Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) rdi válasza Zealot (#1699) üzenetére


rdi
veterán

végül is igen. De nem nagyon hiszem, hogy ezzel fog foglakozni....

Fej! Tor! Potroh!

(#1702) user12 válasza Zealot (#1699) üzenetére


user12
őstag

Természetesen van rá mód, de másrészről meg nem ellenőrizheti az átvitt adatokat.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1703) Zealot


Zealot
tag

És ha mondjuk a két gépet kötném hálózatba? Szóval az 1. gép első hálózati kártyájába menne a net és a másik hálózatik kártyával lenne összekötve a másik géppel. Akkor is rájöhet hogy 2 gépen megy a net?

(#1704) rdi válasza Zealot (#1703) üzenetére


rdi
veterán

Érdekes jogi kérdés ám ez, mivel a törvény egyébként erről nem szól, a szolgáltatók ezzel a szerződési ponttal azt akarják megakadályozni, hogy egy - egy elérési pontról sokan internetezzenek.
Már pedig ha valaki lakáson belül osztja meg az elérését, akkor az ''családon belül marad'' sőt azzal is érvelhet, hogy csak egy személy, a megrendelő netezik a két gépről, és bizonyíthatatlan ennek az ellenkezője.
Már réges régen háztartásokra, vagy lakásokra engedélyezni kellene a megosztást, ahogy egyébként sok szolgáltató teszi is.


Ha nincs routered, akkor még könyebben látható, hogy belső hálózati gépről netezel.

Fej! Tor! Potroh!

(#1705) kata1024 válasza And (#1698) üzenetére


kata1024
csendes tag

ÉS ha lát, de nem tilt le, akkor azért minden olyan adatot, amit én beírok, (jelszavak...), azt ő látja? Ilyen szempontból értem a biztonságot. MInden adatomhoz hozzáférhet? Mert ha igen, az nem túl jó nekem. :(

[Szerkesztve]

(#1706) And válasza kata1024 (#1705) üzenetére


And
veterán

Ha a kapcsolat egyébként is titkosított csatornán, https-en zajlik, akkor semmiképp nem láthatja egy az egyben az érzékeny adatokat. Ez független a wlan-kulcsolástól. Ha viszont olyan helyre jelentkezel be, amelyre a jelszó sima szövegformátumban továbbítódik (pl.: freemail.hu, a 'biztonságos belépés' opció kijelölése nélkül), akkor van elvi lehetőség az adatcsomag dekódolására. A gyakorlatban ezt megvalósítani annyira nem egyszerű, főleg ha emberünk nem túlzottan jártas a témában, vagy nincs meg a kellő motivációja a dologhoz.

(#1707) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Létezik olyan WLAN router amire két külön antenna csatlakoztatható, van legalább 2 LAN portja, és képes a manuális sávszélesség szabályzásra is? Na meg emberi ára van.... :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1708) And válasza Oliverda (#1707) üzenetére


And
veterán

A 4 LAN port alap, sávszél-prioritást alternatív firmware-ekkel tudnak a wlan-routerek.
Két külön (értsd: külön funkciós, nem diversity) antennának meg csak kettős rádiómodullal ellátott routereken van értelme. Egyébként mire kell ilyen?

(#1709) Oliverda válasza And (#1708) üzenetére


Oliverda
félisten

Kb. 400 méterre lakik egy haverom és neki van ADSL-je, az én netem meg drága és lassú is, meg a csomagok 20%-a általában elveszik az éterben, persze a szolgáltató kakál rá. :W

Tehát van egy kis boltjuk ahová be van kötve az ADSL. Az ADSL modem rá van kötve egy valamilyen WLAN routerre (aminek persze nem lehet lecserélni az antennáját mert beépített).
A boltban van egy gép, ami LAN porton csatlakozik a WLAN routerhez. A bolttól kb 5 méterre van a lakásuk, amiben két gép csatlakozik 1-1 PCI-os WLAN kártyával a boltban található WLAN routerhez. Na most azt kellene megoldani hogy én is hozzá tudjak férni a nethez, gondolom a routert kellene lecserélni. Nekem már van eszközöm, mert a jelenlegi szolgáltatóm is Wi-Fi alapon szolgáltat.....pontosabban én azt már nem nevezném szolgáltatásnak amit csinál mostanában. Arra gondoltam hogy egy dupla antennás routerrel megoldható lenne. Az egyik gyári antennát rajta hagyni, arra csatlakoznának a lakásban található gépek, a másik portra meg egy panel antennát fel a tetőre és felém irányítani.

