Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) user12 válasza liskatamas (#40879) üzenetére


user12
őstag

Szia,

Bár nekünk LG van, de a jelenség hasonló (és remélem a megoldás is).
Alapból bármikor át tudom küldeni a videot Play to menüvel, de ha Widi-vel szeretném megosztani a képet, már egy kis cselet kell eszközölni (nem tudom ez szoftverhiba-e vagy direkt így van csinálva).

1. a TV-n be kell lépni a Widi menüjébe (lásd illusztráció)
2. gépen el kell indítani a Widi szoftvert
3. a szoftver megtalálja a TV-t - ezzel egy időben a TV listájában is megjelenik a notebook
4. kész

Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#40952) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Kérdésem volna: Vetem egy ASUS Eee PC netbookhoz egy Tenda W311U+ USB Wifi sticket. De hiába 150MBit-esre írja, csak 72Mbit-el hajlandó csatlakozni akár egy méterre a routertől... A routerem egy ASUS RT-AC66U. Mit ronthatok el? A router 2.4Ghz-es Wifi-je Only N-re van állítva 40Mhz-en. Valamit még be kell állítanom, vagy ez csak ennyit tud?

(#40953) krealon válasza Szpisti (#40952) üzenetére


krealon
Topikgazda

Kb hany darab wifi router-t (Access Point-ot) latsz, amikor listazod az elerheto halozatokat a kliensen?

[ Szerkesztve ]

(#40954) Sotho válasza Gubek-Einste (#40937) üzenetére


Sotho
őstag

A kék az enyimé [link] Asszem szépen bedrótozim inkább. :D

[ Szerkesztve ]

(#40955) Gubek-Einste válasza Marrone5 (#40950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen gyenge jelszint mellett nem csoda, hogy ilyen alacsony az elért sebesség.
Nem lehet teljesen összehasonlítani az adaptereket, még azonos körülmények között sem, minden típusnak meg vannak a maga sajátosságai. Esetlegesen az adapter helyezgetése, USB hosszabbítóra tételével optimálisabb hely keresése talán hozhat javulást.

#40949 liskatamas
Sajnos erre a helyzetre nincsen olyan egyszerű megoldás mint amilyet szeretnél, sokkal egyszerűbb lenne elfogadni a kábel használatát.

#40954 Sotho
Ebben a helyzetben a kábelezés a legjobb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40956) laczy1987


laczy1987
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég sikerítettem egy hp elitebook 8440p típusú laptopot. Szépen rátelepítettem mindent amit kell (driverek, windows). A problémám annyi, hogy nem óhajtja bekapcsolni a wifit. Bekapcsológombjára rá is feküdhetek egész napra semmit nem csinál, gépen pedig azt írja hogy kapcsoljam be a rádiógombjával addig nem tud hálózatot keresni, progi pedig hogy tiltva van. Na, de helyzet az az , hogy nincs tiltva, gomb semmit nem csinál, gépen se tudom bekapcsolni, biosban engedélyezve van. Kártya típusának Intel® Centrino® Advanced-N 6200-t ismer fel a gép ezt is telepítette automatán ( szétkaptam a gépet rákerestem a számára tényleg ez jött ki). Az érdekes helyzet az az, hogy előtte ubuntu volt rajta amit futólag átnéztem és úgy rémlik, hogy ott ment a wifi (be-ki tudtam kapcsolni). Akinek van valami hasznos ötlete, hogy mit próbáljak még ki annak nagy köszi.

(#40957) Szpisti válasza krealon (#40953) üzenetére


Szpisti
addikt

A sajátomon kívül további hetet-nyolcat. De nem ugyanazon a csatornán...

[ Szerkesztve ]

(#40958) involver


involver
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok.

Kérdésem az lenne,hogy melyiket ajánljátok.

[link]

[link]

Az elsö AC-s...Számit ez valamit a lefedetségben?

