Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) pd942 válasza Humbucker (#41900) üzenetére


pd942
csendes tag

Sziasztok!

Ma reggel munkába indulás előtt megjött az új Alesis elevate 5-öm.
Gyorsan kipróbáltam és eléggé kevésnek érzem a mélyet.
Szerintetek a bejáratás során javulhat a helyzet ?
Esetleg szerezzek be egy hangkártyát, vagy ez ennyi és fogadjam el így.

Dani

(#41902) PuMbA válasza pd942 (#41901) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy mihez képest érzed kevésnek :) Ha eddig eltúlzott 2.1-es mélyet hallgattál, akkor kell egy kis idő, míg átszokik a füled.

(#41903) pd942 válasza PuMbA (#41902) üzenetére


pd942
csendes tag

Igen olyan volt, és erre gondoltam én is, ugyanakkor van egy takstar pro 80-am is és abban is egész más élményt kapok mélyek tekintetében.

(#41904) SecRS


SecRS
tag

Sziasztok!

Eddig a Genius SP-HF1800A-val szemeztem. Korrekt az ára és a színben is megfelel/passzol. Vélemény esetleg róla? Jó döntés-e?

Van esetleg jobb deal ebben a kategóriában (>20ezer), amivel kiválthatnám az TV hangfalait (falra raknám, sovány 2 méterre ülnénk tőle)? Csodát nem várok, de a TV lefele sugárzó hangszóróinál szinte bármi jobb.
(USB, RCA és Jack is van rajta, LG LH630V)

:R :R

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#41905) Tibe válasza SecRS (#41904) üzenetére


Tibe
aktív tag

Szia!

Nagyon jó hangfal a 20 alatti kategóriában ha egy kicsit keresgélsz és találsz akciót még 15 körül is meg lehet venni!

(#41906) Véreshurka válasza Bodz (#41888) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nos, talán a botfül egy kicsit erős volt részemről, inkább azt mondanám, hogy eddig sosem érdekelt az, hogy milyen minőségű zenét hallgattam, illetve nem is vettem észre nagyon különbséget.

Ha egy ilyenen törném majd a fejemet akkor milyen dac-ot tudnál / tudtok ajánlani, ami a követelményeknek (távirányítás, telefonról lejátszás) megfelelne?

Úgy látom egy teljes szettet (hangfalpár+dac+jó minőségű kábelek+még tartókról nem beszéltem) nem fogok megúszni 150/180k alatt. Jól látom?

Az ajánlást azért köszönöm, elteszem talonba és ha lesz valamikor időm valahol meg is hallgatnám. Apropó hallgatás: milyen eszközökkel szoktatok a boltba érkezni teszt szempontjából? Simán telefonról, vagy spéci mp3 lejátszóról (ha van még ilyen)?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#41907) SunMount3r válasza pd942 (#41901) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A hátulján van egy mély kiemelő kapcsoló, azt nem próbáltad?

(#41908) Ati00


Ati00
tag

Sziasztok! A futár dél körül (anyukám vette át mert én iskolába voltam akkor) meghozta a Genius 1250B-t.

Még bejáratósba van ugyanis ki kell próbálni több zeneszámmal, hogyan szól, és úgy beállítani a Bass és Treble tekerőket. Én saját ízlésem szerint a Treble-t kb 30%-on tartom, a Bass-t meg 50%-on(tapasztalat: a hangszóró 70 Hz alapérték helyett simán le tud menni 40 Hz-ig, onnan apad).

Szerintem sokkal jobb mint az SP HF 800A mert annak volt "cicergős" alapzaja, ennek nincs(bekapcsoltan se). A LED lámpája nem olyan zavaró mint a 800A-nak. Gyakorlatilag előrelépés számomra ez a hangszóró. Többet nem tudok róla mondani, max. egy képpel szolgálni, hogyan rendeztem el :D

[ Szerkesztve ]

(#41909) lezso6 válasza SecRS (#41904) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az 1800A nem ajánlott, mivel rosszabb, mint a 1250B, ami még olcsóbb is. Utóbbi egy nagyon jó belépő a normális hanghoz, a TV-khez ez ajánlott a legjobban, mert kevés pénzért sokat hoz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41910) miresz


miresz
veterán

MODECOM MC-HF50.2 -t próbálta már valaki? 21e ft-ért adatai alapján nem tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

(#41911) PuMbA válasza Ati00 (#41908) üzenetére


PuMbA
titán

"(tapasztalat: a hangszóró 70 Hz alapérték helyett simán le tud menni 40 Hz-ig, onnan apad)"

Nem tud addig lemenni, mert fizika :) 4"-lal képtelenség. Ha hallottál már olyan hangfalat, ami normális, gyári mérés alapján le tud menni 45-50Hz-ig, azaz +-3dB-en belül marad ezen frekvenciákon, akkor az jóval mélyebb hangokat képes kiadni, mint egy 1250B :) Az én hangfalamra 45Hz van írva és mélyben földbe döngöli szegény 1250B-t, de az árához képest természetesen nem kell szégyenkeznie.

