Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) mezis válasza Lö enfant (#40350) üzenetére


mezis
nagyúr

Frissítsd a netbook-ok WiFi driverét. Vagy előtte próbáld Live Linux-al őket (DVD-ről vagy PEN drive-ról boot-olva).

mezis

(#40352) Lö enfant válasza mezis (#40351) üzenetére


Lö enfant
újonc

Szia, ezt is olvastam, de azt hittem ha a adaptereket használjuk akkor nem lényeges a beépített wifi, úgy is próbáltam, hogy kikapcsoltam, letiltottam a netbook-ban lévőt. de megszakadás nem szünt meg. Ezek szerint tévedtem, hogy nincs hozzá köze :D

Linux biztos sokat változott, nagyon régen UHU 1.0 t használtam, szinte mindent elfelejtettem, ez a live, az amit telepíteni sem kell?

(#40353) Gubek-Einste válasza Lö enfant (#40352) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a Live rendszer az amelyet csak elindítasz és használsz, nem kell telepíteni semmit sem, hiba kereséshez ideális.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40354) Lö enfant válasza Gubek-Einste (#40353) üzenetére


Lö enfant
újonc

Köszi
A 40350-s válaszaimhoz van valami véleményed, kérdésed?

(#40355) Gubek-Einste válasza Lö enfant (#40354) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a router wifi beállításai kellenének.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40356) Lö enfant válasza Gubek-Einste (#40355) üzenetére


Lö enfant
újonc

A többi beállítás csak a titkosítás, ami AES,

(#40357) Gubek-Einste válasza Lö enfant (#40356) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez rendben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40358) Lö enfant válasza Gubek-Einste (#40357) üzenetére


Lö enfant
újonc

Az jó, akkor marad a wifi kártya frissítés, már kerestem drivert, de valahogy furcsák voltak, sőt a HP oldalán sincs.

(#40359) andatti


andatti
senior tag

hali!

A netvadász oldalán felbuzdulva most azon "agyalok", hogy nekem jó lenne-e valami hasonló, (mondjuk a legerősebb cuccuk 32 rugó) vagy a meglévő mikrohullámú netem tetőn levő vevője vajon mire lenne elég. Jó lenne típust-márkát tudnom, de már elfelejtettem, és a dobozt se találom a lakásban... Van arra mód, hogy a PC-ből kiszedjem valahogy, hogy mi van a tetőn? (nagyon nem értek hozzá... és a win 7 hálózati kapcsolatok oldalából se sikerült semmit kihozni... )

(#40360) Lö enfant válasza mezis (#40351) üzenetére


Lö enfant
újonc

Sziasztok
Ma továbbgondolva a problémát rájöttem, hogy a 2 db HP 250 segítségével tesztelhetek minden megoldásra tett kísérletet.
Megnéztem mindkettőt, online nem frissítette egyik sem, tehát a legfrissebb verzió van rajtuk, 4/15/2014 V5.0.46.0.
De a kutakodás során ezt találtam:
http://h30434.www3.hp.com/t5/Wireless-Internet-Home-Networking/Ralink-RT3290-802-11bgn-Wi-Fi-Adapter-issue/td-p/4460910

Az utolsó hozzászólás első linkjén ha jól értem érdemes levenni a fenti illesztőt és helyette feltenni V5.0.37-t ez stabilabb, mivel nagyobb kárt nem tehetek, az egyik gépen leváltottam a frissebbet, most tesztidőszak jön, hátha beválik.
Egyébként rengeteg panasz van erre a kártyára ahogy olvasgatom, javarészt pont olyan mint nálunk, de megoldás eddig nem volt.

(#40361) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Wifi jelet szeretnék erősíteni. Van erre valamilyen megoldás esetleg ilyen erősítő eszköz? A helyzet úgy néz ki, hogy az albérletben ahol lakom a tulaj a szomszédom és az ő wifijét használjuk közösen. A konyhában a jel maxon van, a nappaliban viszont már csak hármas, néha kettes, ami nekem kevés ugyanis néha szükségem van arra, hogy a szomszéd routerén keresztül az én asztalim és a laptopom folyamatos kapcsolatban legyen, tapasztalataim szerint ehhez a 2-3 erősségű jel kevés. Az még jobb lenne, ha ez az erősítő eszköz olyat is tudna, hogy befogja a wifit és kábelen továbbítja a jelet.

