Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) Gubek-Einste válasza csacsi77 (#40500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen a B-re kell csatlakozni a beállítás alatt.
B-n állítsd be a LAN IP címet módjuk A-é +1-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40502) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv
vettem egy vezetéknélküli egeret a notimhoz, és ahogy bedugom elkezd szarakodni a wifi, használhatatlanná válik. Van erre valami megoldás? a laptop lenovo y50-70, az egér pedig Eastern times tech x-08

AMD+Ati powee'R

(#40503) FoLey-v válasza Gubek-Einste (#40499) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor megnézzük köszönöm! :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#40504) Gubek-Einste válasza harcikoca (#40502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ezen nem lehet segíteni, pont, hogy wifi problémánál szokott lenni a kérdés, hogy van-e használatban vezeték nélküli egér/billentyűzet/stb.
Esetleg 5 GHz-s használattal lehetne próbálkozni de ehhez szükséges ezt támogató router és adapter is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40505) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Ötleteket szeretnék kapni tőletek a következő jelenségre. Adott egy meglévő internetkapcsolat egy TP-Link routerrel osztva, ezt dobjuk tovább AirLive AP-k segítségével. A felállás a következő:
A routerre vezetékkel csatlakozik egy AirLive AP (AP_1), ennek a jelét veszi egy másik AirLive (Client_1), ami vezetékkel át van dugva egy AirLive AP-be (AP_2), amit ugyancsak vesz egy AirLive eszköz (Client_2). Azért ilyen bonyolult, mert Client_1 egyúttal adja a netet AP_2-nek és egy routernek is, ugyebár vezetéken.

Mórickarajz:

Összeraktuk, mindenhol jött a teljes sávszél, minden ok, majd pár nap múlva nem volt net egészen addig, amíg AP_1 újra nem lett indítva. Ekkor egy napig megint jó volt, majd megint újraindítás kellett neki.

Úgy gondolom (de javítsatok ki, ha tévedek), hogy a hálózat jól van összerakva, de valami mégis hibázik, csak azt nem tudom, mi. Túl kézenfekvő lenne AP_1-et kicserélni, de ezek tesztelt cuccok, nem szokott velük baj lenni.

Szerintetek mi lehet a hiba? Lehet valami bibi van a beállítások terén? Természetesen a fő routeren mindvégig van net.
Esetleg annak lehet köze hozzá, hogy a kliensekhez kapcsolódó routereken létrehoztunk egy-egy új alhálót? (Bejövő vonal WAN-ba dugva, DHCP bekapcsolva.) Arra gondolok, hogy ha egy alhálózat ugyanaz, mint a FŐ router alhálója, akkor az esetleg lehet gond? Vagy akár a két router, ami a kliensekre kapcsolódik, és ugyanabban az alhálóban van, az baj?

Hú, nem tudom, mennyire volt érthető, de köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40506) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#40505) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem feltétlenül szükséges akkor nem használjál újabb alhálózatokat.
Az új alhálózatok nem egyezhetnek meg a fő router-ével (nem is lenne szabad a beállítás során a router-nek megengednie, hogy a WAN és LAN oldali tartomány azonos legyen) és ne is egyezzenek meg az al router-ek által létre hozottak sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40507) MtHq válasza csabyka666 (#40505) üzenetére


MtHq
tag

Esetleg beállítási módokat is írhatnál, AP1 milyen IP tartományt oszt, AP2 milyet oszt, a fő routered mit oszt, hogy vannak az AP-k beállítva (Sima AP mód, vagy WDS), stb. Hátha akkor a kollégával itt okosabbak lennénk, így látatlanban nehezebb :)

(#40508) csabyka666


csabyka666
addikt

Köszi a válaszokat!

@ Gubek-Einste: És emiatt lehet ilyen gond, hogy AP_1 egyszercsak fogja magát, és megfagy? Az tuti, hogy a routerek, amik a kliensekre kapcsolódnak, azok új alhálót hoznak létre, szóval akkor ez már egy hibaforrás, ha jól értem.

