Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Jack@l válasza Predator2 (#11048) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha működik, akkor talán megúsztad egy kondi vagy dióda elfüstöléssel.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11052) Predator2 válasza N€T0X|N (#11050) üzenetére


Predator2
addikt

Estefelé kezdtem el játszani vele, már pont jó idő volt a szobában. Most fogtam és vissza dugtam kíváncsiságból, működik de az FFB szerintem halálán van.

Vagy akkor lehet, hogy mégsem az FFB :F

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11053) N€T0X|N válasza Predator2 (#11052) üzenetére


N€T0X|N
őstag

FFB = motorok. Vagy egyik/mindkettő megadta magát vagy valami elektronika, ami azokat szolgálja ki és melegedésre hajlamos (pl. az említett kondi - ez volna a jobbik eset).

Sent from my keyBoard

(#11054) seawolf570


seawolf570
aktív tag

Kondik sűrű fehér füstöt adnak (elpárolog a folyékony elektrolit, süvítő hangot adnak), vagy csak simán elpukkannak (ilyenkor ledobják a kalapjukat és elég jó hangja van). Ha csak szállingózott a füst és sötétszürke vagy fekete színű volt, akkor az valószínűleg vagy a motor, vagy a tápellátásában valamelyik félvezető vagy ellenállás. A félvezetők nagyon gyorsan elfüstölnek, néha nem is látni, viszont ha a motor tekercse vagy egy ellenállás, akkor az eltarthat pár másodpercig is.

Egyébként a Fanatec nem véletlenül tesz ventilátorokat a gépháztető alá, és nem véletlenül használ hűtőbordát a motoron. A hűtés két 4 cm-es ventiből áll, de ezek legalább megmozgatják a levegőt és a gépháztetőn keresztül szellőztetik a belsőt.

Predator2

Sajnos ez az átka a használt cuccoknak, pedig nagy valószínűséggel nem szándékos félrevezetésről van szó, csak ilyen szerencséd volt, ez bárkivel előfordúlhat. Ha nem a motor, hanem az elektronika, akkor szerencsés vagy, de bontott motorokat is be lehet szerezni. Minden esetre olyanra bízd a javítást, aki nem fog nagyobb kárt okozni a jelenleginél, legyél körültekintő.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11055) fagy53 válasza Predator2 (#11052) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha működik, akkor nem valószínű félvezető leégés, a kondi hiba is kevéssé valószínű, ellenben a szénkefés egyenáramú 24V-os motorok hajlamosak lehetnek akár látható füstöt produkálni, úgy, hogy közben működőképesek maradnak, legfeljebb félgőzzel teszik a dolgukat.
Szinte minden logi tulaj aki szétszedte a kormányát panaszkodik arról, hogy fekete elszíneződést lát a motoron, hát ezért....a 24V és a tekintélyes áram hatására normál üzemben is szikráznak a szénkefék és a már beégett kommutátorok, ezek tisztítása egy darabig segítség lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11056) Predator2


Predator2
addikt

Szerintem is FFB motor hiba lesz. Muszáj voltam használtat venni. G27 nekem drága sajnos (használtan meg elég arcátlan árakon árulják őket) Gondoltam G25-el nem lehet gond az első hsz-ben sincs semmi írva amire figyelni kell használt kormány vásárlása esetén. Kedves volt az eladó, bár kíváncsi leszek mit lép ha majd kiderül mi haldoklik benne. Elküldtem a szerelő gyereknek sok választásom nem volt mert mást nem ismerek. Írok majd ide, hogyan alakul tovább a történet.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11057) seawolf570 válasza fagy53 (#11055) üzenetére


seawolf570
aktív tag

A motorok esetében nem 24 V és az amper a probléma forrása hanem az, hogy ezek a motorok nem erre a célra lettek tervezve. A Fanatec kormányok Mabuchi motorja önmagában majdnem dupla annyi áramot vesz fel mint a G25/G27 2 db motorja. A különbség annyi, hogy a Mabuchi motor nyomatékra van tervezve, mivel ilyen motorokat használnak a márkás akkus fúró-csavarozó gépekbe is. Ráadásul azok el vannak látva hűtéssel is.

