Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) XDModesty válasza dzsi23 (#40294) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Köszönöm szépen a választ!

(#40302) lezso6 válasza a2d2 (#40299) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez az Edifier fogalmam sincs milyen. Ebben az ársávban Microlab Solo 6C a királyság 35k körül áron, ez biztosan jó szakértői fülek szerint, és sokan meg is vannak elégedve vele itt a topikban.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40303) a2d2 válasza lezso6 (#40302) üzenetére


a2d2
addikt

Közben mivel olvastam pár tesztet és nagyon pozitívan írtak róla megvettem ezt az Edifiert.
Ebből a Microlaból úgyis hiányzott a spdif in amit mindenképp szerettem volna, abban meg bluetooth is van meg az egész rendszer robosztusabbnak tűnik.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40304) Minimoa


Minimoa
tag

Azt ugye jól sejtem, hogy ha a hangfal egy olyan asztal sarkain lenne, ami a falhoz van tolva, akkor a hátsó bass reflex nyílás nem célszerű?
(ha ez így van, akkor igencsak leszűkül a lehetőségem, mert az "ajánlottak közül" kapásból kiesik a B77, Kürbis, Solo 6C....)

(#40305) Minimoa válasza a2d2 (#40303) üzenetére


Minimoa
tag

vissza is igazolták, hogy decemberben lesz hangfalad? (kicsit fura ez a várható beérkezés és az emelkedő darabszámok. Kicsit olyan, mintha az igényt gyűjtenék és nem lenne lekötött/berendelt készletük)

Nekem az R1700-asra fáj a fogam.

A youtube-on végre van egy hozzáértő tesztelő is, aki nem csak a mobiltelefonjával, vagy valami "gagyi" kamerával akarja bemutatni, hogy hogy szólnak a cuccok, hanem rendes mérő mikrofonnal és frankón összevágva a tesztelendők anyagát. Na ez a valódi összehasonlító teszt!

https://www.youtube.com/watch?v=rAWAeyldWfk

(#40306) Bodz válasza Borzika (#40293) üzenetére


Bodz
Topikgazda

& dzsi23

Rendben, az lesz.

(#40307) a2d2 válasza Minimoa (#40305) üzenetére


a2d2
addikt

Kaptam emailt amiben nekem kellett megerősíteni a rendelést, ezután jött egy ablak kb hogy köszönjük a megrendelést.
Vásároltam már tőlük régebben videokártyát és rendben megjött akkor a cucc.

Most nézem ez az Edifier R1700BT is jó áron van náluk, csak ebből hiányzik az optikai bemenet.

Találtam ezekről is összehasonlítást: [link]

Kommentekben itt a különbség:
What you get for more money (R2000DB):
- Larger tweeter and mid-range driver
- Alloy mid-range driver instead of paper
- Ability to switch them on and off from the remote
- More power (almost double the watts)
- Design (although I'm not a fan of glossy things that can scratch)
The R1700DB are not available in my country at the moment but I'll get R2000DB and decide if they're worth it
Update
Got the R2000DB. They look nice.
The sound on the other hand seems a bit harsh and the bass boomy (even in classic mode). I don't know how much the bass will improve but the harshness could be because they need breaking in. The bass reflex port is located on the back which is a bit inconvenient since I have them on a desk. May get the R1700BT once they become available.

Nekem megéri a +20-at a robosztusabb, minőségibb kivitel, a távval ki/be kapcsolhatóság (fent van nálunk a polc tetején) és az optikai bemenet.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40308) juliensorel válasza juliensorel (#40295) üzenetére


juliensorel
senior tag

Talaltam egy remek remote appot (REMOTE LINK), innentol semmi ertelmet nem latom a taviranyitonak valoban. :)
Ha ezt elobb tudom....en utoljara kb 5 eve kerestem ilyen appot, akkoriban nagyon kukakat talaltam ezert azota nem is jutott eszembe, mert a telomat csak netezesre, telefonalasra hasznalom, semmi nincs rajta legyegeben, nem latogatom a play aruhazat.
Igy konnyebben tudok majd valasztani egy jo 2.0as falat.

