Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Ch4os válasza WildDaemon (#4775) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ennyi Y alágnál már erős pumpa kell, mert a szétágazás előnye, hogy mindenhova hidegebb víz megy, viszont a víz áramlási sebessége is drasztikusan lecsökken. Másik hátrány lehet, hogy elégazásnál a víz inkább arra fog menni ahol kissebb ellenállásba ütközik, és ha a proci blokkján nagyon nehezen préselődik át a víz, akkor inkább a könnyebb másik utat válassza, így a proci mégjobban melegedik.

(#4802) tomika873 válasza Nyugdíjas (#4799) üzenetére


tomika873
csendes tag

jólhallottad. :D remélem nekedis teccenek a cumok.

nyunyu:ez már csak azon mulik mikorra tuggyák megcsinálni a felületkezelést

[ Szerkesztve ]

TGMT

(#4803) WildDaemon válasza Ch4os (#4801) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Ötlet?
Pumpám DDC-1T.
Ez már megvan!

(#4804) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Redraven:
Hali! Mennyin megy most Neked a Quad?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4805) redraven85 válasza Samanbacsii (#4804) üzenetére


redraven85
tag

Szerény 2,85 Ghz-n :) (320x9) ...de még nemkötöttem be a cuccot,mert vizsgaidőszak és ugye készülni kelett pár tonna puskával :DDD Jövőhét hétfőn sztem már belesz kötve a motyó :) Vettem a gyári Tt-s blokk helyett egy Zalman bw2 gold ot, remélhetőleg azzal hüvösebb lesz :)

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4806) Bagira01


Bagira01
veterán

Na összeraktam a vízhűtést. Nexxxos ProIII, eheim 1046+tartály, MAG cpu blokk. Mondom nem lesz semmi gond. 1,5v-n 3,6Ghz az e2180 ortos alatt felmegy 60 fokra. Ez normális? A radira nem raktam ventit ,de akkor is hogy vízzel rögtön 24-ről 60-ra ugorjon :Y

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4807) shteer válasza Bagira01 (#4806) üzenetére


shteer
titán

azzal a blokkal ez igazából elképzelhető... biztosan jó a kontakt?

..szerintem jónak tűnik

(#4808) Bagira01 válasza shteer (#4807) üzenetére


Bagira01
veterán

Hát én nem tom. Egyszer levettem és utána visszatettem(pasztát úgy hagytam), de nem hiszem, hogy ez nagy gond lenne :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4809) Ch4os válasza Bagira01 (#4808) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ekkorát nem kellene ugrania azért.
Amúgy a ZM-WB2 GOLD-alatt nem is támogatott a te procid. (Socket 775) Főleg így szanaszéthúzva. :DDD
Annyit nézz már meg, hogy mikor 60C°-ra ugrik, akkor nem veszi vissza a szorzóját, vagy a feszét a procinak? Lehet még több is lenne mint 60 mindenféle védelem nélkül.

(#4810) Bagira01 válasza Ch4os (#4809) üzenetére


Bagira01
veterán

Nincs bekapcsolva :( Megpróbálom megpolírozni a blokk alját, meg újrapasztázom. Ez még csak egy hanyagul épp, hogy összerakott rendeszer :B

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4811) shteer válasza Ch4os (#4809) üzenetére


shteer
titán

terhelés alatt miért venné vissza a feszt+órajelet? pont akkor kell a kraft... :U

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4812) Nyugdíjas válasza shteer (#4811) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Úgy gondolta, hogy már bejátszik a maglassulás. De akko meg nem esik vissza a hő. Hőmérséklet marad,csak teljesitmény esik vissza, hogy fentebb ne menjen. Vag ylegalábbis amit én eddig láttam 90fokos ;] Core2-t,az nem ment lentebb,holott már biztos bekapcsolt a Tjunction...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4813) shteer válasza Nyugdíjas (#4812) üzenetére


shteer
titán

jaah, 60 fok a lófütty a maglassuláshoz
múltkor én is láttam 90 fokosat :DDD szerelés után mindig dugjátok vissza a molexcsatit a szivattyúba! ;]

..szerintem jónak tűnik

(#4814) Bagira01


Bagira01
veterán

Én nem tom mi lehet :( . Nem hiszem el hogy csak 5 fokkal lenne jobb a vízhűtés egy infinity-nél :O

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4815) shteer válasza Bagira01 (#4814) üzenetére


shteer
titán

"a víz" :U egy víz :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#4816) Nyugdíjas válasza Bagira01 (#4814) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Attól függ milyen viz. Ne mond, hogy nem szóltunk ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4817) Bagira01 válasza Nyugdíjas (#4816) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor most vegyek egy Innovatek XX-Flow blokkot és az jobb lesz? Vagy mit csináljak :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4818) Nyugdíjas válasza Bagira01 (#4817) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt semmiképp.
Vegyük szépen sorjában:) Mik vannak a rendszerben? Hogyan kötötted be? Vizhőt mérj légyszi.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4819) Bagira01 válasza Nyugdíjas (#4818) üzenetére