A Logitech a G25/G27-ben Johnson motort használ ( HC685LG-024 ). A Johanson az ipari/autóipari felhasználású motorok mellet háztartási gépekhez gyárt motort (hajszárító, robotgép stb.). Ezekkel a motorokkal az a probléma, hogy nem nyomatékra vannak tervezve. Gondolom (ez csak feltevés) ezért használtak két motort a tervezők, de úgy látszik ez sem tökéletes megoldás.

Egyébként itt van a motor adatlapja.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11058) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Fanatec-nek hol van Németországban az átvételi pontja? Pontosabban, ha rendelnék valami Tőlük, akkor azt helyileg hol lehet átvenni?
Sajnos a honlapjukon nem találtam meg az infót. Biztos én vagyok a vakegér :DDD, de csak annyi infót találtam, hogy van raktáruk, ahol át lehet venni személyesen is a megrendelt árut.

Próbálok ismerőst találni, aki hazahozza, vagy összeszedni több rendelést és kimenni LPG-s autóval érte :D

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#11059) Jack@l válasza seawolf570 (#11057) üzenetére


Jack@l
veterán

Mindegyik motornak van nyomatéka és ugyanúgy nem szeretik ha lefogják őket. Azért használnak kettőt, hogy legyen elég erő, de még a legnagyobb fanatec-ben, TS500-ban is kető van.
A jó hír hogy ezek pár max pár ezer forintos kis motorok, mostmár a tipusszám alapján lehet vadászni őket ebayen. (feltéve hogy azzal van a baj)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11060) Brain75 válasza Jack@l (#11059) üzenetére


Brain75
senior tag

Csak az a probléma hogy a G27-be olyan motor van ami a Johnson termékpalettájáén nincs rajta.
Ezt a motort a Johnson kifejezetten a G27-be gyártotta.

Megkerestem a Johnsont emiatt és az infót ők küldték.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#11061) Brain75 válasza Predator2 (#11056) üzenetére


Brain75
senior tag

Azért az a szerelő gyerek már annyira nem gyerek. :N :N

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#11062) Jack@l válasza Brain75 (#11060) üzenetére


Jack@l
veterán

Bármilyen 24 voiltos motor jó lesz amit a régi helyére fel lehet fogatni és rámegy a fogaskerék is. (persze kicsit azért oda kell figyelni hogy sokkal erősebb ne legyen, mert szétszedi a műanyag kormányt)

Amúgy érdekes, mert itt : [link] az elektronikát mókolják meg, hogy több tápot adjon és simán birja a motor, szóvval olyan könnyen csak nem eshet szét alap használatkor

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11063) Predator2 válasza Brain75 (#11061) üzenetére


Predator2
addikt

Az csak "szleng" akart lenni. A boltos eladót is boltos csajnak hívom (a háta mögött) közben pedig az enyám lehetne :D de nem gúnyolódásból

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11064) DigitXT válasza Predator2 (#11063) üzenetére


DigitXT
félisten

"közben pedig az enyám lehetne"
Az Enyád lehetne?:DDD

(#11065) Predator2 válasza DigitXT (#11064) üzenetére


Predator2
addikt

nem ittam eleget a hétvégén ;] természetesen "anyám" akart lenni

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11066) seawolf570 válasza Brain75 (#11060) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ez így nem igaz, mert szerepel a termékpalettán HC685LG-024 típusszámmal (a 35-54-es kategória legörgetésében található, csak így engedte linkelni). Persze arra nincs biztosíték, hogy ezt a motort bárhol is be lehet szerezni. Ezeket szerintem a Johnson OEM-ben szállítja.

