Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) htoms válasza Celithrandi (#839) üzenetére


htoms
tag

ez igy ebben a formaban butasag.

Ad-Hoc mod-ba kell allitani a keszulekeket es ugy fog menni. Szo nincs AP-kliens kapcsolatrol. Erdemes titkositas nelkul mert minek tokolni egy masolas masolgatas miatt es akkor egyszerubb a dolog.
IP cimek konfigja aztan megy is a halo altalaban.

(#852) shev7 válasza GombócArtúr (#850) üzenetére


shev7
veterán

egyreszt ujra kell inditani a routert, masreszt a windows mar megjegyezte, hogy ez egy jelszo nelkulo kapcsolat, ezert a wifikartya tulajdonsagainal jol ki kell torolni a listabol ezt a kapcsolatot, es legkozelebb mikor csatlakozol kerni fogja.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#853) shev7 válasza htoms (#851) üzenetére


shev7
veterán

de azt azert tudni kell, hogy az ad-hoc altalaban nem megy 54Mbps-en. Szoval ha nagy fileokat kell masolni, akkor tenyleg a akbeles megoldas javasolt...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#854) hefe válasza quby (#849) üzenetére


hefe
aktív tag

Megtennéd , hogy elküldöd mailben mert nem találok élő linket ahol fenn lenne.... :B

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#855) htoms válasza shev7 (#853) üzenetére


htoms
tag

ezt nem tudtam, bar nekem sikerult ket hp gep egyik intel masik broadcom kartyaval.
Szepen masoltak olyan 12-15 Mbps-el ami ugye kb meg is felel az 54Mbs-es elmeleti sebessegnek.

(#856) shev7 válasza htoms (#855) üzenetére


shev7
veterán

ezek szerint ok szeretik egymast :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#857) Celithrandi válasza htoms (#851) üzenetére


Celithrandi
addikt

akkor ez a megoldás, valamiért ilyet mindig kábellel csináltam

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#858) yankoo


yankoo
tag

HI!
problémám: siemens amilo 1630-am van az ezköztárban van 2 kérdéses hardwer amit sehogysem tudok telepiteni kerestem mar millionyi szoftvert minden külföldi oldalon stb stb szetszedtem a notit es van benne wifi (elvileg azt lattam) és az ezközkezelőben lévő két hardver: [link] ha valaki tud mondani ezekröl valamit pls irjon THX ja igen a kartyaolvasot sem tudom hasznalni :( pedig azis van benne :S

(#859) tildy válasza shev7 (#836) üzenetére


tildy
nagyúr

Még egyzserűbb ha ezen kívűl csinál egy mac adress filtert is:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#860) Celithrandi válasza tildy (#859) üzenetére


Celithrandi
addikt

még egyszerűbb, ha vesz gyabot áron zsineget és összegyugja:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#861) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

kaptam egy ergenic wl-006os routert, nem tudok belépni a menüjébe:(
192.168.1.1 -re nem reagál, nem csinál semmit szinte..

5let?


tudom h nem pont ez a megfelelő hely, de jobbat nem találtam, nyitni meg nem akarok neki...

[Szerkesztve]

..

(#862) bbazsy válasza bbazsy (#861) üzenetére


bbazsy
őstag

megoldottam :P

..

(#863) quby válasza hefe (#854) üzenetére


quby
őstag

holnap lesz nálam a noti cd-je ha nem késő még akkor elküldöm

valaki #848

[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#864) pomix


pomix
tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni!
Szóval, egy volt osztálytársam hívott, hogy vett egy vezetéknélküli routert, azt nem mondta hogy milyen típust én meg elfelejtettem megkérdezni. Egy asztali gép és egy laptop között szeretné megosztani a netet(adsl). Az asztali vezetékesen kapcsolódna, a laptop pedig vezetéknélkül. A probléma az, hogy az asztalin megy rendesen a net, de a laptopon nincs net. A laptopban van wlan adapter(csak azért írom le, mert gondolom ez lett volna az első kérdés :)) ja és asszem be is van kapcsolva:))
Még annyit tudok hogy a routerhez kapott valami install cd-t, amiről feltelepítette a dolgokat az asztalira, az úgy működik is. Utánna megpróbálta a laptopra feltelepíteni, de az már nem jött össze.
Sajnos én is csak ennyi információt tudok. Az én segítségemet kérte, de mivel én nem nagyon csináltam ilyet így a ti segítségeteket kérem! Ha valakinek van valami tippje azt szívesen fogadom! :R

