Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) RVR400 válasza Kolondrum (#11221) üzenetére


RVR400
veterán

A gombok beállításával mi a helyzet? Én amiatt tértem vissza a 8.31-re.

(#11252) guftabi96


guftabi96
addikt

Az AEX SOT-ot én néztem be, nem a rommal van baj.
Valamiért az Opera zabálta nagyon a háttérben az akkut.
Letöröltem, feltöltöttem teljesen a telefont, és most megy a szokásos -10% akku=~1 óra sot.
----------------------
A Google Camerával viszont van egy kis problémám. Nem mindig megy a vaku. Hiába kapcsolom be vagy automatikusra, nem villan sem fókuszáláskor, sem a fotó elkészülésénél. Szóval beltérben, sötétben egy teljesen fekete képet készít.

#KeepFightingMichael

(#11253) Kolondrum válasza RVR400 (#11251) üzenetére

Ha arra gondolsz összeomlik e, akkor nem.

(#11254) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Egy pillanatra a kamera témára visszakanyarodva.
Akinek Sony IMX258 van a gépében, akkor annyira gagyi nem lehetne a videó és a kép minősége, mivel ezekben a telefonokban is ilyen szenzor van.(G6 khm..)

Nagy valószínűség szerint a Samsung szenzoros készülék nem fogja szeretni csak az alacsony fényvisszonyokat.

Azért piszkál a téma, mert youtubeon azért vannak olyan videók is, amik egyáltalán nem szaggatnak.

Úgy gondolom azok valószínűleg Sonyk lesznek.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#11255) Quicky


Quicky
csendes tag

Sziasztok.

Hogy tudok képeket, vagy fájlokat másolni a telefonra? Ha rádugom a telefont a gépre, nem látok semmit a file rendszerből.

Üdv Q

(#11256) BalogPepe


BalogPepe
csendes tag

Sziasztok!

Két nagy gondom van ezzel a telóval: az egyik a wifi hotspot dns probléma. A másik pedig az hogy a beállított hangerő szintek maguktól elmásznak. A telefon egyszer csak sokkal hangosabb lesz, pedig a hangerő csúszkán nem látszik változás. Visszaállítás után néhány óráig jó. Ezekre van valakinek megoldása? A telón 8.5 Stable Miui van.

(#11257) micafighter válasza Quicky (#11255) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amikor rádugod gépre, az értesítési sávban megjelenik egy új ikon. Az értesítésére ráböksz, és töltésről átállitod fájlátvitelre, és látni fogod a file rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#11258) Bogczy


Bogczy
csendes tag

Sziasztok! Végre hosszú várakozás után megjött a fólia amit rendeltem a telefonra. Full cover fóliát rendeltem szép meg minden, de csak a szélein ragasztós középen nem így gyanítom nem fogja sokáig bírni. Valaki rendelt már olyant ami teljes felületén tapadt a kijelzőre és mondjuk egy olyan link is jól jönne ahonnan nem 2 hónapot kell rá várnom. Köszi

(#11259) F.B.I. válasza Bogczy (#11258) üzenetére


F.B.I.
veterán

Csak ezzel néz ki normálisan, a teljes ragasztós, a kerekítés miatt a széleken levegős, kitöltő folyadék kell hozzá. Ne félj, nem fog felválni ez az üveg, egyet már szedtem le, mert berepedt, nem engedte magát olyan könnyen, főleg ha van rajta tok.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11260) RVR400 válasza Kolondrum (#11253) üzenetére


RVR400
veterán

Arra gondolok, hogy:
- beállítható-e a home hosszan nyomásra az alkalmazáskezelő
- menü gomb rövid nyomására a menü
- lockscreenen a home gombra állítható-e a flashlight

(#11261) helixP válasza eladogeppc (#11254) üzenetére


helixP
nagyúr

A hardver az egy dolog. A baj az, hogy magával a kamera algoritmussal basznak rendesen foglalkozni. A MIUI minden telefonon ugyan olyan, azzal nem kell sokat foglalkozni. A kamerák hardverjei viszont változóak, ehhez hozzá kéne hangolni a szoftvert. Ez az ami kevésbé megy.

