Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) Locutus válasza lezso6 (#41097) üzenetére


Locutus
veterán

Nade akkor miből állapítod meg, hogy meddig megy le, hanem a különböző frekvenciás teszthangokból?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41102) mekker válasza Locutus (#41096) üzenetére


mekker
őstag

Nem tudom mennyire vagy benne a témában, de ha van 10 dB különbség az 50Hz és a 30 között, akkor zenében az olyan, mintha ott sem lenne.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41103) lezso6 válasza Locutus (#41101) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyrészt én csináltam egy sub epenis tesztet, itt linkeltem is még régen. De a konklúzió az lett, hogy nem mindenkinek olyan kifinomult a hallása, hogy a hangok közötti hangerőkülönbséget viszonylag pontosan érzékelje illetve megkülönböztesse a torz felharmonikust a valóditól. Ez persze tanulható, szerintem nincs botfülű ember, max olyan akit nem érdekel a hang.

Másrészt, zenével is lehet tesztelni, ott derül ki igazán, hogy akkor a szubfreki megvan-e vagy sem, mert ott már nem egy szinuszt hallasz, hanem a basszus textúráját, s így könnyebb meghallani az alsó frekvenciák hiányát.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41104) lezso6 válasza Tibe (#41098) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a "kell a 3 utas" dolog nagyon nem igaz. :N A 3 utas designra amiatt van szükség, mert a mélyközép túl nagy, s a középhangok megszólaltatását már nem végzi elég jól. Lásd Rokit 10-3. Egy 10"-ra már nem lehet úgy rábízni a középtartományt stúdiónál. 8"-ra se nagyon. Ezért kell egy 4-5" középsugárzó. S ezeket jól megtervezni, egymáshoz hangolni nem piskóta feladat.

No offense, de ha a magasakban nem vettél észre különbséget, akkor ott valami baj van, mert a ribbon és a dóm hangja eléggé más karakterisztikájú. Állítólag. :D Én eddig csak ribbont hallgattam stúdió monitorban.

Rockzenére az A7X tényleg gagyi, vékonyka hangú. Főleg ha az ember olcsóbb (mélykiemelős) hangfalakhoz szokott. De alapból, a rocknak általában kifejezetten jól áll a mélykiemelés, kivéve ha valami nagyon gagyi garázs-"stúdióban" készült a felvétel. :D

Egy midfieldnél nem csak plusz opció, hanem követelmény is egy bizonyos távolság, mert távolabb vannak egymástól a hangszórói. Bár a Rokit a közép- és magassugárzó elforgatásával a gyártó szerint nearfielddé alakítható. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41105) Tibe válasza lezso6 (#41104) üzenetére


Tibe
aktív tag

Vannak 12"-os mélyközéppel is 2 utas stúdió monitorok, szal azokkal mi a helyzet? :)

(#41106) lezso6 válasza Tibe (#41105) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

12" két utas, az hol? Egyébként 10" tényleg van, de az Genelec, 600k darabja, valószínűleg meg tudták oldani. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41107) Borzika


Borzika
csendes tag

Ha valaki vásárlás előtt áll és érdekli:
Microlab Solo 7c Emagon 43900 FT ha nem átverés meg nincs vmi trükközés a legjobb ár amit eddig láttam.
48-54K között szokott lenni. A'szem a szállítás is ingyenes. :Y

(#41108) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

pár hónapja kerestem elkeseredve 2.0 aktív BT hangfalpárt 30-50e között, nehezítésképp fehéret/szürkét. azóta sem találtam, így jobb híján arra jutottam, hogy a következő felállás lesz:

R1280T + Logitech BT adapter

az Edifier egyik bemenetén megkapja a TV-t, a másikon az adaptert és így kvázi bármit. valakinek tapasztalat, ellenvetés?

köszi előre is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41109) Bodz válasza lezso6 (#41074) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Felcsillant a szemed, mi? :D Úgyis az lesz a vége, hogy megveszed. Semmi kockázat. :)

[ Szerkesztve ]

(#41110) lezso6 válasza Bodz (#41109) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

10 nm-es szobába midfield, hááát.... :DDD

Meg a KRK azért mégiscsak amerikai, félek a bunkó V hangzástól. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41111) Tibe válasza lezso6 (#41106) üzenetére


Tibe
aktív tag

https://www.muziker.hu/rcf-hd-12-a-mk4
Elméletileg ő is studio monitor... :)

(#41112) Tibe válasza lezso6 (#41110) üzenetére


Tibe
aktív tag

Ezt olvasd el, több helyen is el vannak ájulva a hangjától, én már sok tesztet végigolvastam mielőtt meghallgattam volna...

https://www.mixonline.com/technology/krk-rokit-10-3-g3-studio-monitors-426847

Sajnos jelenleg külföldön vagyok, ápriisig, de utána ha hazamentem benevezek rá tuti....

