Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Tigi


Tigi
őstag

Sajna a fix DNS se segítetett mert már megint eltünt a Routerből a DNS és az átjáró cím és ezáltal a net is leállt. :O

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#102) rdi válasza Tigi (#101) üzenetére


rdi
veterán

Hát próbáljátok i azt a routert egy másik hálózaton. :)

Fej! Tor! Potroh!

(#103) supesz


supesz
aktív tag

Hali

Van egy németnyelvű rúterem. Azaz a menüje német. Hogyan tudok belőle angolt varázsolni? Akár a förmver frissítés is szóbajöhet... :))

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#104) shev7 válasza supesz (#103) üzenetére


shev7
veterán

Elso lepeskent nem teszed fel a kerdest minden topicban :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#105) Tigi válasza rdi (#102) üzenetére


Tigi
őstag

Ez már a 2. Router és érdekes, hogy ez se jó.
Egyébként a TVNET-nél azt mondták, hogy próbálgassuk csak a modemmel.
Rákötöttem csak a modemet és érdekes módon elég sűrün kiakad a modem úgy, hogy áramtalanítani kell.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#106) supesz válasza Luda (#92) üzenetére


supesz
aktív tag

Ezek a betűk nem ezt jelzik.
Angolul persze...
[link]
És még itt is:
[link]
:(((

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#107) LordX válasza Tigi (#105) üzenetére


LordX
veterán

Ha router nélkül se megy, ekkor nem az ISP-t kéne csesztetni, hogy szereljék meg (vagy most hogy a modem a tiéd, cseszheted, hogy megjavítsák?)

(#108) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Hali!
Lenne pár kérdésem, amivel moindjuk úgy nem vagyok tisztában! :DDD

1. Access point, és broadband router között mi a különbség?
2. Ha egy routeren 2 antenna van , az azt jeletni, hogy 2 wifi kártyával lehet hozzá csatlakozni?
3. Ha egy kártyának a házon belüli hatótávolsága 91m, akkor abba mit számoltak bele? Hány fal, vagy ilyesmi?)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#109) Tigi válasza LordX (#107) üzenetére


Tigi
őstag

Hát elvileg a D-LINK modem garis mert kb. 1 hónapos, de előtte 1 Askey modem volt és azzal is szarakodott, de azthittük, hogy az Askey volt a szar mert köztudott, hogy a T-COM mindenből a legolcsóbbat veszi.
Akkor viszont lehet, hogy nem is modem vagy Router gond hanem más.
Na mind1 mert kilesznek rángatva a helyszinre és ha kiderül, hogy nem a mi hibánk akkor az 1gyik számla szépen nem lesz kifizetve mert ugye a semmiért nemfizetünk. :((

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#110) And válasza geree@bl (#108) üzenetére


And
veterán

1.) Inkább a hasonlóságokról lehetne írni ;). Az accesspoint (AP) a vezetékes világban nagyjából megfeleltethető egy switch-nek, a router meg útvonalválasztó, a gyakorlatban netmegosztáshoz szokták használni ezeket a broadband routereket (legyen akár vezetékes, akár wlan). Egy wlan router nagyjából ugyanaz, mintha egy vezetékes routerre ethernet porton rácsatlakoztatnál egy sima AP-t.
2.) Abszolút nem igaz. Az antennák számának semmi köze a kliensek számához. Két antenna a diversity-vételre képes wlan-eszközökön szokott lenni.
3.) A wlan eszköz adatlapjára írt hatótáv-adatoknak nagyjából semmi közük sincs a valósághoz. Egy ilyen szám leginkább az ideális állapotra (teljesen nyílt terep, zavarmentes vétel) lenne igaz, de olyan nincsen. Az sem mindegy, miből vannak a falak. A vastag vasbeton nyilván sokkal jobban árnyékol, mint egy tégla közfal.

(#111) geree@bl válasza And (#110) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Hogyan lehet több wifi eszközt csatlakoztatni egy routerre?
Minek kell megfelelnie a routernek?

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#112) shev7 válasza geree@bl (#111) üzenetére


shev7
veterán

ez ''ertelmetlen'' kerdes. Minden wifi routerre tobb eszkozt lehet (wifin keresztul) csatlakoztatni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#113) geree@bl válasza shev7 (#112) üzenetére


geree@bl
aktív tag

kicsit tájékozatlan vagyok :B
köszönöm a válaszokat! :R

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#114) HIJ


HIJ
őstag

Hali!

