Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Sziasztok. Nálunk nincs sajnos lehetőség sem telefonos,sem pedig kábel netes előfizetésre,mert a város szélén lakunk,és ide már nem ért el a kábele egyik szolgáltatónak sem. Vagyis telefon van,de szerintem még 1980-as vezetékekkel,mert még a telefon is recseg ha valakivel beszélsz.
A lényeg az,hogy próbáltam magamon segíteni,és felszereltem kb 8 km-re egy TP-LINK TL-WA7510N 150M 5GHz kültéri routert,amivel lövök magamnak netet. A 80Mb sebességből kb 40 jön át jó jelszintnél,és több nem akar.Van az eszközökben a Short Gi funkció,ami állítólag növelheti még az átvitel sebességét,de ezt csak a kliensben tudom bekapcsolni,az adóban nem aktív a fül,így nem tudom kipipálni. Miért lehet ez?

vevő

adó

A jelszintem ilyen. Szóval valaki tudna nekem abban segíteni,hogy a Short Gi funkciót mindkét eszközben be kell kapcsolni hogy működjön,vagy csak a kliensben? Köszi.

Ennyi jön át csak a 80-ból. :O

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#40752) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! El lettem zavarva ide. :DD
[link]
Ez egy xiaomi mini router. [link]

(#40753) And válasza maxrad1580 (#40751) üzenetére


And
veterán

A GI (guard interval) ugyan adhat többletet, de vissza is üthet, mert csökkentése által megemelkedhet a csomaghibák száma, ami csomagismétlésekhez vezet. Egyébként észvesztő bitráta emelkedésre kár számítani ezáltal: a fizikai link sebessége egyetlen spatial stream és 40 MHz-es csatornaszélesség esetén 'rövid' (0,4μs) GI-vel 150, míg 'hosszúval' (0,8μs) 135 Mbps lehet. Vagyis a névleges 150 Mbps eleve nem érhető el hosszú GI-vel (ha a kijelzett linksebesség ennyi, akkor a rövid GI aktív), de ez átvitelben csak kb. 11%-os többletet jelent a 800ns-os GI-értékhez képest.

(#40754) Gubek-Einste válasza maxrad1580 (#40751) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez egy N150-es eszköz így a tényeleges 40 Mbps sebesség normálisnak tekinthető, ha ennél több kellene akkor min N300-as eszköz párt kellene használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40755) maxrad1580 válasza Gubek-Einste (#40754) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#40756) mezis válasza Kolondrum (#40752) üzenetére


mezis
nagyúr

A körülményekhez képest nagyon jó ! :DDD
Ja, hogy a körülményekről (térerő, szomszédok egyéb WiFi-s eszközök,...) semmit sem tudok ?
El fogod árulni, ha komolyabb véleményt szeretnél látni. :K

mezis

(#40757) Kolondrum válasza mezis (#40756) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azóta én feltettem ezt az appot a blckberryre és magam is meglepődtem, de megy. Ilyen 25dB-es értékeket produkál a teló és a router szobán belül. A régi 30 alá nem ment. 50 táján van alattam egy szinttel vasbetonon át és valamivel többet a teraszon. Ez 2.4GHz. 5GHz-n nagyon gyenge. Azon a szinten ahol a router van még jó, sőt, no de a vasbetont nem szeretni, lent 70 fölé megy, eldobja stb, pedig fal üzemmódban van az 5GHz-s antenna. Jelen körülmények közé nem jó, de ahova megálmodtam ott csak az enyém lesz az 5GHz később.
Most pötyögöm a kis bejegyzésbe a tapasztalatokat. Az már fix, hogy ez a router szerethető annak aki szeret uralkodni a piócákon akik használják a netet (tesó és a sok okstelefon), de a 120megás-as UPC-t nem fogja vinni, max a felét. Sima otthoni kis átlag router átlag nethez, de jó wifi jelerősségél ami butítható amúgy.

