Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) thornadoj válasza Soká (#40596) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Megmértem. Ahogy Lezso6 is írta 8,5 8,5 13cm. Bár ha a hálót is belemérem akkor a mélysége 9 cm (ha számít)

(#40602) Pityu. válasza EnterR (#40600) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az enyém akkor a new edition vagy hogy hívják mert azon van oldalt egy jel meg a távirányító is más.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40603) Degeczi válasza Pityu. (#40602) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Most kb. huszadszorra: jópár év óta csak ez a verzió kapható, így hacsak nem ősrégi példányt ad el vki, persze, h ilyet kapsz.

(#40604) Pityu. válasza Degeczi (#40603) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én el hiszem neked,de én annyira nem voltam ebbe a hangfal témába sosem benne :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40605) EnterR válasza Pityu. (#40604) üzenetére


EnterR
veterán

Ez az új, mást nem kapsz újonnan.

PSN ID: marquuard

(#40606) Pityu. válasza EnterR (#40605) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most azon gondolkodom majd milyen hangerő szabályzással használjam,mert eddig az volt a geniust beállítottam egy xy hangerőre és a windowsban a csúszkával vettem lejjebb feljebb,csak itt úgy hallom,hogy ha nem megy zene egy halk susogás hallatszik mert 40 es hangerőre raktam és csúszkáztam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40607) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezek milyen hangfalnak minősülnek,és mennyit érhetnek?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40608) Degeczi válasza Pityu. (#40606) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez furcsa, mert nagyon csöndes a 6C/7C, nincs susogó alapzaja.
Egy digitális jellegű zavar (de nem susogás, inkább mobiltelefon zavarra emlékeztető, nagyon halk percegés) előfordul bizonyos hangerő lépcsőkön, ami ellen elég egy másik hangerőlépcsőre állítani, akár egyetlen fokkal odébb. Ha ez lenne, próbáld odébb állítani a hangerőt (bár az említett susogás miatt nem hiszem)

Szerk: jó hírű, annak idején népszerű doboz a HS280, annak is ez, a kékmembrános változata (volt fehér is, zavaró torzítással). Mára azonban jellemzően nagyon előregedtek, leginkább a mélyhangszóró pereme szokott szétfoszlani, újraperemezés szükséges lehet, ha még nem volt
De amúgy semmi kiemelkedő (gyenge, azt hiszem bolgár hangszórómotorok), csak az akkori szoci választékban volt az egyik legelfogadhatóbb

[ Szerkesztve ]

(#40609) bobalazs válasza Pityu. (#40606) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

windows 80-100% körül, ahhoz igazítsd a hangfalat.

(#40610) AMDFan válasza Pityu. (#40606) üzenetére


AMDFan
addikt

Így van ahogy előttem írták. Windowsban minél feljebb vedd a hangerőt, legalább 80%, és a hangfalon szabályozd.

(#40611) Pityu. válasza Degeczi (#40608) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem perceg meg semmi,csak lehet alapon magas volt a hangerő de nem zavar csak rá kérdeztem tökéletesen elégedett vagyok a hangfallal :) Egyébként míg nem jön meg a hangkártyám még az elhelyezés sem végleges a vezetékeknek sem.

#bobalazs / #AMDFan

Okés úgy fogok tenni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40612) Pityu.


Pityu.
nagyúr

:)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40613) #04441088


#04441088
törölt tag

Holnap lesz bf-en valami nagyon nagyon bestbuy hangfal akcio valahol? :DDD :R

(#40614) Pityu. válasza #04441088 (#40613) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát ha nem is hangfal de bele kukkantottam a black friday ajánlatokba de neten normál helyzetben is találtam majdnem olyan áron ugyan olyan cuccokat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40615) fehervari795


fehervari795
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy 2.0-ás vagy 2.1-es hangfalat. Alapvetően laptoppal lenne használva, illetve néha-néha telefonnal és ehhez kérném segítségeteket.

Olvastam a topik összefoglalót illetve az ajánlásokat is.

Árban körülbelül a Genius SP-HF1250B férne bele. Korábban asztali gépemhez egy Logitech S500 5.1-es hangfalszettet használtam és értem, hogy maximum több a basszusa, de nem jobb, mint az ajánlottaké, ami biztosan így van, viszont én ehhez hasonló mennyiségű basszust szeretnék.

Ezek fényében a SP-HF1250B hangfal mellett esetleg szóba jöhet másik versenyző, vagy van ennek elég basszusa?

