Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Bocs mindenkitől az offért,
Légyszíves vki segítsen,(értesültem jómagam is erről az újdonságról)jelenleg Win 7-t használok ,de ki szeretném próbálni a Win 8.1 -et & ha majd annyira megtetszik mint a jelenlegi OP rendszerem akkor majd megszeretném vásárolni ,de ha nem tetszik akkor majd megy vissza a jó öreg Win7-em a kérdésem az lenne,hogy a Win7-re letöltött & telepített frissítéseimet (Win up date) ami közel 200 db ,Van-e arra lehetőségem,hogy a jelenleg már letöltött& telepített frissítéseimet lementsem?(Nem szeretném újra letölteni ,mert több órát vesz igénybe)
előre is köszönöm a segítséget.
Üdv:Balázs

Üdv:Balázs

(#33402) VoidXs válasza dejaris (#33400) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Alvás: leáll majdnem minden hardver, és egy gombnyomásra visszakapcsol. Áramtalanítással elveszik az állapot, mivel a RAM tárol mindent.
Hibernálás: kikapcsol a gép, a RAM tartalmát elmenti, ha bekapcsolod, visszatölti.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33403) Hammy válasza dejaris (#33400) üzenetére


Hammy
tag

Windows 8-ban alapból altatáskor is hibernálja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#33404) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali. 64 bites Windows 8 Pro-m van. A Z500 as laptopomban 4 GB DDR3 RAM + a videókártya még 2 GB RAM-al felszerelve. Mégis azt írja a számítógép tulajdonságoknál, hogy Telepített memória(RAM): 4 GB(2,87 használható) miért? :R

(#33405) dejaris válasza VoidXs (#33402) üzenetére


dejaris
addikt

Mint írtam, elmeltben én is tudom.

(#33406) VoidXs válasza Hammy (#33403) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hogy mi? Amiben a Win 8 különbözik az eddigiektől, az annyi, hogy a fontosabb folyamatok (explorer, winlogon, stb.) hibernálásszerűen el lesznek mentve, hogy később már csak az általad indításkor elindulónak állított programok (pl. vírusölő) hideginduljanak, a rendszer ne.

dejaris: akkor ezen kívül miféle különbséget keresel?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33407) Hammy válasza VoidXs (#33406) üzenetére


Hammy
tag

Az is hibernálásnak számít, nem? :F

(#33408) VoidXs válasza Hammy (#33407) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez attól függ, hogy nézed. Nekem a hibernálás az összes futó alkalmazást érinti, itt viszont nem ez a helyzet. Ha megnyitsz egy böngészőt, ki-be kapcsolod a géped, hiába várod, nem nyílik, mint hibernálásnál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33409) dejaris válasza VoidXs (#33406) üzenetére


dejaris
addikt

Hát hogy a mindennapokban mit érdemes használni? Mennyit fogyaszt altatva? Ha 20 perc múlva fogom használni, akkor mit tegyek, ellenben ha 2 óra múlva?

(#33410) hackeeeee válasza hackeeeee (#33372) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megosztom a tapasztalataim. :)

Szóval... Először is, Marvell chip által készített raid tömbre sikerült klónozni a rendszert, de valahogy nem volt az igazi a raid sebessége. AMD Raid-re is sikerült a klónozás, viszont, ott bármit tettem, nem akart elindulni a rendszer, valószínűsíthetően illesztőprogram probléma miatt.
Javítás, Macrium boot fix sem segített.

Véleményem szubjektív...

(#33411) VoidXs válasza dejaris (#33409) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Altatást. Alig fogyaszt többet a hibernálásnál. Hibernálás akkor kell, ha munka közben cserélnél akkut, vagy ha szintén munka közben átköltöztetnél egy asztali gépet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33412) VoidXs válasza Marci__ (#33398) üzenetére


VoidXs
nagyúr

64 bites, az AHCI valószínű, nem tudom ellenőrizni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33413) vlevi válasza dejaris (#33409) üzenetére


vlevi
nagyúr

A hibernálás lementi a memória, satöbbi teljes taralmát a winchesterre, a hiberfil.sys állományban (éppen ezért több giga méretű ez a file). Ezután teljesen kikapcsol a gép. Az altatásnál ez a mentés nincs meg (elvileg), egy minimáls mennyiségű áramot fogyaszt a gép, mert a RAM-okat életben kell tartani, ugyanis nincs lementve.
Azért írtam, hogy elvileg nincs mentés, mert egy asztali gépnél a win7 telepítéskor bekapcsolja a hibrid alvást, ami altatáskor is megcsinálja ugyanazt a mentést, mint a hibernálás, azzal az indokkal, hogyha áramszünet lenne közben, akkor a hibernálásból fog tudni feléledni. De ez kikapcsolható, és akkor nincs meg alváskor az a 3-4giga írás, mielőtt leállna. Lassú HDD-nél igencsak hosszú idő.