(#40309) Borzika válasza Bodz (#40306) üzenetére


Borzika
csendes tag

Köszi várjuk :R

(#40310) dzsi23 válasza a2d2 (#40307) üzenetére


dzsi23
addikt

Az optikai bemenet hiánya nem egy nagy érvágás: ezzel pótolható. Persze, ez rádob egy 10-est az árra, de igencsak kibővíti a választható hangfalak halmazát.

(#40308) juliensorel:
Végül is ez ingyen van, egy próbát megér. Ha esetleg mégsem jön be ez a megoldás, még mindig vehetsz távirányítós hangfalat. :K

[ Szerkesztve ]

(#40311) a2d2 válasza dzsi23 (#40310) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja, ezeket vágom, csak épp ezeknek külön táp kell, külön kapcsolgatni kellene, macerás na.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40312) varmi2 válasza a2d2 (#40311) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell azokat kapcsolgatni, elmennek egy usb port ról is. Elég annyi táp neki, ami kijön egy usb portból. Egyszer kell csak bedugni, és kész.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40313) a2d2 válasza varmi2 (#40312) üzenetére


a2d2
addikt

Jaj ne, egyre gyengébb a kifogás miért dobjak ki 55e-et egy új hangfalszettért. Pedig már egy napja próbálom erősítgetni magamban hogy jó lesz ez, megéri, ... :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40314) varmi2 válasza a2d2 (#40313) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy egy 10k-s dedikált opticai dac jobb minőségű, mint egy 55k-s hangfalba integrált opticai dac. Ettől függetlenül megveheted. De lehet, hogy hangminőségben jobban járnál egy solo 6c+ ez a sac, ami linkelve volt. Vagy egy másik dac, amivel eléred az 55k-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40315) Locutus


Locutus
veterán

Érik a kábelhelyzet :)


Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#40316) Degeczi válasza a2d2 (#40311) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kapcsolós elosztó biztosan akad otthon, de akár automatizálható is master-slave elosztóval.
A külső DAC minősége valóban szinte biztossan jobb, mint a dobozba épített, maga a hangszóró szintén (amiket alább említettél, 4" ill. 5" méretűek, míg a 6C 6.5"-es).

(#40317) a2d2 válasza Degeczi (#40316) üzenetére


a2d2
addikt

Na jól van, visszamondtam a 2000DB-t, úgyis csak egy hónap múlva érkezett volna.
Megnézzük BF-et hátha lesz valami jó vásár.
Vagy lesz 6C + DAC vagy esetleg ez: [link].
Ennek is 6,5-es a subwoofere és jókat írnak róla, romániában pl 700-800 lei körül már dobálják, nem értem ezt a hazai közel 100k-s árat. De pl német amazonon is olcsóbb mint a 2000DB.

Ha már DAC akkor ezek a kínaiak nagyon felejtősek? Van valakinek tapasztalata? [link]
Nem mindegy hogy 1,5 vagy 8k.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40318) a2d2


a2d2
addikt

Még egy kérdés (bár most már nagyon a másik irányba mennék el mint terveztem).
Van a padláson valahol egy 90-es évek végéből maradt Panasonic 5 CD váltós 4 utas színesen villogó csoda.
Emlékeim szerint elég szépen szólt anno. Ennek a hangszóróihoz is lehetne esetleg valamilyen erősített 2.0-ás DAC-ot venni aminek van több féle sugárzóhoz kimenete? Létezik ilyesmi?

Na megtaláltam, ilyen: [link]
Lehet levadászom és beüzemelem hogy nem mentek-e tönkre a membránok, egyáltalán érdemes-e ezen az ágon elindulni.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40319) Attila0 válasza a2d2 (#40318) üzenetére


Attila0
őstag

Anno nekem is volt két hasonló hifim de, valahogy mégis jobbnak láttam nem kikísérletezgetni a hangfalaikkal, ezért, inkább vettem egy Genius 1250B aktív hangfalpárt. Úgyhogy ha valami komolyabra vágysz akkor, neked is inkább a SOLO 6C-t beszerzését javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#40320) Minimoa válasza a2d2 (#40318) üzenetére


Minimoa
tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy nálunk a Denon házimozi erősítő B frontja egy 90-es évek végéről származó 3 CD váltós, kétkazettás music center hangfalai. Nagyon kellemes hangja van, a speckóját a fene tudja.

