Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Gondom a következő: egy IBM-es laptopon kb 5 percenként kikapcslja a wireless antennát valamiért a gép.Zsír új, gyári előtelepített win van rajta.Mitől lehet ez?

(#1452) shev7 válasza dpetiba (#1451) üzenetére


shev7
veterán

energiatakarekos modban van, ha nincs adatforgalom kikapcsolja. Keress ra az eloretelepitett programok beallitasai kozott.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1453) -conrad- válasza Chili7 (#1448) üzenetére


-conrad-
addikt

Ilyen routert semmiképpen ne vegyen senki. Most kellett vennem egy linksys-t,mert ez a router csak a nevében az, amúgy ritka, mint a fehér holló közülük a működő darab.

shev7:
Nálam nem votl kitéve terhelésnek, se msn se torrent semmi, és leszórta a gépeket, vissza sem engedte áramtalanításig, 1 megável próbáltam 1 szálon húzni, és belefagyott, még firmware upgrade és hálókaris dns álításkor is.

[Szerkesztve]

(#1454) shev7 válasza -conrad- (#1453) üzenetére


shev7
veterán

igen, ezt a tipust en sem ajanlom, ha mas jott le a mondandombol, akkor elnezest :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1455) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Srácok, nekem most hozták ezt a típusú routert: SMCWBR14-G2.
Működik normálisan, viszont egy dolgot nem tudtunk rajta beállítani. Ez pedig a MAC address szűrés. Ha beállítom a laptopom wireless MAC címét az SMC security listában, képtelen felcstlakozni a hálózatra. Ha kiveszem a MAC szűrést egyből minden jó :F Miért lehet ez?

Köszi!

[Szerkesztve]

(#1456) dpetiba válasza dpetiba (#1455) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Na megoldotta a 1.02-es gyári firmware a problémát. Ez most akkor működik. Ennek a típusú routernek vannak hibái amúgy?SMCWBR14-G2 EU

(#1457) shev7 válasza dpetiba (#1456) üzenetére


shev7
veterán

keresd meg a topikjat, van neki rendesen ;)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1458) yimm


yimm
aktív tag

Sziasztok .Az lenne a kérdésem, hogy milyen wlan kártyát érdemes venni laptophoz. USB-s vagy PCMCIA foglalatossat, van külömbség a sebesség között , vagy mir kell odafigyelni? Elöre is köszike

(#1459) neduddki válasza -conrad- (#1393) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nkem p335wt es egyszerun fantoprikus egyellore, tok nyugalom mogotte, ha tul sokat baszogatjak ip cserel /ugyan aszt nem fogadja el:- )))/ eros a wifi wpa-psk kivalo, usb sajna csak bizonyos nyomtatok es azokat is lpr-re kell telpiteni /+ket katt a raw-hzo kepestr:- )))/, mas kerdes, hogy 20700 volt a nakekrnettoja

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1460) Chaby2


Chaby2
csendes tag

Hello milyen antennát vegyek, készitsek? Adva van ,és müködik csak gyenge jellel (80dB)
egy router középen kb 180 fokba kellene 2 ásik gépet látni. Jelenleg a router lecsavart 2dB-s antennája + 2m RG65 kábel sma csatival. A másik oldalon Wifi kari 2m kábel + 2dB-s antenna. A másik gép USB + 3m USB kábel,itt még lehet jobb a vétel ,ha közelebb jön a gép. Szóval a routerre tegyek egy erősebb antennát?

(#1461) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

Hálózatban abszolut kezdő vagyok, mint látni fogjátok első kérdésemből :DDD :
1. Hogy tudok összekötni két gépet? Én sima hálókábellel próbáltam, de semmi...
2. haveréknál adsl 3 felé osztva (WLAN), a legtávolabbi gép is max 8 méterre van. Namost a legtávolabi gép szinte semmit se kap sávszélből, még a második se sokat a legközelebbi pedig jó sokat. Arányaiban: 5-15-80. Mi lehet a gond?

Az antennás cucc amiből kapják a jelet a könyv szerint 30m-t visz...

Kéretik személyemet az oroszlánok elé nem vetetni!

