Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#40900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nem érdem el mert másik tartományban van a router, ÍGY kellene beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40902) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#40901) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja, hogy a modem DHCP tartományából kell egy IP-t adni neki. Tehát 192.168.0.x kellene, hogy legyen. Na, ezt elcsesztem, most akkor resetelhetem, gondolom.
Egyébként - talán buta kérdés - ha kikapcsolom az 5GHz-et, akkor erősebb lesz a 2,4-es jel? Én naív azt hittem, hogy ezzel az új routerrel majd jobb lesz a jel a nagyszobában. Holnap linkelek képet az inSSIDer-ből, megcsinálom, amiket mondtatok, ill. megpróbálom a régi routert repeaterként betenni a nagyszobába. Addig is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#40903) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Vettem nemrég egy Asus RT-N53-at. Eddig a UPC saját modeme szórta a netet (elvileg 5, gyakorlatilag 4m-es körzetben), ennek a hatósugarát szerettem volna kibővíteni.

Meg tudná mondani valaki, miért van az, hogy ha a retkestetves UPC wifi 3 vonás, az Asus meg 5, akkor miért az UPC-hez csatlakozik, s nem az "erősebb" hálózathoz?

Köszi előre is,
XXX

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#40904) Gubek-Einste válasza xXxian (#40903) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem értelmezhető a 3/5 vonás, inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyag, távolságok) van használva?
Ha egymás mellett van a két eszköz akkor miért nem kapcsolod ki a HGW wifi-jét vagy törlöd a mentett hálózatok közül?
Alapvetően nem jelerősség szerint történik a csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40905) Dolphine válasza Gubek-Einste (#40899) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40906) FlashLed válasza Gubek-Einste (#40899) üzenetére


FlashLed
senior tag

A megoldás múködik,de továbbra sem teljes.
Nem a második wifi adapter osztja a netet,hanem az ami veszi. És így gyötrelmes.
A második adaptert kellene rábírni a net osztására,na ez nem megy...

The Mechanic

(#40907) Dolphine válasza Gubek-Einste (#40899) üzenetére


Dolphine
addikt

Úgy tűnik, hogy működik! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40908) xXxian válasza Gubek-Einste (#40904) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm a választ.

Szerintem tudod mire gondolok, a kis wifi piktogram a w7 tálcáján.

De igazad van, legyünk szakszerűek, inSSIDer is az ASUS-t hozza ki legerősebb jelként.

Viszont egy érdekesség; az N53 setupjában azt látom van az "asus" meg az "asus_5G" hálózat. Samu TV-k ugyanezt látják, viszont a notebook asus-t meg asus2-t lát. Nem tudom miért...talán duplikáltan látja a 2,4GHz-es hálót?

UPC és Asus router közel van egymáshoz (egy kb. 60 centis kábel köti össze őket). Tégla ill. gipszkaton falak vannak.

Azt hittem a wifi úgy működik, hogy mindig a legerősebb hálózathoz kapcsolódik mint a mobilok a legerősebb jelet szolgáltató átjátszókhoz. Lehet beállítani preferenciát W7, WP ill. android esetében?

HGW az a "Home Gateway"? Nem tudom ki lehet-e kapcsolni egyáltalán...utánanézek. Ez a UPC doboz úgy néz ki egyébként, hogy nics egy kitüntetett UTP portja egy másik router részére, hanem 4 (a jelek szerint) egyenrangú van. Az 1. számút kábeleztem össze az N53 WAN portjával, remélem ezt jól csináltam. Az emelet problémájára megoldás lehet, hogy lent marad a UPC router, s az emeleten helyezem el az N53-at?

Jut eszembe; ha maradunk a vezetékeknék, célszerőbb azokat az N53 helyett egyből a UPC routerbe dugni (amennyiben egymás közelében marad a 2 készülék)?

Köszi,
K

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#40909) lck


lck
senior tag

Sziasztok !

Vásároltam a TL-WR841N - típusú routeremhez 2 db. vezetékes antennát.

