Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) rdi válasza The DJ (#1850) üzenetére


rdi
veterán

figyelmetlen voltam. -Ez egy mikrós net? akkor ppoe minek?

Fej! Tor! Potroh!

(#1852) p_m válasza Chris'o75 (#1845) üzenetére


p_m
csendes tag

erre ne nagyon fájjon a fogad, nekem van ilyenem és nincs észrevető különbség a széria malacfarkakhoz képest. ammúgy kb. 5 ropi a mekkában http://mekka.hu

(#1853) rdi válasza rdi (#1851) üzenetére


rdi
veterán

na elolvastam ujra. Világosan azt írtad, hogy a géped pppoe-val csatlakozik a netre....

Fej! Tor! Potroh!

(#1854) The DJ válasza rdi (#1851) üzenetére


The DJ
addikt

Kettőt és könnyebbet :DDD XP alatt is így csatlakozom, PPPoE, név + jelszó megad, az asztalon megjelenik egy parancsikon, duplakattal tárcsázok és van net. Ennyi lenne, amikor bekötötték a netet akkor mondták hogy ha lesz routerem mindig PPPoE-t válasszak és ez a D-Link-nél működött is, csak itt nem akar. :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1855) Chris'o75 válasza p_m (#1852) üzenetére


Chris'o75
tag

:(
Hát ennek nem örülök!
Esetleg tudsz olyat javallani ami érezhetően javulást hoz?
1-2 métert kellene áthidalnia :)

10 féle ember létezik a világon, aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem

(#1856) rdi válasza Chris'o75 (#1845) üzenetére


rdi
veterán

csináld magad:
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1857) Chris'o75 válasza p_m (#1852) üzenetére


Chris'o75
tag

Jahh azt ugye tudod hogy ez egy irányított antenna ugye?!
Tehát ez csak irányba állítva tud többet mint a ''malacfarkak'' ...szerintemm :Y

10 féle ember létezik a világon, aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem

(#1858) Chris'o75 válasza rdi (#1856) üzenetére


Chris'o75
tag

Hát ha más nincs akkor az lesz, sőt van egy mobilos cégnél dolgozó ismerős most jut eszembe kábelt ilyesmit akkor szerzek tőle :))

10 féle ember létezik a világon, aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem

(#1859) rdi válasza The DJ (#1854) üzenetére


rdi
veterán

előfordulhat, hogy a routered és a ''adsl modem'' nem szeretik egymást. Esetleg rossz a kábel a router és a adsl modem között.
pingelni meg általában lehet a routerről

Fej! Tor! Potroh!

(#1860) The DJ válasza rdi (#1859) üzenetére


The DJ
addikt

Kábelhiba kizárható...Lassan kezdek én is arra gondolni, hogy a router és az ''adsl modem'' (ami valójában nincs is :D ) nem szeretik egymást, ugyanis ez a net ami nekem van nem éppen hétköznapi... Viszont van még itthon egy D-Link routerem, ami ugyan nem wifi-s, de azzal tudtam csatlakozni a nethez. Esetleg nem lehetne valahogy a kettő routert kombinálni? Mintha hallottam volna ilyesmit is...

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1861) rdi válasza The DJ (#1860) üzenetére


rdi
veterán

de

Fej! Tor! Potroh!

(#1862) shev7 válasza The DJ (#1860) üzenetére


shev7
veterán

konfigold be a dlink routert, a wlanoson kapcsold ki a dhcp-t, es ksod ossze a dlinkkel lan porton keresztul.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1863) The DJ válasza shev7 (#1862) üzenetére


The DJ
addikt

Na erre majd később visszatérünk, ugyanis most jut eszembe hogy köclsönadtam a dlink tápját egyik ismerősömnek. Mostanában semmi se jön össze, nem igaz már :( Azt se hiszem el hogy ezt a rohadt Belkin routert nem lehet úgy beállítani hogy legyen net, mintha most minden ellenem volna, váá fel is húztam magam :W

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1864) adibook


adibook
tag

Sziasztok!

