Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) rYaN-


rYaN-
tag

Hali!

Most csatlakoztam a topichoz és máris 1 probléma megoldásában kérném a segítségeteket.
Adott egy wlan router - micronet sp916gk v3 - és 2db notebook. Egyikben van wlan kártya, intel pro 3945abg, a másikban nincsen. Az előbbi gép minden probléma nélkül tud csatlakozni minden körülmények között a hálózathoz (ssid broadcast off, wpa-psk), a másik viszont már a 2. wlan adapterrel is képtelen. Az első egy gigabyte pcmcia 54mbps, a második pedig egy gigabyte usb wlan adapter.
A tünet mind2 esetben ugyanaz, telepítés után a legelső alkalommal sikerül csatlakozni a hálózathoz, de utána megáll a ''várakozás a hálózatra'' résznél. Se a win, se a saját prg nem képes felcsatlakozni a hálózatra. Már próbáltam mindent, új driver, ssid broadcast bekapcsolása, nyilt hálózat létrehozása, próbáltam letiltani az intel wlant és ezzel felmenni, sikertelenül...
Régebben próbálkoztam más adapterekkel a macerás gépen, azokkal sikerült (ha jól emléxem pcmcia dlink volt).
Vannak tapasztalataim hálózatokkal, de ilyent még nem *asztam...

A kérdés egyszerü: ötlet?
Köszi...

Asus A6J

(#1902) Noxy válasza rYaN- (#1901) üzenetére


Noxy
veterán

SP2, meg a javítások fent vannak azon a notin?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1903) Noxy válasza Noxy (#1902) üzenetére


Noxy
veterán

Nézd át még 1x át a routerban, hogy ki van e minden kapcsolva, (A MAC szűrés is) és inditsd újra a rouert.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1904) rYaN-


rYaN-
tag

:U
Közben meglett a probléma, be volt kapcsolva a wlan access control, és nem volt addolva a 2. noti kártyájának mac címe... Egyébként anno vki haxolta a hálózatot, akkor kapcsoltam be és ettől ő még tudott csatlakozni egy ideig. Itthon legalább már megy, viszont egy bizonyos szállodában még mindig nem sikerült belőni, persze ott nem ért hozzá senki...

Asus A6J

(#1905) Noxy válasza rYaN- (#1904) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor most *asztál ilyent is :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1906) rdi válasza rYaN- (#1904) üzenetére


rdi
veterán

mi van a szállódával? Ott sem csatlakozik a laptopd? Esetleg nincs titkosítás?

Fej! Tor! Potroh!

(#1907) KEiOS


KEiOS
csendes tag


Helló Miszterek ! (Hölgyeknek meg pláne)

Szóval olyasmi történt ma velem, hogy egy ismerősnek összeugrasztottam egy konfigot, éppen náluk állítottam be a vasat (ahol kábelről érkező netet edimax router mint adó dob szét a házban, két gép tapad rája szintén edimax vevőkkel), mikor egyszercsak egyik file letöltése utántól (előtte simán ment a net, minden meg bármi, még a torrent rejtelmeit is ecseteltem éppen, természetesen a freeware szoftverek letöltésének alternatív módjaként) sehol semmi, mintha elvágták volna, az internetre nem tud kapcsolódni.
az adót észleli, a jel bár ingadozik, de mindig van, és normál fölött mondogatja, hogy vaskos jóféle jel van, ámde hoppá ip cím megújítása, lekérése mittudomén nem sikerül.
azután leszedtem, feltettem újra és újra, ugyanúgy mint ahogy legelőszörre is beállítottam, de semmi. áttettem a kártyát másik soltba, régebben néha megoldott az ilyesmi ezt-azt, de sejtettem hogy csak ötlettelenség már.
valójában a wifi-hez nem értek, töredelmesen bevallom, de holnap meg kell csinálnom van valakinek tippje, mit hogyan kéne ? másik gépen simán szaggat az információs sztráda, csak ezen húzta be a kéziféket, látszólag bármiféle ok nélkül.