(#40758) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Egy kérdésem lenne még. Az adó oldalamon egy parabola antenna van felszerelve aminek a nyílásszöge 9 fok. A vevő oldalamon egy 24-es grid van. Jó e így ez a felállás. Tehát ilyen nagy távolságnál számíthat e hogy melyikkel ado,és melyikkel veszek. Jelminőségben st....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#40759) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Arra tudja valaki a választ,hogy nekem miért nem aktív a short gi funkció az adó oldalon? A kliensben be tudom tenni a pipát,de az adóban inaktív a fül.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#40760) Gubek-Einste válasza maxrad1580 (#40758) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosabb specifikációt lehetne kérni az antennákról?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40761) And válasza maxrad1580 (#40758) üzenetére


And
veterán

Mivel wifi-n nincs olyan, hogy "adó-" meg "vevő-" antenna a szerepük alapján, ennek így nincs értelme. Mindkettő éppúgy ad, ahogyan vesz is, hisz a kapcsolat kétirányú. A nyílásszögnek meg azért nincs külön jelentősége, mert azt a nyereség eredményezi: minél nagyobb nyeresége van az antennának, annál kisebb lesz a jellemző (a fő sugárzási irányhoz képest meghatározott csökkenéssel értett) nyílásszöge. Egy '24-es' (24 dBi-s grid antenna nyílása is 7..10° körüli, ha nem szimmetrikus.

(#40762) Gyurka6 válasza maxrad1580 (#40759) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Nekem egy régebbi típusú ap-ben ez van:

Preamble type:
Long = Universal Compatibility (e.g., ORiNOCO cards)
Short = Highest Performance (5.2 to 5.5 Mbps)
Both = Not fully supported by Intersil

Az előző kérdésre: amerről jön a több adat, ott célszerű a nagyobb cuccot alkalmazni (az ellen oldalnak jószerivel csak a jó csomagok nyugtázását kell küldenie, fordítva, kérnie kell az ismétlést.) (Nyilván szerintem...)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#40763) And válasza Gyurka6 (#40762) üzenetére


And
veterán

"Nekem egy régebbi típusú ap-ben ez van: Preamble type: [..]"
(A dolog egyetlen szépséghibája, hogy a preamble és a guard interval nem ugyanazt jelenti. A preamble egy keretet megelőző fejléc avagy header része az adás indításakor, a GI pedig a kereten belül, az egyes szimbólumok közötti időrés, amely jóval rövidebb a preamble időnél. A preamble célja a vevő állomás szinkronizálása, míg a GI a szimbólumok közötti elválasztást, az áthallás minimalizálását biztosítja, és csak 802.11n / ac szabványoknál létezik.)
Mod.: "Az előző kérdésre: amerről jön a több adat, ott célszerű a nagyobb cuccot alkalmazni [..]"
Az ugye nem előírás vagy szokás kérdése, hogy melyik adatirány a preferált, ráadásul hosszabb-rövidebb időre ez akár meg is változhat. Ráadásul nem egy nyilvános hot-spotról, hanem dedikált pont-pont kapcsolatról van szó, éppen úgy lényegesek mindkét oldal rádiós tulajdonságai. Ez forgalomfüggetlen: ha az AP oldal nem kielégítően veszi a kliens jelét (akár csak a nyugta csomagjait), azzal nem vagyunk előrébb. A biztos kapcsolathoz mindkét oldalnak normálisan, jó jelszinttel kell működnie, az pedig, hogy melyik az AP és melyik a kliens, csak logikailag érdekes, rádiós szempontból nem. Egy pont-pont kapcsolatnál ezek a szerepek akár meg is fordíthatóak (nyilván ha az internet elérése a cél, akkor a kérdés nem ennyire egyértelmű, de ennek egyéb oka van), vagy bridge / wds-módokkal is helyettesíthetők.

[ Szerkesztve ]

(#40764) maxrad1580 válasza And (#40763) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Köszi a válaszokat,de azt még mindig nem tudom,hogy miért inaktív a short gi az adó oldalon,vagyis ahol a netet kapja az eszköz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#40765) And válasza maxrad1580 (#40764) üzenetére


And
veterán

A csatornaszélesség mire van állítva az AP-n? Mert ahogy látom, 20 MHz-es (esetleg az Auto) beállításokkal nem lehet kiválasztani a short GI-t, csak 40 MHz mellett. Viszont 20 MHz-es csatornaszélességgel szintén nem lehet elérni a 150 Mbps-es linksebességet. Tehát: mekkora a kliensen / AP-n (a Status oldalakon) visszajelzett aktuális linksebesség, és mire van állítva a csatorna szélessége? Ha nem a csatorna szélessége a ludas, akkor megpróbálhatod ideiglenesen azt is, hogy az AP (ilyen van, "adó" meg továbbra sincs :( ) / kliens szerepeket felcseréled egy próba idejére, megvizsgálandó, hogy viszi-e magával a problémát az eredeti AP-d akkor is, ha kliensnek konfigurálod.

(#40766) zo-lee válasza Gubek-Einste (#40745) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Szia!

Most kerültem csak ismét a gépem közelébe. Szóval a router egy ZTEZXHN H298N típusú kütyü.