Üdv: mynames

(#1462) rdi válasza mynames (#1461) üzenetére


rdi
veterán

1) cross kábellel
2) ez függ a megosztástól, routerrel, vagy szerverrel, ha router akkpr milyen típusú.
Ha egyébként a kapcsolat ''gyenge'' vagy ''nagyon gyenge'' akkor nincs mit csodálkozni, hogy lassú az átvitel.
Ja látom antennás.... akkor meg sávszélesség limit van beállítva

Fej! Tor! Potroh!

(#1463) mynames válasza rdi (#1462) üzenetére


mynames
senior tag

Köszi a gyors választ!

Még csak annyit, hogy az lehet-e, hogy amelyik sokat kap az azért kap sokat mert azon megy a letöltés szinte mindig, és a másik kettő pedig kapja a ''maradékot''?

Be lehet állítani és ha igen akkor hol, azt, hogy ha mind a három gép megy akkor harmadolja a sávszélt, ha kettő akkor felezzen, egy gépnél pedig ugye 100% legyen?

(#1464) Kraptor válasza Kraptor (#1438) üzenetére


Kraptor
őstag

Valaki erre tud valamit mondani?

(#1465) Chili7 válasza -conrad- (#1453) üzenetére


Chili7
őstag

Bocs, én csak linkeltem az elsőt ( a legolcsóbbat ) az oldalról.
Csak példa volt egy elméleti kérdésre. ( de ezek szerint jól bele nyúltam ) - meg is szoktam magamnak venni az ilyeneket. :O :)

(#1466) szicsu


szicsu
őstag

HI!

Lenne egy kis problémám:
a notimon eddig jól működött a vezeték nélküli hálózat, de most ez a kép fogad:
[link]

Mi a manót tudok ilyenkor csinálni?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#1467) Chaby2


Chaby2
csendes tag

Valaki 1460-ra?

(#1468) And válasza Chaby2 (#1460) üzenetére


And
veterán

Komolyan RG65-ös kábellel van szerelve a routernél? Mert a hullámimpedanciája alapján abszolút nem ilyen célra való.
Bár a távolságokról nem írtál, de 'középre' sok alternatívád nincs, csak valamilyen körsugárzót tudsz használni, azok meg nem túl nagy nyereségűek. A wifi-kártyás klienshez tehetsz házi készítésű irányítottat (pl. biquad-ot), de kisebb gyári panelantennát is. Az USB-s géppel moddolás nélkül sajnos nem tudsz sokat kezdeni. Esetleg próbálkozhatsz a wlan-adapter jobb helyre telepítésével.

(#1469) Chaby2 válasza And (#1468) üzenetére


Chaby2
csendes tag

Lehet kábel gond is? Ilyet kaptam csak.A távolság 100-150m a wifi-kártyától. Az USB-s max.50 m(szembeszomszéd),de az a szoba tuloldalán van,majd jön közelebb. Milyen körsugárzót ajánlasz? A biquadról tudszvalami leírást?

(#1470) And válasza Chaby2 (#1469) üzenetére


And
veterán

Ha tényleg nem írtad el a típust, és RG65-ről van szó, akkor lehet kábelgond is. Ennél alkalmatlanabb koaxot ugyanis keresve se találhattál volna: hiába 1cm a külső átmérője, 950Ω hullámimpedancia és maximum 5 MHz (!) ajánlott sávszélesség jellemzi.
Körsugárzó pl.: [link]. Lehet készíteni is, de nagyobb, 10dBi körüli nyereségnél már elég nagy méretű, és elég macerás: [link]. Kisebb nyereségűvel is kísérleteztek ebből a topikból kiindulva: [link], de a visszajelzések alapján nem nagyon vált be.
Biquad: [link] és [link], ezek számtalanszor utánépített, bevált verziók.

(#1471) Chaby2 válasza And (#1470) üzenetére


Chaby2
csendes tag

Lehet hogy elirtam a kábelt ,mert nem tudom pontosan milyen.az biztos hogy 5 cm átmérö
50 ohm (coaxial cable <s.e.> M032) ez van ráírva és jó az sma csatlakozóhoz méretben.