@ MtHq: Hm, nem teljesen értem. Ami tuti, hogy az AP-k AP módban vannak, a kliensek Client módban vannak, a tartományokról fogalmam sincs, de az miért fontos? Úgyértem, hogy ha nem csinálok külön alhálókat, akkor foglalkozni kell egyáltalán a tartományokkal? Vagy csak annyi a lényeg, hogy a routereken kapcsoljam ki a DHCP-t, és olyan IP-t adjak nekik, ami FŐ router tartományában van?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40509) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Adott egy "n"-es (tehát nem b/g) wifi hálózat, amihez a laptopom nem tud kapcsolódni, mert csak a b/g-t tudja. Ezért kellene nekem a lehető legolcsóbb megoldás, amivel tudok rá csatlakozni. Próbáltam telefonnal megosztani, ami sikerült is, de sajnos ráadásul a jelerősség is nagyon gyenge, így a telefon sokszor nem tud rá csatlakozni.
Valami repeater megoldásra gondoltam, csak nem vagyok valami jártas a témában...
Minél olcsóbb, annál jobb.
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
Szerk.: bármilyen alternatíva jó lehet!

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#40510) csabyka666 válasza TomMusic (#40509) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Ez nem úgy működik, hogy az n-es visszafelé tudja a g-t meg a b-t? Lehet, hogy a titkosítással van baja a noti kártyájának...
A kérdésedre válaszolva, veszel egy tök alap g-s routert, DHCP-t kikapcsolod rajta, IP címét olyanra állítod, hogy beleessen az n-es router tartományába, a netet pedig az egyik LAN portba dugod, és így lesz egy g-s WiFi-d, de továbbra is úgy gondolom, az n-esnek visszafelé mennie kellene.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40511) TomMusic válasza csabyka666 (#40510) üzenetére


TomMusic
őstag

Na de várj, egy g-s routerrel hogyan csatlakozok az n-es wifire? (vagy lehet tényleg tudja visszafele, de én a laptopon már mindent kipróbáltam.. [vagy nem.. :) ] )
Vagy nem jól értettem?
Egyébként köszönöm hogy írtál!

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#40512) csabyka666 válasza TomMusic (#40511) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezeknek a szabványoknak oda-vissza működnie kell, az szokott gond lenni, hogy teszel a WiFi-re egy WPA2-es titkosítást, és a régebbi chippel szerelt kártyák nem ismerik fel, csak a sima WPA-t vagy a WEP-et.

Pl. a telefonom tudja a b/g/n szabványt, de az itthoni b/g-s WiFi működik rajta - vagy visszafelé is, a g-s notim tud csatlakozni n-es hálózatra. Próbáld meg másik WiFi-fel a notit, szerintem ott vagy valami beállítási probléma lesz, vagy a titkosítással van probléma.

Más: nem lehet, hogy megváltozott a hálózat jelszava, de a noti még a régit ismeri, ezért borul meg? Vagy olyan is lehet, hogy ha a routert kicserélik, de minden beállítás ugyanaz, akkor sem szokták felismerni az eszközök a változást.
Kezdésnek töröld le a szóban forgó hálózatot, és kapcsolódj újra. Vezérlőpult -> hálózati és megosztási központ -> vezetéknélküli hálózatok kezelése. :)

Na de várj, egy g-s routerrel hogyan csatlakozok az n-es wifire?
Vezetékkel kötöd össze őket, ott nem számít a WiFi szabványa. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40513) krealon válasza TomMusic (#40509) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Adott egy "n"-es (tehát nem b/g) wifi hálózat, amihez a laptopom nem tud kapcsolódni, mert csak a b/g-t tudja. Ezért kellene nekem a lehető legolcsóbb megoldás, amivel tudok rá csatlakozni."

A legegyszerubb es legolcsobb megoldas egy USB-s WiFi adapter pl TP-Link TL-WN722N

(#40514) TomMusic válasza krealon (#40513) üzenetére


TomMusic
őstag

Na, ez kell nekem! :)
Ez vajon jó lehet?
[link]. Túl olcsónak tűnik, hogy igaz legyen. Mennyire lehet ez érzékeny? Van olyan érzékeny, mint a laptop? Vagy akár jobb?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#40515) TomMusic válasza TomMusic (#40514) üzenetére


TomMusic
őstag

Na, kétségbeesésemben meg is rendeltem, remélem nem csináltam nagy butaságot. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#40516) krealon válasza TomMusic (#40514) üzenetére


krealon
Topikgazda

Korrekt eszkoz a TL-WN722N.
Kulso, iranyitott antennaval ezt szoktak "netvadasz"-kent arulni.