És itt szállnék vitába Jack@l-el, mert ha megnézitek a táblázatot, akkor világosan látszik, hogy ugyanebben a méretben és 24V-os feszültséggel ott van HC685LG-022 ami kicsit többet tud nyomatékban, mivel akkus fúrócsavarozóba tervezték. Sajnos a Fanatec-el ellentétben (ők nem kértek módosított motort, hanem a meglévő erős nyomatékos motort építették be)a Logi spórolt és nem a 022-es motort építette be (amiből elég lett volna egy darab is), hanem kért egy gyengébb motort, aminek a következményei nyilvánvalóak. Persze ez is egyfajta üzletpolitika, így nem lesznek örök életűek. Persze a Fanatec-ben hiába az erős motor, amikor ott más hibák lépnek fel a sokszor silány elektronikai összeszerelés miatt, amit Kínában végeznek.

Egyébként a T500 RS-ben csak egy motor van, de az is brutális ipari motor gyönyörű példány, ami bőven übereli még a Fanatec CSW két Mabuchi motorjának a teljesítményét is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11067) N€T0X|N válasza seawolf570 (#11066) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Elvileg azt a 022-es motort be lehet építeni a G2x szériába, ha valaki fogja magát és vesz egyet/kettőt?

Sent from my keyBoard

(#11068) Jack@l válasza seawolf570 (#11066) üzenetére


Jack@l
veterán

Mennyi az a kicsi, mert ha gyanusan sok, akkor a motoron belül van fogaskerekes áttét. Nagy csodák nincsenek ilyen kis motoroknál, kb ugyanannyi wattos ugyanannyit visz, ha a fordulatszáma hasonló.. Viszont a kormányba már a nagy nyomatékos(áttételes) lehet lomha lesz és túl lassan fogja forgatni a kereket.( legalábbis eddigi kutatómunkám:) alatt ezt szűrtem le)

@N€T0X|N: Elfordulásérzékelő rajta/benne ugyanolyan felbontású és lábkiosztású? ha igen akkor esélyes (de akkor mindkettőt célszerű egyszerre, mert szinkronban dolgoznak)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11069) seawolf570 válasza Jack@l (#11068) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Az a kicsi az ötszöröse, nézd csak meg az adatlapot tüzetesebben, a 24-esé 98.25 mNm a 22-esé pedig 550.16 mNm.. Csodák pedig vannak, mégpedig a tekercselés miatt mondjuk a 22-es nem való kormányba a 330 W-os teljesítmény miatt, ezért nem is ajánlatos a beépítése. Egy ilyen motor kinyírná a tápot és a 24000-es fordulatával letépné a játékos kezét (nem ám, hogy lomha). Egyébként szerintem a Loginak a HC685LG-020-ban kellett volna gondolkodni, igaz az is dupla fordulatú, de legalább gyorsan reagált volna a kormány. A teljesítményfelvétele is csak 46 W de 334 mNm-es nyomatékot tud. Az igazi a HC685LG-021- lenne ez szinte mindenben dupláz a 24-hez képest és csak 1000-el nagyobb a fordulata. Ezzel csak az a baj, hogy 20 V-os, de ezt könnyen meg lehet oldani.

Egyébként ezekben nincs semmilyen áttételezés, ahogyan már említettem, csupán a tekercselésen múlik. A optokapu pedig nem a motor része, az eredeti motorokon is csak az egyiken van rajta, ezt utólag kell felszerelni.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11070) Jack@l válasza seawolf570 (#11069) üzenetére


Jack@l
veterán

A 24000-es fordulatszámú motor tuti nem jó kormányba, még a 6-7000-es is eléggé sok.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11071) seawolf570 válasza Jack@l (#11070) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Persze, hogy nem. Csak azért írtam a fentieket, hogy lásd nem a méreten múlik, ugyanabban a méretben rengeteg variációt ki lehet alakítani. Egyébként a T500 RS motorjából kidúlva, nem ártott volna egy kicsit nagyobb fordulat és nyomaték a Logi esetén, szerintem kicsit alúl lettek tervezve azok a motorok. Véleményem szerint a 20V-os változat beépítése nem kivitelezhetetlen, erősebb külső táp és a belső táp átalakításával, egy kis hozzáértéssel megoldható, A lényeg, hogy belső táp 24V-ját vissza kellene venni 20V-ra. Két ilyen motorral nyugodt szívvel fel lehetne tenni egy 34 cm-es vagy nagyobb sportkormányt, amit lazán megmozgatna. A plusz 1000-es fordulat miatt pedig sokkal jobb lenne a reakció. Ami problémát okozna, az a csapágyház, ez amúgy is sarkalatos pontja egyes verzióknak, továbbá a megnövekedett hőmennyiséget is el kellene vezetni.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11072) guido90


guido90
csendes tag

Sziasztok

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.