(#33414) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Lehet, hogy amatőr dolgot kérdezek, de Windows 8-ban hol lehet hibernálni a gépet? A Főkapcsoló opciónál csak kikapcsolás, újraindítás és alvás opció van.
A hibernálás angedélyezve van, de csak úgy tudtam hibernálni, ha az energiagazdálkodásnál a kikapcsológomb megnyomására beállítottam a hibernálást. Így működik. De manuálisan nem tudom, hol van.

Köszi!

(#33415) #85552128 válasza #93794560 (#33414) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az energiagazdálkodási beállításoknál oldalt menj rá arra az opcióra ahol szabályozhatod mit csináljon a bekapcsológomb, utána kattints a fenti kék szövegre (angol winen=Change settings that are currently unavailable), ezután legörgetve engedélyezheted a hibernálást és így már a főkapcsolónál is meg kell jelennie.

[ Szerkesztve ]

(#33416) #93794560 válasza #85552128 (#33415) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az energiagazdálkodásnál már beállítottam, a kikapcsológombra a hibernálást. Ezt írtam is. Csak a kikapcsolásnál az oldalsávon nincs ilyen opció. Oda hogy lehet felvarázsolni? Vagy ez nem lehetséges?
Windows 7-nél megjelent, ha engedélyezve volt.

(#33417) #85552128 válasza #93794560 (#33416) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ugyanott kell, de előtte kattints a fenti kék szövegre, majd görgesd le a végére az ablakot és ott bepipálhatod a hibernálást.

Kép

[ Szerkesztve ]

(#33418) Ambavir


Ambavir
aktív tag

Sziasztok!

Mivel nem találtam mást gyorsban, letöltöttem a Youtube to mp3-t flac konvertálásra.
Tudom, pl Any Video, de ott próbaverzióban csak 3 perces számokat csinál nekem.
Viszont valamelyik keretrendszerrel zaklat. Yes-re nyomva systembe dob.
Ötlet?
Folyamatosan frissített /Auto Update/ rendszer van fenn. Ha esetleg.
Köszönöm.

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#33419) #93794560 válasza #85552128 (#33417) üzenetére


#93794560
törölt tag

Megvan! Köszi!

Csak ezt én azért nem találtam, mert nem az általános beállítómenüben kerestem, hanem a saját, általam létrehozott energiaséma ablakában. Ott pedig nincs ez a funkció.
De az általános oldalon ott van, csak ott nem kerestem.

Mindenesetre köszönöm!

(#33420) Klarsa


Klarsa
tag

Üdv mindenkinek. Hogy lehet beállítani azt hogy a win8.1-nél bejelentkezésnél ne kérjen jelszót? Mert minden bejelentkezésnél kéri a hotmailos jelszavam, és engem ez zavar. Mert a win7-et is úgy használtam, hogy bejelentkezésnél nem kért jelszót. Van rá mód hogy ne kérje a jelszót bejelentkezésnél, mert én nem találom sehol sem?

(#33421) #85552128 válasza Klarsa (#33420) üzenetére


#85552128
törölt tag

Win gomb + R (futtatás) és beírod: netplwiz majd enter.

itt kiveszed a pipát a jelszó kéréstől ("Users must enter..."), MS accal nem tudom működik e, helyivel működött.
Ha nem akkor metro control panelben lehet állítani, hogy ne jelszót, hanem mondjuk 4 számjegyű PIN kódot kérjen.

[ Szerkesztve ]

(#33422) Csabesz666 válasza Klarsa (#33420) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

...megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#33423) Klarsa válasza #85552128 (#33421) üzenetére


Klarsa
tag

Király működik, köszi a gyors választ :R

(#33424) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Hogyan lehet egy mobilnetes hálózatot forgalmi díjasnak jelölni? Csak azért, hogy ha a mobilnetet használom, ne kezdjen már el 350 MB-nyi frissítést letölteni...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33425) dejaris válasza vlevi (#33413) üzenetére


dejaris
addikt

Direkt irtam, hogy ssd-t hasznalok.

