Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) Doky586 válasza Krisinto (#40150) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs de miről beszélsz?
az Airlive wifi kameráról, vagy a Airlive wifi routerről..? Nem mindegy hogy mi az ami nem csatlakozik.. Lehet hogy arról beszélsz hogy a DSL szolgáltatód dinamikus IP-t szolgáltat neked és a PPPoE kapcsolatot ~naponta egyszer bontja hogy új IP-t adjon neked (általában éjfél és 1h közt). De ettől a DSL kapcsolatod nem szakad meg, úgyhogy ez természetes: a szolgáltatás része. Persze húzós különpénzért vásárolhatsz fix IP-t is...

A Modemet lekérdezve nézd meg az utolsó DSL szakadás óta eltelt időt, ez eltérhet a PPPoE kapcsolat idejétől.

[ Szerkesztve ]

(#40153) gg72


gg72
veterán

Szüleimnél a hétvégén beüzemeltem egy Asus RT-N12-D1 routert jelerősító módban egy meglévő TP-Link TL-WR741ND router mellé és azóta instabilabb lett a net, gyakran akadozik, de nem csak a Wifi, hanem a LAN is. Lehetséges, hogy valamiért az Asus bezavar a TP-Link-nek?

(#40154) mezis válasza gg72 (#40153) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehetséges.
A közölt információk alapján ennél többet mondani részemről nem lehetséges. ;]

mezis

(#40155) gg72 válasza mezis (#40154) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz. Mondok én több infót is, de mi az, ami releváns lehet?

(#40156) mezis válasza gg72 (#40155) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi-k beállításáról, az éteri viszonyokról (InSSIDer. LinSSIDer, WiFi Analyzer) és mely PC-ken, okosokon lett "instabil az internetkapcsolat.

mezis

(#40157) rdi válasza Krisinto (#40150) üzenetére


rdi
veterán

SOHO routerek túlterheltség esetén gyakran eldobnak.
Feszültségingadozás nincs otthon?
Nálunk is van egy olyan router, ami napközben rendszertelen időpontban eldobja az összes felhasználót.

Fej! Tor! Potroh!

(#40158) rdi válasza gg72 (#40153) üzenetére


rdi
veterán

Én elgondolkodnék, hogy egy wifis repeater hogyan tudná befolyásolni a router utp kapcsolatát.
??

Fej! Tor! Potroh!

(#40159) Krisinto válasza rdi (#40157) üzenetére


Krisinto
őstag

Most például két napja üzemel..és semmi baj nincs.

(#40160) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Egy Ubiquiti Nanostation5 típusú 5 GHz antennát és a gyári tartozékokat, eredeti dobozzal kb. mennyiért érdemes eladni? Haveromnak kell, de fogalmam sincs mennyiért adjam oda neki.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#40161) And válasza 4ron (#40160) üzenetére


And
veterán

Pedig nem tűnik olyan nehéznek: megnézed az új árát ([link] vagy [link]), esetleg kiindulsz abból, hogy neked konkrétan mennyibe fájt. Ehhez hozzászámolod a lelakottsági, a haveri, esetleg az átb@szási faktort, és meg is vagy :U. Típustól és kortól / állapottól függően mondjuk 20±5 ezer forint (a két utolsó faktor nélkül).
Mod: Ja és nem antenna, hanem antennával egybeépített aktív kültéri többfunkciós eszköz. Nyers antennának kicsit drága lenne.

[ Szerkesztve ]

(#40162) Gyurka6 válasza 4ron (#40160) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Itt az aprón 6,5e-ért kínálják, ha jól láttam (kamerákhoz voltak).

Gyurka

(#40163) 4ron válasza Gyurka6 (#40162) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi. Olyan 10e forintot gondoltam kérni érte, ez a 6.5k lesokkolt kicsit.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#40164) Gyurka6 válasza 4ron (#40163) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Azért meg kell nézni a verziót is, az újabbak "túlfesz" védelemmel vannak, nyilván többet érnek a réginél.

