Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) M@LC0LM


M@LC0LM
csendes tag

Azota megtaláltam a neve:

MMCX antennacsatlakozó

ez a PCI os wlan kártyák zömén van,igy lehet az antennát cserélgetni,de a notikba valo
PCMCIA-os kártyáknál már kevésbé divat.
Tud valaki olyan kártyát amin PCMCIA-os és van raja MMCX antennacsatlakozó?

[Szerkesztve]

(#1302) dany27 válasza rdi (#1297) üzenetére


dany27
őstag

elvileg nem lesz mert olyan mákunk van ha én kimegyek a kertünk végébe akko mé csak mező van és a havernak az utcája a mező végén van :D

(#1303) grrr


grrr
csendes tag

BUÉK meg minfene :B

Örülök, hogy rátaláltam erre a topic-ra, mivel idő hiányában ezt tartom a leg célravezetőbbnek...
A terv egy 6felhasználós, vezetéknélküli, maszek :) és 1mástól 5km-es betondzsungellel árnyékolt, asztali gépek privát összeköttetése. Azt persze le sem írom, hogy pici pízből :D
Kérdésem a téma gurujaihoz: -cucc?
-hardver igény?
-kompatibilitás?
-sacc HUF?
Előre is :R

[Szerkesztve]

(#1304) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Ha előfizetek egy wifi szolgáltatónál (pl neteasy), akkor bárhol tudom használni a netet ahol lefedettsége van a cégnek?
Biztonsági szempontból sokkal jobb egy WLAN-os ADSL, mint a Wifi? WIfi esetében egyszerre azonos IP címet használok egy csomó más felhasználóval?

köszönöm

[Szerkesztve]

(#1305) shev7 válasza grrr (#1303) üzenetére


shev7
veterán

ha ugy erted, hogy ket gep kozott van egy lakotelep, akkor felejtsd el...

VAMpir: mi az a wlanos adsl? egy kicsit furcsa ez szamomra, mert tudtommal ilyen nem letezik :), marmint arra gondolok, hogy az ADSL technologiat a telefonvonalon valo gyors internetezeshez dolgoztak ki :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1306) krys1978 válasza rdi (#1296) üzenetére


krys1978
tag

Én láttam már többet is. De te melyiket ajánlod?

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ...... Izé! Semmi nem jut eszembe...

(#1307) Gebriel


Gebriel
veterán

Valaki adna felvilágositást hogy,hogy is müxik a wifi
Elméletét ''ismerem''.
Gyakorlatban hogy is müködik ez :F
Elöre is köszönöm. :R

(#1308) Athanáz9 válasza Gebriel (#1307) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Felbátorodva tudatlanságomon, a sajátomon, többfrendbelit kérdezek alapvetésül:
mi a különbség a wlan és a wifi között? :F

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#1309) VÁMpír válasza shev7 (#1305) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

valszeg hülyén fogalmaztam, wireless routerrel megosztott ADSL vs wifi-re (pl. Neteasy) gondoltam

(#1310) Gebriel válasza Athanáz9 (#1308) üzenetére


Gebriel
veterán

Jótól kérded :O

(#1311) rdi válasza krys1978 (#1306) üzenetére


rdi
veterán

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1312) rdi válasza Athanáz9 (#1308) üzenetére


rdi
veterán

[link]

[link]

[link]

:))

a nokia se tudja :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1313) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv Nép!

Úgy néz ki nemsokára végre otthon is lesz netem (kábeltévés), de ezzel meg is jelent az igény, hogy rögtön mindkét otthoni gépem ''be legyen hálózva''. Úgye manapság ilyenkor már mindjárt Wi-Fi-ben gondolkodik az ember, mert csak kényelmesebb ha nem kell fúrni faragni. Mivel ebben a témában nem vagyok túl járatos ezért lenne pár kérdésem:
1. Mi is kell ehhez? Ugyebár egy Wi-Fi router mindeképp. Ugye jól tudom, hogy ezeken van hagyományos Utp csatlakozó is. Megoldható, hogy a router ami az én gépemnél lesz kábellel csatlakozik, a másik, távolabbi gép pedig Wi-Fi-n keresztül? Ha igen a távolabbi gépbe mi kell? Rendes Pci Wi-Fi hálókártya, vagy lehet ez valami Usb-s cucc is?
2. A két gép között kb. 10-15 méter lenne légvonalban, két téglafallal, és egy beépített szekrénnyel, (+ a légvonal közepén egy televízióval :) ), ez okozhat gondot, vagy sem?
3. Milyen routert, Wi-Fi hálókártyát, Usb kütyüt érdemes mostanában venni? Drágák ezek?

