Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) newmoonlight válasza Bodz (#40349) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Nana, az a fájó múlt. A jelen már épeszűbb:

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40352) HUAFBANDITA válasza thornadoj (#40350) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Aki a sört/pálinkát szereti jobban az másnap úgyis alszik, addig a többiek meg hangoskodhatnak nyugodtan ;]

(#40353) dzsi23 válasza newmoonlight (#40351) üzenetére


dzsi23
addikt

Jöhetne egy panorámakép is a helyiségről, hogy lássuk az összképet. :) Ha esetleg volt már, lemaradtam róla.

(#40354) thornadoj válasza HUAFBANDITA (#40352) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Egyre jobban hangzik ez az elképzelés 😁

[ Szerkesztve ]

(#40355) Zoley3 válasza a2d2 (#40337) üzenetére


Zoley3
tag

Nagyon jó árban van ez a R2730DB, kösz a linket ;)
dime27 fórumtárs korábban kíváncsivá tett iránta, de húzós volt az ára, viszont most árban is vállalható lett ,így naná hogy kipróbálom ;]

Így be is rendeltem egyet, kíváncsi leszek milyen a többimhez képest :DDD (Solo 6C, Kugel, SHF120U)
Bár csak elérhető lenne még a R2800 tuti bevásárolnék egyet.

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40356) thornadoj válasza Zoley3 (#40355) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Írj majd beszámolót, hogy milyen volt a többihez képest. :)

(#40357) Zoley3 válasza thornadoj (#40356) üzenetére


Zoley3
tag

Próbálok majd őket összehasonlítani, de ugyebár még bejáratni kell majd, amire nem mindig van időm :O

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40358) Pityu.


Pityu.
nagyúr

aktív subwuffert nem lehet beiktatni valahogy a genius 1250b mellé?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40359) mekker válasza Pityu. (#40358) üzenetére


mekker
őstag

Lehet. Gépre rákötöd a subot, a subra meg a Geniusokat. Csak kicsit aránytalan lenne árban az egész, mert az aktív subok 45-50 ezernél kezdődnek. Akkor meg inkább veszel az összárból egy jobb rendszert.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40360) Pityu. válasza mekker (#40359) üzenetére


Pityu.
nagyúr

használton gondolkodtam de inkább mégsem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40361) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezek közül MODECOM MC-MHF60U 2.1 vs microlab solo 6c melyik a jobb ,és basszusban lehet hasonlóság,attól függetlenül,hogy az egyikhez mélynyomó is van?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40362) PuMbA válasza Pityu. (#40361) üzenetére


PuMbA
titán

Solo 6C jobb, de ez a téma összefoglalóban is ott van :)

(#40363) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Kábelben ismeri e esetleg valaki ezt a típust vagy márkát tényleg árához mérten jó cuccot gyárt vagy csak egy túlárazott valami? Ő az: Acoustic Research PR-131N Pro II Audiophile

Tegnap sikerült BF-en kifogni 5e ft-ért le is csaptam rá, elsőnek ezt néztem.

[ Szerkesztve ]

(#40364) thornadoj válasza Pityu. (#40361) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Szerintem (az eddigi hozzászólásaid alapján) te az a hangzásvilágot keresed, mint newmoonlight.

