Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Bagira01 válasza szacsee (#4149) üzenetére


Bagira01
veterán

Gőzöm sincs :B Sztem kiegyenlítővel együtt nem annyira drága shteer szerint jó kis szivattyú.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4152) Reset Elek válasza OC (#4150) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Az első részt megválaszolom itt, hátha mást is érdekel.

Azt a négy képet nézegetem éppen, ami fentvan a subcoolingon, meg még párat, amit az xtremehardware.it oldalán találtam.
Ezek alapján:
1., Az alsó rész bordázott oldalának felülete olyan, mintha homokfújt lenne. Ami alapjában nem baj, csak az ilyen felületen nehezebben tömítenek ez O-gyűrűk. Vagy jobban meg kell húzni a csavarokat. És akkor reped a blokk.
2., A középső rész valami rettenetesen igénytelen fröccsöntött műanyag, első ránézésre tipikus kínai tucatárú. Tele van a szerszám kinyomótüskéinek nyomaival, tele van beszívódásokkal. Azaz a felületében bemélyedések vannak, talán pont ott, ahol az O-gyűrűnek tömítenie kéne.

Fontos a kis ellenállás meg a jó hűtési teljesítmény, de ez még nem minden. Egy ilyen blokk legyen tartós és megbízható.
Én elhiszem, hogy nagyon nehéz egy blokkot rendesen megcsinálni, de ha nem sikerül, akkor ne kérjenek érte ennyi pénzt.
Más meg ne vegye meg ennyiért.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4153) Goldye válasza Goldye (#4125) üzenetére


Goldye
aktív tag

Valaki erre? Van valakinek tapasztalata ilyen megoldásban?

Reset Elek: Én szintén nem vitatkozni akarok veled, de tudtommal ez hűt a legjobban, vagy csak én tudom rosszul (gyári blokkok közül)? Ha igen, akkor lehet gagyi műanyag meg ilyenek, ha megéri vele hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#4154) Reset Elek válasza Goldye (#4153) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Erre csak annyit tudok mondani, hogy engem bosszantana, ha egy 25 millió forintos autóba beesne az eső, mégha meg is előznék mindenkit....

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4155) Játékos válasza Joshi (#4118) üzenetére


Játékos
addikt

Vegyél bele rotort 800Ft-ba kerül és ismét csendes lesz.

Nem használ valaki ilyet véletlenül, aki meg tudja nekem mondani a méreteit? Hossza, átmérője, lapát átmérője. Igen hálás lennék hajjakmeg :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4156) Dirtyz válasza Játékos (#4155) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hossza:58mm, lapát átmérő:30mm. Ezért nem kell meghalni... :DDD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4157) OC válasza Reset Elek (#4152) üzenetére


OC
őstag

Ez jó döntés, a szakmai kérdések ide valók. ;)

Megnéztem a képeket ismét én is:

1, Valóban látszik, hogy felületi érdességgel bőven gazdálkodik a talp, meg az is, hogy a tömíthetőséget ez negatívan befolyásolja. Azonban az nem derül ki, hogy a látott felületi érdesség milyen mértékű, hiszen ez nagyban függ a fényképezés valósághű voltától (fényviszonyok, expozíció stb), valamint az sem, hogy mennyire lágy a felhasznált gumigyűrű.

2, A középső résznek pedig normális esetben nemigen van túl nagy terhelés a vállán, tehát nem kell iszonyatos sokat bírnia, sőt még jól kinéznie sem.

Egy ilyen blokk legyen tartós és megbízható.
Pontosan. Ha túllépünk a mondatod közhely mivoltán, akkor csak annyit jegyeznék meg, hogy perszem, hogy fontos. Gondolom R.Zoli (csak hogy legyen már itt a neve :DDD ), vagy bárki más, aki ezt a blokkot forgalmazza, nem örül neki igazán, hogy elkeseredett/elégedetlen/felháborodott/stb. vásárlók nyaggatása, valamint a gyártóval való egyezkedés kerekedik egy eladott termék kapcsán. Ha bárkinek lett volna/lehetett volna fogalma a blokk hibájáról (amit egyébként a gyártó bevallása szerint javított), akkor tuti nem foglalkozik ezzel a blokkal.

Én elhiszem, hogy nagyon nehéz egy blokkot rendesen megcsinálni, de ha nem sikerül, akkor ne kérjenek érte ennyi pénzt.
Más meg ne vegye meg ennyiért.

Nekem meg az a véleményem, hogy ha tudom, hogy tök jól hűt egy blokk, tök kicsi az ellenállása, de 1 hónap alatt eltörik, akkor 2huf-ért sem kell. Gondolom Te is így gondolod, csak a mondatot sikerült kuszára szerksztened. Ja és újfent: aki megvette/árulta nem tudta. Ezért megvette eladta. Ezen szvsz kár lovagolni.

