Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) tildy


tildy
nagyúr

Segítség nekem senki?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#252) supesz válasza shev7 (#250) üzenetére


supesz
aktív tag

Hát ezaz! Én is kliensmódba állítottam. Egyszerűen vezetéknélküli jelfogonak szeretném használni, de nem működik. Lehet, hogy rossz az eszköz. A többi funkciója remekül működik. A beállítások is stimmelnek. Elvileg ugyanúgy kellene konfigurálni, mint egy vez.nélküli hálókarit. Ez egy D-Link 2000AP+ ennél speciel meg kell adni, a távoli eszköz (a jeladó) MAC címét, de ez is ismert szóval... :F
Az mondjuk baj, hogy nem ismerem a végeredményt, nem tudom, hogy mit kell látnom, amikor jól működik az eszköz.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#253) Chili7


Chili7
őstag

Hogyan lehet az ap-t konfigurálni? Weben vagy programmal, mindegy!

(#254) supesz válasza Chili7 (#253) üzenetére


supesz
aktív tag

a menedzselhető hálózati eszközöknek be van állítva egy IP. ezt az IP-t megtalálod a doksijában (192.168.0.50 v. 192.168.1.250). ez gyártó specifikus. beírod az IP-t a böngésző címsorába. ekkor feldob egy párbeszédpanelt (ismerős lesz). kitöltöd, ahogy kell. aztán konfigurálhatsz kedvedre.
az induláshoz általában a doksiban benne van minden. internetről tudsz letölteni mindegyikhez, ha nem kaptál nyomtatottat.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#255) Chili7 válasza supesz (#254) üzenetére


Chili7
őstag

Az oldal nem megjeleníthető! :F (192.168.2.25) :F

(#256) shev7 válasza Chili7 (#255) üzenetére


shev7
veterán

es a gepednek mi az ipcime?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#257) Chili7 válasza shev7 (#256) üzenetére


Chili7
őstag

192.168.2.180
az létezik, hogy wlan kártyának meg 192.168.2.183?

(#258) supesz válasza Chili7 (#255) üzenetére


supesz
aktív tag

ez van beleírva a kiskönyvébe? akkor reseteld (dugd be a konnektorba, és húzd ki az UTP-t). Nyomd be a reset gombot 5-10 secre. És most próbáld meg újra a difolt IP-t beírni a böngészőbe. Ennek muszály működnie (ja és el ne feledd a háókártyád IP címét beállítani ugyan abba a tartományba).

például, ha: az AP difolt IP-je a 192.168.2.25, akkor a hálókari IP-je statikusan 192.168.2.57 (az utolsó opcionális 2-255 között bármi kivéve a 25-öst, az ugye foglalt).

Mennie kell.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#259) rdi válasza Chili7 (#257) üzenetére


rdi
veterán

vezetékesen ha csatlakozol hozzá, akkor a saját programjával tudod beállítani. Akkor adsz neki IP-ét és tudod weben konfigurálni.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#260) Chili7 válasza supesz (#258) üzenetére


Chili7
őstag

Itt, és így kell beállítani a hálókarit statikusan? {ide most linkeltem volna valamit, de sem a képfeltöltés.hu sem az extra.hu sem a tar.hu nem műxik}
Szónala ''helyi kapcsolat''/ tulajdonságok / TCP/IP protokoll tulajdonságainál kell beírni?

Mert úgy már próbáltam, de nem megy!
Kezdjük azzal, hogy amikor beírom a böngészőbe az ip-t, akkor minek mivel kell hogy össze legyen dugva?

Közben eszembe jut, hogy ennek már nem valószínű, hogy a defaultja van meg, mert egy SSID már be volt rajta állítva! A wlan kari észrevette azt a biz hálózatot. Az ap csomagolása nyitva volt!
Szal ezzel a ssid-el tudok is netelni, de az nem titkosított. Így nem maradhat.
Ezek szerint a meglévő ssid használata közben meg tudnám valhogy nézni az ap ip címét?

(#261) Chili7 válasza rdi (#259) üzenetére


Chili7
őstag

Vezetékesen hogy?
PC UTP-je > AP LAN portja?
Mert úgy sem megy! Akkor azt írja, hogy nincs login!

(#262) kolnay válasza shev7 (#245) üzenetére


kolnay
senior tag

igen, akkor is.

Tyűű, de meleg van!

(#263) kolnay


kolnay
senior tag

Ez most félig off lessz:
Szerintetek melyik a jobb kapcsolat?
vezetékes vagy vezetéknélküli(teljes rálátás).
Melyik a stabilabb,jobb,gyorsabb?