Sikerült beszereznem egy Logitech Driving Force GT kormányt. A problémám a következő, elindulás után a kormány elkezd nagyon rángatni, jobbra balra magától forog, nem lehet a kocsit egyenesben tartani. Mi lehet a gond? Mit nem vettem észre a beállításoknál?

Válaszokat, segítséget és minden infót előre is köszönök.

(#11073) Predator2


Predator2
addikt

Most az, hogy nálam füstölt a kormány az lehetett az én hibám is? Mármint túl erősre állítottam neki a FFB-et amit már nem bírt?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11074) seawolf570 válasza Predator2 (#11073) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ez nem a te hibád, ez csak pech, nálad fosta el magát. Valószínűleg volt már benne "kilométer" rendesen, meleg is van, valószínűleg maxon volt az FFB stb. Sok apró dolog egyidejű jelenléte. Ilyenkor jön az a kérdés, mi lett volna ha? Ha kisebb FFB-vel használom, ha nem lett volna ilyen meleg, ha egy újabb kormány lett volna. Semmi sem örökös, egyszer minden tönkremegy, ez a kormány pont most, pont nálad halt meg. Ahogyan azt már írtam is feljebb, használt cuccoknál ez benne van a pakliban mert zsákbamacska, ami nem feltétlen azt jelenti, hogy átvertek volna. Én pl. azért cserélgetem sűrűn a cuccaimat, hogy ne nálam menjen tönkre gari után és ezzel sokan vannak így. Viszont ha valaminek az új árát nem tudom megfizetni, akkor bevállalom a rizikót Aki használt dolgot vesz, annak ezzel számolnia kell. Persze vannak olyan esetek, amikor az eladó tudatában van annak, hogy az eladásra kínált árú, hagy némi kívánni valót maga után, de nem ebből kell kiindulni mindig. Ha rendeltetésszerűen használtad, akkor nem a te hibád, viszont azt te tudod, hogyan állapodtatok meg vásárláskor (próba, esetleg pár napos-hetes gari). Egy hibátlan kormánynak 100%-os FFB mellett is működőképesnek kell lennie. Az más kérdés, hogy az élettartam így használva megrövidül, ez csupán fizikai törvényszerűség.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11075) El_Gigante válasza guido90 (#11072) üzenetére


El_Gigante
tag

Szia újonnan vetted vagy használtan? Azért kérdem mert én nem találok újat:S

(#11076) guido90 válasza El_Gigante (#11075) üzenetére


guido90
csendes tag

Új. Több helyen is érdeklődtem és mindenhol azt mondták nincs és nem is tudják mikor lesz. Végül a zonacomputers.hu -n találtam rá. Most, hogy kérdezted be akartam neked linkelni a pontos oldalt, de már nincs ilyen termékük, lehetséges, hogy az utolsót vettem meg. Minden esetre kérdezz rá, lehet ők tudnak infót arról mikorra lesz megint.

[ Szerkesztve ]

(#11077) ProVarus válasza guido90 (#11072) üzenetére


ProVarus
csendes tag

Itt talán találsz megoldást hasonló problémára. Rengeteg hasznos dolog van benne, kiváló írás. És azt hiszem DFP/DFGT esetén előfordul ez, valamilyen ffb lyuk miatt, de nem akarok hülyeséget mondani, olvasd el.
[link]

[ Szerkesztve ]

"In the long run We are all dead!"