Pl: Logitech hasonló árú Z... típusú 2.1-es hangfaljai? Vagy Genius egyéb típusai? Akármi más alternatíva? Nem az van, hogy mindenképp mást akarok, nagyon szimpatikus ez a típus, ami ajánlott, csak érdekel, hogy van-e jelenleg más is a piacon hasonló árfekvésben, hasonló vagy esetleg kicsit kevesebb tudással, "jó" basszussal.

Köszönöm a segítséget! :R

(#40616) Northlorien válasza Pityu. (#40566) üzenetére


Northlorien
tag

Egy két hét bejáratás után, más lesz picit a hangja - sokkal jobb szerintem - A solonak nincs rossz basszusa, csak nincs annyira szetkenve, mint amihez eddig szoktal szerintem, legalábbis nekem ez volt. Nem utolsó sorban a megfelelő elhelyezése nagyon fontos bármelyik hangfalnak. Én is szeretem a basszust, mindannyian szeretjük, hogyha jól szólal meg, és ott es úgy ahogy kell, sajnos olcsó 2.1-en soha nem szólt jól még, es nem is fog.

(#40617) lezso6 válasza fehervari795 (#40615) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha minőségi zenehallgatás a cél, akkor az 1250B ajánlott, más alternatíva nincs. Ha csak puffogást akarsz hallgatni, akkor ott vannak a bögreszettek, már a frekcencia-diagramjuk is eléggé röhejes:

Basszus übersok, de 50 Hz alatt vág szóval szubfrekik nincsnek. Leginkább a 70-100 Hz dominál itt.

Közép nincs, főleg az alja hiányzik (400-900 Hz).

Van egy kis magaskiemelés 12kHz körül, de 14kHz felett meg már vág, pont ott ahol a 128kBps mp3.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40618) fehervari795 válasza lezso6 (#40617) üzenetére


fehervari795
csendes tag

Oké rendben. Köszönöm a gyors választ. Akkor nem agyalok tovább rajta, megdumáltál. :) Az 1250B-t fogom megvásárolni.

Mégegyszer köszi: :R

(#40619) Attila0 válasza fehervari795 (#40618) üzenetére


Attila0
őstag

Csak nehogy te is úgy járj mit pityu hogy, megveszed aztán mégsem tetszik amit hallasz! Szóval, neten rendeld ahol van két hét elállás.

[ Szerkesztve ]

(#40620) Pityu. válasza Northlorien (#40616) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet már be van járatva nem tudom és most 2 hónaposan vettem,de tetszik nagyon jó cucc.Majd ha el csomagoltam az asztalról a geniust akkor majd le fotózom én,hogy helyeztem el az asztalon és esetleg mit korrigáljak.Ja és még annyit komolyabb basszusó 2.1 esből nem sokat hallottam,amire emlékszem az egy trust vigor volt jó mély basszus,de most én is azt mondom nem kéne 2.1 egy valahogy teljesen más jobb hallgatni.

#fehervari795

Jól fogsz járni a genius 1250B vel :)

#Attila0

Mert hogy jártam?Még meg sem hirdettem már van vevő jelölt :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40621) Attila0 válasza Pityu. (#40620) üzenetére


Attila0
őstag

Nem te írtad hogy nem úgy szól a genius ahogy szeretnéd? :DD

[ Szerkesztve ]

(#40622) Pityu. válasza Attila0 (#40621) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jól szól az,csak most a solo hoz hasonlítva másabb azért de itt ugye méretbeli meg egyéb dolog beli eltérések is vannak :) Ha nem veszek solot lehet maradtam volna a geniusnál,de hogy meg van a solo én már el nem adnám ezt :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40623) Attila0 válasza Pityu. (#40622) üzenetére


Attila0
őstag

De mégis megtudtad venni a Solot úgyhogy, innentől minden csak szócséplés.

(#40624) newmoonlight válasza Attila0 (#40623) üzenetére


newmoonlight
senior tag

"Solot" helyett Sorost olvastam... :Y

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40625) Attila0 válasza newmoonlight (#40624) üzenetére


Attila0
őstag

Ne politizáljunk! :DD

[ Szerkesztve ]

(#40626) Adames


Adames
tag

Nekem meg lenne pénzem drága hangfalra is, és keresem is a megfelelő minőséget, de tán még rosszabb így, mert még nehezebben tudok, illetve nem tudok dönteni. :O
Jelenleg Mackie MR5 MK2-eseim vannak. Ettől szeretnék jobbat venni.
Nekem zene szerkesztéshez is kell, valamint én is hallgatnék zenéket rajta, illetve filmek, mi egymás.
Odáig eljutottam, hogy nekem studio monitor kell, és vagy 6, vagy 8"-os.
Na, de melyik? :U
Köszönöm azoknak akik eddig privátban véleményt adtak, de még mindig nem vagyok biztos magamban.

