Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) #90933760 válasza Atke (#5250) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mi lenne a cél? Mert ha csak hangerőcsökkentés akkor bazialuval passzívan meg lehet oldani szerintem, nem tűnik veszélyesnek.

(#5252) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#5251) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem az a cél, hogy víz legyen rajta.

Atke: A rögzítőfuratok egymástól való távolságát kell mindenképp lemérni. Sztem sima NB-hűtőket kellene keresned.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5253) Atke válasza TESCO-Zsömle (#5252) üzenetére


Atke
senior tag

Látom "ismersz" :DDD

Elvileg ez a zalman hűtő jó rá. Talán kiindulási pontnak jó.

(#5254) HUfantom válasza Atke (#5250) üzenetére


HUfantom
őstag

Nekem van egy tippem küldöm pm-ben. //no reklám compatible

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5255) jim bcs válasza TESCO-Zsömle (#5249) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

húúúúúúúúúúúú az nagyon jó :Y , hogy megy a szállítás Mo.-ra, hogyan tudok hozzájutni, légyszi írd már meg pv-ba, az angol tudásom kicsit foghíjas nem feltétlen értek meg mindent? (előre is köszönöm :R )

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#5256) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv.Épp a H 60 és társai felől akartam érdeklődni hogy érdemes lenne,de ahogy olvasgattam itt fentebb nem sok érv szól mellettük. :DDD

Volt komplett vízhűtésem már de egyszer majdnem akvárium lett a gépházban így inkább kihagyom :))

Azért gondolkoztam volna egy ilyen egyszrű kompakt "rendszerben".

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5257) #90933760 válasza Gubu0101 (#5256) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha normálisan van megcsinálva akkor minimális az esély rá. Ezeknek a komplett cuccoknak megvannak a maguk speciális esetei amikor használandóak, szerintem a te esetedben nem ezt kellene erőltetni. Vagy egy komolyabb léghűtés, vagy akkor normális víz. És oda kell rá figyelni, akkor nem lesz akvárium, többiek segítenek ilyen problémák megelőzésében, tanácsadásban stb.

(#5258) Gubu0101 válasza #90933760 (#5257) üzenetére


Gubu0101
veterán

Azon a "gyilkos" hűtésen màr túl adtam.

Konkrétan ezeket a H szériàkat néztem,de ha ennyire vacak akkor marad a víz mentes.
Nem szeretnék megint sokat bele őlni.
Mondjuk nem új hanem hasznàlt rendszert vettem anno,úgy is 70 volt. :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5259) #90933760 válasza Gubu0101 (#5258) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem kimondottan vacak, csak túl korlátozott és kompromisszumos és még az árát is megkérik rendesen. Szóval átgondolandó.
És mi lenne a cél, mert nem kimondottan a víz varázsa ahogy elnézem, vagy a halkság vagy a tuningolhatóság vagy helyszűke? Milyen cuccot akarnál hűteni?

[ Szerkesztve ]

(#5260) Gubu0101 válasza #90933760 (#5259) üzenetére


Gubu0101
veterán

Tervezés alatt van még minden.Azért járok körbe mindent,mert a házat is úgy vennem.Ez a féle víz hűtés meg inkább csak meg tetszett, nem most hanem rérebben.Most meg úgy adódott,hogy szeretnék egy gépet összerakni ezért vettem számításba ezt is.Tuningolni annyira nem akarok.Eleve olyan procit is akarok ami alapból erős.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5261) L1ZRRR válasza Atke (#5253) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

U mad bro ? :)

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#5262) Atke válasza L1ZRRR (#5261) üzenetére


Atke
senior tag

kicsit, de még nem láttam senkinél, szerintem jó pofa lenne....

(#5263) F34R válasza Atke (#5262) üzenetére


F34R
nagyúr

en kivancsi vagyok ra , egyaltalan nem orultseg, atz szabad tudni milyen kuckoba megy ?

(#5264) Atke válasza F34R (#5263) üzenetére


Atke
senior tag

Egy Tt Element Q-ban van, ami nem marad gyári, természetesen...

(#5265) #90933760 válasza Gubu0101 (#5260) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ehhez már a többiek jobban értenek, de ha a pumpa meg a venti is le van lassítva akkor halk és mégis elég lesz a hűtés ilyen kompakt rendszerrel is. Főleg ha húzva se lesz a proci.

