverkulcs szerepét is ellátja... no meg a chipset is tartalmazhat olyan finomságokat, ami más mint az átlag x86-nak... sok olyan dolog van integrálva ma is rájuk, ami pc-ben külön alkatrész...
-A többi alkatrész eddig is beletehető volt, ha volt driver hozzá... De a kártyák ezután is lehetnek ''designed for Mac'', ha olyan dupla biosuk lesz, ami az osx spéci rendszerhívásait is támogatja... eddig is jóformán a bios volt a különbség...
Csak olyan kártya megy Mac alatt, aminek van Mac változata is....

Tehát továbbra is magasan tartható a MAC hardver ára... és továbbra is csak buherával tehető be PC hardver .

Ettől még lehet Windows kompatibilis a masina, persze ki az az okos aki drágábban megvesz egy gépet és a 'különbséget' letörli...

Arra kíváncsi leszek, hogy milyen lesz az új mac-ek árazása... olcsóbban sem adhatják mint a PPC változatokat, mert akkor a PPC-sek háborodnak fel...
Ekkor azért a hardverhez jobban értő usereknek átfut az agyán, hogy 'ugyanarra' a vasra programostól és os-estől érdemes-e 2xannyit költeni... (az idézőjelek nem véletlenül szerepelnek)

Végszó:
Nem hajlok egyik tábor felé sem...
- a felhasználók csak nyerhetnek ebből
- később esetleg olcsóbb MAC-ek
- Az OSX szorításában a Windows-nak is felhasználóbarátabbnak kel majd lenni
- mit lép a linux tábor erre? eddig az osx a legjobb kezeklőfelületű szélesebb körben elterjedt unix (saját szubjektív vélemény)
- más lesz az 'elit' gép/os, ami részben társadalmi szimbólum? mondjuk sun munkaállomások?

Kíváncsian várom a jövöt :)
Ja és a termék életciklusról meg annyit, hogy a PC esetében egyedül a játék ami miatt 'mindig' fejleszteni kell... egy 1GHz körüli Pc is szinte minden feladatra képes... sőt elég népszerűek a kis p1-p2 gépek is... szépen csendben elvannak a feladatukkal :)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.