Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) seawolf570 válasza N€T0X|N (#11400) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ennél olcsóbbat nem találsz, még használtan sem nagyon. Sajnos sok alternatíva nincs, szerintem ez jó vétel.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11402) Jack@l válasza N€T0X|N (#11400) üzenetére


Jack@l
veterán

Ami van az mind 40-60e-es kategória.
Talán ez, ami olcsóbb: [link]

UI: kómásan már látom válaszoltak

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11403) wolf033 válasza N€T0X|N (#11400) üzenetére


wolf033
senior tag

A Fanatec CSR-t nem lehet összehozni vele. Az lenne a legolcsóbb megoldás. :)

(#11404) cyberkind


cyberkind
félisten

Ha beteszitek a squash labdát a fékpedál alá, akkor ti se tudjátok úgy lenyomni hogy 100%-osan foglyon a fék, illetve kegyetlen nehezen is lehet lenyomni ? :F

Paranormal Cocktivity

(#11405) neilszab válasza cyberkind (#11404) üzenetére


neilszab
őstag

Újrakalibrálás után már az lesz a 100%, amíg ki tudod nyomni.

Nekem a DFGT után a G25 is marha nehéz volt, most hogy már PTR pedálom van, a standard G25 röhejesen puhának tűnik és már attól beesik a fék, ha csak ránézek! :DDD

Szokás kérdése, kell neki pár nap/hét.. ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#11406) cyberkind válasza neilszab (#11405) üzenetére


cyberkind
félisten

És hol kell kalibrálni, sehol se találom ezt a menüt ! :U

Paranormal Cocktivity

(#11407) Jack@l válasza cyberkind (#11406) üzenetére


Jack@l
veterán

Gondolom kihúz-bedug, megnyomkodja a lábával.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11408) cyberkind válasza Jack@l (#11407) üzenetére


cyberkind
félisten

Ennyi csak ?
Azt gondoltam hogy van olyan menü mint a régi kormányoknál volt !

Paranormal Cocktivity

(#11409) Jim74 válasza cyberkind (#11404) üzenetére


Jim74
nagyúr

Meg fogod szokni. Eleinte ugyanezt éreztem, most már simán csutkára tudom nyomni a pedált :DDD
Meg gondolom a labda is puhul időközben valamennyit.

(#11410) Flashget válasza Jim74 (#11409) üzenetére


Flashget
félisten

azt biza cserélni kell idővel :)

Realme GT Master Edition

(#11411) Jim74 válasza Flashget (#11410) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hamarabb szét szoktuk verni a squashpályán a labdát, minthogy felpuhuljon a fékpedál alatt :DDD

(#11412) Gabonetta válasza Jim74 (#11411) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

És milyen labdát használtok? :D Két sárga pötty nyerő? :)

(#11413) Jim74 válasza Gabonetta (#11412) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én olyat használok. Pályán is és fékpedál alatt is :D

(#11414) Flashget válasza Jim74 (#11411) üzenetére


Flashget
félisten

a sport részét én max. PC-s játékon játszanám :DDD

Realme GT Master Edition

(#11415) Jim74 válasza Flashget (#11414) üzenetére


Jim74
nagyúr

:DDD
MAjd legközelebb lemegyek a pályára egy XBOX controllerrel ütő helyett :DDD

(#11416) haypro


haypro
senior tag

Srácok, tudnátok segíteni?
Milyen kormányt vegyek? A keret 16.000Ft, tudom, nem sok.
Ennyiért kéne a lehető legjobb kormány.
Ezek közül valamelyik?
Köszönöm!

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#11417) Joshi válasza haypro (#11416) üzenetére


Joshi
titán

Nem ismerem ezeket a kormányokat de azt tudom hogy a SteelSeries Simraceway SRW-S1 az csak egy kormánykerék és nem tartozik hozzá se kormány se pedál. :D

(#11418) ricshard444 válasza haypro (#11416) üzenetére


ricshard444
veterán

Használt Logitech DF Pro vagy 10 körül MOMO, újon 25 alatt mind hulladék kategóriát képviseli.

Vannak dolgok...