(#40959) kali válasza involver (#40958) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router ajánlós témát itt találod; link
lefedettségben nem számít az ac, sebesség tekintetében van jelentősége, mert sokkal gyorsabb átvitelre képes az ac, mint az n szabványos kapcsolat.
a linkelt ac képes eszköz nem véletlenül olcsó, 5 GHz sávon csak 1*1:1 mimo képes - a leírásban olvasható 2*2 mimo csak a 2.4 GHz esetén igaz, de ez látható is a wifi sebességekből -, így kevésbé javasolt az ac típusok közül.
a tl-wr1043nd v2/3 csak 2.4 GHz n szabványos szórást tud, ha az úgy elég/megfelelő számodra, akkor jó lehet, amennyiben dual band n szabványos kell, úgy megnézheted a tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300 tapusokat - csak 5 GHz mimo képesség tekintetében van különbség, ami csak akkor mutatkozik meg, ha az ellenoldali eszközöd jobb, mint 2*2:2 mimo képességű 5 GHz sávon.
ac típusbők inkább csak a c5 és felette javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#40960) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Van egy wifi modem amit szeretnék kitiltani a gépem látóköréből. Létezik erre valami lehetőség?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40961) Szpisti válasza Rivaul (#40960) üzenetére


Szpisti
addikt

Egy rohadtnagy fémlap... :DDD

(#40962) robogos10


robogos10
aktív tag

sziasztok jelenleg melyik a legerősebb usb-s wifi vevő amit lehet kapni nálunk?
Vagy esetleg tudnátok ajánlani 2-3 fajtát ami valóban erős?

[ Szerkesztve ]

(#40963) Rivaul válasza Szpisti (#40961) üzenetére


Rivaul
addikt

Az fain ;]

Wifree-re akarok csatlakozni de random választ modemet ez a vacak és a 3-ból kettőn semmi se jön be. Azokat akarnám kizárni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40964) Gubek-Einste válasza robogos10 (#40962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus USB-N14, TP-Link 822N/8200ND ami jobbnak számít.

#40963 Rivaul
Ha van lehetőséged akkor BSSID alapján lehetne tiltani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40965) Rivaul válasza Gubek-Einste (#40964) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt nem tudom hogy s miként. És pl azt lehet fixálni hogy amire most csatlakozott és működik azt állandósítsam?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40966) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kérnék egy kis segítséget, mert nem tudom már mitévő legyek. Anyámnak van egy Lenovo S206-os laptopja, Win 8.1-el. Korábban már volt csatlakozva az itthoni wifinkre, csak routert cseréltem (erről pont pár napja írtam itt), az SSID ugyanaz, de persze próbáltam előtte elfelejtetni vele a hálózatot. A gond az, hogy nincs internet. Próbál csatlakozni, de csak azt írja, hogy korlátozott. Hálózati és megosztási központban: Nincs internetkapcsolat. IP címet kap, átjáró, minden ok. Ami fura, hogy a hálózat típusánál (ahol Otthoni hálózatnak kéne lennie) az van, hogy Unidentified Network. alatta Nyilvános hálózat. Nem tudom, hogy a fenébe lehet megváltoztatni Otthonira, másrészt meg hogy miért nem tudja azonosítani? Van ötletetek?

(#40967) mezis válasza Gabesz87 (#40966) üzenetére


mezis
nagyúr

"próbáltam előtte elfelejtetni vele a hálózatot"

Sikerült is eltávolítani a WiFi-s kapcsolatot ? :F

mezis

(#40968) Gabesz87 válasza mezis (#40967) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezt hogy érted? Hát amikor rákattintottam a wifi jelre, ott voltak a hálózatok, jobb klikk a miénkre, és hálózat elfelejtése. Aztán meg csatlakozás.

(#40969) mezis válasza Gabesz87 (#40968) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez semmit sem változtatott a Win emlékeiben. ELTÁVOLÍTANi kell a WiFi kapcsolatokból. Valahol a Vezérlőpult - Hálózatok - ...... vonalon.
(Ugyanis nagyon hűséges: ha már egyszer "összeboronáltad" egy MAC address-el, akkor attól el nem válna.)

