Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) Degeczi válasza Laca19 (a) (#41297) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Szerinted az LG-m 50W/ db hangszóróval hol torzít?" - ettől ugyan bárhol: egy hangszóró terhelhetőségének semmi köze a rendszer torzításához.
Egyébként ami ilyen LG egybe-rendszert láttam, azon még hangszínt sem lehetett szabályozni, csak fixen előre definiált EQ beállítások közül választani: valszeg annak a módosított hangzásához szoktál hozzá.

(#41302) jeromosi válasza goro1000 (#41300) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Neked melyik tetszett jobban?
A logitechnek hogy több a mélye azt bírja a mélyláda, tehát nem recseg vagy ilyesmi?
Mekkora a logitech ládája, és mekkora a geniusé?
Milyen hosszúak a kábeleik?

(#41303) goro1000 válasza jeromosi (#41302) üzenetére


goro1000
aktív tag

A logitechnél a gyomromba is éreztem a mélyet, 80% felett már torzit a logitech. Sokkal nagyobb a genius ládája.A z623nak elég rövidek a kábelei.

(#41304) Laca19 (a) válasza Degeczi (#41301) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Én csak annyit akartam mondani, hogy ahol el kezdene torzítani, ott már szétesne a ház.
Amúgy nem akarok vitát ebből, tisztában vagyok vele, hogy az általános vélemény LG egybeszett =sz.r.
Úgysem tudom bizonyítani, hogy egy LG-Mark Levinson szetthez képest egy Microlab illetve egy mai pár százezres cucc sehol nincs. A PH-n is anno az ment, hogy kamu, és lepénzelték, csak adta hozzá ML a nevét, mindezt úgy, hogy nem is hallották. Nekem meg van, és tudom, hogy nem kamu.

"valszeg annak a módosított hangzásához szoktál hozzá."
- Akik nálam ezeket a szetteket hallották, mindenkinek az álla leesett. Pedig ők nem szoktak hozzá. Értetlenül álltak itt, hogy "ez most hogyan?" vagy "ez szól, ez nem létezik" vagy "ilyet még nem hallottam".
De mondom, tisztában voltam vele, hogy ez lesz a vége, hogy hozzászoktam meg hasonlók...

http://www.diesel.com

(#41305) Bodz válasza Laca19 (a) (#41304) üzenetére


Bodz
Topikgazda

8" monitor alatt nehéz az élet ebben a topikban. ;] :D

(#41306) jeromosi válasza goro1000 (#41303) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Nagyobb a genius ládája és mégis kevesebb a basszus?
Melyik a hangosabb?
Mármint olyanra gondolok, hogy melyik a hangosabb úgy, hogy nem torzít?

(#41307) miresz válasza jeromosi (#41306) üzenetére


miresz
veterán

Vegyél egy pedálos nagydobot, aztám ha kevés a basszus mindig csak rálépsz a pedálra! :D Komolyan mondom csinálok egy Brutálbasszus botfülüeknek topikot! Elnézést, de ez már kikívánkozott belőlem!

(#41308) Laca19 (a) válasza Bodz (#41305) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Nem tudom mi nehéz és mi nem...úgysem lehet ezeket már kapni, szóval mindegy...
Én itthoni körülmények között jó pár szettet kipróbáltam, és ezek a Mark Levinsonos LG szettek teljesen más kategória, mint ilyen Microlab meg hasonlók :)
De ezt csak akkor tudja meg az ember, ha hall egy jobbat, addig biztosan a Microlab is jó. Ha nem hallottam volna ezeket, biztosan a Microlabot is jónak találnám, és nem egy tompa hangú cuccnak hallanám és azt ajánlanám :)

http://www.diesel.com

(#41309) goro1000 válasza jeromosi (#41306) üzenetére


goro1000
aktív tag

Genius hangosabb.

(#41310) Locutus válasza Laca19 (a) (#41308) üzenetére


Locutus
veterán

Sokáig gondoltam én is úgy, hogy a logitech 2.1 szettnek milyen fasza a mélye.
De az mr10s óta a legnagyobb jóindulattal is csak kuppogásnak tudom nevezni, amit a logitech művel :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41311) Laca19 (a) válasza Locutus (#41310) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Én is Logitech 2.1-es kezdtem, de már nem bírnám elviselni azt az erőltetett mélyet. :) A Logitech a mélyre épített...
Nekem inkább az kell, hogy a magasra építkezzen a rendszer...de ha kell, akkor a mély is ott legyen.

http://www.diesel.com

(#41312) Degeczi válasza Laca19 (a) (#41304) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyáltalán nem erről van szó...
Nézd meg az LG-d specifikációját: 10% torzításra (az erősítője torzít, a hangszóró motor terhelhetőségének ehhez továbbra sincs semmi köze) adják meg a névleges teljesítményét! Erről ennyit.

