Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) Adames válasza lezso6 (#41800) üzenetére


Adames
tag

Talán Neked ilyen drága kábellel van bekötve a hangfalad?

(#41802) lezso6 válasza Adames (#41801) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. És ha te nem veszel ilyet, akkor nekem sem volt értelme 30k-ért kábelt vennem, úgyhogy vegyél szépen te is drága kábelt, hogy igazold hogy én milyen jól döntöttem anno.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41803) vzsryl válasza Adames (#41801) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A drága az relatív, szerintem olcsó.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#41804) lezso6 válasza vzsryl (#41803) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. Szerintem onnantól drága a kábel, ha az ára meghaladja a hangfalak árának 10%-át.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41805) RM1 válasza Adames (#41799) üzenetére


RM1
aktív tag

Valószínűleg nincs lényeges különbség. Ettől függetlenül én is inkább a Klotz-ot venném, ill. vettem.

(#41806) Padree.c2


Padree.c2
tag

Sziasztok!
A fórumot olvasva és látva, hogy a 6c nagyon kiürült, két típusra szűkítettem le a jelenlegi preferenciámat.
Alesis Elevate 5 MKII és Mode Com Eclipse 180.
A kettő között cca. tízezer Ft különbség van, ez megéri, jobb hangzásban ennyivel a ModeCom?
Van tippetek, hogy hol tudnám saját füllel összehasonlítani a kettőt Budapest-Budaörs környékén?
Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Pp. ♠

(#41807) Bodz válasza scream (#41793) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elevate 5 neked is. Nyugodtan tehetsz vele egy próbát.

(#41806) Padree.c2: Nem biztos, hogy jobb a Modecom. De viszont távos, van optikai bemenete, bluetooth is. Csak ezeket nézve teljesen rendben lehet a felár.

[ Szerkesztve ]

(#41808) Bodz válasza Adames (#41799) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Cobra meg a jónak tartott Klotz (már amelyik jó...) között van árban Cordial is. Ha mindenáron a kábelen akarsz spórolni legalább olyannal tedd, ami már bizonyított.
Természetesen én neo d+ class B-t vennék. Az még emberi áron van, 3 méter kb. 12k/pár.

[ Szerkesztve ]

(#41809) lezso6 válasza Bodz (#41808) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neo d+ már igazán nem kapható, a (cseh / szlovák) muziker árulta csak itthon. Marad a Klotz. De abból tényleg jó lenne kideríteni, hogy melyik jó.

Ahogy nézem nincs már topikgazda :( Összefoglalóba bele lehetne írni ezt a kábel mizériát, mert sokszor felvetődik.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41810) Bodz válasza lezso6 (#41809) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Audioworks Hangtechnika. :)

[ Szerkesztve ]

(#41811) lezso6 válasza Bodz (#41810) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Zsír. Ahogy látom készül még az oldaluk.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41812) Areturus válasza lezso6 (#41809) üzenetére


Areturus
tag

Mit tudni ezekről a Neo kábelekről? Mivel pont új kábeleken gondolkodom, megakadt rajtuk a szemem. Az itteni német amazonról lehet szép számmal kapni, akár még alternatíva is lehetne.

(#41813) lezso6 válasza Areturus (#41812) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jóféle kábelek stúdió monitorokhoz, nem elszállt áron. Már minőség szempontjából is rendesen össze vannak rakva, én is ilyet használok. Ami feature-öket szeretek bennük:

1. párban adják, így szín alapján könnyű megkülönböztetni hogy melyik-melyik
2. lapos kialakításuk miatt nem gubancolódnak
3. van rajtuk néhány műanyag valami, ami összefogja a kábeleket:

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41814) Areturus válasza lezso6 (#41813) üzenetére


Areturus
tag

Hmm jól hangzik. Minőségi szempontból a hasonló árkategóriás Supra vagy átlag drágább Audioquestek mellé oda lehet rakni mint versenytársat? A riválisok mellett, hogy szerepel ha csak a pure hangátvitelt vizsgáljuk a feature-ök nélkül?

