Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) X@b3e


X@b3e
addikt

Mikor hanyagoljuk már végre ezket a kompakt, vizhütésnek csufolt vicceket :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5652) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Én is úgy gondoltam, hogy ezek a kompakt vízhűtések csak vicc kategória!
Mit ajánlotok , akkor i5 2500K procihoz, Haf 912 Plus dupla radi fér el!
Mennyiből jönne ki a vízhűtés?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#5653) TESCO-Zsömle válasza mixi80 (#5652) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

40-60k

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5654) mixi80 válasza TESCO-Zsömle (#5653) üzenetére


mixi80
aktív tag

Oké, de kellene nekem egy pontos összeállítás, miből mi legyen, ne legyen eltúlozva, de megfelelő legyen!
Még csak most olvasgatom a fórumot és kíváncsi vagyok mit lehetne kihozni.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#5655) TESCO-Zsömle válasza mixi80 (#5654) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tessék. Ez most 42k + posta. Mikor kiszámoltam, még 40k volt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5656) Sky D. válasza TESCO-Zsömle (#5631) üzenetére


Sky D.
tag

Nálam a halk működés, és gépen belüli porosodás elkerülése volt a fő szempont.
Nekem megérte és be is jött, a 3 db winyó most a leghangosabb normál üzemmódban (film, zene, netezés, levelezés). A VGA-ra nem kaptam blokkot.. le cserélem blokkosra ha kijön a 760 GTX

Hát k.b.100e+-10e ft költöttem vízre ..
Tartály 7500
Laing D5 20000
Radi 2X 18-as 5000
Szűrő/Átfolyás jelző/Hőmérő kb26000
Alaplapi FC blok 20000
Dual HDD hütö blok 7500
Tody Extrem v3 Intel universális 7000 (1,5 méter cső is benne volt az árban)
Hátlapi cső kivezető 3-4000
csövek-csatik... úgy 10000

Ebből rendszer váltásnál csak az alaplapi blokkok kerülnek kukába:(
Söt lehet a Proci blokk is, ha az Intel bevezeti új elképzelését procik terén (alaplapra integráltat akarnak gyártani mint a legelején 386-486 idejében).. fene enné meg Őket ... :W

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#5657) Sky D. válasza TESCO-Zsömle (#5655) üzenetére


Sky D.
tag

Sz. V. Sz. az elmúlt 2 év alatt Te se tettél bele kevesebbet a rendszeredbe ;) Söt, a Tied legalább 2X áttelepítésre került azóta ;] ha nem tévedek.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#5658) F34R válasza X@b3e (#5651) üzenetére


F34R
nagyúr

Ameddig azt hiszik hogy az vizhutes..... kb azert mert mindenhol igy van emlegetve , pedig a liquid cooling nem = a water coolingal.

(#5659) TESCO-Zsömle válasza Sky D. (#5657) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az én gépemen már majdnem 3 éve nincs víz. A mostanin még sosem volt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5660) Pista0001 válasza Sky D. (#5656) üzenetére


Pista0001
addikt

Mobil vonalon a Haswell már BGA-s lessz, asztaliban még nem merik. Talán jövőre ;]

F34R: Itt a topikban is többbeknek házon kívül van a radi, ilyen szempontból nem korlátoz jobban mint egy bazi nagy ház. Hogy VGA mennyi fér bele az már más tészta. Egy 7870 lesz benne, de mivel FC blokk nincs hozzá (karikás EK van, de valahogy nem az igazi), egyelőre em lesz vizezve. Ha nem lesz vészesen hangos akkor marad levegővel, ha meg az lesz akkor meglátjuk. 3*120 slim radi elég lesz hozzá úgy is szerintem, valószínűleg még úgy sem lesz annyira "forrófejű" mint mások SLI-s, nagyradis rendszere.

(#5661) F34R válasza Pista0001 (#5660) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha mar viz es vga+cpu akkor mar legyen elrejtve minden egy nagy full tower hazban ;] nyocaz deee

(#5659) TESCO-Zsömle

szabad tudni mivel hutod a BE-s procit ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#5662) Sky D. válasza F34R (#5661) üzenetére


Sky D.
tag

folyékony nitrogénnel ;]

TESCO-Zsömle nem volt az 3 éve :D
Pedig gyorsan telik az idő :)

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#5663) TESCO-Zsömle válasza F34R (#5661) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy 555BE gyári hűtőjével.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5664) F34R válasza TESCO-Zsömle (#5663) üzenetére


F34R
nagyúr

disappointed.... :DDD

(#5665) TESCO-Zsömle válasza Sky D. (#5662) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dehogynem! Erre cseréltem anno a vizet. A dátum nem hazudik, jövőre lesz 3 éve... Azóta légen vagyok.

