Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Kephamos válasza cselt (#11550) üzenetére


Kephamos
addikt

Tudomásom szerint a belseje ugyanaz. A CSR egy profibb cucc, cserébe még venned kell hozzá egy rakás kiegészítőt.

(#11552) Chrys_ válasza Kephamos (#11551) üzenetére


Chrys_
addikt

Az a CSW lesz.

(#11553) tikshow válasza Kephamos (#11551) üzenetére


tikshow
addikt

CSW - Clubsport Wheel
CSR Elite - CSW alapon Forza kormánykerékkel
CSR Forza - GT3 RS V2 alapon Forza kormánykerékkel

(#11554) Kephamos


Kephamos
addikt

ok. befogtam.

(#11555) TheCsics


TheCsics
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, de nagyon végtelen hosszú, így megkérdezném mi a véleményetek a Microsoft Sidewinder Force Feedback kormányról?

Nem keresem a tökéletes vezetési élményt, az egyetlen játék az F1 2012, majd 2013 lesz. Célom, az hogy mégsem a billentyűzettel kell szenvedni.

Jelenleg folyik a tárgyalás egy használt darabra, 8000Ft kér az eladó, elmondása szerint nem lestrapált, nagyon megkímélt darab. Nem ragaszkodom ehhez a típushoz, de ismerősnél kipróbálva jónak tűnt az élmény, de nem ismerem a többihez képest. Mire figyeljek vásárlásnál? Laptopom viszem, tehát ki is fogom próbálni átvétel előtt!
Szerk: Mivel Microsoft, gondolom felesleges megkérdezni, hogy Win7 64bit alatt működik-e?

Köszönök minden hozzáértő kommentet!

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#11556) tikshow válasza TheCsics (#11555) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem új korában sem ért 8.000-et.

[ Szerkesztve ]

(#11557) cselt válasza TheCsics (#11555) üzenetére


cselt
senior tag

Én egy ilyen kormánnyal kezdtem annó a szimulátorozást. Szerintem nagyon jó kis kormány, talán a pedálja kicsit gyengébb, visszagondolva elég gyenge volt benne a rugó. Kezdésnek szerintem jó választás.
Arra viszont figyelj, hogy usb-s legyen, mert a gameportos verziót kb lehetetlen lesz életre kelteni win7-en. Még abban sem vagyok biztos, hogy az usb-shez van x64 driver, lehet csak általános játékvezérlőnek ismeri fel a gép. De erre nem esküdnék meg.

(#11558) TheCsics válasza cselt (#11557) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Köszönöm!

Igen, a pedálja nagyon "finom" talán túl finom is.
Ha gondolod ajánlhatsz másik típust is, az ár 10e körül mozog :)

Köszönöm!

(#11559) cselt válasza TheCsics (#11558) üzenetére


cselt
senior tag

Ennyi pénzért nagyon nem tudsz válogatni. Ha szerencséd van egy használt DFP kijöhet belőle, de az is inkább 10 fölött van már valamivel. Amit még megnézhetsz az egy Momo esetleg Forumula Force Ex.

(#11560) Tecsa


Tecsa
aktív tag

G25/27 tulajok! Nemrégiben vettem egy rugót a pedálomhoz, csak nekem nagyon kemény! Megválnék tőle szerintem elég jutányos áron! Figyelem tényleg kemény!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11561) neilszab


neilszab
őstag

Race07 és GTL Legends Hotlap verseny, a fődíj Formula Student versenyautó tesztvezetés, mely a 10 legjobb köridőt elérő versenyző között kerül kisorsolásra!

A részvétel nyílt, további részletek:
Nyerj Formula Student élményvezetést Hotlap-ozással!

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#11562) Tecsa válasza neilszab (#11561) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nem semmi nyeremény!!! Nálatok azért elég nagy Hotlap HERO-k vannak :)

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11563) Chrys_ válasza neilszab (#11561) üzenetére


Chrys_
addikt

3 kör a géppel? Szép nyeremény, de mire elkezded érezni az autót, már szállhatsz is ki belőle.

(#11564) neilszab válasza Chrys_ (#11563) üzenetére


neilszab
őstag

Hát az élet nem habos torta.. :DDD

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#11565) Tecsa válasza Chrys_ (#11563) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Le a kalappal ha 3 kör alatt megérzel egy verseny gépet! Nekem 20 is kevés lenne!