(#40517) TomMusic válasza krealon (#40516) üzenetére


TomMusic
őstag

Ez bíztató. Nekem már csak annyira kell, hogy pár weboldalt megnézzek, meg guglizzak.. Régebben pedig csordogáltak a gigabájtok.. :DDD
Egy ilyen meg végülis bármikor jól jöhet. Főleg ha olyan régi laptop van, mint nekem.. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#40518) csabyka666


csabyka666
addikt

Engem továbbra is érdekelne, hogy miért nem kapcsolódik a g-s eszköz az n-es routerre...?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40519) TomMusic válasza csabyka666 (#40518) üzenetére


TomMusic
őstag

Az egy picit engem is, de már mindegy. :D
Egyébként az is lehet, hogy csak az én hozzá nem értésem miatt nem tudtam kapcsolódni... :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#40520) Multibit válasza csabyka666 (#40518) üzenetére


Multibit
veterán

Talán mert a routerben "N only"-ra van állítva a wifi.

(#40521) TomMusic válasza Multibit (#40520) üzenetére


TomMusic
őstag

Na, az simán lehet.. (nem az enyém a router, sajnos nincs hozzáférésem)..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#40522) csabyka666 válasza Multibit (#40520) üzenetére


csabyka666
addikt

Oké, de ha így lenne, akkor látná egyáltalán a g-s eszköz?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40523) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#40522) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Látni látja (az SSID szórva van), csak csatlakozni nem tud hozzá, ugyan úgy mint ha MAC szűrés lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40524) Patesz1337


Patesz1337
tag

Helló.

Szeretném egy épületben feltérképezni a wifi jelerősségeket. Hol, melyik wifi milyen erős jelet bocsát ki. Ehhez kellene egy program.

Köszi

(#40525) Fecogame válasza Patesz1337 (#40524) üzenetére


Fecogame
veterán

InSSIDer

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40526) Patesz1337 válasza Fecogame (#40525) üzenetére


Patesz1337
tag

Köszi, ha lehetek pofátlan és ha van, akkor tudnál egy androidos progit is ajánlani?:)

Ismét csak köszi

(#40527) Tim82 válasza Patesz1337 (#40526) üzenetére


Tim82
nagyúr

Wifi Analyzer.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40528) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#40523) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja vagy úgy, de gondolom csak "only n" módban van ez, amúgy tudnia kell visszafelé.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40529) csabyka666


csabyka666
addikt

No, ma újra bekonfigoltam ezt a hálózatot:

A FŐ router IP-je 192.168.1.1, és 192.168.1.100-tól 192.168.1.199-ig oszt IP-t. Nem értem, miért nem fedi le a teljes tartományt, bár ezen lehet változtatni, csak a logikát nem látom benne - talán hogy ne legyen leterhelve az eszköz? Passz.

A lényeg, hogy most minden routert ebbe a hálózatba raktam, nincsenek további alhálózatok. Client_1-re csatlakozó router 192.168.1.121, Client_2-re csatlakozó router 192.168.1.122 címen érhető el, DHCP kikapcsolva, internet LAN-ba dugva mindkettőn. Működik, de igazából ezelőtt is működött, aztán naponta lefagyott AP_1. Most azt is kicseréltem, biztos ami biztos.
Annyit kérdezek még, hogy ha fix IP-t adok a routernek, akkor a maszkot át kell állítani? Én hagytam 255.255.255.0-n, nem tudom, ez így jó-e.

Szerintetek?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40530) krealon válasza csabyka666 (#40529) üzenetére


krealon
Topikgazda

"ha fix IP-t adok a routernek, akkor a maszkot át kell állítani?"

A halozati maszk, a halozati cimmel karoltve, kijeloli az alhalozatot, amin belul a gepek kozvetlenul (utvalaszto segitsege nelkul) elerhetik egymast. Semmi koze az IP cim fix-, kontra dinamikus tulajdonasagnak ehhez.

Ajanlom figyelmedbe a kovetkezo oldalt:
A TCP/IP-címzés és az alhálózatok alapjainak ismertetése

(#40531) csabyka666 válasza krealon (#40530) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, tanulmányozni fogom. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40532) fairi


fairi
addikt

érdekes problémám akadt.
Van két usb-s wifi adapterem. Az első még az msi mpower alaplap tartozéka volt, egyidő után fura problémák lettek vele,és nem igazán működik már. Után vettem egy TP-link 821N adaptert,tökéletesen működött utána hirtelen elkezdte dobálni a internetet. Később rájöttem csak akkor dobja el, ha torrenten keresztül letöltés van. letölt pár száz megabájtot, utána eldobja a netet, kihúz, visszadug újraműködik.Gondoltam a szolgáltató, vagy router a rossz,de a laptopom wifije gond nélkül letölt kiváló sebességgel gigákat stabilan.