(#40365) Pityu. válasza thornadoj (#40364) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fura ez különben,a házimozit az utóbbi időben évente csak párszor kapcsoltam be,és akkor élveztem a dübögést rock zene vagy mixek ilyenek,egyszer kétszer vettem hangosabbra de utána normál hangerőre vissza és akkor is ott volt az a finom de erős basszus,aztán ugye volt a mindennapi használatban egy kis genius 2.1 es 10 wattos cucc árához képest jól szólt ugye ott is a mélyebb hangok voltak előtérben.A lényeg hozzá szoktam a basszus dologhoz és ez a fura halhatom a genius 1250B t tetszik hogy innen onnan szólnak a hangok meg tényleg részletes,meg hallatszik,hogy ott az a basszus csak ugye itt finom basszus van és néha úgy érzem kevés de valószínű bennem van a hiba.Most pl hallgatok egy régebbi rock válogatást 80 as 90 es évek tegnap este nagyon halkan hallgattam akkor ugye a magasabb hangok voltak az erősebbek ugyan nagyon halkan hallatszott,hogy van basszus is valahol de ugye nagyon kicsi hangerő volt,most így normálisabb hangerőn hallatszik a dob basszusos hangja de az a finom basszus.Isten igazán én nem egy zenei stílust hallgatok hanem mindenevő vagyok ami tetszik,pl vannak zenék amik nem lettek volna olyan szépek és részletesek a 2.1 esen a házimozin nem tudom,és tetszik a hangzás,meg tényleg van basszus is,de nem tudom,valószínű nem a finom basszushoz szoktam,pedig nem vagyok ilyen ereszd el a hajadat dübölős.
Nem tudom a solo 6c mélye milyen lenne azt tudom kicsit több mint kétszerese a teljesítménye is meg a mérte is jóval nagyobb mint a genius.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40366) Attila0 válasza Pityu. (#40365) üzenetére


Attila0
őstag

Kipróbáltad maximumra tekert basszussal is?

[ Szerkesztve ]

(#40367) Pityu. válasza Attila0 (#40366) üzenetére


Pityu.
nagyúr

már az elejétől fullra van tekerve

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40368) Attila0 válasza Pityu. (#40367) üzenetére


Attila0
őstag

Nem tudom de, nekem kifejezetten tetszik hogy nem dübörög úgy mint a 2.1.

[ Szerkesztve ]

(#40369) newmoonlight válasza dzsi23 (#40353) üzenetére


newmoonlight
senior tag

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40370) lezso6 válasza newmoonlight (#40369) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Túl magasan van, lefelé kéne dönteni. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40371) thornadoj válasza Pityu. (#40365) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Hozzá szoktál a régi hangzásvilághoz. Én a helyedben még hallgatnám a kis geniust egy hónapig, és ha addigra is hiányozni fog a mély, akkor kezdj el gondolkodni plusz egy mélynyomóban, vagy egy normálisabb 2.1-ben, vagy valami hasonlóban ami newmoonlight-nak van. (egyébként a kis genius fullra tekert basszussal, szépen kiemel)
egyébként mennyire van messze tőled a hangfal? elhelyezéssel lehet h érdemes lenne játszani.

[ Szerkesztve ]

(#40372) Pityu. válasza Attila0 (#40368) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ilyen LG LHT250SC 5.1 volt jó ideig ,de ahogy írtam utóbbi időben ritkán használtam és az a baj mindent hozzá mérek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40373) newmoonlight válasza lezso6 (#40370) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jaja tudom (160cm), csak a bal oldalit nem tudtam lejjebb tenni. Örültem, hogy megvan az egyenlő oldalú háromszög. (180-180-180cm.) Később lehet, hogy lejjebb rakom őket 20-25cm-rel.

Ui.: Te tényleg egy ;] vagy! :K

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40374) Pityu. válasza thornadoj (#40371) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az asztal két szélén van

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40375) AMDFan válasza Pityu. (#40374) üzenetére


AMDFan
addikt

Nézd. 15 ezer Ft-ért nem fogsz tudni olyan hangot kapni ami kielégíti az igényeidet. Tehát részletes is, mélyre is megy, nagyot is szól. Tudod van az a szólás, hogy a "jót, gyorsan, olcsón" háromszögből egyszerre csak kettő teljesülhet. Ami neked kellene az az, hogy ha nem sürgős, akkor félreteszel kb 60-70 ezer forintot, és kivársz egy használt 8"-os stúdió monitorra. De legalább 6,5"-osra. Pl. M-Audio BX8-at vett haverom 60 ezerért. Az 5"-os monitorokat nem ajánlom, mert azokat basszushiányosnak fogod hallani, ami igaz is, csak nem annyira mint amennyire egy Logitech 2.1-hez szokott zenehallgató hiszi. Amúgy az már rég rossz ha maxra tekert basszussal hallgatod a kis Geniust, neked egy nagy membrános monitor kell, csak rá kéne szánni a pénzmagot, utána 15 évig hozzá se kell nyúlnod ;)