(#11078) Debilon válasza guido90 (#11072) üzenetére


Debilon
addikt

milyen játék?

az FFB át van állítva negatív értékre a játékban?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#11079) Jack@l válasza seawolf570 (#11071) üzenetére


Jack@l
veterán

20 v-ot jól méretezve simán feszültségosztó ellenállásokkal megoldhatod, váznak és csapágyház tartónak meg vastagabb fémlemezből lehet valami morcosabbat kialakítani. 34 cm-es kormány szeritem túl nagy gt kocsikhoz meg úgy általában szimulátorokhoz, nálam a 32-eset is szokni kell még mindig a g27 29-ese után.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11080) guido90 válasza Debilon (#11078) üzenetére


guido90
csendes tag

Több játékkal is próbáltam, (pl. LFS demo) mindig helyettem akar kormányozni. A beállításoknál "szinte" minden állítottam már, de semmi. Egyedül ha az Overall effect strength százalékát veszem alacsonyra ( 30% vagy alacsonyabb ) akkor nem irányít helyettem.

(#11081) DigitXT válasza guido90 (#11080) üzenetére


DigitXT
félisten

Eléggé úgy hangzik, mintha invertálva lenne az FFB.:)
Emiatt nem középre húz a kormány, hanem épp kifelé.

Szerk: a kormány driverében (!) nézd már meg, hogy mi
van beállítva, mert ez nagyon "gyanús" jelenség...:R

Szerk: ha amúgy befelé húz, akkor nem invertált, viszont
akkor a holtjáték nincs belőve. Esetleg a "középrehúzás"
erőssége van tökig feltolva a driverben... Ha utóbbi, akkor
azt nyugodtan ki is kapcsolhatod: majd a játék vezérli.:K

[ Szerkesztve ]

(#11082) guido90 válasza DigitXT (#11081) üzenetére


guido90
csendes tag

Ha a Centering Spring Strength -ra gondolsz akkor az 0%-on van és felette az Enable Centering Spirit -nél nincs bent a pipa.

LFS-ben ma mentem a rallycross pályán és elkezdett helyettem ellenkormányozni, és persze a helyzethez képest még késéssel is, szörnyű :Y És ha ezt a manővert én felül akarom bírálni, ergo merem forgatni a kormányt (a szerintem jó irányba) akkor elkezd rángatni a kormány a kezemben.

Van némi valós életbeli autós tapasztalatom (amatör sprint és cross versenyek), tisztában vagyok vele hogy egy sodródó autónak hogyan nehezedik el a kormánya. De itt egy "mesterséges intelligencia" felül bírálja a döntéseimet. A kormány nehezüljön el, de ne kezdjen el "okoskodni", ha hibás szöget választok vagy későn/korán reagálok helyzetekre.

(#11083) Predator2


Predator2
addikt

Hát sajnos sokkal nagyobb a baj mint az elsőre tűnik/tűnt :O

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11084) seawolf570 válasza Jack@l (#11079) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Gyorsan végeztem egy számolást az ellenállással történő feszültségosztóra és arra jutottam, hogy elég barbár megoldás de elméletben megoldható. A 20-as motor 17,5 W-ot fogyaszt darabonként és mivel párhozamosan vannak kapcsolva, ahhoz, hogy a 24 V-ból 20 legyen egy kb. 2,5 ohmos minimum 7 W-os ellenállásra lenne szükség. Ez már nagyon speciális és nagy méretű ellenállás, ha van ilyen egyáltalán. Egy ekkora ellenállás már komoly fűtőértékkel bír és nagy teljesítmény veszteséggel jár, ami csak hővé alakul. A gyakorlatban ezt csak félvezetőkkel lehet megoldani, de a gyári táppal még úgy is kivitelezhetetlen, mivel az még egy motort sem tudna kiszolgálni. Ezek után a G25/G27 gyári motorjainak helyettesítése csak elméletben kivitelezhető gazdaságosan.