A falra szeretném felrakni mindegyiket. Az optimális elhelyezéssel kapcsolatban lenne kérdésem:
Szerintetek érdemes a falon egymástól ugyanolyan távolságra elhelyezni őket, mint amilyen távolság a routeren van az antennák között a kimenetüknél. ( A két kábel fusson szorosan egymás mellett és az antennák előtt váljon el. Tulajdonképpen úgy mint egy dual indoor antennánál ?) Vagy váljon el egymástól a két antenna ( és a két kábel ) és távolabb legyenek a falon? Ha igen mennyire távol optimális ?
Vagy ennek egyáltalán nincs is jelentősége :) ?

(#40910) Dolphine válasza Gubek-Einste (#40899) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Újabb kérdés.
A beállítás működik, elég jól lehet vele netezni, még a tanári alatti teremben is használható!

Csodálatos módon, előkerült egy régi router. Ahogy a leírását olvastam, nem találtam AP lehetőséget. Ettől függetlenül megoldható lenne a vezetékes net (switchen keresztül) szórasa WiFin?

A router: D-Link DGL-4300

Előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40911) krealon válasza xXxian (#40908) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Azt hittem a wifi úgy működik, hogy mindig a legerősebb hálózathoz kapcsolódik mint a mobilok a legerősebb jelet szolgáltató átjátszókhoz."

A kliens beallitasain mulik, hogy hova csatlakozik.
Az altalam hasznalt androidos eszkozok es a Windows kulonbozo verzioi, mindig a legutoljara hasznalt Access Point-ra probaltak csatlakozni, ha elerheto volt, nem probaltak atvaltani az erosebb jelre. Valtas, csak az eredeti AP elerhetetlensege eseten tortent.

"Lehet beállítani preferenciát W7, WP ill. android esetében?"

Androidra letezik alkalmazas, ami kenyszeriti a valtast, de nem igazan valtotta be a hozza fuzott remenyeimet, igy nem hasznalom. A tobbi rendszert passzolom. (Az iOS-os eszkozok WiFi roaming kompatibilisek, azok automatikusan valtanak.)

(#40912) mezis válasza Dolphine (#40910) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára azárt nincs külön AP választási lehetőség, mert csak ezt az egy üzemmódot tudja.
IP konfigurálása úgy ahogy azt már korábban írtam.
(Az az x.x.x50-es cím FIX-en a tanári csatlakozóra kiosztott ?)

mezis

(#40913) And válasza lck (#40909) üzenetére


And
veterán

A kábelek vezetése tökéletesen irreleváns, illesztett terhelésnél elvileg semmiféle hatással nincsenek egymásra. Az antennák távolsága már érdekesebb, próbáld meg azt a távot tartani, ami az eredeti antennák között is volt. Egyébként egyesek szerint a diversity szempontjából a hullámhossz (12,5cm @ 2,4 GHz) egész számú többszörösei a megfelelőek, mások véleménye alapján viszont nem annyira lényeges a távolság, lehet 1-2 hullámhossznyi értéktartományon belül bárhol, vagy akár valamivel nagyobb is, nem kritikus. Másik szempont lehet a MIMO, de arra vonatkozó antennatávolságokra ugyanígy nincs egységes recept, ezért ha az eredeti távot tartod, azzal biztos nem vesztesz sokat..
Viszont az eredeti felvetéseddel nem tudok egyetérteni: körsugárzó antennák nem a falra valók! Legalábbis vertikálisan szerelve nem, márpedig ezek a botok csak úgy lehetnek körsugárzók. Az antennák körül illik némi nyílt teret hagyni a fő irányukban, egy körsugárzó esetén ez a vízszintes sík minden irányát érinti. Irányított yagi-t, paraboloidot vagy panelantennát sem szerelünk úgy, hogy közvetlenül egy falra nézzenek (vagy épp egy bazi nagy fémtárgy legyen a közelükben), mert ez nem kívánt paraméterváltozásokat okoz: elhangolódás, hatásfok romlása, irányhatás megváltozása, rontva ezáltal az egész általános teljesítőképességet.

(#40914) lck válasza And (#40913) üzenetére


lck
senior tag

Értem, köszi a választ.
Igazából azért kerülne oda, mert ezzel sugároznám be az egész házat + nyári konyhát kint az udvaron és a fal igazából azért jött számításba, hogy elég magasan legyenek.
Most elgondolkodtam azon, hogy esetleg mi lenne ha valamiféle, a falról 40-50 cm-re befele álló - nem fém - tartóállványra tenném ?

