Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Netgear routerem, ha a wireless részét használom (pc.-ben ilyenkor usb-s wireless), a tűzfalprogram (Atguard) nem enged ki a netre. Nem tudom mit és hol kellene engedélyezni vagy beállítani, mert a tűzfalprogi nem kérdez semmit.
Van valaki nek ötlete ezügyben?

(#402) HIJ válasza Trianrta (#401) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem ugyanez van csak a LANon és SygatePersonal tűzfallal. Nem dob fel semmit és nemtudom mit kell engedélyezni, hogy lássa a helyi hálót, tehát az esetleges válasz engem is érdekelne :B

HIJ

(#403) rdi válasza HIJ (#402) üzenetére


rdi
veterán

gondolom bizonyos portokat engedélyezni kellene...

tcp 139 tcp 445 stb...

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#404) Zaparozset válasza shev7 (#377) üzenetére


Zaparozset
tag

Nálad a pont! Tényleg van rajta egy gomb! Csak én erről megfeledkeztem, még amikor vettem a notit rögtön ki s kapcsoltam mert nekem úgy sem kell ez. :R

Holnap ki is próbálom ezt a dolgot aztán majd meglátjuk!

Thx!

[Szerkesztve]

Sz.F.P.

(#405) kolnay


kolnay
senior tag

A biquad antenna átvisz 2 falat?(tégla)

Tyűű, de meleg van!

(#406) HIJ válasza rdi (#403) üzenetére


HIJ
őstag

Mert a vezetékes hálózat más porton kommunikál, mint a Wlan? Mivel ugyanez a gép LANon megyen szépen.
És ha igen akkor melyek ezek a portok?

HIJ

(#407) Trianrta válasza HIJ (#406) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Amikor csatlakoztatom az USB-s wifit, akkor letiltom a hálókártyát, de csak akkor megy a net, ha kikapcsolom a tűzfalat. Szóval ugyan az minden, csak az IP cím és a MACa. változik.
Volt egy olyan, hogy feltettem a Zonealarm-ot, de rögtön le is szedtem..., na ezután ment a wifis net is, de csak a következú újraindításig.

(#408) shev7 válasza HIJ (#406) üzenetére


shev7
veterán

nem, mert attol, hogy a helyi halozatot engedelyezeted (vagy alapbol engedelyezve van) a vezetekes halokartyan, attol meg a vezeteknelkulin nincs. A tuzfalak hardverenkent kulon profilt szoktak hasznalni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#409) rdi válasza HIJ (#406) üzenetére


rdi
veterán

Már kettőt leírtam.
A fájl és nyomtatómegosztás miatt lehetnek.
Most többet nem tudok sajnos :((
Zsinóros gépen lógok :)

Fej! Tor! Potroh!

(#410) fishgone1


fishgone1
csendes tag

Helló!!!
A kérdésem az lenne hogy van egy SMC roueterem és nem akar meni mindenkinél a wlan azaz van akinél megy de pl nálam nem fél órán át látta a wlan karim a hálót tök jó jel ment a net és most meg a hálót sem látja. Mi lehet a problem és elvileg egyszerrre max 6 an akarunk csatlakozni. Lehetséges, hogy le van korlátozva a max hozzáférés?? valakinek lenne valami ötlete?? bocsi ha valahol már felmerült de teljesen nem olavstam el mind a 600 hozzászólást:) köszi

''Igyál tejet jót tesz neked''

(#411) shev7 válasza fishgone1 (#410) üzenetére


shev7
veterán

lehet korlatozni a max hozzaferest, de attol meg latnod kene az ap-t.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#412) fishgone1


fishgone1
csendes tag

Néha látom néha nem most pl arról megy anet de ilyen 5 percenként elmegy aztán tiltom a wlant és utána megint engedélyezés és megint megy 5 percig

''Igyál tejet jót tesz neked''

(#413) fishgone1


fishgone1
csendes tag

Néha látom néha nem most pl arról megy anet de ilyen 5 percenként elmegy aztán tiltom a wlant és utána megint engedélyezés és megint megy 5 percig
bocsi megint közben megszakadt:(

[Szerkesztve]

''Igyál tejet jót tesz neked''

(#414) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Vettem egy Conceptronic C54BRS4 típusú wireless router & access point-ot. AP-ként használnám laptopok és vezetékes router között (az osztja szét az ADSL netet). Mit, és hogyan kellene beállítanom, hogy működjön is? És pontosan melyik portba is kell dugni a Wlan routerbe az ADSL-t osztó router kábeljét? Azt már sikerült elérnem (bár nem tudom, hogy hogyan), hogy a laptoppal vezeték nélkül érem el a routert...
Előre is köszi a segítséget!
Krisz