A régi Videoton hangfal (még semmi bass reflex és társai, "sima" két hangszórós) is nagyon szépen tud szólni.

Viszont ezekhez is kell egy normális erősítő. A Kenwood music center még meg van, néha kerti partihoz előveszem és rákötöm a Videoton hangfalat. Amiért nem igazán jók ezek a music centerek erősítőnek az már kapásból az AUX bemenetnek köszönhető. Nincs Line-IN bemenete, tehát a forrás fejhallgató kimenetéről kell meghajtani elég combos hangerővel. (kerti partinál pont jó volt mobiltelefonról zenélni)

(#40321) bobalazs válasza a2d2 (#40318) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Használok ilyet, az aux bemeneteire kell kötni a számítógépet.
Egy sima jack-2x rca kábellel ez megoldható.

(#40322) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Ilyenből tudtok valahol, valami normális minőségűt? (Ennek a dugója kicsit lötyög.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40323) AMDFan válasza newmoonlight (#40322) üzenetére


AMDFan
addikt

Jujj, ez szerintem felejtős. Ezek nagyon rossz minőségűek. Talán, ezt próbálnám be: [link]

(#40324) AMDFan válasza AMDFan (#40323) üzenetére


AMDFan
addikt

Bocs, vak vagyok :D Neked 6,3-as elosztó kellene. De amúgy miért? :)

(#40325) newmoonlight válasza AMDFan (#40324) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jaja, 6,3-as elosztó. Miért? (Ezt titokban szerettem volna tartani, mert féltem, hogy leharapjátok a fejemet a kókányért, de lám, csak kiszeded belőlem... :U )

A Steinbergbe UR22 egy hangfalpárt tud etetni. (Vannak interfészek, amelyek -váltókapcsolóval- kettőt, de nekem olyanom nincs.)

Mivel az a helyzet, hogy az MR8-asok időközben a monitor mögül végre-valahára falikarra kerültek (öröm, bódottá :B ), viszont amikor nem egyedül vagyok itthon és nem bömbölő zenét hallgatok, hanem hírműsorokat nézek, akkor egy asztalon lévő kis hangfalpár üzemel. Viszont, hogy ne kelljen a Steinberg hátulján a Jack-ekkel baxakodni, ezért betettem ezt az elosztót, ami működik is szépen, csak valami nem OK a dugója átmérőjével, mert annyira lötyög a Steinberg-ben, hogy ha függőlegesen tartanám, akkor kicsúszna belőle. Na, ez a problem.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40326) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Vettem egy ilyen kis Genius SP-HF160 hurcolászós hangkeltőnek, mivel a kis bluetooth hangszórom tönkre ment. Powerbankról is simán megy. 2300 Ft fa doboz, méretéhez képes sztem jól szól.
Kis bemutató

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40327) Degeczi válasza newmoonlight (#40325) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne használj ilyen elosztót, rontja a hangminőséget!
(közvetlenül összekötöd vele a két hangszóró bemenetét, azok így kihatnak egymásra)

Ráadásul ott az egyszerű megoldás bármilyen alkatrész nélkül: az asztali hangszórókat a gép alaplapi hangkártyájára kötöd, és az oprendszeredben kapcsolod át, mikor melyik hangkártya szóljon...