mezis

(#40970) mezis válasza Rivaul (#40960) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#40971) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#40966) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami fura, hogy a hálózat típusánál (ahol Otthoni hálózatnak kéne lennie) az van, hogy Unidentified Network. alatta Nyilvános hálózat. Nem tudom, hogy a fenébe lehet megváltoztatni Otthonira, másrészt meg hogy miért nem tudja azonosítani?
Mivel egy új router van használatban így ő maga nem tudja eldönteni, hogy mi is legyen, ha rákattintasz akkor meg tudod változtatni, hogy mi legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40972) Gabesz87 válasza mezis (#40969) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szerintem már megtettem, igaz nem ott, hanem a Win8-as jobb oldali beállítások menüjében, a Gépházban, Hálózaton belül kapcsolatoknál. Ott volt kétszer is, kitöröltem mind a kettőt. Szóval szerintem ezzel már nincs gond. Bár most már mindegy, mert tegnap nem sikerült megoldani, ma meg már nem lesz nálam a gép. Csak remélni tudom, hogy otthon anyáméknál gond nélkül működik, mint eddig (elmondása szerint nem volt baja még múlt héten otthon, szóval csak nálam volt ez a sz..ás)

(#40971) Gubek-Einste:: láttál már Win 8-at? Win7-nél igen, ez így tök egyszerűen működött, rákattintottam, és feljött egy ablak, hogy milyen típusra akarom beállítani a hálózatot. 8-nál ez nem működik! Nem lehet rákattintani, megváltoztatni ott helyben.

[ Szerkesztve ]

(#40973) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Pár hetes kínlódás után szeretnél segítséget kérni. Lenne egy TP-Link WR841N típusú router, V8 hardver, legújabb firmware. Példásan működik két éve semmi gond, családot kiszolgálja. A problémák a windows 10-el jöttek, van egy Lenovo G780-as laptopom, Brosdcom 4313 bgn adapterrel (PCI\VEN_14E4&DEV_4727&CC_0280). Annyi a gond, hogy szépen megy a wifi, aztán elkezd szakadozni, és elmegy a kapcsolat. Bontom a kapcsolatot, újracsatlakozom, akkor megint jó egy darabig. Munkahelyem régebbi TP-Link routerével tökéletesen működik a laptop. Próbáltam a legújabb 7.35-ös Broadcom drivert ráerőltetni a laptopra, bár windows szerint nem kompatibilis. Nem szakadozott, viszont torrent közben kékhalálok jöttek, szóval leszedtem a drivert. Most megint ott tartok, hogy elmegy a kapcsolat, csak az újracsatlakozás segít. Fórumokon keresve más is panaszkodott, régebbi driver használatát javasolták...Próbáltam több kompatibilis driver verziót, semmi... A család minden eszköze, telefonok, laptopok tökéletesen működik a routerrel, ahogy az én laptopom is szépen dolgozik a munkahelyivel.
Úgy gondolom nagy probléma nem lehet, valami beállítási bibi.. Csatornát arrébb tettem, mást nem piszkáltam. Ha a leírásom alapján egy hozzáértőnek lenne ötlete, mit érdemes átállítani, örülnék a segítségnek. Köszönöm :)

(#40974) mezis válasza Zoli bácsi (#40973) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#40975) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv!

Az mitől lehet, hogy változó időközönként megszakad az internetkapcsolatom, routertől függetlenül? A laptop azt jelzi hogy van internet, de mégsincs, az internetes játékok is bontják a kapcsolatot :/

Tekmen

(#40976) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!
szeretnék venni egy usb s wifi adaptert ami 150Mb/s es, és az lenne a kérdésem, hogyha alá engedek egy 100 megabites netet (8,2 es letöltéssel) bírni fogja egy ilyen kütyü? hozza ezt a 8,2 es sebességet?

(#40977) Zoli bácsi válasza mezis (#40974) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Leszedtem az InSSIDer, és a Acrylic WiFi analyzer programokat.... Hogyan tovább?

Szerk: Eldobta a kapcsolatot szokás szerint a laptop, kiírta hogy a kapcsolat korlátozott. Mondom most elindítom az Acrylic programját....erre visszajött az internet, eltűnt a sárga felkiáltójel a wifi ikonról.... :F

[ Szerkesztve ]

(#40978) Szpisti válasza gigollo (#40976) üzenetére


Szpisti
addikt

Vettem egy ilyet a netbokomba és 150Mbit/s-el csatlakozik, kiváló térerővel, 1 méterre a routertől a speedtest.net-el 25Mbit/s letöltést mérek, pedig 120Mbit-es a netem... Ez van... :(

Bocsi, most nézem az asztali gépen, és ott se megy a net gyorsabban most... Valami van a T-nél...