Ám régebben tplink usb-s cucca is tudta ezt, ám ma már instabil és dobálja a csatakozást torrent letöltés esetén (feltölts továbbra is megy!!!)

Elöregedett, túlmelegedett kánikulában és valami elromlott? (bajok nyáron kezdődtek) nagysebességű átvitel sok szálon gondolom okozhat gondod, ám sima letöltésnél nem dobál ha egy szálról kapja.

nem értek semmit,vegyek új usb dolgot,tapasztalt más is ilyet, hogy kb 1 év után elkezdett halódni a cucc.
ötlet, megoldás? valami jobb usb wifi adapter?

(#40534) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#40528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szabvány szerint biztosított az elméleti visszafelé kompatibilitás, beállítás kérdése a gyakorlati megvalósítás.

Nem értem, miért nem fedi le a teljes tartományt, bár ezen lehet változtatni, csak a logikát nem látom benne - talán hogy ne legyen leterhelve az eszköz? Passz.
Ez az alap beállítás, bármikor lehet szűkíteni vagy bővíteni igény szerint. Semmi köze nincsen a terhelésnek a DHCP tartomány nagyságának.
Az egyik ok az lehet, hogy legyen szabad hely a MAC alapján osztott IP-knek és a másodlagos eszközök által használtaknak.

Ne adja a másodlagos eszközöknek LAN IP-t a DHCP tartományából, azon kívül eső használ erre a célra.

#40532 fairi
Wifi-n gondot okoz a sok párhuzamos kapcsolat, így a torrent forgalom, ami kerülendő ha lehet.
Hol/hogyan van elhelyezve az adapter?
inSSIDer3 mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen router-t használsz?
Driver frissítés/újra rakás volt?
Milyen OS alatt használod az adaptert?

Ennél jobb adapter a TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N14 de beszerzés előtt érdemes lenne kideríteni, hogy a gond forrása mert könnyen lehet, hogy az új adapter sem jelentene megoldást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40535) fairi válasza Gubek-Einste (#40534) üzenetére


fairi
addikt

"Wifi-n gondot okoz a sok párhuzamos kapcsolat, így a torrent forgalom, ami kerülendő ha lehet."
én is ezt olvastam,de mikor megvettem az adaptert nem volt baj, és laptopon se baj. Ez a jelenség egy idő után jött elő.
"Hol/hogyan van elhelyezve az adapter?"
elülső portban, usb2
"inSSIDer3 mit mutat?"
overlapping nincs, jelerősség "-63" 2,4 ghz
"Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?"egy szobával arrébb (10 m körül), elülső portban, így relatíve jó rálátás és nincs fémes felület útban (ezért se dugtam hátsó portokba), jel elég erős, 40 mbit/sec megy
"Milyen router-t használsz?"
UPC TC7200U, sose volt tökéletes, de jó ideig nem volt vele baj,notebooknak tudja adni a kapcsolatot stabilan

"Driver frissítés/újra rakás volt?"
próbáltam, töröl újra letölt,igazából nem osztott szorzott semmit,lehet rosszul csináltam, mivel usb a dolog, ha törlöm és kihúzom és visszateszem azonnal működni fog kis idő után.

"Milyen OS alatt használod az adaptert?
win7 64 bit

"érdemes lenne kideríteni, hogy a gond forrása"
mondai könnyebb, mint megtenni, ezért is írtam ide.. :B

(#40536) Gubek-Einste válasza fairi (#40535) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"Hol/hogyan van elhelyezve az adapter?"
elülső portban, usb2

Asztal alatt, takarásban?

"inSSIDer3 mit mutat?"
overlapping nincs, jelerősség "-63" 2,4 ghz

Jobb lenne egy képernyő mentés a 2,4 GHz Channels-ről.

"Driver frissítés/újra rakás volt?"
próbáltam, töröl újra letölt,igazából nem osztott szorzott semmit,lehet rosszul csináltam, mivel usb a dolog, ha törlöm és kihúzom és visszateszem azonnal működni fog kis idő után.