Dráma nem kell, senki nem szarozta le a cuccodat (ami nem "Mark Levinson szett", ahogy egy "THX" föliratú Creative rendszer sem az), az viszont tény, h ezek az LG-k fix EQ-t alkalmaznak, ami után valóban szokatlan egy enélküli rendszer.

(#41313) jeromosi válasza goro1000 (#41309) üzenetére


jeromosi
aktív tag

A genius 6000-hez kell venni valamit, hogy pc jack dugójába bedugjam?

(#41314) Laca19 (a) válasza Degeczi (#41312) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Nem nagyon értek a technikai részéhez...
De igazából mondhatnám azt, hogy rohadtul nem érdekel mennyire torzít-nem torzít, vagy éppen most mennyi köze van hozzá Mark Levinsonnak - lehet nem sok, de akkor is adta hozzá valami miatt a nevét, és sokkal jobb cuccok ezek, mint a többi. Meg lehet mondani ezt a fix EQ-t meg hasonlókat...
De a lényeg, hogy messze jobban szólnak ezek, mint a mai pár százezres cuccok. Ennyi. Ez a lényeg. Én saját magamnak, illetve a fülemnek hiszek :)

http://www.diesel.com

(#41315) miresz válasza Degeczi (#41312) üzenetére


miresz
veterán

Engedd el...

(#41316) jeromosi válasza jeromosi (#41313) üzenetére


jeromosi
aktív tag

41313-ra valaki?

(#41317) vzsryl válasza jeromosi (#41313) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem kell.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#41318) jeromosi válasza vzsryl (#41317) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sima rca kábeleket adnak hozzá, aminek jack a vége?

(#41319) Zoley3 válasza jeromosi (#41318) üzenetére


Zoley3
tag

Igen, elvileg 3-at is :) (alul a csomag tartalma alatt fel van sorolva mi adnak ;) )

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41320) thornadoj válasza Laca19 (a) (#41314) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Gondolom akkor a stúdiókban is ilyeneket használnak...

(#41321) #56691712


#56691712
törölt tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan 2.1-gyes hangfalat, amin optikai kábel van? Sajnos a TV-n csak az van. Bizonyos hangerőnél a tv-m eléggé torzít, zenét ritkán hallgatnék rajta. 20-40k körül gondoltam rá.

Köszönöm.

(#41322) thornadoj válasza #56691712 (#41321) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Tudsz venni külön Digital to Analog Converter-t (DAC), de akkor bukod a tv hangerő távszabályzását.

[ Szerkesztve ]

(#41323) #56691712 válasza thornadoj (#41322) üzenetére


#56691712
törölt tag

És ha nem akarom elbukni? :D

[ Szerkesztve ]

(#41324) thornadoj válasza #56691712 (#41323) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Azt mindenképp bukod. Távirányítós hangfalat kell venned.

(#41325) lezso6 válasza Laca19 (a) (#41308) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha a Microlabot tompának hallod, akkor minden bizonnyal az LG irdatlan magaskiemeléssel van megáldva. Ami érthető, ha tetszik, de az még nem a minőséget jelenti, csak annak illúzióját. Ezek szerint a minőségi zenehallgatáshoz vezető út kettes fázisában vagy. Mert ugye kb valahogy így van, legalábbis én ezt az utat jártam be eddig:

0. fázis: szóljon hangosan az ének...
1. fázis: legyen sok mély!
2. fázis: legyen sok magas is!
3. fázis: legyen kiegyenlítettebb hangja!
4. fázis: legyen részletgazdag!
5. fázis: legyen pontos 3D tér!
6. fázis: legyen normális szobaakusztika!
7. fázis: legyen tánc! (?)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41326) lezso6 válasza Bodz (#41305) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Áhh, az már a múlté. A 10" a király! :P ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41327) Adames válasza lezso6 (#41326) üzenetére


Adames
tag

Szerintem a 8"-os is bőven sok ha még azt szeretnénk, hogy normális közepünk is legyen. Ha valaki annyira a mélyet szereti, annak mindenképp mélynyomó javasolt, hiszen csak azok tudnak lemenni olyan nagyon mélyre.
Ha pedig valakinek a hangerő a fontosabb, az meg miért nem PA hangfalakat néz már? Akkor már ne állj meg 10"-nál, hanem vegyél 15"-at! Nekem is van olyan, csak azt éppen másra használom már. :K

(#41328) Tibe válasza Adames (#41327) üzenetére


Tibe
aktív tag

Azért van középút is, ahol hangerő is van de szépen is szól, természetesen stúdió hangfalakra gondolok....