[ Szerkesztve ]

(#40979) Gubek-Einste válasza gigollo (#40976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #40978 Szpisti

Egy N150-es linken kb 40-50 Mbps az ami valósan átvihető, a többi a kapcsolat feltartási körítés.
A teljes sebességet wifi nem lehet átvinni ezzel a párossal, a router és egy N300-as adapter párossal kb 80-100 Mbps-re lehet számítani.
Valamint jó lenne az ITT ajánlott programokból az egyikkel csinálni egy környezeti feltérképezést és egy képenyő mentés berakást.

#40977 Zoli bácsi
2,4 GHz Channels-ről kellene egy képernyő mentés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40980) Szpisti válasza Gubek-Einste (#40979) üzenetére


Szpisti
addikt

Csináltam az asztali gépről egy ilyet:

(#40981) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

(#40982) Gubek-Einste válasza Szpisti (#40980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közepesen terhelt a környezet de viszont eléggé egyenletesen így csatorna állítgatás nem fog nagy javulást okozni.

#4098) Zoli bácsi
Csak gyenge zavar van így ez nem fog gondot okozni.
Tedd át a használt csatornát 1-11 közé mert a 12-13 szokott gondot okozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40983) Zoli bácsi válasza Gubek-Einste (#40982) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm, átteszem, de nem hinném hogy ez lesz a gond, próbálgattam már a csatornákat. Eddig semmi gond nem volt a hálózattal, ez a Broadcom kártya és a windows 10 valahogy nem viselik el egymást. Ráerőltettem egy friss drivert a kártyára, azonnal megszűntek a szakadozások. Jelezte a windows hogy nem kompatibilis a driver, jöttek is a kékhalálok..... :)

(#40984) Gubek-Einste válasza Zoli bácsi (#40983) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az új Windows verzió miatt lehetnek driver gondok, talán néhány hét múlva már lesz rendes verzió is belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40986) robogos10


robogos10
aktív tag

házilag usb-s wifi vevőt mivel lehetne kicsit megtuningolni? :)

(#40987) Rivaul válasza robogos10 (#40986) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha van antennája akkor számos dologgal, ha nincs akkor nehezebb a dolog. Én pl sörös dobozból és kis réz szálból kifejezetten jót tudtam erősíteni a vételen anno mikor albérleteztem és kolesz volt a közelbe :D Kis segítség a dologhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40988) gigollo válasza Gubek-Einste (#40979) üzenetére


gigollo
tag

Köszi a válaszokat srácok!
akkor mindenképpen valami 300 assal kellene probálkoznom abból is a jobb fajtával. hmmm...

(#40989) pimmi


pimmi
senior tag

egy olyan kérdésem lenne ha van egy wifi repeater, vagy router, amin van lan port is akkor ha az vesz gyenge jelet, a lanon jó lesz a jel, vagy ugyanolyan gyenge mintha wifin adná le, hogy is van ez? köszi

(#40990) Gubek-Einste válasza pimmi (#40989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak azt a sebességet tudja tovább adni LAN irányba is amilyet wifi-n tud mivel a kommunikáció ugyan úgy wifi irányba megy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40991) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok.

Az otthoni wifimet hogyan tudnám elérni laptopról a kb 500 méterre levő melóhelyről? Gondolom olcsón sehogy.. :) Abszolút nem vagyok otthon sajnos az ilyen hálózatos témákban. Milyen eszközt kellene venni otthonra illetve a laptophoz? Szabad rálátás nincs, vannak magas fák, meg házak. Otthon az utcasarkon, melóhely az utca másik sarkán túl 50-100 méterrel. Összesen 500m maps szerint a távolság.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#40992) mezis válasza zsiz (#40991) üzenetére


mezis
nagyúr

Építesz olyan magas tornyokat, hogy legyen közvetlen rálátás. Vagy lufival, drónokkal oldod meg a közvetlen rálátást. Esetleg kunhalmokal. :DDD