(#11262) Simba86


Simba86
senior tag

nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én kezdem unni a kamera miatti nyavajgást... újra és újra ugyanazokat a köröket futja 1-1 ember... :U

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#11263) modzoltan válasza Simba86 (#11262) üzenetére


modzoltan
csendes tag

+1

[ Szerkesztve ]

(#11264) ath


ath
senior tag

Megeri a torott kijelzot csereltetni? Vagy tobb ertelme van ujat venni?

(#11265) eladogeppc válasza helixP (#11261) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én is ezt gondolom, viszont lassított felvételnél akár vak sötétben sem akad a kamera.
Ezért gondolom, hogy a szoftver a szar. Mármint a képfeldolgozó szoftver.
Csak egy ilyen "olcsó" készüléknél evvel nem fognak foglalkozni.
Most P10 Lite-om van, ami szintén nem egy drága kütyü, ennél ugyan jó az alacsony fénynél való videó, viszont itt nincs se 60fps, illetve lassított felvétel le van butítva 640x480-ra :D :D :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#11266) B2man2 válasza oregnigger (#11250) üzenetére


B2man2
aktív tag

Volume booster Goodev app a Play áruházból. Egy próbát megér.

(#11267) RaZroX


RaZroX
addikt

Ha belső tárhelyről telepítettem az RR-t, és már felraktam a gapps-et is akkor a végén nyomhatok egy internal storage wipe-ot, hogy tiszta legyen a telefon ugye ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#11268) papa807 válasza ath (#11264) üzenetére


papa807
csendes tag

Szia!
Összefoglalo kriszpontaz linkje, vagy Wayteq szervíz honlap 17000ft.

(#11269) Fater38 válasza Simba86 (#11262) üzenetére


Fater38
csendes tag

Persze,mert a milyen fóliát és tokot vegyek nyavajgás az rendben van . :U

[ Szerkesztve ]

(#11270) borzosmorzi válasza eladogeppc (#11265) üzenetére


borzosmorzi
tag

Szinte biztosan szoftveres gond van a képalkotással, még azt sem hinném, hogy a Samsung Isocell típusú szenzorok rosszabbak lennének a Sony-nál (az Isocell egyik legfeljebb technológia). De gondoljuk meg, mi várható egy 1/3"-os parányi szenzortól. Még alap ISO-n is akkora zajt kell feldolgozni (csökkentés + utóélesítés) a szoftvernek, hogy nem csoda, hogy az eredmény ennek hatékonyságán múlik.

(#11271) helixP válasza Fater38 (#11269) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek, az sincs rendben :) Kevesen olvasnak összefoglalót, keresni még egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

(#11272) micafighter válasza oregnigger (#11250) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem crok blogjában erre is találsz megoldást. Emlékeim szerint a gyári beállításon a max az valojaban valami 60-70%ra van korlátozva, tehát a hangerőn min.10-20%ot simán lehet hangosítani még.

[ Szerkesztve ]

(#11273) Upo válasza eladogeppc (#11265) üzenetére


Upo
addikt

Nahát így nem nehéz, ezek szerint drasztikusan csökkentették a feldolgozandó adatok mennyiségét. És lám, a P10 lite a "jó". Note4-nél meg széthackelik, hogy mindenféle üzemmódok elérhetők legyenek, ahol a P10L-hez képest többszörös adatforgalom képződik, aztán csodálkoznak hogy akadozik. Nem véletlenül van ám az lekorlátozva.
Azért kíváncsi lennék, ha a P10L-en is fel lehetne oldani az üzemmódokat, és utána ott is olyan erőltetett idióta beállításokkal próbálnának videózni, hogy az mit csinálna.