Köszönöm szépen az infókat!

(#40362) Gubek-Einste válasza aviator (#40361) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked egy repeater eszköz kell, gyári firmware-rel Asus N12 D1 alkalmas erre. CFW alatt meg valósítható a kábeles osztás is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40363) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! Hátha valakinek lesz ötlete: adott egy wifi saját itthoni hálózat, hónapok óta üzemel. Jelenleg 2 db telefon, 1 laptop és 2 tablet használja a wifit. A routeren semmi nem lett állítva, ennek ellenére az egyik tablettel tegnap óta nem tudok csatlakozni. A jelszó beírása után mindig a 'Hibás titkosítási kulcs' üzenetet kapom. A jelszó 200% jó, mert a többi eszköznél is bontottam a kapcsolatot, majd ugyanazzal a jelszóval simán csatlakoztam mindegyikkel. Továbbá azt is kipróbáltam, hogy a problémás eszközön egy word és notepad doksiba is beírtam a jelszót, nem valamilyen karakterkiosztási probléma van-e, de nem nyert.
Elvileg a helyes jelszót pötyögöm be. A tabon win 8 van, nekem viszont több ötletem már nincs. :O

(#40364) mezis válasza lordring (#40363) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Driver eltávolítás + újrainstallálás. Ha nem javult meg, kapcsolat eltávolítása, újra felvétele.

mezis

(#40365) lordring válasza mezis (#40364) üzenetére


lordring
aktív tag

mezis: driver reinstall után jó lett , köszönöm szépen! :R

(#40366) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, van egy TP-Link Archer C5 V1.2 routerem, amin két szobával arrébb vezetékesen lóg egy D-Link DIR-600 is.

Ezekre egy Cisco EPC3208 kábelmodem segítségével jut el az Internet. Vezetékesen a 60 Mbps-os kapcsolat hozza is az ED3-mas kínáltat:

Viszont ennek a töredéke jön át az N-es WiFi-n.

Nexus 7-nél:

L7 II-nél:

Az Archer C5 dualban tolja a 2,4 GHz-et és az 5 GHz-et, bár az 5-öst egyelőre nem használja. A 6-os csatornán vannak a routerek, azonos az SSID nevük, és a jelszavuk.

TP-Link TL-WN722N-en keresztül nézve PC-ről

Legfelül az Archer C5, alatta a D-Link DIR-600, alatta meg a szomszéd cucca

WDS nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#40367) Gubek-Einste válasza #41133696 (#40366) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd őket külön-külön csatornára úgy, hogy nem lógjanak egymásba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40368) #41133696 válasza Gubek-Einste (#40367) üzenetére


#41133696
törölt tag

TP-Linket áttettem az 1-esre, a másikat meg a 11-esre, mert WiFi Analyzer szerint ott frankó:

Így még nagyobb horror :)

(#40369) #41133696


#41133696
törölt tag

Oké, kikapcsoltam, a D-Link Routert - konkrétan a hálózati aljzatból. Nincs áram alatt.

Aztán kikapcsoltam az 5 GHz-es WiFi-t is, de ugyanaz :D

4-es csatornán sem.

Sőt PC-ről WiFi-n rácsatlakozva (a LAN portról lehúzva sem, de a D-Link router WiFi-jén lógva is hasonlóan érdekes a sebesség).

(#40370) mezis válasza #41133696 (#40369) üzenetére


mezis
nagyúr

A 111. oldalon találsz egy táblázatot a térerő és várható sebesség összefüggésére.

mezis

(#40371) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok! Nem tudom jó helyen járok-e... olyan problémám lenne, hogy a notebookomat lecseréltem asztali gépre, így kábelhez vagyok kötve sajnos.

Azt meg tudom oldani az androidos mobilommal, hogy a router jelét a telefonnal fogom, és USB kábelen megosztom a számítógépemmel?