(#41815) lezso6 válasza Areturus (#41814) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom. Audiofil márkát én elvből nem vennék. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41816) Bodz válasza Areturus (#41814) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Oda, sőt... Az AQ olcsó analóg kábelei nem igazán jók szerintem, a Supra Dual, mint belépő modell a svédeknél meg jóval drágább, de annak meg elég streril hangja van. Nyilván van ahová ez kell. :D
A class B egy tiszta, viszonylag kiegyensúlyozott hang, főleg a közepe meglepően jó. Nálam sokkal drágább cuccokkal szemben is állja a sarat (az elmúlt pár évben rendesen "kikábeleztem" magam). Csak azért nem használom az Alpha 65-höz, mert a Sommer Aqua Blue azért csak jobb (sokszoros áron).
Nem szeretek ilyet írni, de a mindent visz kategória az olcsók közt.

[ Szerkesztve ]

(#41817) Padree.c2 válasza Bodz (#41807) üzenetére


Padree.c2
tag

Köszönöm a választ. Tehát jól értem, hogy ha csak a hangot nézzük, akkor nincs szignifikáns különbség a két rendszer között.
Vagyis, ha ezen "extrák" közül egyiket se használom, maradhatok az Alesisnél, a maradék pénzem pedig vegyek rendes kábelt. :)

Pp. ♠

(#41818) Ati00


Ati00
tag

Sziasztok! Hangfalszettet szeretnék cserélni, most jelenleg Genius SP-HF 800A-m van (még 2011ből), de már nem tetszik nekem az, hogy a trafójából jön "zaj/cicergés" kb olyan frekvenciával mint ami a CRT képcsőből jön ki. Így már nekem ki kellett húznom, mert nem csak engem zavart a lakásban. És ez már szinte elejétől kezdve ilyen volt.(amikor bekapcsolom nem annyira zavaró, de ha ki van kapcsolva, akkor igen)

Olvastam mindenféle jóságot errefelé, hogy mit ajánl a közösség, először gondolkoztam a Microlab B73-ban, de mivel nem nagyon kapható (vagy ahol igen, ott nem ismerem a garancia menetét, vagy hát inkább nyögvenyelős), így a Genius 1250B-t néztem ki magamnak, ami tetszik is. Mennyire lesz előrelépés a 800A hangzásától? Mind2 szinte egy árszinten van, de a 800A a rosszabb ilyen szempontból.

Köszönöm a választ mindenkinek előre is! :)

U.i. nem tuc-tuc zenék hallgatására használnám :D (inkább könnyűzene(pop, némi rock), meg komolyzene)

[ Szerkesztve ]

(#41819) Bodz válasza Padree.c2 (#41817) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szólhat jobban a 180 éppen. Nem tudom, nem hallottam. Lehet már láttad, van belőle aprón egy táv nélküli 30-ért.
Sajnos olyan hely biztosan nincs, ahol mindkettőt meg tudod hallgatni egymás mellett. :(

[ Szerkesztve ]

(#41820) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak!

Tudnátok nekem bluetoth+távirányítóval ellátott sztereó hangdobozt?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41821) Bodz válasza Mezga Aladár (#41820) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Többet is akár. Mennyit költenél?

[ Szerkesztve ]

(#41822) Mezga Aladár válasza Bodz (#41821) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Első körben 50.000,- Konyhába lenne a nejem kedvére. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41823) Bodz válasza Mezga Aladár (#41822) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor szűkül a kör. :) Az épp emlegetett Modecom Eclipse 180 ilyen, esetleg az Eclipse 60. Aztán lehetne Edifier R1700BT, bár ezt mintha eddig lehetett volna olcsóbban is kapni. Meg most nézem, hogy nincs aptx. :Y

[ Szerkesztve ]

