Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) Polllen válasza AMDFan (#40700) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tervezem a váltást aktív hangfalra, de csak alapos hallgatózás után. Ez most egy visszalépés lenne fejhallgató javára.
Így a Heco mélyeit nem is várom el természetesen.

Egy az egyben cserélnél feljebb keresgélnék árban és ott már mernék 8"-ra javaslatot kérni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40702) AMDFan válasza Polllen (#40701) üzenetére


AMDFan
addikt

A hitspace-ben technikailag a belépő szinttől a high endig mindent meg tudsz hallgatni aktívból. És érdemes is.
Nem tudom amúgy, hogy mennyire a "hifis" hangzást szereted és mennyire az őszinte szárazabb hangot?

(#40703) Bodz válasza Polllen (#40698) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ejj, pedig élőben nem olyan vészesen piros. :)
Azt mondja a Behringeres arc, akitől kölcsön kaptam a Studio50-et, hogy a Nekkst K6 sokkal, de sokkal jobb. És nem csak az 50-hez képest, hanem úgy általában is meglepően jól sikerült. Látszik, hogy nem Behringer tervezés. :D Esetleg próbáld meg megfülelni.
Szerintem az RCF Ayra 6 sem elvetendő ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#40704) Polllen válasza AMDFan (#40702) üzenetére


Polllen
nagyúr

Monitorból eddig csak JBL LSR 308-t használtam hosszabb távon. Nem tudom az mennyire számít száraznak, de nem volt vele - ebből a szempontból - bajom.

Jövő héten meg utána szabin leszek, uh megyek hallgatózni, azért is vagyok kíváncsi a véleményetekre.

Bodz

Nem passzol az a piros oda, ahová szánom...

Látom te inkább 6" ajánlasz. Felírtam ezt a kettőt is. Így elsőre a K6-t meghallgatása tűnik problémásnak...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40705) májkiy válasza Bodz (#40686) üzenetére


májkiy
tag

Köszi, már érdeklődöm is utána :)

(#40706) AMDFan válasza Polllen (#40704) üzenetére


AMDFan
addikt

Sajnos a JBL-t én nem ismerem :(
Hogy tetszett amúgy?

(#40707) Polllen válasza AMDFan (#40706) üzenetére


Polllen
nagyúr

Élvezetes volt hallgatni. Volt kellő részlet, testesebb hang, főleg az emotiva xda-1-gyel.
De 2 dolog zavart.

1. Elég macera volt, mire sikerült úgy elhelyeznem, hogy a helyén legyen a színpadkép. Se előtte se utána nem volt ennyi gondom ezzel. Ha jól rémlik krichd is egyszer felemlegette valamelyik topikban, hogy nála sem volt ez egyszerű menet.
2. A mélyekhez (és szerintem egy kicsit a magasokhoz) képest (is) a közép kicsit háttérbe volt szorulva. Nem tudom, hogy ez szobaakusztika vagy a doboz (és dac) sajátja volt, de azóta nem volt ilyen gondom.

Szóval tetszett, de nem venném meg újra.

A listára pl. a jbl lsr 305 azért került felt, mert kiegyenlítettebbnek mondják, mint a nagy tesó.

Mondjuk most bodz beültette a bogarat a fülembe, hogy inkább 6"-t hallgassak meg. Van itthon egy pár Philips legend 2 is. Abban is 6"-s hangszoró van és nekem elég a mélye. Csak más kategória, mint amit keresek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40708) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha a solo6c t kikapcsolom a távirányítón lévő st-by gombbal miért olyan mintha ki sem kapcsoltam volna?Vagyis ha elindítok egy zenét nem szól természetesen de a hangszóró sustorgása ennek ellenére megmarad,igaz csak közel hajolva hallatszik.De akkor a st-by mód mégsem kapcsolja ki annyira?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40709) AMDFan válasza Polllen (#40707) üzenetére


AMDFan
addikt

Hogyan helyezted őket el, milyen messze voltak egymástól a hangfalak és te milyen messziről hallgattad őket?
Mennyire volt mögötted fal?