Na erre kellene egy megfelelő eszköz. :B

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1710) And válasza Oliverda (#1709) üzenetére


And
veterán

Erre szerintem sokkal célszerűbb lenne egy sima AP-t (esetleg olcsó multifunkciós routert) szerezned, minimum egy ;) külső antennacsatlakozással. A LAN-porton rácsatlakoznál a meglévő routerre, a te új AP-dat meg a lehető legközelebb tennéd ahhoz az antennához, amely a te linkedért felelős. Tehát a megoldáshoz felesleges 'kétantennás' routert beszerezned, de mint írtam, ezek nagy többségén - pl. a Linksys WRT54G sorozaton - amúgyis csak a diversity miatt van két antenna (az általad leírt célra nem alkalmas a rádiójuk).

(#1711) Oliverda válasza And (#1710) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. Tudnál ajánlani egy megbízható de viszonylag olcsó AP-t erre a célra? Esetleg olyat amiben a sáveszélességet is le lehet korlátozni valahogy...

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1712) rdi válasza Oliverda (#1711) üzenetére


rdi
veterán

Leginkább az antenna a fontos az esetedben meg az, hogy a router (AP) megbízható legyen
van szabad rálátásod az üzletükre?

beütöttem a gugliba, hogy ap meg sávszélesség , és ezt (is) dobta ki :
[link]

[Szerkesztve]

meg eztet:

[link]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1713) q13579


q13579
senior tag

Tudja valaki miként kell beállítani TOMATO firmware-n a remote acces-t? Egyszerüen nem tudom mit és hogyan kellene megadnom, hogy müködjön a távoli gépröl valo elérése a routernek (wrt54gl). (a legfrissebb tomato van rajta)

A segítséget előre is köszönöm!

(#1714) Oliverda válasza rdi (#1712) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi! ;) Szerintem tudunk olyan pontot találni ahonnan lesz rálátás. Ettől annyira nem félek.

Jelenleg egy ilyen cuccom van:[link]

Gondoltam hogy a másik oldalra is veszek egy ilyet és akkor bridge mód. Na majd meglátjuk...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1715) rdi válasza Oliverda (#1714) üzenetére


rdi
veterán

Elég rendbenlévőnek látszik :))

az a watchdog az pontosan mit csinál? Ugyanazt, mint a wines progi?

Fej! Tor! Potroh!

(#1716) Oliverda válasza rdi (#1715) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom. :B Miért, a WINes progi mit csinál? :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1717) várnarancs


várnarancs
addikt

Csak egy kis zárójeles érdekesség: belvárosban nyomultam haverral és a P990i-jével. Az hál' Istennek tudja már a WLAN-t. Elkezdtük nézegetni, hogy mennyit találunk. A sulitól az Astoriáig kb 20-at fogtunk be, ebből 2 nem volt titkostva. mentünk 5-ös busszal, é a buszból (!) kb még 15-öt fopgtunk be a moszkváig! LOL

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#1718) rdi válasza Oliverda (#1716) üzenetére


rdi
veterán

a wathdog az az induló és indított processeket ellenőrzi, ha nincs a listályában, akkor nem engedi elindulni, nagyjából ennyi. A routerben az a tűzfal része esetleg?

Fej! Tor! Potroh!

(#1719) rdi válasza várnarancs (#1717) üzenetére


rdi
veterán

lehet, hogy csupa fonerás ? vagy hogyhijják őket...

Fej! Tor! Potroh!

(#1720) And válasza rdi (#1718) üzenetére


And
veterán

A routerek watchdog-funkciója tudomásom szerint annyit tesz, hogy a router adott idő után ellenőrzi a kapcsolat meglétét egy kiválasztható IP-re. Ha a kapcsolat nincs meg, a watchdog újraindítja a routert.

(#1721) rdi válasza And (#1720) üzenetére


rdi
veterán

acha értem. köszi :DDD mint a auto restart?

Fej! Tor! Potroh!