(#41824) Mezga Aladár válasza Bodz (#41823) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a tippeket. Az aptx hiány sima zenelejátszás (telefonról) közben hiányozhat?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41825) Bodz válasza Mezga Aladár (#41824) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A konyhai felhasználásból gondolom, hogy nem odafigyelős zenehallgatás lesz (hanem háttér zaj), szóval akár még elnézhető is lenne a hiánya, de 50k-ért nekem elfogadhatatlan, meg szerintem célozzuk meg a jobb elérhető hangminőséget. :K
Milyen telefon amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#41826) Mezga Aladár válasza Bodz (#41825) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Huawei P8

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41827) Bodz válasza Mezga Aladár (#41826) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tiszta rejtély... Eltérő infókat látok erről a telóról aptx ügyben. :D

[ Szerkesztve ]

(#41828) PuMbA válasza Ati00 (#41818) üzenetére


PuMbA
titán

Jó az 1250B :)

(#41829) Mezga Aladár válasza Bodz (#41827) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A telefon nem mérvadó elég sűrűn cserélődik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41830) Mezga Aladár válasza Bodz (#41827) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41831) Bodz válasza Mezga Aladár (#41829) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor mindegy. Viszont hangfalból tényleg csak ilyet vennék.

[ Szerkesztve ]

(#41832) Strapáciusz válasza Bodz (#41823) üzenetére


Strapáciusz
tag

Itt esetleg. Status rendelhető
[link]

A lélektani hadviselés spécije

(#41833) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. A 6C-m egy olyan szekrénysoron van elhelyezve, ami faltól falig ér és a huppogás emiatt a másik szobában is erőteljesen hallatszik. Megoldhatja a problémát, ha Muzikeren veszek alá szivacsot? (Alctron EPP005)

PSN ID: marquuard

(#41834) lezso6 válasza EnterR (#41833) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hangfal alá való szivacs nem egészen erre való. A lényege az, hogy a hangfal rezonanciáját elszigetelje. Ez a basszus tartományt dinamikusabbá teszi, ami csökkenti a mocsarasodást, így a középtartomány is jobb lesz. Illetve megdönti a hangfalakat, így felfelé a füledbe fog sugározni, nem pedig előre.

Maga a basszus nem csak a doboz rezonanciájával, hanem ugye a levegőben is terjed, s rezonáltat mindent. Tehát a szomszéd szobába ugyanúgy át fog hallatszani a huppogás. Az, hogy mennyire hallatszik át egy másik szobába a mély, leginkább a hangfalak helyétől függ, bizonyos pozícióba helyezve összehozható úgy, hogy a fázis-kioltás jelensége miatt jóval alacsonyabb amplitúdóval fog kiömleni az ajtón a másik szobába.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41835) EnterR válasza lezso6 (#41834) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm, ez kimerítő válasz volt. :R Tulajdonképpen akkor ha túl magasan lenne (márpedig a hang csak a falat üti), akkor csak profitálhatok ha rakok alá szivacsot.

PSN ID: marquuard

(#41836) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Olvasgatom a topikot és azt szűrtem le, hogy egy Sharp 100"-as Smart TV-hez egy GENIUS SP-HF 1250B megfelelő lenne a gyári hangszórót kiváltandó. Nem tudom mennyire általános PC hangszórót TV-hez kötni, azt kérdezném, hogy ha a TV mögé két oldalra berakom a Geniust (hely van annyi) az úgy normálisan működne, nem zavarná egymást a TV-vel ill. van-e valamilyen zavaró alaphangja a hangfalaknak, mert nem szeretném mindig ki-be kapcsolgatni. (a PC-hez egy pici Genius van csatolva, az nagyon halkan zümmög bekapcsolva, igaz az USB-s, de adapterrel 220V-ból, mert amúgy az egérgörgő is vezérli :) )

Egyszóval ehhez a TV-hez mezei használatra jó választás szerintetek? Bocs a nevetségesnek tűnő kérdésekért, de nem vagyok egy audiófülű.

