Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Jack@l válasza cila1 (#11899) üzenetére


Jack@l
veterán

Höhö, olyanom van mint az uccsó kisképen :) Ja ajánlom, nem puha, de vezetni elég kényelmes a vékonyabb testalkatúaknak.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11902) KaraDani válasza Tecsa (#11898) üzenetére


KaraDani
addikt

:B Sima befőttes gumi volt ( rá kellett rakni vagy 20 at :DDD ), csak kipróbáltam, hogy elvben mennyire jó . Valami erősebb gumival nem lett volna rossz, de azóta sikerült egy jóféle szekire olcsón szert tennem szerencsére: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11903) SirAlo válasza KaraDani (#11902) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Egy ilyen kis vacak valtora :D

(#11904) Tecsa válasza KaraDani (#11902) üzenetére


Tecsa
aktív tag

btw hogy áll a leírás a teljes elkészítésről?? Vagy ezt nem te gyártottad?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11905) zolee5016 válasza KaraDani (#11902) üzenetére


zolee5016
őstag

Jó az a cockpit... :K .Nem gondoltál arra ,hogy a 3 moncsi helyett Track IR-rel told?
a két monitor árából vigan kijön....és teljesen más....fejmozgásra követi a képet,belsőből!
Például....
LINK

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#11906) KaraDani válasza Tecsa (#11904) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem én voltam az elkövető: [link]

zolee5016: Egy monitor + track IR nálam szóba sem jött. Nem látom a logikáját. Periférikus látás ugyanúgy 0, ahhoz hogy oldalra kinézz el kell forgatnod a fejed, miközben a kijelző ugyanúgy előtted van, szóval tekerheted a szemed visszafelé. Biztos működőképes és az egy monitornál praktikus lehet, ha csak azzal a céllal használod hogy könnyen nézegethess oldalra, de valóságérzet keltésre szerintem nem alkalmas. A field of view mindíg úgy van beállítva nálam, hogy méretarányos legyen a látott kép, így eléggé közelít a valós látványt.
Az Oculus rift már érdekesebb lehet :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#11907) Joshi válasza cila1 (#11899) üzenetére


Joshi
titán

Ha minden igaz akkor én is innen vettem az ülésemet igaz hogy már jó pár éve, egy állítható háttámlásat pont azért hogy be tudjam állítani kényelmesre. A váz 40x40-es zártszelvényből van ami elég nehéz de cserébe nagyon masszív. Én is küszködök a tárolásával de valamit valamiért. :D

(#11908) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Na kiprobaltam a Simracewayt, jo lenne a jatek csak nem tudom megeri-e fizetni ra mivel Quick race-nal ahogy elneztem 2-5 ember van a futamokon kb... es nincs is minden autoval futam vagy en jartam rossz helyen ? Egyszoval ugy tunik nekem hogy mar alig jatszik azzal is valaki , netKar-t is ugyanezer nem vettem meg meg pedig 4euroert szinte ingyen van, de egyedul korozni ? iRacing mindenkeppen a legjobb csak az meg annyira draga...

(#11909) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Megrendeltem a cockpitet egy titkos gyártótól, így néz ki: [link] ;] :DD

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11910) Tecsa válasza fLeSs (#11909) üzenetére


Tecsa
aktív tag

És ezzel hogy fogsz a nappaliból nyomulni? :D

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11911) fLeSs válasza Tecsa (#11910) üzenetére


fLeSs
nagyúr

elqrtam a linket, de már javítottam, így érthetőbb a "poén"... :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11912) tikshow válasza SirAlo (#11908) üzenetére


tikshow
addikt

Lehet valahonnan szerezni 3 hónap ingyenes iracinget szerintem még mindig. Talán Cadillac után gugliz, hátha, nekem úgy volt az első három hónapom.

(#11913) SirAlo válasza tikshow (#11912) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Mar az nekem is volt, ujitani ujbol 3 honapra nincs valami kedvezmeny?