(#41329) lezso6 válasza Adames (#41327) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Viccet félretéve, ez a 8" mánia egyetlen okra vezethető vissza: az 5-6.5" pont nem megy elég mélyre elektronikus zenéhez. A 8" pedig pont elég mélyre megy. S elektronikus zenénél nagyon megéri beáldozni a középből valamennyit, hogy kicsit nagyobb legyen a mélytartomány. Akusztikusnál ez nem igaz, oda az 5" jobb.

Mélyláda az nem javasolt, főleg nem kezdőknek, mivel nehéz jól beállítani.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41330) Adames válasza lezso6 (#41329) üzenetére


Adames
tag

Az oké, hogy a 8-as már mélyebbre megy, de vannak itt olyanok, akinek még az is kevés. Én az ilyen esetekre javaslom a mélynyomót már akkor, mint a még nagyobb hangfalat. Feltételezve, hogy nem csak elektronikus zenét hallgat az ember. Viszont ha meg már van mélynyomó, akkor meg ésszerűbb egy 5-, vagy 6".-os hangfal, ami a közepeket szebben fogja hozni, mint a 8-as, vagy 10-es. Összességében tehát egy kisebb hangfal egy mélynyomóval részletgazdagabb hangot tud produkálni, mint magában egy nagyobb méretű hangfal.

(#41331) thornadoj válasza Adames (#41330) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Az emberek többsége aki itt sok mélyet keres, a 100Hz környéki dinamikátlan kiemelésre vágyik. A mélynyomóval az a baj,hogy ha nem tudod jól elhelyezni, akkor lesznek kiemelések, vagy kioltások a mély tartományban, ami nagyon zavaró.

(#41332) lezso6 válasza Adames (#41330) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akiknek a 8" kevés, azoknak egy mélyláda se feltétlenül lesz elég.

Az átlagos elektronikus zenékben az E1, F1, G1 alapú basszusmenetek a leggyakoribbak, ezek pedig 41 és 43, 49 Hz körül vannak. Ennél mélyebb alapú basszusmenet egyedül a D#1 (39 Hz) szokott lenni, de ez nagyon ritka. Ezekre a 8" éppen csak jó, mivel 40 Hz-ig le szoktak menni (±1 dB). Az 5" általában 50 Hz-ig megy, a 6.5" pedig 45 Hz-ig, így felejtősek, mert hiányos lesz velük egy csomó szám.

Bizonyos gettórobbantó hiphop alkotásokban szokott lenni elmebeteg mély. Egyáltalán nem ritka a 25 Hz sem. Ide viszont rohadt drága mélyláda kéne, ha stúdióról van szó, mivel az olcsóbbak (100-200k) csak 30-32 Hz-ig mennek le. Csak hát az a valóság, hogy amikor ezen számok frekvencia spektrumát vizsgáltam, akkor a mélynek nem volt sehol textúrája, azaz nulla felharmonikus. Ez nem véletlen: ezeket a számokat rossz minőségű mélyládákhoz tervezik, s a torzítás által kap a mély textúrát. Tipikusan a 15" autós mélyládák a legjobbak erre a célra. Egy jó szubbal hülyén fog hangzani egy ilyen szám.

Akusztikus zenével az a tapasztalatom, hogy a valódi hangszerek legalsó harmonikusai egyszerűen kevésbé fontosak az élmény szempontjából, sőt, zavaróak is lehetnek ha a felvételt nem tökéletes akusztikájú szobában csinálták. Sokszor ezért le is szokták vágni az 50 Hz alatti tartományt.

A 5" vagy 6.5" + sub az elméletileg legjobb irány, ez igaz. Nekem is ilyen van. De gyakorlatban egy subwoofert beállítani nem triviális, én sokat szoptam azzal, hogy eleve lemenjen mélyre és eközben ne legyen sehol lyuk vagy hatalmas pukli. Két mélynyomóval ez már könnyebb, de az meg rengeteg pénz. Ezért jó a 8", mert az effektíve két mélynyomó, így lineárisabb a mély.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41333) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

A Genius SP-HF1250B most jó áron megy, annyiért amennyi?
Nagyon rég nem vettem hangfalat, de a szintetizátoromnak akarok venni valami erősebb 2.0-t, esetleg 2.1-t.
Mély és magas hangzás is fontos lenne. 10-15 körüli árban milyeneket nézegessek?

Köszi!

(#41334) wolfman


wolfman
veterán

Hardverker.hu oldalán ott az Edifier S2000 Pro, bár nincs raktáron, de telefonon kell érdeklődni. Felhívtam őket, srác nézi, hát náluk ez nem tudja miért szerepel, mert rendelhető állapotban sincs a beszállítójuknál. Nab@ze'! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41335) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok.
Pár hónapja vásároltam egy Microlab Solo 7Cnew-t.
De rájöttem, szeretnék basszust, lehet rosszul van elrendezve.(privátba küldök képeket)
Ezekhez köthető valamilyen aktív mélysugárzó?