Szerk.: Privit még nem kaptam...

[ Szerkesztve ]

(#4158) Játékos válasza Dirtyz (#4156) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4159) Reset Elek válasza OC (#4157) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

No, akkor reagálnék az újabb felvetésekre.

Ne felejtsük, hogy egy több, mint 20 ezer forintos blokkról van szó.

A talp felületi érdessége:

Öt éve fotózok, fényképeztem már mindennel, amivel lehetett, tagja, vezető-helyettese vagyok karunk fotókörének, szakmámat tekintve egyrészt finommechanikus-optikus vagyok.

De megnéztem még párszor a képeket a talpról, és még mindig érdesnek tűnnek. Vagyis nem érdesnek, hanem gödröcskésnek. Mindenesetre nem olyanok, amit én O-gyűrű alatt szeretnék látni. (Természetesen ez csak a képek alapján kialakult véleményem, ha élőben látok egyet, ez még változhat)
Magán a hőátadó részen ez másodlagos, de a tömítések mindig kis felületi érdességet, sima felületet kívánnak meg. Ha ez tervezéskor kimarad, az a "mérnökcsoportot" minősíti, ha gyártáskor lemarad, az a minőségellenőrzés hiányát mutatja.
O-gyűrűvel játszani, hogy akkor most puhábbat rakunk bele azért nem jo, mert a puhább O-gyűrű, nem feltétlen a felületi érdesség gödröcskéibe megy bele, hanem inkább oldalirányba "szétterül". Az is a puhább O-gyűrű gyíkja, hogy azonos tömítettséghez jobban össze kell szorítani a blokkot...

A középső rész:
A középső résznek normális esetben simának kéne lennie ott, ahol az O-gyűrű fölfekszik rá. Ezzel ellentétben én ott homorúnak látom. Ha a másik darabban az O-gyűrű hornyát véletlen sikerül rendesen megcsinálni, akkor nem lesz egyenletes a tömítettség, folyhat a blokk.

Hogy a forgalmazó ezt nem tudta...
Nem fogsz szeretni, de azt kell, hogy mondjam, hogy a kereskedő felelőssége is, hogy mit árul. R-Zoli annak idején úgy álította be ezt a blokkot, hogy mindennél jobb. Gondolom ezt azok után tette, hogy a kezébe fogta, megvizsgálta, szétszedte, összerakta, letesztelte. Ha nem tűnt fel ez a pár hiányosság, hát nembaj. Kár, hogy más meg szív vele, mint a torkos borz. Persze nem hibáztatom azért, mert gyártási hibás blokkokat kapott véletlen, az viszont az ő sara, csak a blokk jo tulajdonságait reklámozta, s elfelejtett szólni a hibáiról, mikor azokra fény derült.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4160) tsar válasza Reset Elek (#4147) üzenetére


tsar
aktív tag

A Swiftech és Koolance oldalán valóban fent vannak a digrammok.
De akinek nem ilyen alkatrész van a rendszerében, elég egy alkatrész és bukik az egész.
Neked lehet hogy alapvetőek ezek a paraméterek, de sok embernek semmit nem mond, csak az hogy egy blokkal milyen hőmérsékletet tud elérni. Az autós példánál maradva, aki sportkocsit vesz nem igazán érdekli mennyit fogyaszt. De azt se hiszem hogy sok embert érdekel egy autó teljesítmény-fordulatszám, nyomaték-fordulatszám görbéje.
Elmélet gyakorlat viszonya? Rosszul értelmeztem az aláírásod?

[ Szerkesztve ]

(#4161) Reset Elek válasza tsar (#4160) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Hát jah.
Elmélet kontra gyakorlat.
Az autós példánál maradva, sokakat nem érdekel a teljesítmény-fordulatszám, nyomaték-fordulatszám görbe (tudtad, hogy a kettő gyakorlatilag ugyanaz? :D ), viszont aki komolyan foglalkozik vele, az tudja, hogy egy 6000-es fordulaton 170 lóerőt leadó motor + 1:0,970-es végáttételű váltó+1:3,874-es difivel szerelt autónak mennyi lesz a végsebessége.
De ha valakit nem érdekel az ilyesmi, én nem terhelem vele, nem mondom, hogy ezt mindkinek tudnia kell.
Viszont ezen ismeretek nélkül elég komoly hátrányba kerülhet az, aki szeretne elmélyedni a témában, esetleg komolyan akar vízhűtés blokk tervezésével, vízhűtéses rendszerek tökéletesítésével foglalkozni.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4162) tsar válasza Reset Elek (#4161) üzenetére