Nem tudom segít-e a problémában: Vodafone Smart Prime 6, Lollipop 5.0.2

Előre is köszönöm a segítséget!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#40372) Multibit válasza Sheld (#40371) üzenetére


Multibit
veterán

Nem igazán értem, hogy mi a célod? Internet elérést akrsz így varázsolni az asztali géped számára?
Ki a szolgáltatód? HGW-t használsz? Esetleg van routered?
A routerhez kell UTP kábellel kapcsolni az asztali számítógépet! Ha nem akarsz kábelt használni, akkor venned kell egy wifi-modult az asztali PC-hez (igaz, a wifi sokszor lassabb/instabilabb a kábeles kapcsolatnál)! Javasolt az USB-s wifi stickek valamelyike (nem a mini változatok!), mert azokhoz általában adnak hosszabbító kábelt, így könnyebb megfelelő helyet keresni a sticknek.

(#40373) woodworm válasza Multibit (#40372) üzenetére


woodworm
veterán

A telefonját szeretné stick helyett használni. Ha olcsón akarja megúszni és nem akar kábelt a lakáson keresztül, mi olyan elvetemült ebben?
Némelyik telefonon ez két kattintás, van ahol nehézkes a megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#40374) Sheld válasza woodworm (#40373) üzenetére


Sheld
senior tag

Pontosan ezt szeretném elérni. Jelenleg nem rendelkezem a kellő anyagi javakkal egy kellő hosszúságú UTP kábel vásárlásához, sem egy adapter, vagy egy PCI-os kártya vásárlásához.

PCI-os kártyát ráadásul nem is találtam sehol, pedig az lenne a fő cél.

Vidanet 40M-ás csomagom van, Győrben. Van Wi-Fi-s routerem is, jelenleg kábellel csatlakozom rá, ezt szeretném kb. két hét erejéig kiváltani a telefonomat használva, mint Wi-Fi stick.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#40375) Multibit válasza Sheld (#40374) üzenetére


Multibit
veterán

A how to-t (step by step) woodwormtól fogod megkapni ;]

(#40376) woodworm válasza Sheld (#40374) üzenetére


woodworm
veterán

A készülék használati utasításának 58-59-ik oldala:

Készüléke mobil adatkapcsolatának megosztása

Megoszthatja a telefonja mobil adatkapcsolatát egyetlen számítógéppel egy USB-kábelen keresztül (USB megosztás) vagy akár nyolc készülékkel egyszerre, telefonja hordozható Wi-Fi hozzáférési ponttá alakításával vagy Bluetooth kapcsolaton keresztül.
Az adatok megosztása eredményeképpen a szolgáltatója többletköltségeket számolhat fel. Roaming területeken további pótdíjak alkalmazása is előfordulhat.

Készüléke adatkapcsolatának megosztása USB kapcsolaton keresztül

Használja a készülékéhez mellékelt USB kábelt, hogy csatlakoztassa a készülékét számítógépének egyik USB portjához.
1 Érintse meg a gyorsbeállítás sáv (fogaskerék) ikonját a Beállítások menü megnyitásához.
2 Érintse meg a Továbbiak... > Megosztás és mobil hotspot lehetőséget.
3 Érintse meg az USB megosztás mellett található kapcsolót a funkció bekapcsolásához/letiltásához.

Ha nem az adatkapcsolat, hanem a wifi aktív, akkor az lesz megosztva.

(#40375) Multibit
És még az sem kellett hozzá, hogy milyen internet csomaga van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40377) mezis válasza Sheld (#40374) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha gond lenne az előző leírással, akkor próbáld meg így.

mezis

(#40378) Sheld válasza woodworm (#40376) üzenetére


Sheld
senior tag

Nincs hozzá használati utasításom, pedig én vettem a Vodafone-ban a telefont... De tökéletesen működik a módszer... köszönöm szépen!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#40379) krealon válasza Sheld (#40371) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Azt meg tudom oldani az androidos mobilommal, hogy a router jelét a telefonnal fogom, és USB kábelen megosztom a számítógépemmel?"

Az angol elnevezes a mobiltelefon internetkapcsolatanak megosztasara USB-n keresztul: USB Tethering.

Android 4.1-n az opciot itt talalod:
Settings --> Wireless & Networks --> More... --> Tethering & Portable hotspot --> USB tethering

[ Szerkesztve ]

(#40380) Multibit válasza woodworm (#40376) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#40381) fricc_


fricc_
tag

Tudnátok mondani pár olyan acces pointot aminek van központi management szoftvere?.