NAgy segitsegre lenne szuksegem,mert Irorszagban elek es rendkivul fontos lenne szamomra az internet hasznalata a kapcsolattartas miatt.
A gepem egy Compaq 2029uk amin egy windows media center edition van.Az alaplap egy asus p5bw-la.Gyarilag egy nvidia 7500le videokartya volt benne amit en lecsereltem egy sapphire x1950pro-ra es amiert ezt fontosnak tartom az azert van ,mert azota vannak a gondjaim.
A gepbe beleraktam egy sweex pci wifi kartyat.Az nvidia driver uninstall utan felraktam az uj ati-t es egy ideig minden mukodott,de egy ido utan nem kepes mashogy kapcsolodni csak ha manualisan adom meg neki az ip-t,stb. es sajna igy neha nagyon lassu.Pontosabban ahogy az ati volt benne mar egy ideig (1-1.5 ora) megszakadt a net es azutan nem osztja mar le automatikusan az ip-t.Mas gep is megy neha errol a router-rol es ott minden ok MINDIG.A jelerosseg good es neha very good tehat szerintem nem ez lassitja.Most mar automatikusan nem is csinal semmit,pontosabban egy ido utan kiirja hogy limited or no conectivity.Valamit allitanom kene vagy csak a windows nem szereti ezt a kartyat vagy mi lehet a baj?
A videokartyas forumon nem tudtak segiteni es nagyon megorultem hogy va kulon wifi forum is.
NAGYON megkoszonnem a segitsegeteket mert tenyleg nagyon fontos lenne igy tobb ezer km tavolsagbol a net.HA barmit kifelejtettem vagy meg tudnotok kene csak irjatok es en leirom egybol.Az e-mail cimem:Lasadam@freemail.hu

Elore is koszonom:Adam :R

P5N-E SLI,3.0 Ghz C2D 6850-Zalman CNPS8000,2Gig XMS2 TwinX 800 CL4,8800 GTS 512,OCZ 700w GameXStream,X-Fi Xtreme Gamer,ANTEC 900,Zalman ZM-MFC2,Acer X221W 22"Wide,Thrustmaster RGT FFB Clutch Editon

(#1865) rdi válasza adibook (#1864) üzenetére


rdi
veterán

őszintén szólva én nem tudom mi köze lenne egy vga kártyának a wifi kártyához...illetve
a kapcsolat belassulását szerintem inkább az okozhatja, hogy a procid nagyon le van terhelve.
Nálam laptopon szintén előfordul, főleg ha megy a FF 24 ablakkal :D

szerintem egy ideig figyeld a proci működését, meg nézd meg, hogy milyen processzek futnak a háttérben. Erre én a procexp progit javasolnám neked, mert ott látod a processz egyéb adatait is. Ha találsz olyat, amihez nincs írva terjesztő, vagy számodra teljesen ismeretlen, a gugliban rákereshetsz.

Fej! Tor! Potroh!

(#1866) adibook


adibook
tag

Koszonom a segitseget,de nem feltetlenul a lassulassal van problema,hanem azt hogy azota nem tudja maganak automatikusan kiosztani a dogokat.Egy core2 duo e6400-as van benne es abbol is az erosebb.A kartyat azert irtam mert ezote hulyult meg a gep. :F

P5N-E SLI,3.0 Ghz C2D 6850-Zalman CNPS8000,2Gig XMS2 TwinX 800 CL4,8800 GTS 512,OCZ 700w GameXStream,X-Fi Xtreme Gamer,ANTEC 900,Zalman ZM-MFC2,Acer X221W 22"Wide,Thrustmaster RGT FFB Clutch Editon

(#1867) Arctica


Arctica
csendes tag

Sziasztok
Az a problémám, hogy SMC 7004 VWBR V.2 EU ruterem megkattant. Alapból nincs jelszó megadva a ruteren, én sem állítottam be neki. Loginnál kiírja, hogy ''Please confirm your password and try again.'' Kisönyvben az van, hogy 5 másodperces reset visszaállítja alapra a rutert, de ez sem segít. Próbáltam én több percig is nyomni, de semmi. Próbáltam huzamosabb ideig kihúzva hagyni, meg közben is reszetelni, de ez sem jött be. Már vagy 1 hónapja így megy, és így nem tudok NAT portot nyitni. AZ nem tudom számít-e, hogy régebben egyik internet indításkor a chello registrációs oldala jött be. Akkor ránéztem a ruterre de nem engedett be. Furcsálottam a dolgot, mert jól tudom a chello MAC adress alapján azonosítja a gépet és én nem változtattam semmit. Persze az is lehet, hogy ez véletlen egybeesés, és lehet, hogy csak a chelló szórakozott. Valakinek valami ötlete van esetleg? Köszi előre is.

[Szerkesztve]

(#1868) Balazs066


Balazs066
csendes tag

Sziasztok!!!