Üdv.:
Pomi

(#865) rdi válasza pomix (#864) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem, ha már kábeles gépről megy a router, akkor utána nem kell máshová telepítgeni, mert webes felületen elérhető. Hacsak valami nem ősrégi darab.
Viszont az előző (archivált) topic elején lévő beállításokkal lehetne valamit kezdeni....

Fej! Tor! Potroh!

(#866) pomix válasza rdi (#865) üzenetére


pomix
tag

Kösz a választ! Közben rájöttem, hogy elkövettem azt a hibát, hogy előbb kérdeztem utánna olvastam! :B
Majd délután megyek a sráchoz aztán megpróbáljuk összehozni..

(#867) htoms válasza pomix (#866) üzenetére


htoms
tag

ha nagyon nem megy akkor tamas-tamas@freemail.hu MSN cimen eleersz. Ha nem akkor esetleg a tamas@root.hu MSN cimen. :D valamelyik csak online lesz.

OFF: Tildy, megvan az iBook :D allat ez az OSX meg ugy az egesz. A szep uj fasza PC laptopomat siman lecsereltem erre a lassan 2 eves de gyonyoru masinara. Esssszmeletlenul kul. :C :Y

(#868) pomix válasza htoms (#867) üzenetére


pomix
tag

Oké, kösz! Közben most írt a srác, hogy kiderült, hogy hardveres hiba van.Azért ezt a hsz-ed megjegyzem, mert majd én is akarok venni routert és ha valami nem jönne össze akkor felveszlek msn-re és kérdezek! :R

Üdv.:
Pomi

(#869) quby válasza quby (#848) üzenetére


quby
őstag

valaki?# 848?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#870) iko


iko
tag

Sziasztok,

Egy us.robotics 5461 maxg routerem van. Az a probléma, hogy az internetkapcsolat az ADSL napi vonalbontása után nem használható. A router kiírja, hogy connected, de a gép nem tud a netre csatlakozni. De a router rebootolása után megint működik. Ez mitől lehet?


[Szerkesztve]

(#871) iko válasza iko (#870) üzenetére


iko
tag

Uh ezt nem akartam offba tenni, szal témába vág :DDD

(#872) rdi válasza quby (#869) üzenetére


rdi
veterán

Itt jártál már?
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#873) jojojo


jojojo
senior tag

Meg kérdezem itt is, hátha tud valaki segiteni :W



Két napja Asus w500g routerem, a gondom a következö vele: beállitom a wlant, megy minden gépen rendesen a hálózat,net stb.Majd kis idö múlva a gépek nem látják a wlant és visszacsatlakozni is nehéz, vagy nem is lehet.Majd a router resetelve megint müködik minden egy darabig majd a jelenség ismétlödik.
Ha a régi routert visszaállitom a hálózat hibátlan és le sem dobál.
Mi lehet a baj?

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#874) shev7 válasza jojojo (#873) üzenetére


shev7
veterán

nem torrentezel kozben? a gepek mit kapnak dns szerver cimnek?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#875) balco válasza jojojo (#873) üzenetére


balco
aktív tag

Tegyél rá egy másik firmwaret!
Ehhez a routerhez rengeteg firmware van!