Kösz a segitséget.

(#1472) shev7 válasza mynames (#1463) üzenetére


shev7
veterán

Hali! Attol fugg milyen router. Ha 15 folott volt az ara, akkor van esely ra, hogy tudjon ilyet. De az a legbiztosabb, ha a letolto gepen allitotok be fixen a letoltesi sebessegre egy olyan korlatot ami mellett meg a masik ket gep nyugodtan tud netezni....

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1473) g@bo


g@bo
nagyúr

hi. pls help.

vettem egy gigabyte GN-WP01GS pci wifi kártyát, ami elvileg tud szoftveres AP módban működni.

feltelepítettem, de kis felkiáltó jel van neki, de ez csak az egyik gondja.

eszközzel ( nintendo ds ) próbálok csatlakozni, a win felület alatt láttom a csatlakozási próbálkozást, aztán a DS kivág, hogy nem kap IP címet.



hol kezdjem?

(#1474) rdi válasza mynames (#1463) üzenetére


rdi
veterán

igen lehet.
Gépenként beállítható a netlimiter progival

routeren csak akkor, ha van ilyen funkció

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1475) rdi válasza szicsu (#1466) üzenetére


rdi
veterán

És elolvastad már a microsoft honlapján írtakat? Csak úgy kérdezem...

Fej! Tor! Potroh!

(#1476) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
ismét lenne egy kis problémám, igaz nem olyan égető mint a routeres volt. :)
Van 2 gépem, összekötve egy Linksys wrt54gl routerrel, egyikben egy 54, másikban egy 108-as wlan kártya. Mindkettő gépen 54 megabites a hálózat, jelerősség maxon, mivel a router 2 méterre van mindkettő géptől.
A probléma az, hogy kb 1200-1300 kb-al tudok a kettő között másolni, kb mintha 10-11 megabites lenne a hálózat. Úgy rémlik, hogy régebben is volt ilyen gond sima lan esetén is.
Mi lehet a gond? Az létezik, hogy a gép miatt lassul be? Ugyanis a kicsi gép ez egy 266-os p2 xp-vel meg minden de a célnak megfelel. A másolás közben nem fut rajta semmi alkalmazás, ami terhelné.

(#1477) bendavid


bendavid
csendes tag

Sziasztok!


A következő problémám van:

Vettem egy ismerősömnek egy Toshiba L100-as notit. A beépített Wi-Fi eszköz: Intel 3945AGB.

Minden működik, egy dolog kivételével: az eszközzel nem tudom elérni a biztonságos oldalakat. (pl. gmail belépés). Mindent kipróbáltam, sokszor végigzongoráztam: beállítások, legfrissebb driver, biztonsági protokollok.

A böngésző beállításaival semmi gond, ugyanis ha beleteszek a gépbe egy pcmcia-s wireless kártyát, akkor tökéletesen működik minden, minden oldal elérhető. Ha átváltok a beépített eszközre, akkor viszont ismételten elérhetetlenek a biztonságos oldalak.


Lehet ez hardver hiba? Bármilyen ötletet nagyon megköszönök, mert már rengeteg órát eltöltöttem a megoldás keresésével, de mindhiába.

Nagyon köszönöm előre is.

(#1478) -conrad- válasza bendavid (#1477) üzenetére


-conrad-
addikt

Nem biztos, hogy erről van szó, de sok eszköz van, amivel nem lehet https oldalakat megnyitni, pl mobiltelefon böngészője. Azt hiszem, hogy a pda-ról sem engedte nekem anno.
Lehet, hogy a beépített wifi cucc sem elfogadott szabvány.

(#1479) bendavid válasza -conrad- (#1478) üzenetére


bendavid
csendes tag

Azért gondolom, hogy nem építenek bele laptopba olyan típusú wifi eszközt, ami nem működik normálisan!