Gyurka

(#40165) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

aaron111 és Gyurka6

Kéretik ezt a diskurzust a beárazós témában folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40166) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak segítsetek.
Netán használ valaki Xiaomi Yi 720p small ants wifi ip kamerát ?

Vettem egyet és szívok vele , egy 30Mbit VDSL wifin ül otthon, és gáz van az elérésével, feed-del stb...
Nehezen csatlakozik az app-pal külső hálózatról (external network) amikor sikerül akkor is hamar leáll, szakadozik a kép.

Magyar Telekom WIFI-s VDSL router, végberendezésem van - nincsen külön router, ez ilyen all in one VDSL wifis router amit akkor kaptam amikor a VDSL-t rakták fel.

Esetleg a routerben kell valami prioritást adni, külön engedélyezni ezt az eszközt ?
Van még egy wifi-s konnektorom is, azt is elég nehezen , sokadik próbálkozásra érem el mobilnetről, vagy más wifiről. (céges hálózat)

eléggé el vagyok keseredve, van egy 30Mbit VDSL otthon és távolról alig érem el az "okos" eszközöket, és a camera feed valami brutál fos :(

Köszönöm!
Blaze

.:. bl4ze .:.

(#40167) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék létezik-e olyan beállítás ami mac alapján megszakítaná egy telefon internet hozzáférését vagy csak akkor menne ha hazaérne az egyik szülő? (tp-link wr340gd-ről van szó de ha szükséges akkor csere lesz)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#40168) Doky586 válasza anonymus89 (#40167) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyet a routeren lehet beállítgatni. A legjobb erre a DD-WRT.

Különféle összeállításban szűrhetsz mac-ra, napokra, napszakra, protokolokra, tiltandó weboldalakra, kulcsszavakra; mindezeket össze-vissza párosítgathatod szabályrendszerekké. Csak a saját routered gyári firmjét le kell ehhez cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#40169) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#40167) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a router régi így cserélni kellene mindenképpen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40170) anonymus89 válasza Doky586 (#40168) üzenetére


anonymus89
addikt

Egy másik átlagos router nem tudna ilyet? (mókolgatás nélkül?)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#40171) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#40169) üzenetére


anonymus89
addikt

Tegnap néztem a rácsatlakozott eszközöket gondoltam kipróbálom az enyémmel, engedélyeztem a mac szűrést majd hozzáadtam a mac címet és továbbra is wifi-ztem akárhogy állítgattam nem tiltotta.

Melyik router tudna már ilyet?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#40172) krealon válasza anonymus89 (#40170) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Egy másik átlagos router nem tudna ilyet? (mókolgatás nélkül?)"

Peldaul TL-WR740N (4000 ft koruli aron) mar rendelkezeik hozzaferes szabalyozassal:
Access Control
- Rule
- Host
- Target
- Schedule

Definialhatsz idozitest (Schedule), Internetes celpontot (Target), es helyi gepet (Host), majd ezeket egy szabalyban kombinalva (Rule) tudod lehetove tenni vagy tiltani a hozzaferest.

(#40173) anonymus89 válasza krealon (#40172) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Ez jól hangzik és nem is drága köszönöm szépen! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#40174) bl4ze


bl4ze
veterán

[link] erre senki ?

.:. bl4ze .:.

(#40175) fabias82


fabias82
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, két épület között Kórházról beszélünk egy olyan összeköttetés van hogy egy router (TL-WR642G) és egy Access Point (d'link dwl-2100ap) és ez nem volt lejelszavazva valahogy a régi informatikusok így párosították össze! Én ma hazahoztam a két eszközt külön laptopra kapcsoltam őket egyesével egyik az AP beállítottam 192.168.0.50 ip re és Ap módba raktam mert ap range módba volt ő még tovább is sugárzott jelszó nélkül... telefonok meg lógtak a hálózaton folyamatosan. Nah most csak AP Client Mode ba állítottam! Előtte a routert 192.168.0.51 re állítottam a wifit lejelszavazva azonos csatornákra állítottam mindkettőt. A AP vel meg is kerestettem a routert rá is csatlakoztam jelszóval! És ezt úgy próbáltam itthon ki hogy a routerem egyik lan portját rácsatalkoztattam a tp-link router lan portjára és az ap lan csatalkozóját a laptopba csatlakoztattam és a két eszköz között átjött a saját internetem persze antenna nélkül nem a max sávszélességem de 20/4 mbit átjött. akkor elvielg jól nűködik! Holnap válik el a kórházi hálózaton is okés lesz e így! Esetleg valahol vétettem hibát?
AP:http://files.dlink.com.au/Products/DWL-2100AP/Manuals/DWL-2100AP_A4_Manual_2.5.pdf
Router:http://www.tp-link.it/resources/software/200977200931.pdf