tipp? ötlet, esetleg egy fanki megoldás ? további kérdések hogy tudjatok segíteni ?

akárhogy is olvasgatok nem taltam nagyon nemsoksemmit
előre is köszönöm, ha bármi

olle

ez minden hozzászólásomnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#1908) rYaN- válasza rdi (#1906) üzenetére


rYaN-
tag

de van, wpa, tudjuk a jelszót is, de valamiért nem akar felcsatlakozni, a hálózati cím lekérésekor megáll.
Próbáltuk már automatikus ipcím kiosztással is meg kézzel is próbáltuk beírni. Van hogy csatlakozik kézi ipvel, de aztán ledobál. közepesnél jobb a jel.

Asus A6J

(#1909) rdi válasza rYaN- (#1908) üzenetére


rdi
veterán

és ha kikapcsoljátok a wpa -t?

Fej! Tor! Potroh!

(#1910) The DJ


The DJ
addikt

Na itt vagyok megint, most kicsit boldogabban :) 2 routerből sikerült csinálni 1-et :D A D-Link DI-604 osztja DHCP-vel az IP-ket és a netet is, a Belkin Wireless routert beállítottam Access Pointnak és így végre a laptopon is van net, a jelerősség kiváló, minden működik, gyors, süvít, fasza :C

Most már csak ilyen alap kérdéseim lennének:

-Hogy lehet megosztani a laptop számára a másik gépem tartalmát? Ugyanis így nem kéne arra is mindent letöltenem, hanem csak áthúznám ami kell, vagy épp az enyémről hallgatnék zenét vagy néznék filmet, csak 1 szobával odébb :D

-Nagy baj-e ha nem használok semmiféle titkosítást? A környékemen (kis falu) még azt sem tudják mi az a wifi, nem hogy valaki rám csatlakozna, főleg nem a szomszéd öreg nénik ;]

Hirtelen ennyi, előre is köszi a segítséget :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1911) rdi válasza The DJ (#1910) üzenetére


rdi
veterán

szerintem nem nagy baj, ha nem használsz titkosítást nálam is csak mac azonosítás van.
Persze lehet, hogy a Te baknszámlád accountjára pályázik valaki, tehát az óvatosság soha nem lehet elég nagy... :DDD
A gépeken választhatsz egyszerű fájlmegosztást, akkor csak a megosztott mappákat látod, vagy kikapcsolod és akkor minden mappára beálíthatod mappa és csoportszinten a jogosultságokat.
Itt mindenki azt mondja, hogy a gépek legyenek egy munkacsoportban.
Nálam a megosztás a következőként van, minden gépen létrehoztam ugyanazt a felhasználót hálózati néven és adtam neki ugyanazt a jelszót. Ezen a jelszón lehet elérni a másik gépet...

Fej! Tor! Potroh!

(#1912) atosz


atosz
őstag

Adott egy IBM T42p meg egy iPAQ telefonos PDA (+GPS). Azt szeretném elérni, hogy a PDA felkapcsolódik a netre GPRS-en (ezzel még nincs is gond), majd a noti lógjon azon BT-on keresztül. Megoldható ez? Gondolom igen, de nem igazán sikerült belőnöm...

Tud vki segíteni?

(#1913) The DJ válasza rdi (#1911) üzenetére


The DJ
addikt

Köszi, mostmár összeállt minden, végre teljesen kész az itthoni kis home network :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1914) rdi válasza The DJ (#1913) üzenetére


rdi
veterán

mondjuk az röhejes, hogy nálunk meg otthon egyszerű fájlmegosztás van :))
azt hiszem az asszony körmére kell, hogy nézzek :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#1915) rYaN- válasza rdi (#1909) üzenetére


rYaN-
tag

Azt sajnos nem lehet, nem én vagyok a tulaj, a tulaj sem ért hozzá.
Mind1, a héten ismét megpróbálja apám, majd mondom mi a helyzet. Mellesleg kicseréltettem egy usb-s hálókártyára, otthon 60x sikerült kapcsolótni minden gond nélkül.