Predator2

Megosztod velünk? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11085) DigitXT válasza guido90 (#11082) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez viszont lehet a kormányzás-rásegítés (neked pont akadályozás:D) az LFS-ben. Eddig azt hittem, hogy az csak billhez van amúgy, de nem lehet, hogy véletlen bekapcsoltad?:R Most nincs előttem a játék (mobilról vagyok), de kíváncsivá tettél: lehet, hogy beröffentem a gépet.:D Igaz, FFB-s kormányom most nincs, de amikor volt, nem emlékszem ilyenre, hogy helyettem akart volna vezetni. (Úgy tudtam, viszonylag jó szim.) Igaz, azóta (2 év) 88x hozzányulhattak a fizikához, mindenhez.:)

(#11086) Predator2 válasza seawolf570 (#11084) üzenetére


Predator2
addikt

Brain75:

Megnéztem a kormányt.

Elég vacak állapotban van.

Amit javítani kell rajta.
- Csapágy ház csere
- csapágyak csere
- Motor vezérlő IC-k csere
- Motor állórész csere, mert már majdnem leégett.
- Pár darab dióda

Kértem tőle képeket is. Sajnos nem szép látvány.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11087) seawolf570 válasza Predator2 (#11086) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Hát ez szomorú.

Ezek szerint belenyúltál rendesen. Előző tulaj reakciója? Nem kérdezted Brain75-től, meg volt-e bontva már a kormány előzőleg? Ha megvolt, az általában látszik, és akkor az előző tulaja nagyjából tisztában volt a portéka értékével.

Megmondom őszintén, én soha nem ajánlanék nyugodt szívvel egy használt G25-öt senkinek, mivel ezek már jó pár éves kormányok, még a legutolsó darabokat nézve is. Persze ki lehet fogni olyan kormányt, ami nagyon keveset ment, de szerintem azok olyanok mint a fehér holló.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11088) Predator2 válasza seawolf570 (#11087) üzenetére


Predator2
addikt

Hát sajnos bele. Ilyen az én szerencsém általában. Viszont, ha elmegyek a sráchoz és ott próbálom ki akkor se éreztem volna semmit a kormányon, azon kívül amikor bekapcsoltam az FFB-t és füstölt kicsit (de utána is ment). Írtam a srácnak, egyenlőre nem reagált "nyaral" van egy olyan érzésem, hogy ezt rendesen megszívtam. Nem kérdeztem, hogy bontva volt e. Az eladó szerint 2010-es.

Pár kép:

http://imageshack.us/a/img833/4200/h6wg.jpg

http://imageshack.us/a/img22/6793/k7hb.jpg

http://imageshack.us/a/img404/4295/fpud.jpg

http://imageshack.us/a/img834/6739/d17q.jpg

seawolf570

http://content.screencast.com/users/Predator2/folders/Jing/media/b0b18393-ec40-41b1-827b-5082d892adda/2013-08-01_2330.png

;]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11089) seawolf570 válasza Predator2 (#11088) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ha a linkel célozni szerettél volna, akkor erre csak azt tudom válaszolni, hogy a kulcs a mondat második részében volt "amit nem gyepáltak szét". Ezzel nem mentegetőzni szerettem volna.

Ha elég sokat visszaolvasol a topikban, akkor látni fogod, hogy azért én vitába szoktam bocsátkozni a Logi tulajokkal, amikor ódákat zengenek a logi termékről. Egyébként már rengetegszer rávilágítottunk itt a Logi és Fanatec kormányok ismert hibáira.

Ugyan kérdezted, hogy mire kell odafigyelni vásárláskor, de nem válaszolt rá senki és talán mire választ kaptál volna már meg is vetted. Egyébként megnéztem az oldalon ahol vetted a kormányt, a srác nem regisztrált vásárló, feltette a hirdetést és talán soha nem látod, éred el többé. Sajnos én sem tudok minden kérdésre válaszolni ami itt felvetődik, a tiedre azért nem válaszoltam, mert gondoltam majd valamelyik G25 tulaj felvilágosít. Ha PM-ben kérdezel, akkor 100%-hogy válaszoltam volna.

