Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) atus20


atus20
csendes tag

Mit jelent az h hardveres kapcsolóval engedélyezni a vezetéknélküli kapcsolatot?
Konkrétan most raktam fel fujitsu-siemens laptopra sp2-es xp-t, mindent kitöltöttem a kapcsolat adatainál de az intel wlan kártya meg se moccan és ezt az üzenetet kapom mindid az intel proset progitól.....
Lécci mondjatok vmi okosat!
előre is köszi

(#702) rdi válasza atus20 (#701) üzenetére


rdi
veterán

az intel wlan kártyát be kell kapcsolni!
Van neki saját programja.

Fej! Tor! Potroh!

(#703) Istencsapása


Istencsapása
tag

Usr815417 vagy wmp54gs wifis kari a jobb?


fórumozótárs fölhívta a figyelmem hogy talán inkább itt kellett volna föltennem a kérdésem, semmint új topicot nyitni neki igaza van és otrombaságommal meghajlok nagysága előtt :R

Azért kérdem mert ennél kakább wireless karit senkinek sem javaslok.
Elsősorban tapasztalatokra lennék kiváncsi....

Linksys wrt54gl routerral kell majd kommunikálni.

Árban kb 2000Ft a különbség, linksys a drágább 13,2k az usr pedig 11k.

Elméletileg ugyanazt tudják a karik azonban az usr-nek sokkal kisebb a gépigénye és még van pár dolog ami mellette szólna.

persze azt is mérlegeni kell hogy melyikhez van több súfnitining driver.


linksys cuccos:

http://www.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=US%2FLayout&cid=1115416826820&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper


usrobotics cucc:

http://www.gepbolt.hu/termek.php?t=58728876&f=NIC&o=0

2 kari közül melyik a jobb
erő hány téglafalt visz át
biztonság titkosítás
sebesség
kompatibilitás (valszeg csak xp alatt kell menni)


teszteket nem találtam legalábbis magyart biztos nem szóval az is jó ha ilyet tudtok
vagy valami wifikari összehasonlító oldal


előre is köszi

Az ár alkuképes :)

(#704) shev7 válasza atus20 (#701) üzenetére


shev7
veterán

a hardveres kapcsoloval engedelyezni az azt jelenti, hogy altalaban a laptopokon van egy gomb/kapcsolo amivel be tudod kapcsolni a wifikartyat. Ez azert jo, hogy ha nem akarod hasznalni, akkor ne figyeljen folyamatosan, hogy van-e elerheto halozat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#705) rdi válasza shev7 (#704) üzenetére


rdi
veterán

hehe azt képzeld el, amikor a multkor véletlenül kikapcsoltam. Vagy fél órát szenvedtem, mire be tudtam kapcsolni, mert szoftwerrel kellett :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#706) ddanger


ddanger
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom.
Adott egy wifis router. Egy gép kábelen, egy meg wifi-n. (b-s szabvány)

A wifi-s gépen nem jön be minden oldal. Próbáltam explorert, mozillát. Azt írja ki, hogy az adott oldal nem nyitható meg.
A microsoft-os frissítés sem megy.
Az oldal már bejön, de hibát ír ki. Azért írom, hogy már bejön, mert eleinte az sem jött be. Ennek oka egy trójai volt.

Mindebben az a szép, hogy vezetéken bejönnek az oldalak.

Tud erre valaki mondani valamit? Beállítás gond lehet, vagy valami más?

üdv ddanger

(#707) ddanger


ddanger
aktív tag

Közben dolgozgattam rajta.
A helyzet az, ha egy oldalt behozok kábelen keresztül, akkor a főoldal bejön és ha kihúzom a kábelt (közben ment a wifi kapcs is) akkor tudok onnantól kezdve lépkedni az oldalon.

Nem nagyon látok ebbe a dologba bele. Lehet erre magyarázat?