Van nekem egy WRT54G masinám, ami mostanában lefagy torrentezés közben. Mit lehet ezzel csinálni? Szoftveres gond lehet, vagy fizikailag romlott el. A felállás a következő : több gép fizikailag rajta, egy noti Wlanon töltöget. Teljesen befagy és a reset sem segít ilyenkor csak a táp elvétel.
Esetleg tud valaki segíteni ebben?

HIJ

[Szerkesztve]

(#115) azsem válasza HIJ (#114) üzenetére


azsem
csendes tag

V5 esetleg?
Régebben linkelték ide:
[link]

(#116) HIJ válasza azsem (#115) üzenetére


HIJ
őstag

Hát az fix, hogy sima G -s, de hogy V5 e azt nemtudom. Akkor ennek nincs is orvossága?

HIJ

(#117) shev7 válasza HIJ (#114) üzenetére


shev7
veterán

vedd alacsonyabbra a letoltesi szalak szamat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#118) HIJ válasza shev7 (#117) üzenetére


HIJ
őstag

mégis mennyit bír el kb?

HIJ

(#119) scann


scann
csendes tag

hopp most nézem ez a kimondott vezeték nélküli topic , akkor berekom ide :

Helyzet leírása:

Kábel internet Wan porton a Wireless Routerbe ami a netmegosztást csinálja,,, 1 gép csatlakozik rá veztéken és még 2 gép pedig vezeték nélkül. (ez igy tökéletesen bekonfigurálva másfél két éve)

Van egy másik ''házunk'' az utcában ahonnan szeretnék szintén wireless módon a routerhez csatlakozni internet miatt. A gond annyi, hogy csak az ablakban van jel és az sem túl erős, a gép az ablakban van a beépített hálókártyával ez elég gáz, ráadásul úgy hogy 2 gép van abban a házban is és mind a kettő nem fér fel az ablakban, sőt ami kint van azt is be akarom venni

A kérdésem az,hogy lehetséges-e az, hogy veszek még 1 wireless routert, ami rácsatlakozik a internetet wireless módon is osztó routerhez, majd pedig továbbosztja azt vezetéken a két gép felé?

Vagy jó erre egy ACCESS POINT is? Tehát tud az access point venni wireless a routertől netet azt pedig kábelen továbbadni egy géphez? azért kérdezem hogy 1 géphez mert azt látom, hogy minden ilyen access pointon csak 1 ethernet port van, nem tudom miért lehet, hogy csak azért mert ez csak visszafelé megy,tehát kábelből lehet vezetéknélküli megosztást csainálni csak egy ilyen AP-vel ?
esetleg az AP-re egy switch rácsatlakoztatása esetén kettőhöz? ( ez utóbbi felvetésem már kicsit hülyén hangzik? )

Szóval kivitelezhető-e ez ?? Elsősorban pl a routeres megoldás érdekelne. Olyan router kell a másik házban ami tud Access Pointként is működni? csak ez tudja 2 géphez vezetéken továbbadni a netet?


Azért is gondoltam routerre, mert (lehet naivan) arra is gondoltam, hogy ezeknek az eszközöknek talán nagyobb a távolság ádhidaló képessége mint egy sima beépített wireless kártyának a rajta található kis antennájával.. ( nem tudom) ( ja és a router elférne az ablakban

Várom szakértő válaszotok .. előre is köszönöm (kedves ADDIKT-ok )

(#120) shev7 válasza HIJ (#118) üzenetére


shev7
veterán

en 100ban maximalizaltam. Azota nincs gondom.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#121) rdi válasza scann (#119) üzenetére


rdi
veterán

repeater ... szokványos válasz, hogy legyen az egész lakásban wifi
AP üzemmódban akkor ha LANos gépet akarsz rácsatlakozni.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#122) scann válasza rdi (#121) üzenetére


scann
csendes tag

na ezt jó bő lére eresztetted :)

Szal a régi routerem marad úgy ahogy van tehát ossza a netet wireless és kábelen és akkor vegyek egy mit a másik házba? Routert vagy AP-t ? Olyat ami támogatja a Repeater üzemmódot?

kicsit bővebben plz..