mezis

(#40993) Rivaul válasza zsiz (#40991) üzenetére


Rivaul
addikt

Kb annyiból tudod megvalósítani a kapcsolatot mint ha a köv 5 évbe fizetnél valami mobilnettért. És kényelmes se lenne...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40994) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm a múltkori segítségeket, most úgy néz ki megvan a gond a szakadozó kapcsolatra. User error, de leírom, más ne járjon így. Szóval az asztali gépből gariztatni van az alaplap hetek óta. Ezért az itthon nem is nagyon használt laptopot feltettem a számítógépasztalra, rákötöttem a nagy monitort, az egeret, billentyűzetet, és szinte asztali gépként használtam. És igen, a router az asztalon van, tehát a laptop és a router között 30-50cm távolság van. Hetek óta én marha drivereket cserélgetek, állítom át a beállításokat, routeren cserélgetek firmware-t...
Este lehúztam a kábelokat, mert valamit meg akartam nézni még a neten, és az ölembe vettem a laptopot (Nem szép dolog, de az ágyban). Jó volt a net, nem lassult, nem szakadt. ekkor esett le, hogy valószínűleg az a baj, hogy pár tíz centire van a router a laptophoz...... Nem tudtam hogy ez is baj lehet, de ezek szerint igen.
:W :W
:R

(#40995) mezis válasza Zoli bácsi (#40994) üzenetére


mezis
nagyúr

Hja kérem, az elektroszmog láthatatlan, de attól még van !

mezis

(#40996) Ateszpapa válasza zsiz (#40991) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Teamviewer
Ha bekapcsolva hagyod az otthoni géped, akkor arra csatlakozva elérheted a routered is.

(#40997) zsiz


zsiz
őstag

köszi a válaszokat, gondoltam hogy drága lenne :) teamwiever nem jó, ahhoz is kéne net és pont az a baj hogy az nincs. régen használtam mivel a suliból nem lehetett pókerezni, de teamwiveren keresztül megoldottam ;]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#40998) Gubek-Einste válasza Zoli bácsi (#40994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha egymás mellett vannak az eszközök akkor miért nem kábelen használod a laptopot?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40999) Zoli bácsi válasza Gubek-Einste (#40998) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Most már kábelen van. :)
Egyébként eszembe nem jutott volna, mert laptophoz egeret, néha billentyűzetet csatlakoztattam, de LAN kábelt soha...... :)

(#41000) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

A következö problemaban kernem a segitsegeteket:

A wifi routertöl, a haz egyik tavolabbi pontjaba szeretnem a netet eljuttatni. Vettem par honapja egy netgear ex6100 wifi extendert, ami szepen teszi a dolgat, de sajnos a vastag falak es a tavolsag miatt gyakran belassul vagy megall a net kis idöre. Ezen szeretnek javitani.

Kineztem a netgeartöl powerline eszközt erre a celra. Itt jön a kerdes, ahol elakadtam:

1. Meg tudja valaki mondani, mi a különbseg az XAVB5622 es az XAVB5602 modell között? :F Arban közel egyenlök.

2. Arra gondoltam, hogy a fenti kettö eszköz valamelyiket valasztom es az egyikbe ertelemszerüen megy a router kabele, a masikba, meg a haz tavoli pontjan, bedugom a mar meglevö EX6100 wifi extenderemet, utp kabellel összekötöm a powerline eszközzel es igy szepen meg van oldva a wifi. Szerintetek ez jo megoldas vagy vegyem inkabb az XWNB5602 powerline cuccost, aminek az egyik vege wifi adokent szolgal automatikusan? Ez ugye dragabb is, mint a masik kettö es mivel a wifi extenderem mar megvan, azt sem szeretnem kidobni :( .
Azon gondolkoztam viszont, hogy ha itt powerline+utp kabel+wifi extendereket vegyitek, akkor lehet nem lesz stabil, vagy bizonytalan lesz esetleg a kapcsolat stb....
Mit gondoltok? Ugyan olyan jol es stabilan fog müködni a powerline eszköz+meglevö wifi extenderem összekapcsolva, mintha az utobbi wifis vegü powerline szközt vennem? (99% ban csak netre kell, semmi egyeb extra halaozati dologra. Az viszont fontos lenne, hogy stabil legyen)

Köszi elöre is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.