Természetesen újra indítás kellene az eltávolítás után.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40537) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#40534) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor én rosszul értelmeztem. Ha 100-tól 199-ig van a tartomány, akkor nekem úgy logikus, hogy pl a 74-es IP címet nem is tudja értelmezni, de ezek szerint az egész tartományt le lehet fedni 255.255.255.0 maszk esetén.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40538) krealon válasza csabyka666 (#40537) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Akkor én rosszul értelmeztem. Ha 100-tól 199-ig van a tartomány, akkor nekem úgy logikus, hogy pl a 74-es IP címet nem is tudja értelmezni,"

Ezek szerint meg nem sikerult befogadnod az 5 oraval ezelott javasolt szakirodalmat. :(

(#40539) csabyka666 válasza krealon (#40538) üzenetére


csabyka666
addikt

Még nem volt rá kapacitás, bevallom férfiasan. Talán a hétvégén át tudom nyálazni. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40540) cotag


cotag
senior tag

Srácok ez jó, méltó utód?
Asus RT-N12+ n12+

(#40541) Gubek-Einste válasza cotag (#40540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N12+ nem ajánlott eszköz, jelenleg csak a D1 amit meg szabad venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40542) cotag válasza Gubek-Einste (#40541) üzenetére


cotag
senior tag

Köszönöm. Akkor ez amit ajánlott ugye? emag

(#40543) cotag


cotag
senior tag

Azt szeretném még megkérdezni, hogy ennek ami most van, ZTE ZXV10 H201L ennek a cseréje hogy működne? Totál sötét vagyok ehhez, annyit tudok baromi gyenge a wifi jel. Mit kellene vennem hogy ezt kidobhassam, és erős jelet kapjak? Venni egy új routert ami erős jelet ad? Melyik típus lenne ennél erősebb mint ami van most nekem? Árban olyan 10-15e forintot szánnék rá.
Simán cserélhető ez? Bocs a sok kérdésért...

(#40544) Gubek-Einste válasza cotag (#40543) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez szolgáltatói eszköz így velük kellene cseréltetni.
Ha van IPTV és/vagy VoIP akkor nem kiváltható saját eszközzel.
Ha van benne PPPoE Passthrough akkor azt kapcsold be és köss után egy saját router-t.
Ajánlott router-ek:
100-as porttal: Asus N12 D1/N53 vagy TP-Link 841ND/941ND
Gigabites porttal: TP-Link 1043NDv2/3600

Akkor ez amit ajánlott ugye? emag
Igen, ez az ajánlott verzió.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40545) fairi válasza Gubek-Einste (#40536) üzenetére


fairi
addikt

driverek próbálkoztam, töröltem mindent ami talán bajt okozhat,ujraindtottam,telepítettem.
Most mintha működne, még nem dobta.

(#40546) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Sziasztok! Nemsokára bekötnek hozzám egy 60/5-ös invitel netet, a kérdésem az, hogy egy ac-s routerrel és egy n-es usb-s vevővel, nagyjából 8m távolságból 0,5-1 méteres fallal milyen sebességet fog majd elérni?

(#40547) Gubek-Einste válasza Nagytoll (#40546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen adapter/router?
inSSIDer3 mit mutat?
Előre nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy menni is fog átmenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40548) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Jelenleg 30/4-es kábelnet csomagom van.
A routerben a Channel Width-t 20 vagy40 MHz-ra célszerű beállítani?

(#40549) Nagytoll válasza Gubek-Einste (#40547) üzenetére


Nagytoll
senior tag

A router egy asus rt-ac55u, az adapter pedig egy tl-wn321g 54mbps, ez azt jelenti, hogy maximum 54mbps letöltési sebességet bír? A helyszíni mérés lesz a biztos, igazad van, majd megnézem hogy mit mér egy olyan eszköz amiben jobb a wifi adapter, csak már egy hete rendeltem meg a netet, és már alig várom a bekötést.

(#40550) TomMusic válasza krealon (#40513) üzenetére


TomMusic
őstag

Ezzel a cuccal nem lehet PEAP-os titkosítással csatlakozni, vagy csak én nem értek hozzá? Mert ha nem lehet, akkor remélem vissza veszik a PCX-nél. :W

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.