(#1722) dscholtz


dscholtz
tag

Van itt vki D-Link DI-624 routerrel? Írtam már, de még mindig ugyanez a gond: ha torrentezek, ez a szar mindig újraindul. Próbáltam már mindent de semmi nem segít... :(

Bzzz

(#1723) Oliverda válasza And (#1720) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek milyen haszna lehet a valóságban?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1724) Zsoltika1976


Zsoltika1976
csendes tag

Hali!

Van egy USB-s Wifi-Kékfog cuccom de az asztali nem akarja felinstallni az istenért sem!
Már van egy sima kékfog USB-s felinstallva lehet hogy ez lenne a probléma?

A cucc tipusa amivel szenvedek
MSI PC2PC konkrét tipus semmi nincsen rajta!
Ehhez hol találok valami driver-t?

Köszi előre is Zso

(#1725) Zsoltika1976 válasza Zsoltika1976 (#1724) üzenetére


Zsoltika1976
csendes tag

Jahh és még egy kérdés!

Tehát a szomszédban van egy wifi-s route net megosztással!
Szeretném kiváltni a Laptop-ot és egy Wifi-s routerrel csatlakozni a másik routerre!
Milyen routert ajánlotok ebben az esetben?
Van egy asztalim is amihez vagy kábellel oldom majd meg a kapcsolódást vagy usb-s wlan kártyával!

Köszike előre is! :R

(#1726) And válasza Oliverda (#1723) üzenetére


And
veterán

(Ha egyszer véletlenül lesz egy routered másfél kilométer távolságban, némi szintkülönbséggel, és oda kell menned, hogy - mivel ember nincs a közelében - a tápját pár másodpercre kihúzd, mer' éppen nem bír csatlakozni, akkor majd megtudod, mire jó a watchdog. Én már tudom ;).)

(#1727) rdi válasza Zsoltika1976 (#1724) üzenetére


rdi
veterán

Hát el kellett vagy ötször olvassam mire megértettem mit kérdezel.

De egyelőre még nem értek mindent: az asztali gépen (?) van egy sima usb -és blootouth. Azt ugye húzd ki, ha azt gondolod, hogy zavarhat.
A wifis cuccnak drivert nyilván a MSI honlapján találhatsz.
De az is meglehet, hogy az XP automatikusan felismeri.


az a pc2pc azt jelenti, hogy pc to pc :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#1728) Zsoltika1976 válasza rdi (#1727) üzenetére


Zsoltika1976
csendes tag

Sorry ha picit értelmetlen voltammmm :)

tudok inglish ennyit Én is megértettem!
Sajna semmi infó nincs rajta csak annyi amit leírtam!

Tehát akkor mégegyszer!

Van otthon egy USB-s Bluet.-om felinstallva!
Kaptam kölcsönbe egy Wifi-s USB-s Bluet.-os adapter!

Amikor bedugtam a még szabadon levő USB foglalatba nem tudta telepíteni a WIN XP-m!

A saját Bluetooth adapterrel sokat szívtam mire minden telót progit beállítottam ezért nem akartam kivenni és úgy kipróbálni!

Szóval ennyi a történet! :(

Azért Köszi!

Arra a kérdésemre hogy Wifi router-t Wifi router-hez csatlakoztatni gondolom lehet de van-e jelentősége milyet veszek vagy mindegy?

(#1729) Ebit válasza Zsoltika1976 (#1728) üzenetére


Ebit
addikt

Érdemes pl a magyar nyelvi támogatással rendelkező USRobotics wi-fi cuccokat beszerezni.
[link]

(#1730) firewolf


firewolf
tag

Hello!

Nekem egy olyan ötletem van, hogy itt a mi kis falunkban akarnék csinálni egy wifis hálózatot. Gondolom egyetlen routerrel nem lehet megcsinálni, mert, ha rákapcsolódnak mongyuk 5en, akkor nagyon leesik a sávszélesség.... Akkor hogyan lehetne megcsinálni?


köszi mindenkinek a segítséget!