[ Szerkesztve ]

(#40915) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Sajna a meló helyen nagyon le vagyunk árnyékolva, régi bérház, vastag falak..stb.
A lényeg, hogy a telekomos mobilnetem sincs pont emiatt.

Saját Wi-Fi nincsen a főnök miatt...

A szomszédban van egy sörözö, ahová át szoktunk járni néha meló után, tehát annak megvan a wi-fi kódja.

Azt szeretném, hogy azt a jelet befogni egy routerrel (van most egy TP Link wr740N routerem erre a célra DDWRT rommal.

Ezzel meg lehetne oldani azt, hogy befogom a söröző jelét, és ezt továbbítanám nálunk, hogy legyen netünk?

Sajna nagyon sok a beállítása, és nem tudom beállítani. :B

Ezzel a routerrel lehet, vagy inkább más célezközt ajánlotok?

:R

(#40916) And válasza lck (#40914) üzenetére


And
veterán

A magasság természetesen nem rossz ötlet, sőt. De ne told az antennákat közvetlenül a falhoz. Ha tartod az említett távolságot, akkor valószínűleg nem lesz probléma, a fém állvánnyal sem (hisz a körsugárzók talpa abszolút nincs fő irányban). Az alsó vezetőképes felület - az oldalról belógó, közeli tárgyakkal ellentétben - még segítheti is egy körsugárzó működését.
Mod. @ Ateszpapa: kliens-híd móddal vezetékes hozzáférést ad a LAN-portjain (természetesen ide köthető egy újabb AP is), vagy repeater-híd móddal wifi jelismétlést valósít meg. Utóbbi több okból sem célszerű: ugyanazon antennáknak kell biztosítaniuk a kinti link működőképességét és a benti wifi-ellátottságot is, valamint a jelismétlés az elve miatt felezi az elérhető sebességet is.
(Meg ha a sörözőben kiszúrják, hogy túlzottan használod a wifi-jüket, akkor úgyis letiltanak, de ez már más kérdés.)

[ Szerkesztve ]

(#40917) Ateszpapa válasza And (#40916) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszönöm a segítséged az első verziót hozom majd össze.
Akkor ez a TP Link lesz a vevő, és már csak aprón kell vennem egy AP modult.
(esetleg lenne közetek akinek van eladó?)

Nem nagyon terhelnénk a hálozatukat, csak viber, facebook, böngészésért kellene.
Torrentezni meg egyebekre nem használnánk a telókat.

Illetve melyik az ajánlatos AP használtan ami jó is?

:R

[ Szerkesztve ]

(#40918) Romeo619 válasza Multibit (#40840) üzenetére


Romeo619
senior tag

Szia,

Köszönöm készen van!

Leszedtem ezt a csoda progit a tether-t viszont nem látja Router-t.

Kell erre valamit külön állítani?

(#40919) Multibit válasza Romeo619 (#40918) üzenetére


Multibit
veterán

Leszedtem ezt a csoda progit a tether-t viszont nem látja Router-t.
:F Mi nem látja a routert?

(#40920) Dolphine válasza mezis (#40912) üzenetére


Dolphine
addikt

(Az az x.x.x50-es cím FIX-en a tanári csatlakozóra kiosztott ?)

Igen

IP-konfigurálás alatt melyik írásra gondolsz? :F Bocsi, a meleg az agyamra megy! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#40921) FlashLed válasza FlashLed (#40906) üzenetére


FlashLed
senior tag

Nem értem,nem jövök rá mit nem csinálok jól.

The Mechanic

(#40922) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#40899) üzenetére


Gabesz87
addikt

Reseteltem a routert, beállítottam újra, 40 MHz-re állítottam, és egy olyan csatornára, ami nem volt használatban a környező hálózatoknál. 5 GHz sugárzását is letiltottam. Mindezek ellenére most sem vagyok elégedett :( Itt vagyok a router közelében laptopon, router a szekrény tetején, és kemény 3,77 Mbps letöltést mértem speedtesten.
ITT van a mentés az inSSIDer-ből.

(#40923) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#40922) üzenetére


Gabesz87
addikt

A feltöltési seb. rendben van (10 Mbps majdnem), de a letöltés, az nagyon kuka.