Tehát szerinted a szoftver szar. De akkor azért szar, mert túl sok minden van megengedve. Ezek szerint akkor lenne jó, hogyha itt is korlátozva lenne bizonyos esetekben az fps és/vagy felbontás.
Igazából az is emiatt van, hogy nagyobb felbontáson ha szükség van rá akkor visszaveszi az fps-t mert úgyse tudná feldolgozni. (okos emberek ilyenkor erőltetik fix magas fps-en, és csodálkoznak hogy akad :U ) Akkor a te gondolkodásmódod szerint ez mégiscsak jó dolog, mert a készülék megpróbál szélsőséges esetekben is minél jobbat kihozni. Illetve nem is tudom, mert amit írsz az önellentmondás. Azt mondod, note4-en szar a szoftver mert korlátozza a dolgokat. Bezzeg a P10 Lite, amin korlátozva vannak a dolgok az jó.
Akkor most waddafck?? :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11274) RVR400 válasza Upo (#11273) üzenetére


RVR400
veterán

És a kettő között van 20e Ft különbség...

(#11275) csattila01


csattila01
tag

Sziasztok.
Tudom, hogy elég szubjektív kérdés. De szerintetek van már a MIUI9 beta olyan szinten, hogy érdemes legyen lecserelni a 8.5.4-es MIUI8-at? Egy kicsit bosszant a felesleges app kilövöldözés, más bajom viszont nincs a mostanival.

(#11276) micafighter válasza helixP (#11271) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az összefoglaló olvasás se mindig jó, annyi jó tok meg fólia van linkelve hogy majdnem mindből rendeltem egyet :DDD ;]

(#11277) Zsocó válasza nagyra (#11214) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Én ha utazok a buszon és zenét hallgatok, akkor ugyan azokon a helyeken akad meg a zene, szóval lehet hálózatváltás miatt.

(#11278) Simba86 válasza Fater38 (#11269) üzenetére


Simba86
senior tag

egy szóval nem mondtam, hogy az nem idegesítő... :U

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#11279) helixP válasza micafighter (#11276) üzenetére


helixP
nagyúr

Ne is mondd,itthon is gyűlnek a tokok egyiket sem akarom kidobni :D Tisztára mint a nők, még a cipők ...

Upo: tökéletesen leírtad a helyzetet!

[ Szerkesztve ]

(#11280) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Érdemes már fel tenni az új developer romot ? Megoldották már az obb mappa eltünéseket ? Illetve mennyire lett megbizható rom ?

(#11281) crok válasza kliszi (#11280) üzenetére


crok
Topikgazda

Az obb eltunesenek megoldasa egy 3 masodperces melo..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#11282) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Tegnap este vettem észre, hogy full fekete képnél, max fényerőn van egy pár pixel hiba. Átlag felhasználásnál nem is vettem észre.
Megtudja más is nézni, hogy mennyire gyakori ez másnál is?

(#11283) helixP válasza Zsocó (#11282) üzenetére


helixP
nagyúr

Vagy inkább olvass vissza a fórumban, mert kimerítő mennyiségű komment foglalkozik a témával.

(#11284) porse válasza Zsocó (#11282) üzenetére


porse
senior tag

Én megtudom nézni mennyire gyakori másnál, te? :N

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#11285) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok!
Ma ki akartam próbálni a Mi Drop-ot de nem igazán megy.
Értesítési sávot lehúzom és ott rábökök a Mi Drop-ra akkor csak villan egyet és kész nem lesz aktív, ha egy képnél rányomok, hogy küldés Mi Drop akkor csak megjelenő az ablak, és a kép alatt írja, hogy kapcsoljam be a Mi Drop-ot?

(#11286) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Disagu fóliákkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, hogy melyik illeszkedik szépen ennek a telefonnal a kijelzőjéhez?
Kétféle típust árulnak: Full flex és Golebo

Honor8-on használok ilyen márkájú fóliát, és az vékony fólia kategóriában nagyon jó minőségű, észre sem lehet venni a 2.5D üvegen, hogy fent van.

[ Szerkesztve ]

(#11287) SyMbioTe

Üdv!

Csatlakozom egy szürke 3/32-es modellel. :))
Első kérdésem igazából nekem is a kijelzővédőre fókuszál, ami az összefoglalóban van full cover tg, az jól illeszkedik a kiejlzőre? Vagy melyik ajánlott rá leginkább?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#11288) ThorsHUN válasza micafighter (#11257) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Na nekem ez nincs.
Korabban volt, most nincs es megorulok, hogy nem tudom mi a tokom baja van.