Előre is köszi a választ! :R

Ha tudtok erre a fenti célra más alternatívát, örömmel veszem. Kinézet nem lényeg, ha méretben nem nagyobb, ár kb max ennyi legyen.

[ Szerkesztve ]

(#41837) westcoastog válasza ubyegon2 (#41836) üzenetére


westcoastog
veterán

Én tv-hez is használok egyet, ilyen tartókkal van (RSG50) falra szerelve, nem zavar semmit. Nekem zúg ha feltekerem a hangerőt mert 10 méteres olcsó kábellel van összekötve a pc-vel, így a vezeték összeszedi a zajt.
Tv-hez filmekhez szerintem jó, nekem sarokban van, a szoba másik sarkában ülve is egész jó hangja van.

Bár tv-ről hogy szól azt nem tudom, az enyémre közvetlen nem lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

(#41838) ubyegon2 válasza westcoastog (#41837) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, akkor ez nekem is megfelelő lesz, a csatlakozáson nem gondolkodtam, gondolom sima jack-dugót bedugom a fülhallgató helyére és ez elég, szerencsére hálózatról kapja az áramot.
Viszont ez a fali tartó tipp sem rossz, ha nem lenne jó valamiért a TV test mögött.
Amúgy egész nap jórészt valami zenecsatorna megy halkan + sorozatnézés, filmek. Semmi extra felhasználás.
Ha tetszeni fog a zene hangja, akkor a Deezer, Spotify is TV-ről fog menni teló BT páros helyett.
:R

[ Szerkesztve ]

(#41839) Minimoa válasza Zoley3 (#41064) üzenetére


Minimoa
tag

És eljövend január 22.

A Bestmarkt / Hardverker nem okozott meglepetést. Már nem is írnak vállalási dátumot. A megrendelésem ott virít a rendszerükben (Edifier R1700BT, 2017.11.22-én rendelve)....

A lottó ötösöm lett volna ilyen biztos, minthogy a Bestmarkt / Hardverker egy csaló banda.....

Erősen gondolkozok egy jó kis értékelésen, csak hogy érezzék a törődést....

[ Szerkesztve ]

(#41840) EnterR


EnterR
veterán

Ez megfelelő lenne arra, hogy kiváltsam a tv hangszóróját? Semmi különleges elvárásom nincs, egyedül az a baj, hogy hátul van a tv hangszórója, nem igazán terjed. Ezt a tv távirányítójával tudom kezelni?

PSN ID: marquuard

(#41841) Degeczi válasza EnterR (#41840) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha van fejhallgatókimenet a TV-n, akkor igen.
De könnyen lehet, h még rosszabban is fog szólni, nagyon ratyik az ilyenek.
(és USB-ről még a 4W is finoman szólva lódítás, jó esetben a fele ha lehet a tényleges teljesítménye)

(#41842) EnterR válasza Degeczi (#41841) üzenetére


EnterR
veterán

Értem. Akkor a legolcsóbb csak a 1250B lenne? Elég limitált helyem van hozzá, még kérdéses, hogy magasságban elfér-e. TV mögé meg nyilván nem rakja az ember.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#41843) Attila0 válasza EnterR (#41842) üzenetére


Attila0
őstag

Ha megtudod oldani az elhelyezést akkor, szerintem sem érdemes a 1250b alá menni mert, tényleg ég és föld a különbség a tévé csipogóihoz képest. :K

[ Szerkesztve ]

(#41844) ubyegon2 válasza EnterR (#41842) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

TV mögé meg nyilván nem rakja az ember.

:D Akkor én valami madárféle vagyok, mert pont oda fogom rakni! Majd 40 cm van a TV mögött a falig, felette nyitott tér, kétoldalt is van hely, nincs beszorítva a TV, miért ne lenne jó ott oldalra fordítva!? (vagy csak mifelénk terjed a hang másképpen, de itt nem csak a velem szembe állított hangsugárzó hallatszik) :Y

Amit linkeltél, azt valóban felejtsd el, ilyen van nekem PC-hez, kipróbáltam a TV-vel, nem véletlenül veszek 1250B-t most.

