Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) Tibe


Tibe
aktív tag

Erről hallott már valaki ?

http://denonpro.com/products/view/dn-508s

Eléggé izmosnak tűnik és 3 utas szal nekem ideális lenne a karaoke-hoz is.

(#40802) Tibe


Tibe
aktív tag

Globalizáció rulez..... :P

Azért ez kemény.....

(#40803) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Konyhába, reggeli rádióhallgatáshoz tudnátok ajánlani valami olcsó hangfalat max. 5k-ig?
Nincsenek nagy igények, egy "butatelefonra" lenne rákötve... A mostani 1000 éves PC hangfallal 1 baj van igazán, hogy ha nem szól semmi (+amikor rá sincs kötve a telefonra), akkor hangosan búg (nem csak kicsit sistereg), elég zavaró. :D

Előre is köszi!

Meizu MX3 32GB

(#40804) Degeczi válasza kutkut (#40803) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nagyon régi, akkor elég valószínű, h a táp pufferkondija ment ki, aminek a cseréje pár száz Ft.

(#40805) goro1000


goro1000
aktív tag

Sziasztok
Aktív sztereó hangfal mellé szeretnék egy aktív mély ládát. Az lenne a kérdésem hogy lehet őket összekötni?

(#40806) lezso6 válasza goro1000 (#40805) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kábellel.

Mihez akarsz venni mélyládát, mennyiért? A stúdió cuccoknál van olyan, hogy bemegy a sztereó jel a mélyládába, majd onnan a szatelitekhez, "soros kapcsolással". Olcsóbbaknál (< 100k) külön kábel van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40807) goro1000 válasza lezso6 (#40806) üzenetére


goro1000
aktív tag

Modecom Eclipse 180hoz,kb 40-50 ezeré.

(#40808) lezso6 válasza goro1000 (#40807) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyiért kb a Thonet & Vander SW10 van. Azon van stúdiós cuccokhoz hasonló ki és bemenet, bár nem tudom, hogy a hangerőt hogy tudnád hozzá állítani. Valószínűleg windowson belül kéne. De én nem ajánlok 2.1-es rendszert, nekem is van, csak szopás. Inkább gyűjts még 8" monitorpárra. :D

#nyóccolakirál

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40809) Pityu. válasza AMDFan (#40783) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor most nekem 100% on van a windows hangereje ahogy ajánlottátok és a hangfalon állítom.Akkor most ha a windowsban állítgatnám se jelentene semmit?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40810) mekker válasza Pityu. (#40809) üzenetére


mekker
őstag

De, arról szól a cikk, hogy Minőségromlást okoz a digitális hangerőszabályzás, mert a kvantálás nagyságrendekkel butul. A cikk tanulsága az, hogy (a szerző számára) ez nem zavarú mértékű.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40811) Pityu. válasza mekker (#40810) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom mennyire jó a fülem zenére de akkor hagyom 100% on

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40812) mekker válasza Pityu. (#40811) üzenetére


mekker
őstag

Hát, ha csak nem konkrétan zenehallgatásra kapcsoltad be a gépedet, akkor felesleges kényelmetlenséget okozni magadnak. Én is csak ilyenkor használom a potit a szoftveres tekerentyű helyett.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40813) Attila0 válasza mekker (#40812) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor ha jó értem ha, 128- 192 kbps rádiót hallgatok felesleges húzgálni a windows csúszkát?

[ Szerkesztve ]

(#40814) Pityu. válasza mekker (#40812) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én mindent csinálok van hogy netezés közben zenét hallgatok,vagy van mikor játszok,de nem nehézség mert a solo6c hez van távirányító :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40815) Bodz válasza Tibe (#40802) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mondhatnánk, hogy csak osztoznak bizonyos részeken, de talán naivitás lenne... Gondolom ezek után a lényegesen olcsóbb M-Audio felé veszed az irányt.

[ Szerkesztve ]

(#40816) kutkut válasza Degeczi (#40804) üzenetére


kutkut
addikt

Köszi, felírtam ezt az ötletet is... :D De gondoltam, akkor már javítanék a dobozhangján is egy kicsit, ha lehet... Nem csak régi, gagyi is... :D

Így tudnátok ajánlani valamit?