(#415) Möhe


Möhe
addikt

Hali.
Gyors segítség kellene abban, hogy: Tesóm vidéken 1 kisebb faluban akar netet de a hálózat nincs kiépítve. Szomszédjának van net de kegyetlen lassú és a napokban tervezi az előfizetést. Mit lehet ez ügyben tenni? Mőholdas netre fizetni?Kinél érdemes megrendelni, és miben különbözik a kábelestől? köszi :R

(#416) rozsdee


rozsdee
tag

Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni.
Két gép között szeretném megosztani az internet kapcsolatomat (ADSL 1024K/96K). Az egyik egy családi ház földszintjén van, a másikegy szinttel feljebb. Fúrás-faragás nem jöhet szóba, tehát marad a vezeték nélküli megoldás. Kell tehát egy wireless router. Ebből milyet célszerű egy ilyen internetkapcsolathoz? Elég az 54MBPS-es, vagy célszerű a két gép gyorsabb kommunikációja miatt a 108MBPS-es inkább? Aztán ha megvan a router, gondolom kell legalább az emeleti gépbe (földszinten jön be a net) egy vezeték nélküli hálózati kártya (köszi a felhomályosítást shev7 :)).. Ezután már ''csak'' a beállítgatással kell foglalkozni? Olvastam, hogy természetesen környezetfüggő, hogy mennyire működik ez a vezeték nélküli módszer. Ez egy sima téglaház, légvonalban az emeleti szoba úgy 7-8 méter innen. Ez így stimmel, vagy kell valami jel-erősítő,... ? (Nem értek hozzá, sorry, ha hülyeségeket írogatok... :))
HIrtelen ennyi. Minden hozzászólást szívesen veszek! Köszi előre is mindenkinek!
üdv

(#417) rdi válasza Möhe (#415) üzenetére


rdi
veterán

Műholdas net kétféle van. Az egyikhez venni kell egy kártyát, lefele műhold, fölfele telefonvonal.
A közvetlen kétirányú múholdas a másik, de az alaphangon kb. 2 milka.

Mobiltelefon sincs a faluban?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#418) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Kellene egy kis segítség.
Van egy sima vezetékes router ami osztja a netet 4 gépre dhcp-vel.
Most vettem egy vezeték nélküli routert, hogy laptoppal is rá tudjanak kapcsolódni a hálózatra.
Ha a vezeték nélküli routert rádugom a hálózatra akkor automatikusan átveszi a vezetékes routertől a dhcp funkciót és összedől az egész hálózat.
Milyen beállításokkal működhetne ez a rendszer? Úgy általában az egész?(nem csak a dhcp téma)
Nem fogok haragudni ha vmi guru egy kicsit szájbarágósabban írja le. :)
Előre is köszi!

Romani ite domum.

(#419) rdi válasza ZCoyote (#418) üzenetére


rdi
veterán

A vezeték nélküli routereden nincs lanos csatlakozás, csak Wlanos ??
Miért kell neked két router?


fix ip-kel is megy a hálózat...
+ nézd meg milyen üzemmódokban tud működni a routered.




[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#420) ZCoyote válasza rdi (#419) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem nekem kell 2 router hanem annak akinél csinálnám.
Van lanos csatlakozása is.
Ezt az üzemmódos kérdést nem értem.

Mondjuk elméletben Te hogy oldanád meg ezt a feladatot fix ip nélkül és két routerrel?

Romani ite domum.

(#421) shev7 válasza ZCoyote (#420) üzenetére


shev7
veterán

ugy, hogy a dhcp.t kikapcsolom a nem netre csatlakozo routernel, es ha nincs olyan beallitas a routeren, hogy HomeGateway helyett Router uzemmodban mukodjon, akkor inkabb ne dugj semmit a wan portba...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#422) ZCoyote válasza shev7 (#421) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ezt el tudnád megyarázni, hogy akkor mi lesz?
Akkor hogy lehet megoldani azt hogy egy betévedő ember a laptopján hozzáférjen az internetrhez? (bocs ha hülye a kérdés)

Romani ite domum.