(#33426) dejaris válasza VoidXs (#33424) üzenetére


dejaris
addikt

Jobb gomb a kapcsolatra es set as metered conection.

(#33427) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Már másodszorra szivat a következő probléma: dualboot-os rendszeren, egyetemi wifi win7 alatt tökéletesen működik, user+pass megadása után, de ha másik rendszeren - Win8 Pro x64 - próbálom, ott is megjelenik a kapcsolatok listájában, de user+pass helyes beírása után elszöszmötöl egy ideig kapcsolódással és azt írja ki, h " a windows nem tudta ellenőrizni a kapcsolat identitását",...mit kéne beállítani, h ezen is működjön rendesen :F
:

[ Szerkesztve ]

(#33428) VoidXs válasza dejaris (#33426) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs olyan, csak alapértelmezetté tétel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33429) dejaris válasza VoidXs (#33428) üzenetére


dejaris
addikt

Na nekem meg ilyen nincs :DD

(#33430) pincehely


pincehely
addikt

Ez a 8.1 akkorát üt, mint egy 10 kilós kalapács.

Nagyon begyün!! :)

http://kefetemap.deviantart.com/

(#33431) VoidXs válasza dejaris (#33429) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egész pontosan hogy tart az út odáig?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33432) vlevi válasza pincehely (#33430) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemtudom. Nekem a bosszantó apróságok nem jönnek be rajta. Például van a billentyűzetemen böngésző és email gomb. Hogy a rákba tudom rávenni, hogy ne a metros Firefox jöjjön be vele, hanem a desktopos?
Másik dolog, (de ez csak megszokás kérdése), hogy amiket eddig szinte azonnal elértem, azt most keresni kell.

(#33433) King Unique


King Unique
titán

Van 8.1 topic is [link]

#33427-re vki :F

(#33434) dejaris válasza VoidXs (#33431) üzenetére


dejaris
addikt

Talcan a kapcsolat inkonra kattintasz, akkor oldalt megjelenik egy metros lap, es ott fel vanank sorolva a kapcsolatok.

(#33435) Black Plague válasza vlevi (#33432) üzenetére


Black Plague
tag

Mondjuk felrakod a billentyüzet driverjét és ott a beállításoknál kiválasztod hogy melyik böngészöt nyissa mega gomb...DE pl IE 10 nél van beállítás hogy alapesetben melyik változat nyiljon meg ha a Start képernyön indítom el az IE-t vagy a billenytyüzeten megnyomom a böngészés gombot

(#33436) Black Plague válasza Klarsa (#33420) üzenetére


Black Plague
tag

Mondjuk ÉN azt szoktam javasolni, hogy telepítésnél OLVASSÁK EL MILYEN LEHETŐSÉGEK VANNAK !!!! ugyanis Win 8 nál is lehetőség van Microsoft fiok kihagyására...Azt már nem is kell bejelentkezéskor jelszót begépelni...Ráadásul ha nem egyedül használja a gépet ha Microsoft fiokkal jelentkezik be és megcsinálja azt hogy ne kérjen jelszót akkor bárki hozzáférhet a Levelezéséhez Skydrivehoz meg mindenhez ami a microsoft fiokkal elérhető..Szerény véleményem szerint ez a azonnali Microsoft fiokkal bejelentkezés aztán meg ez a Windows+R futtaás utáni büvészkedés igen nagy kockázatot rejt a mezei User számára...

(#33437) netpeti98


netpeti98
addikt

Erre valaki tudja a választ:[link]?

Üdv netpeti98

(#33438) dergander


dergander
addikt

GCNeknek fog legjobban kedvezni ez a rendszer,már tűkön ülve várom a végleges kiadást ;]

(#33439) Visormail válasza netpeti98 (#33437) üzenetére


Visormail
addikt

Válaszoltam ott.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33440) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Helló Mindenki!