(#11419) haypro válasza ricshard444 (#11418) üzenetére


haypro
senior tag

A MOMO már jó kormány?
És akkor újonnan 25 körül mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#11420) Dr. Gonzο válasza haypro (#11419) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ha már 25-nél tartunk.... használt Logitech Driving Force GT, esetleg garanciával is!

(#11421) cyberkind


cyberkind
félisten

Ti próbáltátok már kormánnyal az NFS Most Wanted 2012-t ?
Én ezt hittem hogy billentyű után csak jó lehet, hát igen jó is lett, jó fos, erre a játékra minden idő felesleges, sőt főbe kéne lőni aki játszik vele ! :W

Paranormal Cocktivity

(#11422) itouchfan válasza cyberkind (#11421) üzenetére


itouchfan
senior tag

Hát egyik nfs-hez se jó a kormány..talán shift/ shift2. Fölösleges vele próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11423) arty válasza itouchfan (#11422) üzenetére


arty
veterán

mindegyikhez jó a kormány, kivéve a criterion szemeteit (új hot pursuit/most wanted)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11424) Flashget válasza cyberkind (#11421) üzenetére


Flashget
félisten

240-el derékszögű kanyart olyan mindegy mivel veszel be ;]

Realme GT Master Edition

(#11425) cyberkind válasza Flashget (#11424) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezzel nincs is baj, ha a játék min. olyan jó lenne mint az Underground-ok, vagy az eredeti Most Wanted ! :)

Paranormal Cocktivity

(#11426) itouchfan válasza arty (#11423) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mindegyikhez jo, meg nyilván jobb élmény, de semmi realitása nincs...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11427) Flashget válasza cyberkind (#11425) üzenetére


Flashget
félisten

Ezekhez a kacatokhoz egy ilyen való. :)

Realme GT Master Edition

(#11428) F4Zi válasza Flashget (#11427) üzenetére


F4Zi
tag

egy "ilyen" fog landolni pár héten belül a G27-emre :D

[ Szerkesztve ]

(#11429) iOnizer


iOnizer
tag

Valaki? :)

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, mert a Speedlink darkfire kormányomat képtelen vagyok normálisan beüzemelni.
Most vettem egy új gépet, és valamiért olyan, mintha a kormány beakadna bizonyos helyeken a kormány, pedig valójában nincs erről szó. Elfordítom balra 90 fokkal, és akkor egy pillanatra lefagy(1-2mp), majd hirtelen érzékeli, hogy éppen hogy is tartom a kormányt. ugyanez van a fékkel is, a kettő kombinálva meg egyenesen használhatatlan.
Az eszköz hivatalos driverét feltelepítve ugyanúgy rossz a helyzet. A régi gépen gond nélkül működik.
Alaplap driverei fel vannak rakva. Baromi őrjítő. :F Ha esetleg az segít, akkor teszek fel videót a problémáról.

Előre is ezer köszönet! :R

Alá bizony

(#11430) speter33 válasza Flashget (#11427) üzenetére


speter33
aktív tag

Nem lehetne középen kifúrni és rárakni egy DFP, DFGT, G25/27 tengelyre? ;] :DDD

Szerk.
F4Zi: későn fejeztem be, de egyre gondoltunk :D

[ Szerkesztve ]

(#11431) arty válasza itouchfan (#11426) üzenetére


arty
veterán

az oké, de a criterionosokban működésképtelen (alapból) :(

akár milyen árkád is a játék, nekem a gamepad elég illuziorombolo :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11432) itouchfan válasza arty (#11431) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ja, ezt nem tudtam, hogy ott nem müxik.. ebben igazad van, hogy a gamepad illuziorombolo, de én nem látom értelmét.. na mindegy

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11433) jaksa


jaksa
csendes tag

Sziasztok!
Biztos van köztetek Logitech DFGT tulajdonos.
Nemrég vettem egyet használtan és szokatlanúl hangos a motorja. Különösen ha hirtelen tekerem meg valamelyik irányba, vagy amikor USB bedugás után kalibrálja önmagát. Olyan, hogy ha este játszom, akkor felébreszti az abban a szobában alvókat. :-)
Kérdésem az, hogy ez ílyen gyárilag, vagy van valami rendellenesség vele?
Amúgy minden tökéletesen működik, szépen be lehet mindent állítani, csak zavar ez a motorikus hang.
Ma voltam egyik műszaki árúházban, hogy összehasonlítsam más kormányokkal, de sajnos csak egy 9000 foritos kormány volt kiállítva, viszont annak semmi hangja.
válaszokat előre is köszi.