(#11914) tikshow válasza SirAlo (#11913) üzenetére


tikshow
addikt

Nem, az teljes árú. Majd fekete pénteken lesz fél áron minden.

[ Szerkesztve ]

(#11915) thedriver válasza tikshow (#11914) üzenetére


thedriver
tag

Minden azért nem, tavaly "csak" az 1 éves előfizetés volt 50 dollárért fekete pénteken. Tartalomra nemrég volt 75 dollárért 100 akció.

The Driver

(#11916) tikshow válasza thedriver (#11915) üzenetére


tikshow
addikt

Elotte nem sokkal, pedig az osszes elofizu ugy remlik. Tavaly nem "jatszottam" szoval bocs a rossz infoert.

(#11917) Dezsőbá


Dezsőbá
csendes tag

Üdv
kormányt szeretnék vásárolni, újat vagy legalábbis olyat, amihez van garancia, még sosem volt ilyenem, ezért max 20e amit rászánok, hátha nem is nekem való.
Elsősorban F1 2012/13, rFactor, Race07 lenne az amire kéne + ETS2.

Mit ajánlotok?

(#11918) arty válasza Dezsőbá (#11917) üzenetére


arty
veterán

pár nap és fless itt hirdeti majd a DFGT-jét ;) (bár nem 20k lesz gondolom, picit többért mennek ezek)

(#11907) Joshi - ez a váz egyébként honnan van? saját gyártás?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11919) Joshi válasza arty (#11918) üzenetére


Joshi
titán

Igen saját gyártmány.

Kipróbáltam a WRC4-et és sajnos ennél is mint korábban a 3-as verziónál is egyszerűen nem úgy működik a gáz és fékpedálom ahogy más játékoknál. A gondom az hogy kb 1/3-ig lenyomom a pedálokat és csak akkor kezd el érzékelni. Hiába állítom a deadzone-t 0-ra akkor is. Ugye most Load Cell-es a G25 pedálom de ugye a gázhoz nem lett nyúlva tehát biztos hogy nem az a baj. Mondjuk van egy Bodnar kábelem is megpróbálom kiiktatni hátha az kever be.

(#11920) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ez biztos hülye kérdés, de ez milyen típusú verseny és az rFactoron kívül melyik újabb játékban(szimulátorban) lehet ilyen típusú versenyeket játszani? [link]

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11921) Tecsa válasza fLeSs (#11920) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Racen 07-ben is benn van Nordshleife! Ez bajnokság függő, pl Racedepartment rendezett itt 24 órás versenyt!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11922) Tecsa válasza Tecsa (#11921) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Pro car M1 MBW és VLN mod keveréke!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11923) KaraDani válasza fLeSs (#11920) üzenetére


KaraDani
addikt

A pálya: GTR Evolution Nurburgrin converziója rFactorra.
A mod: DRM revival, gondolom a 2.0 Erről a szériáról mintázva: http://en.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Rennsport_Meisterschaft

Ezt a kombót sehol máshol nem fogod megtalálni. Nagyon-nagyon jó mod amúgy, nálunk ment bajnokságban is :)

Pályát megtalálod értelemszerűen a GTR Evolution-ben, meg a NetKar Pro-ban. Bár lényegesen egyik sem újabb mint az rFactor :)

Ennyit tudok most hozzátenni, nem teljesen világos, hogy érted "milyen típusú verseny" ha esetleg nem a pálya és/vagy modra voltál kíváncsi :)

(#11924) fLeSs válasza KaraDani (#11923) üzenetére


fLeSs
nagyúr

No, akkor megpróbálom érthetően kifejezni magam (mivel nem vagyok versenyző csak egy laikus :D).
Szóval, a következő dolgok tetszenek a videóban
1. a pálya hossza (szóval nem egy ilyen 2-4 km-es pálya, hanem hosszú, és emiatt hosszú ideig tart egy kör), de aszfalton, szal nem rally
2. a pálya keskeny
3. sok az ellenfél
4. tetszenek az autók (asszem ezek régi Porschék/Audik)