1. Mackie MR6 mk3 vagy 8 mk3 (Külsőleg tetszik, de mi van ha az újabb nekem jobb lenne akkor már?)

2. Mackie MR 624 vagy 824 (Külsőleg bejön, de ettől kissé félek....már.)

3. Yamaha HS 7 vagy 8 ((Külsőleg nem tetszik a fehér hangszórója miatt, és azt mondják a Mackie tisztábban szól)

4. Focal Alpha 65 (Külsőleg rondának találom. Szerkesztéshez lehet ez a legjobb, de vajon zenékhez, filmekhez is?)

5. Presonus 08 (Külsőleg annyira ez sem szép, és nem tudom milyen élőben a hangja, de erre is azt mondják, hogy a Mackie tisztábban szól tőle)

6. Dynaudio BM5 mk3 (Erről tudok a legkevesebbet)

(#40627) Pityu. válasza Attila0 (#40623) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez a bajom,valamibe bele állok egyből pénzszórás lesz a vége :)

#Adames

Hál isten én csak a solo6c ről hallottam sokat meg olvastam így mivel nem vagyok a témába annyira benne lett ez,de jó kis cucc és már tényleg nem akarok több pénzt kidobni :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40628) Attila0 válasza Pityu. (#40627) üzenetére


Attila0
őstag

Annyit sem konyítasz hozzá hogy egy nagyobb hangfal jobban szól mint egy kisebb?

(#40629) Pityu. válasza Attila0 (#40628) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát azért annyit csak tán :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40630) Attila0 válasza Pityu. (#40629) üzenetére


Attila0
őstag

Csak azért kérdeztem mert az igényeiddel én egyből a Micrilabbal és egy jobb hangkártyával indultam volna.

[ Szerkesztve ]

(#40631) Bodz válasza Adames (#40626) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg kéne ezeket hallgatni, de ezt ugye te is tudod. :)

(#40632) Adames válasza Attila0 (#40628) üzenetére


Adames
tag

Attól, hogy nagyobb egy hangfal még nem egyenlő azzal, hogy jobb is.

(#40633) Adames válasza Bodz (#40631) üzenetére


Adames
tag

Tudom igen, de az üzletben lévő akusztikai környezetben lehet pont másként hallanám mint itthon.

(#40634) Pityu. válasza Attila0 (#40630) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát csak akkor nem biztos,hogy bele botlottam volna egy nem rossz vételbe,mert azért csak spóroltam valamennyit,hát nagyon remélem holnap meg jön az asus xonar u5 is

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40635) AMDFan válasza Adames (#40633) üzenetére


AMDFan
addikt

Az lehet, viszont egymáshoz képest ott tudod őket a legjobban összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#40636) Attila0 válasza Pityu. (#40634) üzenetére


Attila0
őstag

De érted hiába tartok jó vételnek valamit amiről már az elején sejtem hogy valószínűleg nem fog megfelelni az igényeimnek.

[ Szerkesztve ]

(#40637) Pityu. válasza Attila0 (#40636) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát azért olyan rossz vételnek nem mondanám az 1250 est csak elkapott a gépszíj.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40638) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Kicsit lejjebb volt arról szó, hogy Windows hangerőt fel kell tekerni maxra, az interfész (esetemben Steinberg UR22) potijával pedig finomszabályozni.
Én pont fordítva használom (mert kényelmesebb a billentyűzet hangerő-billentyűit használni, ahol látom is, milyen fokozaton állok), mint a Steinberg gombja után nyújtózkodni.
Kíváncsiságból azért kipróbáltam fordítva is (Win maxra, Steinberg alapjáraton), de -vessetek a mókusok elé- egy hangyafaxnyi különbséget nem hallottam.
Nincs túlmisztifikálva ez a dolog?
(Valaki szintén letesztelhetné...)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40639) Attila0 válasza Pityu. (#40637) üzenetére


Attila0
őstag

Persze hogy nem rossz vétel, csak azt mondtam hogy, ha gondolkodik az ember akkor már előre fellehet mérni az igényeket. Ergo: ki lehet következtetni hogy kevés lesz-e vagy sem. SZERINTEM!