(#1480) shev7 válasza -conrad- (#1476) üzenetére


shev7
veterán

csak egy kis fejszamolas: :)

54mbps. Ezen a savszelessegen ket eszkoz osztozik, akkor egynek 27mbps jut. Ennek kb a fele hibadetektalo/hibajavito kodolas. Hasznos sebesseg esetedben: 13-14mbps, ez meg mar eleg kozel van az elert sebesseghez :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1481) -conrad- válasza shev7 (#1480) üzenetére


-conrad-
addikt

Aha, értem. :( Erre nem is gondoltam.
Az megoldás lehet, ha összekötöm a 2 gépet sima lanon? Egymás mellett vannak, szóval 1m kábel elég. Csak azt nem tudom, hogy nem zaavr-e be, ha a routeren át is össze vannak kötve, meg direktben is.

(#1482) shev7 válasza -conrad- (#1481) üzenetére


shev7
veterán

de bezavarhat. nem tudom mi alapjan valasztja ki, hogy melyik kapcsolatot hasznalja. (bar ha ipcim alapjan kapcsolodsz a megosztashoz, akkor talan azt az interfeszt fogja hasznalni)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1483) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Elméleti kérdés, még nincs netem.

Szal egy majdan meglévő netet akarok vezeték nélül a notira juttatni, az adataimnál szereplő gép. Ami van benne wireless cucc, az egy infra port. Picimacival, CF 1,2,3-mal, SD kártyával, tudom bővíteni, illetve olyan USB-vel, amihez sok madzag nem kell, mert ugye macskatartó vagyok.

A kérdés az, hogy egy 512-1024-es nethez milyen WL-eszköz kombót ajánlotok, ami légvonalban 2 falon és mintegy 8 méteren átmegy sebességcsökkenés nélkül?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1484) Kraptor válasza macilaci78 (#1483) üzenetére


Kraptor
őstag

Majdnem bármi jó arra, csak ne SMC WBR14G2 legyen a router:):)

[Szerkesztve]

(#1485) ticzi01 válasza Kraptor (#1484) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Az sem rosz semmi baja nincsen!
Csak vásárlás után a szoftverét az SMC oldaláról le kell tölteni és frissiteni az eszközt.
Utánna már nem fogja bontani a wifi kapcsolatot!

(#1486) -conrad- válasza ticzi01 (#1485) üzenetére


-conrad-
addikt

Ez nem igaz. Igenis ugyanolyan rossz, mint előtte, nem szabad megvenni a típust. Tudom miről beszélek, mert nekem is van egy jelenleg a szervízben, és vettem egy Linksys-t helyette. Bármelyik firmware van rajta, akkor is csinálja a feszkót. Nem lehet normális működésre bírni, ez tény.

(#1487) zsuri2


zsuri2
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani vmi olyan routert, ami családi házban (vasbeton födém, téglafalak, kert) bevált? Értem ezen azt, hogy mimimális elvárás, hogy 2db 30-astéglafalon átmenjen a jele 15m-re és jó lenne (de nem mindenképpen szükséges), hogy két vasbeton födémen is átmenjen a jel, vagy a lépcsöházban ide-oda verödve még használható kapcsolat legyen.

Csak viszonyításképpen: eddig kölcsön kaptam DLink 524-et ill. Asus wl500-at, az két téglafalon át 15m-es tesztet egyik sem állta ki. Nem értem, ennyire nagy lenne az az elvárás, hogy egy családi házat egy routerrel el tudjak látni? :( Nyilván lehet szintenként AP-ket kitenni, de nem hiszem el, hogy csak ilyen megoldás létezik. Sajnos két antennás modelleket nem tudok kölcsönbe szerezni, lehet hogy azzal jobban menne. Az 5dB-es antenna javít vmit érzékelhetöen?

Ja igen, a kliens egy notebook beépített wifi-vel.

(#1488) Met


Met
nagyúr

Hogy kell Asus WL520G-n fw-t frissíteni? A file-t már letöltöttem 1.9.5.6 verzió.
Olvastam valahol, hogy valameddig békén kell hagyni a routert? Konkrétan, hogy ? Minden kábel kihúz vagy mi?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1489) rdi válasza zsuri2 (#1487) üzenetére


rdi
veterán

Az antenna a megoldás. Olyat vegyél, amihez csatlakoztathatsz egy néhány ezer forintos külső antennát. Szerintem.
Pl. gigabyte router gigabyte külső antennával :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#1490) zsszigi


zsszigi
csendes tag

Sziasztok!