@neliszab ez amolyan tehetség kutató is? Hátha egy új Vettel tesztelheti az autót?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11566) Zozzer888 válasza Tecsa (#11565) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem. Az autót a versenyeken, éles bevetésen csapattag vezetheti csak.Csapattag akkor lehetsz ha hozzánk jársz és ugye felvesznek az FRTbe...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#11567) neilszab válasza Tecsa (#11565) üzenetére


neilszab
őstag

Ez a 3 kör arra való, hogy kicsit jól érezd magad és némi bepillantást nyerj ebbe a világba, de ennyi autóban töltött idő tényleg nem alkalmas arra, hogy feszegesd a határokat, meg hogy "tehetségnek" bizonyulj... :B

Ellenben a Hotlap verseny annál inkább, ha megnézed az eddigi köridőket, olyan nevek tűnhetnek fel, mint például az idei hazai Nissan GT Academy győztes Sinka Dániel, így előbb őket kéne tudni megszorongatni ahhoz, hogy megmutatkozzon mekkora tehetség bújik meg benned... ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#11568) Joshi válasza neilszab (#11567) üzenetére


Joshi
titán

Szia Szabi. Lenne egy olyan kérdésem hogy én rendeltem Tilustól egy load cellát a G25-höz, illetve rendeltem egy Leo Bodnar kábelt is. Az lenne a kérdésem hogy ha a kábelt is használom akkor kell valami külön driver vagy program? Azért kérdezem mert ugye a kábel használatával már két usb kábelt kell bedugni a PC-be és nem tudom hogy ilyenkor mi van. Sajnos a load cella még várat magára mert akadt egy kis probléma de ha minden jól megy még a héten az is megérkezik.

(#11569) neilszab válasza Joshi (#11568) üzenetére


neilszab
őstag

Írtam privit..

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#11570) Tecsa válasza neilszab (#11567) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Mentem is vagy 3 kört! :D Sok gyakorlással valószínüleg előrébb tudnék jutni, de hát időm nem engedi. Azért csak körözgetek hátha egyszer felajánlanak egy verseny ülést!

A lepényhal megy előre a remény hal meg utoljára!!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11571) Joshi válasza Tecsa (#11570) üzenetére


Joshi
titán

A hotlap az amit időben mérnek, itt nincs remény. :D Ha gyors vagy akkor király vagy ha nem akkor marad a Need For Speed. ;]

(#11572) Tecsa válasza Joshi (#11571) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Azért az nfs mindennek az alja. Szep-szép de ennyi.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11573) shteer válasza Tecsa (#11572) üzenetére


shteer
titán

nfs es nfs kozott is van nem kicsi kulonbseg

..szerintem jónak tűnik

(#11574) Kephamos válasza shteer (#11573) üzenetére


Kephamos
addikt

De mindegyik olyan, mint a zsiráf. :P

(#11575) Omsibus


Omsibus
újonc

Üdv! Én még új vagyok a szimulátorok világában és azt szeretném kérdezni hogy az Omsi der Omnibus szimulátorhoz milyen kormányt és pedált vegyek ami nem túl drága de azért jó? :)

(#11576) Kephamos válasza Omsibus (#11575) üzenetére


Kephamos
addikt

Üdv!

Buszozáshoz kell a nagy kormányelfordulási szög. Szerintem DFGT vonalon nézelődj. Sok szó esett már róla.

(#11577) #48967168


#48967168
törölt tag

A Fanatec GT2-őm új szórakozásba kezdett:

Race Injection alatt eddig is pillanatok alatt elment a kormányközép vagy 15-20 fokot jobbra, ezzel még együtt lehetett élni (bár érdekes hogy a control centerébe átlépve meg megmaradt a kormányközép) de tegnap már balra is eljátszotta ugyanezt, sőt egy futamon belül váltogatta az irányokat.

Nem mondom, élethűen szimulálta a szétütött futóművet, de azért jó lenne erre valami megoldás. Tipp?

(#11578) Kephamos válasza #48967168 (#11577) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, most a futómű ment szét vagy mi? Más szimulátorban is csinálja ezt?

(#11579) Exelsior


Exelsior
senior tag

Ha valakit érdekel van egy eladó G27-em, most csinálom neki a hirdetést.

Sajnos anyagi okok miatt.

Garis kitűnő állapotban. Érdeklődni nálam.

További jó versenyzést mindenkinek. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#11580) Jack@l válasza #48967168 (#11577) üzenetére


Jack@l
veterán

Ilyen a játék, ha odavágod a kocsit, vagy belédszállnak akkor a kormány is bizony oldalra húz. Új versenynél friss kocsival már újra jó lesz.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11581) Joshi válasza #48967168 (#11577) üzenetére


Joshi
titán

Ha tényleg úgy van ahogy Jack@l is véli tehát a sérüléstől kezd el húzni az autó jobbra vagy balra akkor próbálj meg úgy játszani hogy a sérülést leveszed 0%-ra. Ha így is félre húz egy idő után akkor ott valami a kormánnyal lesz. Más játéknál is tapasztaltad?

(#11582) Exelsior


Exelsior
senior tag

G27-et elvitték. :)

Gyorsan ment. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#11583) shteer válasza Exelsior (#11582) üzenetére


shteer
titán

jó áron adtad ezek szerint :)

..szerintem jónak tűnik

(#11584) Exelsior válasza shteer (#11583) üzenetére


Exelsior
senior tag

Ez egy igaz. tulajdonképpen ugyanaz vette vissza akitől megvettem. :) :Y

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#11585) #48967168 válasza Joshi (#11581) üzenetére


#48967168
törölt tag

A kocsinak semmi baja sem volt, csak köridőztem az üres pályán és még a kavicságyban sem jártam...

