Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Szten Márs válasza Amper (#750) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kössz a tippet, hnapra behozatom a telepítő cd-ket :R (egy irodába bütykölök, szivességből, ingyen, olyat amihez iszonyat mód nem értek, szóval tökéletes :D )

(#752) lacam


lacam
aktív tag

Senki nem tudja a válasz a kérdésemre? :U
Sajnos anyagilag nem állok úgy, hogy a legmodernebb wlan eszközöket megvehessem, ezért próbálkozom ilyen megoldásokkal, nem a legszebb tudom jól...de addíg ebbe sem merek beleugrani, amíg azt nem mondjátok, hogy működhet a dolog.
Minden gépben 1-1 wlan kártya (vagy wlan usb adapter) és 1-2(-3-4) fal a gépek között, így sikerülhet ''hálójátéknyi'' sávszél megtartása ilyen ''olcsó'' eszközökkel, egyáltalán sikerülhet 4-5 gép összehozása?


Üdv

(#753) gabx76 válasza lacam (#752) üzenetére


gabx76
senior tag

Pedig SZVSZ szükséged lesz AP-ra. Annyire nam vészes az áruk - itt PH-n is lehet kapni használtan.

(#754) sekli válasza lacam (#752) üzenetére


sekli
addikt

A két notinak is látni kell egymást AP nélkül. akkor szvsz a többi gépnek is...

(#755) lacam


lacam
aktív tag

Huh, még bizonytalanabbá tettetek! :U

(#756) rdi válasza sekli (#754) üzenetére


rdi
veterán

És ad hoc hálózatban hány gép láthatja egymást? Vagy kell egy szervergép ?

Fej! Tor! Potroh!

(#757) gabx76 válasza rdi (#756) üzenetére


gabx76
senior tag

Elméletileg több is láthatja egymást, gyakorlatilag nem ennyire egyszerű a helyzet. Node-okra, csomópontokra van szükség e megfelelő működéshez.
Szerintem túl macerás.

(#758) golyani


golyani
addikt

hali.

2 gép között szeretnék ADSL-t megosztani.
elolvastam a HOC-on egy cikket mi szerint nekem kell egy WiFi router és egy WiFi kártya.
ki mit ajánl? Belkin? Linksys?esetleg D-Link?
illetve hogy mire kellene figyelnem.

[Szerkesztve]

(#759) LordX válasza golyani (#758) üzenetére


LordX
veterán

Ha nincs extra igényed (vasbeton fal, 3 km, nyomtató-/ftp-/sambaszerver, BT kliens, stb) akkor tök mindegy, mit veszel.

[Szerkesztve]

(#760) golyani válasza LordX (#759) üzenetére


golyani
addikt

magyarul mindenből a legolcsóbb...
nincs igény.... esetleg egy nyomtató megosztás beleférhet... :U
de akkor az hogy oldódik meg ha a nyomtató a gépemre van dugva gépem meg crossal a routerre??

és akkor így meg a lányc h:
ADSL-Modem-Router-gépek/nyomtató?

(#761) LordX válasza golyani (#760) üzenetére


LordX
veterán

Vannak routerek, amin van USB port. Innen csak szoftver kérdése, hogy milyen USBs cuccot használsz rajta. Ha a routeren Linux is fut (pl. ASUS wl500gP), akkor csak az nem megy még rajta, amit még nem írtak meg a világban úgy amblokk, nem pedig csak a gyártó által támogatott cuccokra korlátozottan.

(#762) gabx76 válasza golyani (#760) üzenetére


gabx76
senior tag

Az csak akkor műx, ha a géped be van kapcsolva.
Egyszerűbb a router-be dugni. (márha olyan...)

(#763) golyani


golyani
addikt

nah asszem Belkin F5D7230 lesz corában 15 ezer.
és egy Belkin F5D7000-es kártya a másik gépbe, van itthon home made cross kábelem is...
a kártya 8 ezer körül mozog.

vélemény? más ajánlat?



[Szerkesztve]

(#764) gabx76 válasza golyani (#763) üzenetére


gabx76
senior tag

Belkint nem ismerem. Esetleg Linksys?