Olyan wireless adaptert keresek, amely a következő feltételeknek eleget tesz.
-laptopba(windows xp) illeszthető legyen ,tehát usb vagy PCMCIA csatlakozója legyen
- külső antenna illeszthető legyen hozzá
-nagy érzékenységű legyen
-kimeneti teljesítménye viszonylag magas legyen
-netstumbler felismerje
-min 54 Mbites legyen(?) és ismerje a szabványos wep/wpa security szabványokat

másszóval a tökéletest keresem.

Tud valaki tippet adni?

Szigi

(#1491) macilaci78 válasza Kraptor (#1484) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És akkor a net sebességénél nem a wifi lesz a szűk keresztmetszet, vagyis ugyanazt a sebességet tudom elérni, mint kábellel? Akár két szobával arrébb is?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1492) bandiba2000


bandiba2000
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetket szeretném kérni az alábbi dologban:
van egy SMCWUSB-G 802.11g típusú USB-s adapterem, és hozzá
konfiguráló program. A probléma az, hogy ha user-ként lépek be a windows-ba
(WinXP PRO+sp2), akkor a konfiguráló program nem találja meg a kártyát
(''Wireless card not found'') Viszont ha adminisztrátorként lépek be, akkor
ott rögtön megtalálja és működik is. Sőt ha kilépek az adminisztrátor-módból és
belépek újra user-módban, akkor még mindig működik.
Tud esetleg valaki tippet adni arra, hogy hol lehet beállítani azt hogy
a user is lássa rögtön?

köszönöm a segítségeteket

bandi


(#1493) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, létezik videójel-átlövôhöz hasonló wifi-jel átlövô is? :B :F Egy háromemeletes ház legfelsô szintjére nem ér el a jel, és valahogy fel kellene ''juttatni''...
Sajnos abszolút nem értek a vezeték nélküli rendszerekhez, esetleg ha vkinek lenne valami ötlete erre...

Elôre is köszönöm!

MOD: A wireless router+switch a legalsó szinten van, és nem lehet feljebb költöztetni sajnos.

[Szerkesztve]

(#1494) g@bo válasza g@bo (#1473) üzenetére


g@bo
nagyúr

:F :F :F :F :F :R

(#1495) And válasza tailor (#1493) üzenetére


And
veterán

Wifi-''jel'' átlövő? A wifi az maga a LAN-átlövő ;). Ha nincs vételed a felső szinten, akkor a következőket teheted:
- kábelezés (LAN) az alsó routertől a felső szintig,
- ua. mint előbb, de a hálókábel végére ráteszel egy közönséges AP-t, ami vezetéknélküli elérést biztosít fent is,
- az alsó wlan-routerre egy hosszabb kábellel antennát csatlakoztatsz, amit pl. a középső szinten helyezel el, hogy a legalsó és a legfelső szinten is legyen valamekkora (ez kérdéses) térerő,
- repeatert teszel (WDS, vagy szimpla) egy közbülső szintre.
Ha a köztes emeletekhez 'nem férsz hozzá', azaz semmit sem tudsz oda telepíteni (ill. ha a födémek árnyékolása túl nagy már egy szint átlövéséhez is), akkor szerintem csak az első vagy a második módszer marad.

(#1496) tailor válasza And (#1495) üzenetére


tailor
őstag

Köszönöm! Látszik, hogy l@ma vagyok, na,:)
Ez a repeater volt, amirôl mintha hallottam volna... Ez nem kábellel csatlakozik a routerhez, igaz? (wireless fogadja a jelet, és úgy is továbbítja? :F )
Az mit takar, hogy WDS/ ill. szimpla? :U :B

A köztes szintekhez hozzáférek, de kábelezni felfele nem lehet:(

[Szerkesztve]

