Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Dr. Gonzο válasza ricshard444 (#11343) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Budapesti lennék tuti rárepülnék. Természetesen, csakis személyes átvétellel.

(#11352) N€T0X|N válasza ricshard444 (#11343) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ilyen árért elég gyanús, bár lehet, hogy csak gyorsan kell a lóvé és azért ennyi (nem értem az ilyen eladó miért nem ír oda legalább valamit... nyilván ő is tudja, hogy mindenkinek feltűnik, hogy valami zavar van az erőben). Minimum megnézném és jól megtekergetném élőben, ha meg akarnám venni. De az se kizárt, hogy inkább bele is néznék a ház alá, ha meg nem engedi, akkor azonnal okcső.

Sent from my keyBoard

(#11353) Jack@l válasza cyberkind (#11333) üzenetére


Jack@l
veterán

Az a kütyü külön usb-s vezérlő a pedáljoz, magyarul nem a dfgt-hez kötöd, hanem a pchez. A dugóba van beépítve az elektronika. Olcsóbb a drótozás, már írtam.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11354) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Olyan kérdésem van, hogy van aki Win8-at használ itt? egyik játékban sem megy a FFB, a driver beállításnál még aktív, de a játékokban kisujjal tekerem a kormányt

(#11355) ricshard444 válasza likeaRAINBOW (#11354) üzenetére


ricshard444
veterán

Az nem a Win8 hibaja.

Vannak dolgok...

(#11356) likeaRAINBOW válasza ricshard444 (#11355) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

azt én se mondtam, hogy a win 8 hibája

(#11357) csori23


csori23
aktív tag

Sziasztok. Egy DFP tulajdonosa vagyok. Egy bajom van vele, nekem valahogy kicsi a volán átmérője, és azt szeretném töletek megkérdezni, hogy van e valamilyen lehetöség arra, hogy ezt a problémát meg lehetne-e növelni mondjuk olyan 28 vagy 30-as átmérőre valahogy. Vagy tegyek le róla.
Minden ötlet érdekel.

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11358) itouchfan válasza csori23 (#11357) üzenetére


itouchfan
senior tag

Meg lehet oldani, sokan meg is csinálják. Láttam olyat, hogy egy nagy momo kormány van felszerelve. Az ffb működik vele szerintem, viszont a mostani kormányodon lévő gombok elvesznek...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11359) csori23


csori23
aktív tag

és ha mondjuk a gombok utáni résznél rögzitenék rá valami nagyobbat?
nem szedtem még szét ilyet. nem ttudom mi fogad ott a bőr alatt

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11360) SLC09 válasza csori23 (#11357) üzenetére


SLC09
tag

Videó :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#11361) itouchfan válasza SLC09 (#11360) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én ugy gondoltam, hogy leveszi a sajàt koranykerekét.. meg egy 32 centis momo kormányt kár szétvágni sztem

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11362) Jack@l válasza csori23 (#11357) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem fogja bírni az ffb, meg a műanyag csapágyház se annyira szeresse a nagyobb nyomatékot... (nem véletlenül van rajtuk 27-28 centis)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11363) itouchfan


itouchfan
senior tag

Biztos volt már ez kérdés, de G25/27 váltót össze lehet szerkeszteni egy DFP-vel?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11364) SLC09 válasza itouchfan (#11363) üzenetére


SLC09
tag

(#11365) itouchfan válasza SLC09 (#11364) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi.. amúgy valaki próbálta már innen?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11366) csori23 válasza SLC09 (#11360) üzenetére


csori23
aktív tag

:D ez már azért tulzás :D

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11367) csori23


csori23
aktív tag

Azt gondoltam rögtön hogy a csapágyház egy bazi nagy kormányt ,pláne ha fémböl van, nem bir el, de ha mondjuk müanyag vagy aluminium kormányt raknék rá? és azt is a gombok utáni résznél. valahogy összecsavarozni a kettöt a 3 fülnél. az sztem nem lenne tul nagy sulytöbblet, vagy igen?
Nagyon nagyot amugy sem lehet mert akkor már nem érni el a váltó füleket, de olyan max. 30 sztem még belefér. A 2,5 cm lenne olalankent.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11368) Exelsior válasza SLC09 (#11360) üzenetére