A 8"-os monitoroknak attól függetlenül, hogy szinusszal mérve egyenes a frekimenetük, zenén hallatszik, hogy kicsit visszafogottabb a közép. Ez nem csak a JBL-nél van így (bár mondom, nem hallottam az LSR-t), hanem ha meghallgatsz egy Genelec 8040 mellett egy 8050-et annál is így lesz. A 3 utasok viszont baromi drágák. Na de, miért veszünk hangcuccot? Zenét hallgatni? Zenét készíteni? Hmm... Ha zenét készíteni vennék hangfalat, akkor bajban lennék. Ha 8"-osat veszek akkor a közép lesz kicsit pontatlan, ha viszont 5"-ost veszek akkor a mélyet nem fogom hallani. Jó kompromisszum lehet amúgy a 6,5" számodra. Én a stúdió monitorok miatt szerettem bele a közeltéri zenehallgatásba. Hangfalakat 1 méterre behúzom egymás mellé, a fotelt meg szintén 1 méterre a hangfalaktól. Így én olyan hangot kapok egy olcsó 8"-os monitortól, hogy :Y Ijesztően pontos tér, a hangszerek egy prosztó death metal zenében is olyan szépen megjelennek, ahogy a hangmérnök kitalálta, korrekt mélyek, kiegyenlített hangképpel.

Nem tudom, hogy így próbáltad-e a JBL-eket hallgatni?

szerk: Amúgy 6,5"-osban a Genelec 8040 szerintem világbajnok cucc. Ha kifogsz egyet használtan, életed végéig elvagy vele :)

[ Szerkesztve ]

(#40710) Polllen válasza AMDFan (#40709) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az okozta a gondot, hogy ha a hangfalaktól 1 m-re ültem (és közöttük is csak 1 méter volt), akkor a színpad pocsék volt. A vége az lett, ha jól emlékszem, hogy 2 méterre ültem a két hangfaltól, azok pedig 1,5 m körül voltak egymástól. Így volt nekem jó. A fal mögöttem olyan 1 méterre volt. Papíron nem így kellett volna működnie. A leírásában sem ez szerepelt.

5-6"-s hangszóróból csak passzívot hallottam.

Pl. dali concept 1 5" és nagyon vérszegénynek találtam basszus terén. A korábban említett philips legend 2 6" és teljesen elfogadható a basszus.

Nyilván majd hallgatózás után okosabb leszek.

Genelec 8040-t egyszer majdnem sikerült szereznem nagyon jó áron, de akkor mozdultam el pont az erősítő+hangfal felé... :B

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40711) Soká válasza thornadoj (#40595) üzenetére


Soká
senior tag

Nos megvettem a Genius SP-HF160 (zseb) dobozkákat. Az embernek 1700Ft-ért nem lehetnek igazán elvárásai, így a minőségét hosszasan nem taglalnám. De az már jó, hogy nem rossz :) Féltem, hogy esetleg sisteregni fog alapból vagy olyan hangokat akar kiadni magából, amivel inkább nem kellene próbálkoznia. :) De ilyesmi nincs. Maxra nem lehet feltekerni mert torzít, de nem is kell, nem arra való.
Köszönöm az ajánlatokat. Akinek valóban csak ara kell, hogy hangja legyen a számítógépnek, arra tökéletesen megfelel. Persze, most azért elgondolkodtam, hogy ilyen dobozkákat teszek az íróasztalomra, közben meg ilyen van bedobozolva a pincében...