[ Szerkesztve ]

(#41113) Toncsi válasza Tibe (#41111) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

"Perfect as a main front of house in small PA systems,"
Szerintem csak rossz kategóriába került :)

(#41114) lezso6 válasza Tibe (#41112) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az nem valami jó jel, ha a tesztekben csak jót írnak róla. Én kíváncsi vagyok a rosszra is. :D

De tökmindegy. Nincs semmilyen alternatívája a Rokit 10-3 G3-nak. Vagy ez, vagy semmi, lehet valamikor veszek egy ilyet, aztán ha szar, akkor túladok rajta. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41115) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Nnnna... Jézuska betolta az MR8-asok alá az MRS10-es méjjnyomót. Nem szeretnék megfosztani senkit a tapasztalataimtól (még a sanyarú sorsú, csak denevérfülekkel érzékelhető frekvencia-tartományban nyüszörgő A7X-tulajdonosokat sem :P ), ezért röviden, lényegre törően, ám az átélt akusztikus élményeket plasztikusan illusztrálva annyit mondanék, hogy:

jó.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41116) Tibe válasza newmoonlight (#41115) üzenetére


Tibe
aktív tag

:DD ;] :P

(#41117) Locutus válasza newmoonlight (#41115) üzenetére


Locutus
veterán

És neked mire kellett belőni a leveleket, meg a crossover frekvenciát, hogy jó legyen? Illetve milyen elrendezésben?
Nálam felére le van véve a level a subon, és a crossover 50-60 között valahol. De néha úgy érzem, hogy az MR5-ökön a levelt még feljebb kéne tekernem egy kicsit a normálról.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41118) Tibe válasza lezso6 (#41114) üzenetére


Tibe
aktív tag

Azért van alternatívája :

http://www.pako.hu/aruhaz/termek/4056/m_audio___m3_8

Volt szerencsém ezt is meghallgatni, egy Mackie Mr8-hoz képest ég és föld, viszont a Rokitnek összeszedettebb a hangja. De ezt a 220W teljesítményt kicsit túlzásnak tartom.....

(#41119) lezso6 válasza Tibe (#41118) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez is három utas, de jóval olcsóbb és "csak" 8". Más kategória. Keressél más 10"-t, el fogsz szörnyülködni az árakon. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41120) Tibe válasza lezso6 (#41119) üzenetére


Tibe
aktív tag

jah azt vágom, de ez paramétereiben übereli a Rokit-et :D

(#41121) newmoonlight válasza Locutus (#41117) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Csak pár percig hallgattam eddig, szóval (gondolom) messze vagyok a legoptimálisabb beállítástól, de a crossover 50Hz-nél van, a level pedig kb. 2/3-nál.

Annyit azért hozzátennék (az előbb valakinek privátban már írtam), hogy aki 8"-os monitorok mellé venné meg (pl. olyan "hatásvadász" tónusúakhoz, mint amilyen pl. az MR8-as is), az kétszer is gondolja meg, mert nem fogja letaglózni a különbség.

Ehhez meg mondjuk, azt tenném hozzá, hogy 4-5 számba hallgattam bele eddig, kb. 1/3 hangerőn és a szub helyével sem kísérletezgettem, úgyhogy elég messze vagyok a teljes kitapasztalástól. Szummázva az eddigieket:
Érezni a különbséget? Igen.
Megérte (az MR8 mellé)? Igen/Talán.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41122) lezso6 válasza newmoonlight (#41121) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Próbáld ki az Edge of Tomorrow (Holnap határa) film elejét. Elmbeteg mély van benne. Nézd meg szubbal és a szub nélkül is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41123) Locutus válasza newmoonlight (#41121) üzenetére


Locutus
veterán

Hát igen, MR5-höz párosítva pont az a furcsa elsőre, hogy egyáltalán van mély (ráadásul milyen erős egyből), ami addig nem is volt semmi se. Szóval úgy jobban meg kell szokni a változást, ezért is játszottam többet a beállításokkal, neked meg MR8 mellé talán nem kell annyit szöszölni vele, gyorsabban megszokod.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41124) Adames


Adames
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#41125) newmoonlight válasza Locutus (#41123) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Zörögnek az üvegpoharak a polcon. :K

Már megszoktam. Én a Mombasa-val szoktam tesztelni.