Bagira01
veterán

Van egy eheim 1046-s szivattyú agb-o-matic tartállyal, egy nexxxos ProIII radi és egy MAG cpu blokk. Pumpa a radiátorba nyomja a vizet onnan a cpu blokkba és vissza a tartályba :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4820) Nyugdíjas válasza Bagira01 (#4819) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jónak kell lennie pedig. Vizhő?
Milyen proci? Azt ne mond, hogy quad,mert megőrülök :Y
Az előbb amugy nem valami zalman blokkról volt szó?:F

szerk.: Most nézem: E2180... Ott valami sántit... Vizhőt nézz valamivel légyszi,az sokat segitene

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4821) Bagira01 válasza Nyugdíjas (#4820) üzenetére


Bagira01
veterán

Sajnos semmilyen hőmérő nem áll rendelkezésemre, de kb 27fokos lehet a víz :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4822) Nyugdíjas válasza Bagira01 (#4821) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

kb az kevés. Miből gondolod?
Lázmérő csak van. Ha 27fokos,akkor azt pont mérni fogja....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4823) Bagira01 válasza Nyugdíjas (#4822) üzenetére


Bagira01
veterán

Van egy nyamvadt digitális lázmérő, de nem bírja mérni :(. Most nézem az orthos-t 1,328v-n 3,2Ghz és 44 fok :O Infinity-vel 48 körül volt :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4824) Nyugdíjas válasza Bagira01 (#4823) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

passzivban?
Mert az nem egy passziv üzemre tervezett radi,elég kis hőleadó felülettel. Szerintem ha ezt venti nélkül tudja,akkor teljesen elégedett lehetsz...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4825) Bagira01 válasza Nyugdíjas (#4824) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem. Most épp 2db 12-s venti van rajta :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4826) shteer válasza Bagira01 (#4823) üzenetére


shteer
titán

terhelve 44? mennyit akarsz? 24-et? :)

..szerintem jónak tűnik

(#4827) Bagira01 válasza shteer (#4826) üzenetére


Bagira01
veterán

Hát elég silány ahhoz képest, hogy infinity-vel 48 körül volt :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4828) Nyugdíjas válasza Bagira01 (#4827) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vedd le a ventiket,lehet elviszi passzivba:U Próbát megér...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4829) Bagira01 válasza Nyugdíjas (#4828) üzenetére


Bagira01
veterán

És akkor most fogadjam el ezeket a hőfokokat :F Mert akkor lehet visszatérek infinity-re :DDD
(#4826) shteer: olyan 35 fok körül kéne :K

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4830) Nyugdíjas válasza Bagira01 (#4829) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát innen távolból nem tudok mit mondani neked ennél többet. Főleg ha nem mérsz vizhőfokot, úgy nehéz segiteni. Pedig most Istenbizony fejembe vettem, hogy segitek:)

Szóval egyelőre ott áll a helyzet, hogy ja,fogadd el. De miért nem próbálod meg passzivban? Lehetne halkabb a géped...:)) (Az előrelépés,nem?)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4831) Bagira01 válasza Nyugdíjas (#4830) üzenetére


Bagira01
veterán

Passzívba most 50fok és melegszik, folyamatosan megy az orthos. Miért ilyen értékek mekkora vízhűvel lennének reálisak :F Én nem halkabb gépet akarok, hanem, hogy jobban hűtsön ennyi zséért :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4832) Nyugdíjas válasza Bagira01 (#4831) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemtudtam mi a cél:F
Naszóval! Hát igazából azért kéne egy vizhő,mert akkor meg lehetne tudni, hogy a radi a kevés,vagy a blokk környékén kell-e keresgélni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4833) Bagira01 válasza Nyugdíjas (#4832) üzenetére


Bagira01
veterán

Háát. Nincs hőmérőm mint ítram. De érzésre elég hideg a víz :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4834) Nyugdíjas válasza Bagira01 (#4833) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

No,az nem jó hir. Majd talán fuzik kolléga meg tudja mondani, hogy egy MAG-nál mennyi a reális deltaT.

Igaz, hogy más rendszerrel,meg E6600-al,de huszon x fokos deltaT-k vannak a tesztjében. Majd kiderül,de ott lehetséges, hogy valami nem ok. Bár igazából ha abszolút szinten nézzük 44fok baromi kevés.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4835) szacsee válasza Nyugdíjas (#4834) üzenetére


szacsee
nagyúr

Pü ment! :B

(#4836) KTompi


KTompi
aktív tag

Sziasztok!

Abszolút kezdőként kérdeznék (valószínűleg jó nagy marhaságokat, legalábbis a hozzáértők szemszögéből)...