(#765) golyani válasza gabx76 (#764) üzenetére


golyani
addikt

azonos tudás mellett drágább szvsz.
linksys-ben ezt néztem: WRT54G

(#766) tildy


tildy
nagyúr

Vettem ebayen (100%os usertől) egy ilyet:
[kép]
Azonban sehgoy sem tudom üzembehelyezni.
Rádugtam a kábelmodemből kijövő kábelt, néha halványan felvillan az active led, de ennyi.
De próbáltam máshogy is:

A leírásban ez van, a manual confignal:
1. start your computer . connect an ethernat cable between your computer and the wireles acces point.
Ezt megtettem, összedugram az egyik géppel
2. make sure your wires station is set to same subnet mask as the wireless access point, ie. 192.168.1.12
Na most lehet én értettem félre, de beállítottam a gépet erre az ipre
3. start your webbrowser . in the adress box, enter the following:
http://192.168.1.24
Na erre nem hoz fel semmit!!
Mi a picsát rontok el?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#767) gabx76 válasza golyani (#765) üzenetére


gabx76
senior tag

Igen, az elég jó. De ha jól tudom a gl még jobb. Az ára - hmmm, attól függ honnan... :)

(#768) gabx76 válasza tildy (#766) üzenetére


gabx76
senior tag

Resettel próbálkoztál?
(Gondolom igen, de azért megkérdezem...)

Ha azt az ip-t állítottad be akkor ok. Gateway-nak meg a 24-est kell, és utána lehet próbálkozni.
A kábelcsatlakozást jelző led sem világít?

[Szerkesztve]

(#769) golyani válasza tildy (#766) üzenetére


golyani
addikt

cross kábel vagy sima??

(#770) tildy válasza gabx76 (#768) üzenetére


tildy
nagyúr

Minden led világít, kivéve a wlan active.
Gatewaynek nem a 240est állítottam be , hanem semmit de de kipróbálom. (előbb rosszul írtam, szóval http://192.168.1.240 az access point elérhetősége)
resettel próbálkoztam.
Sima (nem crosslink) kábel.

Na ezt msot nem értem. Próbáltam úgy is, hogy a gépen semmi nem volt az ip-nel beíllitva (se a dns, se a gateway) . Úgy sem ment:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#771) gabx76 válasza tildy (#770) üzenetére


gabx76
senior tag

ha semmit nem állítottál be, nem is szabad mennie - ui mivel a direkt IP csak úgy működik. Amúgy lehet, hogy DHCP-vel jobban járnál.

Jó, most látom, hogy DHCP-t próbáltad.

WLAN-on sem megy? (Én pl. sosem használtam vezetéket, még a firmware-frissítés is wireless történt - rá is csakpam utána a kezemre, hogy ejnye! :) )


[Szerkesztve]

(#772) tildy válasza gabx76 (#771) üzenetére


tildy
nagyúr

Így próbáltam:
[kép]
Meg úgy is, hogy automatikus lekérés:( Úgy sem ment:(

Mármint hogy Wlanon sem megy? Hogy látja-e másik gép a wlanját? Nem:( PEdig ready wlan, azt írja ki.


JA egyébként longhsine wireless 802.11g access point, lcs-WA5-30 a típus.
És ha bedugom a kábelt, észreveszi, hogy bedugtam, jelzi a led is, hogy link, 100m , full duplex.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#773) gabx76 válasza tildy (#772) üzenetére


gabx76
senior tag

Ez így rendben van, bár én DNS-hez azt szoktam beírni, amit az ISP megad. Működnie kellene...

Lehet, hogy az nem is kell.

[Szerkesztve]

(#774) DLDKox válasza tildy (#766) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Próbáld kiresetelni de ne csak 1 másodpercre nyomd a reset gombot mert van hogy olyankor csak újra indul az eszköz. Nyomd vagy 5-10 másodpercig és utána próbálkozz újra.
A lényeg hogy ha fix ip címet írsz be pl a példád alapján 192.168.1.12 akkor az alhálózati maszk 255.255.255.0 az átjáró pedig 192.168.1.240 és a dns is ugyanez legyen. Majd ez után mindenképpen el kéne hogy érd az eszközt 1 expolreben. Ha mégse jön össze akkor nézd meg az eszköz alját mert általában itt is feljegyzik az alap ip-t amin előrhető lenne.

Remélem sikerülni fog.

üdv


Látom közben pont leírtad a beállításokat nekem úgy tünik mindent jól csinálsz. Próbáld meg csak a resetet hosszabb ideig nyomni vagy esetleg kicserélni a patch kábelt hátha crossal kommunikál.

[Szerkesztve]

(#775) tildy válasza DLDKox (#774) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem jött össze, és félek valamit én rontok el.
Tehát pl. a nagy gépet levettem hálóról.
Felraktam rá kábelen az eszközt. Ekkor a nagy gépen beállítottam az előbb leírtakat. És nem értem el a nagy gépről azt az ipt.
Próbáltam úgyis, hogy eleve kábelmodem után kötöttem, és a wifis laptopnak hagytam, hogy automatikusan kérje le az ipt.
Reseteltem is, és nem megy.:( Lehet valaki olyan kéne, aki nem életében először lát (konfigurálás terén) access pointot.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#776) htoms válasza tildy (#775) üzenetére


htoms
tag

msn-en segitek. felvettelek.