(#40328) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Olvastam az összefoglalót, de nincsenek különösebb igényeim. Leírnám, hogy mi a szituáció és köszönöm szépen előre is a válaszokat.
Segítségre lenne szükségem. Olyan hangszórót szeretnék venni, ami rendelkezik BT technológiával.
Havi 1-2 alkalommal házibulit szeretném rajta nyomatni, de a többi időszakban 'csak' rádiót/zenét hallgatnék rajta. Minél hangosabb kellene, minél jobb hangminőséggel. A a pénz amit rászánnék nagyon maximum 80-100 ezer Ft, de az se baj, ha olcsóbban megúszom.
Nézegettem BT hangszórókat, aktív hangszórókat, mini HiFi-ket és marhára nem tudom mit kellene venni.
Anno volt JBL Flip 3-am, majd JBL Xtreme, ahhoz képest, hogy akkoriban az Xreme 3x annyiba került, mint a Flip 3 nem estem hasra attól a teljesítménytől, minőségtől, amit hozott...
Az eddigi kiszemeltek, bár azt se tudom melyik hogy szól, ezért kérnék segítséget:
-SONY GTKXB60B Bluetooth hangrendszer: ~ 90 ezer Ft
-SONY GTK-XB7 Aktív hangfal: ~ 72 ezer Ft
-SONY GTK-XB5 Bluetooth hangrendszer: ~ 50 ezer Ft
-MARSHALL Kilburn Bluetooth hangszóró: ~ 70 ezer Ft
-HARMAN KARDON OMNI 20 Bluetooth hangszóró: ~ 60 ezer Ft

Vagy vegyek egy BT nélkülit:
- Logitech Z906 5.1
- JBL ESC-200
as hangrendszert, aztán oldjam meg az összekötést máshogy?
Igazából nem fontos a hordozhatóság, mert a házibuli itt lenne nálunk, most az hogy pár métert odébb viszem nem probléma bármilyen súly szempontjából...Mellette meg évi max 4-5 alkalommal lenne hordozva, de akkor is autóval.
Szóval hangos, jó zenét szeretnék, lehetőleg olcsón. :D
Köszönöm a segítséget. :R

(#40329) AMDFan válasza #04441088 (#40328) üzenetére


AMDFan
addikt

Pl egy tipp, most lesz Black Friday akcióban, elég jó áron ez a Klipsch kütyü: [link]
Aktív, Bluetooth, nagyot szól, szépen szól, pont belefér a keretedbe, szépen le is lesz árazva.

Ezeknek az egybekütyüknek amiket feldobtál finoman szólva sem túl jó a hangminősége.

[ Szerkesztve ]

(#40330) newmoonlight válasza Degeczi (#40327) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Na, erre nem is gondoltam. Köszi!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40331) #04441088 válasza AMDFan (#40329) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszönöm. :R

(#40332) dzsi23 válasza #04441088 (#40328) üzenetére


dzsi23
addikt

"lehetőleg olcsón"

Microlab Solo 6C (vagy 7C) + Logitech Bluetooth Audio Adapter = ~45k.

[ Szerkesztve ]

(#40333) lezso6 válasza #04441088 (#40331) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha jobb szubfrekik is kellennek (házibulinál ez szerintem fontos), akkor viszont érdemes kihasználni a teljeskeretet, 80-100k-ért már kapsz 8" stúdió monitort. Anno koliban ezt a kategóriát használtunk bulizni is, nagyon brutál hangos és van mély is. Pl M-Audio BX8 D2 pl 90k a hitspace-nél, ehhez még kábelt kell venni és meg is vagy, 100k-ból.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40334) #04441088


#04441088
törölt tag

Köszönöm szépen a válaszaitokat.
Délutánig eldöntöm mi miként, s hogyan, aztán rendelek. :R

(#40335) AMDFan válasza #04441088 (#40334) üzenetére


AMDFan
addikt

Amúgy +1 a 8"-os monitorra, azzal is nagyon jól járnál, csak a BT-t megoldani lenne egy + nyűglődés.
Haveromnak van BX8, azzal konkrétan nagyobb házibulit lehetne már hangosítani.

[ Szerkesztve ]

(#40336) newmoonlight válasza AMDFan (#40335) üzenetére


newmoonlight
senior tag

+1 a "+1"-re. :U (Csak nem M-Audio :N , hanem Mackie :K .)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40337) a2d2


a2d2
addikt

Na jó hogy visszamondtam a 2000-est mert ma leakciózták ezt: [link]
Így asszem ár/érték bajnok lehet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40338) #04441088 válasza a2d2 (#40337) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hm. Ez nekem is jó lehet. Aztán a pénzem majdnem fele megmarad.

(#40339) hitspace válasza Bodz (#40130) üzenetére


hitspace
újonc

A Mackie új széria vs mk3 kérdésben reagálnék, mivel telefonált egy ügyfél, aki úgy érzi, összezavarodott a fórumot olvasva.