[ Szerkesztve ]

(#41845) PuMbA válasza ubyegon2 (#41844) üzenetére


PuMbA
titán

"miért ne lenne jó ott oldalra fordítva!?"

Az oldalra fordítás csak bizonyos hangfalak esetén jó. Az enyémhez például oda van írva, hogy nem ajánlott oldalra fordítva használni, bár egy Genius 1250B-nél tényleg mindegy lehet, mert nem egy precíziós, nagyon minőségi eszköz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41846) ubyegon2 válasza PuMbA (#41845) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rosszul fogalmaztam, maga a hangfal a talpán lenne, csak nem a TV felé néz, hanem kétoldalra. ;)
Gyakorlatilag nem az oldalára fordítanám, hanem oldalra fordítanám. Mégsem fogalmaztam rosszul, csak félreérthető volt talán.
Vagy nem így értetted?

[ Szerkesztve ]

(#41847) PuMbA válasza ubyegon2 (#41846) üzenetére


PuMbA
titán

Értem :K Így egyébként a magas hangok valamivel "tompulnak", ugyanis minél magasabb a hang, annál jobban számít az irányítottság.

[ Szerkesztve ]

(#41848) ubyegon2 válasza PuMbA (#41847) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, akkor már én is értelek, de különösebben nincs jelentősége, így is hátul van a TV hangsugárzója, a normál hanggal nincs is bajom, csak a mélyek dobozosak. Ha ennél sokkal jobb a 1250B, az nekem tutira elég lesz.
Mondtam, hogy nem vagyok audiofülű! :D (mondhattam volna tüzérfület is)
Egyébként ez a Sharp is meglepően jól szól az előző laposTV-hez képest.

Amúgy ez a magas hang irányterjedése nekem új, mikor az asszony háttal állva észrevette a berepülő darazsat, simán megsüketültem félórára. :D

[ Szerkesztve ]

(#41849) lezso6 válasza PuMbA (#41845) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól függ. Az alapprobléma a magas -és mélyközépsugárzó közötti távolságból adódó fáziskülönbség, ami jól hallható hangminőségromlást okoz. Koaxiális hangszóróknál ilyen probléma nincs, hisz nulla a távolság.

Ez a távolság ha függőlegesen van, akkor nem szól bele a térbe, de ha vízszintesen, akkor térleképezési problémák adódhatnak, hisz a két magas- és és két mélyközépsugárzó különböző távolságra van egymástól. Asszimetrikusan meg nem rendezheted a hangfalakat (pl mindkettőt a baloldalára döntöd), mert akkor még nagyobb anomáliákat kapsz.

Bizonyos hangfalak ezt jobban tolerálják, mások viszont nem. Illetve vannak olyan (kifejezetten drága) hangfalak, melyek pont hogy vízszintes elhelyezésre (is) vannak optimalizálva. De ami biztos: a hallgatási távolság növelésével ez a probléma csökken, hiszen ezzel együtt a magas- és mélyközépsugárzók relatív távolsága is csökken.

Emiatt van az, hogy a nagyobb hangdobozok esetén (azaz amelyeknél nagyobb a hangszórók közti távolság, főleg 3 utasoknál) szükséges a nagyobb hallgatói távolság, mert túl közel ülve a fázishibák tönkreteszik a hangképet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41850) Bodz válasza EnterR (#41840) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért a 2000 forintért jól szól, sőt jól is néz ki, de nem hangos. Plusz jóval kisebb, mint gondolnád, mélye se nagyon van. Nem való ez tv mellé. :N
Mennyire limitált a helyed?

(#41841) Degeczi: A 4W úgy jön ki nekik, hogy 2x2 (a nemzetközi oldalon így szerepel).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.