Asus A6J

(#1916) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

PCMCIA wifikártyát szeretnék venni a notebookomba. Milyen márkát ajánlotok? Árban kb. mennyit érdemes rászánni? (Nagyon lajikus vagyok a témában.) :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1917) rdi válasza D4rkm4n (#1916) üzenetére


rdi
veterán

nem nagyon fogja ezt senki bevállalni neked. Nyilván ne valami dzsunkaterméket vegyél.
A többi attól függ milyen térerőn és hol akarod használni a gépet.

Fej! Tor! Potroh!

(#1918) Noxy válasza D4rkm4n (#1916) üzenetére


Noxy
veterán

Amilyen a router (ed). Ocso = gagyi. Most ha ezt a videókártya topikba teszed fel akkor azt mondják, hogy sokat. 10K sac/kb Nekem ez van 2 éve: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1919) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Ha Bridge kapcsolatot szeretnék összehozni két eszköz között akkor az eszközök LAN részét hogyan állítsam be? Az egyik eszköz egy DHCP-s router-re van dugva, a másik meg két asztali gépre. Net megosztás a feladat. :)

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1920) rdi válasza Oliverda (#1919) üzenetére


rdi
veterán

én ezt nem értem .... :))

router >>első gép>>második gép>>harmadik gép ?

Fej! Tor! Potroh!

(#1921) Oliverda válasza rdi (#1920) üzenetére


Oliverda
félisten

ADSL modem >> Router >> Ovislink AP (Bridge mód) --- 400 méter távolság --- Ovislink AP (Bridge mód) >> 2 gép

A kérdés az hogy a két eszköz LAN oldalát hogyan állítsam be? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1922) Neo_Komlo


Neo_Komlo
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy pár percenként megszakad a kapcsolat a routerem és a laptop között. Eleinte csak ritkábban játszotta ezt, most már használhatatlan... ''Kapcsolat javításá''ra kattintva áll csak helyre.

US Robotics routerem van, és Albacomp laptop belső wlan kártya (Realtek RTL8187 Wireless 802.11g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter)

(#1923) rdi válasza Oliverda (#1921) üzenetére


rdi
veterán

annyit tudok mondani, hogy a dhcp-ét adja a router (shev után), a többi eszköz ne, a gépeken is dhcp legyen beállítva. Én ebben a hálóban nem látok semi különöset, de lehet, hogy tévedek

Fej! Tor! Potroh!

(#1924) zsebszi


zsebszi
tag

sziasztok!
Az 1667-es hozzászólásban tudom, hog yírtátok a probléma megoldását, de akkor is leírom. Vettem 2 db Allnet all0263p usb wierelesst.Az a problémám, hogy nem tudom a két gépen összehozni a hálózatot. Mi lehet a baj. Ha valakinek van 5 perc ideje rám keressen meg msnen: gabesz@saghysat.hu.

THX!

(#1925) shev7 válasza zsebszi (#1924) üzenetére


shev7
veterán

[link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1926) hossszú


hossszú
őstag

ASUS WL-500G Deluxe routerem van azt szeretném megtudni hogyan kell beállitani hogy csak egy gépen legyen internet, a belső hálózatban viszont az összes gép lássa egymást.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1927) rdi válasza hossszú (#1926) üzenetére


rdi
veterán

nem elég letiltani a 80-as portot azon a gépen, ahol nem akarsz netet?

Fej! Tor! Potroh!

(#1928) Rival válasza Neo_Komlo (#1922) üzenetére


Rival
aktív tag

Találkoztam ilyennel, vagy ehhez hasonlóval. Firmware frissítés után egy ideig még működött, aztán véglegesen (legalábbis 2 hónapja) az SSID broadcast bekapcsolása oldotta meg. Kliens oldalon SMC-k vannak...