Exelsior
senior tag

:Y :)) Nem semmi a pali. :) kiégtem :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#11369) seawolf570 válasza csori23 (#11367) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Itt nem csak a súlyról van szó, hanem a forgatónyomék által kifejtet erőkről is. Mivél nagyobb átmérőjű perecet használsz, annál nagyobb forgatónyomatékot tudsz kifejteni, ezáltal a csapágyazáson keresztűl oldalirányú erőt fejtesz ki a csapágyházra. Ez az oldalirányú erő annál nagyobb, minél nagyobb a forgatónyomaték. Nagyon jó példa erre a G25 csapágyházának rosszul megtervezett konstrukciója. Hiába van fém golyóscsapágy, ha a csapágyház gyenge.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11370) Kephamos válasza seawolf570 (#11369) üzenetére


Kephamos
addikt

Mi? Csavarástól nem tud tönkremenni a radiális csapágy háza.

(#11371) Bakitm válasza Kephamos (#11370) üzenetére


Bakitm
tag

Viszont szerintem hiába fogod 3-nál és 9-nél a kormányt csavaráskor nem csak a tengely körül forgatod hanem közben valamennyire meghúzod az egyik irányba. Nem tudom, hogy ez a hatás erősödhet-e ha szélesebb a kormány vagy nem.

(#11372) csori23


csori23
aktív tag

Látom nem sokan csináltak még ilyet, de szerintetek ha belevágok, nagyon lecsokken a kormány élettartama?
Vagy ami a legrosszabb. Egy eröteljesebb ffb hatásnál meg is halhat? Nincs most keret uj kormányra :) Sajnos

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11373) Kephamos válasza Bakitm (#11371) üzenetére


Kephamos
addikt

Valóban létező probléma, csak ebben az esetben nem csavarásról, hanem hajlításról beszélünk. Ha csak a tengelyre merőleges erőket vesszük figyelembe (ezek a kritikusak), akkor teljesen mindegy a kormány átmérője mert a két kéz által kifejtett erőpáros eredőjét a kormánytengely középpontjába kell redukálni és így meg tudjuk állapítani a hajlítónyomaték nagyságát az erő és az erőkar összeszorzásával. A kar pedig nem lesz más mint a kormánykerék és a kormánytengely csatlakozása és a csapágy közti távolság.
Zárójelben jegyzem meg, hogy nyíró igénybevétel is fellép, de az jelenesetben elhanyagolható a hajlítással szemben.

Remélem elég alapos voltam. :)

(#11374) Joshi


Joshi
titán

Segíthetne valaki. Ki szeretném próbálni a Live For Speed játékot de a G25 pedálokon a gázt és féket nem tudom életre kelteni. A jobb alsó sarokban ott van a piros visszajelző de egyszerűen nem működik a játékban.

(#11375) Joshi válasza Joshi (#11374) üzenetére


Joshi
titán

Sikerült de elég hülyén van megoldva a dolog. :(

(#11376) neilszab válasza csori23 (#11372) üzenetére


neilszab
őstag

Ha növeled a kormány átmérőjét és a súlyát, akkor érezhetően csökkenni fog a kráft az FFB-ben.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#11377) csori23 válasza neilszab (#11376) üzenetére


csori23
aktív tag

Szia Szabi :) És ha följebb tekerem az ffb erejét mondjuk 125%ra. Tegyük fel hogy nem lesz nehezebb a kormány, csak az átmérö nőne meg. Nem kompenzálja ki egymást?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11378) Kephamos válasza csori23 (#11377) üzenetére


Kephamos
addikt

Általános iskola, fizika óra. :) Mellesleg azt nem értem, hogy a kormány súlya mit befolyásol ezen a szinten.

(#11379) itouchfan válasza csori23 (#11377) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nagyobb lesz az erőkar, tehát az ffb-nek arányosan annyival több erőt kéne kifejtenie... ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy meg lehet csinálni, középrehúzással, és nem maxos ffb-vel, hogy ne rongálja a kormányt.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11380) neilszab válasza csori23 (#11377) üzenetére


neilszab
őstag

Azért ez a felhúzom 125%-ra azért nem teljesen úgy működik, hogy akkor minden 25% erősebb lesz.. :U

A súlyra nagyon figyelj oda, illetve túl nagy kormányt ne akarj rátenni.

itouchfan:
Miért szerinted a középre húzás egy másik motorból táplálkozik? Illetve nem nagyon értem, miben tudna ez a fölösleges effekt az FFB-nek "segíteni" bármiben? :B