(#40176) Gubek-Einste válasza bl4ze (#40174) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen a szolgáltatói eszköz van nálad? Van saját router beüzemelve?
Pontosan mi is ez a "wifi-s konnektor"?

#40175 fabias82
Pontosan mire szeretnéd őket használni?
Pontosan mik a beállítások a két eszközön (képpel ha lehetne)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40177) fabias82 válasza Gubek-Einste (#40176) üzenetére


fabias82
tag

Két épület között a kórházi gazdasági rendszer fut rajtuk át külső antennához csatlakoztatva az Ap is és a router is a routeren a dhcp kivan kapcsolva. Mert a kórházba van egy tűzfalunk ami 192.168.0.254 ip fut és van egy tartomány a kórháznak ahova a számítógépek kliensek kapcsolódnak. és még az ap-hez egy switch van csatlakoztatva mert van ott is 3 gép amire csatlakoznak a kliensek! Most elpakoltam már a két eszközt de holnap reggel élesbe bekötöm őket és ha nem működnek jelzek hogy mi lehet a gondom! Igaz a kórház területén sok nagyobb fa van ami szokta zavarni őket...lehet ezt a megoldást valami jobbra kellene majd cserélni,de eddig igy működött csak a wifi rész nem volt védve...

(#40178) bl4ze válasza Gubek-Einste (#40176) üzenetére


bl4ze
veterán

Szia,
Egy Magyar Telekom által adott végberendezés van a VDSL-en, saját router nincsen már, mivel ez egy kompakt eszköz, erről van szó : ZXDSL 931VII V2.0
ZTE gyártmány, ez lenne az [link]

A két okos "smart" eszköz ami lóg a wifin, hálózatomon az ez a kettő :

[link]

[link]

Egy "Orvibo S20" wifi-s konnektor, és egy wifi-s ip camera "Xiaomi Yi Small Ants 720p"

Ahogy írtam egy 30Mbit Magyar Telekom VDSL-em van, ezzel a ZTE wifi-s routerrel - ezt kaptam, külön routert nem használok, mivel ez VDSL végberendezés+router is egyben wifi-vel.

A gond az, hogy távolról nagyon lassan, nehezen érem el ezt a két eszközt, ezért gondolom esetleg a routerben kéne nekik valami prioritást adni, vagy nem tudom mit ??! Furcsa, hogy egy normál mobil nettel vagy wifi kapcsolattal távolról lassan érem el, és pld. a wifi ip kamera esetében ilyen 1 - 8 kb/sec adatátvitel sebességeket látok, ami egy 30Mbit kapcsolat esetén viccesen kevés, ezért a kép lassú, megáll, szétesik a kapcsolat stb....

A konnektornál annyi, hogy sok sok próbálkozás után lehet csak ki-be kapcsolni, konnektálni rá - ami szintén nem kényelmes.

Saját internal network-ben ha itthon vagyok mindkettő hasít, távoli eléréssel az Androidos telefonról van gáz external network-ből.

Ezért agyalok, hogy esetleg a ZTE routerben kell-e a két eszközt még külön engedélyezni, valami extra priorítást adni neki, biztosítani, hogy ne legyen egyik sem "idle" hanem 24/7 nem tudom , lehet ilyeneket egyáltalán ? ?

Előre is köszönöm ha segítenétek ebben.....

