Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) chris0000 válasza Bandit21 (#49800) üzenetére


chris0000
őstag

thx, h írtál, a lényeg, h szuper lehet... üdv. :)

(#49802) Bandit21 válasza chris0000 (#49801) üzenetére


Bandit21
addikt

Van itt akinek Fana van (asszem 8 nm) és rally-zik beamng-vel.
Amúgy a beamng annyira szerteágazó dolog, hogy szerintem mindenképp megéri. Ha akarod pályán mész ha akarod busz járat a városban, vagy épp 3 m-es vas golyót ejtesz a kamionra.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#49803) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Srácok playseat Evolutionhoz oválcsővet hol tudnék venni szerinetetek ?
Kiszakadt a csavarral együtt sajnos és ha rövidebre vágom akkor nem elég. :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#49804) v2 válasza jozefgucci1 (#49803) üzenetére


v2
senior tag

Egy lemezt rá kell hegeszteni és kifúrni

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#49805) footy


footy
addikt

Mivel berendeltem egy CSL DD-t es azon gondolkozom hogy egyben adom el a jelenlegi szettem, ezert felmerult 2 kerdes:
- A playseat evolution nem jon be, mert kenyelmetlen derekban es nem tudom jol beallitani magamra egyebkent sem. A Next Level Racing F1-GT (nem lite) kenyelmesebb? Beallitani jobban lehet, stabilabbnak is tunik, de az a mubor mar keprol is eleg izzasztonak hat.
Szoval elorelepes a NLR F1 a Playseat Evolutionhoz kepest?

- Ha egyben elkel a szett pedalt is vennem kell. A CSl pedalokkal elegedett vagyok, viszont ha megint vennem kell akkor nyitott vagyok masra is. A CSL es a CSL Elite kozott van erezheto kulonbseg precizitasban? Vagy menjek egybol CSL LC-re? Tartossagban van kulonbseg?

koszi

(#49806) Joshi válasza v2 (#49804) üzenetére


Joshi
titán

+1

:K

(#49807) Laby válasza footy (#49805) üzenetére


Laby
senior tag

Atesz cockpit + bármilyen kényelmes utcai autó ülése egy bontóból.
Olcsóbb, jobb, kényelmesebb, alakíthatóbb, nem beleizzadós...stb.

(#49808) JulesTS válasza chris0000 (#49799) üzenetére


JulesTS
őstag

Most kipróbáltam gyorsan DD1-el. Mindent hagytam alap beállításon, de az autó mozgása és az FFB is távol van egy ACC, AC, Raceroom, AMS2, RF2-től. Nekem a Beamng továbbra is egy autó törésteszt szimulátor maradt, csillezni jó, de ha versenyezni szeretnék, akkor mást veszek elő...

(#49809) JulesTS válasza footy (#49805) üzenetére


JulesTS
őstag

Még egy szavazat Atesz rigre. A pedálok meg ár címke alapján növekvő sorrendben jobbak is, de szerintem ha nincs rá feleslegesen sok pénzed, akkor az alap CSL + LC fék egy 3drap elasztomer készlettel tökéletes megoldás...

(#49810) Laby válasza JulesTS (#49809) üzenetére


Laby
senior tag

Volt már sok pedálom, jelenleg CSL Pedals LC van "csak", de közvetlenül előtte V3 volt. Nekem személy szerint egyáltalán nem hiányzik a V3. Minőségibb, jobb...meg minden, de messze nem annyival, mint amennyivel drágább. Az árát meg befektettem más eszközbe. Tudom ezzel nem leszek népszerű, de attól még ez az én személyes tapasztalatom.

Amikor vettem a CSL Pedals LC pedált, akkor még nem volt kint a CSL Elite Pedals V2 pedál, de az első verziója volt a V3 pedál előtt és azt is nagyon imádtam. Azzal még jobban is éreztem a féket, mint a V3-al.
Szóval ha most vennék pedált én ár/érték arányban CSL Elite Pedals V2-t venném gondolkodás nélkül.

(#49811) Laby


Laby
senior tag

Szerintetek CSL DD gyártásán a kiadása óta javítottak?
Az első időszakban rengeteg panasz volt rá, nekem is, barátomnak is van negatív tapasztalata. Azért sok idő eltelt azóta, vajon javítgatják ilyenkor az ismert gyerekbetegségeket, vagy azóta is ugyan úgy csak hányják ki amennyit csak lehet gyártani?