(#1929) hossszú válasza rdi (#1927) üzenetére


hossszú
őstag

Nem tudom azért kérdezem! Ha letiltom a 80-as portot azt bárki visszaállithatja vagy jelszóval védhető?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1930) And válasza hossszú (#1926) üzenetére


And
veterán

Ha a saját fw-e nem tud ilyet, vagy nem eléggé finoman hangolható, akkor célszerű lehet rádobni egy külsőt. A dd-wrt például aprólékos internet-elérési beállításokkal rendelkezik, lehetőség van pl. időpont szerint korlátozni a netelérést, kliensekre lebontva (MAC- v. belső IP-cím, címtartományok, webhelyek, szolgáltatások / protokollok, kulcsszavak alapján, de akár feltétel nélkül is).

[Szerkesztve]

(#1931) rdi válasza hossszú (#1929) üzenetére


rdi
veterán

Ha Xp-ről beszélünk, akkor bárki, akinek van admin joga, vagy hálózati admin joga. Sima juzer nem

Fej! Tor! Potroh!

(#1932) rdi válasza And (#1930) üzenetére


rdi
veterán

a külső fw-ék azok a router típusától vagy chipsetjétől függnek? Mert sajnos az én routeremben sincs ilyen lehetőség

Fej! Tor! Potroh!

(#1933) And válasza rdi (#1932) üzenetére


And
veterán

Persze, de a kolléga írt típust, azt pedig emlékeim szerint az említett firmware-család támogatja.
Mod: utánanéztem, valóban kezeli:
''ASUS WL500G-Deluxe
ASUS WL500G-Premium
ASUS WL-300g
ASUS WL-500g
[..]''

[Szerkesztve]

(#1934) rdi válasza And (#1933) üzenetére


rdi
veterán

szerencsés ember, nekem gigabytom van...és ott nem tudtam megoldani...

Fej! Tor! Potroh!

(#1935) hossszú válasza And (#1933) üzenetére


hossszú
őstag

Holnap belevetem magam a router beálllításába ha valami nagyon nem megy majd jelentkezem, a users manual könyvecskével ismerkedem addig.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1936) Gézuka1976


Gézuka1976
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! :) gondolom ez nem ujdonság!
Barátomnak van egy SMC routere nettel megosztva!
Gondoltam telepítek magamhoz egy rotert vagy valamit hogy a lakásomban is legyen klafa térerő! :)

Szóval az egyik boltban ajánlották ezt a tipust:SMC WEBT-G
[link]

Hazahoztam beüzemeltem, de az a gond hogy haver elutazott és pill. nem férek hozzá a gépéhez, csatlakozni tudok repeater módban a wifi routeréhez de azt írja ki hogy korlátozott a kapcsolat és net nuku! :O
Ha jól sejtem akkor neki is bekell valamit állítania?
Van egy külső wierás pont arra is szeretnék majd időnként kapcsolódni ha szükséges és ezt mondtam is a boltban mert mintha azt olvastam hogy erre az un. repeater-ek képesek!

Szóval akkor hogy is van ez?

A csatorna ha tovább lösz egy netet ugyan azon kell lennie mint a netet ado gazdagép vagy nem?

Előre is köszi G

[Szerkesztve]