Most telepítettem fel a Win 8-at. Elismerem, kicsit elhamarkodottan cselekedtem. Kaptam egy információt, aminek nem néztem utána, és hirtelen felindulásból felraktam. Haverom mondta, hogy a régi rendszerből megmarad minden... Hát ez nem így történt persze... Kis segítséget kérnék a hozzáértőktől: Valahogy nem lehetne megoldani, hogy a régi rendszerből a telepített dolgaim meglegyenek itt is? Vagy látom, hogy van a C-n egy Windows.old könyvtár. Az mire jó? Ahogy néztem benne vannak a régi dolgaim. Esetleg vissza lehet hozni a belakott Win 7-emet, ezt meg legyalulni? Egyáltalán nem is tudom, hogy itt most jól működik-e minden... Mert pl ha a rendszerminősítést akarnám lefuttatni, azt írja, hogy nem lehet futtatni a felmérést, mert a rendszer nem nyújtja a megfelelő multimédia támogatást....
Lehet, hogy ha visszaolvasnék, ezekre a dolgokra találnék itt megoldást, de légyszi kíméljetek meg a sok kereséstől, és ha valaki tudna segíteni, tegye meg!

Amúgy tetszene a rendszer, csak hát hiányoznak a régi dolgaim....

Köszi előre is a segítséget! :R

Üdv,
T.

(#33441) FLx válasza LadaLord (#33440) üzenetére


FLx
addikt

Ha felraktad a Windows 7 mellé, akkor annak annyi. A fájlok megvannak, de abból már nem lesz operációs rendszer.

(#33442) VoidXs válasza dejaris (#33434) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ott állapot, megosztás, és tulajdonságok van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33443) LadaLord válasza FLx (#33441) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Akkor ennyi. :D Akkor törölhető a Windows.old mappa? Elég sok helyet foglal az SSD-n, és ha nincs értelme, hogy ott legyen, akkor törölném....

Szerk.: és az mitől lehet, hogy nem tudom futtatni a rendszer minősítést?

[ Szerkesztve ]

(#33444) FLx válasza LadaLord (#33443) üzenetére


FLx
addikt

Törölhető, ha voltak user fájlok akkor azokat másold ki belőle, amúgy nem kell.

(#33445) dejaris válasza VoidXs (#33442) üzenetére


dejaris
addikt

Na ezert nem hasznalok magyarul windowst ;]

(#33446) AtHoS válasza LadaLord (#33440) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Most telepítettem fel a Win 8-at. Elismerem, kicsit elhamarkodottan cselekedtem. Kaptam egy információt, aminek nem néztem utána, és hirtelen felindulásból felraktam"

Hmmmm...... Te minden esetben így "szórod" a pénzed? Hirtelen felindulásból veszel valamit, aminek utána sem olvasol és még az sem jut eszedbe hogy upgrade előtt készíts egy rendszer mentést probléma esetére? Gratulálok :O

"Valahogy nem lehetne megoldani, hogy a régi rendszerből a telepített dolgaim meglegyenek itt is?"

Esetleg újra feltelepíted ezeket a programokat? ;] Ezt 99%-ban így szokás megoldani

read-only mode on the forum

(#33447) Alastair' válasza LadaLord (#33440) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem amit kell mentsd el a HDD-re, aztán csinálj egy tiszta telepítést, mert az old mappát nem nagyon engedi letörölni. Legalább is nem az egészet.

Alister from Hell

(#33448) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok!

Régóta jelentkező és igen idegesítő problémával fordulnék hozzátok...Adott egy Windows 8 Pro egy Asus N53 laptopon (i7 2630QM, GT550M, 6 GB RAM, 640 GB HDD)

A problémám az, hogy random módon a lemezterheltség felugrik 100%-ra, és úgy is marad, és az egész rendszer alig válaszol, lelassul az egész, szinte már használatlan...
+ Ehhez adódik, hogy a létező összes torrent kliens megáll, nekem kell bezárni, és újraindítani a klienst....

Továbbá néha 4-ből 3 USB csatlakozót mintha nem hajtana meg, nem megy, csak az USB 3.0-s...a többi még áramot sem kap....

Sajnos újratelepítés sem segít, egy idő után előjönnek ezek a gondok...Elvileg vírus és malware mentes a gép....

Segítségeteket nagyon köszönöm! :R

(#33449) King Unique


King Unique
titán

Senki nem futott bele hasonlóba #33427, no ötlet ? :F

(#33450) Partyface007 válasza Kezdő Balázs (#33401) üzenetére


Partyface007
őstag

windows 7-nek van alapértelmezett backupja amivel le tudod mentei a teljes oprendszert egy másik disk-re vagy particióra.

http://www.howtogeek.com/howto/4241/how-to-create-a-system-image-in-windows-7/

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/back-up-your-programs-system-settings-and-files

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.