Aztán volt 1 évig legalább Atom+ION, arra nem kellett hűtés. Majd idén jött a nagy gép, amin gyári hűtések vannak... Először a 955 a gyárijával, majd most ez a 960-as, amihez a tulaj derék módon elküldte az 555-öse hűtését, me' anélkül nem box, és kicsivel olcsóbban kellett volna adnia. :(((

F34R: Én is, de még nagyon sok hiányzik... Bár most a FC3 alatt úgy süvölt a gép, hogy nagy ingerenciám volna vizelni...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5666) F34R válasza TESCO-Zsömle (#5665) üzenetére


F34R
nagyúr

az utolso mondat erdekesen jott ki :DDD
stock cooler mar csak ilyen anno en leszabajoztam mert hangos volt meg is latszott a hofokokon.

(#5667) Pista0001 válasza F34R (#5661) üzenetére


Pista0001
addikt

Ízlések és ficamok... :P

Több mint két éve ITX-ezek, azelőtt 1 évig mATX volt, azelőtt meg amit éppen sikerült szerezni. Gyakorlatilag amióta tudatosan felépített gépem van azóta egyre kisebb :D

(#5668) Sky D. válasza Pista0001 (#5667) üzenetére


Sky D.
tag

"amióta tudatosan felépített gépem van"
Szóval Tudatos emberkén tudatosan használod! És egyszer sem nyúltál mellé :D
Ez nagyon Besenyő Pista bácsisan hangzott

Jó de az ITX-en hogy fut a Far cray3 / Crysis 2/ Diablo III esetleg MechWarrior Online(cryengine 3)?

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#5669) Pista0001 válasza Sky D. (#5668) üzenetére


Pista0001
addikt

Azt hiszem ez nem az ITX-en múlik elsősorban hanem a VGA-n. Két GPU-s monstrumok is elférnek bizonyos házakban, az alaplap nem jelent akadályt egyiknek sem. Procit illetően 3770K, 2700K, 875K, 880 a felső határ, hogy csak az utóbbi három eresztést nézzük, nem hiszem hogy bármelyik is kevés lenne erre a feladatra. A RAM sem jelenthet gondot, az én öreg P55-öm 2*4 GB-ot támogat, az újabbak 2*8-cal is mennek.

Hogy valakinek nem tetszik azt el tudom fogadni, de észérvek nem nagyon szólnak az ITX ellen szerintem. :B

Szerk.: Csak hogy a kérdésedre is válaszoljak az unokatesómnak i7-2600-al, 4*4 GB RAM-mal és 560Ti-vel ATX lapban simán fut a Diablo 3, mivel nagyon hasonló összeállítást (4*4 GB helyett 2*8 GB ha nagyon kell a játékhoz a 16 GB) ITX lapon is probléma nélkül össze lehet hozni feltételezem azon is simán futna. A többihez még nem volt szerencsém. Másrészt meg a 2010-es ModTech Hall-on a mellettem kiállított gép nagy torony volt, ATX lappal, mégis az enyém volt nagyobb teljesítményű (i5-760 vs i5-750, HD5770 vs 260-as asszem GTX) :P

Szerk 2.: Azt inkább úgy értettem hogy nem a pénztárca hanem az elhatározás szabta meg hogy mit veszek. :B

F34R: Vagy akár ez is "elég lehet" :)

[ Szerkesztve ]

(#5670) F34R válasza Sky D. (#5668) üzenetére


F34R
nagyúr

Jol :DDD

#5669) Pista0001

o a tuningra gondol amire minden overclocker haklis az itx-en altalaban a normalis vrm luxus.
matx-en meg vannak a dragabbik fajtabol ilyen lapok.

[ Szerkesztve ]

(#5671) Pista0001 válasza F34R (#5670) üzenetére


Pista0001
addikt

Akkor nem címekkel hanem GHz-ekkel kéne dobálózni, nem? :P

Az általad linkelt Asus meg az EVGA Stinger azért már egész ígéretes szerintem. Nyilván nem extrém tuning kategória, de szerintem használatra elég, minden másra meg... ;]

(#5672) Sky D. válasza F34R (#5670) üzenetére


Sky D.
tag

én nem a tuningolásra gondoltam ...
Az én filozófiám , nem hiába vannak gyári alap beállítások... nem szeretek tuningolni.

