Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) mario28 válasza adatfalo (#1250) üzenetére


mario28
csendes tag

Akkor dobjam ki a laptopban található wifi egységemet?
Érdekes lenne..... No de nem az első eset lesz amit nem értek. Ha ez igy van akkor örjönghetek a Toshiba val. :((

Süni

(#1252) adatfalo válasza mario28 (#1251) üzenetére


adatfalo
senior tag

Inkább egy másik routerrel is megnkéne nézned, hogy azzal megy e mert előfordul főleg laptopoknál, hogy a beépített wifi nemegészen kompatibilis egyes routerekkel, annak ellenére az asztali gépével meg lehet simán.Hallottam már sajna ilyenről, de előbb próbáld megnézni ezt az esetet hogy tényleg ígyvan-e.

www.adatfalodesign.hu

(#1253) cimopata


cimopata
csendes tag

Sziasztok
Utánanéztem kicsit a wlanok terén és a tanácsotokat kérném.
Sikerül tervet találnom egy házilag elkészíthető irányított antennáról melynek nyeresége 12dBi ami már elég jónak számít. Cím: [link]
Szerintem remek lehet és tapasztalatok szerint 500métert nyílt terepen lazán visz.
A leírásban szerepelt, hogy eredetileg 2db DLink AP-vel használták bridge-ként.(Bár tudnám mire jó az) Na szóval én a boltban kérdeztem hogy mik vannak és egy Wireless Edimax Lan PCMCIA 802.11g 200méter 6115 Ft-ért. Nemtudom hogy jól működne e ezzel a háziantennával.
Ugyanis arra gondoltam hogy mivel ehhez a kárlyához adnak egy talpas körsugárzóantennát 2m vezetékkel, akkor lecsípném a körsugárzór és ráoperálnám az én kis házi szatelitemet. Ugy dupván 200 métert kéne vinnie 2 db 20cm-es falon.
Ja és baj ha ugy lenne felszerelve hogy az antenna rögtön a falnak lenne fordítva?
Szerintetek jó lenne? Esetleg valami tapasztalat ilyen téren?

(#1254) rdi válasza cimopata (#1253) üzenetére


rdi
veterán

szerintem ki kő tenni az ablakba....

Fej! Tor! Potroh!

(#1255) user12 válasza cimopata (#1253) üzenetére


user12
őstag

200 m-t sztem simán elvisz (ablakból) még a hozzá adott sma-s antennával is. 50-100 m-re általában zárt térben vannak hitelesítve az eszközök, kint néhány 100 métert is tudnak.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1256) atyaatya


atyaatya
tag

Bocsi, de nagyon láma vagyok a hálózatokhoz.
Egy egyszerűnek tűnő dolgot szeretnék: két WLAN-os laptopot „összekötni” kábel nélkül, hogy fájlokat tudjak megosztani.(cserélni)
Olvastam a hozzászólásokat, de mindenki ruterekről, meg swicsekről beszél.

Van erre egyszerű megoldás?
előre is
KÖSZÖNÖM

(#1257) Noxy válasza atyaatya (#1256) üzenetére


Noxy
veterán

Yes. Mind a két WLAN-os laptopot Ad-Hoc módba rakod. (Computer to computer)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1258) Chili7 válasza atyaatya (#1256) üzenetére


Chili7
őstag

Igen, van: WLAN Router!
A két wlan-os laptop közvetlenül nem látja egymást.

mod:Ezek szerint van más megoldás! :B

[Szerkesztve]

(#1259) shev7 válasza atyaatya (#1256) üzenetére


shev7
veterán

[link]

Ne csak irj, olvass is :) es keress :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1260) Chaby2


Chaby2
csendes tag

Hello aki tud segitsen!
Van egy USRobotics Max g routerem + usb (kit) a problémám, hogy leszakad a netről.
Az ADSL nem szakad meg,csak a router fagy le.Ilyenkor reset router aztán ok 1napig.
LAN-on is megszakad nem csak az usb-s kütyün.

(#1261) rdi válasza Chaby2 (#1260) üzenetére


rdi
veterán

Nem melegszik túl?
lehet valami hardvergond ?

Fej! Tor! Potroh!