(#40712) AMDFan válasza Polllen (#40710) üzenetére


AMDFan
addikt

Ez fura...
És gondolom a hangfalak be voltak forgatva úgy, hogy feléd néztek.
Elvileg így kellene a legfaszább teret visszaadniuk

(#40713) Laca19 (a) válasza #04441088 (#40673) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Szerintem érdemes meghallgatnod ezt a HiFi-t (MM-ba van). Nálam vendégeskedett egy Microlab SOLO9C. Ha választanom kéne gondolkodás nélkül a HiFi-t választanám. Szerintem hangminőségben is sokkal jobb, mint a Solo9C. Hangerősségben meg egyenesen körberöhögi ez az LG. Bár a HiFi-t csak MM-ban hallottam, de azért tudok viszonyítani, az elmúlt 10 évben jó pár szettet hallottam.

http://www.diesel.com

(#40714) Bodz válasza Polllen (#40704) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen. A 6 és 6.5" egészséges kompromisszum szerintem. Hallgattam pár nagyobbat, mielőtt Alpha 65 (mondjuk ez meglepően jó mélyben is) lett. Általában volt valami problémám a közép tartománnyal, gondolom háromutas megoldás már szerencsésebb lenne ekkora méretben.
Esetleg érdekes lenne valami koaxiális doboz (elméletben koherensebb a hangkép), de azokból kevés van, ráadásul drágák. Kivéve a Fluid FX8, de lehetetlen meghallgatni bárhol is, meg kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#40715) lezso6 válasza Bodz (#40714) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tiszta szopó ez a méllyel kapcsolatos kompromisszum kötés:

5": biztosan nincs elég mély... :(
6.5": majdnem van mély, de ugye majdnem a kutya se... :N
8": van mély, de a középtartomány rovására... :U
subwoofer: rengeteg mély, de a beállítás szopóroller... :W
3 utas kivitel: ??? :F

KRK Rokit 10-3-at hallottad esetleg? Múltkor mutattad, mint lehetőség, s relatíve hihetetlenül olcsó a többihez képest. Mondjuk lehet olyan is. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40716) Zoley3 válasza Pityu. (#40708) üzenetére


Zoley3
tag

Ez ilyen sajnos :O

Ez zavar benne engem a legjobban...ugyan úgy áram alatt van és semmi nem változik, csak kb annyiban stand by hogy a kijelzőt stand by-olja, de ha pl tekersz egyet bármelyik potin a hangszóró oldalán, újra aktív a kijelző :W

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40717) Polllen válasza AMDFan (#40712) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen. Mástól is hallottam ezt, így elméletileg nem nálam volt a gond.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40718) Polllen válasza Bodz (#40714) üzenetére


Polllen
nagyúr

Lutrit nem szeretnék venni. :N
Sok idő volt mire összeállt a mostani rendszerem, amivel nagyon elégedett vagyok. Sikerült nagyjából közben kitapasztalni, hogy mi az ami hosszú távon fontos és mi az ami kevésbé. Szóval lehet a hallgatózás után marad minden a régiben. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40719) Bodz válasza lezso6 (#40715) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha nagyon mély mélyet akarok hallani, akkor ott az LCD3. Csak éppen nem érezni testtel. :D

Sajnos még nem hallottam.

(#40718) Polllen: Hamar meggondoltad magad. :D Amúgy a hangerőszabályzást hogy tervezed megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#40720) Adames


Adames
tag

Pont ezért írtam én nem rég, hogy nem-e jobb lenne egy 6,5-ös monitor hangfal, és mellé egy akármilyen mélynyomó, amit ha épp extra mélyre vágynék akkor beizzítanám mellé. Alap esetben meg csak elég lenne a két monitor hangfal. Vagy.....és sokat azt írtátok, hogy inkább szub nélkül egy 8-as monitor legyen.

(#40721) Polllen válasza Bodz (#40719) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem gondoltam meg magam, majd a hallgatózás után döntők. Csak nem minden áron váltok.