Meizu MX3 32GB

(#40817) Bodz válasza kutkut (#40816) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Logitech Z120. USB tápos, de csak van egy felesleges töltőd. Remélem nagy elvárásaid nincsenek 5000 pénzért! :)

[ Szerkesztve ]

(#40818) Minimoa


Minimoa
tag

Na a BESTMARKT / HARDVERKER elmegy a jó k... anyjukba! :W

CSALÓ, HAZUDÓS BANDA!!!!

Ugye emlékeztek még, hogy nemrég írtam, az Edifier R1700BT fogalalásom első várható átvételi időpontja 2017.12.11 volt (11.15-én).

Aztán 2017.12.31.

És most 2018.01.23. :Y :W
(9 nap alatt 1.5 hónap "csúszás"...)

Nem tudom, hogy mit gondolnak az idióták! Ezek után SOHA az életben NEM FOGOK RENDELNI TŐLÜK SEMMIT.

És terjeszteni is fogom az igét, hogy hazudós, tróger banda.

Komolyan nem értem az üzletpolitikájukat.

Viszont csakazért sem fogom törölni a megrendelésem, hadd dolgozzanak ők is potyán....

Nyomorult banda...

[ Szerkesztve ]

(#40819) Pityu. válasza Minimoa (#40818) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És most mit fogsz csinálni?Igaz az iponál drágább de ott ezt ígérik

Átvétel
Személyes átvétel esetén jövő hét pénteken (12.08),
házhozszállításnál december 11-én (hétfőn).
(A termék rendelhető)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40820) Tibe válasza Bodz (#40815) üzenetére


Tibe
aktív tag

Tudod mekkora különbség van árban a kettő között? Kb. 45!!?!?!? ezer ft! Ezt rohadt nagy szemétségnek tartom..... hülyének nézik a vásárlót akikből élnek kvázi....

(#40821) Degeczi válasza Minimoa (#40818) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elszámolhatnál tízig (vagy inkább százig...) és gondolkozhatnál, mielőtt indulatból írsz! :(

Szerinted kitolásból ezzel játszanak, vagy netán-tán-esetleg-elképzelhető-nem kizárt, h ők is ilyen szállítási infót kaptak a nagykertől?! És mivel külföldi beszerzés, karácsony előtt, ott is érhető, ha nem mennek flottul a dolgok (szóval még csak nem is feltétlenül a nagyker sara)

(#40822) Polllen válasza Tibe (#40820) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megnézted a belcsín specifikációját is? Ha az is egyezik, akkor az necces a denon-ra nézve...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40823) Zoley3 válasza Minimoa (#40818) üzenetére


Zoley3
tag

Azért gondolom nem ilyen egyszerű ez a dolog az ő oldalukról sem, főleg hogy a beszállítón is múlik, meg minden...de a január 23. az már nekem is sok :DDD
Az túl soká van, meg ki tudja addig még hányszor változna :(((

Igaz nem is izgat már, mert szerencsére emag-on be tudtam rendelni (ami vagy holnap vagy Szerdán itt van :P ) ...így le is mondtam ma délután, egyből törölték is a megrendelésemet.

De azéé nem bántsd őket, szuszááá :DDD

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40824) Minimoa válasza Degeczi (#40821) üzenetére


Minimoa
tag

Korábban már beszéltem ismerősökkel a dec.31-es "csúszásról" és hogy hogynem az egyik kollega mondta is, hogy vele is ezt játszották, aztán egyszer csak nem lett termék a végén....

Arról nem beszélve, hogy tanulhatnának a kínai / hongkongi webshopoktól mentalitásban, ügyfélkezelésben.

Jött egy foglalás értesítő tárgyú levél. Benne apró betűvel a levél közepén egy "Nincs, érkezik 2018.01.22" bejegyzés a státusz alatt.
Nem ám az, hogy bocs, szánjuk-bánjuk, de 2018.01.22-re tudjuk csak vállalni....Csak szépen sunyiban.

Meglátásom szerint nem jött össze a megfelelő "Érkezik" szám (merthogy ha rendelsz egyet, akkor érdekes módon ugrik egyet az "Érkezik számláló"), ők meg nem kockáztatnak, hogy "vakra" rendelnek egy nagyobb tételt.
Aki meg rendelt, az legfeljebb vár.

Ha lenne ismerősöm, aki Romániából jönne mostanság, már rég megrendeltem volna onnan, mert ott raktáron is van az áru jó áron, csak épp Magyarországra nem szállítanak...

Hidd el, hogy már a múltkor is elszámoltam ezerig...