THNX (nem tehetk róla de ez a válasz rövid volt picit =) )

[Szerkesztve]

(#123) hzcs válasza scann (#122) üzenetére


hzcs
senior tag

hi

Nekem is hasonló a problémám. Van egy linksys wrt54gl routerem, és az ablakban fogom a netet. De ezzel a routerrel nem lehet azt megoldani, hogy wlanon veszi a netet, és wlanon adja tovább? Akárhogy próbáltam, nem működik a wifi, ha veszi a netet, csak a kábelekre adja tovább. Ha meg wds üzemmódban vagyok, akkor meg akár point to point, akár lan wds-sel nem ismétli a jelet. Ahonnan szerzem a netet, le van kódolva, de megadtam a gl-nek a netes router kódját. Ki lehet vitelezni valahogy a wlanon történő szétosztást, vagy a másik routerben mindenképpen be kéne állítani valamit?

Köszi.

(#124) rdi válasza scann (#122) üzenetére


rdi
veterán


Ha van megfelelő jelszint a másik házban, akkor egy AP elég lesz a vezetékes géphez.
A mostani router fogja osztani a netet és erre csatlakozik az AP-én keresztül a vezetékes gép.
Ha repeater üzemmódban használod, akkor még pluszban kell AP a géphez.

tehát kisebb távolság / jó jelerősség esetén:
router >>AP>>szg

nagyobb távolság,nál köztesen :
router >> Repeater>>AP >>szg

ha laptopod van vagy wifi kártyád és jó a jelerősség akkor az AP nem kell.

de ilyet is el tudok képzelni :
router >> repeater>>wifis szgép

ha nég a msik házban is osztani akarod a netet akkor struktúráld a hálózatot.

Fej! Tor! Potroh!

(#125) Realunit válasza hzcs (#123) üzenetére


Realunit
csendes tag

Hi!

Cak dd-wrt (vagy más hackelt) firmwarrel fogod tudni megcsinálni a repeater üzemmódot, és ott is a wds-t kell beállítani és akkor megy. Szóval ez csak akkor megy, ha mindkét oldalt hackelt firmware van feltéve és a wds mindkét oldalon be van állítva.

(#126) scann válasza rdi (#124) üzenetére


scann
csendes tag

köszi a választ. és így? :


szgép (vezeték)----- Router >>> 2 db szgép WLAN A ház
................................... ˇ .................................
................................... ˇ .................................

1szgép(wlankártyával) << AP (REPEATER Mód) >> 1 szgép (wlankártyával) B Ház


tehát a repeater ki tud szolgálni egyszerre két másik wlan kártyával felszerelt gépet?




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#127) shev7 válasza scann (#126) üzenetére


shev7
veterán

mar nem eloszor jon elo ez a kerdes. Honnan veszitek, hogy AP-re (ebben az esetben repeater-re) csak egy gep kapcsolodhat?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#128) Tigi


Tigi
őstag

Lecseréltem a hálókari driverét és most megint megy a net, kiváncsi vagyok, hogy meddig :DDD

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#129) rdi válasza shev7 (#127) üzenetére


rdi
veterán

Nerm tudom, én semmi ilyesmit nem írtam. A kérdés konkrét esetre vonatkozott. A kérdésben egy szg szerepelt.

Fej! Tor! Potroh!

(#130) rdi válasza scann (#126) üzenetére


rdi
veterán

Igen, egy repaterre többet is.
De én a rajzodat nem értem.
Van egy routered egy lanos géppel + 2 wifissel az egyik házban. Ez teljesen ok.
A másik házban elég egy repaeter arra mehetnek az ottani wifis gépek.

Vagy én nem értem a kérdést, mondjuk nem először.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#131) shev7 válasza rdi (#129) üzenetére


shev7
veterán

nem is neked szolt. De tenyleg nem az elso ilyen kerdes, nemtom honnan veszik...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#132) hzcs válasza Realunit (#125) üzenetére


hzcs
senior tag

hi

Köszi!
Nekem ddwrt-m van, de a másik egy D-Link, és az nem is az enyém, nem tudok belenyúlni. Ezek szerint nem fog menni?
Hülye kérdés: nem tud olyat ez a router, hogy amit befog jelet, azt mind felerősíti, vagyis ismétli?