Egyébként PS3-on a GT5-el is csinálja néha

(#11586) Joshi válasza #48967168 (#11585) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ott valami a kormánnyal lesz, vagy esetleg még megpróbálhatod újdatelepíteni a drivert.

(#11587) wolf033


wolf033
senior tag

Hali!

Más téma. :)
Nézegettem az új Codemasters féle F1-et és valami nekem nem tiszta. Hátha valaki tud felvilágosítást adni. Van a Steam-en Car Pack névvel egy csomag és ott azt írják, hogy 90'-es évekbeli gépek konkrétan itt van. : [link]
Egy másik helyen meg találtam olyat, hogy 80'-as évekbeli gépek ami itt van. : [link] Valaki mondja már meg nekem, hogy ez most elírás vagy mi a fene!!

Köszi előre a választ. :)

(#11588) Robi 80 válasza wolf033 (#11587) üzenetére


Robi 80
csendes tag

A 80-as évek gépei az alap játékban lesznek a mostaniak mellett,de lesz egy classic edition ami kibővül a 90-es évek autóival

(#11589) wolf033 válasza Robi 80 (#11588) üzenetére


wolf033
senior tag

Aha. Akkor a 80'-as évek alapból benne vannak csak akkor nem tudom, hogy miért úgy hirdeti , hogy + 80'-as évek DLC.

(#11590) Robi 80 válasza wolf033 (#11589) üzenetére


Robi 80
csendes tag

A 80-as éveknek elméletileg alapból benne kellene lennie...kicsit zavaros amúgy a dolog,de a megjelenés után tisztábban látunk majd.

(#11591) wolf033 válasza Robi 80 (#11590) üzenetére


wolf033
senior tag

A steam-en Én úgy látom, hogy a 80'-as alapból benne van szóval szerintem a Platinumshop kicsit felturbózta a hirdetését, hogy könnyebben el tudja adni. :)

(#11592) Joshi válasza wolf033 (#11587) üzenetére


Joshi
titán

Mintha itt le lenne írva hogy mit hogyan.

(#11593) SLC09


SLC09
tag

Sziasztok!
Win8-ra váltottam és azóta nem működik a G27. Első csatlakoztatásnál elkezdett keresni hozzá drivert, majd kb. a töltés 3/4-nél megállt, majd pár perc után "kiikszeltem". A kormányt újra bedugásnál nem kezd drivert keresni és nem is látható az eszközöknél, de hallani lehet a windows hangjelzését, hogy vette az adást...
Ha a Logi Gaming Software-t felrakom, akkor az sem látja a kormányt. Gugli nem sok mindent dobott, megoldásról gyakorlatilag semmit, de olvastam, hogy másnál működik.
Remélem valaki használ már Win8 G27 kombót, köszönöm a segítséget!

(#11594) Joshi válasza SLC09 (#11593) üzenetére


Joshi
titán

Valószínű hogy a félbeszakított driver telepítés az oka, próbáld valahogyan lepucolni minden Logitech maradványt és ezután töltsd le innen a Win8-as drivert.
Én használtam a G25-öt Win8-on igaz hogy én előszőr feltelepítettem a drivert és csak azután csatlakoztattam a kormányt.

(#11595) F4Zi válasza SLC09 (#11593) üzenetére


F4Zi
tag

SLC09:
Szerintem dobd ki... Vagy verd meg azt akitől vetted :D

(#11596) SLC09 válasza Joshi (#11594) üzenetére


SLC09
tag

Töröltem az összes USB drivert, amit a win8 töltött le az eszközökhöz, újraindítottam és annyira jutottam, hogy mostmár az sem működik ami eddig működött :DD Örülök, hogy legalább egér és a billentyűzet működik... Ennyit csinál, de itt meg is áll.

(#11597) SLC09 válasza SLC09 (#11596) üzenetére


SLC09
tag

Azóta annyi változott, hogy kiléptem a telepítésből egy fél óra után és megjelent az ikonja az eszközök között, úgy ahogy működik is, de a gaming software még mindig nem látja.

(#11598) Jack@l válasza SLC09 (#11597) üzenetére


Jack@l
veterán

De mért nem azt a szerencsétlen gaming softvert telepítetted a trutyi win-be beépülős helyett? (Win8, simán megy a G27 valami 4 éves driverrel)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11599) Exelsior válasza SLC09 (#11596) üzenetére


Exelsior
senior tag

Nekem Windows 8-on és 8.1-en is hibátlanul ment a g27 és a Logitech Gaming szoftver is.

Ott más baj lesz. Driver alapszinten támogatja mind a kormányt mind a rendszert.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#11600) Joshi válasza SLC09 (#11597) üzenetére


Joshi
titán

Én azt javasolnám hogy térj vissza egy olyan Rendszer Visszaállítási pontra amikor még nem csatlakoztattad a kormányt. Ha ez meg van akkor a számítógép újraindulása után telepítsd fel EZT a drivert és csak ezután csatlakoztasd a kormányt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.