Nem tudom hirtelen a sima slim 120-as radi amik általában ezekhez vannak mekkora léghűtéssel ér fel, mert szerintem ha már ilyen akkor legyen legalább minimálisan jobb a komoly légeknél. Egy dupla normal 120-as már szerintem fasza lenne, de inkább nem ajánlok, mert tényleg nem vágom annyira hogy ajánlgassak. Én meg főleg szeretek túlméretezni mindent. :K

(#5266) F34R válasza #90933760 (#5265) üzenetére


F34R
nagyúr

igen , attol is fugg mit akar vizezni mivel modta hogy nem lenne tuning akkor egy jobb leg is boven megtenne (foleg ha a tobbi elemet nem is akarja)
ezek a kompakt rendszerek alacsony ventifordulatnal, es pumpanyomasnal semmit nem ernek (meg ha erne is akkor megint ott van amit az elobb irtam )

(#5267) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Köszi!Ezzel a segítségel is előrébb vagyok.
Amúgy meg sose zavart hogy hangosabb vagy halkabb a gépem.
Főleg mikor 6-8 venti pörgött,ráadásul ritkán volt fölrakva gép oldala.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5268) Gubu0101 válasza F34R (#5266) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem akarok tuningolni de az előző gépem is padlón pörgött,felhúztam ameddig csak bírta :DDD
Szerintem az újat is le fogom tesztelni,hogy mit bír.
De nem akarom ezt hosszú távon mm a húzást,csak egy próba szinten

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5269) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Úgy néz ki nemsokára belépek a klubba én is egy pici vizes konfiggal.

(#5270) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Vagy még EZ a megoldás is tetszene.

Ezt rég ki néztem már magamnak.
Most egyezkedek és ha összejön akkor kedvezményesen tudok venni gêphez cuccokat.
Akkor valószínű lesz tuning és kell majd a jó hűtés mert akkor úgy vàlogatok össze mindent.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5271) DigitXT válasza AndrewTdi (#5269) üzenetére


DigitXT
félisten

A radikat nem túloztad el... #5272: milyen konfigot fog hűteni?
Jól látom, hogy a nagyobbik egy "Phobya Xtreme 200"-as? Az
még egész jó felületű, de a szimpla 12-es az magában lightos:
az adatlapodon meg nem valami "pici" konfig van, csak azért...

[ Szerkesztve ]

(#5272) AndrewTdi válasza DigitXT (#5271) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ennyi fér be

(#5273) F34R válasza AndrewTdi (#5269) üzenetére


F34R
nagyúr

elore befert volna egy duplaradi is.(vga-tol nem bocs )
a 180-as elore megy a Penetrator Ventivel a 120-as meg hara ?
A lotyi az Phobya ?

[ Szerkesztve ]

(#5274) AndrewTdi válasza F34R (#5273) üzenetére


AndrewTdi
addikt

így van. hátra bq silent wings megy.
a víz aquacomputer DP ultra

[ Szerkesztve ]

(#5275) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#5271) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sajna 180-as ventire csak slim radi van. Az a Phobya radi akkora felülettel bír, mint egy 60mm vastag szimpla 140-es. Az ára pedig egy 60mm vastag tripla 140-esé...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5276) v-paci válasza AndrewTdi (#5269) üzenetére


v-paci
aktív tag

Várom a tapasztalatokat a hőfokokkal kapcsolatban :R nekem is pont ilyen összeállítás van tervben, bár lehet a vga nem lesz vizezve...

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#5277) opti06 válasza v-paci (#5276) üzenetére


opti06
aktív tag

ha vga-t is bedobod víz alá, akkor kell még radi neked majd :D

(#5278) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#5275) üzenetére


DigitXT
félisten

Úgy érted, hogy 1 db 180-as ventire?:DDD Amúgy akkor ár/érték arányban
bukó a dolog. De hát ha ez fér be, akkor ez fér be. Nem mindenki pakol
le a gép mellé egy baszomnagy radiátort. Lehet, hogy el sem fér, stb.:B

opti06: azért is méregetem gyanakodva a képet, mert ott a VGA blokk...

[ Szerkesztve ]

(#5279) AndrewTdi válasza DigitXT (#5278) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Valóban nem a legolcsóbb. De nálam szempont volt a minél kisebb méret és hogy ne legyen a házon kívül semmi.

Annó Tesco-Zsömlének volt türelme hozzám napokig PÜ-zni és tanácsokkal ellátni. Mostanra jött el az idő, hogy abból csemegézve belevágjak annak ellenére, hogy az ő véleménye is az volt, hogy nem lesz jéghideg, és sok tuningot nem fog elbírni. Igazság szerint nem igazán tuningolgatok. De lényeg, hogy játéknál is halk aradjon a berendezés.

Úgy tervezem rakok némi carbonmatricát a blokkokra ha sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#5280) F34R válasza DigitXT (#5278) üzenetére


F34R
nagyúr

dupla elol elferne , csak ugye 380mm hosszu a haz igy sanszos hogy vga miatt nem menne oda.