Ha pl. leülök bármelyik játék elé ami most a gépemen van, akkor a pályák többsége 2-4 km hosszú és emiatt monoton, nem akarok egy verseny alkalmával 50 kört lenyomni egy rövid pályán, inkább 10-et egy hosszún, szóval hosszú pályás versenysorozatot keresek.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11925) N€T0X|N válasza fLeSs (#11924) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ilyen hosszú pályák elég ritkák. Jóformán csak a Nordschleife (20/25km, konfigtól függően, az a pálya, ami a videóban van) működik még ma is. rFactor és GTR-ek alá van a Targa Florio, ami valamikor az előző század közepén működött. 70km, gyakorlatilag közutak, de ilyen egyautó szélesség sok helyen, erdők, városok között - nagyon hangulatos, de versenyt nyomni rajta picit meredek. :D
Körbenéztem a meglévő pályáim között, a hosszabbak még:
Brno classic (13km), Spa classic (14km, de ebből a modern is 7), Eiffel Rennen (Südschleife+Betonschleife, ~7-8km), Hockenheim classic (majdnem 7km), Le Mans (13km), Miller Park (USA, 7km-es nyomvonala is van), Monthlery classic (majdnem 8km), Monza 10K (az ovál résszel együtt 10km), Sachsenring classic (majdnem 9 km), Sebring classic (8km).

Ebből némelyik megvan más játékok alá is, az rFactor és a GTR-ek között általában elég nagy az "átjárás", Nordschleife meg lényegében minden játékhoz van (NFS Shiftekben is). A pályák alapevően nincsenek autóhoz kötve, szóval vagy azzal mész rajta, amivel akarsz (offline), vagy találhatsz hozzájuk esetleg ligát - akkor meg amivel ők mennek.

Edit: hopp, ez elég off.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#11926) fLeSs válasza N€T0X|N (#11925) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Köszi.
Még egy off kérdés: az miért van GTR2 alatt, hogy multiplayerben egyes ellenfelek autója teljesen szürke? Mintha nem töltődnének be a textúrák vagy ilyesmi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11927) Tecsa válasza fLeSs (#11926) üzenetére


Tecsa
aktív tag

A Nordshleife ha jól emlékszem kb 160 kanyart foglal magában, kőkemény itt versenyezni!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11928) proci985 válasza N€T0X|N (#11925) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi a tippet, találtam egy Race07 variánst is.

egyébként Nordschleife tényleg kőkemény, érdemesebb valami kedvesebb autóval kezdeni rajta a powerlapozást, utcai gumikkal meg gyilkos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11929) SirAlo válasza fLeSs (#11926) üzenetére


SirAlo
aktív tag

A rallyt is ajanlom kiprobalni, nagyon levezetes az RBR de meg a Dirt 2 is eleg jo, egyedul autozgatni a rally a legelvezetesebb

[ Szerkesztve ]

(#11930) Kalos7 válasza SirAlo (#11929) üzenetére


Kalos7
tag

Sziasztok!
Milyen kormányt ajánlottok pedállal és váltóval együtt 20 00-ig Dirt 3-hoz? :)
Szeretnék beruházni ilyenre, de nem tudom milyet vegyek, ami minőségi.

(#11931) itouchfan válasza Kalos7 (#11930) üzenetére


itouchfan
senior tag

Használt logitech dfp (driving force pro), dfgt (driving force gt), esetleg momo. Újonnan ilyen árban semmilyen elfogadható kormány nincsen, főleg most...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11932) N€T0X|N válasza Kalos7 (#11930) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Mindenképp este 8-ig akarod? :DD

Sent from my keyBoard

(#11933) itouchfan válasza N€T0X|N (#11932) üzenetére


itouchfan
senior tag

:) én nem is vettem észre...