[ Szerkesztve ]

(#41912) Ati00 válasza PuMbA (#41911) üzenetére


Ati00
tag

Több programmal szinusz hullámokat kibocsájtva, ugyan halkabbak(kb 10-20 dB-lel) mint a 70 Hz-es hang de akkor is jön hang a hangfalból, 39 Hz alatt történik az hogy már nem hallani a basszust. :D

[ Szerkesztve ]

(#41913) PuMbA válasza Ati00 (#41912) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, de a 10-20dB-lel halkabb már azt jelenti, hogy nem tudja, ugyanis ez már olyan halk a többi hanghoz képest, hogy észre sem veszed :)

(#41914) Humbucker


Humbucker
senior tag

Megér ez a Microlab Solo 6C 37.000-et?
Nekem rock, és metál zenéhez kellene PC-re, na meg gitárhoz, mivel külső hangkártyán keresztül kötöm rá PC-re. Rock zenéhez jó választás ez?Nem az izomra tekert dübögős mély rapp zenéket hallgatom, csak nagyon dicsérik ezt a két kis hangfalat, az én igényeimhez is megállja a helyét, vagy valami más megoldás jöhet szóba ilyenféle zenékhez nekem?

(#41915) SecRS válasza lezso6 (#41909) üzenetére


SecRS
tag

Ezt értem, de sajnos esztétikailag valami borzalom számomra. :D Ha hangminőségben nem sokkal rosszabb, akkor a kinézetére szívesen kifizetem azt a +6ezer forintot. :)

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#41916) Bodz válasza Humbucker (#41914) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megér annyit, csak most éppen nem lehet kapni.

(#41906) Véreshurka: Inkább 200-220k. Dac-ból Lindy LDAC Pro. Némi türelemmel, szerencsével, keresgéléssel 70-80k körül be lehet szerezni.
Boltba elég zenét vinni pendrive-on. Legtöbb helyen nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#41917) PuMbA válasza SecRS (#41915) üzenetére


PuMbA
titán

Legtöbben a fás kinézetet szokták esztétikusabbnak mondani, mint a csillogós műanyagot... kivétel erősíti a szabályt :D Az 1800A egyébként beszámolók alapján hallhatóan rosszabb hangminőségben és még több gond van vele / hamarabb romlanak általában el, szóval csak ezt és a rosszabb árat is figyelembe véve vedd.

[ Szerkesztve ]

(#41918) Humbucker válasza Bodz (#41916) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem is lehet később sem kapni?Helyette más alternatíva?

(#41919) Humbucker


Humbucker
senior tag

Kürbisről, meg Modecomokról sokan azt írják, hogy nagyon zavaró alapzajt adnak ki. Na én pont nem ilyet szeretnék, inkább legyen kicsit gyengébb a teljesítmény, de ne búgjon semmi alapjáraton. Tudtok ilyet?

(#41920) Bodz válasza Humbucker (#41918) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Erre én nem tudhatom a választ. Hm, igazából nincs helyette semmi. Pláne ha kell a távirányító is. TV-sek jól megszívták amúgy.
Elevate 5 MKII esetleg, ez tök csendes. Kürbisnél jobb.

Nézelődtem kicsit. Bátraknak, felfedezőknek, bízva a 14 napos visszaküldés csodálatosságában Trevi AVX590. Táv, bluetooth, optika, koax. Van itt minden.

[ Szerkesztve ]

(#41921) Humbucker válasza Bodz (#41920) üzenetére


Humbucker
senior tag

Távirányítóra nincs szükségem, PC-hez kell.

(#41922) Tibe válasza lezso6 (#41909) üzenetére


Tibe
aktív tag

Miben rosszabb a HF1800A mint az 1250B? Hallgattad mindkettőt? Nekem volt mindkét hangfalam, zenehallgatásra sokkal jobb az 1800-as melegebb és szebb hangja van mint a másiknak.

(#41923) lezso6 válasza Tibe (#41922) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A topik tapasztalatai alapján nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41924) Degeczi válasza Ati00 (#41912) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha 20 dB-el van alatta, az már századakkora teljesítményt jelent...
A korrekt specifikációk nem véletlenül adják meg +-3 dB-en belül az átvitelt, mert ekkora változás jelent dupla/feleződő teljesítményt.