(#40924) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#40899) üzenetére


Gabesz87
addikt

Most nagyjából -40dB körül állandósult a jel, pedig tegnap úgy rémlik, -27-(-30) közt volt. Megpróbálom most visszatenni oda, ahol volt az előző router, aztán meglátom. Nem tudom egyszerűen mit csináljak, miért ilyen szar a wifi.

(#40925) Gubek-Einste válasza xXxian (#40908) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem tudod mire gondolok, a kis wifi piktogram a w7 tálcáján.
Semmi sem jelent mivel nincsen egy objektív mérőszámhoz kötve.

De igazad van, legyünk szakszerűek, inSSIDer is az ASUS-t hozza ki legerősebb jelként.
Jó lenne látni egy inSSIDer képernyőmentést.

UPC és Asus router közel van egymáshoz (egy kb. 60 centis kábel köti össze őket). Tégla ill. gipszkaton falak vannak.
Akkor feleslegesen megy a HGW-n a wifi.

HGW az a "Home Gateway"? Nem tudom ki lehet-e kapcsolni egyáltalán...utánanézek.
Pontosan az.

Ez a UPC doboz úgy néz ki egyébként, hogy nics egy kitüntetett UTP portja egy másik router részére, hanem 4 (a jelek szerint) egyenrangú van. Az 1. számút kábeleztem össze az N53 WAN portjával, remélem ezt jól csináltam.
Ha így használod akkor minden eszköz csatlakozzon az Asus-ra, a HGW-t tedd át bridged módba és kapcsold ki rajta a wifi-t. Így csak az Asus lesz a hálózat kezelője.

Az emelet problémájára megoldás lehet, hogy lent marad a UPC router, s az emeleten helyezem el az N53-at?
Igen, ez megoldás lehet. Ebben az esetben a HGW maradjon router módban, az Asus pedig legyen AP/Switch módban, a használt wifi csatornák pedig ne fedjék egymást.

Jut eszembe; ha maradunk a vezetékeknék, célszerőbb azokat az N53 helyett egyből a UPC routerbe dugni (amennyiben egymás közelében marad a 2 készülék)?
Pont fordítva, inkább az Asus-ra csatlakozzon minden eszköz és a HGW-t tedd át bridged módba és kapcsold ki rajta a wifi-t. Így csak az Asus lesz a hálózat kezelője.

#40917 Ateszpapa
Illetve melyik az ajánlatos AP használtan ami jó is?
Teljesen mindegy milyet veszel, a legjobb egy N-es router lenne.

#40921 FlashLed
Hol mik a pontosan beállítások?

#40924 Gabesz87
Sok az idegen hálózat vétel körzetben és emiatt lehet a wifi problémád.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40926) lck válasza And (#40916) üzenetére


lck
senior tag

Köszönöm, sokat segítettél.

(#40927) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#40925) üzenetére


Gabesz87
addikt

De azok messze vannak, mivel gyengék...gondolom. És mit lehet akkor tenni ilyen esetben, hogy nálam rendesen működjön a wifi? Van bármi megoldás?

(#40928) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#40927) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 GHz-re átállás az igazi megoldás a sok hálózatos zavarra de ebben a helyzetben sok mindent nem nagyon lehet tenni, talán egy csak 2,4-es eszköz jobban szerepelne de ez nem biztos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40929) Romeo619 válasza Multibit (#40919) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hát ez a program. Azt írja húzzam lefele hogy elkezdjen keresni lehúzom keres de nem találja meg :(

(#40930) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#40928) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Ez aztán a jó hír. Szívesen átállnék 5 GHz-re, ha a telefonjaink, meg a laptop támogatná. Lumia 735-öm van (meg a páromnak is), tesztekben írt specifikációi szerint tudja, de gyakorlatilag mégsem sajnos :( Ha a telefonok tudnák, akkor a laptopban meg megpróbálnám kicserélni a wifi kártyát 5 GHz-esre, ha ez lehetséges. De erről sajnos korai beszélni. Majd ha újabb telefonjaink lesznek.
Nem tudom, ebben a topicban írtam-e, de az volt az alapkoncepcióm, hogy a TP-Link WR941ND-t cserélem le a WDR3600-ra, hogy a lakás másik, átellenes végében, a nagyszobában jobb legyen a wifi, mert ott skypolni sem lehetett. De a jelenlegi helyzetnél talán tényleg jobb volt a régi router is, ahogy mondtad. Továbbá arra gondoltam, hogy a 941ND-re teszek egy DD-WRT fw-t, és wifi repeaterként használom tovább, a nagyszobába helyezve (ahol jobb vételt szeretnék). Ez működhet így, vagy jobb wifi sebességet ezzel sem érek el ott? Amúgy 2 téglafalon kell áthaladni a jelnek a nagyszobáig. Előszoba van a kettő közt.