(#1262) Chaby2 válasza rdi (#1261) üzenetére


Chaby2
csendes tag

nem melegszik
gyanum : a szolgáltató 24 oránként szakitja a kapcsolatot ez meg nem hajlandó ujra kapcsolódni
mig válaszoltál ujra kellett inditanom megint

(#1263) rdi válasza Chaby2 (#1262) üzenetére


rdi
veterán

Van neki automatikus ujracsatlakozás funkciója ?
Minden szolgáltató bont, nálam mégsincs soha gond...

nomeg az írtad a LAN is leáll....

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1264) Chaby2 válasza rdi (#1263) üzenetére


Chaby2
csendes tag

na ez az amit nem találtam http://www.usr.com/support/5461/5461-hu-ug/index.html

(#1265) rdi válasza Chaby2 (#1264) üzenetére


rdi
veterán

hát sajnos én sem találtam reconnectet...
de ettől még nem kéne kifagynia a routernek.
Véletlenül nem állítottál be disconnectet ha nincs adatforgalom?

Fej! Tor! Potroh!

(#1266) nagand


nagand
csendes tag

Segitség nagytávolságu wlan terén.

Antena

Parabola quad fejel,nálam 1.5 km-ert hidal át gond nélkül.

Elkészitése a quad fejnek pofon egyszerű,mindenkinek menifog.
[link]

A parabolánál arrakel figyelni hogyha ráteszed a fejet akor fokuszpontban legyen.
A parabola tükröt meg ugy kell beálittani. Hogy a földfere áljan mikor felteszed.
Tehát nefordicsátok a két tükröt egymásal szemben.Hanem a viszintes irányt beállitod egymásal szemben és a fügöleges irányt tejesen lefelé állitod.
FELTÉTLENÖL FONTOS AZ OPTIKAI RÁLÁTÁS.

Ezel a megoldásal egy baromira erös antenát kapsz.
Nagyon fontos még a megfelelö csati meg a megfelelö kábel.Ne sporoljatok ezeken mert akor csak nagylesz a jelveszteség.
[link]
Itt mindent megkaptok. (nem reklám több kisebbszolgáltatoó is nála vásárol)

Ja a legfontosabb, válaszatok megfelelö csatornát.Mert ha zavarás van akor nagyon fura dolgokat csinál a kapcsolat.Pl lefagy az access poit vagy a ruter.
Az a legjobb mielöt beálitanád a kapcsolatot azelöt lefudtatsz egy programot.
Neve NETWORK STUMBLER ingyen letölthetö.De csak hálokarilor megy.

Ha valaki gondolja akor a Sávszél kiosztásra is mondok jo tipet.Windows felöletre.
És ha valakine kell eset leg egy 30 km eres linknek a leirását is leirom.

(nemvagyok profi csak érdekel a dolog ha van kérdésed hozám akor az msn:nagand12345@hotmail.com)


Tudom a hejesirás borzalmas de mindenkinek lehet egy hibája. :DDD

and

(#1267) mario28


mario28
csendes tag

Valamire rájöttem amig itt piszkáltam a gépeimet.WIFI kapcsolat meg van de nagyon lassú.
Ha a laptopra szeretnék másolni a másik gépről az megy. De ha alptopról szeretnék valamit a másik gépre küldeni az nem megy mert olyan lassú, hogy kiirja hogy az idő.....

Ha a laptopot pingelem akkor az is lassú kb 95ms, de ha a laptoppal pngelem az asztalit az 2ms.

Valaki lát összefüggést??

Miért lassú a laptopon a WIFI??

Elvileg 54Mbs

Süni

[Szerkesztve]

(#1268) kalló válasza mario28 (#1267) üzenetére


kalló
aktív tag

hy!
Lene egy kérdésem kicsit nem is kicsit nagyon buta vagyok a témához!rem.ezért nem leszek megkövezve!
Kertes házban lakom és a padláson találtam(igazság szerint a haverom laptopjával) wireless jelet,illetve 2 antennát is látok és mind a ketőre rá tudtam csatéakozni és elég jó netem volt!na most azt szeretném hogy ne csak a padláson hanem a szobámba is legyen net!van 2pc a szobában és úgy lenne az igazi ha mind kettő net kapcsolatban lenne!
Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek milyen eszközt kéne vegyek hogy a lehető leg olcsóbb megoldást találjak erre a problémára problémára ja és hogy kb.mennyibe kerülne?
Ilyen usb acces pointal probáltam de azt nem lehet 2felé oztani(legalább is tudomásom szerint)ja és he el tudnám oztani két felé akkor is 4-5méteres usb kábelen igen durván elvesződik a jel!