Tyűű, de meleg van!

(#264) dat válasza kolnay (#263) üzenetére


dat
senior tag

Általánosságban véve a vezetékes stabilabb és kevesebb a hibalehetőség. Az hogy melyik a ''jobb'', az relatív (kábelezés, stb.).

(#265) kolnay válasza dat (#264) üzenetére


kolnay
senior tag

Értem.
Akkor jobban járok a kábelessel.

Tyűű, de meleg van!

(#266) kolnay


kolnay
senior tag

Na, most már bejön a kezelőfelület.(csináltam mindent).
Valaki nem tudja hogy honnan lehet a linksys wrt54gs tipusu routerhoz a legfrissebb firmwaret letölteni?

Tyűű, de meleg van!

(#267) kolnay


kolnay
senior tag

Egy yagi antennát ferdén is fel lehet szerelni az árbócra?
Vagy csak vízszintesen?
Ha két 15dbi-s antenna kb 30 méterre van egymástól és köztük egy hatalmas lombos fa, akkor attól még lessz vétel?

Tyűű, de meleg van!

(#268) kolnay


kolnay
senior tag

Tud valaki Ercsi (fejér megye)-i wifi hálózat építőt?

Tyűű, de meleg van!

(#269) Oly


Oly
senior tag

Keresgéltem, de nem találtam! És biztos egyszerű is a megoldás... De nem kapkodnak a bitek a fejemben, hogy összeálljon!
Adott a notim... WLAN otthon! Beállítok mindent... működik...
Albérletben szintén WLAN... Ott is be kell állítanom mindent, hogy működjön?
Tudok két profilt megadni? Vagyis többet... mert akad még egy-két hely ahol szeretnék WLAN-on netezni (pl a fateréknál).
Mi erre a legeccerűbb megoldás?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#270) rdi válasza Chili7 (#261) üzenetére


rdi
veterán

Az érdekes lesz. A menet a következő. UTP-én csatlakozunk és elindítjuk a kapott progit. A programban beállítjuk az eszköz IP-jét.
Miután van már fix ip -je az eszköznek, elérhető webes címen.

Fej! Tor! Potroh!

(#271) shev7 válasza Oly (#269) üzenetére


shev7
veterán

mit ertesz az alatt, hogy beallitok mindent? nem kapsz ipcimet, es be kell allitani netmaszkot, ipcimet, atjarot, dns-t. Vagy a beallitok mindent alatt arra gondolsz, ohgy kattintasz, es beirod a szukseges jelszot. Utobbit automatikusan kezeli a windows, elobbire en meg nem talaltam jo megoldast.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#272) krusar válasza shev7 (#249) üzenetére


krusar
csendes tag

Nem tudom figyelted-e mire válaszoltam, de úgy látom nem, nem is érdekes. Nem zavarlak titeket tovább, lehet, hogy ez valami magyar szokás, én nem tudom, nem voltam már otthon régóta. Legutóbb még nem volt.
Kösz annak, aki nem kötekedett.

(#273) Oly válasza shev7 (#271) üzenetére


Oly
senior tag

nem kapsz ipcimet, es be kell allitani netmaszkot, ipcimet, atjarot, dns-t
Ezt nincs kedvem mindig beírogatni!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#274) rdi válasza krusar (#234) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem elsősorban a belépést szokták jelszóval védeni.Ha Te már bennt vagy a router kezelőfelületén akkor már ezt a jelszót ismered. Semmi több tennivalód nics.

Fej! Tor! Potroh!

(#275) atirag


atirag
őstag

Hello.
Adott 1 adsl kapcsolat modem egy d-link wireless router meg 2 laptop.
Ugye a wirelessen neteznünk.Minden weblapot lehet nézni,de üzenetet nem lehet küldeni vagy ftp-re feltölteni sem lehet.És a windows messenger sem jelenntkezik be.
De simán modem és laptop között kábellel összekötve megy minden rendesen.
Mi lehet a baj?Néztük a router beállitását de nem vagyunk annyira benne.
köszönöm a segitséget

Hátha valaki véletlen tud segiteni.

(#276) shev7 válasza Oly (#273) üzenetére


shev7
veterán

akkor erd el, hogy mindenhol legyen DHCP, es akkor nem kell irogatni :):) en erre nem talatam megoldast...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#277) Chili7 válasza rdi (#270) üzenetére


Chili7
őstag

De mihez csatlakozunk utp-n? A wlan karihoz vagy a modemhez?