(#876) jojojo válasza shev7 (#874) üzenetére


jojojo
senior tag

Nem torrentezek közben

A router ip cimét

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#877) jojojo válasza balco (#875) üzenetére


jojojo
senior tag

elöbb müködjön a gyárival:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#878) shev7 válasza jojojo (#876) üzenetére


shev7
veterán

akkor itt is lehet a gubanc. Be kene allitani vagy a gepen, vagy a routerben a szolgaltato DNS cimet. Es akkor a router.t nem terhelik a dns keresek.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#879) jojojo válasza shev7 (#878) üzenetére


jojojo
senior tag

Ezt hol találom?
t-online

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#880) jojojo válasza jojojo (#879) üzenetére


jojojo
senior tag

meg van köszi

átállitom megnézem igy

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#881) balco válasza jojojo (#877) üzenetére


balco
aktív tag

Ezt lusta voltam leírni az előbb:
nem feltétlenül a gyári firmware a legjobb, és az sem biztos, hogy gyáriból nincs újabb, jobb... Nem olyan bonyolult firmwaret cserélni, akár még vissza az eredetire sem...
Jártam én már úgy, hogy csak frissítés után ment a dolog...

(#882) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Sziasztok!

Mit kell beállítani a tűzfalprogramokon, hogy engedjék a wifi-s netet?

Eddig Atguard-dal és az Outpost Firewall-lal próbálkoztam, de egyik sem engedett a netre...

(#883) shev7 válasza Trianrta (#882) üzenetére


shev7
veterán

a tuzfalaknak mindegy, hogy kabelen, vagy wifi-n csatlakozol a nethez. Inkabb az lehet a problema, hogy magat a halokartyat tilthattad le a tuzfalprogiban. (Gondolom rakerdezett, hogy megbizhato-e a kapcsolat, te meg ranyomtal, hogy nem, vagy valami hasonlo)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#884) Trianrta válasza shev7 (#883) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Nem kérdezett semmit és nem tiltottam le semmit.
Egyébként hol lehet ezt az opciót tiltani vagy engedélyezni?

(#885) jojojo válasza balco (#881) üzenetére


jojojo
senior tag

Mégnéztem van ujabb firmware ugy,hogy megfrissitem

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#886) shev7 válasza Trianrta (#884) üzenetére


shev7
veterán

nem ismerem ezeket a tuzfalakat, de azert nem lehet olyan bonyolult megtalalni :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#887) Unkn0wn


Unkn0wn
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy nagy problémám, már téptem a hajamat, de nem sikerül rájönnöm mi lehet a baj.

A helyzet: Egyszer kétszer, véletlenszerűen sikerül csatlakozni a nethez routeren keresztül. És h sikerül is az se tartós... mert pár órán belül megszakad. Egyszerűen nem tudom felfogni hogy ennek jelenségnek van e értelme, és hogy mi lehet ez egyáltalán.

INTERNET
Link Status DISCONNECTED
(Renew gomb)

kép: [link]

Ezt az üzenetet látom a router statusban amikor nem tudok csatlakozni
Használom a wlant is de ott is megszakad.

Ja és be van állítva a router...
Hiába nymok resetet, hiába nyomok gyári beállítást, hiába húzom ki pár percre a routert, SEMMI.
Egyszer csak úgy jó lesz. Tegnap este megszakadt, ma reggel pl jó volt, déluán is jó volt, de szintén megszakadt, és még most se jó. Most router nélkül vagyok fent.

A konfig: SMC WBR14-G2 + TvNetWork internet (LAN NET)

Arra kérnék mindenkit akinek van valamilyen ötlete hogy írja le

(#888) rdi válasza Unkn0wn (#887) üzenetére


rdi
veterán

például az, hogy túlmelegszik ?
esetleg érintkezési hiba
esetleg a ''modemed'' nem szereti a routert...

Fej! Tor! Potroh!

(#889) Unkn0wn válasza rdi (#888) üzenetére


Unkn0wn
csendes tag

Köszi a gyos választ de sajnos egyik se lesz szerintem a megoldás.