Lenne egy kerdesen. Novemberben vettem egy Toshiba laptopot ami egeszen januar elejeig tokeletesen mukodott, akkor viszont internetezes kozben hirtelen belassult, szinte semmilyen oldalt nem volt hajlando behozni. Azota kicsit javult a helyzet, de ha akarmit le akarok tolteni lassu, dc nem megy rajta, egyedul csak bongeszesre jo(internetkapcsolattal semmi gond nincs masik gep tokeletes rajta). Mi lehet a problema? A valaszt elore is koszonom!!

(#1869) Noxy válasza Balazs066 (#1868) üzenetére


Noxy
veterán

Vírus és féreg hajtást csináltál? Valszeg fut valami a gépeden, ami el veszi a sávszéleséget.
Ja meg win update, javallot.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1870) Noxy válasza Arctica (#1867) üzenetére


Noxy
veterán

Az UTP kábeleket ki huztad a reset elött?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1871) Noxy válasza adibook (#1864) üzenetére


Noxy
veterán

Próbáld meg a DHCP-t ki kapcs.. a routerbe. A kártyáknak meg adjál IP címet, a router IP tartományából.
Átjáró meg a DNS a router IP címe.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1872) Balazs066 válasza Noxy (#1869) üzenetére


Balazs066
csendes tag

Milyen programot ajanlasz?? Nagyon fontos lenne. Koszi a valasz! Routert nem tudom kihuzni mert eifi szolgaltatorol megy.

(#1873) Balazs066 válasza Noxy (#1871) üzenetére


Balazs066
csendes tag

Neha pedig a rendszer terheltsege hirtelen 100ra ugrik nem tudok semmit sem csinalni a geppl. Ilyenkor az svchost.exe az egekbe szokik( nem tudom mi a fene lehet ez de ti biztos tudjatok) :)

(#1874) adibook


adibook
tag

Sziasztok!

NAgy segitsegre lenne szuksegem,mert Irorszagban elek es rendkivul fontos lenne szamomra az internet hasznalata a kapcsolattartas miatt.
A gepem egy Compaq 2029uk amin egy windows media center edition van.Az alaplap egy asus p5bw-la.Gyarilag egy nvidia 7500le videokartya volt benne amit en lecsereltem egy sapphire x1950pro-ra es amiert ezt fontosnak tartom az azert van ,mert azota vannak a gondjaim.
A gepbe beleraktam egy sweex pci wifi kartyat.Az nvidia driver uninstall utan felraktam az uj ati-t es egy ideig minden mukodott,de egy ido utan nem kepes mashogy kapcsolodni csak ha manualisan adom meg neki az ip-t,stb. es sajna igy neha nagyon lassu.Pontosabban ahogy az ati volt benne mar egy ideig (1-1.5 ora) megszakadt a net es azutan nem osztja mar le automatikusan az ip-t.Mas gep is megy neha errol a router-rol es ott minden ok MINDIG.A jelerosseg good es neha very good tehat szerintem nem ez lassitja.Most mar automatikusan nem is csinal semmit,pontosabban egy ido utan kiirja hogy limited or no conectivity.Valamit allitanom kene vagy csak a windows nem szereti ezt a kartyat vagy mi lehet a baj?
A videokartyas forumon nem tudtak segiteni es nagyon megorultem hogy va kulon wifi forum is.
Probaltam mar hogy kikapcsoltam a routerben a dhcp-t de akkor sem.Automatikusan meghal es igy manualisan borzaszto ingadozo az internet.
NAGYON megkoszonnem a segitsegeteket mert tenyleg nagyon fontos lenne igy tobb ezer km tavolsagbol a net.HA barmit kifelejtettem vagy meg tudnotok kene csak irjatok es en leirom egybol.Az e-mail cimem:Lasadam@freemail.hu :R

Elore is koszonom:Adam

P5N-E SLI,3.0 Ghz C2D 6850-Zalman CNPS8000,2Gig XMS2 TwinX 800 CL4,8800 GTS 512,OCZ 700w GameXStream,X-Fi Xtreme Gamer,ANTEC 900,Zalman ZM-MFC2,Acer X221W 22"Wide,Thrustmaster RGT FFB Clutch Editon

(#1875) adibook


adibook
tag

ne ha amikor megall a net egy gep ujrainditassal megoldodik ujra,de borzaszto valtozo a sebessege. :F

P5N-E SLI,3.0 Ghz C2D 6850-Zalman CNPS8000,2Gig XMS2 TwinX 800 CL4,8800 GTS 512,OCZ 700w GameXStream,X-Fi Xtreme Gamer,ANTEC 900,Zalman ZM-MFC2,Acer X221W 22"Wide,Thrustmaster RGT FFB Clutch Editon

(#1876) Arctica válasza Noxy (#1871) üzenetére


Arctica
csendes tag

Kipróbáltam így is, de ez sem segített. A DHCP-t a ruterben meg bejelentkezés nélkül nem tudom kikapcsolni.