Fontos, hogy a vélemények esetén a szubjektív és az objektív részek elkülöníthetők legyenek, gyakran ugyanis összemossák ezeket.

Mikor valaki zenehallgatásra vesz hangfalat, akkor azt magának veszi: a szempontjai egyediek, az a lényeg, hogy neki tetszen. A zenészek, a hangmérnökök viszont objektív szempontokat helyeznek előtérbe, mivel a zenét MÁSNAK készítik.

Ha tehát zenehallgatásra veszel hangfalat, akkor tökmindegy mit akart a hangmérnök, vagy ki mit tart jónak. Értelemszerűen ez mások meggyőzésére viszont alkalmatlan.

Lássuk a Mackie kérdést:

Az mk3-as Mackie-vel a kritika a mélyei szoktak leginkább lenni. Túl sok, és túl kivehetetlen. Túl van húzva a reflexcső, hogy hangosabb lehessen a kimenete, melynek az eredménye az elmosott, egybefolyó basszusok, amik önálló életet élnek a hangkép többi részéhez képest. Ezért tapasztalhatta a Newmoonlight fórumozó azt, hogy az mk3 mozgatta a függönyt, az MR824 meg szinte alig. A basszreflex cső feladata egy ilyen ládánál az akusztikus terhelés, nem pedig a basszus felturbózása, ezért per definíció az a kívánatos, hogy a függöny alig mozogjon. Műszeresen is az MR824 nyer tranziensben, group delayben, mindenben: itt tehát arról van szó, hogy neki az irreálisan sok basszus tetszik. Biztosan nincs egyedül ezzel, de honnan tudod, hogy te melyik csoporthoz tartozol?

Idézek még:

"Dinamika=0" - a dinamika nem szubjektív, nagyon is objektíven mérhető attribútum, és ez a kijelentés tényszerűen nem igaz. a laikusok (=nem hangmérnökök) egyébként a kisebb dinamikájú hangfalakat szokták dinamikusnak megnevezni, mert az élményt és a fizikai jelenséget rosszul párosítják össze. Jellemzően egyébként a kisebb dinamikájú hangfalak a hangosabbak.

"Mélyek=0" - erről fentebb írtam, az MR824 mélyei nagyságrenddel pontosabbak. A mélyeknél azt értékeljük, ha egy hang pontosan, jól kivehetően kezdődik, a hangmagassága és a textúrája nagyon jól kivehető, és a hang addig tart, ameddig a felvételen is. Az MR8 mk3-as basszusai jellemzően túlzóak és mosottak: lassan indulnak és hosszan csengenek le. Hangmérnök legyen a talpán, aki azon beállít jól egy mixet. (volt ügyfelünk egyébként, aki kizárólag szubot hallgat, őt egyáltalán nem érdekli a spektrum többi része - hogy egy szélsőséges értéket említsek. Ahogy mondtamm is, ízlés)

"Élmény=0" - minden vélemény szent. Ezeket Newmoonlight is elmondta nekünk, és ezért nem is vitatkoztunk vele.

Nekünk az a fontos, hogy mindenki, aki nálunk hangfalat lesz, az boldog legyen a választásával. És azért lehet ennyi félét kapni, mert az emberek ízlése tényleg ennyire különbözik. Sajnos nem tudom hogyan lehetne megoldani, hogy csupán leírás alapján valaki pontos képet kapjon egy hangfal hangjáról, a személyes próbánál nem tudok jobbat.

Mi ezért építettünk egy ilyen dedikált szobát hallgatózásra:

https://youtu.be/oOi1dUOmrS0

A vidékieknek tudom nem könnyű, de nekik meg ott van az, hogy ha megveszik a hangfalat és nem tetszik, visszaküldhetik 30 napon belül.

(#40340) PuMbA válasza hitspace (#40339) üzenetére


PuMbA
titán

Erről van itt szó :R A Mackie MK3 széria meg talán az MK2 és MK1 sem a természetes hangzásáról volt híres, hanem egy populárisabb vonalat képviseltek.