(#423) Möhe válasza rdi (#417) üzenetére


Möhe
addikt

De van. Vevő vagyok minden kivitelezhető dologra csak nemértek hozzá.Azért kérdeztem hogy kiépített hálózat hiányában mit lehet.Ha van tipp és kis leirás akkor köszönöm szépen. :R :R

(#424) rdi válasza Möhe (#423) üzenetére


rdi
veterán

Mobiltelefon esetén maga a mobil is lehet modem, vagy vehetsz modemkártyát a laptopba.
Nem túl gyors, de pl. netezéshez elmegy. Viszont nézd meg a költségeit.
A kétmilkás géppel tavasszal találkoztam, az szerintem csak több felhasználónak éri meg, tehát osztani kell a netet és az sem kis beruházás. De pl. ehy kisebb településen akár működhetne is. Valami pécsi cég csinálta ha jól emlékszem.
Gugliban kutatgattál már?

Fej! Tor! Potroh!

(#425) shev7 válasza ZCoyote (#422) üzenetére


shev7
veterán

hogyhogy mi lesz? nem ertem a kerdest. Nem azt akarod, hogy a mar eddigis mukodo router oldja meg a natolast, ipcimkiosztas, netkapcsolat megosztast? pont ez lesz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#426) rdi válasza ZCoyote (#422) üzenetére


rdi
veterán

ugye a wifis routeren ha kilövöd a dhcp szolgáltatást, akkor csak a fix ip -ek fognak tudni csatlakozni.

Egyébként pl. itt is olvahatsz érdekes dolgokat:

[link]

Akkor ha jól értem a két router között viszonylag nagyobb távolság van, igaz? ;)

Fej! Tor! Potroh!

(#427) ZCoyote válasza shev7 (#425) üzenetére


ZCoyote
őstag

Igen azt szeretném.

rdi: igen elég nagy

Köszi Nektek a segítséget, asszem találtam egy érthető leírást a dologról.

Romani ite domum.

(#428) k.krisz03 válasza ZCoyote (#427) üzenetére


k.krisz03
tag

Meg szabad kérdezni, hogy hol található az a leírás? Ugyanis én is hasonló dolgokkal szenvedek.

(#429) shev7 válasza rdi (#426) üzenetére


shev7
veterán

ezt most miert mondtad?

''ugye a wifis routeren ha kilövöd a dhcp szolgáltatást, akkor csak a fix ip -ek fognak tudni csatlakozni.''

Szerintem ez nagyon nincs igy...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#430) rdi válasza shev7 (#429) üzenetére


rdi
veterán

azt azért írtam, hogy ne dhcp-ét használjon hanem fix ip -ket.
Aztán, hogy segített-e azt nem tudom...
:))
De mondjuk igazad van, én szoktam furcsékat írni... :DDDD

Fej! Tor! Potroh!

(#431) shev7 válasza rdi (#430) üzenetére


shev7
veterán

de nem azt mondta, hogy dhcp-t akar hasznalni? attol meg hogy a wifis routeren kilovi a dhcp-t, attol a halozatban meg lesz, hiszen ott van a masik router...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#432) rdi válasza shev7 (#431) üzenetére


rdi
veterán

Na látod, azt például nem tudom, hogy ha a második routeren kikapcsolja a dhcp -ét, akkor a második router ''utáni'' gépek kapnak-e dinamikus címet ?
Mert szerintem nem.

Fej! Tor! Potroh!

(#433) shev7 válasza rdi (#432) üzenetére


shev7
veterán

mar miert ne kapnanak? ha egy router utan beraksz egy switchet (ami ugye nem tud dhcp-t) akkor a switchre kotott gepek nem kapnak cimet? A masodik router ebbol a szempontbol ugyan igy fog mukodni. Kap egy csomagot, amiben az uj gep ipcimet ker maganak. Nem tud mit kezdeni vele mivel ki van kapcsolva a dhcp, ezert tovabbkuldi az ''illetekesnek''...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#434) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Jelenleg csak az új, vezeték nélküli routert kötöttem az ADSL modemre, megy is a net vezetéken is és vezeték nélkül is, viszont van egy kis gond. Pl Skype-pal nem tudok telefonálni. Engen nem hall a hívott fél, viszont én hallom őt (a mikrofonom jó).
Na meg, amíg egy vezetékes router után volt kötve, addig ebben a vezeték nélküliben ki volt kapcsolva a DHCP. Most, hogy csak a vezeték nélkülit használom, még mindig ki van kapcsolva (véletlen úgy hagytam), mégis oszt ki IP-ket. Hogy is van ez?
Krisz

(#435) Chili7


Chili7
őstag

Már megint szétesett a kapcsolat az ap-m és a noteszem wlan karija közt.
Kb 1 hete megy, és harmadjára szakad meg. Állítottam csatornát is.
Honnan tudhatom meg, hogy melyik eszköz sz*pat?