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#41336) Bodz válasza BenQhunria (#41335) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha nincs mély a 7C-vel, akkor valami óriási gond van nálad.

(#41337) BenQhunria válasza Bodz (#41336) üzenetére


BenQhunria
tag

Privátba küldök képeket ha gondolod , szerintem közel van nagyon(másképp nem tudom megoldani) :((

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#41338) Bodz


Bodz
Topikgazda

Jöhet ide is, ha semmi szupertitkos nincs a képeken. Másnak is hasznos lehet. :)
Egyébként akkor is eltűnhet a mély, ha mondjuk nagyon kicsi a szoba és nagyon közel van a hallgató pozíciód mögött a fal, ami tök üres.

[ Szerkesztve ]

(#41339) BenQhunria


BenQhunria
tag

Tehát az első kép itt a bejárattól közvetlen fényképeztem.

Ez a szoba oldala itt egy szekrény van.

Hát fal.

A szoba oldali képen látszik ,hogy ott megy a kémény na ott mögötte tisztességes basszus van.
Én arra gyanakodok nagyon közel ülök hozzá, mert van mély, de nem az a tiszta amit ott hallok.

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#41340) VIPowER válasza BenQhunria (#41339) üzenetére


VIPowER
senior tag

Azt esetleg megpróbálhatod hogy a padlóra rakod, de úgy, hogy legyen kb 10cm szabad hely mögötte. Ha így sincs elég basszus, akkor vegyél pl egy ilyet, és akkor nem lesz gond a basszussal.

[ Szerkesztve ]

(#41341) Adames


Adames
tag

Ha nagyon mély basszust szeretnél akkor a sarokba tedd le a földre a fal mellé úgy, hogy a saroktól kb. 30-40cm-re legyen. Ütköztesd neki a saroknak a mélyeket! :D

[ Szerkesztve ]

(#41342) Recon666 válasza BenQhunria (#41339) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem sikerültek túl jól ezek a fotók pont a hangfal nem látszik normálisan rajtuk. A reflex nyillás hátul van ezekenn ebből a távolságból nem egyszerű megsaccolni de szerintem túl közel van a hangfal hátulja a falhoz.

(#41343) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok. Olyan gondom van, hogy a számítógéphez csatlakoztattam egy Genius SP-HF 1250B-t
BD-ripek esetében ahol 5.1 és 7.1-van feltüntetve ez a hangszórópáros iszonyat halkan játsza le a beszéd, és hangosan háttér hangokat.

150 ezer keretem van cserélni. Van valamilyen beállítás ami korrigálja, vagy vegyek 5.1 rendszert? És ha igen milyet?

(#41344) BenQhunria


BenQhunria
tag

Hát a faltól max 5-8cm vannak, holnap leteszem és meghallgatom.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#41345) VIPowER válasza generaltoti2 (#41343) üzenetére


VIPowER
senior tag

Mivel Stereo rendszert használsz, ezért a lejátszóban (vagy a windowsban is) ezt kellene beállítani.

(#41346) generaltoti2 válasza VIPowER (#41345) üzenetére


generaltoti2
tag

Valóban a Realtech programjában 5.1 volt az alapértelmezés.
Megnézem így milyen.

(#41347) alphamooncam válasza BenQhunria (#41335) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nagy vonalakban:

Egy ( több ) sweep lefuttatásával ráakadhatsz arra a freki(k)re, ami ráül a többire, ha ezt csillapítod, előkerülnek a mélyebb frekvenciák. ( Mint írtad a kémény mögött van elég ... )

Ezt meg olvasd el !

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#41348) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Az vajon miért van, hogy az MRS10-re kötött MR8-asok a "lineáris" hangoknál (pl. hegedű) kicsit torzítanak. ("Szürcsögő", kásás, "bugyborékoló", fátyolos, elmosódott zaj.)

Kis hangerőn (közelről) kifejezetten hallható, nagy hangerőn nem igazán érzékelem, de nem tudom, hogy azért nem, mert elfedi a hangnyomás vagy mert egy fix erősségű (a hangerő növelésével nem változó) zörejről van szó.

Ha kiiktatom az MRS10-est, akkor minden OK. (Bár van egy kis "alapsistergésük" az MR8-asoknak.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41349) Adames válasza newmoonlight (#41348) üzenetére


Adames
tag

Mióta sistereg az MR8-as? Mindig is sistergett? Milyen hangkártyára van kötve?

[ Szerkesztve ]

(#41350) newmoonlight válasza Adames (#41349) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Mármint a sistergő alapzaj? Passz. Talán pár hónapja, de nem az zavar, hanem az említett torzítás. (Steinberg UR22 mk2. A hangkártyának nincs baja.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.