(#708) shev7 válasza ddanger (#707) üzenetére


shev7
veterán

en arra tippelnek, hogy a wifi kapcsolat dns beallitasai nem megfeleloek. Szerintem errol mar volt szo a topicban (csak azt nem tudom, hogy ha automatikusan kapod az ip-t, akkor hogy fordulhat ez elo) (bar azt nem irtad, hogy automatikusan kapod-e :) )

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#709) ddanger válasza shev7 (#708) üzenetére


ddanger
aktív tag

Még nem tudom mit is kellene állítanom a DNS-ben.
Minden tanácsot szívesen veszek.
Az ip-t természetesen automatikusan kapom. Sima 512-es ADSL-em van.

(#710) ddanger


ddanger
aktív tag

Alap beállításon használom a routert. Dinamikus ip van.
Beállítsam fix-re lehet akkor megjavul?

(#711) kopasz11 válasza Istencsapása (#703) üzenetére


kopasz11
csendes tag

Sztem ezzel jársz a legjobban:
http://www.wlan-ok.hu/index.php?si=312

(#712) brasil


brasil
senior tag

Hali!

Na valaki legyen olyan szíves és segíjjen már nekem mert kivágok mindent az ablakon mingyárt:))
Szóval, van nékem cselló kábelnetem, és egy smc routerem, erre wireless csatlakozik két noti. A problémám, hogy szabálytalan időközönként eltűnik a net, csak egy pillanatra, msn kilép, neten game szintén, de ennyi. Böngészés közben észre sem veszem. Minden ötletet szívesen fogadok, rá is érek ha valaki beugrana, hogy megoldja helyettem!( van söröm!:DDD )
köszi!

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#713) rdi válasza ddanger (#709) üzenetére


rdi
veterán

ha fix az ip-éd, akkor átjárót és dns szervert is be kell állítanod. Mindkettő lehet akár a routered is...

Fej! Tor! Potroh!

(#714) rdi válasza brasil (#712) üzenetére


rdi
veterán

esetleg ilyenkor nem segít egy forwaldolt port egy fix ip-és szgépre?

Fej! Tor! Potroh!

(#715) brasil válasza rdi (#714) üzenetére


brasil
senior tag

nem:( a fw portot nem tom micsoda, de a fix ip nem segít.

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#716) ddanger válasza rdi (#713) üzenetére


ddanger
aktív tag

Tehát akkor beállítsam?
:)

(#717) Rhino666


Rhino666
őstag

Szeretnék venni egy WLAN routert. Ilyesmire gondoltam:
D-Link DL-524
SMC WBR14-G2
A kettő közül melyik a jobb, megbízhatóbb? Vagy mindkettő felejtős? Mindkettőről hallottam/olvastam már rosszat. Tanácstalan vagyok. Ötlet?

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#718) Ibanez666


Ibanez666
csendes tag

Olyan poroblémám akadt, hogy van otthon egy WLan routerem, ez csatlakozik vezetékesen 1 gép, és egy switch, a switch-hez pedig +2 gép, vezeték nélkül pedig csatlakozik egy notebook, ez egy otthoni hálózat!

Az egyik nap a szomszéd házban az egyik haver azzal keresett fel, hogy meg tudjuk e osztani a netet, a jelerősség tökéletes!

Hogy lehet azt a legjobban kivitelezni, hogy csak a nethez legyen hozzáférése, és a megosztott adataimhoz ne!

Ha valki tud segítsen! :R

(#719) Kaoru


Kaoru
aktív tag

tárgytalan, msot írtak, h megoldódott.

[Szerkesztve]

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#720) Zungika


Zungika
csendes tag

Sziasztok!

Segítsen nekem valaki, légyszi!

Van egy wlan router, amihez LAN kábellel kapcsolódik egy asztali pc, ezzel semmi gond, megy a net, meg minden. És van egy notebook, amihez telepítettem a routerhez kapott wlan kártyát, elméletileg mindent úgy csináltam, ahogy a kezelési útmutatóban leírták. A notebook látja a hálózati jelet, de nem képes csatlakozni hozzá, nem kap a routertől ip-címet. (ip cím, almaszk: 0.0.0.0, átjáró nincs, DCHP: 255.255.255.255 a wlan kártya konfigos progija szerint) Elméletileg dinamikus ip-m van, és minden gépen automatikus ip cím kérés van beállítva. Mit nem csinálok jól?