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11934) cila1


cila1
aktív tag

Én 2000Ft-nak néztem:)

(#11935) Tecsa válasza cila1 (#11934) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Ember legyen a talpán aki ilyen kormányt tud ajánlani! :)

Van aki cserélte már le G25/27-en a kormánykereket? Gondolkodom egy 32cm körüli keréken. Találtam momo sportkormányokat, csak nem tudom fel lehet-e rakni rá!

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11936) Debilon válasza fLeSs (#11926) üzenetére


Debilon
addikt

mert saját skinnel mennek

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#11937) Jack@l válasza Tecsa (#11935) üzenetére


Jack@l
veterán

Látam egy driftelős vieón 35 centis nagy dög kormányt g25-ön, tehát rárakni biztos lehet, de a műanyag könnyen roppan alatta. Azt hiszem átalakítózni kellett, mert a sportkormányokon nagyobb körön vannak a felfogatócsavarok.
Meg is van a video: [link]

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11938) F4Zi


F4Zi
tag

Hali!
Ha már a szimezés a téma, én is kérdezek. Most a sok ligázás után kicsit offline-ra szeretnék ideiglenesen áttérni. Eddig rF-eztem, és úgy hallottam, hogy offline érdemes kipróbálni a Shift-et és fel is lehet "unlockolni" a fizikát. Ez csak az 1. shiftre vonatkozik, vagy a 2.-kal is meg lehet csinálni? És érdemes-e? Valamint van-e még valami jó offline szim esetleg? :)

(#11939) proci985 válasza F4Zi (#11938) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Egyben van gumi fizika, kettőt nagyon nem kell piszkálni. PCn a legends pack ingyenes, azt mindenképp szedd le, hatalmas móka. Kb a régi NFS Porsche, csak jobb fizikával és egy picit gyengébb tuning lehetőségekkel (értsd, nem porsche katalógusos upgradek vannak). GTR Evohoz képest picit más a fizika, de szerintem elég minimálisak az eltérések elite módban, főleg a leszorítóerő modellezésében van eltérés. Gyakorlatban: Nordschleifén az első dombon kb 20km/hval gyorsabban lehet felmenni CCXel a Shiftben anélkül, hogy kitörne a feneke, mint GTR Evoban. Egyébként kb 10-15secen belüli köröket tudtam menni a két játékban egymáshoz képest.

Ja igen: Kormány mindkettőhöz kell, de az ebben a topikban evidens.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11940) Kalos7


Kalos7
tag

Mi a véleményetek a Logitech Formula Force GP PC kormányról?
5000-ret meg ér?

(#11941) tikshow válasza Kalos7 (#11940) üzenetére


tikshow
addikt

Ha működik rendesen akkor kezdésnek tökéletes. Próbáld meg lealkudni 4-re, de az 5-öt is megéri, ha jó. :)

(#11942) seawolf570 válasza F4Zi (#11938) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Szerintem érdemes kipróbálni a Shift 1-et mod-al, teljesen más, bár az AI-hoz nem nyúltak, az maradt ugyanolyan ostoba mint volt (folyamatosan neked jönnek, mintha roncsderbin lennél. Inkább csak Hot Lap-ozásra jó. Ha rászánod magad és be tudsz szerezni egy eredeti Forza DVD-t (ha jól tudom a 3 kell) és berakod a DVD meghajtóban, akkor az abból kivett és a Shifthez átalakított autókat is tudod használni (elég sok autót átvettek onnan). Ezeket az autókat ugyanarról az oldaról tudod leszedni, ahol a mod van, de csak akkor tudod kicsomagolni a RAR fájlokat ha van eredeti Forza DVD-d. Egyébként az X-Box 380 exkluzív Shift Ferrari pack is fent van hozzá és feltehető (ahhoz nem kell a Forza).