(#1731) Oliverda válasza And (#1726) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahha...már értem. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1732) shev7 válasza firewolf (#1730) üzenetére


shev7
veterán

Tobb routerrel :)

mert ha ket rouert teszel, akkor idealis esetben mindegyikre csak 2,5 ember csatlakozik ra. De ez nem oldja meg azt a problemadat, hogy ha mind az ot felhasznalo az 1-es AP-hoz van kozelebb, akkor mindegyik oda fog csatlakozni. a lenyeg, hogy szerintem nem felhasznalo szamra, hanem teruletre kene meretezni elso korben a halozatot.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1733) rdi válasza shev7 (#1732) üzenetére


rdi
veterán

viccelődünk :DDD
egy routerrel és egy csomó repeaterrel megoldható, de a vonal felől legyen rendes sávszélességed.... ja meg erős központi antennával is.
Gondolom egy üzleti bérelt vonalat akarsz megosztani.
Esetleg műholdasban gondolkodsz, vagy alapítasz egy szolgáltatót és szerződsz a t - onlánnyal?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1734) rdi válasza Zsoltika1976 (#1728) üzenetére


rdi
veterán

neked a következőt ajánlom. A rendszerfelügyeletben tiltsd le a most meglévő usb-és kütyüdet. Utána telepítsd fel az újat. Próbáld ki, hogy működik -e.
Ha működik akkor a két usb kütyü akad össze. ha nem akkor a második kütyü rossz.
Ezután vedd le a második kütyüt, a rendszerbeállításokban tiltsd le, és engedélyezd az első usb kütyüt.
:DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1735) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne, hogy egy laptopot próbálunk összerakni egy wifi-s összeköttetéssel, de kb 5 perc után bontja a kapcsolatot. Ha újraindítom az XP-t, rá sem talál, de ha a modemet és a routert áramtalanítjuk akkor létrejön a kapcsolat, de csak kb 5 percre. Norton IS van fent még a gépen, ha ez befolyásol valamit... Nagy HELP kellene.

...ja és kezdők vagyunk. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1736) Ebit válasza Eastman (#1735) üzenetére


Ebit
addikt

A norton internet security általában nem szokta időkorláttal megszakitani a hálózat forgalmát.
A hálózat részeiről és a telepitési körülményekről/táv, elhelyezés/ irhatnál egy picit.

[Szerkesztve]

(#1737) Chili7 válasza Eastman (#1735) üzenetére


Chili7
őstag

Engem szivatott egy smc wbr... egy ilyen problémával, - csere lett belőle. Firmware frissítést kéne kipróbálni.

(#1738) shev7 válasza rdi (#1733) üzenetére


shev7
veterán

a repeater mennyiben oldja meg azt a problemat, hogy csokken a sebesseg ha sokan kapcsolodnak? Ha tobb csatlakozasi pont kiepitese lehetseges, akkor jobb ha tobb router/AP van. Viszont ha csak egy ponton van csatlakozas akkor egy mindegy, igyis/ugyis csokken, ha sokan vannak.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1739) Zsoltika1976 válasza rdi (#1734) üzenetére


Zsoltika1976
csendes tag

DONE!

Jelentem alásan összeakadás volt a probléma gyökere

Danke... :R

(#1740) rdi válasza shev7 (#1738) üzenetére


rdi
veterán

Ebben tökéletesen igazad van. Viszont ő kifele akar forgalmaznim úgyhogy nem a belső háló lesz a szűk keresztmetszet :)
és gondoltam csak egy csatlakozási pontja van...

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1741) Zsoltika1976


Zsoltika1976
csendes tag

Hali!

Nahh volt egy kérdésem amire senki nem válaszolt ezért felteszem megint:

Tehát szomszédban levő wifi router-re szeretnék rácsatlakozni a leendő saját wifi routerremel!

1.Bekellene valamit állítanom mind két routeren hogy működjenek (sajnos nincs
lehetőségem hozzá férni egyenlőre a szomszéd routeréhez) együtt rendesen?

2.Ha nem is kell beállítanom akkor se mindegy hogy milyen router van a szomszédba hogy engedi-e a rácsatlakozást?

3.Nekem érdemesebb ebben az esetben un. Access point-os wifi router-t vennem?

Asszem egyenlőre ennyi........ha esetleg nem értitek akkor szóljatok oszt megpróbálom átfogalmazni, sajna picit kavarodnak bennem az elmúlt 1 héten-e témában felszedegetett infó halmaz! :Y

Köszi Zso

(#1742) rdi válasza Zsoltika1976 (#1741) üzenetére


rdi
veterán

eléggé értjük, de vannak problémáim, hogy válaszoljunk-e a kérdésre....
az mitől van, hogy a szomszédod nem engedi beállítani a routerét ?