(#49812) footy válasza Laby (#49807) üzenetére


footy
addikt

Nem Magyarorszagon elek szoval a postazassal egyutt nem erne meg az Atesz fele cockpit.
Elorelepes NLR F1 lenne vagy nem?

(#49813) chris0000 válasza JulesTS (#49808) üzenetére


chris0000
őstag

thx, h ránéztél... legalább tudom mire számíthatok.. üdv. :)

(#49814) JulesTS válasza Laby (#49810) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem is volt/van mindhárom, nem véletlenül van úgy árazva ahogy...
És szerintem is akár a legolcsóbbal is teljesen jól el lehet lenni. A CSL Elitet én is nagyon szerettem. Most a fiamnál van.

(#49815) JulesTS válasza Laby (#49811) üzenetére


JulesTS
őstag

Szerintem nem változtattak rajta...

(#49816) GalaHU


GalaHU
őstag

Korábban volt téma, hogy mennyit kell várni a külföldi rendelèsekre. Nos, az én Fanatec V3 pedálomhoz rendelt nyomtatott elem ami kiváltja a kuplungpedàlt (2 pedálossá alakítja a cuccot) 2 hónap után érkezett meg Írországból. A Brexit miatt vámköteles lett, így heteket töltött a Magyar Pistánál, mire kiszabták a 800 forintos sarcot! :) De címre nem viszik, tessék érte bebumlizni a Hivatalba! (A Jenőhöz, az Úrhoz!)

De hogy ne csak siránkozás hanem némi közszolgálati tájèkoztatás is, íme a méretek ha valaki inkább itthon legyártatná:
Palást magasság: 42,18
Külső átmérő: 19,91
Belső átmérő: 16,26

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49817) fatal` válasza GalaHU (#49816) üzenetére


fatal`
titán

Írországból vám? Írország az EU tagja.

Vagy UK-ból jött csak Írországon keresztül?

(#49818) GalaHU válasza fatal` (#49817) üzenetére


GalaHU
őstag

Észak-ír, de ott most is megy a kavarás a vámunióval. Meg lehet hogy a cégbejegyzés GB, hiába van a telephely északon, a franc se tudja, ezt nem vágom. 800ft-ért nem is púposkodik az ember, pláne ha már hónapokat várt…

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49819) fatal` válasza GalaHU (#49818) üzenetére


fatal`
titán

Jah Észak-ír, így már értem, az UK és így vám van. :)

Meg 800 forint miatt nem is érdekes, csak meglepődtem :)

(#49820) adrian360


adrian360
őstag

Kicsit off: van itt olyan aki iRacingezett, jól tudom hogy pályára kocsira sosincs akció, csak az állandó "ha többet veszek egyben lejön a 10-20%"? C license környékén milyen pályák kocsik ajánlottak/ kötelezőek? Egyelőre csak a Road license érdekelne.

(#49821) camaro79 válasza adrian360 (#49820) üzenetére


camaro79
aktív tag

Igen, tartalmakra csak mennyisegi kedvezmeny van.
hogy mit erdemes venni? Attol fugg, hogy open wheel vagy gt autokat szereted.

(#49822) chris0000 válasza JulesTS (#49808) üzenetére


chris0000
őstag

hi. még egy olyan esetleg, h a Snowrunner nincs meg véletlen, vagy lehet már próbáltad is?
nem szimulátor, de baromi kiváncsi vagyok, h mennyire élvezetes a DD-vel... thx. üdv. :)

(#49823) adrian360 válasza camaro79 (#49821) üzenetére


adrian360
őstag

Szerintem GT vonalon maradok.

(#49824) JulesTS válasza chris0000 (#49822) üzenetére


JulesTS
őstag

Próbáltam, de az inkább billentyűzet, vagy kontrolleres játék szerintem.

(#49825) f3rdzs0 válasza JulesTS (#49824) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Én nem DD-vel hanem T248-tel próbáltam, de egyet kell értsek. Belső nézetből kormánnyal elég nehezen irányítható, külső nézetben meg már annyira nem volt élmény a kormány.

Plusz a mindenféle daruk irányítása pokol volt kontroller nélkül.