Olyasmire gondolok mint pl. az UniFi AP. Ott is fel lehet telepíteni egy masinát (szerver) amivel lehet managelni akár sok-sok AP-ből álló a teljes hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#40382) Gubek-Einste válasza fricc_ (#40381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mire szeretnéd használni?
Miért nem jó az UnFi megoldása?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40383) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok olyan problémám van hogy van egy Tp-ink TL-Wn722 Wi-fi adapterem windows 7-nél tökéletesen működött viszont Windows 8/8.1/10-nél olyan hibám van hogy ha megy a torrent akkor kerülfordul eldobja a netet valamikor magától vissza jön valamikor viszont csak ha kihuzom majd vissza dugom miért ?
mi lehet erre a megoldás?
Probálkoztam már egy Tp-link Tl-Wn741ND routert beállítani wi-fi vevőnek és akkor onnan kapnám a netet de sajnos más csoportba azt mondták ez nem megoldható mivel a másik routerem ami sugározza a netet egy Upc-s Technicolor TC7200

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#40384) Gubek-Einste válasza Cry0 (#40383) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi-t könnyen megfekteti a torrent sok párhuzamos kapcsolata, ez is lehet az egyik ok.
Driver frissítés volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40385) Cry0 válasza Gubek-Einste (#40384) üzenetére


Cry0
őstag

Windows 7 nél tökéletesen működött nem mindig a cd-ről telepítettem a drivert

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#40386) Gubek-Einste válasza Cry0 (#40385) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd fel a weblapról a legfrissebbet, ha azzal sem lesz jó akkor keres rá a chipset gyártónál egy frissebbre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40387) Cry0 válasza Gubek-Einste (#40386) üzenetére


Cry0
őstag

Felmentem a tp-link oldalára majd a készüléknél megtaláltam a driveeket leszedtem a legfrisebbet egy iso fájl volt ezt daemon tools-al megnyitottam voltak benne külömböző vindows mappák de telepítő egyikbe se miért?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#40388) mezis válasza Cry0 (#40387) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem ennél a típusnál általában a gyári kezelő sw. volt a nyerő.

Én itt csak zip file-t látok, miféle iso-t találtál ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40389) Cry0 válasza mezis (#40388) üzenetére


Cry0
őstag

igen ezt is próbáltam vizsont windows 10-el nem működik :/
nem tudom én letöltöttem és egy iso fájl volt

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#40390) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne hozzátok ,hogy :
Adott egy Inviteles ZXHN H168N csoda router ami elvileg támogatja a 802.11n szabványt
illetve egy notebook ami még a 802.11ac szabványt is
viszon hiába van a kettő pár méter távolságban akkor is csak 54Mbps sebességet tudok kihozni belőle ,ami egy másolásnál kb olyan mint erdőtűzhöz a vízipisztoly.
Mit tehetek azért hogy végre legalább egy kulturált sebesség legyen elérhető?
Hol kezdjem a lassú kapcsolat okának a keresését?

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#40391) mezis válasza fulopmartin (#40390) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédokkal mi a helyzet ? ((InSSIDer, LinSSID, Acrylic WiFi scanner, WiFi Analyzer.)

Van a közelben más vezeték nélküli eszköz ? (billentyűzet, egér,...)

mezis

(#40392) fricc_ válasza Gubek-Einste (#40382) üzenetére


fricc_
tag

Az UniFi jó és szeressük, de a vezetőséget el kéne rettenteni, hogy lássák mennyibe kerülne mindez mondjuk cisco-ból, vagy másból :-)

Néztem a Cisco-t de nem derült ki számomra hogy melyik szériája tudja ugyan azt mint az UniFi.
Meg gondolom más cégnek is van jópénzért saját megoldása...

(#40393) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

a sötétben tapogatózok, így a segítséteket kérem.