(#11434) ricshard444 válasza jaksa (#11433) üzenetére


ricshard444
veterán

Sajnos ilyen, már ha "csak annyira" csinálja ezt amennyire gondolom.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#11435) F4Zi válasza jaksa (#11433) üzenetére


F4Zi
tag

A DFGT híresen nagyon hangos kormány. Nekem is volt, és előszeretettel keltettem fel vele a szomszéd szobában lévőket :D Hamar hozzászoktam, de ez gyárilag ilyen hangos.

(#11436) seawolf570 válasza jaksa (#11433) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ezt meg kell szokni a Logi kormányoknál, ez az átka a fogaskerekes hajtásnak. Nem a motort hallod, hanem a fogaskerekeket. A G25 és a G27 is hangos, bár a G27-et a ferde fogazás miatt sikerült kicsit lecsendesíteni. Fanatec-nél és Thrustmasternél nincs ilyen probléma, a szíjhajtás miatt. A Fanatec esetén a szíjhatás miatt nem olyan direkt a hajtás, ezért nem szeretik a G27-hez szokot emberek. A legjobb megoldás a Thrustmaster-é, ahol a fogaskerékhajtást keverik a szíjhajtással, Ahogy egyre jobban kopnak a fogaskerekek, úgy egyre hangosabb lesz, ezért nem árt időnként szétszedni és fehér szilikonos zsírral megkenni egy kicsit.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11437) jaksa válasza seawolf570 (#11436) üzenetére


jaksa
csendes tag

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat!
Titkon reménykedtem, hogy nem csak nálam van hangja, mert mint mondtam, minden tökéletesen működik rajta.
Arra meg én is gondoltam, hogy egyik nap szétszedem és meg nézem, hátha kiment belőle a zsír.
Amúgy a közepén nem olyan hangos, ezért az a tippem, hogy ott egy kicsit jobban ki van kopva. Persze, mondanom sem kell, hogy a hirdető úgy hirdette, mint alig használt, párszor használt és a szekrényben porosodó darabot.

(#11438) speter33 válasza jaksa (#11437) üzenetére


speter33
aktív tag

De hát pont el is mondta a tutit, poros :P :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11439) garfield545


garfield545
tag

Sziasztok tudnátok segíteni hogy valahonnan lehet szerezni a g27-hez mottort ? mert sajnos meg döglőt

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#11440) seawolf570 válasza jaksa (#11437) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Szerez be egy kis tubus szilikonzsírt, és egy nagyon keveset tegyél a fogaskerékre, aztán tekergesd át párszor. Sokat ne tegyél rá, és ne használj semmilyen gépzsírt. Ettől kicsit le fog csendesedni, de nagy dolgokat ne várj, ahogyan azt írtuk, ez ilyen.

garfield545

Szerezz be egy bontott kormányt, új motor nincs. A múltkor a netet nézegetve mintha láttam volna valahol külföldön valamilyen helyettesítő motort, de azzal is barkácsolni kell. Ne kérdezd meg hol láttam keress rá a google-ban.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11441) Robi 80


Robi 80
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek nagy rizikót vállalok egy használt Logitech Driving Force GT-vel?

(#11442) Kephamos válasza Robi 80 (#11441) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem. Jó kormány, ha nincs lestrapálva.

(#11443) Predator2 válasza Robi 80 (#11441) üzenetére


Predator2
addikt

Ha röntgen szemed van nézz be a burkolat alá és ha mindent rendben találsz vedd meg.
Addig viszont mondhat bárki bármit rizikós.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11444) Robi 80 válasza Predator2 (#11443) üzenetére


Robi 80
csendes tag

Sajna az nincs...marad a rizikó :)

(#11445) seawolf570 válasza Robi 80 (#11441) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Mint minden használt termékkel, rizikót vállalsz, használtban nincs tuti. Az, hogy a rizikó mekkora, az a szerencséden múlik. A használt piacon kétféle vevő létezik, az egyik az aki már ráfaragott, a másik az aki még nem (a hangsúly a még-en van). Ha kellő óvatossággal vásárolsz, akkor a még-et elég jól ki tudod tolni időben.