Amúgy jó játék, de nem ezen fog visszajönni egy kormányba befektetett pénz :))

f3rdzs0

(#49826) Joshi


Joshi
titán

Attila ma meghozta a kormány és váltótartókat. Nekem még az egyoldalas volt ami nem volt olyan stabil mint ez, illetve a kéziféknek is kellett tartó.

(#49827) JulesTS válasza Joshi (#49826) üzenetére


JulesTS
őstag

Szuper szerkezet. A kézifék tartó is jó! Ha tudom, hogy van ilyen, akkor nem barkácsolok, hanem megveszem azt is...

(#49828) GalaHU válasza Joshi (#49826) üzenetére


GalaHU
őstag

Nagyon király, gratula!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49829) biker válasza JulesTS (#49827) üzenetére


biker
nagyúr

pedig van, nekem is ilyen van :) minden irányban is állíható. Vagy te a kilógó tálcára gondolsz csak?

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49830) tome0001 válasza Joshi (#49826) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Iszonyat masszív szerkezetnek tűnik, gratula hozzá.
Szabad megkérdezni hogy cakkpakk mennyi volt az egész (ülés nélkül)?

(#49831) Joshi válasza tome0001 (#49830) üzenetére


Joshi
titán

Most nem tudom, hogy a komplett szett mennyibe kerül, de privibe keresd Attilát.

(#49832) JulesTS válasza biker (#49829) üzenetére


JulesTS
őstag

Igen, a kilógó tálcára. Váltózartó nekem is van, arra hegesztettem kéziféktattót laposvasból:
https://4utem.blogspot.com/2022/04/kezifektarto-atesz-fele-wheelstandre.html
Ugyan külön nem állítható, de úgy csináltam, hogy kézre álljon és atomstabil lett...

(#49833) mmdms válasza JulesTS (#49832) üzenetére


mmdms
addikt

Nem furi a monitorpozicio igy hogy gyakorlatilag felfele nezel?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#49834) JulesTS válasza mmdms (#49833) üzenetére


JulesTS
őstag

Monitor közép kb. 2cm-rel van följebb a szem magasságomnál, a képernyő alja meg kb 3cm-rel van lejjebb a műszerfal tetejénél, de látom így is a képernyő alját. 190cm magas vagyok...

(#49835) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
belépő szinten mit ajánlanátok, amit PS4 kompatibilis is? Látom a logi, thrust, és fanatec az ajánlott.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#49836) v2 válasza Speeedfire (#49835) üzenetére


v2
senior tag

Szia. MI a keret? [link] Ez jó lehet

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#49837) Gabisan


Gabisan
tag

Sziasztok!
Február elején fizettem ki a Fanatech-nek egy CSL DD 8Nm bázist asztali felfogatóval.
Most adták át a UPS-nek,elvileg kedden kézbesítik.
Nagyon sok rosszat olvastam a UPS magyar részéről,mik a tapasztalatok mostanában az átvétellel kapcsolatban? :U Állítólag nem hívnak fel,ha itthon vagy ,akkor sem kapod meg mindenféle kamu indokkal... :(((
Előre is köszönöm a váalszaitokat. :R

Gabisan®

(#49838) fatal` válasza Gabisan (#49837) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem ez körzetfüggő lehet. A tracking sokszor baromságot ír, az ügyfélszolgálatot is felesleges hívogatni, mert ott is hülyeséget mondanak.

A kiszállítással még soha nem volt gondom UPS esetén itt, a futár is jófej.

De Julesnál többször előfordult, hogy a rendelésnek csak egy részét kapta meg az egyik nap, a maradékot meg a következő nap szállították.

(#49839) Csavez™ válasza Gabisan (#49837) üzenetére


Csavez™
veterán

Nekem egyszer a szomszéd asztalára rakták le az ezer ercsis alaplapot, még szerencse hogy nem esett, rá egy évre meg egy másik tag a 3080ti-t a 36 helyett a 26-ba rakta be a kuka mögé amit el is loptak az ott lakók, 4 nap után adták vissza amikor a rendőrséget is bevontuk, az ups a legalja, de tényleg. Nem hiába mondja Tom Hanks is Az ember, akit Ottónak hívnak című filmben az ups futárnak, hogy magukkal mindig csak a gond van... , nem csak itthon tré a banda! :D
Pár hete azt írták, hogy nehezen megközelíthető a cím, így nem tudtuk kézbesíteni a csomagot, mintha a hegyekben laknék a fák között, persze az ügyfélszolgálat lerázott..., meg sorolhatnám. A telefont nem ismerik, arra kell figyelni, ha nem vagy otthon lerakhatják a telkeden, és ez bent van a szállítási szerződésben az eladó részéről, persze azt mondják hogy többször csengettek, meg hívtak telefonon, hazudnak mint a vízfolyás! :)