Az utóbbi napokban fogja magát a 60mbit-es kábelnetem és egyszerűen szétkapcsol, tracert www.google.com-ra azt írja, hogy nem tudja a hostnevet feloldani. Kipróbáltam google dns-sel, ugyanúgy elszállt pár órával később. A router egy-egy ilyen leállásnál semmilyen hibát nem ír a logban (Asus RTN18U, gyári fw), a modemen is minden led világít, ahogy kell. Annyi változott a rendszeremben az utóbbi napokban, hogy bekerült egy Eaton Protection Station 800, amin keresztül megy a vonal: modem->ups->router, valamint a router és modem is backup aljzaton vannak. Tanácstalan vagyok, próbáltam már a ups-t kiiktatva, routert kiiktatva, de van hogy meggondolja magát és elszáll ugyanúgy. Invitellel ma beszéltem, most épp minden oké, ezért néznek rám értetlenül, de elvileg kiküldenek egy szerelőt, csak nem tudom ő mit fog csinálni, ha nem épp akkor hal le megint az egész.
A ups csak nem okozhatja, nem? (igazából egy telefonkábelt mellékeltek hozzá és a leírásában az áll, hogy telefonvonal vagy adsl internet védelmére van rajta a modem in és network out aljzat) Na meg rajta keresztül is mértem 60mbit/s sebességet, szóval nem hinné, hogy amiatt hal meg...legalábbis remélem.
Van ötletetek?

(#40394) mezis válasza n000rbi (#40393) üzenetére


mezis
nagyúr

Ne a Google-t zaklasd, hanem szolgáltatód DNS-eit, akár csak egyszerű ping-el.
Ha nincs válasz, akkor vagy a szolgáltatód a hunyó vagy a routered vagy a kábelezésed.
Ezek közül amit tudsz cserélj vagy iktasd ki (router).

Kábel, csatlakozók tesztje: ping 62.77.203.10 -t és közben "zaklatod" a kábeleket, csatlakozókat. Telefont is, UTP-t is.

mezis

(#40395) n000rbi válasza mezis (#40394) üzenetére


n000rbi
senior tag

Köszi, rápróbálok. Kihoznak ma egy cseremodemet is, kíváncsi vagyok használ-e valamit.

(#40396) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok nem tudom tud-e itt nekem valaki segíteni olyan godom vagy inkább kérdésem lenne hogy van egy upc-s Technicolor TC7200 ami sugározza a wifit illetve a legközelebbi képnek kábelen szolgálja a netet.Szobákal arréb van egy másik gépem amin eddig egy Tp-link Tl-wn722N wifi adapterem van ez viszont néha néha csak ugy random eldobja a netet és minap eszembe jutott hogy nekem van a szekrénybe egy Tp-link Tl-WN741ND routerem ezt szeretném beáállítani a wifi adapter helyére wi-fi vevőnek (valami wds bridging a neve) be is állítottam viszont később vettem észre hogy ugye a netet szolgáló routerből egy másik kábelnek kellene jönnie a másik routerbe de a 2 router messze van egymástól így ez a lépést kihagyva valahogy még megoldható vagy felejtsem el?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#40397) Gubek-Einste válasza Cry0 (#40396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem lehet megcsinálni de CFW alatt már elérhető lesz a kliens mód ami neked kellene.
WDS csak (gyakorlati tapasztalat alapján) két teljesen azonos eszköz (hardver és firmware) között működik rendesen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40398) Cry0 válasza Gubek-Einste (#40397) üzenetére


Cry0
őstag

és a cfw-t hogy lehet rátenni egy kis információt tudnál irni ?
Illetve ha ezt megcsinálom és össze tudom ezt hozni akkor mire számíthatok jobblesz a netem mint a tp-link tl-wn722n-es wifi adapterer ? Tp-Link Tl-Wn741nd

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#40399) krealon válasza Cry0 (#40398) üzenetére


krealon
Topikgazda

Itt mar tovirol hegyire ki lett vesezve a WDS tema. (CFW = Custom FirmWare, pledaul Gargoyle) Mi nem vilagos?

"jobblesz a netem mint a tp-link tl-wn722n-es wifi adapterer ? Tp-Link Tl-Wn741nd"

TL-WN722N-nel egyszerubb lenne az eleted. Azt csak be kell dugni es a meghajtoprogramot (driver) telepiteni.
Ha keves a terero, akkor tehetsz ra nagyobb antennat, illetve egy USB hosszabbitoval viszonylag konnyen talahatsz megfelelo veteli poziciot.

(#40400) mezis válasza Cry0 (#40396) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

Olvasd is a HSZ-eket, ne csak írd !

[link]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.