Egyébként ha tisztában lettél volna a típushibákkal, akkor is ugyanúgy átverhettek volna, mert gondolom nem szedted volna szét a kormányt fizetés előtt. Sajnos a hibák ahogyan látod is a gépháztető alatt vannak és elsőre úgy tűnt, a kormány tökéletes. A DFGT-nek ugyanúgy megvannak a típushibái és azzal is meg lehet szívni, de ez elmondható minden kormányra. Ez sokszor csak a szerencsén múlik, ahogyan azt már megfogalmaztad. Egy dolgot tehetsz, legyél rámenős és próbáld visszaszerezni a pénzed, ne hagyd annyiban.

Egyébként eddig egyszer jártam így itt a PH-n, amikor vettem egy VGA-t és amikor betettem a gépbe elkezdet szétesni a kép a monitoron, ahogy bemelegedett a kártya. Még mielőtt telefonáltam volna, leszedtem a hűtést róla, láttam, hogy agyon van pasztázva, tehát nem a gyári hűtéssel használták, valószínűleg ezért haldoklik. Ezután felhívtam a srácot, elmondtam neki mi a helyzet. Első hallásra húzta a száját, azt mondta nála működött, amikor kipróbálta, de amikor mondtam neki, hogy szétszedtem és látszik rajta a buherálás, akkor azt mondta kicseréli egy másikra, ami meg is történt. Ha annyiban hagyom, akkor most lenne egy rossz kártyám.

Nem akarok tovább OFF-olni, ha segítség kell, vagy kérdésed lenne, írj PM-et.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11090) Predator2 válasza seawolf570 (#11089) üzenetére


Predator2
addikt

A linket szurkálódásnak szántam ;] ne vedd komolyan. Természetesen csak engem illet a felelősség. Senki nem tartott fegyvert a fejemhez, hogy már pedig nekem csak ezt szabad megvenni.

Viszont, ha kapok némi segítséget akkor módosítani/módosíttatni fogom az első hsz-t.
Én is kérdeztem mint ahogy írtad is, hogy mire kell figyelni, de egy árva szóval nem említette senki, hogy ilyen komoly bajok is lehetnek [link]. Tuti nem vettem volna kormányt csak gyártói garival.

Apródról vettem 30K-ért. Lecsaptam rá mert jó árban lévőnek tűnt. És az árából nem tudtam arra következtetni, hogy valami bibi van. Felhívtam elötte az eladót. Kértem további képeket. Szétszedni biztos nem szedtem volna, meg nincs olyan elmebeteg aki ezt hagyja.

Megpróbálom a sráccal a javítás költségeit kifizettetni, vagy vissza fizettetni a pénzem. Egyenlőre csak email-ben de lépek tovább ha ez kevés.

Más:

Kíváncsiságból utána néztem itt aprón, a kuponnak amit többen is említetek és ezt találtam (elég felszínes tudom): [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11091) Jack@l válasza seawolf570 (#11084) üzenetére


Jack@l
veterán

Hát akkor marad a tápstab IC, 7w-os ellenállás már tényleg rengeteg. Vagy úgy emlékszem az ilyen kinai 24V-os tápokon valamilyen tartományban lehet csavargatni a feszültséget.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11092) Jack@l válasza Predator2 (#11088) üzenetére


Jack@l
veterán

Ez nagyon gáz, sztem téged átvertek, tuti a srácnál is volt már pár baja ezek közül...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11093) Predator2 válasza seawolf570 (#11089) üzenetére


Predator2
addikt

Brain75 szerint nem volt szerelve/piszkálva a kormány, csupán nem figyeltek rá! Szét lett hajtva.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11094) arty


arty
veterán

no, ha hazaértem nyaralásból, szétszedem a g27-et, fényképezgetek és kikérem a hozzáértők tanácsát, hogy mit kellene karban tartani rajta... nem szeretnék így járni :( (értsd: elhanyagolni és később drágán megfizetni az árát)

amugy asszem én is Brian75-től(?) (újpesti, hozzáértő sráctól) vettem a kormányom, újonnan - s már gyárilag nem égtek a fordulatszám-ledek, amit egy apró forrasztással kb 2 perc alatt orvosolt. azóta évek teltek el és ugyan nem sokat ment a kormány, de semmi panaszom rá, nagyon bevált - előtte volt két g25öm, de a fenti képekhez képest azok is "szinte új"-nak tűntek. egyiken előjött a rükverc bug, amit egy jó leírás alapján félóra alatt orvosoltam.