[ Szerkesztve ]

(#49840) Speeedfire válasza v2 (#49836) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

30-40k körül gondoltam, de ha jól sejtem akkor ennyiért esélytelen?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#49841) v2 válasza Speeedfire (#49840) üzenetére


v2
senior tag

Igen

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#49842) Gabisan válasza fatal` (#49838) üzenetére


Gabisan
tag

Köszi a "megnyugtató" :Y válaszokat. Es Te melyik körzetbe tartozol? En a XVI ker Nagyicce környékén vagyok.
És a futárnak a száma gondolom sehol nem látható.És általában a nap melyik szakában szokták kézbesíteni? A My UPS Choice val sem lehet atrakni masik napra vagy atvevopontjukra?Ami elvileg a VI kerben van? :U :U

Gabisan®

(#49843) GalaHU válasza Gabisan (#49842) üzenetére


GalaHU
őstag

Viccelsz? Az a világ vége! A varjú is csak 2 heti hidegélelemmel indul útnak… :) (Üdv a XVII-ből!)

Viccet félretève, bár össze se tudom számolni hányszor rendeltem már a Fanától (két kéz biztos kevés lenne) még soha nem volt gond a UPS-es futárral, szóval nyugi… ;)

(Ha esetleg rámcáfolnak április elején akkor írok)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49844) fatal` válasza Gabisan (#49842) üzenetére


fatal`
titán

Pest megye, Szigetszentmiklós környéke.

A kézbesítés időpontja szintén attól függ, hogy hol vagy, mert sorba mennek és még így is változó. Ide általában a UPS délután jön.

(#49845) Joshi válasza GalaHU (#49843) üzenetére


Joshi
titán

"Viccelsz? Az a világ vége! A varjú is csak 2 heti hidegélelemmel indul útnak… :) (Üdv a XVII-ből!)"
Arra még a madár se jár (Üdv Győr Ady-város). ;]

(#49846) Gabisan válasza GalaHU (#49843) üzenetére


Gabisan
tag

Koszi :R ,akkor remelem nem lesz gond.Átvételkor nem kell aláírni valamit?Soha nem hív előtte a futár?A XVII , kerben kb mikor szokott kiszállítani nálad?Én egy társasház 3. em.-én lakom,akkor felcsönget legalább,remélem. :U

Gabisan®

(#49847) sentry0 válasza GalaHU (#49843) üzenetére


sentry0
tag

Az én csomagomat is UPS hozza. Pénteken készült el a csomagom, így elvileg holnap remélhetőleg a futár átveszi a forgalmazótól (sim motion, Németország). Kíváncsi vagyok hány nap alatt jut el hozzám (Győr). Amúgy én is csak rosszat hallottam UPS-ről, de pl a héten megjött az SHH váltó, amit a DHL hozott (és róluk is rosszat hallottam csak), és az patika volt. Igaz DHL express volt, az nagyon gyorsan megjött.

(#49848) Speeedfire válasza v2 (#49841) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi, akkor hagyom. Nagyon casuel gamer vagyok csak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#49849) proci985 válasza Gabisan (#49837) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pro tip: regelj es ott meg tudod adni, hogy a postara vigyek a cuccot.

mondjuk UPSnel nekem egyszer megoldottak, amikor a postai cimem egy koltozes kozepen elszurtam, es az uj varos + regi egyeb mindent adtam meg :DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49850) GalaHU válasza Gabisan (#49846) üzenetére


GalaHU
őstag

Dolgoztam futárszolgálatnál, értelmezhetetlen kérdés hogy “mikor szokták”…

Az aznapi túrákat hajnaltájt állítja össze a járattervező szoftver az aktuális küldemènyek alapján. Lehet hogy a depó ès teközted senki sincs, és 8-kor csöngetnek, ha meg van 60 màsik küldemény akkor csak délután.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.