Adott egy Q6600-as proci, X38-DQ6 alaplapban és egy 8800GTS-512 videókártya. Ezeket szeretném hatékonyan lehűteni, de lehetőleg költséghatékonyan is. Jelenleg a procit egy HyperTX hűti, 3.3GHz-n 1.425V-on max. 75°C-t mértem, ezt szeretném kissé lentebb küzdeni és elérni a 3.6GHz-s értéket...
A ház egy nagy Chieftec torony amiben laknak az alkatrészek.

Kissé elvesztem a különböző megoldásokban... nem érdekelnek az UV-s dolgok, nem érdekel nek a különböző látványjavító megoldások, nem zavar a zaj sem (persze értelmes határokon belül, pl. teljes fordulaton nem zavar a HyperTX, de a 8800GTS hűtése 100%-on már annyira nem tetszik...). Amik érdekelnek: a megbízhatóság, hatékonyság és az ár...

KTTech névre váltottam...

(#4837) yakuza.tora válasza KTompi (#4836) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ez a radi biztos, hogy jó hozzá! :DDD
[link]

Alléz Olympique de Marseille!

(#4838) KTompi válasza yakuza.tora (#4837) üzenetére


KTompi
aktív tag

Így is targonca kell a gépemhez, amikor LAN-party-ra megyek (pontosabban általában átépítem egy kisebb házba :D), nemhogy ezzel... :D

KTTech névre váltottam...

(#4839) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

A Silentstar Dual Box-ot milyen csavarokkal lehet beépíteni a helyére? A szabvány házcsavar nem jó hozzá, arra pedig nem emlékszem, hogy járt-e hozzá gyári...

Segítsetek, mert megjöttek a cuccaim, s este véglegesíteni akarom a gépet, enélkül pedig nehéz lesz. :( :O

(#4840) Ch4os válasza KTompi (#4838) üzenetére


Ch4os
aktív tag

A vízhűtés súlyra azért megdobja a gépet, és a házba ki-be építgetés lehetetlen, vagy nagyon nehéz megoldani csak úgy pikk-pakk.

(#4841) Ch4os válasza #72042496 (#4839) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Én nem fogattam le. Van olyan nehéz, hogy nem nagyon mozdul el. Forgatni, pörgetni meg nem fogom a házat. Alá tettem egy vékony szivacsot, hogy védje a dobozt, meg csökkentse a maradék rezgéseket.

(#4842) shteer válasza #72042496 (#4839) üzenetére


shteer
titán

nem M3-as megy bele? :U vagy apró facsavar is biztos jó

végszükség esetén lindab önmetsző ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4843) yakuza.tora válasza KTompi (#4838) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Csak 390x365x46mm-es! Nem olyan nagy az! Bővel elfér a ház oldalán... :DDD :DDD :DDD

Egyébként lanpartira a legjobb megoldás lenne, mert több procit is rá lehetne kötni! Simán vinné! :K (központi vízhűtés)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#4844) shteer válasza yakuza.tora (#4843) üzenetére


shteer
titán

vagy egy az egyben lehet a ház oldala :D

..szerintem jónak tűnik

(#4845) yakuza.tora válasza shteer (#4844) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD
Egyébkénz komoly szívóhatást tudna kiváltani a 9 db 12-es venti! :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#4846) szacsee válasza yakuza.tora (#4843) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor az enyém mellett az csak Kis Pista.. ;]
650x600x57mm :P :DDD

(#4847) yakuza.tora válasza szacsee (#4846) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Lehet, de ez [link] mindent visz! Bocsi az ultraoffért, de annyira komoly, hogy nem tudtam kihagyni! :DDD :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#4848) helkis válasza yakuza.tora (#4843) üzenetére


helkis
addikt

központi vízhűtés! mekkora ötlet, ettől már csak egyik exmunkatársam talált ki kicsivel jobbat: vízhűtéses cserépkályha! :R
csak hogy tiszta legyen a kép: a kályha tetejére épített egy nagy alutartályt ami idővel felmelegedett, és egy szivattyúval elvitte a melegvizet a fürdöszobai radiátorig, ami késöbb lett a házhoz építve..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4849) yakuza.tora válasza helkis (#4848) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A rendszer oda-vissza dolgozott? Szóval mi mi történt amikor a mamája begyújtott a cserépkályhába? :F

Alléz Olympique de Marseille!

(#4850) Goldye válasza helkis (#4848) üzenetére


Goldye
aktív tag

:DD Namost nekem az lenne az ötletem, ha már ennél a témánál vagyunk, hogy kirakom a radit egy gyorsan forgó gumiszalagra, term. jó nagyra, lekötözöm, beindítom, és akkor kapni fogja a szelet, és rendesen lehűti a vizet. Ki próbálja ki?

Szerk.: vagy akár havert megkérem hogy az udvaron szaldgáljon már a radival fel alá..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.