(#1497) And válasza tailor (#1496) üzenetére


And
veterán

Repeater: ahogy írod. A repeater leginkább egy olyan multifunkciós router, amelynek van ilyen módja is. WDS-nél annyi a megkötés, hogy mindkét AP-nak (routernek) tudnia kell a WDS-módot, és be is kell konfigurálni mindkettőn az egymás közötti WDS-linket. Ha ez megvan, a második AP (router) látszólag pont ugyanazt csinálja, mint az első, akár ugyanazzal az ssid-vel (wlan-hálózati névvel). Tehát a kliensek számára olyan, mintha az első router hatósugara bővülne.
Az 'egyszerű' repeater-módnál pedig elvileg csak a második AP-t kell repeaterként beállítani. De ez utóbbit valószínűleg kevesebb eszköz támogatja, ill. külső kiokosított firmware-ek is (amelyeket csomó olyan olcsó eszközre is fel lehet tolni, melyek enélkül, vagyis gyárilag csak szimpla AP+routerként működnek) általában a WDS-módot teszik lehetővé.

(#1498) Genius007


Genius007
őstag

Üdv. Mindenkinek !
Hogyis kezdjek bele :B
Na szóval, nekem wireless netem van ... és a következö falubol kapom a netet !
2.4Ghz-en müködö kis (szar) lap antenna a tetön ,, onnan kábel a routerbe onnan meg a utp kábel gépbe .. eddig igy lenne a netem .. :U
2toronyot láttam eddig .. egyiken 70-400pingem van ( CSS-be ), másikon stabil 60-100 volt ( mivel nem magyarbol nyomom hanem szlovibol, magyar serveren játszok ( játszanék ) igy a net miatt volt ennyi pingem ) ez még akkora nagy gond nem is lett volna ... de most pont kicserélték azt az ''adót'' amin kevesebb volt a pingem .. és már nem 2.4Ghz-en ''sugároz'' hanem 5Ghz-en .. és én igy nem látom azt az ''adót''
A Netes ürge ( szembe lakik Ö az ''admin'' :) ) , azt mondta kell vennem egy másik antennát ami 5Ghz-en üzemel , meg kell vennem akkor másik routert is mivel ez nem kezeli az 5Ghz-es cuccokat.. :U
Ezt a routert adná : [link]
Antennábol meg ilyet néztem ki magamnak [link] vagy az antennát is töle venném..
A kérdésem az lenne , hogy ez igy menne - e rendesen , meg hogy mivel jobb ez az 5Ghz-en müködö cucc mint a mostani . ( azon kivül hogy most nem látom az egyik tornyot, mert nem 5Ghz-es cuccaim vannak .. )
Vagy esetleg van ötletetek hogy , hogy lehetne ezt kivitelezni olcsóbban ?!
Mert most +7ezret kéne ráfizetnem a routerre, és +7ezret az antennára.. ( mert a routerem + lap antennám beszámitja természetesen, mert Ö töle lett véve , mikor csinálta a netet )
A lap antenna valami 6-8dB körül lehet ... (térerö se sok van)
A legjobb az lenne ha max antennát kéne cserélnem valami 18dB -esre hogy ne legyen ennyi pingem,csak nem tudom hogy segitene-e valamit ..
Remélem mindent érthetöen leirtam ( sorry a fogalmazásomért :B )
Segitségeteket elöre is köszönöm ! :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#1499) tailor válasza And (#1497) üzenetére


tailor
őstag

Huh:) Próbálom értelmezni. Tehát nekem egy olyan wireless AP kell, ami tud repeaterként is működni? Esetleg tudnál ajánlani valamilyen megbízható márkát? Ja, és Mac-hez kellene..ez nem tudom, mennyire számít... :F (itt lent jelenleg egy smc wireless router üzemel)

(#1500) rdi válasza tailor (#1499) üzenetére


rdi
veterán

Vegyél repeatert. Ha WDS -et veszel, akkor bárhova mész a hatókörökben mindenütt ugynazt a ssid nevet fogod látni. Ha hagyományost, akkor látni fogsz egy router ssid-et, aztán látni fogsz egymás mellett két ssid-et (ekkor bármelyikre felcsatlakozhatsz), aztán ha tovább távolodsz a routertől, akkor már csak a repeater ssid-jét :))
Szép új világ...

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.