Ha a Nad marad, akkor átmenetileg szoftver, aztán egy dedikált hangerőszabályzó/előfok. (Schiit vagy myryad pl.) de amúgy előfokos dac lenne hosszú távon. R2R 11 vagy amit jobb áron találok használt piacon. Most is van egy ud 501.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40722) Pityu. válasza Zoley3 (#40716) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként írtam azt a hangerő búgást xy hangerőn,próbálgattam pl mikor mínuszba mentem a mélyel vagy a magassal ugyan olyan hangot adott ki,de tekertem egy hangerőt le vagy fel aztán ugyan arra a hangerőre vissza és elmúlt az a hang.Nem annyira vészes ez szerintem jó kis hangfal.

Más
Látom jó páran a mélyet üldözgetik itt,én őszintén meg mondom colok ide mélynyomók oda azt mondom,hogy nekem most elég a mély a solo6c vel szerintem jó,igaz az,hogy az sem jó ha minden rezonál meg az a mély búgó mély.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40723) Bodz válasza Polllen (#40721) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az UD501 pont nem használható előfoknak, de a kis tesó 301 viszont igen. :)

(#40722) Pityu.: Igazából a szub basszus (60Hz alatt) üldözése folyik. Lehet eddig is így kellett volna erről beszélni, félrevezető lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#40724) Neubauten


Neubauten
csendes tag

Olcsóbb külső hangkártyákról mi a vélemény ? Vehetek egy Behringer UCA 222-t vagy Lexicon Alpha-t (most akciósak muzikernél), vagy beruházzak egy drágábba ? (Nekem olyan kell, amivel egy 30-40 ezer körüli jobb 2.0-s hangfalat és elektromos gitárt is lehet csatolni tűrhető minőségben). Kösz a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#40725) Bodz válasza Neubauten (#40724) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezeket inkább ne vedd meg! :N Az Alpha hangja gyalázatos, de a 222 (amúgy sem jó neked) is csak alulról súrolhatja az elfogadhatót a 202-ből kiindulva.

[ Szerkesztve ]

(#40726) Polllen válasza Bodz (#40723) üzenetére


Polllen
nagyúr

:Y Azt hittem ez mindegyikben ud-ben alap.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40727) lezso6 válasza Bodz (#40719) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De a 40 Hz az nem nagyon mély. :D Szerintem a 40 Hz alatti hangok a nagyon mélyek. 30 Hz alatt meg wtf mély.

Az akusztikus zenénél egy adott hangnak a felharmonikusai jóval hangosabbak szoktak lenni, nem annyira zavaró, ha pl egy számban a basszusgitár E húrjának vagy a zongora kontra E alaphangját (41 Hz) nem hallod. Sőt, sokszor le is szokták vágni, mert zavarja a teljes hangképet. :D Szóval simán jó kompromisszum oda egy 5-6.5", mivel az alaphang léte nem olyan fontos.

Az elektronikus zenében viszont minden esetben az alaphang szokott a leghangosabb lenni basszusnál, s ez alapján masterelik a számot. Ha azt nem hallod, akkor cseszheted a basszust. A konzumer szettek (kazettás rádiótól a Microlabig) persze emelnek 80-100 Hz körül, hogy a 40-50 Hz körüli alaphangú basszusmenet második felharmonikusát felerősítik és így a basszus hangereje újra egyensúlyba kerül. Sőt, a bögreszettek ezt hatványozottan csinálják a harmonikus torzítással. :D De stúdió monitoroknál nincs ilyen kiemelés vagy torzítás, ezért zavaróan hiányosan fog szólni az elektronikus zene, ha nem megy elég mélyre. Ezért kell a 8", még akkor is, ha a középtartomány rovására megy az a pár Hz-nyi plusz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40728) newmoonlight válasza lezso6 (#40727) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jó leírás. :K Thx!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40729) lezso6 válasza newmoonlight (#40728) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálad azért másról van szó: neked nem tetszik a kiemeletlen, feszes mély. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40730) Droid9