(#5281) v-paci válasza opti06 (#5277) üzenetére


v-paci
aktív tag

Nincs semmi bajom a vga hűtéssel, ezért is gondolokozom erősen a dolgon. és nem adom el a blokkot :P

@DigitXT: OC fórumon van gyűjtőtopikja a háznak, több ilyen összeállítású vizes konfiguráció is van, bár nem igazán rémlik a hőmérséklet érték, illetve az ehhez tartozó zajszint.

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#5282) opti06 válasza v-paci (#5281) üzenetére


opti06
aktív tag

ha vga-t nem akarod befogni a buliba, szerintem akkor vegyél egy jobb léghűtőt, csak procit fölösleges szerintem vizezni, főleg, hogy nem nyersz vele sokat, akkor már kupaktalanítsuk ;]

(#5283) apollo12


apollo12
veterán

heló úgy néz ki tavaszra a gépemet mozgathatóvá kell tennem, így egy morára fogok váltani és azt szeretném megkérdezni, milyen kuplungot érdemes venni, mert vízről nem akarok le mondani :D

eddig ezt a házat sasóltam ki [link]

morát hol tudok majd vásárolni??

(#5284) Jakab66[hun] válasza apollo12 (#5283) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

MO-RA 3 PRO

Gipsz Jakab

(#5285) DigitXT válasza Jakab66[hun] (#5284) üzenetére


DigitXT
félisten

Kicsit borsos. Aquatunignál, ma átszámolva ~48K. De amúgy felesleges a PRO,
ha nem akar mindkét oldalára ventit tenni, bőven elég egy LT is, az meg kb. 40K.

Mondjuk Aquatuningtól nagyjából 5K-ba lehet számolni a szállítást, de még úgy
se rossz, feltéve, hogy újonnan akarja venni. Használtan ki lehet fogni jobb áron.

Ja, én a 4x180-as verziót néztem, mert szerintem jobb választás, mint a 9x120.
Árban meg tök egyformák. Max. annyi, hogy 18-as ventit valszeg külön kell még
venni, míg 12-esekből általában van otthon sok, ha valaki már használt több radit.

[ Szerkesztve ]

(#5286) InHell válasza apollo12 (#5283) üzenetére


InHell
senior tag

Szia.
Én ilyen csatlakozókat használok, nekem bevált.
Azért pár csepp folyadékra számítani kell széthúzáskor, de utána szállítható a gép nyugodtan. Nagyon praktikus.
Én 2 havonta elviszem a melóhelyre a MO-RA-t, és kompresszorral kifúvatom a port, így nem kell leszerelgetnem a 12 ventit. :)

< béna duma helye >

(#5287) Darkness válasza apollo12 (#5283) üzenetére


Darkness
aktív tag

jó választás... nagyon van benne hely... :) tapasztalatból tudom... gondolkodtam vízhűtésen benne, de egyenlőre nincsen "kedvem" hozzá. :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#5288) HUfantom válasza InHell (#5286) üzenetére


HUfantom
őstag

Nekem is azok vannak csak más anyacsatlakozókkal. csavaros végűekkel.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5289) Jakab66[hun] válasza DigitXT (#5285) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Igen, tisztában vagyok az árával. A kollega nem ezt kérdezte, hanem hogy hol tud venni. Személy szerint én is nagyon sokallom. Az árából egy komplett vízhűtést össze lehet dobni. :K

Gipsz Jakab

(#5290) szinimini válasza apollo12 (#5283) üzenetére


szinimini
senior tag

pl itt aprón van egy 38k-ért

(#5291) DigitXT válasza Jakab66[hun] (#5289) üzenetére


DigitXT
félisten

Miért, az Aquatuningon csak az ára van, és ott nem lehet venni?
Ez is válasz a kérdésre. Csak mondtam, hogy amúgy sokallom.

(#5292) PetiBlasteR válasza HUfantom (#5288) üzenetére


PetiBlasteR
csendes tag

Esetleg valamelyikőtök csinált már olyat, ilyen kuplungos megoldással hogy levehető legyen a nagy hőleadó, viszont a kis rendszer a gépben tovább működjön?

Lanpartyra járásnál elég praktikus lenne hogy otthon tudom hagyni a "tuning" részét a víznek, és csak a kompakt része marad meg a gépben.

Van már pár ötletem a megvalósítására, de szívesen megnézném, ha valaki csinált már ilyet.

Before I would hurt a child, I would slit my wrists.