(#436) supesz


supesz
aktív tag

Hi All,

MEGŐRÜLÖK!!! ''A'' pontban van egy WiFi rúter, ''B'' pontban pedig egy USB-s adapter. Megy a kapcsolat, de szabálytalan időközönként KUR*A idegesítő módon leszakad. Nem tudom MIÉRT! Mi okozhatja ezt a hibát? Miért szakad le úgy állandóan, hogy azután még az operációs rendszer is teljesen kifagy? Ezek D-Link termékek. Valaki valamilyen megoldást, pls! :R

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#437) Peti_X


Peti_X
csendes tag

Hello! Mi a véleményetek az ASUS alaplapjaiban található wifi ap solo berendezésről? Kinek van ilyen és hogy működik, jól tartja a jelet ? Akinek van ilyen alaplapja vagy tud eggyet s mást a dologról az írjon vissza. Kösz! :))

W.W.J.D

(#438) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali
Lenne egy két problémám.Az eggyik kérdés---adott egy 1 megabites ADSL Wlan-os kapcsolat ruterrel erre egy idöben mennyi gép kapcsolodhat?Per pillanat 5-6 gép van rajta egy adott pillanatban.
A másik kérdés ez a a ruter le szokott fagyni hol két nap hol egy hét után és akkor resetelni kell.Miért van ez?Másik esetleg jobb ruterral ez kiküszöblhető?

(#439) shev7 válasza cobrakigyo (#438) üzenetére


shev7
veterán

egyszerre akar 253 is. A lefagyast okozhatja, hogy o latja el a DNS szerver szerepet. Nezzetek meg, hogy a csatlakozo gepek milyen cimet kapnak DNS szervernek.

MOD: ha a router az, akkor allitsatok be az ISP DNS-et.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#440) cobrakigyo válasza shev7 (#439) üzenetére


cobrakigyo
tag

Kicsit láma vok e témában.Kicsit részleteseben le tudnád irni.

(#441) shev7 válasza cobrakigyo (#440) üzenetére


shev7
veterán

parancssorba: ipconfig /all
ha a DNS szerver, es az alapertelmezett atjaro megegyezik, akkor a router a DNS szerver. A router kezelofeluleten kell lennie statusnak, ott meg lehet lesni, hogy mi az ISP altal kiosztott DNS. Ezt kell beallitani a gepeken a halokartya tcp/ip tulajdonsagainal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#442) supesz


supesz
aktív tag

Hello, tudna valaki segíteni egy Acces Point bekonfigolásában?
Már küzdök vele egy ideje, de nincs net a gépen, amelyikre rádugtam az AP-t.
Valamit biztos kifelejtek.
Tudom pingelni a rútert. És a rúter is tud róla, hogy csatlakozik hozzá, az AP.
Netezni viszont nem udok :(

Valaki? :F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#443) shev7 válasza supesz (#442) üzenetére


shev7
veterán

kifele ipcimet sem tudsz pingelni? ha tudsz, akkor a dns szervert kell jol beallitani a gepen.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#444) supesz válasza shev7 (#443) üzenetére


supesz
aktív tag

kifelé sem tudok pingelni.
bár ajánlhatnál egy jó címet, mert én a www.startlap.hu -t szoktam pingelni.
ez egy d-link dwl-ap2000+ Access Point.
hogyan konfiguráljam, hogy működjön? te hogyan konfigurálnád? :F

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#445) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

''Háj!

Szeretnék otthon vezeték nélküli netet, azaz anyámék gépén is legyen net a hátsó szobában, és a notebookomba se kelljen kábelt dugdosni ha nem muszáj.

Pontosan mikre lesz szükségem, és mennyibe fog ez kerülni, a routert azt hova fog kerülni? Kábelmodemre?

Távoll áll tőlem a téma, meg akarok világosodni.

köszi!''

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#446) supesz válasza GombócArtúr (#445) üzenetére


supesz
aktív tag

[link]
[link]
[link]
;)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#447) supesz


supesz
aktív tag

up! :DD
[link]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#448) shev7 válasza supesz (#444) üzenetére


shev7
veterán

de domain-t vagy ip-t pingelsz? igy probalod: ping 195.70.35.182?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#449) supesz válasza shev7 (#448) üzenetére


supesz
aktív tag

domaint pingelek www.startlap.hu.
de ez most lényegtelen. hogy volt azzal a dns beállítással?
szerintem ott lesz a kutya elásva... (a pingelést hagyjuk a végére)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#450) Chili7 válasza GombócArtúr (#445) üzenetére


Chili7
őstag

1 db wlan router:[link]
+ wlan kártya a pcbe, és a notebookba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.