Segítsen valaki, légyszi. Ja és kb ennyit értek a dologhoz, első router, az egész téma eddig teljesen ''kínai'' nekem. Köszi előre is

(#721) tkazmer válasza Ibanez666 (#718) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tudom, h lehet e ilyet egyáltalán, legalábbis az én routeremből csak azt lehet állítani, h ki férhet hozzá a nethet, és ki nem. Nekem ez a tűzfal beállításain belül client filtering címszó alatt érhető el, ha ez segít vmit.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#722) rdi válasza ddanger (#716) üzenetére


rdi
veterán

miért ne próbálnád ki, mi bajod lehet belőle?

Fej! Tor! Potroh!

(#723) rdi válasza Ibanez666 (#718) üzenetére


rdi
veterán

egyszerű, a gépeden kapcsold ki a vendég felhasználót. _Valamint a biztonsági beállításokban is van egy vendég fiók tiltás opció.
Esetleg csinálhatsz egy háló nevű felhasználót jelszóval. Akkor azzal be lehet jelentkezni hozzád, de csak, aki ismeri a jelszavad...

Fej! Tor! Potroh!

(#724) rdi válasza brasil (#715) üzenetére


rdi
veterán

nézz körül a vpn beállítások és a virtual server statikus ip körül. De lehet, hogy csak sávszélesség problémád van. Erről itt nálam okosabbak már sokat írtak

Fej! Tor! Potroh!

(#725) sekli


sekli
addikt

Szerettem volna megcsinálni, hogy itthon a négy gépnek a (WiFi) routerem mindig ugyan azokat az ip-ket adja. 2gép UTP-vel, 2gép WiFi-vel csatlakozik.

1) Ha a routerben a static DHCP-nél beállítottam minden gép MAC address-éhez az ip-t, a windowsban meg autómatikusra raktam, akkor nem működött...
2) Ha a DHCP severt engedélyeztem a routerben 1-50ig, és a windowsban beállítottam a fix ip-ket, akkor sem ment...

hogy kell ezt csinálni?

[Szerkesztve]

(#726) shev7 válasza sekli (#725) üzenetére


shev7
veterán

elvileg mindket megoldasnak mennie kene, csak a statikus ipcimeket mindket esetben illik a dhcp tartomanyon kivul felvenni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#727) Rhino666 válasza Rhino666 (#717) üzenetére


Rhino666
őstag

:F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#728) sekli válasza shev7 (#726) üzenetére


sekli
addikt

Hát ha azt csinálom, hogy a DHCP server IP tartományán kívűlre XP-ből állítom be az IP-ket, akkor a routerhez csatlakozik, meg is kapja az IP-t, csak net nincs...

És ha a DHCP server és a static is be van kapcsolva akkor természetesen randomra adja... :U :F

[Szerkesztve]

(#729) rdi válasza shev7 (#726) üzenetére


rdi
veterán

Elvieg igen. De ma itthon feltettem a hálóra egy harmadik gépet, erre a második gépen a fix ip -nél nem megy a net...
Ugyhogy át kellett állítani dhcp-re

Fej! Tor! Potroh!

(#730) jozef78


jozef78
csendes tag

Segítsetek!Van nálunk egy mikróhullámú net szolgáltató.Senao 2611 cb3 deluxe bridge-t adtak egy antennával.Na ezt szépen kireseteltem azóta nem kapcsolódik.Sima pcmca kártyával viszont simán belépek a hálózatba,csak be kell írnom a szolgáltatótól kapott adatokat a tcp/ip protokollhoz.A seano bridge-be nem tudom mit állítsak be hogy újra tudjon csatlakozni?Azért lenne jó tudni mert azért az sokkal stabilabb jelet ad.A szolgáltatót nem kérdezem meg mert egy idelye elvileg már lemondtam az előfizetést :B

(#731) shev7 válasza sekli (#728) üzenetére


shev7
veterán

de mikor kezzel adod meg az ip-t, akkor atjarot es dns-t is megadsz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#732) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Üdvözletem!