(#11289) crok válasza Quicky (#11255) üzenetére


crok
Topikgazda

Logout blogomban talalhatsz valaszt, elotte nezd meg a developer options-ben mire van allitva a select usb config, itt charging-rol allitsd MTPre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#11290) Kolondrum válasza RVR400 (#11260) üzenetére

Akkor én kérdezek, ezek eddig nem mentek? Ugyan összeomlott, de a beállítást megtette. Mostmár úgy is be lehet h nem omlik össze. Előbb néztem.

(#11291) arcsin válasza SyMbioTe (#11287) üzenetére


arcsin
senior tag

Én itthon vettem teljes keretes glasst. Vettem én volna rá simát is csak se hézag kitöltőfolyadék, se egy értelmes webbolt ahol jelzik hogy 4x-re van vagy mtk-s note4-re. Amit vettem borzalmasan elégedetlen vagyok. Folyton beujjlenyomatosódik, koszolódik rendesen :((( Valahogy még le is törtem belőle egy darabot. Plusz felhelyezést is a segédmatricákkal csináltam fürdőben zuhany után. Sajnos akárhogy nézem a gombok háttérvilágítását le kellett vennem mert hiába igazítottam hozzá többször is, picit más szögből nézem el van csúszva a fele. Ugyanez a notif LEDnél, pld ha leteszem az éjjeli szekrényre az ágyból nem látom már hogy töltene (Ez azért is zavar mert ilyen mágneses kis pöccsel töltöm, ami el képes mozdulni ha lerakom és nem tölti). Most várom aliról a hézagkitöltőt meg a sima transzparens glasst.

(#11292) Luck Dragon válasza SyMbioTe (#11287) üzenetére

Isten hozott. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11293) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nem veszem fel a harcot kamera ügyben.

Vissza gyüttem, ismét Note4 van. Kínszenvedem, hogy menjen fix 30fps is, szólok ha megvan a megoldás...

Miért nem enged stabilra developert telepíteni ?
A másik engedte.
Köszi előre is !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#11294) tothandras80


tothandras80
tag

AIMP zenelejátszót feltelepítve a beépített hangszínszabályzó és a Mi Zenejavítás funkció nem működik. Appot eltávolítva ismét jó. Ez bug, vagy így normális? Más lejátszóval nem próbáltam.

(#11295) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Srácok, kérlek segítsetek.
30 nap múlva enged csak unlock-olni, addig nem tudok átmenni Developer ROM-ra.
Bl unlock nélkül nem tudok Developer ROM-ot telepíteni ?

Köszi !
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#11296) borzosmorzi válasza eladogeppc (#11293) üzenetére


borzosmorzi
tag

A 7.9.15-ös dev. romot engedte a stabil 8.5.4.0-ra rátenni, az előzőt valamiért nekem nem. Tegnap este frissítettem. Nem kellett unlock.

[ Szerkesztve ]

(#11297) eladogeppc válasza borzosmorzi (#11296) üzenetére


eladogeppc
veterán

Megpróbálom, köszi. Ezt a gyári upadte-errel sikerült ? Vagy gyári Recovery módba menjek ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#11298) micafighter válasza eladogeppc (#11297) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kérdezés előtt célszerü picit vissza olvasni:

https://prohardver.hu/tema/xiaomi_redmi_note_4_b20/hsz_11215-11220.html

https://prohardver.hu/tema/xiaomi_redmi_note_4_b20/hsz_11232-11232.html

DeveloperROM
zárt bootloader BL

[ Szerkesztve ]

(#11299) regener válasza eladogeppc (#11297) üzenetére


regener
veterán

Gyári frissítőbe rakd le a legfrissebb recovery romot és menni fog. Minden adatod mentsd le előtte.

(#11300) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Köszi fel is ment. A korábbi verzió nem értem miért nem akart felmenni... :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.