Droid9
csendes tag

Sziasztok! A szokásos hangfalat szeretnék, de nem tudok dönteni mellé tenném, hogy olyat keresek, ami halkan is szépen, élvezhetően szól, mert legtöbbet így lenne használva. Kifejezetten zenehallgatásra (Leonard Cohen, Yello, The Knife, sok rock zene a 70-80-as évekből és klasszikusok) lenne használva (szóismétlés), minimális filmezéssel vegyítve. Szeretem a semleges, természetes hangzást. Nem vagyok basszus függő, de nincs ellenemre, ha hallom.
Mivel nehezen adódik alkalmam élőben meghallgatni minden kiszemeltet, kérném a segítségeteket, hogy tovább szűkíthessem a kört, arra a kettőre, amit talán sikerül kipróbálnom.
Két árkategóriát céloztam meg:
- Edifier r1700bt vs T&V Kürbis, ill.
- JBL LSR305 vs KRK Rokit 5 G3
Mindegyikről sokat olvastam már a neten. Teszt és összehasonlító videókat is néztem, amiről tudtam, de ez nem sokat számít a valósághoz képest.
Minden tanácsot, javaslatot szívesen veszek.

[ Szerkesztve ]

(#40731) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, remélem jó helyre írom. Problémám már régóta fent áll, de még nem találtam rá megoldást vagy pénzhiány miatt vagy egyszerűen csak mindig a feledés homályába veszett.
Van egy Samu tv-m mindenféle kimenet-bemenettel meg van áldva.+van egy tv boxom SPDIF kimenettel. Filmeket szoktunk nézni a boxon keresztül. Azonban egyre gyakrabban előfordul, hogy a film hangja valahogy nem az igazi. Nem használok sem erősítőt se semmit csak a tv hangszóróját. Legtöbb film amit nézünk az 5.1 AC3 hanggal van ellátva. Na most mit vegyek és hogy kössem össze, hogy ne legyen az mint eddig, hogy a beszéd folyamatosan sokkal halkabb egy filmen belül, mint a zene? A legolcsóbb megoldás érdekelne, megelégszek vele nem vagyok vájt fülű. Csak ne kelljen mindig azt csinálnom, mint eddig h beszéd alatt fentebb veszem a hangerőt, zene alatt meg lentebb. Kisgyerek van ezért csak éjszaka tudunk filmet nézni, azért nem tudom hangosra venni, hogy halljam mindkettőt. Bocs, ha hosszú lett vagy nem ide való. Azzal is segítetek, ha átirányít valaki a megfelelő topikban :R

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40732) Recon666 válasza Droid9 (#40730) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Vedd ide a Microlab Solo6c -t is. 35 - 40k-s kategoriaban best buy vé

(#40733) newmoonlight válasza lezso6 (#40729) üzenetére


newmoonlight
senior tag

"Óóó én szeretem kerek mélyet, a szögletes mélyet, a hosszú mélyet, a rövid mélyet, a gömbölyű mélyet, a lapos mélyet, a tömör mélyet, a lyukas mélyet, a csomagolt mélyet, a meztelen mélyet, az egész mélyet, a megkezdett mélyet, az édes mélyet, a keserű mélyet, a csöves mélyet,a mogyorós mélyet, a tejmélyet,a likőrös mélyet, a tavalyi mélyet, az idei mélyet és minden olyan mélyet, amit csak készítenek a világon... :K "

(Csukás István: Gombóc Artúr)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40734) Neubauten válasza Bodz (#40725) üzenetére


Neubauten
csendes tag

Jó, hogy szóltál, nem értek mélységében hozzá. :R Az olcsóbbak közül néztem még egy Behringer U-Phoria UMC22-t még, de gondolom az sem egy nagy durranás. Tudnál ajánlani egy külső hangkártyát, ami a gitárcsatolást is elvégzi rendesen, vagy vegyem meg őket külön ? Köszi a segítséget. :DD