Tudna valaki nekem jó wlan adaptert ajánlani? PCI-os vagy USB-s, kb. 5-7000 Ft-ot szánok rá, és előny, ha lehet hozzá külső antennát csatlakoztatni (valszeg később hosszabb távot szeretnék vele áthidalni).

Lehet, hogy kérdezősködés helyett csak kicsit jobban körül kellene néznem, de most az a helyzet, hogy Vodafone GPRS nettel vagyok megverve, szóval aranyáron megy az adatforgalom :(

Ui.: És ha a Netstumbler is támogatja, az külön öröm lenne...

[Szerkesztve]

(#733) Rhino666 válasza Rhino666 (#717) üzenetére


Rhino666
őstag

Rossz helyen tettem fel a kérdést, vagy mi a .....? :F :(((

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#734) shev7 válasza Rhino666 (#733) üzenetére


shev7
veterán

igazandibol rossz kerdest tettel fel. Nem sokan ''szoktak'' konkret tipusokat ajanlani. Minden tipusbol ki lehet fog rossz szeriat. Viszont amit tutira nem vennek, az a D-Link. SMC-vel nincs kulonosebb bajom, de ha hasonlo arban van elerheto ASUS, vagy Linksys inkabb azt valasztanam.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#735) jozef78 válasza Tyberius (#732) üzenetére


jozef78
csendes tag

Nekem Linksys wmp54g van. A többi milyen azt nemtudom de ez szerintem baromi jó.
Itt a lakótelepen egy csomó hálózatot talál , meg ahogy fentebb írtam fel is tudok vele csatlakozni egyikre másikra. Gyakoörlatilag ingyen van itt a net :C

(#736) Rhino666 válasza shev7 (#734) üzenetére


Rhino666
őstag

Kösz. Akkor inkább az SMC, az csak egy ezressel drágább... :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#737) sekli


sekli
addikt

#725, #728 UP! :U

(#738) shev7 válasza sekli (#737) üzenetére


shev7
veterán

kerdeztem :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#739) sekli válasza shev7 (#738) üzenetére


sekli
addikt

uhh, de figyelmetlen vagyok... :B

Átjárót igen, 255....stb
dns-t azt nem, de csak azért nem, mert nem tudom, hogy mit adjak meg... :U

(#740) Denny


Denny
csendes tag

Sziasztok!

Nem nagyon ertek a vezetknelkuli halozatokhoz, meg a jogi hatterukhoz, azert teszem fel a kerdeseket:
1, ha az utcan notebookal befogok egy vezeteknelkuli halozatot, es azon internetezek, akkor annak lehetnek jogi kovetkezmenyei?
2, milyen eszkoz(ok) kell(enek) ahhoz, hogy ket epulet kozott lehessen osztani a halozatot. Az epuletek tetejerol kozvetlen az atlatas, a tavolsag kb 1,5 km. Van egy 120 cm-es parabola fej nelkul (hatha jo vmire). Az egyik epuletben csak a tetore lehet tenni az antennat, ill ott van a kozvetlen ralatas, a lakas kb 20 m-re van (4 emeletes epulet, en meg az elson lakok). A teton aramellatas nincs, vezetek engedellyel csak a szellozokemenyen vezetheto.

Elore is koszonom a segitseget:

Denny

[Szerkesztve]

(#741) sekli válasza Denny (#740) üzenetére


sekli
addikt

Ha nincs titkosítva, akkor csak ''nem szép dolog''...:)