Ennyi lenne első körben, bocsánat ha kicsit hosszú lett.
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#1314) Athanáz9 válasza rdi (#1312) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Thx.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#1315) zed44 válasza Win-T (#1313) üzenetére


zed44
tag

1/
a. nem mindenképp, de a Te esetedben router a célszerű.
b. van utp csatlakozó is
c. igen
d. rendes Pci Wi-Fi hálókártya, vagy lehet ez valami Usb-s cucc is.

2./ a légvonal közepén egy televízió--- no problem. Két vékonyabb válaszfal 10-15m-en nem gond. Két 38-as főfal, vagy két födém( ha emeletekről lenne szó) már lehet akadály, ha Usb-s cuccot használsz (pici a beépített nyák antenna).
3./ csak böngészésre olcsóbb router is jó (kivéve smcwbr14g2). Nagyobb terheléshez jobbat vegyél. Látatlanban talán egy linksyswrt54gl-t lehet mondani, nézz körül a topicjában, kb 16,5k edigialban. PCI kártya, usb kütyü 5-8k.

(#1316) Gebriel válasza Gebriel (#1307) üzenetére


Gebriel
veterán

Senki? :(((

[Szerkesztve]

(#1317) shev7 válasza Gebriel (#1316) üzenetére


shev7
veterán

konkretan mire vagy kivancsi? eleg tag fogalom az, hogy hogyan mukodik a wlan. Es ha az elmeletet ismered, akkor nem tudom miben tudnek ujat mondani neked. Ha egy konkret kerdessel segitenel, lenne min elindulni :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1318) rdi válasza Gebriel (#1316) üzenetére


rdi
veterán

hát már elnézést kérek, de a linkekben benne van :)



[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1319) Pribi válasza Pribi (#1300) üzenetére


Pribi
senior tag

1300-ra valaki?

Előre is köszönöm: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1320) shev7 válasza Pribi (#1319) üzenetére


shev7
veterán

windows? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1321) hangyatojás


hangyatojás
csendes tag

Sziasztok

Az lenne a gondom, hogy az egyik barátomnál van egy DI-624 routerrel menne a net megosztás, de a wlanos gép nem tud csatlakozni. Folyamatosan próbálkozik, de néhány másodperc után megszakad. Azt hiszem a routerben mindent jól állítottam be : DHCP enable; SSID beállítva; WPA Pre-shared key beállítva; wlanos gépen auto ip-cím és dns-cím kérés.

Mi lehet a hiba ? Lécci segítsetek !

(#1322) sekli válasza hangyatojás (#1321) üzenetére


sekli
addikt

WPA Pre-shared key nélkül próbáld meg először, egy hibalehetőséggel kevesebb...;)

(#1323) hangyatojás válasza sekli (#1322) üzenetére


hangyatojás
csendes tag

Kösz a tippet
De ha van még ötlet szívesen venném, mert sűrűn nem tudok átugrani a cimbihez és jobb lenne egyszerre több lehetőséget kipróbálni.

(#1324) hangyatojás válasza hangyatojás (#1323) üzenetére


hangyatojás
csendes tag

Bár ha belegondolok a WPA-PSK nélkül egy kissé védtelenné válik a hálózat nem ?

(#1325) user12 válasza hangyatojás (#1324) üzenetére


user12
őstag

Egy röpke fél (vagy max 10 perc) óra alatt majdcsak nem dúrják föl a LAN-odat :DD

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1326) hangyatojás válasza user12 (#1325) üzenetére


hangyatojás
csendes tag

Hát ez az !
A WPA kulcs vagy megegyezik a routerben és a wlanos gépben, vagy nem. Itt más hiba nem lehet. Mindenesetre kipróbálom kulcs nélkül is. Csaknem szállnak meg röpke 30 mp alatt.

Egyébként eszembe jutott, hogy az ipconfigban az ip-cím és az alhálózati maszk értékei :
0.0.0.0
Mintha a DHCP kliens valamiért nem adna ip-címet.
Ebből esetleg ki lehet indulni?

(#1327) fujno


fujno
csendes tag

sziasztok! Vettem egy dlink 624-es routert. A konfigurálásakor kéri a gateway-t, dns-t, másodlagos dns-t. chelllom van és az ász-ben nem találtam meg a dns cimet. Addig oké, hogy az ip dinamikus, de holn tudom megnézni a dns cimet? Elég láma vagyok... Segitsetek pls, mert már megöl az ideg!

(#1328) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a témobájl kínálatában tavaly nyáron szereplő Sony Ericsson GC85 típusú kártyatelefon független-e, azaz használható-e más hálózatban? Témobájl honlapon még van információ a készülékről, de sehol sincs odaírva, hogy függő lenne (rendszerint odaírják, ha az). :F

Androidő

(#1329) woodpaul válasza woodpaul (#1328) üzenetére


woodpaul
őstag

Elnézést, az előző hozzászólásomat nem ebbe a topicba szántam... :B

Androidő

(#1330) Pribi válasza shev7 (#1320) üzenetére


Pribi
senior tag

Igen.