előre is köszönöm a válaszokat!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1269) shev7 válasza kalló (#1268) üzenetére


shev7
veterán

biztos vagy benne, hogy a jel amit fogsz az egy mindenki szamara szabadon felhasznalhato jel?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1270) Chaby2 válasza rdi (#1265) üzenetére


Chaby2
csendes tag

Kösz a segitséget , de nincs beállitva disconect

(#1271) rdi válasza Chaby2 (#1270) üzenetére


rdi
veterán

azért egy kicsit különös a dolog. Nem egy rossz vas az. Az ilyen ujracsatlakozásos beálítások a ppoe -nél szoktak lenni...

Fej! Tor! Potroh!

(#1272) nb18


nb18
tag

Hello Mki!
Vki segitsen :D az a helyzet hogy az ''otthoni internetem'' wifis tehát wlan kártya a gépben koaxxal a háztetőig aztán antenna csatlakozik a szolgáltatóhoz! A problémám az hogy ha ip-t nézek neten mindig ugyanaz a wifi beálitásoknál a vindózban pedig mindig 192.xxxxx az ip-m.... a net vmi 87...xxxxx.et mutat! Eddig nem is lenne probléma de az albérletemből szeretném adslen keresztül elérni az otthoni gépet és nem sikerül. No-ip klienssell sem megy vmiért és ha torrentezek nem tudok portot nyitni nemhinném hogy ennyire gyökér lennék :D tehát a kérdés az hogy ilyen esetben hogy tudok hozzáférni a gépemhez? a szolgáltatónál van a baj vagy nálam? valahogy lehet ezzel okoskodni?? :F előre is köszi :R

(#1273) shev7 válasza nb18 (#1272) üzenetére


shev7
veterán

a szolgaltatonal van a gond. NATon kapod a netet, akkor tudod csak elerni a geped, ha a szolgaltato portot nyit neked.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1274) user12 válasza nb18 (#1272) üzenetére


user12
őstag

Meg valszeg a torrent portok is tiltottak.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1275) nb18


nb18
tag

Köszönöm szépen a gyors helpet :D

(#1276) Gergi


Gergi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ezekhez az 54Mbit-es wireless routerekhez egyszerre hány gép kapcsolódhat vezeték nélkül? :U
Kinéztem egy GIGABYTE GN-BR01G routert és szeretném ha mondanátok róla véleményt. :B

Előre is köszönöm!

(#1277) rozsdee


rozsdee
tag

Sziasztok! Van egy SMC 54 Mbites routerem, azzal osztim kettő fel a netet. A vezeték nélkül csatlakozó géppen is megy a net frankón. Jel nagyon jó, csatlakozás minőségére folyamatosan olyan 76% körülit ír. Mégis gyakran megszakad az internet kapcsolatom, amit igazából csak a messenger és dc++ használata közben veszek észre.. Ezenkívül a routernek nem igazán sikerül a netet ''rendesen'' elosztani, mert ha a másik gépen netezik valaki, ezen kell mindig a frissítés gombot nyomkodni az internet explorerben, néha azon... Valahogy nem osztja rendesen el.. Mit kéne állítani a routeren? Tud vki segíteni? Köszi előre is!

(#1278) Balage76 válasza rozsdee (#1277) üzenetére


Balage76
senior tag

Sajnos ez egy ilyen tipus, minden topikban minden ember szidja. Ha tudod próbáld meg visszavinni, és cseréltesd el egy teljesen másik tipusra. Én 2 hónapig szívtam vele, utána kidobtam az ablakon a 8-ikról a parkba.. (szó szerint!). Most egy Dlink DI-624-em van és teljesen jól megy (bár sokan szidják ezt a márkát is).

(#1279) user12 válasza Gergi (#1276) üzenetére


user12
őstag

Elméletileg a kliensek nincsenek maximalizálva. Ami korlátot jelenthet: a ip címek (c osztályban ugye max 255 egy alhálón, mínusz 3); valamint a sávszélesség (minden kliens részesül belőle).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1280) user12 válasza rozsdee (#1277) üzenetére


user12
őstag

Csak nem a fönt már ''dicsőített'' smc vbr14g2eu??? A leghasznosabb megoldás a csere egy másik típusra.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1281) rozsdee


rozsdee
tag

Hát, köszönöm a tippeket... Lehet megpróbálom a cserés dolgot.....