(#742) And válasza Denny (#740) üzenetére


And
veterán

2.) Szokásos felállás: wlan-router a megosztási helyre, wlan-kliens (vagy multifunkciós router/AP) a másikra. 20m antennavezeték túl sok (meg a megfelelő minőségben elég drága is volna, de ekkora távra már szinte nincs is olyan, amelynek a csillapítása kellően alacsony lenne). Táp: célszerűbb a törpefeszültségű tápot felvinni, az nem lehet veszélyes, ill. POE-képes (etherneten táplálható) eszköz is lehet alternatíva, ahhoz csak egy kábelt kell vinni.
Egy 120cm -es parabola tényleg jó lehet, de ilyen távra egyrészt fölösleges, másrészt nyílt tetőn brutális lehet a szélterhelése. (Mi is most raktunk fel egy hasonló méretűt egy >5km -es linkhez, de padlástérben helyeztük el, ott nem zavar senkit, de még így sem volt egyszerű rögzíteni). Ráadásul akkor volna az igazi, ha nem a leggyakoribb ofszet-kivitelű lenne, hanem ''egyenes'' (a fej középen, primer fókuszban), különben erősen dönteni kéne a föld felé a tükröt, és irányba állítani is sokkal nehezebb volna.
1.) Kb. mint az előző hozzászóló ;).

(#743) shev7 válasza sekli (#739) üzenetére


shev7
veterán

atjaronak mit? gondolom a router cimet. DNS-nek is megadhatod a router cimet, bar az kicsit tul szokta terhelni a routert, viszont megteheted az, hogy megnezed, mikor kozvetelnul a gepbe van kotve a net, a szolgaltato milyen dns cimeket oszt kis.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#744) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Ha adott két noti (wlan képesek) és pár asztali PC, akkor ezek hálóba kötéséhez elegendő az utóbbi vasakra applikálni egy wlan kártyát/USB-s wlan eszközt és megy a háló? Olcsó húsnak híg a leve tudom, de nincs ''kedvünk'' AP-ot venni. :U

Nem net-osztásra kéne, néha megejtenénk (w)lan-party-t! :) Lehetséges így multiplayer-ben játszani?


Üdv!

(#745) sekli válasza shev7 (#743) üzenetére


sekli
addikt

igy működik az én gépemen, ha a DNS-nek is beállítom a routert, mindjárt kipróbálom a többin is...

köszi :R

(#746) szalasz07


szalasz07
csendes tag

Hello!

Én is vettem egy Asus wl138 g v2-es hálókártyát. Az a gondom vele, hogy miután beszereltem a gépembe és elindítottam a keresést nem talált semmilyen hálózatot, pedig a router már be volt állítva. Azt hittem hogy a kártya rossz, de miután kiszereltem a gépből és áttettem a másikba, abban a gépben már megtalálta a hálózatot (kettőt is). Visszaszereltem újra, de megint csak nem talált semmit.
Az a baj, hogy semmilyen hibaüzenetet nem ír ki, minden rendben van látszólag, minden alapbeállításon van és mégsem megy. (a gép PIII, 600 Celeron)
Tudtok segíteni, mi lehet a baj. Mivel próbálkozzak, hogy megtalálja a hálózatot

(#747) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Adva vagyon egy Asus wl-520g tipusú router, egy desktop gép (asus wl-138g pci kártya van benne, köszöni, tökéletesen látja a routert, megy minden) és egy Fujitsu-Siemens Amilo 7320gw laptop, amiben van valami beépített wlan okosság (Atheros 5005G wireless network adapter) és NEM látja hogy lenne bármiféle wlan hálózat... a desktop gép adaptere még két másik szomszéd hálóját is látja, ez meg semmit, pedig kb olyan 20 centire van tőle a router. Az eszközkezelő azt mondja a wireless network adapterre, hogy tökéletesen működik...
Ötletek? :F Elég (nagyon) fontos lenne...

(#748) Amper válasza Szten Márs (#747) üzenetére


Amper
tag

Villog a wlan led a laptopon?

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#749) Szten Márs válasza Amper (#748) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. De Fn+F5 nem csinál semmit (itt olvastam h néha az segít), az eszköz engedélyezve van, szóval nem tudom hogy lehetne működésre bírni :F

(#750) Amper válasza Szten Márs (#749) üzenetére


Amper
tag

Pl. egyik nap egy Acer wlan nem ment, fel kellett rakni hozzá egy progit az egyik hozzáadott CD-k egyikéről. Annak sem villogott a ledje (pedig látszólag minden rendben volt). A progit feltelepítettem, azzal lehetett bekapcsolni a wlant. Újraindítás után minden OK volt.

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.