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1331) Pribi válasza Pribi (#1330) üzenetére


Pribi
senior tag

Bocsi, félre értettelek. Azért nem jó a windowsban lévő, mert egy ad-hoc hálózatot szeretnék létrehozni, és azt tudomásom szerint azzal nem lehet megcsinálni.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1332) shev7 válasza Pribi (#1331) üzenetére


shev7
veterán

hat ezt rosszul tudod, egyreszt en mindig azzal csinalom, masreszt irtam rola egy rovid leirast ide a topicba

mod: meg is van: [link]

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1333) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok,

titoksítási szakértők figyelmét kérném.

adott két üzlethelyiség az utca 2 oldalán ahol már 1 éve megy a wlan az üzletek között. az egyik üzletben van egy Linksys WRT54GS v4.0 router. mögötte 3 gép utp-s LAN-ban. a másik üzletben van egy WAP54G v3.0 birdge módban. ezen lóg egy linksys switch, ami 4 gépet szolgál ki, szintén utp-s LAN-ban.
a gondom az, hogy ha titkosítani szeretném a wireless kapcsolatot meghal a háló és ezzel a net is. wpa personal (tkip) vagy wpa2 personal (tkip) alkalmaznék, de amint ezeket aktiválom a routerben és az ap-ban vége mindennek. illetve az ap látja az adott hálózatot (router ssid-ját), kapcsolódik is elvben, mert kéri az encryption pass-t, de amint ezt megadom és átváltok bridge-módba, már a router se látszik.

erre esetleg vmi okosság? akár MSN-en is!

tr00p3r

(#1334) Gebriel válasza shev7 (#1317) üzenetére


Gebriel
veterán

Sajnos elméleti részéböl is csak annyit ismerek amit a TV-ben láttam,halottam :DDD :B
Nos leginkább az fogot meg amikor a fickó házrol-házra sétált és azt mutatta be éppen hogy,hogy lehet ingyen logni neten.Egy sürü lakonegyedben,lakotelepen.Ha nem védik le jelszóval a hálozatot telejsen fölösleges elöfizetni a netre mert másra ''rátudot akaszkodni''

Az egyik kérdésem az lenne menyire kivitelezhető ez?
A második kérdésem az lenne hogy ilyenkor a netsebessége milyen szinten csökken,ha csökken?


(#1335) zed44 válasza tr00p3r (#1333) üzenetére


zed44
tag

Nos, titkosítási szakértő persze nem vagyok. De: az első tippem: nem ugyanazt a pass-t adtad meg mindkét helyen(véletlen elírás). A további: Én routereket kötöttem össze WDS módban (ezek a konkrét esetben rögtön hibrid üzemmódban dolgoznak, nem is állítható). Ha nincs titkosítás, minden további nélkül kapcsolódnak. Titkosítás mellett már csak akkor, ha fix rádiócsatornát állítok be (uazt, persze. Valahol le is van írva). Tehát ez a következő tippem.
WPA-PSK (TKIP) titkosítással viszont az én routereim már nem akarnak kapcsolódni (persze a saját wlan klienseikkel igen, csak egymással nem). Remélhetőleg a Te esetedben ez nem áll fenn, de a harmadik tippem, hogy próbáld meg WEP128-al. Ha ezek nem jönnek be, akkor kérdezd meg újra, valaki biztosan tud további tippeket adni.

(#1336) zed44 válasza Gebriel (#1334) üzenetére


zed44
tag

Sajnos kivitelezhető, de legalább Te ne tedd! Egy privát háló akkor is privát marad, ha nem titkosítják. Sok előfizetés ráadásul forgalomkorlátos, az illető meg fizetheti a többletet hó végén. Elég baj az, hogy ebben az országban nagyon sokan azon agyalnak, hogy a másikat hogyan lopják meg.
Egyébként, ha a tolvaj nagy sávszélességet használ, az azonnal észrevehető!

(#1337) tr00p3r válasza zed44 (#1335) üzenetére


tr00p3r
őstag

a pass tuti jó, mert pendrive-on vittem mind2 helyere és copy&paste.az ap és a router is a 11-es csatornán megy. hát a WEP-et meg kipróbálhatom, de az egy ügyesebb szakembernek max 10 perc...
azért köszi

(#1338) shev7 válasza Gebriel (#1334) üzenetére


shev7
veterán

A második kérdésem az lenne hogy ilyenkor a netsebessége milyen szinten csökken,ha csökken?