A wifi beállításaim a következők :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Segítségedet előre is köszi!

(#40767) Gubek-Einste válasza zo-lee (#40766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem Romániában vagy akkor akkor tedd a régiót magyarra, a wifi csatorna legyen 1-11 közötti a hely viszonyoktól függően, néhány eszköz nem nagyon szereti a 12-13 csatornákat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40768) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

MSI H97M-G43 alaplapom lesz amin nincs WIFI, ezért szükségem lenne valami alternatív megoldásra ez ügyben.

Milyen formában érdemes a Wifi-t pótolni? USB stick, hálozati kártya, stb? Milyen konkrét típust ajánlanátok?

Ha nem a megfelelő topikba írtam a problémámmal kérem jelezzétek.

Előre is köszönöm a választ.

(#40769) maxrad1580 válasza And (#40765) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

A csatorna szélesség 40Mhz az AP-n. A sebesség 150-re állítva,és még így sem aktív. A klienst átállítottam AP-ra próbaképpen ahogy tanácsoltad,és abban simán ki tudtam pipálni a short gi-t. Ilyenkor mi van? Szívat az eszköz?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#40770) mezis válasza nemethchek19 (#40768) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

2,4 GHz, 5 GHz vagy mind a kettő ?

mezis

(#40771) nemethchek19 válasza mezis (#40770) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Sajnos nem igazán értek hozzá, egyelőre ismerkedek a témával, de úgy tudom a legmegbízhatóbb megoldás az n-es szabványt választani, olyat ami támogatja a 2,4 GHz-et és 5 GHz-et is.

Persze javíts ki ha esetleg tévednék.

(Majd azért utána nézek annak is, hogy milyen router van a lakásban.)

[ Szerkesztve ]

(#40772) Gubek-Einste válasza nemethchek19 (#40768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem rossz helyre írtál. A következőeket jó lenne tudni:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen router-rel lenne használva?

#40769 maxrad1580
Lehet, hogy kliens módban nem elérhető ez a funkció.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40773) mezis válasza nemethchek19 (#40771) üzenetére


mezis
nagyúr

(#40774) RichieTri


RichieTri
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Szolgáltatót váltottam T-ről UPC-re. A hardware/OS/beállítások minden maradt a régi. Nyilván a UPC adta a saját routerét.Ennek a típusa:Ubee EVW3226. A csomag sebessége 240-s lenne. Ez kábelen szépen átjön.
Wifin viszont érdekes a szitu. Amit a notim mér az ~15le és bő 18fel. Annak ellenére, hogy az állapot ablak 54Mbps-t ír erre a kapcsolatra.
A legérdekesebb része a dolognak, hogy ha telefonon(Lumia 625) mérek speedtest-t akkor még oda is simán jön 30-40Mbps. Ebből arra következtetek, hogy a UPC-s eszköz beállításai jók lehetnek(ezt egyébként az ügyfélszolgálatossal is átnéztük) és valami OS-s beállítás lehet a ludas. Egész egyszerűen nem tudok rájönni hol lehet a bibi.
Természetesen próbáltam úgy is, hogy tűzfalat,vírusirtót,torrentet,stb... inaktíváltam. Bár ez akkor sem lett volna releváns hiszen az előző szolgáltatónál még ha kissebb is volt a csomagom simán átcsorgott a 30+Mbps is Wifin

Válaszokat előre is köszönöm

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#40775) mezis válasza RichieTri (#40774) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ugyanaz, mint az előtted szólónak.

mezis

(#40776) nemethchek19 válasza Gubek-Einste (#40772) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Gubek-Einste és mezis!

Amit elfelejtettem mondani, lehet hogy wireless billentyűzet+egér kombóm lesz, de még nem tuti. Asszem azok 2,4 GHz-en mennek. Tehát ez is befolyásoló tényező lehet? Használhatom a wifi adapter mellett szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#40777) mezis válasza nemethchek19 (#40776) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. (Pláne ha 2,4 Hz-re hangolod és nem 2,4GHz-re. :DDD )

Lehet válogatni egy tucat csatorna (frekvencia) között, bizonyára nem fedi le az egészet a bill., egér.

Azért a szomszédokat térképezd fel Te is !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40778) RichieTri válasza mezis (#40775) üzenetére


RichieTri
senior tag

Szia,

[inssider]

a legfelső az enyém.

win7 pro 64 bit az oprendszer. ezt nem írtam.