(#133) scann válasza rdi (#130) üzenetére


scann
csendes tag

igen a kérdést lényegében így is lehet érteni,,

Szal ezek szerint arra a plusz AP ra (repeater mód) akkor csatlakozhat több wifi gép is ...
Akkor OK. Egyedül csak az zavart meg az ilyen AP-kkal kapcsolatban, hogy azt hittem csak egy gépetlehet rá csatlakoztani, mert pl ahogy én láttam csak egy ethernet port van rajtuk, igaz, hogy ez vezetékes, de ez miatt arra gondoltam ,hogy ez csak egy gépet tud kiszolgálni.

De igy jobban belegondolva, akkor ez az eszköz ebben az esetben nem lenne más mint egy külső Wlan kártya.. akkor persze miért hívnák AP-nek .. értem

Igazából a nagy gondom ezzel az volt ,hogy mostanában nem igen tájékozódtam WIFI -s ügyben és nem ismertem ezt a REPEATER módot ,, régebben olvastam valami olyat, hogy ezek az eszközök azt tudják (lehet hogy ezt ezt egy wifi-s routerről olvastam) szóval azt tudják, hogy wifin vesznek és akkor továbbadják vezetéken vagy fordítva... szal azt olvastam, hogy nem megy az hogy Wireless fogad és oszt is..

remélem most akkor jól értem már

[Szerkesztve]

(#134) rdi válasza scann (#133) üzenetére


rdi
veterán

az én egyszerű értelmezésemben a repeater az egy wifi nhoszabbító :))

Fej! Tor! Potroh!

(#135) scann válasza rdi (#134) üzenetére


scann
csendes tag

most már csak azt szeretném, ha vki ajánlana egy eszközt erre a célra kb 15 000 forint körül.. a routerem amivel jó lenn ha együtt is működne :) az egy wlan-os US Robotics 8054

USR8054

[Szerkesztve]

(#136) Herbali


Herbali
tag

Hali mindenkinek

Van itthon egy ilyen routerem:
http://www.speedtouchdsl.com/prod716.htm

Erre csatlakozna egy laptop, egy 54Mbps vezeték nélküli Compact USB hálózati adapterrel. Pl. egy ilyennel:

http://aqua.hu/images/termekek/13076.jpg

Kér désem az volna a vásárlás előtt, hogy egy panellakásban képes lesz -e a két eszköz megbízhatóan komunikálni egymással a vasbeton falakon keresztűl?
Még sosem használtam vezetéknélküli routert, ezért vagyok bizonytalan a témában.

Kinek mi a tapasztalata panelban a WLAN-al?

(#137) rdi válasza scann (#135) üzenetére


rdi
veterán

Válaszd ugyanannak a cégnek a termékét... az általéban be szok jönni :))

Fej! Tor! Potroh!

(#138) Chili7


Chili7
őstag

Halihó!

Volt nekem egy SMC WBRP 2804 printserveres WLAN routerem, melynek wireless funkciója beszart, illetve sosem volt jó. Visszavittem gariba, de mivel a gyártó ezt a típust kifuttata, nem tud adni olyan csereeszközt ami a wlan és printserver funkciókat is tudja.
Kiváltónak helyette felajánlottak egy ''wired'' printserveres routert és egy acces point-ot. (ethernet bridge van ráírva).
A kérdésem az, hogy az acces pointtal kommunikáló notebookomról lehetséges-e a nem rádiós routeren lévő printserverre csatlakoztatott nyomtatóra nyomtatni?
Köszi

(#139) shev7 válasza Chili7 (#138) üzenetére


shev7
veterán

mivel az AP (ha minden jol van beallitva) jelen esetben ugy mukodik mint egy switch, termeszetesen semmi akadalya.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#140) Tigi


Tigi
őstag

Na, tesóm tegnap este küldött sms-t, hogy megint megállt a net.
Így már csak 1 dolgot tudok kipróbálni méghozzá azt, hogy teljesen kiiktatom a főgép hálókariját és azt a gépet is wireless módon kötöm össze a Routerrel és ha így se lesz jó akkor már csak a vonal lehet rossz.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#141) kolnay


kolnay
senior tag

Hali!
Nem tudjátok, hogy miért van az hogy ha rákötöm a routert a gépre akkor akadozik,lassú,szakadozik a net?
Nem használja még senki!