(#40825) Pityu. válasza Zoley3 (#40823) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És te hol találtál az emagon olyat ami neki kell hangfalat mert én sehol,neki ez a modell kéne Edifier R1700BT

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40826) Zoley3 válasza Pityu. (#40825) üzenetére


Zoley3
tag

Tudom hogy neki melyik kellene...én annyit írtam csak, hogy szerencsére én találtam az emag-on azt ami nekem kell, így nem izgat.

Ettől függetlenül megértem őt is, és együtt érzek vele :K

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40827) Pityu. válasza Zoley3 (#40826) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én is mert én meg 1 hete várok a hangkártyámra ott is kamuzás volt ezerrel igaz nem boltból de talán holnap ideér már.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40828) lezso6 válasza Bodz (#40791) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Eve SC207 ribbonjai nem zavartak? :D Amúgy a TS112 érdekes, passzív memberános cuccot még nem láttam monitorban, pedig egy érdekes alternatíva. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40829) AMDFan válasza lezso6 (#40828) üzenetére


AMDFan
addikt

Mármint hogy szubot nem láttál még passzív membránost? Mert monitorból a Mackie HR824 is passzív membrános, illetve a Focal SM9 is.

(#40830) lezso6 válasza AMDFan (#40829) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja igen szubra gondoltam, a HR824-et ismerem. Az SM9-et nem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40831) Bodz válasza lezso6 (#40828) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elég fura volt ez a szuper kiterjedt, szuper tiszta magas tartomány... De főleg nagyon más jellegű, mint amit az Alpha nyújt. Nem vagyok hatalmas rajongója, bár lehet egy hosszabb (pár hét) itthoni póbával megváltozna a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#40832) lezso6 válasza Bodz (#40831) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"szuper kiterjedt, szuper tiszta magas tartomány" :DDD

Egyébként a ribbon objektíve vajon tényleg jobb? Vagy csak marketing? Esetleg azért van dóm szinte mindenhol, mert annak a hangjához szoktak az audiomájszterek és olcsóbb? :D

Én nem is hallottam még dómos stúdió monitort, az előző is ribbonos volt. Szóval dóm-szűz vagyok. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40833) PuMbA válasza lezso6 (#40832) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyet találtam :) Első olvasásra nem tűnik hülyeségnek.

[ Szerkesztve ]

(#40834) lezso6 válasza PuMbA (#40833) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pont ezt olvastam el most. Önigazolásnak tökéletes. :DDD

Lehet az a gond a ribbonnal, hogy túl tökéletes (száraz, unalmas), feltéve hogy jó az erősítő mögötte, stb. Túl sok mindent megmutat, mert sokkal könnyebb a dómnál, jobb a tranziens válasza. Utóbbi nekem mániám, mert olyan zenét hallgatok, ahol "ütni kell" minden tartományban.

De persze az lenne a legjobb, ha hosszabb távon használnék egy jó dómos stúdió monitort, s akkor talán választ kapnék a kérdésre a tweeter kérdésben. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40835) Bodz válasza lezso6 (#40832) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Témánál vagyunk. :D A ribbon (Adam? de ennek mindjárt utánaolvasok még) és az AMT (Eve) amúgy nem ugyanaz. Bár szokás mindent leribbonozni. :)
Én nem hiszem, hogy jobb lenne tök objektíven nézve a dolgot. Van előnye és hátránya is mindennek.

[ Szerkesztve ]

(#40836) a2d2 válasza Minimoa (#40818) üzenetére


a2d2
addikt

Az R2730DB-re szintén eljátszották tegnap: Nincs, érkezik 2018.01.22.
Még jó hogy megvettem 60-ért emagon, bár arról sincs még semmi hír.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40837) PuMbA válasza lezso6 (#40834) üzenetére


PuMbA
titán

"Pont ezt olvastam el most. Önigazolásnak tökéletes."

A hátrányait is olvasd el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40838) lezso6 válasza Bodz (#40835) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja igen, az Adam X-ART tweeterje se "igazi ribbon", írják is valahol az oldalukon. A behringer viszont sima ribbon volt. Lehet ezért is olyan különbözőek sweet spot terén.