(#1282) Mihali


Mihali
csendes tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy kinek mennyire zavarérzékeny a WLAN hálózata?
Nekem vezeték nélküli telefonom is van, és az MX1000-s egerem is ezt a frekvenciát használja, amennyire tudom.
Ezektől lassabb lesz az adatátvitel vagy meg is szakad(ozik) a kapcsolat?
(Nekem D-Link DI-524 + DWL-G122 párosításom lesz, de még nincs beüzemelve.)

(#1283) shev7 válasza Mihali (#1282) üzenetére


shev7
veterán

hat a radioskozeg ugye elegge erzekeny a zajra, de a vezetek nelkuli telefon tuti nem ezt a frekit hasznalja, es a radios egerben sem vagyok biztos. De egyebkent is eleg jo zavarvedelmet alkalmaznak, szoval ha az egered frekije pont utkozik a wifivel, akkor is csak par %-os a csokkenes.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1284) rdi válasza Mihali (#1282) üzenetére


rdi
veterán

hát az nem valószínű hogy ugyanazt a frekit használnák, de persze valami nagyon erős adó elnyomhatja. Viszont az nem az egér, vagy a telefon...

Gergi: nekem egy régebbi tipusú gigám van itthon, és teljesen korrekt.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1285) And válasza Mihali (#1282) üzenetére


And
veterán

MX1000: 27 MHz, cordless telefon (DECT-szabvány): 1900 MHz, 802.11a: 5xxx MHz. Szóval ezek nem sokat számítanak a wifi (802.11b/g) 2450 MHz-es sávján. A b/g-szabványú eszközöket leginkább egy másik wifi eszköz tudja csak zavarni, esetleg egy rossz mikrosütő ;) (szintén 2.45GHz).

(#1286) HIJ válasza Mihali (#1282) üzenetére


HIJ
őstag

Az biztos, ha másolsz Wlanon, akkor az egér akadozik...
(mx610)

HIJ

(#1287) And válasza HIJ (#1286) üzenetére


And
veterán

A Logitech többféle rádiós wireless-technológiát is alkalmaz: 27MHz, Fast-RF (a leírások alapján szintén 27MHz, de más megoldás), ''2.4GHz'', valamint a Bluetooth.
Az MX1000 a Fast-RF -et használja, az MX610 pedig a ''2.4GHz''-es technológiát. Bár ez utóbbi más modulációt használ, mint a wifi (illetve a szintén ezen a sávon működő Bluetooth), úgylátszik teljesen nem sikerült kiküszöbölni az interferenciát. De mind közül a wifi használja a legnagyobb teljesítményt, ezért nem is csoda, hogy a wifi zavarja az ugyanazon a sávon működő egeret, és nem fordítva.

(#1288) rdi válasza And (#1285) üzenetére


rdi
veterán

rossz mikró esetén már rég megfőttek a tojásai :))

mikor réges - régen Budaőrsön katona voltam, rendszeresenm szórakoztunk a cb -sekkell. Elég volt ''néma'' adást indítani, a környéken vége volt a forgalmazásnak :))

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1289) krys1978


krys1978
tag

Sziasztok felteszem itt is a kérdést, hátha ti többet tudtok segíteni: Kérdésem a következő: Van itthon egy WI-FI-s hálózatom. WI-FI-s routerrel van osztva a net. Ezen a routeren van 4 UTP port is. Szeretném a nyomtatót rákötni erre a routerre, hogy minden gépről elérhető legyen. Elég ehhez egy sima printszerver, amit rákötök a router UTP portjára, vagy a printszervernek is WI-FI-snek kell lennie?

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ...... Izé! Semmi nem jut eszembe...

(#1290) HIJ válasza And (#1287) üzenetére


HIJ
őstag

Mondjuk azt nem tudtam, hogy az mx1000 nem 2,4 Ghz en megy.A blooetoothon való másolás is bezavarja az egeret.Szal jó cucc :W :)

HIJ

(#1291) -shaq-


-shaq-
csendes tag

sziasztok

Nem nagyon foglalkoztam wifi hálózatok kiépítésével így segítséget kérnék.