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#11381) csori23


csori23
aktív tag

Értem. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat :) Még egyenlöre csak agyalok a dolgon.:)

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11382) seawolf570 válasza Kephamos (#11370) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Akkor szerinted mitől törik el a csapágyhát a G25-nél. Az igaz, hogy csavarásról beszélünk, de az ellenállás miatt oldalra is hatnak az erők ahogy forgatod a kormányt oldalra is feszíted, még ha észre sem veszed ezt. Minél nagyobb a motor ellenforgató ereje, annál jobban feszíted a tengelyt oldalra is.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11383) Kephamos válasza seawolf570 (#11382) üzenetére


Kephamos
addikt

Amennyiben a csapággyal nincsenek gondok kizártnak tartom, hogy a csavarástól károsodna a csapágyház. Leginkább a hajlítástól lehetnek gondok. A csavarás és a hajlítás nagyon nem ugyanaz.

(#11384) seawolf570 válasza Kephamos (#11383) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Nem is azt mondtam, hogy a csavarástól, hanem miközben tekered a kormányt oldalra is feszíted a tengelyt azzal együtt a csapágyat, ami a csapágyház oldalát feszíti. Mivel a csapágyak a tengely egyik végpontján vannak, így kisebb erő is elegendő ahhoz, hogy kárt tudjál csinálni a csapágyházban. Mi gond lehetne egy ekkora csapággyal? Puszta kézzel ezekben kárt nem lehet okozni, főleg úgy hogy a tengely is műanyag és a ház is az. Ezért enged a ház, mivel az a leggyengébb.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11385) Jack@l válasza Kephamos (#11383) üzenetére


Jack@l
veterán

Fogaskerekes áttétel? (nem tengelyre merőlegesek fogak oldalai, ezért szépen oldalirányú nyomás is keletkezik)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11386) itouchfan válasza neilszab (#11380) üzenetére


itouchfan
senior tag

Lehet, hogy ez így nem volt teljesen értelmes, és érthető..
Szóval azt akartam mondani, hogy ne tolja fel maxra az ffb-t, mert az tuti nem tesz jót neki, főleg egy nagyobb átmérőjű kormánynál nem.. És a középre húzás pedig nekem is csak 10%-ra van beállítva, hogy az ffb lyukat kiköszörüljem, mert nem mindig működik az, hogy 110%, és akkor jó.. pl LFS- ben sok még 70 is nekem, és így kerülöm el az ingadozást..

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11387) Kephamos válasza Jack@l (#11385) üzenetére


Kephamos
addikt

Az is igaz, de szerintem elhanyagolható. Én úgy hiszem, hogy azzal van baj, hogy a delikvens "rátehénkedik" a kormányra és ezt nem bírja ki a műanyag.

(#11388) seawolf570 válasza Kephamos (#11387) üzenetére


seawolf570
aktív tag

A Jack@ által leírt radiális erő azért is elhanyagolható, mivel a G25 esetén a két motor által egymással szembe létrejövő erő kioltja egymást elviekben.

Hidd el, nem kell rátehénkedni a kormányra, hogy elég nagy radiális erőt vigyél át a csapágyházra, mivel az a tengely végén helyezkedik el, így elég nagy lesz az oldalirányú erőkar. Minél hosszabb a kormány tengelye és minél nagyobb az átmérője a kormánynak. annál kisebb erőkifejtéssel tudsz egyre nagyobb radiális erőt kifejteni a csapágyháznál, úgy hogy észre sem veszed. Anélkül nem tudod eltekerni a kormánykereket, hogy a tengelyt ne húzzad oldalirányba, már csak azért sem, mivel a két kezed nem egyforma erős. Minél nagyobb erőt kell kifejtened a tekeréshez, annál nagyobb, a tengelyre merőleges erőt fogsz kifejteni és nem feltétlenül lefelé ható (vertikális) erőt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11389) SLC09 válasza seawolf570 (#11388) üzenetére


SLC09
tag

Vagy fogjuk fel úgy ezt az oldal irányú erőt, hogy a kormányt fixen tartod egy helyben és az FFB motor erőlködik, próbálja csavarni ahogy a szoftver adja az infót... Az FFB munkája pedig a csapágyakra fog nehezedni. Pl. A motor egy síkban van a tengellyel, így ha a tengelyünk "fixálva" van és nem tud forogni a motor vagy felfelé vagy lefelé fogja tolni a csapágyaknak. Ez forgás közben is erősödik ellenkormányzásnál.