(#1877) rdi válasza Balazs066 (#1873) üzenetére


rdi
veterán

az svchost az általában több példányban fut és a hálózati programja a windwsnak.
Én is javallanám a féreg és vírusírtást, a következő módon:
1) rendszer helyreállítást kikapcsolni
2) ujraindítás csökkentett módban, hálózat nélkül
3) féregirtás antyspyjjal, + még eggyel, mondjuk spyware terminatorral
4) vírusírtás

ujraindítás, és rendszervisszaállítás bekapcsolása

Fej! Tor! Potroh!

(#1878) rdi válasza Arctica (#1876) üzenetére


rdi
veterán


Admin felhasználnév
Admin jelszó

Fej! Tor! Potroh!

(#1879) Taskkill


Taskkill
csendes tag

Sziasztok

A véleményetekre lennék kíváncsi.
Lakókörnyezetben békésen internetezel, és egy napon találsz a környezetedben egy nyitott AP-t. Semmilyen beállítás nincs, még magába az AP-ba is, az alapértelmezett felhasználó, jelszóval be tudsz belépni.

Mit teszel?

1. Nem foglakozol vele, mosolyogsz magadban, hogy vannak még bátor emberek.
2. Megpróbálod megkeresni a tulajdonost és figyelmezeted a veszélyekre.
3. Kihasználod a lehetőséget és csatlakozol a hálózathoz, letöltésre, csúnya dolgokra használod.
4. Kihasználod a lehetőséget, mondván remek lehetőség hogy gyakorolj, hogyan kell egy számítógépet feltörni.
5. Csatlakozol a rendszeréhez, beállítod AP-t a saját igényednek megfelelően, hogy csak a tulajdonos és te, tudj csatlakozni.
6. Csatlakozol a rendszeréhez, beállítod az AP-t a saját igényednek megfelelően majd a végén, kizárod a tulajdonost.
7. Kirakom az internetre a pontos címet, hogy mások is tudjanak ingyen internetezni.

Válaszotokat előre is köszönöm. Mindenféle gondolat és nézőpont érdekel.

Taskkill

(#1880) rdi válasza Taskkill (#1879) üzenetére


rdi
veterán

hát lehet, hogy ez inkább a fáradt gőzbe való téma.
Először mindenképpen meg kéne a szomszédot kérdezni, mert eléggé luzer lehet. Főleg ami a router belépést jelenti...
Igaz ha szólsz neki, akkor meg :
1) meg fog rád sértődni,
2) neked kell majd beállítanod a routert mert nyilván nem ért hozzá.

Ja és mi van ha szándékosan oszt meg?

Fej! Tor! Potroh!

(#1881) Rival válasza Taskkill (#1879) üzenetére


Rival
aktív tag

Én egyszer találtam egyet a szobából. Látszódtak a csatlakoztatott gépek is, a megosztott nyomtatókkal, stb. Én normálisan fogalmaztam egy levelet, melyben szépen leírtam mit tegyen ahhoz, hogy levédje a hálózatát. Aláítam, mint névtelen jóakaró, majd kinyomtattam a nyomtatóján. Pár perc elteltével eltűnt a hálózat, és pár percre rá megjelent egy titkosított... tény, hogy szabálytalan behatolni más hálózatába, még ha nincs is levédve (olyan, mintha bemennél egy lakásba, ha nincs bezárva). De ha csak így tudom megakadályozni, hogy más illetéktelenül használja, és nem tudom, honnan jön, és kié, akkor mi van? Lehet, hogy valamelyik szomszéd volt, de nem kutatom fel mind a 100 lakást a házban, kinél lehet... ez tűnt a legjobb megoldásnak...

(#1882) firefighter


firefighter
csendes tag

Sziasztok!!