(#40735) Bodz válasza lezso6 (#40727) üzenetére


Bodz
Topikgazda

30Hz alatt esik be 2-3dB-t kb. Rossz mérést néztél. :)

"De stúdió monitoroknál nincs ilyen kiemelés vagy torzítás" Hogy mondod? :)
Amúgy igen, kellene a 8". Csak az emberek többségének sosem lesz ugye. De annyira téma ez mostanában, hogy még a végén nézek valamit. :D

Láttál már olyan embert, aki hümmögött, hogy jó, 8", lemegy mélyre, de hol a kiemelés, amitől élvezetes lesz? :D

[ Szerkesztve ]

(#40736) lezso6 válasza Bodz (#40735) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, nem az LCD3-ról volt szó, hanem a 8"-ról. :)

Jó, pontosítok, kevésbé szokott lenni, általában. :D Azért egy bögreszett kiemeléséhez és torzításához képest egy stúdió monitorban semmi ilyen nincs.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40737) PuMbA válasza Bodz (#40735) üzenetére


PuMbA
titán

" de hol a kiemelés, amitől élvezetes lesz?"

Nem tették bele a zenébe, mert úgy gondolták, hogy ide most éppen nem kell :F Csúnya producer bácsik egy kis változatosságot is csinálnak, nem csak mindig ugyanazt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40738) lezso6 válasza Bodz (#40735) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Láttál már olyan embert, aki hümmögött, hogy jó, 8", lemegy mélyre, de hol a kiemelés, amitől élvezetes lesz?"

:D Egyébként felfelé is állítható LF shelf filterrel valamennyire lehet ezt emulálni, csak ez ritka. :)

"Amúgy igen, kellene a 8". Csak az emberek többségének sosem lesz ugye. De annyira téma ez mostanában, hogy még a végén nézek valamit."

Szerintem tőlem ered a 8" mánia. :DDD

De nem véletlenül, pl Mindscape (magyar dnb producer) Mackie HR824-eket használ:

Minden bizonnyal szub nélkül, mert ennél a zajdaránál kicsit túl van húzva a mély, mivel a basszusmenet alapfrekvenciája a 8"-os hangfalak átlagos vágási frekvenciáján van. Így 8"-on jól szól, de szubbal kicsit sok a szubbasszus. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40739) AMDFan válasza Droid9 (#40730) üzenetére


AMDFan
addikt

Ha teheted mindenképpen a második kategóriában nézelődj (JBL, KRK stb...) lényegesen jobb minőséget kapsz.

(#40740) Bodz válasza Neubauten (#40734) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezt nem hallottam még, semmit sem tudok róla. :( Érdemesebb a komolyabban vehető gyártók belépő típusait nézni. Pl. Steinberg UR12, Focusrite Scarlett Solo, Tascam US-1x2, Presonus Audiobox iOne. De a felvételi képessegeikről nem tudok nyilatkozni, mivel engem nem érint, így sosem foglalkoztam ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#40741) Neubauten válasza Bodz (#40740) üzenetére


Neubauten
csendes tag

Remek, kösz a tippeket. Akkor utánuk nézek zenei fórumokon is, ezek közül biztos lesz egy jó darab. ;)

(#40742) Locutus válasza lezso6 (#40738) üzenetére


Locutus
veterán

Én nem érzem úgy, hogy az mr10s túltolná ezt :)
Bár most kb 30% input levelnél találtam meg a kellemes összhangot, lehet, hogy kicsit túlzottan le is vettem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#40743) lezso6 válasza Locutus (#40742) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nem ismered a stílust és az előadók saját hangzásvilágát, akkor nem tűnik fel. Mindenki másképp masterel. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40744) newmoonlight válasza Locutus (#40742) üzenetére


newmoonlight
senior tag

lezso6 8"+szubról beszélt. Neked nem 5"-osaid vannak?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40745) lezso6 válasza newmoonlight (#40744) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

8" + sub? Én nem beszéltem olyanról. :F Nekem amúgy 7" + sub van. De az a 7" inkább 5". :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40746) newmoonlight válasza lezso6 (#40745) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Klasszikusokat szó szerint: "...a basszusmenet alapfrekvenciája a 8"-os hangfalak átlagos vágási frekvenciáján van. Így 8"-on jól szól, de szubbal kicsit sok a szubbasszus."