(#777) golyani válasza tildy (#770) üzenetére


golyani
addikt

HOC-on van cikk miszerint cross kábel kell a router és gép közé sztem ez lehet a baj.

[link]

[Szerkesztve]

(#778) And válasza golyani (#777) üzenetére


And
veterán

Ez szerintem általánosan nem igaz (pár routerem / AP-m volt, de mindegyik patch-kábelen csatlakozott). Egyébként is, a LAN-kártyán a vivőt jelző led (ha van) ill. a router LAN-forgalmát jelző ledje sem világít, ha gond van a fizikai kapcsolattal.
#770: Tudom, hogy ez jelenleg nem segít, de a webes konfig-felületet az IP-címén a DNS- és alapértelmezett átjáró beállítása nélkül is el kell érned, ha egyébként más gond nincs.

[Szerkesztve]

(#779) gabx76 válasza And (#778) üzenetére


gabx76
senior tag

Valóban, ezeknél az újabb eszközöknél nem nagyon van jelentősége, hogy milyen a kábel.

(#780) htoms válasza And (#778) üzenetére


htoms
tag

igen ezen a velemenyen vagyok en is. Eppen kuzdunk vele. Van rajta egy kapcsolo cross meg egyenes valto. Es egyenes kabellel csak akkor vilagit a led ha cross-ra van kapcsolva :D nah ez ahol most elakadtam. :F Korbenezek mi lehet. :U

(#781) tildy válasza golyani (#777) üzenetére


tildy
nagyúr

Ehh hatuljan van egy kapcsolo... A poen ha a gepemmel osszekotom, akkor II allasban cross kabelnel veszi eszre, hogy van rajta lan, X allasban meg sima kabellel... Ki erti ezt :F :F Probalkozunk...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#782) And válasza tildy (#781) üzenetére


And
veterán

A tiéd az LCS-WA5-35 típus? Mert ha az, akkor érdekes, hogy szinte lehetetlen róla adatlapot felhajtani, itt viszont másik default IP-t említenek: [link].
Mod: legalábbis kinézetre nagyon hasonló, igaz a -30 -as is ;).

[Szerkesztve]

(#783) golyani válasza And (#778) üzenetére


golyani
addikt

magyarul ha les za fennt említet belkin mind1 milyen a kábel?
vagy adnak hozzá vmilyet? mert nekem csak 5 v 10 m coss va nitthon így azt is venni kellesz...

és te melyik gyártót ajánlod?

(#784) htoms válasza And (#782) üzenetére


htoms
tag

Az a helyzet hogy az SSID-t sem broadcastolja. Neztem en is az altalad belinkelt oldalt. Az ove a 30-as elvileg 240 -es ip-vel. Viszont mivel nem latjuk az SSID-jet sem igy gyanitom nem mennek a gyari bellitasok. Ami plane gynus hogy 2 reset utan sem.

(#785) htoms


htoms
tag

Jah es angol leiras tulajdonkeppen nincs is :D nem talalok neten. Mar turom fel oraja, de semmi user review angolul. Csak dajcse van abbol meg egy kukkot nem ertek.

(#786) tildy válasza htoms (#785) üzenetére


tildy
nagyúr

ha jol tudom, tan a deutche telecom adogatta adsles ugyfeleknek, de tevedhetek en is...Csak mintha valahonnet ez remlene

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#787) And válasza golyani (#783) üzenetére


And
veterán

Valamilyen kábelt a dobozos verziókhoz azért adnak, általában egy rövid patchkábelt. Gyártóhoz ugyanazt tudnám írni, amit LordX a #759-ben. Nekem a Linksys bevált, de ez nyilván egyéni szoc. probléma :).
#784: Az már valóban érdekes, már ha a default beállítás szerint a broadcast be van kapcsolva.
(Kicsit más, de valamennyire ehhez kapcsolódó történet: visszakerült hozzám egy Asus WL300g AP, amit anno egy másikra cseréltem. De kliensnek akarták használni, és mivel olyat gyárilag nem tud, felraktm rá a DD-WRT -t. Be lett konfigolva, működött. Majd hálózati átalakítások miatt hozzá akartak férni (talán már az IP-jét sem tudták), és kiresetelték. Onnantól nem volt elérhető a gyári IP-jén. A boot megtörtént, a LAN led a bedugott kábelnél világított / villogott, de se ping, se web.. Beleflesseltem ismét a WRT-t, de ugyanaz. Már vagy két órája küzdöttem vele, de a többszöri hosszú reset sem segített. Csak úgy volt hajlandó megjavulni, hogy egy isteni szikra hatására az eredeti Asus-firmware -t írtam vissza bele. Innentől jó volt, ismét felraktam rá a DD-WRT -t, és akkor már az is ment. Nem tudom az okát, de ilyesmire nem gondoltam volna.)