(#40931) xXxian válasza Gubek-Einste (#40925) üzenetére


xXxian
senior tag

Nagyon köszönöm hogy próbálsz segíteni...általában gyorsan tanulok, de ez most nagyon szakszöveg nekem.

itt egy inssider screensot, ha ez alapján elmagyarázod mi a helyzet, mi nem jó azt megköszönöm!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#40932) Multibit válasza Gabesz87 (#40930) üzenetére


Multibit
veterán

Szívesen átállnék 5 GHz-re, ha a telefonjaink, meg a laptop támogatná. Lumia 735-öm van (meg a páromnak is), tesztekben írt specifikációi szerint tudja, de gyakorlatilag mégsem sajnos
Ezek szerint nem tudja:
[link]
[link]
[link]

(#40933) mezis válasza xXxian (#40931) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem úgy tűnik, hogy saját magadat "zavarod" a 7-es csatornán. :F
Az 1-es csatorna mindenképp szerencsésebb választás lenne.

Tovább csökkentheted az elektroszmogot, egyéb zavaró tényezőket a UPC Wi-Free lekapcsolásával. Persze csak akkor, ha nem használod.

mezis

(#40934) Gabesz87 válasza Multibit (#40932) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hol ez van, hol az. Pl. Mobilarenas tesztben is azt írják. De mindegy. Majd a köv. Lumiák :)

(#40935) FlashLed válasza Gubek-Einste (#40925) üzenetére


FlashLed
senior tag

Az általad linkelt beállítások szerint jártam el. Sajnos ezek után is az első wifi adapter ami veszi a netet az is osztja. Nem értrm miért nem a másik adapter :(

The Mechanic

(#40936) Sotho


Sotho
őstag

Sziasztok !

Van egy Tplink TL-WN723N wifi stickem (150mbit) és hozzá egy tplink TL-WR1043ND router (450Mbit wifi)
És kb 3 méter távolságból ezt produkálja : [link]
200/100-as net. ( gigabites dróton 223/110 a mért) A letöltési sebességem miért ilyen alacsony vajon? :U
ennyit tud ez a kis nyavajás? De a feltöltés akkor miért jó? :F

[ Szerkesztve ]

(#40937) Gubek-Einste válasza Sotho (#40936) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy N150-es adapter, ráadásul egy köröm piszoknyi antennával.
Egy N150-es linken kb 40-50 Mbps az ami valósan átvihető, a többi a kapcsolat feltartási körítés.
A teljes sebességet wifi nem lehet átvinni ezzel a párossal, a router és egy N300-as adapter párossal kb 80-100 Mbps-re lehet számítani.
inSSIDer3 mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40938) Marrone5


Marrone5
csendes tag

Adott egy munkahelyi wifi hálózat. A laptop elég gyengén fogta a jelet, ezért vettem egy usb wifi adaptert, (TP-LINK TL-WN822N) amivel már jó a jelerősség de a sebesség csak 1Mbps. Mi lehet ennek az oka? Köszi.

(#40939) Gubek-Einste válasza Marrone5 (#40938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3 mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen típusú eszközre kapcsolódsz?
Mennyi és milyen eszköz használja még a wifi-t?
Nincsen korlátozás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40940) Tim82 válasza Gabesz87 (#40934) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mobilarénás tesztekben rendszeresen elszúrják, annak idején a Lumia 520-nál meg az 525-nél is pl. ... Gyakorlatban a Lumia 8*0 és felette lévő modellekben van dual band-képes WLAN.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40941) Multibit válasza Tim82 (#40940) üzenetére


Multibit
veterán

Akad kivétel. Például az 1320-as csak 2.4 GHz-es.

(#40942) xXxian válasza Gubek-Einste (#40925) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm a segítséget neked és (mezis-nek is)!