(#1937) Davebowman


Davebowman
senior tag

Nekem is van gondom és most google nem volt a barátom :(
1. van egy otthoni gép=fix ipcímes, mikros net, antenna a tetőn ami a szolgáltatóé.
2. IP-m 192.168.0.102 ezt adták.
3. Ennek az átjárója 192.168.0.254, (DNS ugyanez) ezt is adták.
3.1 a kapcsolat neve : ''helyi kapcsolat'' 1Mbites
4. Van a gépben még egy Wlan kártya is. (Ip címe ? hozzá se nyúltam)
4.1 a kapcsolat neve : ''vezetéknélküli kapcsolat''
5. Van egy PDA-m ami wi-fi képes, ezzel szeretnék göngészni a klotyón !!! (ez a cél)
6. Azt tudom, hogy netmegosztásra lenne szükségem Win XP-n és hogy nincs routerem
otthon. Ezt csak azért, mert mindenki a routeres megoldást írta le, nekem csak egy
pci-s realtek 8180-as kártyám van pici fekete antennával.
7. Addig szórakoztam, amíg ad-hoc/OPEN látják egymást, de semmi több. (jóhír)
7.1 A gépen az SSID-t ''halozat''-nak neveztem el. (asszem wifi-driverezésnél)
8. pingelni is tudom a PDA-mat, mert annak van IP címe pontosabban : 169.254.240.9
9. A PDa-n elinditom az explorert, de azt írja ki, hogy lap nem jeleníthető meg. (naná)
10. Beállítottam a ''vezetéknélküli kapcsolat''-on a netmegosztást (XP) ''megengedem a
hálózat más felhasználóinak, hogy...'' lehet, hogy a ''helyi kapcsolat''-nál kellett volna?
11. Olvastam a közkedvelt ''internetmegosztás végleges.doc-t'' de nemértettem.
12. Nincs tűzfal bekapcsolva!

A kérdésem:
Ez a megoldás egyáltalán működhet-e, hogy az otthoni gépemen keresztül netezzek a PDA-mmal (klotyón is pingeltem már :), ha igen hogyan, és mit állítsak be?
Előre is köszi a választ.

Vargalex 1.1.7

(#1938) rdi válasza Davebowman (#1937) üzenetére


rdi
veterán

voltak már gondok apda-kkal itt is.
Mindenestre lefutattam volna a helyedben az xp hálózati varázslóját.
Mivel az dhcp-ket ad, utána érdemes beálítanod a pda-án fix ip-ét, átjárónak meg a szgéped wifis kártyájának a címét, amit a varázsló ad majd neki.
A pda ip címét állítsd ugyanabba a tartományba mint a gép wifis kártyájáé.

[Szerkesztve]
DNS legyen a szolgáltatód által megadott.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1939) Davebowman


Davebowman
senior tag

Megtettem. elindítottam a varázslót. Minden kapcsolatra rátette a windows tűzfalat, de a végén azt írta, hogy nem hozható létre hálózati kapcsolat, próbáljam meg más beállítással. Ekkor tettem a következőt : A wi-fi-s kapcsolatról levettem a fix IP címet, rákerestem a ''halozat''-ra és lám a kapcsolat bejött, pingeltem is a 169.254.240.9-et, ami a PDA IPje.(Ezt nem tudom átírni) Lehet, hogy a Wi-fi kapcsolat IP címét kell ehhez állítani? pl.: 169.254.240.100
Persze a google a PDA-n nem jön be.

Azt írtad, hogy a wi-fi nek adjak a Pda-nak átjáró címet, a szgép wi-fi-s tp-jét. Node azt nem lehet a PDA-n. Ha a wi-fis kapcsolatot csesztetem, akkor elmegy a kapcsolat is a gép és a PDA között.

Vargalex 1.1.7

(#1940) rdi válasza Davebowman (#1939) üzenetére


rdi
veterán

Igen, mert azt hittem, hogy a pda ip -je állítható
na most a wifis kártya ip-je is lehet fix, nyugodtan.
Gyere át az otthoni hálózatok topikba, hátha ott többet tudunk mondani

Fej! Tor! Potroh!

(#1941) Davebowman


Davebowman
senior tag

megyek, köszi

Vargalex 1.1.7

(#1942) rdi válasza Davebowman (#1941) üzenetére


rdi
veterán

de ha apda-n nem lehet ip -ét állítani, akkor hogyan lehet dns szervert beállítani?
Nem lehet, hogy a pda-hoz van valami beállító progi?

Fej! Tor! Potroh!