[ Szerkesztve ]

(#40640) alphamooncam válasza Adames (#40626) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szigorúan magánvélemény!

Mackiet nem vennék.
Yamaha mélyhangsúlyos.
Focal ?
Dynaudio OK!
Presonust máshol hallottam, annyira nem volt rossz.

Megfontolnám a Tascam VL-5-öt.

Úgy látom a JBL LSR305. nincs a listán.... biztos oka van.

Én ugyan 305-ösöket vettem, de úgy hogy mellette van 310s is.

Nem tom mi a cél, és mik a kívánalmak. Én azt mondom, hogy a közép és magastartomány pontos leképezéséhez 5"-os monitor kell, a 8"-osak önmagukban elég mélyre mennek, de a világos középtartomány inkább az ötösökre jellemző.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#40641) Attila0 válasza newmoonlight (#40638) üzenetére


Attila0
őstag

Én úgy tudom hogy a windowsba a kimenő jelszintet tudod szabályozni.

(#40642) AMDFan válasza newmoonlight (#40638) üzenetére


AMDFan
addikt

Szia!
Ez nincs túlmisztifikálva. Akkor fogod meghallani a különbséget, ha mondjuk a következőt teszed:

1. windowsban max hangerő - steinbergen beállítassz egy jó kis zenehallgatós hangerőt
2. windowsban mondjuk 20% hangerő vagy kevesebb, steinbergen felcsavarod a hangerőt úgy hogy az előbbi szintjére hozd.

már az is problémás lesz hogy ugyanazt a hangerőt beállítsd mert azt fogod hallani, hogy a dobok nem szólnak majd eléggé, viszont a közép/magas meg már sok lesz.

az a baj, hogy a szoftveres hangerőszabályzás a bitmélységet csökkenti, így ér el csökkentett hangerőt. tehát előfordulhat, hogy mondjuk a 16 bites PCM-et levágja 11 bitesre. ilyenkor megnő a háttérzaj, csökken a dinamikatartomány.

Például 24 bites PCM esetén ez már szinte nem probléma, mert akkor még ha 8 bitet le is vág belőle a digit szabályzás akkor is marad 16 bited.
Lehet, hogy majd kifejtem egyszer ezt egy külön írásban.

(#40641) Attila0: igen, de digitálisan. analóg módon nem lehet szabályozni egy digitális kimenetet nyilvánvalóan ;)

[ Szerkesztve ]

(#40643) Pityu. válasza Attila0 (#40639) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet de mivel nem volt semmi viszonyítási alapom így nem is tudtam,mit tud az 1250 pl

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40644) Attila0 válasza AMDFan (#40642) üzenetére


Attila0
őstag

Ez eddig is világos volt számomra. :K

(#40645) newmoonlight válasza AMDFan (#40642) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! Leteszteltem. Száradjon le a fülem, ha hallok bármilyen különbséget... :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40646) Attila0 válasza Pityu. (#40643) üzenetére


Attila0
őstag

Mondjuk nekem is csak annyi hogy,a genius valószínűleg tud annyit mint anno a Thomson cs100-as minihifim. De úgy néz ki túl is szárnyalja. :K

[ Szerkesztve ]

(#40647) Attila0 válasza newmoonlight (#40645) üzenetére


Attila0
őstag

Az előbb én is leteszteltem és. szerintem is van különbség. :K

(#40648) AMDFan válasza newmoonlight (#40645) üzenetére


AMDFan
addikt

Lehet, hogy a windows már ügyesebb ebben, engem linuxon zavar. De egyébként nincs pontos adatom arról (még :) ) hogy hány %-ra kell letekerni, hogy már durva változás legyen. Na majd utánanézek.

(#40649) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

:R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40650) Bodz válasza Adames (#40633) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Valószínű, de összehasonlítani boltban jó őket közvetlenül egymás mellett, után. Ha erre nincs lehetőséged, nem akarod, akkor az igényeidet megfogalmazva lehet éppen ajánlani valamit. Aztán max visszaküldüd, ha nem tetszik.

Alpha 65-tel is lehet zenét hallgatni, filmezni. Miért is ne lehetne? Én pl kifejeztten élvezem.

Aztán:

7. Presonus R65
8. Monkey Banana Turbo 6 használtan, jó áron

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.