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#40179) Doky586 válasza bl4ze (#40178) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha távolról éred el a otthoni kamerádat akkor ne a le- hanem a fel-töltési sebességgel számolj. Azaz nem 30 hanem csak a ~tizede...

[ Szerkesztve ]

(#40180) Gubek-Einste válasza bl4ze (#40178) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a DDNS és a port forward beállítások?
Más nem használja a HGW-t ezzel egy időben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40181) bl4ze válasza Gubek-Einste (#40180) üzenetére


bl4ze
veterán

"Mik a DDNS és a port forward beállítások?
Más nem használja a HGW-t ezzel egy időben?"

Fú ez kicsit kínai, én nem nyúltam a routerhez, ahogy megkaptam úgy van - nem nyúltam bele.

DDNS? HGW? Ezek mik ? :Y

Nem, más nem használja egyébként.

Doky586: oké, de akkor is irreális egy ilyen vonalnál ez a sebesség. 8kb/sec volt a max amit láttam kamera feed-nél :( Otthon , internal network-be belépve simán tol feed-ben 160/180 kb/sec értékeket amikor otthon léptem be a kamera feed-be.

.:. bl4ze .:.

(#40182) Gubek-Einste válasza bl4ze (#40181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a távoli eléréshez kell a DDNS és a port forward így talán ez lehet az oka. PF nélkül hogyan tudod elérni kintről az eszközöket? UPnP-t használsz?
A HGW a kapott szolgáltatói eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40183) bl4ze válasza Gubek-Einste (#40182) üzenetére


bl4ze
veterán

A kapott szolgáltatói eszköz az a ZTE, ez : [link]

Én semmit nem csináltam, wifi van otthon ezzel az eszközzel, és a két okos eszköz a saját Android applikációval "kommunikál"
Én nem állítottam semmit, használnám az eszközöket távolról és kész, de ahogy leírtam ez nem igen akar menni, vagy nagyon lagos, sokára konnektál stb.

Mit lehetne tenni, hogy normálisan lehessen elérni, használni ?
Egy laikusnak el tudod magyarázni mit kéne beállítani ?
A két eszköz linkét feldobtam, egy IP kamera és egy wifi-s konnektor , mely távolról ki-be kapcsolható. (Android appal!)

.:. bl4ze .:.

(#40184) fabias82 válasza Gubek-Einste (#40176) üzenetére


fabias82
tag

[L:/dl/upc/2015-07/03/139705_zbhgb5kqlxshg817_d-link02.jpg](IMG:/dl/upc/2015-07/03/139705_zbhgb5kqlxshg817_d-link02.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-07/03/139705_n7y5r2hn2jvedtda_d-link03.jpg](IMG:/dl/upc/2015-07/03/139705_n7y5r2hn2jvedtda_d-link03.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]NAh visszatértem ma volt a beüzemelés!

Elsőre reggel beraktam a helyükre a routert és az Ap is és az AP végére vezetékesen egy 7 portos switch van kötve 3 végpontra csatlakozikde 2db számítógép van csak a DHCP a routeren kikapcsolva mert azt a szerverünk kezeli, és elsőre az egyik géppel komunikált is az Ap végére kötve visszafelé az Ap 192.168.0.50 ip erre is tudtam csatlakozni,meg a 192.168.0.51 re is az pedig a router amibe a dhcp kivan ugye kapcsolva és a lan portja csatlakozik a hálózathoz képernyőképet tudok most mutatni de mióta lejelszavaztuk a routert tegnaptól ez alakult ki hogy a másik gép az Ap végén már nem kapott ip címet.. és a kapcsolat kórlátozva jött létre az ap Ap Client módba volt átraktam Acces point módba is meg Ap Range mód meg van még pár mód ...wds+ valami de fejből most nem rémlik... hol lehet a problémám?? De mérgünkbe ahogy állítottuk már utána az az egy gép sem ment.... fura volt.. hogy miért nem addig meg ment...de elég messze van fogtam szétszedtem az ap és felvittem abba a helységbe ahol vna a router és ott probáltam de nem komunikált egy külsős laptoppal állídgattam és ha kivettem a jelszókat az ap ből is meg a routerből is ment szépet a benti hálózaton lévó gépek pingelték is a 192.168.0.50 est... de most ezen agyalok hétvégén nem dolgozunk majd hétfőn vissza kell térni rá hogy mi lehet a gubanc... jelszó csak jobb ha van de megnehezíti a dolgot...
A tp-link routeren látszik hogy a bridges mód nem volt pipa engedélyezve de már utána úgy is próbáltuk úgy se ment...