Egy olyan kérdésem lenne wifivel kapcs.-ba, hogy van 2 laptop mind a2 beépített wifit használ. Na most a net ami jön hozzánk az wireless így ehhez is vettem a routert (D-Link DI-524). A kérdésem az lenne hogy ha dinamic ip-t állítok be plussz a tűzfalat is beállítottam stb akkor a windowsos hálózat beállításoknál kell e vmit variálni ahho hogy menjen a net? A titkosítás az WEP alapjánmüxik6-os csatornán.
Előreis köszi

(#1883) Chris'o75 válasza Rival (#1881) üzenetére


Chris'o75
tag

Hali!

Én is így jártam annyi különbséggel hogy mivel egy cégről volt szó és wlan névben benne volt a cégnév gúgléban 1sec alatt láttam hogy kik ezek a merész emberek, átmentem hozzájuk és közöltem velük a tényeket!
Mi lenne ha valaki :Y ............ nem sokáig kellett ecsetelnem a dolgot gondolom sejtitek!
Természetesen megnyertem a beállítási lehetőséget is ill. azt mondták mivel ilyen jó arc voltam ezért az internetet használhatom, nekik úgy is céges van!

:C

10 féle ember létezik a világon, aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem

(#1884) Noxy válasza firefighter (#1882) üzenetére


Noxy
veterán

Valszeg sehogy. A D-Link DI-524-s router nem tudja a repeater módot.
Vagy veszel helyette 1 olyan routert, vagy AP-t [link] ami tudja, vagy a notikkal közvetlenül csatizol a Wlan hálózatra.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1885) magic7


magic7
tag

Sziasztok !

Itt is felteszem a Linux topikban már jelzett problémámat. Suse 10.00 van fenn a gépemen, ámde wifi nem megy egyelőre. Soha nem volt eddig dolgom Linux-al, csak azt tudom, hogyan használjam a shell-t, de arról fogalmam sincsen, hogy a wifi-hez letöltött Linux-os progiból melyik file-t és milyen paranccsal installáljam fel, hogy menjen a wifi. Van valakinek tapasztalata, tanácsa ezügyben? Gondolok itt ilyenre, hogy a win alatt az installálást egy exe, vagy inf filével oldjuk meg, ott pedig eddig teljesen - számomra - ismeretlen file formátumok vannak.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1886) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!
NEKEM VAN egy ELADÓ Routerem Gyári bontatlan! SMC WBR14T-G egyébként!
108Mbps-es vezetéknélküli router 4 100Mbps-es porttal. wow Akit érdekel írjon bátran!
mailcímem: jambor_laszlo@yahoo.com további jó böngészést! bye!

jambi

(#1887) rdi válasza magic7 (#1885) üzenetére


rdi
veterán

ndiswrapper ytsal telepítsd.
II. Konfiguracja ndiswrapper
Logujemy się jako root za pomocą komendy su i wpisujemy hasło root.


Most kell a wifi kártya meghajtója. Általában inf kiterjesztésű
Lehetséges, hogy csak zip vagy exe formátumban van, min dkettőt ki kell csomagolni egy könyvtárba.Belépünk a meghajtót tartalmazó könyvtárba és kiadjuk a parancsot:
# ndiswrapper -i

majd ezt:
# ndiswrapper -l

(kis l betű!!)

ezzel ellenőrizzük, hogy meg van-e a kellő maghajtó, ha igen a következő a válasz: present.

Példa:

chodus:/home/chodus # ndiswrapper -l
Installed ndis drivers:
bcmwl5a present
chodus:/home/chodus #

bcmw15a – a meghajtó neve
napis: present – megtalálta a kártyát

ezután saktiválju a modult:
# modprobe ndiswrapper

kiadjuk a következő parancsot:
# iwconfig

ha a válasz ez:

chodus:/home/chodus # iwconfig
lo no wireless extensions.

sit0 no wireless extensions.

wlan0 IEEE 802.11g ESSID:''chodus-lan'' Nickname:''chodus''
Mode:Managed Frequency:2.437GHz Access Point: 00:80:C8:1D:92:B9
Bit Rate=11Mb/s Tx-Power:14 dBm
RTS thr=2347 B Fragment thr=2346 B
Encryption key:********************** Security mode:restricted
Power Management:off
Link Quality:100/100 Signal level:-47 dBm Noise level:-256 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:57 Invalid misc:2227 Missed beacon:0

eth0 no wireless extensions.

A wlan paramétere legyen olyan mint ami itt látható

Fej! Tor! Potroh!

(#1888) rdi


rdi
veterán

Ezután intalláljuk a saját hálózatunkat:



Yast >> Network Devices >> Network Cards.
Other Not Detected kiválasztani majd katt a Configure menüponton.