+ ha jól rémlik, lassan a fanatecem (csr) garija is lejár :/

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11095) seawolf570 válasza Jack@l (#11091) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Igen ez lenne a megoldás, de a 20 V-ot közvetlenűl a motor előtt kellene generálni. Ezért arra van szükség, mert a bementi 24V-ból csinálja a tápszabályzó elektronika a digitális áramkörhöz szükséges 5V-os tápot. Az a kérdés, hogyan reagálna a -4 V-os be tápra , képes lenne-e abból is 5V-ot csinálni. Ha eleve 24 V be tápra tervezték, akkor ez probléma, ha nem érzékeny rá, akkor nincs gond. Mivel a motor táp stabilizáló áramköre nincs felkészítve a megnövekedett áramfelvételre, azt teljesen ki kellene iktatni, és a helyére a 20 V-osat kellene beiktatni a megnövelt teljesítményre felkészítve. Ez azért komoly átalakítást igényel, de megoldható. A kérdés az. hogy megér e ennyit, a másik táp, a motorok és a motor tápszabályzója, ez azért kompletten nem kis pénz.

Predator2

Nem vettem komolyan, nem haragszom érte. Valószínűleg másként kellett volna megfogalmaznom. Kicsit lelkiismeret furdalásom van miatta, mert nem írtam meg részletesen a lehetséges hibaforrásokat. Mondjuk ez nagyon durva, hogy szinte minden hiba kijött rajta, ami elő szokott fordulni. Abban biztos vagyok én is, ha leírom a hibaforrásokat, az életben nem veszel G25-öt használtan.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11096) N€T0X|N válasza seawolf570 (#11095) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Hiába írtad volna le, mert amiket sorolt, javarészt nem derültek volna ki megbontás nélkül... ez mindenképp pech, akár szándékos volt az eladó részéről, akár nem.

Sent from my keyBoard

(#11097) Predator2 válasza N€T0X|N (#11096) üzenetére


Predator2
addikt

Valóban. Viszont ha tudom, hogy ilyen durva hibákat rejthet egy kormány nem vettem volna használtat.
Mint ahogy ezt már írtam is Ráadásul pont ezzel kezdtem. :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11098) DigitXT válasza Predator2 (#11097) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért használt, és használt közt is van különbség. Én anno ugyanolyan árban adtam el a G25-ömet, mint bárki más, sőt, pedig nálam volt kibontva a cucc az origi csomagolásból, és összesen pár óra játék ha ment bele, egyáltalán nem gyilkolászva. Eszembe sem jutott, hogy az aktív játékosok így "lelakhatják" a kormányukat, így akár felárat is kérhetnék a garantáltan megkímélt állapotért...:DDD Amúgy ha kívülről nem voltak láthatók a hibák, és a szerelő szerint korábban nem volt szétszedve, akkor ez nem feltétlen átverés, inkább egy qrvanagy pech mindkettőtöknek.:O Amúgy hányadik tulaja lettél a kormánynak? Ha esetleg nem is a mostani eladó lakta le, hanem még vki előtte: ő lehet, hogy nem tudta...

(#11099) Predator2 válasza DigitXT (#11098) üzenetére


Predator2
addikt

És ezt, egy átlag halandónak honnan kellene tudnia? Mint mondtam, beszéltem vele telefonon. Kértem róla több képet. Nem tűnt egy ............-nek. Bele nem látok. Sőt ha elmegyek megnézni se veszem észre.
Mivel ezekre már nincs gyári garancia csak próba garival lehet hozzá jutni max. Nem tudom hanyadik tulaja vagyok.
Holnap kiderül mi a tényleges helyzet.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11100) DigitXT válasza Predator2 (#11099) üzenetére


DigitXT
félisten

Sehonnan?:F Én sem tudtam, most már tudom.
(Ha tudtam volna, nem kótyavetyélem el 35-ért.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.