Csak egy példa: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40376) thornadoj válasza Pityu. (#40374) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Próbáltad úgy, hogy betolod őket a monitor mellé, és valamivel a monitor szintjére emeled, kipróbálás idejéig?

(#40377) lezso6 válasza Pityu. (#40374) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem egy hangfalnyi távolsággal tedd a monitorhoz közelebb, mert ha túl széles a háromszög, akkor szétesik a tér. Illetve szűzhártyátlanítanám a hangfalakat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40378) MaXX81 válasza AMDFan (#40375) üzenetére


MaXX81
tag

Már bocs hogy bele vau-vau de amit linkeltél annak a hangfalnak darabja 85e ft. 1 pár 170e ft.

(#40379) Recon666 válasza Pityu. (#40365) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem kell itt ennyit komplikálni venni kell egy Solo 6c azt kész. ;]

(#40380) Pityu. válasza AMDFan (#40375) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én ennyit nem adok hangfalért,de jó bizniszben tudnék solo 6c t

#Recon666

Most ezen gondolkodom,de annál többet nem szánnék hangszóróa

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40381) Recon666 válasza Pityu. (#40380) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha meg is tudod hallgatni akkor meg nincs veszteni valód.

(#40382) Pityu. válasza lezso6 (#40377) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ilyesmi formán?Bár nekem szétrakva kicsit másabb volt az élmény.

#Recon666

Hát meg venni tudom,ha meg nem jön be eladni de még elég sok garancia van rá.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40383) lezso6 válasza Pityu. (#40382) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, kb. Az a lényeg, hogy egyenlő oldalú háromszög legyen a két hangfal és a fejed pozíciója. Persze nem muszáj ezt görcsösen követni, csak elméletben így a legjobb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40384) Recon666 válasza Pityu. (#40382) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ezektől a Geniousokól vagy 2x nagyobb igy kép alapján.

[ Szerkesztve ]

(#40385) Pityu. válasza Recon666 (#40384) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt a múltkor küldték nekem

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40386) Borzika válasza Pityu. (#40380) üzenetére


Borzika
csendes tag

kb. 38k hufért van Modecom MC-HF 60 az Iponnál, az már 8" membránnal van. Az ugyan nem studio monitor de nem is 100k per darab az ára. Igaz azt nem tudom a 6c-7c hez képest milyen, ami itt ajánlott, meg itt forumon is több panaszt olvastam Modecom termékekre, mint mondjuk Microlabra. Esetleg ha van itt akinek volt/van ír róla pár sort. Nem terelni akarlak csak egy ötlet. Én anno kipróbáltam volna, mikor magamnak vettem 2.0t, de akkor nem volt kapható sehol így Microlab lett. Egyébként ha az egyik Solo 6ct beteszed az asztal alá egész tisztességes mélynyomó lesz belőle ;) Kövezzenek meg érte de kicsi volt az asztal aztán próbáltam úgy is :DDD sry

[ Szerkesztve ]

(#40387) Attila0 válasza Recon666 (#40384) üzenetére


Attila0
őstag

Azért a geniusok is nagyobbak valamivel mint amekkorának a képen látszanak

(#40388) Pityu. válasza Borzika (#40386) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az az igazság nem vagyok annyira benne a témában,8" csábító de a microlab solo 6c ről már sok megerősítést kaptam,hogy tényleg jó meg a basszus is jó,meg találtam egy jót jó árban,mert nem boltban nézegettem.