[speedtest]

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#40779) RichieTri


RichieTri
senior tag

...kifutottam aszerkesztésből, bocsi.

telefonon most is bőven 30 felettit mér...mindkettő értéknél

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#40780) mezis válasza RichieTri (#40778) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld meg az 1-es csatornát. (A router környékén is hasonló a helyzet ?)

Ha nincs különösebb szükséged rá, kapcsold le a Wi-Free-t.

mezis

(#40781) RichieTri válasza mezis (#40780) üzenetére


RichieTri
senior tag

Automatikusan az 1es cstornát adja. Onnan tettem át mert néha bejön az 1re vmilyen távoli jel.
Viszont a wifree-t nem tudom hol kell kikapcsolni...gondoltam erre én is,hogy esetleg az tartalékol...de akkor a telefonra miért jön meg a majdnem egész sávszél?

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#40782) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Melóból írok, lécci nézzétek el hogy nem olvasom végig a topicot.

Tudnátok ajánlani valami jó kis wireless router-t otthoni célra? Egy családi házban kellene lefednie 2 szintet, légvonalban a legtávolabbi sarok legyen mondjuk (nagyképűen) 15m. A ház tégla, a födémgerendák nyilván vasbetonból vannak (már ha ez számít). UPC a szolgáltató, jelenleg van UPC wifi, de harmatgyenge a jel (5m-es lefedettséget garantálnak).

2 Smart TV, 2 Notebook kapcsolódna, esetleg tabletek, 3-4 mobil telefon.

Ha létezik olyan modell, ami vezeték nélkül is képes ezt megoldani baráti áron az nagyon jó lenne. Eddig egy Dlink akármi volt, valami nagyonolcsó modell, wired+wifi, de bedöglött (vagy a router vagy a táp).

Persze, ha még 2015-ben is érdemesebb kábelesen csatlakozni, annak sincs akadálya.

Összeghatárt nem tudok írni...láttam routereket 10k alatt meg 50 fölött is.

Előre is köszönöm!

XXX

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#40783) zo-lee válasza Gubek-Einste (#40767) üzenetére


zo-lee
aktív tag

A választható régiók között nincs Magyarország. :F

(#40784) Multibit válasza xXxian (#40782) üzenetére


Multibit
veterán

Rossz topikban vagy. ITT érdeklődj!

(#40785) xXxian válasza Multibit (#40784) üzenetére


xXxian
senior tag

köszi :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#40786) mezis válasza RichieTri (#40781) üzenetére


mezis
nagyúr

A 4-esre meg nem is olyan távoli jelek jönnek...

Wi-Free: bejelentkezel a modem - routeredhez és talán van rá menüpont. Ha nincs, 1221.

Keresgélj alkalmasabb helyet/poziciót a WiFi routerednek (antennáinak) (InSSIDer,....). Néha pár cm is sokat jelenthet.

mezis

(#40787) mezis válasza xXxian (#40782) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"Persze, ha még 2015-ben is érdemesebb kábelesen csatlakozni, annak sincs akadálya."

2035-ben is érdemesebb lesz. Lehet, hogy akkor már üvegszál lesz a réz (rezezett) erek helyett...

mezis

(#40788) RichieTri válasza mezis (#40786) üzenetére


RichieTri
senior tag

Köszönöm szépen a választ.
Visszatettem autora a csatornát...az meg kapásból talált vmi egész mást...😊
Sajnos wifreere nincs külön menüpont. Remélem a központból le tudják löni.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#40789) trubi80


trubi80
újonc

Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne,hogy a másik szobába vettünk egy másik gépet és nem akartunk kábelozgatni ezért vettünk egy usb-s wifit!Ezt sikeresen feltelepitettem,el is fogattta,beirtam a jelszot,azt is elfogadta,csatlakozott a routerhez,van élő internet kapcsolat,van fogadott és küldött forgalom,de ha rányomok a böngészőre mégsincs intenet!Próbltam más böngészővel is de ugy sincs semmi,pedig a wifi jelzi hogy élő internet kapcsolat van!Remélem valaki tud segiteni!Előre is köszönöm!

(#40790) Gubek-Einste válasza RichieTri (#40774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A teljes 240/20-as sebesség soha sem lesz megy a HGW-vel.
Az 54 Mbps-s link sebesség G-s adapterre utal ami max 20 MBps-t tud megfelelő körülmények között.
A Lumia-ban N-es adapter van és ezért tud többet.
Ne használj automatikus csatorna választást, tedd fix-re.
A Wi-Free-t a MyUPC alatt lehet kikapcsolni.

#40783 zo-lee
Akkor maradhat Románia.