Lehet, hogy hallucinálok, de mintha precízebben csordogálnának a közepek az MR8-asokból, amióta az MRS10-es birkózik a mélyekkel. Másrészt elég magasan vannak az MR8-asok a faliállványon (180cm), ezért -már amennyire érezhetőek egyáltalán az alacsony frekvenciás hangok irányai- kifejezetten kellemesnek tűnik, hogy (szemből) alulról jönnek a méjjek.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41126) newmoonlight válasza newmoonlight (#41125) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ja és már ez is normálisan szól. :K

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41127) lezso6 válasza newmoonlight (#41125) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, kicsit utánanéztem, ennek az MRS10-nek rendes crossoverje van, szóval nem csak LPF. Tehát nem szól duplán, van HPF. A crossover 50-60Hz körüli értéke szerintem pont jó, ha lehetne én is oda állítanám, de nálam fix 85 Hz a HPF, szóval nem megoldható.

A közepek biztosan tisztábbak, hisz az MR8-akról lejön a teher. Így a bunkó amerikai hangzás egyik hátulütőjét sikerült valamennyire mérsékelned.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41128) Tibe válasza newmoonlight (#41126) üzenetére


Tibe
aktív tag

Ezt is hallgasd meg rajta amikor beindul gyönyörű mélyet tol, mint a Vangelis 1492.

(#41129) newmoonlight válasza lezso6 (#41127) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Pont meg is akartam kérdezni, hogy nem csak bebeszélem-e magamnak, hogy letisztultabbak lettek a közepek attól, hogy a mélyek nem az MR8-asok membránjait gyilkolják, de ezek szerint tényleg. Egyébként egyre jobban tetszik a cucc. Ha ennél erősebb lenne (pl. Temblor T10) valószínűleg fizikailag fárasztó lenne hosszú távon.

Ui.: Ne báncsad a bunkó amerikaji hankzásst! :O

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41130) newmoonlight válasza Tibe (#41128) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jaj, van kb. 3TB flac, úgyhogy most csemegézek belőlük. Eléggé máshogy szólnak. Már nem csak hallom, hanem érzem is a méjjeket... :K

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41131) Pityu. válasza newmoonlight (#41126) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igaz ez más fajta stílus de ez is [link] jó basszus tesztelő :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41132) Bodz válasza lezso6 (#41110) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az igazi profi a hangfalhoz veszi/bérli a házat/lakást. Szóval legközelebb vedd figyelembe, hogy el kell majd helyezni a KRK-t. :D

(#41133) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

A Thonet Vander Vertrag nagy mértékben előrelépés lenne a Genius 1250B-hez képest?

Ehhez mindenképp kell hangkártya ugye?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#41134) Degeczi válasza freelanced (#41133) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, tök ugyanaz a kategória, váltani nincs értelme rá (helyette választani esetleg, de lecserélni rá nem)
Inkább hangkártya, annak a Genius esetén is van értelme, ha vacak az alaplapi.

(#41135) freelanced válasza Degeczi (#41134) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm !

Ebben az esetben mi az ami már valóban minőségi ugrást jelentene?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#41136) Degeczi válasza freelanced (#41135) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A mai szűk választékban a sokszor ajánlott Microlab Solo 6C.

(#41137) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok.

Regota furdal a kivancsisag, hogy milyen lehet a Logitech Z623. Most jo aron lehet megvenni. Jelenleg egy Logitech X230 van. Megerne, hogy levaltsam egy 623-ra? Jokat olvastam rola. (ekezetekert bocs, telefonrol vagyok)

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#41138) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Valami kimarad mindig egy szoveg irasakor :) meg annyi, higy mi a kulonbseg a 623 es a 625 kozott? Az 5k-n kivul? :)

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#41139) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy MODECOM MC-SHF120 hangfalam, hátuljában az opcionális Bluetooth egységével. A baj az, hogy bluetoothon hallgatva zenét borzalmasan élvezhetetlenül recseg a hanganyag, mintha maga a zene lenne kegyetlen rossz minőségű. Sztem a BT egysége lehet bajos, mert alapból kábelen meg szépen szól.

Ezt valahogy lehet orvosolni, más is találkozott már ezzel a dologgal?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41140) lezso6 válasza horvathpeter (#41137) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Biztosan megéri váltani, jó sok mélyet tud. Ha csak ez kell, akkor nem fogsz benne csalódni. A Z625 abban különbözik, hogy van rajta optikai bemenet, pl TV-hez.