Objektivitás alatt pl a részletezésre gondolok, nem az egész mindenre, mert úgy nem lehet vizsgálni. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40839) Ébri válasza Minimoa (#40824) üzenetére


Ébri
senior tag

Más boltból múlt héten kaptam megy az augusztus 14-én, várhatóan egy hétre szállított cuccomat. Igaz ott a levélben csak annyit írtak, hogy megrendelés alatt, ha beért, majd küldenek másik levelet. Nem tudom, melyik jobb.

(Hardverkerrel korábban nem volt ilyen gondom, de egy hónapja vettem vmit, amire aznapi szállítást írtak, majd nap végén átírták a következő napra, de a harmadik napon tényleg megjött, viszont infót nem tudtak adni róla, hogy várhatóan aznap bejön-e, úgy, hogy másfél órával zárás előtt kérdeztem. Azért szerintem ilyenkor megereszthetnének egy telefont a nagykernek. Főleg mert ezt is azért rendeltem tőlük, mert ők gyorsnak ígérték.)

(#40840) Adames


Adames
tag

Készítettem egy demo meghallgatást a Mackie MR5 MK2-esekről. Már amennyire visszaadja :U
[link]

(#40841) Tibe válasza Polllen (#40822) üzenetére


Tibe
aktív tag

Egyezik az is.... :)

(#40842) mekker válasza Attila0 (#40813) üzenetére


mekker
őstag

Melyik része érdekel a kérdésnek?
-Jó minőségű anyagnál ha csökkented a minőséget, az még mindig határeset lesz. Ha a hatéreset minőségét csökkented, akkor az átcsúszik határeset alá.

-Nekem az a filozófiám, hogy ha nem a hangminőség a fontos, csak hogy menjen valami a háttérben, akkor had ne kelljen már kényelmetlen dolgokat csinálnom. Ilyenkor simán használok bluetooth-t, meg windóz tekerentyűt, meg youtube rippet, mert a hangulat a lényeg, nem a 100% minőség. Filmeknél is van, aki már sír, ha nincs meg a bluray-minőség. Engem ha épp nem a teljes moziélmény érdekel (pl. az új Bladerunnert csak jó minőségben nézném újra), akkor sokkal jobban érdekel a film, mint az, hogy most hányadára van tömörítve.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40843) Attila0 válasza mekker (#40842) üzenetére


Attila0
őstag

Természetesen engem sem a stúdióminőség érdekel de, ha szinte egész nap rádiót halhatok akkor mégiscsak a lehető legjobbat szeretném kihozni a dologból.

[ Szerkesztve ]

(#40844) PuMbA válasza Attila0 (#40843) üzenetére


PuMbA
titán

A legtöbb rádió rádió baja, hogy iszonyat nagy dinamika kilapítót alkalmaznak és teljes torzítás üzemmódban sugároznak :)

[ Szerkesztve ]

(#40845) alphamooncam válasza Adames (#40840) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ezt kb. nem tudom miért linkelted.

Ez egy koncert felvétel, nem is stúdió minőség, és YT miatt tömörített. Mit akartál ezzel mondani?

Ez így, ebben a formában kb. semmit sem ér, de legalább láttam hogy milyen jó "zongorád" van

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#40846) lezso6 válasza Adames (#40840) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hiányzik a szub, 8"-t neked is! ;]

#nyóccolakirál

szerk: most egyébként átfutott az agyamon, hogy én is csinálok egy ilyen trashvideót. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40847) Adames válasza alphamooncam (#40845) üzenetére


Adames
tag

Ez egy HD felvétel a Kozmixtól ami nagyon jól szól hidd el. A mobillal felvett demo nyilván nem az már. És azért vettem fel így, mert itt a legtöbben csak zene hallgatáshoz vesznek Stúdió hangfalat is, illetve filmek, videók.

[ Szerkesztve ]

(#40848) Attila0 válasza PuMbA (#40844) üzenetére


Attila0
őstag

Mint említettem nem is vágynék stúdióminőségre, csak gondoltam egy külső hangkártyával talán ezen a téren is jobb hangzást érnék el mint a notebook belső hangkeltőjével. De akkor nem lapátolom ki feleslegesen a pénzt az ablakon.

[ Szerkesztve ]

(#40849) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Meg jött az asus xonar u5 hangkártya még kicsit lehet át kell néznem a beállításokat de mintha tényleg másként szólna mint az integrálttal,mintha még szetereóbb lenne minden.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40850) Bodz válasza lezso6 (#40838) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csóri Behringer valódi ribbon? Az szép. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.