(#788) htoms


htoms
tag

Odaig jutottunk hogy holnap megnezem eloben a cuccot. Kiderult, hogy kb 1 km-re vagyunk egymastol. Valami gebasz lesz mert mint emlitettem se SSID se semmi mar tobbszori reset utan sem. Megnezzuk majd a firmware upgrade/downgrade-t is de kitudja milyen apps-ot talalunk hozza es nulla infoval a router parametereirol ez nem lesz 1szeru.

(#789) gabx76 válasza htoms (#788) üzenetére


gabx76
senior tag

Pingelni próbáltátok?

(#790) htoms válasza gabx76 (#789) üzenetére


htoms
tag

:) termeszetesen

De minekutan lovesunk nincs meg a tartomanyarol sem igy nehezkes volt kicsit.
A gyari egyertelmuen nem megy.

[Szerkesztve]

(#791) jozef78 válasza tildy (#786) üzenetére


jozef78
csendes tag

Nekem egy cisco ap-m van.Sokat szoptam vele amíg rájöttem hogy a reset csak úgy jön össze nála ha lehúzok róla mindent nyomom a reset gombot kb 40mp-ig és még mielőtt elengedném rádugom az áramot.Na akkor várni kell mert egy darabig semmit nem csinál.
Aztán feléled és az alapbeállításokkal már dugom is rá az adsl modemre és megy a net.
Kábelt nem használok hozzá simán a wlan kártyáról konfigolom.

(#792) tildy válasza htoms (#790) üzenetére


tildy
nagyúr

Basszus , elaludtam, mint a pinty. Délután 4 lesz majd belőle.
Infómorzsák az eladótól:
''Hello,

I am so sorry, I can't. Somebody else configured the acess point for. I am not familiar with it
at all.

Nice wishes''
Nem vagyunk előrébb:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#793) rdi válasza htoms (#790) üzenetére


rdi
veterán

Szia, semmilyen saját beállító programja nincs? Egyből webes felületen kell belépni?

Fej! Tor! Potroh!

(#794) gabx76 válasza tildy (#792) üzenetére


gabx76
senior tag

Ez kedves... :(
Nem tudná megkérdezni attól, aki beállította?

(#795) htoms válasza tildy (#792) üzenetére


htoms
tag

őő én is :D most keltem fel.

ellenben így nem megyek sehova.

(#796) tildy


tildy
nagyúr

192.168.2.240 -re volt alapból állítva. A webes felület végre már ment....
Szóval a webes elérés már megy....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#797) tildy


tildy
nagyúr

Hehe:)
Wlanrol vagyok, jipppi:))
Szuper:)
Bovebben majd htoms:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#798) battag


battag
aktív tag

Sziasztok!

Röviden: Hogyan tudnám a vezeték nélküli hálózat jelerősségét növelni?
Hosszabban: Van egy ''b''-s X-micro routerem. Eddig egy Corega, szintén ''b''-s wifi kártyám volt külső antennával ([link]). A kapcsolat mindig ''Kiváló'' volt. Namost ez valamiért tönkrement (lásd itt a problémát: [link]).
Ma vettem ehelyett egy Linksys WUSB54GS USB Wifi adaptert ([link]). Namost a gondom az, hogy most a kapcsolat erőssége a ''Rossz'' és a ''Nagyon jó'' között ingadozik, sosem lesz ''Kíváló''. Érezhetően lassabb is. A gépet, természetesen nem vittem máshová... A routerig a ping kb 2 ms... Kérdésem tehát az, hogy valamit tudok-e állítani a routerben, amivel a jelerősséget tudnám növelni? Már próbáltam a sebességet csökkenteni (egészen 2mbit-ig) de az nem használt.
Sajnos nem nagyon vágom, hogy hogy lehetne, eddig nem volt ilyen gondom, ezért itt:[link] és itt:[link] meg tudjátok nézni, hogy miket tudok állítani a Routerben.
Előre is köszi minden segítséget!

BattaG

[Szerkesztve]

(#799) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag

Nem tudom, befér-e ebbe a topicba, de hátha:
Olyan SDIO WLAN kártyát keresek, ami rendelkezik saját memóriával. A legtutibb az lenne, ha létezne microSD-vel bővíthető SDIO WLAN. Van ilyen? Látott valaki ilyet? Kapható itthon?

42

(#800) shev7 válasza battag (#798) üzenetére


shev7
veterán

masik csatornat akkor ezek szerint probaltad. Bar az nem okozhatja az ujraindulast.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.