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40747) lezso6 válasza newmoonlight (#40746) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

8"-nál pont a vágási frekinél van a hang, azaz 2-3 dB-lel halkabb. Szubos rendszerrel (itt a szatelit akármekkora lehet, mindegy) viszont a vágási frekvencia 30 Hz körül szokott lenni, ezért az eredeti hang 2-3 dB-lel hangosabb, kiemelt lesz. Erről van itt nagybaszó. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40748) newmoonlight válasza lezso6 (#40747) üzenetére


newmoonlight
senior tag

A szubnál nem oda állítod be a vágást (pl. 40 és 200Hz közt), ahová akarod?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40749) lezso6 válasza newmoonlight (#40748) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a keresztezési frekvencia. De akkor vegyük előlről,. hogy mik vannak:

1. szatelitek alsó vágási frekvenciája, pl 8"-nál ~38 Hz @ -3 dB
2. szub alsó vágási frekvenciája, pl Adam Sub8-nál 28 Hz @ -3 dB
3. szub felső vágási frekvenciája (LPF), ami állítható pl 50-150 Hz között
4. szubon ki-be kapcsolható felüláteresztő szűrő (HPF), ami a szatelitekről vágja le az alsó frekvenciákat, ez fix 80 Hz körül szokott lenni

Ha szubot használsz, a 4-es szűrőt a szatelitek kímélése érdekében érdemes bekapcsolni, és a 3-ast ugyanerre a frekvenciára kell állítani*. Ezt hívják keresztváltási frekvenciának, ahol a szub és a szatelitek hangja találkozik. Ezen a frekvencián a szub és a szatelitek is 3 dB-lel halkabbak, így nincs kiemelve ez a tartomány úgy, hogy összeadva "duplán szól":

Persze ha nincs HPF vagy alacsonyabb vágási frekit akarsz, mint a fix 80 Hz, akkor HPF helyett a szub LPF-jét oda állítod, ahol a szatelitek alsó -3dB vágási pontja van. Tehát pl ha az adott 5" szatelit 50 Hz-nél vág, akkor a szub LPF-jét is 50 Hz-re állítod.

Szubos rendszerrel az a cél, hogy az alsó vágási frekvenciát kiterjesszük pl 48 Hz-ről 28 Hz-re. A teljes rendszer alsó vágási frekvenciája így 28 Hz lesz. Bekapcsolt HPF-fel szateliteké mondjuk csak 85 Hz, de ez alatt ugye a szub dolgozik, aminek felső vágási frekvenciája ugyanígy 85 Hz, így transzparens az átvitel, ahogy pl a szatelitek magas és mélyközép sugárzója között.

Az teljesen mindegy, hogy a szatelitek 5" vagy 8" monitorok, mivel mélyet nem fognak adni, érdemes 5"-t használni, főleg hogy ezek középtartománya általában jobb.

* nem mindig ez a jó, általában kicsit lejjebb kell állítani, mert úgy jobb a hang, de ezt próbálgatni kell

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40750) PuMbA válasza newmoonlight (#40748) üzenetére


PuMbA
titán

Nem. 80Hz felett érzékeljük a hangok irányát, szóval a felé állítva érdekes eredményeket kapsz :) A sub egyik lényege, hogy azokkal a frekvenciákkal foglalkozzon, amiknél már nincs irányérzetünk, ezért lehet a sub-ot sok helyre rakosgatni, míg a monitorokat nem annyira.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.