2db PCI-e el nem gyártanak ITX -et? egy kelen a RAID vezérlőnek, és megbeszéltük :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#5673) Pista0001 válasza Sky D. (#5672) üzenetére


Pista0001
addikt

DTX-nek hívják a +1 slotos alaplapot, de az annyira nem terjedt el. A Shuttle gépei viszont két slotosak, nézd meg a honlapot, szerintem van olyan amelyiknek mindkettő PCI-E (tekintve hogy 2011-es is van ha jól tudom ;] )

(#5674) F34R válasza Sky D. (#5672) üzenetére


F34R
nagyúr

2db PCIE-t nem fogsz rajta talalni az biztos. :DDD raid kartya nem is valo olyan pottom hazba ami amugy is 5hdd-t tud befogadni max.

(#5673) Pista0001

Ezek Barabone PC-k , lehet valami OEM gyart nekik lapot is..

[ Szerkesztve ]

(#5675) TESCO-Zsömle válasza F34R (#5670) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

az itx-en altalaban a normalis vrm luxus.

Azonban ez nem technológiai okokból van...

Így nézett ki egy Asus VRM 4 évvel ezelőtt (Rampage Extreme):

És így nézett ki egy DFI VRM 4 évvel ezelőtt(LanParty UT X48-T3RS):

Nagyítás

És had ne ecseteljem, hogy tuningos körökben milyen rangja volt a DFI-nek... Egy ilyen 8-fázisú VRM simán elférne egy ITX lapon...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5676) Pista0001 válasza F34R (#5674) üzenetére


Pista0001
addikt

A Shuttle-ökben teljesen egyedi méretű alaplap van, nem DTX. Sokkal nagyobb a mélységük, így többek között 4 RAM slotjuk is van általában.

2011

1366

1155/Z77

Amúgy az 5 HDD miért kevés RAID-hez? A Prodigy-be az 5 db 3,5-es HDD mellé mellesleg még 2 db 2,5-es is befér, az 5 nagyból lehet RAID5-öt csinálni (vagy csak 4-ből RAID10-t), a két kicsi meg mehet az alaplapra RAID0-nak vagy RAID1-nek ;]

[ Szerkesztve ]

(#5677) F34R válasza Pista0001 (#5676) üzenetére


F34R
nagyúr

Ebbol kiindulva kicsi a hely :P alap esetben nem rossz ha nincs dvga-d.

(#5678) Pista0001 válasza F34R (#5677) üzenetére


Pista0001
addikt

A hülye de hülye:

:Y :W
Nézem tovább...

Home serverbe minek a vízhűtés? És miért azzal kezd hogy kiveszi a lemezmeghajtó tartókat? Meg amúgy is... ;]

(#5679) Sky D. válasza Pista0001 (#5676) üzenetére


Sky D.
tag

nice :) 2db 16X PCI -E :D chm... lehet nem Asus Rampage lesz a végen a rendszer cserénél ???
bár a Déli híd elé karcsúnak néz ki :(

ahogy nézem videót , egy 3 slotos VGA Már nem férne bele :D

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#5680) Pista0001 válasza Sky D. (#5679) üzenetére


Pista0001
addikt

A Prodigybe? A DirectCu-k tudtommal csak 2,5 slotnyit foglalnak, az szerintem még elfér. Vizezve biztos, ha már ebben a topikban csevegünk róla. Mars-ot meg csak nem akar beletenni senki... :P

Tévedtem, van "real" 3 slotos is :B

Beírtam a googliba hogy "prodigy directcu", ez lett az első találat :DDD

TESCO-Zsömle: Az első Mars csak két slotos volt, de azt amúgy sem lehet egykönnyen vizezni a dupla nyák miatt ;)

[ Szerkesztve ]

(#5681) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#5680) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vizezve miért ne? Ilyen szélkerekekkel meg menjen innen ahová akar... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5682) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#5681) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5683) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#5681) üzenetére


HUfantom
őstag

Ilyen szélkerekekkel meg menjen innen ahová akar...
Repüljön :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5684) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Tessék. Itt a vízhűtésem:

Nagyítás

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5685) szinimini válasza TESCO-Zsömle (#5684) üzenetére


szinimini
senior tag

Legalább a polc nem melegszik :))

(#5686) Lacza_26 válasza TESCO-Zsömle (#5684) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Így fojtatod akkor már csak pár év (tized) és megint vizes lesz a géped. :DD

(#5687) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#5684) üzenetére


Pista0001
addikt

Január 20-án magadnak is rendelsz? Mi marad még a bevásárló listádon utána?

(#5688) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#5687) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet, még nem tudom.