[ Szerkesztve ]

(#11390) Kephamos válasza seawolf570 (#11388) üzenetére


Kephamos
addikt

A kormánykerék mérete nem befolyásolja a tengelyre jutó hajlítónyomatékot alapesetben. Majd holnap felrajzolok egy mechanikai modellt és rögtön világos lesz a szituáció. :K

SLC09: Ennek elméletileg nem kellene megtörténnie.

[ Szerkesztve ]

(#11391) seawolf570 válasza Kephamos (#11390) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Szerintem nagyon elbeszélünk egymás mellett. :K

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11392) csori23


csori23
aktív tag

Jo ezeket az infokat olvasni. Köszönöm hogy elmagyarázzátok ezeket az eröket, de sajnos ezzel még mindig nem tudom a választ, hogy érdemes e belefognom, vagy sem. :)
A DFP -ben 1 motor van? A G25 -ben 2? Erösebbek a motrok a G25-ben? Azért van nagyobb átméröje a kormánynak?

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11393) Jack@l válasza csori23 (#11392) üzenetére


Jack@l
veterán

Abban az esetben igen, ha nem fogod felnyomni agyatlan módon jobban az ffb erőt és nem rángatod izomból a kormányt összevissza. (meg ráb*szol mérgedben és hasonlók)
G25-ben két motor van, de azért 33 centis kormányhoz az is igen gyenge lenne.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11394) csori23 válasza Jack@l (#11393) üzenetére


csori23
aktív tag

28 max. 30 centis kormányra gondoltam, a 25 helyett. Könnyitet aluminium vagy müanyagból lenne. Amugy meg nem szoktam ütni a kormányt, se rángatni, max ha egy komoly ellen kormányzás össze nem jön . :)

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11395) Kephamos válasza csori23 (#11392) üzenetére


Kephamos
addikt

Ismerni kellene a motor(ok) pontos paramétereit és/vagy tapasztalattal kellene rendelkeznünk az üggyel kapcsolatban, hogy bármi biztosat tudjunk mondani.

(#11396) Jack@l válasza csori23 (#11394) üzenetére


Jack@l
veterán

Ilyenre még mindig jobb alapanyag lenne egy g25/g27, talán az még elvinne egy 30 centis kormányt élvezhető ffb-vel. Az aluminium jó a súly miatt, de a heggesztéshez spéci cucc kell(nem olcsó).

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11397) iOnizer


iOnizer
tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, mert a Speedlink darkfire kormányomat képtelen vagyok normálisan beüzemelni.
Most vettem egy új gépet, és valamiért olyan, mintha a kormány beakadna bizonyos helyeken a kormány, pedig valójában nincs erről szó. Elfordítom balra 90 fokkal, és akkor egy pillanatra lefagy(1-2mp), majd hirtelen érzékeli, hogy éppen hogy is tartom a kormányt. ugyanez van a fékkel is, a kettő kombinálva meg egyenesen használhatatlan.
Az eszköz hivatalos driverét feltelepítve ugyanúgy rossz a helyzet. A régi gépen gond nélkül működik.
Alaplap driverei fel vannak rakva. Baromi őrjítő. :F Ha esetleg az segít, akkor teszek fel videót a problémáról.

Előre is ezer köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Alá bizony

(#11398) leszilaci válasza Flashget (#11337) üzenetére


leszilaci
csendes tag

iRacing,
r-factor,
GT-Legends
van itt minden, csak győzzem idővel. :)

Köszönöm a válaszokat!

ne hajts gyorsabban, mint ahogy az Őrangyalod repül

(#11399) Flashget válasza leszilaci (#11398) üzenetére


Flashget
félisten

még ide veheted a Simbin GTR2-Race On vonulatát is.
ha nem akarsz küzdeni a setuppal, pályákkal meg úgy ámblokk a szimulátorozással, akkor NFS és F1 2012...arra jók, hogy 20-30 percig kikapcsolódj :)

Michelisz és Wéber a GPL-t emlegeti mindig, hogy ők azt szeretik :) Erre Wébernek volt setup tanácsai is hátha segít neked.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11400) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Külön álló H váltóra (+ esetleg szekvenciális bot kombóra) van valakinek tippje, hogy mit érdemes venni a nem félmilliós, de G25 alap váltónál jobb kategóriában?

Sent from my keyBoard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.