#Attila0

Nekem van még hely az asztalon,csak lapát felkap :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40389) Attila0 válasza Pityu. (#40385) üzenetére


Attila0
őstag

Ajjaj! Attól tartok nálam ezek a Microlabok már el sem férnének a szobám átrendezése nélkül. :N

[ Szerkesztve ]

(#40390) Recon666 válasza Pityu. (#40385) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát ja, jó nagy dögök az tuti asztalra nekem nem fértek fel már. Úgyhogy azt is nagyobbíthatom meg. :DDD

(#40391) Pityu. válasza Recon666 (#40390) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ilyen háromszög alak szerűségű az asztal de el helyezhető lenne,csak gura a mérte már a genius is fura volt a régi genius után

Egyébként azt is csinálhatom,meg veszem a solo 6c t aztán le tesztelem a geniussal összehasonlítom aztán amelyik jobban bejön az maradhatna.Igaz ez már pénz kilapátolás az ablakon de rám jött a mánia sajna,ettől féltem :Y

#Attila0

Ja az asztal remegés,nekem tetszik :K

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40392) Attila0 válasza Recon666 (#40390) üzenetére


Attila0
őstag

Egy ekkora hangfalat elvileg már, nem is szabadna asztalra tenni hiszen már, a fele akkora geniusoknál is érzem hogy a rezonanciát

[ Szerkesztve ]

(#40393) AMDFan válasza MaXX81 (#40378) üzenetére


AMDFan
addikt

Jogos, tényleg. Csak gyorsan keresgéltem. Használtan amúgy ki lehet fogni ennyiért, de ezek gyakorlatilag újak. De akkor itt van ez, párban, 80-ért: [link]

Egyébként meg nyilván a Microlab is előrelépés lenne a Genius után.

(#40394) Attila0 válasza Pityu. (#40391) üzenetére


Attila0
őstag

Én úgy érzem hogy nagyon beleszól a hangzásba. :Y

[ Szerkesztve ]

(#40395) Pityu. válasza AMDFan (#40393) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az a baj,hogy nekem már 80EFt k...sok :)

#Attila0

Asztal nélkül még nem próbáltam :DD
Mennyivel jobb egyébként ha nem remeg?

#lezso6

Hát max harmincat tudnék rászánni de ez meg 38EFt

(I)#AMDFan(/I)

Jelenleg az is sok.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40396) lezso6 válasza Borzika (#40386) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Wow, ezt a Modecom-ot meghallgatnám, sosem volt még ilyen áron 8". Lehet még jó is. Ki veszi meg kipróbálni? :D

szerk: ja, most nézem ez kifutó dolog. De ilyen huppogtatónak szerintem simán jó lehet, sokkal jobb, mint egy 2.0. Persze lehet egy Microlab vagy hasonlónál rosszabb minőségre.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40397) AMDFan válasza Pityu. (#40395) üzenetére


AMDFan
addikt

70-ért odaadja simán :)

(#40398) Recon666 válasza Attila0 (#40392) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem asztal melett vannak nem alatta nagyjából fülmagasságban van a hangfal teteje. :) Még egyenlőre itt maradnak mert most belőttem őket tér szempontjából is meg vagyok elégedve velük.

[ Szerkesztve ]

(#40399) Attila0 válasza Pityu. (#40395) üzenetére


Attila0
őstag

Még én sem próbáltam állványon pedig, itt is azt ajánlják

(#40400) Pityu. válasza lezso6 (#40396) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igaz döglött oldal,edigital 30600Ft ért volt ilyen modecom de kifutó termék tehát nem forgalmazzák,valószínű lehet itt az iponál vannak még pár darab.

#Attila0

Hát állványom nekem sincs,anno a házimozihoz ilyen falra akasztós tartó volt a két hátsó hangszóróhoz.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.