Amúgy maga a kérdés volt rossz. Ez olyan mintha azt kérdezted volna, nagy rizikót vállalsz e azzal, ha felülsz egy repülőre. Természetesen ha nem zuhan le, akkor nem, de az esélye megvan. A kérdést úgy kellet volna feltenni, hogy mire kell odafigyelni a vásárlásnál, mik a típushibák, ezzel csökkentheted a rizikót, de így is megmarad.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11446) Kephamos válasza seawolf570 (#11445) üzenetére


Kephamos
addikt

Alapvetően a modell maga jó, kérdés, hogy milyen az előélete. Ha jól tudom a pedállal szoktak problémák lenni.

(#11447) seawolf570 válasza Kephamos (#11446) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Szerintem a konstrukciót a DFGT esetén nem nagyon kérdőjelezi meg senki, nincsenek durva típushibák. A lényeg, ahogyan azt te is leírtad, az előéleten van és itt nem kell konkrétan arra gondolni, hogy a gazdája ütötte vágta szó szerint. Mivel semmi sem tart örökké és minden elromlik egyszer, ettől kezdve szerencse kérdése, ezért rizikó. Aki használt cuccokat vesz az tudja, hogy a legóvatosabb vevő is belenyúlhat abba a bizonyosba. Én is mellényúltam egyszer, de szerencsém volt, mert nem átverésről volt szó, így megoldódott a probléma. Persze sok itt is a polírozott hirdetés (nem akarok senkit sem megbántani) mint pl., "sosem használt csak kibontva volt", "nem volt tuningolva", "nem ment sokat, itt porosodik a polcon, szekrény tetején", "nincs nagy baja, azt mondták 2 Ft-ért javítható, de én nem érek rá foglalkozni vele", stb., aztán jön a pofára esés. Ha valaki megtanulja ezeket szűrni, akkor kisebb lesz a rizikó, de így is meglesz.

Egyébként én a legjobban azokat a hirdetéseket imádom, amikor azt írja: "Posta nincs, előre megbeszélt helyen az xy villamos vonalán, vagy parkolóban, vasútállomáson stb.". Ilyen üzlet után mehetsz a rendőrségre, mert elhajtanak mint a magzatvizet, nem tudod semmihez sem kötni a személyt. Tudom ez OFF, de tanulságos.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11448) Joshi válasza seawolf570 (#11447) üzenetére


Joshi
titán

Véleményem szerint itt a PH-n az a legjobb biztosíték hogy egy olyan személytől vásárolsz aki legalább 4-5 éve jelen van a fórumon és nincs priusza. A frissen regisztráltakra oda kell figyelni, de ami a lényeg hogy nem szabad általánosítani. :N

Egyébként teljesen igazad van. :K

[ Szerkesztve ]

(#11449) seawolf570 válasza Joshi (#11448) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Nem, nem akartam általánosítani, csak írtam egy-két példát a polírozott hirdetésekre. Nem azt mondtam, hogy ezek átverések, csak sok esetben a valóságtartama kétséges. Erre legjobb példa a "nem sokat használt". Mi a sok és mi a kevés? Szerintem ez relatív fogalom, ezért valóságtartama megkérdőjelezhető. Ennél korrektebb az a hirdetés, amiben az áll, "Használt de kifogástalan esztétikai állapotú". Az ilyen hirdetésnél tudom, hogy valószínűleg vigyáztak rá, maximum rákérdezek mennyit használták (ami valójában felesleges, mert ez olyan mint a nők, nem szeretik ha rákérdeznek a korukra és mindig letagadnak belőle).

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11450) Flashget válasza Kephamos (#11446) üzenetére


Flashget
félisten

pedállal semmi gond.
DFP-nek volt a pillangó váltójának a hibája, hogy 2-3-t váltott fel vagy vissza. Én ilyen hibánál kaptam cserélve DFGT-t.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.