Kitöltjük a mezőket:
Device Type >> Wireless
Module name >> ndiswrapper

Katt a Wireless Settings menüponton
Az Operating Mode mezőben választhatjuk ezeket:
Managed – ha csatlakozási ponton keresztül vagyunk fönn ahálón(AP), ami dinamikus ip-ét ad nekünk
Master – ebben az esetben a wlan kártya a irányít, de a windowsos meghajtók ezt ritkán ismerik:)
Ad-hoc – magáért beszél :)
A Network Name ESSID mezőbe írjuk a megfelelő értéket.
Key input type – a kulcs ha van:
Passphrase – a jelszó a hálózati kapcsolódáshoz
ASCII , HEXADECIMAL – A kulcs típusa.. Ha Passpharse védett hálód van, akkor ide kell beírni a jelszót , ha kódkulccsal, akkor ide kell beírni a típusát.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1889) rdi


rdi
veterán

Ezután a következő lépéseket kell elvégezni:

Experts Settings.
Channel (leginkább 6 ) és Bit-rate (leginkább auto ) OK.

Majd Next.

Choose The Setup Method-ban kiválasztjuk az Automatic Setup Adress-et.

Katt a Host Name And Server-en
Beállítások: Change Host Name Via DHCP iés alatta Update Name Servers And Search List Via DHCP

És kész :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1890) rdi


rdi
veterán

szerintem ez mehetne a kezdő hozzászólásokba :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#1891) Noxy válasza rdi (#1890) üzenetére


Noxy
veterán

Perfect :C

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1892) rdi válasza Noxy (#1891) üzenetére


rdi
veterán

mindenestre nem könnyű dolog, az már biztos.... de voltaképpen logikus és érthető. A gány gyártók csak windowsos meghajtókat gyártanak :DDD

vazze elfelejtettem a smilykat kikapcsolni....Ó, hogy az a!!!!!

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1893) Krisz78


Krisz78
csendes tag

Sziasztok!

A laptop-ommal két különböző vezeték nélküli hálozatot találtam! Külön-külön tudom mind a kettőt használni! Hogy tudom úgy összehozni, hogy egyszerre használjam mind a kettőt?

(#1894) Noxy válasza Krisz78 (#1893) üzenetére


Noxy
veterán

Úgy hogy össze adod a 2-t, oszt 1 ISP-l elő fizetsz magadnak 1-t. Az már 1ben lessz. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1895) Krisz78 válasza Noxy (#1894) üzenetére


Krisz78
csendes tag

Köszi de valahogy a másik hálózat alapértelmezett átjáróját kéne hozzáadnom és akkor az xp elvileg szól, hogy mind a kettőt akarom-e használni! Csak nem tudom hova! :)

(#1896) Rival


Rival
aktív tag

Valahol korábban volt szó wireless repeaterről. A DD-WRT v24 firmware már fogja tudni alapból ezt a funkciót (a v23 SP3-ban még nincs benne), tehát az olyan AP jelét tudod erősíteni, ami már a kliensek gyengébb jelét nem képes fogadni, vagy aminek a jelét a kliensek kevésbé érzékeny antennája már nem veszi. Csak azért nem próbálom ki, mert még elég béta, de nagyon halad a dolog... úgyhogy DD-WRT, és kompatibilis routerek hajrá! :R

(#1897) gabor88


gabor88
tag

Szevasztok!

Arra gondoltam, hogy megvalósítható lenne-e elviekben, hogy a notebookom wifijével az egyetemen a kihangosítást befolyásolom? Szal a tanár mikrofonjának a jelével azonos hullámhosszú rádióhullám sugárzása megoldható-e ezzel a technológiával?

(#1898) And válasza gabor88 (#1897) üzenetére


And
veterán

Röviden: nem.
Elviekben igen, de a wifi sávja szinte biztosan eltér a szokásos vhf / uhf vezetéknélküli mikrofonokétól. Egyébként is hülye vicc volna, kb. 15 másodperc után ;).

(#1899) magic7 válasza rdi (#1890) üzenetére


magic7
tag

Köszönöm szépen, megpróbálom amit írtál, visszajelzek ha megy és ha nem akkor is.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#1900) gabor88 válasza And (#1898) üzenetére


gabor88
tag

Köszi :) Tényleg hülye vicc lenne, de a világot az ilyen értelmetlennek tűnő dolgok viszik előre :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.