(#5293) jones965 válasza PetiBlasteR (#5292) üzenetére


jones965
Modder

Nem tudom itt csinált-e már valaki ilyen megoldást, de egy egyszerű átkötés kell egy elzáró gömbcsap közbeiktatásával a ki és belépő gyorscsatlakozó előtt. Lecsatolás után egyszerűen a szelepet ki kell nyitni, majd értelem szerűen visszacsatlakozáskor elzárni.

(#5294) TESCO-Zsömle válasza PetiBlasteR (#5292) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem ilyet még senki se csinált, mert nem sok értelme van. Ha csak a szállíthatóság a lényeg, akkor egyszerűbb egy külső vízhűtést összedobni. Lényegében fogsz egy elég nagy koffert/dobozt, amibe elfér a szükséges mennyiségű radiátor a szivattyúval meg a tartállyal, illetve egy rekesz, amibe a csatlakozó csövet vissza tudod rakni.

A te megoldásod azért problémás, mert vagy a tuningolt órajeleket kell minden lecsatlakozáskor visszavenni, vagy a belső rendszert kell csúcsra járatni 3-4k rpm-es ventikkel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5295) PetiBlasteR válasza jones965 (#5293) üzenetére


PetiBlasteR
csendes tag

Igen, az úgy rendben is van, csak csap nélkül szeretném megoldani.
Ha van olyan kuplung ami az apát és anyát is zárja szétválasztáskor akkor meg lehetne úgy oldani hogy a két kuplung egymáshoz képest elenkező irányba néz (anya az apa mellett), ekkora ha szétkapcsolom a kettőt akkor az egyik kezembe anya lesz a másikban apa, és azt a kettőt összekapcsolva megvan a rendszer.

TESCO-Zsömle
Teljesen igazad van. Nem is azokra vonatkozik akik húzzák a gépet, hanem azokra akik otthon szeretik a passzív halk megoldást, lanpartin viszont, ahol nem számít a hangzavar, pöröghetnek a ventik a kisebb kompakt rendszerben.

[ Szerkesztve ]

Before I would hurt a child, I would slit my wrists.

(#5296) jones965 válasza PetiBlasteR (#5295) üzenetére


jones965
Modder

Nekem a silverstone TJ-07 házam így van megcsinálva, ellenben ott nincs házon belül hőcserélő.

(#5297) TESCO-Zsömle válasza PetiBlasteR (#5295) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megoldható.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5298) HUfantom válasza PetiBlasteR (#5292) üzenetére


HUfantom
őstag

Én személy szerint indokolatlan pénzkidobásnak tartanám. Az ötlet ott bukik meg, hogy legyen egy teljes értékű hűtés a gépen belül, hogy tudd vinni.
De azért legyen egy Mora szintű radiátor még plusszba.
Ennek piszok nagy +költsége van ám. Kb +20.000 csatikkal mindennel az amúgy is 60-70be kerülő hűtésre.
Ha viszont kicsi hőtermelésű a géped akkor meg minek venni hozzá külső nagy radiátort.

Árak:
mora2 20K -- ha beszerezhető használtan
Phoyba 9es radi árát nemtudom nagyon ritkán tűnik fel......
mora3 40K
Ventik a nagy radira 10K
kuplung csati 10K -- az szinte sosincs használtan.
2 db T-csati 3K
Én ezt a költséget inkább megspórolnám. Vagy kint legyen a radi vagy bent.
Ugye egyetértünk, hogy a LAN party általában nem békés netezgetéssel telik. Ott kéne legjobban a hűtési teljesítmény ráadásul 1 helységben van több nagy teljesítményű masina. Ha ez nyáron van, nálunk simán megadják magukat a szerényebb hűtésű gépek / PL gamer laptopok / és akkor strandszünet. :))

Szállítás:
Nem tudom szaladgáltál-e már ilyen vízzel teli házakkal, de szinte csak kocsival szállíthatók.
Én legalábbis összesz**nám magam ha ezt el kéne vinnem 3 átszállással BKV-vel.
Szerelni a konyhába is alig bírom kivinni.
Max valami piszok erős hátizsák, ilyen lan partyra gépet hurcolásszós. Ha meg van autó/fuvar, már +1 egység nem számít.
Persze ez csak saját véleményen, lehet máshol vannak olyan körülmények ahol teljesen életképes az egész és megéri...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5299) szinimini


szinimini
senior tag

Helo

A Phobya G-Changer 240 V2-es radival találkozott már valaki? Érdemes megvenni?
A másik lehetőség ő lenne: Magicool Xtreme Dual 240
Árban eddig mennék el amibe ezek is kerülnek. Használtan tud valaki esetleg?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#5300) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

készen lett. Holnap csinálok jobb fotókat.

Több kép itt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.