[ Szerkesztve ]

(#40185) bl4ze válasza Gubek-Einste (#40182) üzenetére


bl4ze
veterán

Szóval ahogyan privátban beszéltük, bemásolom ide, hogy HÁTHA valaki ért ennyire hozzá, tud segíteni hogyan tovább, akár privátban vagy Skype utasításokkal , stb. :) :) :) :)

A végberendezés, router : ZTE_ZXDSL_931_VII_v2
Amin van : 30Mbit VDSL

A kérdésem, hogy miként lehetne a legjobban megcsinálni, hogy az eszközöket külső hálózatról (external network) elérjem a telefonomról távolról könnyedén ?

Android appokat használok azokkal érem el a két eszközt , de nagyon lassan , nehezen érem el, és pld. az IP camera nagyon lassú, szakadozik, akad pedig nem kéne egy 10/30Mbit VDSL vonalon..... szerintem.

Belső hálózaton, WIFI-n nagyon gyorsan reagál mindkettő persze. (internal network)

Amiket vezérelnék távolról , a telefonról :

1 db OKOS konnektor : Orvibo s20

1 db IP KAMERA : Xiaomi Yi Small Ants 720p IP kamera

Ezekhez használom a gyári Android appokat, de gyanítom a routerben is kéne valamit csinálni, hogy egyszerűbben, könnyen elérhető legyen.
A routerbe be tudok lépni, megnézni adatokat stb., de szakértelem hiányában nem piszkálnám.

NETWORK-ROUTING alatt ezt látom :

A router-ben az alábbiakat látom "application" alatt amivel lehet valamit kezdeni, gondolom én :)

DDNS
DMZ HOST
UPnP
Port Forwarding
DNS Service
DMS
FTP
USB
Port Trigger

Kérlek segítsetek, mert el vagyok keseredve, hogy egy 30Mbit vonalon ilyen lassú távolról minden, elérés, kamera feed stb.

KÖSZÖNÖM! :R

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#40186) Gubek-Einste válasza fabias82 (#40184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked az sima AP mód nem jó mert akkor LAN irányból szórja a wifi-t, AP Rage nem tudom mi (lehet repater akar lenni).
Ami neked kellene az a kliens mód vagyis amikor felcsatlakozik a router-re és LAN irányba megy a forgalom.

Ami hiba látszik a képen az az, hogy az AP-n nincsen Gateway megadva, add meg.
Az oldalsó magyarázatban mi van megadva az Enable Bridges-re?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40187) fabias82 válasza fabias82 (#40184) üzenetére


fabias82
tag

Ezeket tudja az AP leírásba most nézem:

Capable of operating in one of five different
operation modes to meet your wireless networking requirements: Access Point,
AP-to-multipoint bridge with AP function, AP-to-Multipoint Bridging without AP
function , Repeater, or Wireless Client

Ezekből nekem a repeater funkció felesleges mert csak a router megtalálja és kész... de a gépek kapjanak ugyan úgy a serverünk álltál ami tartományba van ip cimeket!

(#40188) fabias82 válasza Gubek-Einste (#40186) üzenetére


fabias82
tag

Ap clientbbe reggel úgy volt ment is egy gép ami szépen látta is onnan felfelé a szervereket..de a másik gép a istennek nem ment.... azért variálgattunk és még akkor volt rajta jelszó is!
de ha bekapcsolod a bridge módot engedélyezed ott ugye megkell adni a mac címet megadtuk az ap mac címét ha jól értelmezem oda az kell! És úgy már a jelszó kódolás nem lehet wpa2 akkor már más féle jön szóba és nem tudom nem e e miatt nem párosultak össze a jelszó kódolás befolyásolja gondolom! Az ap átjárót akkor a tűzfalunk átjáróját kell megadni vagy a szervert ami a dhcp osztja ki? a 192.168.0.251 a szerveré a tűzfalé 192.168.0.254