A Shift 2-höz tudomásom szerint nincs mod, azt érdemes megvenni eredetibe (fillérekbe kerűl már) és letölteni a Legends ingyenes DLC-t, az egész játékban az a legjobb.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11943) seawolf570 válasza Tecsa (#11935) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Itt van egy átalakító, amit Jack@l említett fentebb, ezt kell felszerelni a sportkormány alá. Ezzel használható G25 és G27-hez is.

Itt pedig az egész E-bay-es felhozatal, a másik kettő nagyon profinak tűnik.

Ez pedig maga a tökély.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11944) Tecsa válasza seawolf570 (#11943) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nem tudom, de olyan érzésem van kényelmesebb lenne szélesebb kormánnyal, pedig nincs nagy vállam. Lehet kérek egyet kölcsön valahonnan aztán ide nézem mi a helyzet

Köszi a linkeket!

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#11945) seawolf570 válasza Tecsa (#11944) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Biztos, hogy kényelmesebb és a nagyobb átmérő miatt még pontosabban lehet kanyarodni. A nagy kérdés az, mennyire tolerálják a kormánycsapágyház és a motorok a többletsúlyt. Hosszútávon biztosan rövidíti az élettartamot. Ráadásul nagyobb FFB-t kell használnod ugyanahhoz a hatáshoz, mivel a megnövekedett erőkar miatt könnyebben ellen tudsz tartani a motorok erejének. Ez biztosan nem lenne jó hatással az egész szerkezetre nézve, főleg annak tudatában, hogy amúgy is ez az Achilles sarka a Logi kormányoknak.

A Fanatec kormányok esetében ez nem lenne probléma, ott amúgy sem nagyon lehet 50 % felett használni az FFB-t, mert kicsit túl lett méretezve az egész. Azoknál viszont nem lehet ilyen egyszerűen kicserélni a kormányt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11946) proci985 válasza seawolf570 (#11945) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Elvileg a highend fanateceknél cserélhető a kormány. Más kérdés, hogy úgy bukja az ember a nagyonsok gombot.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11947) tikshow válasza proci985 (#11946) üzenetére


tikshow
addikt

Spec fanatec által gyártott kormánykerekekre cserélhető és alapvetően úgy lett tervezve, hogy bírja a kicsit illetve a nagyot is.

(#11948) seawolf570 válasza proci985 (#11946) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Nem a gombok hiánya a legfőbb probléma, hanem az, hogy az elektronika egy része a kormányban van és az nélkül működésképtelen az egész. A Loginál egyszerű a helyzet, mivel a kormányra csak a gombok vezetékei vannak kivezetve, ha nem kötöd rá elvesznek a gombok, de a kormány működik anélkül is.

A CSW-nél még jobban megnehezítette a dolgot a Fanatec, mivel a kormány elektronikája egy gyors csatlakozón keresztül van összeköttetésbe a ház elektronikájával, ami a kormány tengelyébe van beépítve. Így ha leszeded a kormányt vége a dalnak. A régieknél a megoldás az volt, hogy a vezetékeket ki kellett húzni a kormány tengelyéből vissza a házba, majd úgy rákötni a leszerelt kormányra. Ezek után a kormánytengelyre bármit rá lehetett tenni, mivel a kormányban lévő elektronika össze volt kötve a házban lévő elektronikával. Ez a CSW esetén már nem járható út, mivel az egész elektronikát át kellene szerelni az új kormányra, amire egy gyors csatlakozót is fel kéne szerelni, ami szerintem nem szabvány. A CSW-vel vacakolni teljesen felesleges amúgy, mert a mind a BMW, mind az F1-es kormánykerék ugyanolyan méretű mint az igazi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#11949) Chrys_ válasza proci985 (#11946) üzenetére


Chrys_
addikt

Ugyanannyi van a BMW-n mint az F1-n.

(#11950) garfield545


garfield545
tag

http://aprod.hu/hirdetes/logitech-g27-iracing-vagy-csere-ID1yvlZ.html Sziasztok ha valakit érdekel akkor meg talál privátba

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.