(#278) shev7 válasza krusar (#272) üzenetére


shev7
veterán

hat ha nem valaszolsz a kerdesre, akkor eleg nehez segiteni, egyebkent Noxynak igaza van. Ha bennt vagy a routerben, akkor ket lehetoseg van. Vagy ott van az orrod elott a jelszo (mert a tulaj csak inaktivalja a WPA-t) vagy nem tudsz semmit csinalni (ha a tulaj mindig ujra beirja jelszot)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#279) shev7 válasza Chili7 (#277) üzenetére


shev7
veterán

hogy jon az AP-hez a modem. AP-vel nem lehet netet osztani. Vagy mit szeretnel csinalni?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#280) Chili7 válasza shev7 (#279) üzenetére


Chili7
őstag

Vezeték nélkül internetezni! (már pár napja)

(#281) Oly válasza shev7 (#276) üzenetére


Oly
senior tag

:(

2 hely esetén még meg lehet oldani...
Mert egyik DHCP, a másik meg ''Alternatív konfiguráció''
Csak itt is alap, hogy az egyik DHCP-n adjon IP-t!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#282) rdi válasza Chili7 (#277) üzenetére


rdi
veterán

Az AP LAN csatijához.

ha van.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#283) Chili7 válasza rdi (#282) üzenetére


Chili7
őstag

Nem hiszem el! Nem olvasod el, hogy mit kérdezek?
A másik végét hova dugom annak a kib***tt kábelnak?

(#284) shev7 válasza Chili7 (#280) üzenetére


shev7
veterán

az a baj, hogy rosszul altal hozza. Az volt a kerdesed, hogy AP-t hogy lehet konfiguralni. Most meg idekevered a modemet. Talan ha azzal kezdted volna, hogy milyen eszkozeid vannak, es mit szeretnel elerni, akkor tudtunk volna segiteni, es nem kene karomkodnod itt a topicban.

Jelen allas szerint ugy gondolom, hogy adott egy modem, egy AP, es egy gep vezetekes, es vezeteknelkuli halokartyaval. Azt akarod elerni, hogy a gepen legyen vezeteknelkuli net. Namost ehhez meg tudni kene, hogy milyen szolgaltatas (kabelnet, vagy ADSL). Mert ADSL-nel talan megoldhato, kabelnetnel kisebb ra az esely...

MOD: illetve ez a kerdesed mire vonatkozik? ''De mihez csatlakozunk utp-n? A wlan karihoz vagy a modemhez?'' Mert nem nagyon tudok rola, hogy wlan karihoz barmit is lehetne utp-n csatlakoztatni.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#285) azsem válasza Chili7 (#283) üzenetére


azsem
csendes tag

Szerintem volt annak az ap-nek kézikönyve amiből akár a képek alapján is ki lehet következtetni hogy az AP-t és a gépedet vezetékes lanon kellene először összekötnöd, és azon keresztül beállítgatni nem wlanon.
A kábelt meg akár a seggedbe is gughatod. ;]
Hogy lehet hogy nem tökeggyértelmű hogy a kábelt a géped és az ap közé kell raknod??

mod:
Jah és a gépedben a vezetékes hálózati kártyát dinamikusra kell állítani, mert az ap-ben default működik egy dhcp serer, ami oszt majd neked olyan ip címet amin keresztül már el tudod érni, és konfigolni.

[Szerkesztve]

(#286) kolnay


kolnay
senior tag

Egy H-155-ös kábelnek kb mekkora a jelvesztesége méterenként?
(Asszem csak ez a kábel jó N-RP/TNC és N-RP/SMA ra.)
Mert nálam kéne 10-15m-t kábelezni.
Még egy kérdés:
Egy antennát lehet döntani függőlegesen?(pl yagi)
LÉGYSZI VÁLASZOLJATOK MERT GYORSAN MEG KÉNE RENDELNEM A CUCCOKAT!!!
KÖSZI A GYORS VÁLASZOLÓNAK!

Tyűű, de meleg van!

(#287) azsem válasza kolnay (#286) üzenetére


azsem
csendes tag

H155 ből 15m az elég sok, kb 0,5db/m a csillapítása, vagyis nálad kb 7-8 db csillapításod lenne, az a lombos fa meg a lehető legrosszabb helyen van, esetleg ősszel amikor már lehullott az összes levele, akkor lesz kapcsolatotok. Elfordíthatod, de akkor a szemben lévőt is fordítsd el ugyan olyan szögben.