Tyűű, de meleg van!

(#142) Chili7 válasza kolnay (#141) üzenetére


Chili7
őstag

firmware upgrade

(#143) phanfantom


phanfantom
senior tag

Milyen hiba(vagy hibák) lehet, hogy az a gép amelyik kábellel van összekötve a routerrel azon betöltődik a weblap, míg a másik gép, ami wifi-n keresztül, azon pl. egy konkrét weblap nem töltődik be sehogy? Minden más prímán elérhető, ahogy a ph is:) Remélem jól magyaráztam el. Köszi a véleményt előre is!

(#144) shev7 válasza phanfantom (#143) üzenetére


shev7
veterán

talan DNS. esetleg tuzfal :F

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#145) scann válasza rdi (#137) üzenetére


scann
csendes tag

Még egy kérdés:

Láttam, hogy van egy két access point ami csak WDS repeater módban megy.. igaz fingom nincs mi az WDS-- de azt tudom, hogy az én routerem még nem támogatja.. szal akkor nekem olyan kell ami WDS nélkül is tudja a repeater funkciót?

Pl ennél a terméknél Ovislink Airlive WL-5460 AP láttam hogy van két féle és csak a ''v2'' -es tudja az Uiversal Repeater Mód -ot amire ezt írják :

''AirLive's unique universal repeater function let the WL-5460AP extend the coverage of your AP/Router, even if your AP/Router doesn't have WDS function! ''

Most azért kérdeztem, mert valahol ezt a Repeater funkciót egyben WDS funkciónak is hívják..

Pl az Edimax EW7206APG jéről ezt írják, hogy :

''WDS Bridge Mode (Repeater Mode)
A WDS (Wireless Distributed System) funkcióval az access point vezeték nélküli LAN access point és repeater funkciót is ellát.''


Most akkor mi a különbség a WDS Repeater és a Universal Repeater Funkció között ?

Mi az , hogy a WDS Repeater az Access Point is egyben.. hát a másiknál is arra kapcsolódnak a kliens wireless gépek nem?

hajrá Addiktok :U

Előre is kössz




[Szerkesztve]

(#146) rdi válasza scann (#145) üzenetére


rdi
veterán

A WDS az bridge üzemmódnál van.
Esetleg ez segíthet:
[link]

a többi kérdéseden még filózok :))

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#147) phanfantom válasza shev7 (#144) üzenetére


phanfantom
senior tag

Egy windows frissítés után, újraindítottam a gépet és megoldódott a dolog. Különös, de legalább megy minden:)

(#148) atirag


atirag
őstag

Hello.
Adott 1 adsl kapcsolat modem egy d-link wireless router meg 2 laptop.
Ugye a wirelessen neteznünk.Minden weblapot lehet nézni,de üzenetet nem lehet küldeni vagy ftp-re feltölteni sem lehet.És a windows messenger sem jelenntkezik be.
De simán modem és laptop között kábellel összekötve megy minden rendesen.
Mi lehet a baj?Néztük a router beállitását de nem vagyunk annyira benne.
köszönöm a segitséget.

(#149) scann válasza rdi (#146) üzenetére


scann
csendes tag

Itt van két link ahol külön említik a Universal Repeater és a WDS repeater módot:

Az említett Ovislink AP [link] lehet hogy ez vagy a mauálja végigolvasása segít a válaszodban.

És itt ahol együtt említik a WDS-t a Repeaterrrel és az AP funkcióval :
http://www.visioncomputer.hu/vezerles/CikkAdatlapOldal?cikkID=18479


Ha kikondoltat akkor várom válaszod :) mert itt Repeater üzemmódnál emlegtik a WDS -t :F :F


(#150) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

egy alap SMC routerbe meg tudom nézni, h csatlakozik-e hozzá valaki, akit nem szeretnék?


felteszem máshogy: találtam egy jelszó nélküli hálózatot, aminek elmés módon SMC a neve.. ha csatlakozok hozzá egy alap user meg tudja nézni, h ki vagyok, és mit lát(gépnév, winuser...?).

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.