Először az ő felvetésére reagálva (sokan vagyunk a 7-es csatornán, 1-es jobb lenne)

-Miért pont az egyes? Már ott is van egy (2) hálózat. Ebből a kettőből (1 vagy 7) választhatok? Mi a helyzet a 2, 3, 4 csatornákkal pl? Vagy ott a 13-as, teljesen "üres". Segítenétek értelmezni a grafikont? Pl a narancs hálózat mért foglal 2 csatornát, mi ebben az okosság?

Az világos már, hogy ha ugyanott van a UPS és az Asus router, s mindkettő suágároz, annak sok értelme nincs. Tehát ha együtt maradnak UPC wifi-t le kell tiltani (kétféle wifi is van; a home, ill. a free), ill. bridge módba tenni. Vagy felvinni Asus-t az emeletre s a leírtak szetint használni

-Ti tudtok abban segíteni, hogy - amennyiben maradnak egymás mellett - hogyan tudom a UPC wifi-t kikapcsolni, ill 'bridged" módba tenni? Vagy ezt a UPC ügyfélszolgálat tudja megmondani?

Köszönöm,
X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#40943) Tim82 válasza Multibit (#40941) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a számozás ellenére a Nokia WP-s budget phabletje, de jogos. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40944) Gabesz87 válasza Tim82 (#40940) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na majd a 950 (Talkman) :C

(#40945) Sotho válasza Gubek-Einste (#40937) üzenetére


Sotho
őstag

Köszi, :R megnézem az inSSIDer 3 -el ha hazaértem. :K

(#40946) Gubek-Einste válasza xXxian (#40942) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

-Miért pont az egyes? Már ott is van egy (2) hálózat. Ebből a kettőből (1 vagy 7) választhatok? Mi a helyzet a 2, 3, 4 csatornákkal pl? Vagy ott a 13-as, teljesen "üres". Segítenétek értelmezni a grafikont? Pl a narancs hálózat mért foglal 2 csatornát, mi ebben az okosság?
A csatornák egymásba lógnak, csak 3 olyan van amelyik nem lóg egymásba (1,6,11).
A te estedben azért jobb az egyes mert ott sokkal kisebb más hálózatok jelerőssége így az általuk okozott interferencia is.
A 13 is jó lehet, ott is kb akkor a zavar mint az egyesen de vannak eszközök amelyek nem szeretik a 12-13 csatornákat így ha lehet akkor inkább kerüljük a használatukat.

-Ti tudtok abban segíteni, hogy - amennyiben maradnak egymás mellett - hogyan tudom a UPC wifi-t kikapcsolni, ill 'bridged" módba tenni? Vagy ezt a UPC ügyfélszolgálat tudja megmondani?
A HGW admin felületén kell a wifi-t kikapcsolni és bridged módba tenni, a mikéntje a UPC témában le van írva. A Wi-Free-t vagy a MyUPC-n vagy az ügyfélszolgálaton lehet kikapcsolni/kapcsoltatni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40947) mezis válasza xXxian (#40942) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#40948) xXxian válasza Gubek-Einste (#40946) üzenetére


xXxian
senior tag

Ismétcsakköszi mindkettőtöknek. Sűrű lesz a hétvége, ha máskor nem vasárnap este megpróbálom megmókolni!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#40949) liskatamas válasza Gubek-Einste (#40892) üzenetére


liskatamas
újonc

Eszközkezelőben és eszközök és nyomtatók között is kerestem, de nem találtam, nemtudok rá csatlakozni, csak videót tudok kivetíteni, a böngészőt nemtudom sehogy. (Video:jobb klikk play to: samsung tv)
Processzor: AMD A4 4300M
Grafikus hardver: AMD Radeon HD 7420G

(#40950) Marrone5 válasza Gubek-Einste (#40939) üzenetére


Marrone5
csendes tag

50méter. 1 fal és 2 ablakon keresztűl. Az eszköz tipusáról fogalmam sincs.Ilyenkor már csak én használom. Azt nem értem ha a laptop wifi vevőjén keresztűl megvan a 10-20 Mbps 2-es jelerőségrn akkor az adapterrel miért csak 1Mb. Itt az inssider kép. Sajnos nem értek hozzá. Köszi.
http://www.kephost.com/images/2015/09/18/Nevtelen.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.