Vezetékessel jobban járnál ha megoldható, biztonságosabb, gyorsabb, télen-nyáron, esőben hóban fagyban ok, és akár a lombos fán is áthatol a jel :)

(#288) azsem válasza azsem (#287) üzenetére


azsem
csendes tag

jaa most látom függőlegesen??? :Y
Hát ha van egy műholdatok, akkor nyugodtan.

(#289) kolnay válasza azsem (#287) üzenetére


kolnay
senior tag

Tehát a yagi dönthető fel-le?

Tyűű, de meleg van!

(#290) kolnay


kolnay
senior tag

Esetleg RF-5?
H-1000-s is jó?
H-1000-re rárakhatóak a következő csatik?: RP/TNC, RP/SMA, N???
Jah, és a H-1000-nek mekkora a vesztesége méterenként?
HELP!!!!

[Szerkesztve]

Tyűű, de meleg van!

(#291) kolnay


kolnay
senior tag

SRGÍTSÉG AZ ELSŐRE LÉGYSZI!!!!

Tyűű, de meleg van!

(#292) kolnay


kolnay
senior tag

vagyis előzőre.

Tyűű, de meleg van!

(#293) Chili7 válasza shev7 (#284) üzenetére


Chili7
őstag

Lehet, hogy rosszul áltam hozzá és már egy kicsit ideges vagyok, de ne csodálkoz rajta. Két napja nem bírom beállítani, mert nemkapok egyértelmű válaszokat, valamint nem a kérdére válaszolnak.

Jól gondolod: van egy chello modem > sima router > ap > notebook.
Az ap ad egy ''xyz'' nevű ssid-et, csak az nem titkosított. ( gondolom, hogy visszavitt, javított, már egyszer konfigurált ap-t kaptam)

wlan karihoz csatlakozni utp-vel: egy ''w'' betű többletem van :B , vagy értsd: ''wired''

[Szerkesztve]

(#294) Chili7 válasza azsem (#285) üzenetére


Chili7
őstag

1. a kézikönyvéban annyi ábra van, hogy tedd be a cd lemezt az odd-be.
2. mondom, ezesetben wlan: wired local area network :B
3. te meg kihúzhatod onnan. ;]
4. azért nem egyértelmű, mert próbáltam, és a konfigurálás után azt irja, hogy ''can not login''!
5. shev7 azt írta, hogy statikusra kell állítani!
6.Már kérdeztem, hogy ezt az ip címet honnan tudom meg, ha már nem default?

(#295) shev7 válasza Chili7 (#294) üzenetére


shev7
veterán

akkor elmondom, hogy en hogyan csinalnam. Ha feltetelezed, hogy valami el van allitva rajta, akkor master reset. De az, hogy be van allitva egy SSID, az nem azt jelenit, hogy hasznaltak is, mivel ssidnek lennie kell.

azsemnek igaza van abban, hogy lennie kell valami leirasnak (ha mas nem a CD-n) amibol kideritheted, hogy mi a default ip cime, mi az adminfelulethez a user/pass illetve hogyan kell aster resetet csinalni.

Ha beleptel a konfigfeluletbe, akkor AP modba kapcsolod, beallitod a szukseges titkositast, aztan radugod a routerre. Elvileg mennie kell, mert ilyenkor ugy kene mukodnie mint egy ''switch''

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#296) rdi válasza Chili7 (#294) üzenetére


rdi
veterán

Bocs, nekem nagyon egyértelmű volt a válaszom.
És már válaszokat is kaptál a kérdésedre.

Fej! Tor! Potroh!

(#297) kolnay válasza rdi (#296) üzenetére


kolnay
senior tag

de én még nem :)

Tyűű, de meleg van!

(#298) rdi válasza kolnay (#297) üzenetére


rdi
veterán

Hát 15 méter kábel az nagyon sok.
Az antenna beállítható függőlegesre de minek?
És tényleg van ott egy fa a rálátásban ? Mert az elég gány...

Fej! Tor! Potroh!

(#299) kolnay válasza rdi (#298) üzenetére


kolnay
senior tag

mostmár nincs ott a fa! :D
Nem függőlegesre gondoltam.
CSak dönteni egy kicsit függöleges irányban.
H-1000-es kábelnél 0,2dbi a veszteség méterenként.TEhát 15 mre 3dbi.
Az olyan sok?

Tyűű, de meleg van!

(#300) Chili7 válasza rdi (#296) üzenetére


Chili7
őstag

Csak a kérdést nem sikerült felfogni!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.