(#40189) Gubek-Einste válasza fabias82 (#40188) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor egy Bridges lesz a TP-Link WDS-e, nem kell bekapcsolni mert nincsen hozzá megfelelő eszköz a másik oldalon.
Wireless Client mód kell neked routering/NAT nélkül.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40190) fabias82 válasza Gubek-Einste (#40189) üzenetére


fabias82
tag

Akkor azt nem kell engedélyezni a bridget! ÉS a ap a ap client mód kell:
De az átjárót azt próbáljam majd hogy mivel fog elindulni de előtte se volt az átjáró állítva szerintem...

ÉS az Ap client módba nem kell wds állítani elég kacifántós nekem ennek a d-linkes kütyünek a menüje persze egy hozzá értő lehet jobban átlátja...

(#40191) fabias82 válasza fabias82 (#40190) üzenetére


fabias82
tag

ÉS az nem lehet hogy Ap client módba csak egy berendezés működik róla? Valahol olvastam ezt... hogy akkor hiába van switch nem megy a többi róla de persze itt nem routerről beszélünk client módba hanem egy ap ről gondolom ez az eltérés és mennie kellene úgy..

(#40192) Gubek-Einste válasza fabias82 (#40191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg kellene mennie több eszköznek de lehet valami eszköz specifikus beállítás erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40193) fabias82 válasza Gubek-Einste (#40192) üzenetére


fabias82
tag

Értem és átjárót az ap be mit kell megadnom ha a router ip 192.168.0.51 fixen az ap ip pedig 192.168.0.50 akkor a router ip cimet kell beállítani vagy ami a dhcp osztja ki?

(#40194) Gubek-Einste válasza fabias82 (#40193) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a hálózaton az alapértelmezett átjáró? Azt kell megadni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40195) fabias82 válasza Gubek-Einste (#40194) üzenetére


fabias82
tag

A 192.168.0.254 az átjáró alapértelmezetten az egész kórházban. Akkor azt adjam meg az ap ban! de a routerban ugye ott nem kell ? vagy lehet hülyeséget kérdezek,de bocsi érte!

(#40196) Gubek-Einste válasza fabias82 (#40195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router AP/Switch módban van így oda nem kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40197) fabias82 válasza Gubek-Einste (#40196) üzenetére


fabias82
tag

NAh lehet ezt holnap megpróbálom a helyszínen letesztelni! De jelszóval ugye azt jól gondolom hogy a routerbe amit állítok azt bekerestetem az ap vel és egyforma jelszavak legyenek vagyis a wpa2/aes meg vannak ezek a lehetőségek azok fajtája egy legyen gondolom az a jobb! és a chatorna egyformára állítsam őket ? ezt is olvastam valahol amúgy külső antennára csatlakozik rá mindkettő!

(#40198) hzsolti94


hzsolti94
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Tömören: a laptopom nem érzékeli a munkahelyi wifi hálózatot. Azért fura, mert szerdán még gond nélkül csatlakozott, csütörtökön pedig már meg sem találta. A többi iroda wifijét érzékeli, és az otthonit is gond nélkül használom. A munkatársaim és a telefonom is gond nélkül csatlakozik. Eddig újratelepítettem a drivert, de nem segített. Megpróbáltuk vezetékkel, úgy működik. Win 8.1 és Dell Inspiron 15R SE 7520-ról van szó.
Köszi minden segítséget!

(#40199) mezis válasza hzsolti94 (#40198) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Távolítsd el az összes WiFi kapcsolatot, amit eddig létrehoztál.

mezis

(#40200) RaZroX


RaZroX
addikt

Windows 7 alá milyen USB-s wifi modemet ajánlotok ami viszi a 100 mbit/s-es netet ?

Igaziból PCI-os is lehet ha az jobb.

[ Szerkesztve ]

This is the way

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.