Mivel Aqua-nál nincsenek Bitspower cuccok, így gyakorlatilag az összes csati... Ha csak nem adom lejjebb, de az összes ott kapható 90-es vagy túl nagy, vagy egyszerűen eget rengetően rusnya.

Ezzel az a bajom, hogy a forgó rész túl kicsi, a felső meg túl nagy. Ami ennél olcsóbb, az mind mérhetetlenül ronda, és/vagy nagy az ellenállása. EK-nak ez a cucca jó lehetne, de nincs csak fekete. A Koolance meg nem csak drága, de szögletes is...

Ennél jobbat egyelőre nem találtam, de ez ~4k/db:

Nagyítás

sz: És ez se kapható már az Aquánál...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5689) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , merev csövezéshez milyen csatit javasoltok ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#5690) Pista0001 válasza Drizzt01 (#5689) üzenetére


Pista0001
addikt

Még nem próbáltam, de én SLI/CF összekötőhöz valóval fogom csinálni. Remélem beválik. Ha jól tévedek Jones csinált már merev csövezést, talán megosztja velünk a tutit. :)

Zsömi: Ezzel mi a baj?

[ Szerkesztve ]

(#5691) Drizzt01 válasza Pista0001 (#5690) üzenetére


Drizzt01
őstag

Értem , köszi . :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#5692) Pista0001 válasza Drizzt01 (#5691) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem úgy tűnik hogy ő is azt használt. galéria

Ami nekem van abba a 10 mm külső átmérőjű cső pont jó.

[ Szerkesztve ]

(#5693) Drizzt01 válasza Pista0001 (#5692) üzenetére


Drizzt01
őstag

Igen ezt ismerem , nekem olyan kellene amivel tudnék használni 10-es vagy 13-as belvilágú csövet .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#5694) TESCO-Zsömle válasza Drizzt01 (#5693) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs.

Pista0001: Az a baj, hogy láttam olyat élőbe, és az tényleg krómozva van.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5695) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#5694) üzenetére


Pista0001
addikt

Ezt nem teljesen értem, melyik van krómozva? Az Alphacool vagy a Bitspower? És a másiknak milyen a bevonata?

Drizzt01: Megtaláltam a Logout-on Jones írását, a képek szerint pont ugyanolyan csatijaim vannak nekem is. Annyi lesz a különbség hogy nem lágy hanem félkemény csövet fogok használni, meg nem krómozottat.

Szerk.: Kereskedelmi forgalomban nem láttam, viszont esztergályossal lehet gyártatni, elég egyszerű konstrukció. Szerintem nem kerülne sokba egy 10-20 darabos sorozat (szerintem Zsöminek is kéne, megérné többet csináltatni ;) )

[ Szerkesztve ]

(#5696) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#5695) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az Alphacool krómozott, de oda is van írva. A Bitspower (és az összes blokkom) nikkelezve van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5697) jones965 válasza Pista0001 (#5692) üzenetére


jones965
Modder

Igen, SLI összekötő csatikat használtam.
a bitspower-nek is van merev csövezéshez csatija, csak sajna attól tartok ez is 10-es külső átmérőjűt fogad.

Mod: viszont ha méret arányozom, talán 12mm-es lehet, erre utalhat a true hi-flow jelölés.

[ Szerkesztve ]

(#5698) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#5696) üzenetére


Pista0001
addikt

Ja, értem.

Jones: A honlap jobb oldalán van egy kép a csomagolásról, azon méretezve vannak a Crystal link összekötő csövek, valóban 12-es külső/10-es belső átmérőjük van. Hivatkozott csati pedig a C47 (amit linkeltél) és a C48 (a rövid változat).

[ Szerkesztve ]

(#5699) viperabácsi válasza jones965 (#5697) üzenetére


viperabácsi
addikt

valahol láttam , hogy 12a külső átmérő amit tud fogadni a bitspower
Most nem találom.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#5700) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Üdv ismét itt..

Valaki használja ezt a fajta tartály+pumpa kombót? Vélemények? egy szimpla és egy dupla radi cpu blokk és vga lenne vizezve,, esetleg alaplap ha úgy gondolom hosszútávra lestoppolom :) Vagy ehhez már a dupla pumpás változatot kellene választani? Mindenképp ilyen megoldást szeretnék alkalmazni. Még van egy ilyen megoldás is.. Még ezek is tetszenek:
XSPC X2O 750 Dual-Bay Reservoir for 5 1/4 Zoll incl. Pump
EK Water Blocks EK-BAY DCP 2.2 Combo Unit + szivattyú

Szerintetek, melyik megoldás lenne a legjobb? Amint látjátok, árban, mindegyik egy szinten van.

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.