#40789 trubi80
Milyen adapterről van szó?
ipconfig /all parancs mit ad ki?
Mi látható a hálózati kapcsolat tulajdonságánál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40791) nemethchek19 válasza mezis (#40777) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Futtattam az InSSIDer-t.

(#40792) Gubek-Einste válasza nemethchek19 (#40791) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég telített a környék, 5 GHz-s eszköz párt lenne érdemes itt használni.
Jobb lenne ha jobban látszódna a 2,4 GHz-s rész.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40793) trubi80


trubi80
újonc

Sziasztok!
Egy olyn problémám lenne hogy vettünk a másik szobába egy gépet és nem akartunk vezetégezni ezért vettünk egy usb-s wifit!Feltelepitettem,beirtam a jelszot,elfogadta,van is net,jo a jelerősség,de ha megnyitom a böngészőt mégsincs internet!
Segitségeteket előre is köszönöm!

(#40794) Gubek-Einste válasza trubi80 (#40793) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Milyen wifi adapterről van szó?
Milyen IP címet kap a gép?
Mit írni a böngésző?
Más netes program működik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40795) Mentiii


Mentiii
tag

Sziasztok!

Ezt a kérdést tettem fel egy másik topikban, de sajnos senki nem válaszolt rá. Valaki tud rá valami megoldást?

[link]

Előre is köszönöm :R

(#40796) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Hozzáértő szaki segítségére lenne szükségem:
Asus RT-N16 routerem van. A ház alsó szintjén nagyon gyenge a wifi jel és ezt szeretném megoldani.
Létezik-e olyan megoldás amivel a meglévő jelet erősítjük fel, de úgy hogy ne plusz wifi hálózatot teremtsek azzal, mert nem szeretném az eszközökön állandóan figyelgetni melyik hálózatnak erősebb a jele, és ezt kapcsolgatni, hogy melyikre csatlakozzak éppen melyik helyiségben.
Tudnátok valami megoldást javasolni?

Pl.: szállodákban is ahogy jössz-mész az emeleteken 1 hálózaton vagy de a jel erőssége mindig kiváló, ezt hogy oldják meg?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40797) Gubek-Einste válasza JoceeHunt (#40796) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Otthoni környezetben egyszerű eszközökkel nem lehet megoldani ami pl a szállodákban van mert ott van egy központi irányító egység és ezzel kompatibilis AP-k, ezek ára nem alacsony de viszont drága.
Marad a kettős wifi hálózat használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40798) JoceeHunt válasza Gubek-Einste (#40797) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Értem. és ami ilyen elven megy az mennyire drága?
Csak szerver környezetben használható az az eszköz amire az AP-kat kábelezni kell?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40799) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#40792) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egy kérdés 5GHz-hez. Itt mennyiben csökken az adatátviteli sebesség ahogy csökken a jelerősség? Tendencia az mint 2.4-nél?

(#40800) krealon válasza JoceeHunt (#40796) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Asus RT-N16 routerem van. A ház alsó szintjén nagyon gyenge a wifi jel és ezt szeretném megoldani.
Létezik-e olyan megoldás amivel a meglévő jelet erősítjük fel, de úgy hogy ne plusz wifi hálózatot teremtsek azzal, mert nem szeretném az eszközökön állandóan figyelgetni melyik hálózatnak erősebb a jele, és ezt kapcsolgatni, hogy melyikre csatlakozzak éppen melyik helyiségben.
Tudnátok valami megoldást javasolni?
"

Otthoni kornyezetben, koltseghatekony megoldas erre, ha OpenWRT kompatibilis router-eket kabelesen osszekulunk, es WDS-ethernet uzemmodban hasznaljuk.
Fontos, hogy lehetoleg azonos szoftver verziok legyenek az eszkozokon, es minimum azonos chipset-re epuljenek.
Pl 3db TL-WR1043ND + Suste firmware (anyagkoltseg kb 50 eHUF)

"Pl.: szállodákban is ahogy jössz-mész az emeleteken 1 hálózaton vagy de a jel erőssége mindig kiváló, ezt hogy oldják meg?"

Nagyobb terulet lefedeset nagyvallalalati (Eneterprise) rendszerekkel oldjak meg.
Ezek valoban dragabbak a kommersz ezkozoknel, de azert lehet talalni viszonylag olcso forrsat is. Pl 3 db Access Point, plusz egy alacsony fogyasztasu PC (ez a vezerlo), es kesz is az Ubiquiti rendszer (anyagkoltseg kb 100 eHUF).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.