Nappal ugyanezért nem látod a csillagokat, pedig ott vannak azok - de éppúgy eltörpülve a nappali égbolt világosságával szemben, mint a kis Genius 40 Hz-e az átvileli sáv többi részéhez képest.

(#41925) lezso6 válasza Degeczi (#41924) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, gyakorlatban a mélyorientált zenék szempontjából ez úgy néz ki, hogy a -3 dB már erőtlennek hangzik a nullához képest, de még épp elviselhető. A -6 dB meg már zavaróan nincs ott, elnyomja a többi hang illetve a basszus esetleges felharmonikusai.

A reflexes hangdobozoknál 24 dB / oktáv szokott lenni a vágás, szóval ha 40 Hz-nél van -20 dB, akkor valahol 70 Hz körül van a -3 dB, ez össze is stimmel a Genius 1250B gyári adataival.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41926) jackooo84


jackooo84
tag

Üdv.

MIlyen állványt érdemes venni focal-ok alá? IsoAcoustics? vagy pl egy ilyet? :U

(#41927) Frogged válasza jackooo84 (#41926) üzenetére


Frogged
aktív tag

Én nem rég cseréltem az állványokat, sok felé nézelődtem aztán arra jutottam inkább csináltatok mint boltba veszek.
Isoacustics állványok jók de én nem találtam olyat ami magában megfelelő magasságú lenne asztalra meg nem tenném .
Érdemes meg kínálni normális állványokkal a jobb hangfalakat , egy masszív állvány ugyanúgy tísztít a hangon mint pl a hangfal tüskék.
Nekem ilyen olcsó 20K-s papírvékony zárt szelvényekből volt, nem rég csináltattam egyet vastag anyagból homokkal tölthető csövekkel és hallható a külömbség.
Nehéz kép alapján ítélni az állványról amit linkeltél a súlya 6,5kg db-ja ami nem sok de azért nem is annyira kevés.
De egy Focal ( gondolom alpha ) alá azért valami komolyabban gondolkoznék a helyedben.

(#41928) Sonja válasza jackooo84 (#41926) üzenetére


Sonja
veterán

Én IsoAcoustics ISO-L8R155 állványt használok az Alpha 65 alatt. Szvsz megérei az árát (~45eHUF). :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41929) barnam_


barnam_
nagyúr

Olvastam az összefoglalót, miszerint nem ajánlottak az aktív 5.1-es hangfalszettek.
Na de mégis, van olyan aki ilyet használ? :)

Nekem most egy Microlab 2.0-s van, meg vagyok vele elégedve, szépen szól (mármint a lehetőségekhez képest). Szeretnék egy 5.1-es rendszert is filmnézéshez.
De komplett házimozit nem akarok venni, mert PC-re lenne kötve (illetve TV-re ha lehet). Árban 50 ezer körüli maxra gondoltam.

(#41930) jeromosi válasza barnam_ (#41929) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Szerintem genius 6000.
Nekem nagyon tetszik a hangzása, és 50-ér vagy akár 50 alatt is hozzá lehet jutni.
Basszusa nagyon jó, és a térhangzása is bejön nekem.
szerk: Én ilyet használok már lassan 1 hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#41931) Mezga Aladár válasza Bodz (#41857) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A két Modecom (Eclipse 60/180) tetszik. Most kérlek ne harapd le a fejem. :D
Szóval ezzel a tudással van-e front reflexes, grilles, esetleg fehérszínű holmi. :B

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41932) lezso6 válasza barnam_ (#41929) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az 5.1-et azért nem ajánljuk, mert a 200k alatti árkategóriában sokkal-sokkal nagyobb tér élményt adó 2.0-k vannak, hatalmas a minőségi különbség az utóbbi javára. Ezek az 5.1-ek csak arra jók, hogy legyen. De ha nagyon akarsz, akkor a Genius 6000-nél nem igazán van jobb választás. PL a Logitech szutykok felejtősek, hatalmas nagy kultuszuk van, de a mélyládáik csak döngetni jók, a szatelitek meg vicc egyutas tejfölösdobozok 2-3" hangszórókkal.

TV-hez viszont nem fogod tudni használni, mivel csak analóg bemenetei vannak, így DAC szükséges.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41933) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ezt az Edifiert néztem ki a Microlab Solo 6c helyett, mivel sokan dícsérik, hogy semmi búgás, és nincs semmi alapzaj. Szerintetek nem fogok benne csalódni?