De ha nem csak az irdatlan mennyiségű mély érdekel, hanem a hangminőség is fontos, akkor ezen az áron a Microlab Solo 6C ajánlott.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41141) Areturus válasza AMDFan (#41034) üzenetére


Areturus
tag

Szia!

Hangyányit összezavarodtam. Szinte bármelyik tesztoldal, vagy vélemény a neten a komolyabb kábelcserét követően pozitív változásokról számolt be. Most ha maradnánk a ~2k euro/aktív szett felállásnál, akkor a perf/price arány nem érné meg úgy a befektetést mint mondjuk egy 20k eurós lánc esetében? Ergo felejtsem el a francba a drága kábeleket?

(#41035) Bodz: Ki fogom majd tesztelni ha meglesznek a hangfalak, borasztóan kíváncsi vagyok, hogy mennyit nyúl bele a hangképbe. Lehet nem is lesz majd érdemes bekötni a láncba. Majd beszámolok róla.

(#41038) ricsard88: Mind a két mostani eszközömön van XLR, így járható az út. Az Adamot bevallom pofátlan módon elvetettem. Szerettem volna egy kategóriával feljebb lépni, így azt lecseréltem gondolatban egy Genelec 8050-re, a KEF és Audioengine pedig marad mint vetélytárs. A trió közül egyedül a Genelecen van XLR, a másik kettő RCA-s. Talán jobban is a hifi vonalhoz állnak közel mint a Genelec, az inkább tűnik stúdiósnak :U

(#41142) Adames


Adames
tag

Szerintetek ez mekkora minőség lehet, hogy így hangfalakkal, 8"-os szubbal és 5.1-es erősítővel együtt csak 109 900Ft? :N [link]
Ja, és még ettől olcsóbb is van 89 900-ért. [link]

És egy vásárlói vélemény: Nagyon jól szól, bár én vettem hozzá egy 30cm-es basszusládát (ennek csak 20cm-es a mélynyomója). A különbség ég-és föld. Teljesítménye max szabadtéri rendezvényeken kihasználható, zárt térben nem nagyon -halláskárosodás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#41143) Degeczi válasza Adames (#41142) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rossz érzés az egykor híres japán cég nevét túlárazott kínai hulladékon látni... :(

Az erősítőről a legfontosabb, amit el tudnak mondani, h "elegáns fémes design" (=full műanyag lefestve), de pl. még digitális bemenete sincsen, csak analóg 5.1... Eszedbe ne jusson, inkább használtan egy márkás cucc.

(#41144) wolfman


wolfman
veterán

Szerintetek az Edifier S1000 és az S2000 Pro között van (lehetséges jelentős) hangzásbeli különbség? Előbbit itthon is lehet kapni, ubbi csak amazonos, látom különbözik a távirányító, de sok különbséget nem látok. Ja meg két XLR bemenet. Utóbbiaknak mi az előnye?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41145) Degeczi válasza wolfman (#41144) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Van: a 2000-ben ribbon a magas, az 1000-ben hagyományos dómsugárzó
Ez látatlanban (hallatlanban) is jelentős eltérés.

(#41146) AMDFan válasza Areturus (#41141) üzenetére


AMDFan
addikt

Semmilyen hangrendszerben nem éri meg tápkábelre és USB kábelre sokat költeni. Nézd meg a stúdió vonalon mozgó gyártók kínálatát, ők azok akik hitelesek ebben a témában. Nem véletlen, hogy a komolyabb gyártóknak van egy-két fajta USB meg tápkábele. Azok a tesztek amiket olvasol vagy fizetett tesztek, vagy valami nagyon audiofil emberke képzelgése.

(#41147) newmoonlight válasza Degeczi (#41143) üzenetére


newmoonlight
senior tag

"Fémes design, felár nélküli korrózió elleni örök garanciával."

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41148) Bodz válasza wolfman (#41139) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nagy eséllyel ez ilyen, ennyire képes a bt. Nem tudsz vele mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#41149) varmi2


varmi2
nagyúr

50kig van jobb választás a solo6c-nél? Csak 2.0 jöhet szóba.Sajnos eltávozott ma a modcom 80u hangfalam.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41150) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tudom anno én hoztam fel a témát microlab solo6c ha kikapcsolom a standby gombbal ugye meg marad egy pici halk sustorgás amit csak közel hajolva lehet hallani,olyan mintha nem kapcsoltam volna ki csak a kijelzőt.De mégis kikapcsol a hangfal mert olyankor hiába megy a zene nincs hang,szóval mégis működik a standby.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.