Adott két lakás (tégla fal). A két lakás között két lakás található, egy emeleten vannak.

Beltérben egyik lakásban van a wifi router másikban egy vevőképes laptop így a kapcsolat létrejön de gyakorlatilag használhatatlan (ping 10% alatt).
Erkélyen ugyanez a felállásban a ping 80-90% sikeres.

Azt találtam ki, hogy a két erkélyre egy egy antennát kiraknánk és kész.

Kérdéseim:
- wifi router és antenna között is vezeték nélküli a kapcsolat vagy ott kábeles kell? tehát az antennák közbeiktatásával vezeték nem kerül a rendszerbe (a tápellátáson kívűl)?
- antennában milyet javasoltok? illetve milyen honlapon tekinthetőek meg?
- mivel feleslegesen nem akarom az antennákat megvetetni, hogy tudom nagy biztonsággal kimérni hogy működni fog?
- esetleg céget ismertek aki kiméréssel illetve ilyen mini wifi hálózat kiépítésével foglalkozik?

köszönöm a segítséget előre is

üdv
Z

(#1292) dany27


dany27
őstag

hy

szeretnénk egyik hawerral egy LAN csinálni egy más között csak az a gáz hogy ő egy faluval arébb lakik...:( és ezért gondoltunk a WiFire kb olyan 3kmt kéne vele áthidalni!!!

Lehetséges?? és mik a feltételei?? valaki tudna írni h ez mit kóstálna meg hogy mik kellenek hozzá pontosan!!

MSN:kovacs-daniel@hotmail.com

(#1293) And válasza dany27 (#1292) üzenetére


And
veterán

Lehetséges. A feltételei: első és egyben legfontosabb az optikai rálátás. Ilyen kilométeres nagyságrendű távok áthidalása enélkül gyakorlatilag lehetetlen, úgyhogy ha az nem biztosított, felesleges is továbblépned. Aztán: megfelelő (értsd: kellően nagy nyereségű) antennák is kellenek. Lehet kísérletezni egyszerűbb antennákkal is, de ekkora hatótávhoz és stabil kapcsolathoz normálisabb darabot képzelj el: parabola (akár házilag is elkészíthető, pl. biquad-os betáplálással), grid, esetleg nagyobb nyereségű Yagi. A szereléséhez a lehető legrövidebb, alacsony csillapítású koaxot és csatlakozókat illik használni. Wlan-eszköznek bevált, jó minőségű (érzékeny, stabil), külső antennacsatlakozóval rendelkező típusok közül lehet választani.

(#1294) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Sziasztok!
Biztos naon kezdő kérdés de mégis két-három falon keresztül hogy működnek wireless routerek vagy egyáltalán milyen a hatósugara téglafalaknál???

(#1295) dany27 válasza And (#1293) üzenetére


dany27
őstag

hy nah holnap meg nézzük az optikai rálátást te vszínű hogy van!!!

Úgy lesz hogy csak az acces pointnak az antennát barkácsoljuk itthol egy biquadot!!

Maga a parabola fej az gyári lesz csak az acces pointnak az antennája lesz házi!!

(#1296) rdi válasza krys1978 (#1289) üzenetére


rdi
veterán

miért ne lenne jó a kábellel bekötött printszerver?
mondjuk összesen egy ilyet ismerek.

Fej! Tor! Potroh!

(#1297) rdi válasza dany27 (#1295) üzenetére


rdi
veterán

3 km -em semmi fa ilyesmi? Vagy a templomtoronyban lesznek az antennák? :)

Fej! Tor! Potroh!

(#1298) wgaborw


wgaborw
tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy: mit jelent a wlan kártya speciális beállításainál a bluetooth támogatás menüpont? Több kártyánál is találkoztam már vele.

(#1299) M@LC0LM


M@LC0LM
csendes tag

Tud valaki ajánlani PCMCIA-os wlan kártyát notiba,amire lehet külsö antennát castlakoztatni?

(#1300) Pribi


Pribi
senior tag

Hali!

Tud valaki egy jó wlan menedzselő programot? Mert amit adtak az alaplaphoz, az használhatatlan, és a neten nem igazán találtam semmit.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.