(#41934) lezso6 válasza Humbucker (#41933) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem egy kategória a Microlabbal, már a 4" vs 6.5" tekintetében sem. Esetleg ott az Alesis Elevate 5 MK2, az jobb, mint a Microlab, cserébe nem megy olyan mélyre, de ez rock és metál stílusokhoz nem is kell.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41935) Humbucker válasza lezso6 (#41934) üzenetére


Humbucker
senior tag

Na igen, de az már 40.000 felett van. :F

(#41936) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok.
A Modecom (Eclipse 60/180) tipusok érdekelnének. Valakinek tapasztalata vele kapcsolatban? Mennyire érzékeny ha nem állványon van hanem bútoron, falra mennyire tolható fel, alapzaj, táv érzékenység, az egész rendszer stabilitása?
Kösz előre is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41937) PuMbA válasza Mezga Aladár (#41936) üzenetére


PuMbA
titán

BT-ről fog menni?

(#41938) Mezga Aladár válasza PuMbA (#41937) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41939) PuMbA válasza Mezga Aladár (#41938) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor szinte mindegy az alapzaj és a falra tolás, mert a BT hangminősége nem annyira jó :)

[ Szerkesztve ]

(#41940) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok, vettem a TV-mhez egy genius 1250B- hangszórópárt. Viszont a 5.1-es anyagok Kodi és MPCH esetében nem élvezhetőek. A háttérzajok hangosak, a beszéd halk.

Szeretnék egy 22 nm-es szobába vásárolni egy 5.1-es rendszert.
50 k-s határral tudtok valamit javasolni. Használt is lehet.

(#41941) PuMbA válasza generaltoti2 (#41940) üzenetére


PuMbA
titán

Kapcsold be az 5.1-es lekeverést vagy ha ezt megtetted, akkor a center csatorna hangerejét tedd nagyobbra és jobban hallatszódik a beszéd :) 50k-ért 5.1-et nem kapsz, maximum dísznek valót, mert az 1250B-nél rosszabbul fog szólni.

[ Szerkesztve ]

(#41942) Mezga Aladár válasza PuMbA (#41939) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hmmm. Azért ennél precízebb válaszra vártam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41943) Humbucker


Humbucker
senior tag

Erről az Edifier-ről mit tudtok mondani?Vagy még mindig 2.0-át a 2.1 helyett?
Edifier 1600t plus 2 az alternatíva még.

[ Szerkesztve ]

(#41944) Mauzes válasza PuMbA (#41939) üzenetére


Mauzes
őstag

De az alapzaj attól még lehet zavaró, ha BT ha nem BT.

(#41945) PuMbA válasza Mezga Aladár (#41942) üzenetére


PuMbA
titán

Mennyire lesz a füledtől a hangfal? Ha 1,5m akkor mindegy az alapzaj :)

Bútoron nem igazán jó hangfalat tárolni, legalább valami jobb szétválasztó képességű alátétet kéne szerezned. Meg tudod azt oldani, hogy a magas sugárzók fülmagasságban legyenek és szimmetrikusan helyezkedjenek el a hangfalak? A betolást hallgatással jól be tudod lőni, de semmiképp sem érdemes 20-30cm-nél beljebb sima hangfal esetén .A hangfalak mellett oldalt van bútorlap?

[ Szerkesztve ]

(#41946) Mezga Aladár válasza PuMbA (#41945) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mint nem olyan régen kifejtettem, a kedvenc nejemnek rakom össze a konyhába. :)
Fel lesz hajítva a konyhaszekrény tetejére.
A hifi rendszerek installálásával tisztában vagyok.
Ezt a csöppséget nem ismerem.
Tehát ha azt hallom két szám között súg a rendszer úgy fogom kihajítani hogy csak na. Akkor is ha megszakad a bt kapcsolat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41947) PuMbA válasza Mezga Aladár (#41946) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor a szekrény tetejéről szerintem nem fog lehallatszani a sistergés, ha ugye 1,5m különbség mindig lesz a hallgató és a hangfal között :)

[ Szerkesztve ]

(#41948) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Véleményetek szerint mennyi időt reális várni egy 2.0 garanciáztatásra, mielőtt telefonálgatnék, hogy mi a helyzet? (Megnémult a solo 6c bal hangfala)

Dec 6-án vitték el a cuccot, azóta semmi hír.

(#41949) Mezga Aladár válasza PuMbA (#41947) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most akkor szerinted van alapzaja?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41950) Bodz válasza Mezga Aladár (#41931) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem harapom le. :) Nincs. :( Valami mindig hiányzik.

(#41948) oliwwer: Már ideje telefonálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.