Fej! Tor! Potroh!

(#1743) shev7 válasza Zsoltika1976 (#1741) üzenetére


shev7
veterán

Egyet kell ertsek rdi-val. Elegge neccesnek tunnek a kerdeseid. Elobb a szomszedoddal beszeld meg, illetve ''3.Nekem érdemesebb ebben az esetben un. Access point-os wifi router-t vennem?'' nem artana tisztaznod magadban a fogalmakat, ugyanis alapjaban veve minden wifi router ''access pointos'' :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1744) Zsoltika1976 válasza rdi (#1742) üzenetére


Zsoltika1976
csendes tag

Hosszú és nem témába vágó inkább privi ment :)

(#1745) Zsoltika1976 válasza shev7 (#1743) üzenetére


Zsoltika1976
csendes tag

Mondom hogy túl sok mindent olvastam össze... :F

Nem nem engedi hanem még nem beszéltem velük, bár már tettem egy nagy szivességet nekik cserébe van most netem! :C

(#1746) rdi válasza Zsoltika1976 (#1745) üzenetére


rdi
veterán

szerintem neked egy repeater :) kell, ha a szomszédod engedi. Természetesen megfelelő titkosításokkal, amit a szomszéddal kell megbeszélned....

Fej! Tor! Potroh!

(#1747) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Itt a hálózatom vázlatos rajza (LAN.bmp, 165kB): [link]

A munkacsoport ugyan az mindnél. Sorolom, hogy mi mit csinál, illetve mit nem csinál.
- Gép_1 és Gép_2 látják egymást a munkacsoporton belül.
- Gép_3 és Gép_4 látják egymást a munkacsoporton belül.
- Sem Gép_1, sem Gép_2 nem lát át a WLAN hálózatba (Nem látják sem Gép_3-at, sem Gép_4-et), és vica versa, a WLAN-os gépek sem látnak át az Ethernetes LAN-ba.
- A WLAN gépeiről a vezetékes routert (192.168.2.1) még lehet pingelni, tehát a WLAN AP a 192.168.10.1-es IP-ről az átjárót a 192.168.2.5 felé biztosítja. Az etherneten csücsülő gépek már nem pingelhetők.
- Az ethernet felől a WLAN AP vezetékes IP-je még pingelhető, de a WLAN IP-je már nem.Természetesen a WLAN-os gépek sem...
- A net minden gépen megy.
- Fájlmegosztás csak azonos típusú hálózatba tartozó gépeknél (WLAN - WLAN, és Eth. - Eth. között).

Azt szeretném, hogy a fájlmegosztás is működjön minden gépen.

Mi lehet a probléma? Lehet-e az a probléma, hogy különbözőek az IP tartományok (192.168.10.xxx és 192.168.2.xxx), az alhálózati maszk pedig mindenhol csak 255.255.255.0?

Köszi előre is minden apró segítséget.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1748) shev7 válasza 04ahgy (#1747) üzenetére


shev7
veterán

en ezt ugy oldanam meg (altalaban mukodni szokott) hogy az AP-ban kikapcsolom a dhcp-t, ekkor a wlanos gepek is a routertol kell hogy ip-t kapjanak, egy tartomanyban lesznek -> elvileg latjak egymast.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1749) firewolf válasza shev7 (#1732) üzenetére


firewolf
tag

Az oké, hogy több routerrel, de több router tud ugyanarra a hálózatra több embert csatlakoztatni? Mármint szerintem egy router tud csinálni 1 adott nevű hálózatot... De akkor a másik router nem fog tudni ehhez a hálózathoz csatlakozni... Vagy mégis? :B

(#1750) 04ahgy válasza shev7 (#1748) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezzel egy gond van. A vezetékes routerben már kikapcsoltam a DHCP-t, és a vezetékes gépek már fixen vannak beállítva. De sebaj, azért az AP DHCP-jét is kilövöm, és a WLAN eszközök is 192.168.2.xxx IP-t kapnak tőlem manuálisan... Ez megoldás lehet szerinted?

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.