Ha arra gondolsz, hogy a net sebessege menniyvel lassabb, ha wifin hasznalod, akkor a valasz: gyakorlatilag semmivel. A regi b-s szabvany is tudja az alkalmazasi retegben a kb 5 mbps-t. Ez meg a legtobb ma elerheto nethez eleg. (Persze 8 megahoz keves, de akkor hasznalj g-s wfit, annak a netto savszelessege 30 mbps korul lehet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1339) Gebriel válasza zed44 (#1336) üzenetére


Gebriel
veterán

Nos manapság elég sok elöfizető korlátlan internet elérést használ tudtomal.

Elég baj az, hogy ebben az országban nagyon sokan azon agyalnak, hogy a másikat hogyan lopják meg.


Itt ha valaki meg van lopva max a szolgáltató.

Az én jövö képemben meg tudod az körvonalozodik meg hogy:
Egy lakotelepi lakásban ha lakik 50 család aki netezik akkor nem kell 50 net előfizetés hanem mondjuk elég 4.
És a tolvajlás mindjárt megtakaritásba megy átt :P ;)


Shev7
És ha ráakszkodok valaki wifijre akkor gondolom csökken.
Milyen mértékben,hogy tudom szabályozni?


[Szerkesztve]

(#1340) wgaborw


wgaborw
tag

Meg tudja nekem mondani valaki hogy wlan kártyánál a bluetooth támogatás mire való?

(#1341) Pribi válasza shev7 (#1332) üzenetére


Pribi
senior tag

Ezer köszönetem. :R :R :R :R Való igaz, hogy nem tudtam ezt a lehetőséget. Most már minden úgy müködik ahogyan azt szeretném.

Mégegyszer köszi.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1342) shev7 válasza Gebriel (#1339) üzenetére


shev7
veterán

akkora mertekben csokken amennyit hasznalsz. A lenyeget tekintve nincs kulonbseg akozott, hogy egy sima vezetekes routerrel van megosztva a net, vagy wireless. A bongeszes ugye nem general jelentos forgalmat, a letolto programokat meg lehet korlatozni. De 50 csaladnak (felteve hogy minden csaladban van egy warezolo csemete :) ) a 4 netelofizetes keves. Sot maga az ADSL a tul alacsony feltoltesevel nem igazan megfelelo megosztashoz. Ha pl jatszol, es valaki mas bongeszik, akkor szinte hasznalhatatlan mertekben megno a pinged. (Hozzateszem ez nem a wifi miatt van, ugyanez igaz vezetekes esetben is)

Pribi: my pleasure

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1343) Gebriel válasza shev7 (#1342) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszi a kimeritő választ :R

Tudom hogy a 4db kevés :B,de ez csak spekuláció volt ;)

[Szerkesztve]

(#1344) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok!
Na akkor itt is megkérdezem:
Ki ért a netkártyákhoz?
Szeretnék venni a notimba de nem tudom hol,milyet érdemes venni,setb.
Egy szóval nem tdok róla semmit.
A T-Mobilos féle netkártyára gondoltam,mert azok elég gyorsak.
Valaki jártas ebbe,mert az informálhatna.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1345) shev7 válasza legiaap (#1344) üzenetére


shev7
veterán

Ha T-mobileosra gondoltal, akkor talan a t-mobilenal erdemes megkerdezni :)
bar en kicsit dragallom a dijat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1346) legiaap válasza shev7 (#1345) üzenetére


legiaap
nagyúr

És tudsz még valami infót?
Létezik másik netkártya is?
Mennyre drága ez a T-Mobilos,mert még az árakkal se vagyok tisztába.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1347) cimopata


cimopata
csendes tag

Sziasztok

Nagy a gondom hisz már ott tartottam hogy lassacskán megvettem a 2 wlant csak az a baj hogy egyik helyen azt mondták hogy kell hozzá router máshol meg azt olvastam hogy nem kell.
Azt kell még tudni még hogy az internet szolgáltatótó ad modemet, a WLAN nem PCI-os és van rajta egy antenna kimenet.
Most akkor nem értem hogy hova kell router és mi a szrepe.
Ti hogyan oldottátok meg. Légy szíves segítsetek
kössz

(#1348) rdi válasza tr00p3r (#1337) üzenetére


rdi
veterán

hardvercsere például

Fej! Tor! Potroh!

(#1349) rdi válasza wgaborw (#1340) üzenetére


rdi
veterán

építhetsz blootothos hálózatot

Fej! Tor! Potroh!

(#1350) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
SMCWBR14-G2 EU routerem van, gondolom elég ennyit mondanom...
Ha nem megy másképpen akkor lecserélném, viszont akkor tanácsokat szeretnék kérni, mit is érdemes venni. Ma felhívoma boltot és ha belemennek a cserébe akkor ezeket tudnám hozni helyette:
Zyxel 54MBps wireless DSL router 4 port Prestige 320W
Netgear 54MBps wireless DSL router 4 port WGR614EE

Mit gondoltok? Ha nem jók akkor veszek máshol.



Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.