(#1943) Gézuka1976 válasza Gézuka1976 (#1936) üzenetére


Gézuka1976
csendes tag

és erre senkinke semmi ötlete javallata? :(

(#1944) Davebowman


Davebowman
senior tag

most azt próbálom megtalálni. A PDA-n csak annyi van:
hálózat neve : ''halozat''
Connect to : ''work'' vagy ''The internet'' nálam work, de az internettel se megy.
This is a device-to-device (ad-hoc) connection ez (egyértelmű)
Authentication: OPEN
Data Encryption : Disabled (nem is akartam kódolgatni egyenlőre)

Ennyi mást nem is lehet, ha csak nem akarok titkosítani.

Erre a kapcsolatra írja ki hogy : connected, ekkor pingelhetem is, de az pocket explorer nem jeleníti meg a google.com-ot. Az explorerben nincs beállítási lehetőség.
Van olyan fül, hogy configure network adapter is,
Virtual ethernet intermediate miniport
NE200 Compatibe Ethernet driver
asyncMac NDISWAN miniport
meg még egypár hasonló... de ezek beállítása nélkül is megy a pingelés.

Van egy olyan, hogy current configuration
SSID : halozat ezt a wifi driverkor adtam a szgépemnek.n magától megis találja a PDA.
Mode: 802.11 Ad-hoc
BSSID : .....
TX Rate: 11Mbps
Channel : 1
Signal quality : GOOD fullon van :)

Van olyan, hogy advanced : Status : associated to network
Alatta: a mac cím
alatta az IP cím : ez mindíg 169.254.240.9
Ezalatt van renew IP, ha ezt megnyomom, akkor az IP 0.0.0.0 lesz és nem látja a hálót.
Van olyan fül, hogy LEAP és ENROLL, de itt domaint kér, meg

Igaz, hogy a gépemen beállítottam mindent, de egy ad-hoc hálóhoz gyanús lenne ha ezeket kellene beállítani.

Edig jutottam el.

Vargalex 1.1.7

(#1945) Davebowman


Davebowman
senior tag

közben befixáltam a wi-fis kapcsolat IP jét ilyenre:
169.254.240.100
átjáró 192.168.0.254 ez az átjáró az internetre is
a DNS szintén ugyan az, amit a szolgáltató adott a nethez.

Így is látják egymást, de a google.com nem jön be és semmi más weboldal.
Tegyek internetmegosztást a ''helyi kapcsolat'' (internet) re vagy a wi-fi-s re?
Jelenleg egyiken sincs bekapcsolva a netmegosztás.

Melyiken kellene egyáltalán megosztani a netet, amelyiken a net jön(LAN) vagy amelyikre szeretném csatlakoztatni a PDA-m (wi-fi) ??? Ez is fontos.

Vargalex 1.1.7

(#1946) Davebowman


Davebowman
senior tag

Gézuka : nem nagyon akad. Bár olyan idióta se nagyon van, akinet ott a net a szobályában, de ő a másik szobában akar a PDA-jával netezni :) max én.

Vargalex 1.1.7

(#1947) rdi válasza Davebowman (#1945) üzenetére


rdi
veterán

azért nincs neted szerintem, mert nem működik a névfeloldás. mindjuk próbálj meg beírni egy oldal ip címét a neve helyett

Fej! Tor! Potroh!

(#1948) Noxy válasza Davebowman (#1945) üzenetére


Noxy
veterán

átjáró 192.168.0.254 Ide a 192.168.0.102 írd a PDA-n. DNS szintén 192.168.0.102.
Mod:
169.254.240.9-et, ami a PDA IPje.(Ezt nem tudom átírni) Hát nem tom, de ha a PDA-t nem tudod a 192.168.0.xx IP tartományba tenni, akkor nem fog müxeni sztm.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1949) Davebowman


Davebowman
senior tag

Itt a baj! A pda-n nem lehet se átjárót, se dns-t állítani! ! !

Vargalex 1.1.7

(#1950) rdi válasza Davebowman (#1946) üzenetére


rdi
veterán

például írd be ezt
TÖRÖLVE
inkább ezt: http://216.127.78.156/

(externet.hu)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.