[ Szerkesztve ]

(#40341) Bodz válasza hitspace (#40339) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Remek, de ezt miért nekem? :) Ha tényleg nekem szántad, akkor azért lehet reagálok majd pár gondolattal.

[ Szerkesztve ]

(#40342) newmoonlight válasza hitspace (#40339) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Csak annyit fűznék hozzá, hogy (mint azt a fórumtársak többsége is tudja), LAIKUS vagyok és nem munkára, (szerkesztésre, kontrollra) használom a monitorokat, hanem szimpla zenehallgatásra, YT-ra és filmek nézésére.

(Ebből következően) gyakorlatilag nulla igényem van arra, hogy a mellbevágó, döngő, nyers, harsány, hatásvadász mélyeket feláldozzam a részletgazdagság, a precizitás és a túlszínezettség-mentes hanghűség oltárán. Ezért volt számomra "csalódás" az MR8 után az új széria. Túlságosan megszoktam a régit.

Viszont -ahogy arra az említett fórumtárssal folytatott nem nyilvános(!) levelezés során is kitértem- "az MR824 egy finom, precíz munkaeszköz". Csak hát ízlések és pofonok...

Még csak annyit, hogy mindvégig nagyon türelmesek voltatok (ezt eléggé próbára is tettem :U ), ill. segítőkészek és végtelenül korrektek. Mindenkinek csak ajánlani tudom a Hitspace-t.

Peace! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40343) alphamooncam válasza hitspace (#40339) üzenetére


alphamooncam
őstag

Örülök, hogy itt vagy... így talán sikerül a fejekben rendet tenni!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#40344) lezso6 válasza hitspace (#40339) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Dinamika=0" - a dinamika nem szubjektív, nagyon is objektíven mérhető attribútum, és ez a kijelentés tényszerűen nem igaz. a laikusok (=nem hangmérnökök) egyébként a kisebb dinamikájú hangfalakat szokták dinamikusnak megnevezni, mert az élményt és a fizikai jelenséget rosszul párosítják össze. Jellemzően egyébként a kisebb dinamikájú hangfalak a hangosabbak.

Ez nagyon igaz. :R Pont arra mondják, hogy dinamikus, ami nem az. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40345) AMDFan válasza hitspace (#40339) üzenetére


AMDFan
addikt

:R

Nagyon jól összefoglaltad a lényeget, az MR8 Mk3-nak a stúdió monitorok közül tipikusan olyan mélye van ami az átlagos zenehallgatók számára tetszetős, túl van tolva kicsit. Ez nálam is jelentkezik, és például emiatt kicsit irigylem havernál a BX8 feszesebb mélyeit, majd egyszer meghallgatjuk egymást mellett a kettőt :) Bár az MR8nak úgy overallban jobb szerintem a hangminősége. De majd összehallgatjuk egyszer :)
Az tuti, hogy az MR8 Mk3 mellé nem kell szub :)

(#40346) HUAFBANDITA válasza AMDFan (#40345) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Egyszer kellene szervezni egy nyílt hétvégét, kibérelni egy tűrhető akusztikával rendelkező épületet, és bepakolni amit csak tudunk! Ahogy olvasom lenne bőven felhozatal!

(#40347) newmoonlight válasza HUAFBANDITA (#40346) üzenetére


newmoonlight
senior tag

A szakmai különdíjra én a "Monitor mögött Monitor"-kompozícióval szeretnék pályázni... :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#40348) HUAFBANDITA válasza newmoonlight (#40347) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

megnyerted :O ez nagyon kemény

(#40349) Bodz válasza newmoonlight (#40347) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A zsűrit már rég meggyőzted, a díjat bezsebelted. Köszönhető ez az erős kampánynak is, amit folytattál. Ráadásul egyedül, segítség nélkül. :Y Reméljük jövőre azért lesz kihívód. :D

[ Szerkesztve ]

(#40350) thornadoj válasza HUAFBANDITA (#40346) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Mire mindenki végighallgatna minden variációt a saját zenéivel, ahhoz egy hét kellene inkább :P

newmoonlight: az semmiképp nem hiányozhat XD olvasva is mókásak voltak a kommentek, élőben lenne az igazi :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.