Melegedést szerintem kizárhatjuk, nyitva volt az ablak és nem sokkal van mellette a router.
Érintkezési hibának is nagyon kicsi a valószínűsége mert nagyon sokszor ki-be húztam minden egyes kábelt.
Nincs modemem a TvNetWorknél. LANNETem van, és csak hálókari kell hozzá.

(#890) balco válasza Unkn0wn (#887) üzenetére


balco
aktív tag

Nekem volt egyszer, egy ilyen ''lan-nettel'', (talán tvnet volt nem emlékszem), hogy egyszerűen nem szerette a D-link routert, kicseréltem X-microra oszt azóta sincs semmi probléma vele. (lassan egy éve)
Szóval ha tudsz akkor kérj kölcsön valakitől egy routert esetleg cseréljetek.
De persze lehet hogy máshol van a hiba.

(#891) Unkn0wn válasza balco (#890) üzenetére


Unkn0wn
csendes tag

Most csináltam fw updatet, a hivatalos oldalról leszedtem az 1.02eset, de semmi változás. Hihetetlen.
Nem nagyon tudok kipróbálni másik rouert, max akkor ha kicserélem a boltba ahol vettem, feltéve ha kicserélik
Más ötlet esetleg? :F

(#892) quby válasza rdi (#872) üzenetére


quby
őstag

nem!nem jártam még, de Jó kis oldal!Olvasgatom!Köszi :R :R

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#893) rdi válasza Unkn0wn (#889) üzenetére


rdi
veterán

Nálam egyszer volt olyan is, hogy a táp nem adta le az elég teljesítményt...

Fej! Tor! Potroh!

(#894) balco válasza Unkn0wn (#891) üzenetére


balco
aktív tag

Esetleg ügyfélszolgálat felhívása, hátha van nekik feketelistájuk arról hogy milyen eszközt nem szeret a hálójuk. Nem muszály cserélned valakivel csak vidd el hozzá, hogy nála működik-e. (egyébként net nélkül, switchként működik?)

Amit rdi mond az sem hülyeség: mérd meg a tápfeszt.

Vidd vissza a boltba, sírj egy félórát, hogy a fél családod halálán van mert nem tud netezni meg ilyesmiket. :DDD :DDD Hátha adnak másikat. Ezt főleg akkor csináld, ha még garis!

(ezt csak zárójelben: biztos, hogy mindent jól állítottál be?)

ha ezek sem jönnek be akkor megint megpróbálok gondolkozni...

[Szerkesztve]

(#895) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Megoldódott a tűzfal problémám: feltettem a Kerio-t és minden rendben van.

Viszont az ftp-zéskor (Totalcommander), egy idő után (kb 2-3 perc után) leáll az átvitel.
Próbáltam passzív és nem passzív módban is, ugyan az a helyzet.
Mi lehet a gond?

(#896) Unkn0wn


Unkn0wn
csendes tag

Két nagyon rövid kérdésem lenne:
Megéri e Linksys WRT54GL venni Linksys WRT54G helyett (mennyivel jobb)?
És miben különbözik a 2 router a linuxon kívül?

TVNETWORK PPPOE hez kell (chap 5)

(#897) htoms válasza Unkn0wn (#896) üzenetére


htoms
tag

Altalaban ugyanannyiba kerulnek. Megeri mert ha buzeralni szeretned sokkal tobb a lehetoseged erre. Van ra topik nezz korul.

(#898) csontdaralo


csontdaralo
csendes tag

Sziasztok !

(#899) shev7 válasza csontdaralo (#898) üzenetére


shev7
veterán

hello! :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#900) lastknight


lastknight
csendes tag

Sziasztok!

Használja valaki az X-micro USB-s Wlan-át? Ebben van wlan kereső funkció is. Ha valakinek van, írjon róla véleményt!
Köszönöm! Mindenképpen egy usb-et akarok venni.
/http://www.gepbolt.hu/termek.php?t=58730831&f=NIC&o=0/

Még egy kérdés: ha ezt bedugom egy gépbe, amin van internet, akkor másik wlanos gépről hogyan tudok netezni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.