tsar
aktív tag

tudtad, hogy a kettő gyakorlatilag ugyanaz
Az egyik végzettségem motorkerékpár szerelő, úgyhogy csak sejtettem. :DDD

aki komolyan foglalkozik vele, az tudja, hogy egy 6000-es fordulaton 170 lóerőt leadó motor + 1:0,970-es végáttételű váltó+1:3,874-es difivel szerelt autónak mennyi lesz a végsebessége.
Szerintem aki ezekből megmondja a végsebességet az nem szakember,hanem jóstehetség, ezekhez még kell néhány adat (gördülési ellenállás, légellenállás,...), ezt onnan tudom hogy én is számoltam régen ilyeneket :U
Szerk: pontosabban végsebességből áttételeket.

Viszont ezen ismeretek nélkül elég komoly hátrányba kerülhet az, aki szeretne elmélyedni a témában, esetleg komolyan akar vízhűtés blokk tervezésével, vízhűtéses rendszerek tökéletesítésével foglalkozni.
Ebbe is belekötök :) . A blokktervezéshez még csak-csak, de rendszert tökéletesítéshez el lehet boldogulni józan paraszti ésszel is. Olvas egy kis technikatörténetet, látni fogod hogy sokszor olyan emberek találtak fel dolgokat akiknek semmi komoly szakmai ismerete nem volt az adott dologhoz. Nem tudta hogy lehetetlen, ezért megcsinálta :D .

De az eredeti témánál maradva, nem hiszem hogy szacsee nekiáll számolgatni, én egy viszonylag egyszerű, gyakorlatias módszert javasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#4163) Reset Elek válasza tsar (#4162) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Oké, ott a pont :DDD

Motoros nyelvre lefordítva V2 kontra sornégyes szintű viták folynak itt, komolyabb érvelés nélkül. Tökéletes megoldás, ha egyiket is, másikat is kiviszem, kipróbálom, mint a te javaslatod is, hogy nézze meg, mérje le áganként mennyi víz folyik ki adott idő alatt. De itt meg is áll a dolog, ha javítani akar rajta, akkor legalább azt kell tudnia, hogy adott paraméter változtatása mit növel vagy csökkent.

A hozzá nem értő emberek találmányairól nekem mindig az 1800-as évek ejtőernyős "fejlesztései" jutnak eszembe. Akkor szinte divat volt, hogy egy hozzá nem értő ember vart magának egy ejtőernyőt, aztán leugrott vele valami magas helyről, mert szerinte működni fog... A tapasztalat sajnos mindig azt mutatta, hogy a fizika mindig tudja, mi a lehetetlen, és mindig betartja a rá vonatkozó szabályokat.

Szeretném, ha ez a fórum, és a kedves fórumtársak ezen a szakaszon túljutnának, és nem csak találomra próbálkoznának mindenfélékkel.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4164) tsar válasza Reset Elek (#4163) üzenetére


tsar
aktív tag

Hát igen sok kudarc is van(volt) ami nem híresül(t) el.
Én azon a véleményen vagyok,hogy a legtöbb dolognál, ha az ember jól akar csinálni valamit szüksége van némi elméleti alapra és jó sok gyakorlati tapasztalatra.

(#4165) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali!
Lenne egy a hozzám méltó láma kérdésem ;] :
A chipset-blokkokat mindegy hogyan tesszük fel az alaplapra, vagy nem?
Arra gondoltam, hogy ezt fel lehet tenni, hogy a csonkok lefelé (alaplap alja felé legyenek), vagy felfelé?
Mindegy, vagy nem mindegy? ;] :R

(#4166) prmcsk válasza szacsee (#4165) üzenetére


prmcsk
addikt

Ha "mindegy" volna is én biztos, hogy csonkal lefelé raknám fel, ismerve a víz tulajdonságait...

De ha már itt vagyok: R.Zoli -n kívül van, aki MX-2 pasztát tudna nekem gyorsan szerezni, vagy eladni ? Zoli napok óta nem válaszol a privátomra, így lemondtam róla, hogy ő lesz az eladó..

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4167) #72042496 válasza #72042496 (#4088) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, amilyen gyorsan nekiálltam, olyan hamar rá kellett jönnöm, hogy ez így nagyon nem lesz rendben. :( :O

A rendelt 10/8-as PUR csővel nem tudtam dolgozni, mert nagyon merev volt, a 10/7-es PVC-re pedig nem mentek rá a csatik rászorítói. OK, már látom, hogy ki kellett volna próbálnom előtte, nem vakon elhozni... Saját káromon kellett rájönnöm, hogy a [link] blokk nem megy rá a QuadGT déli hídjára. A memóriára sem tudtam ráhúzni a 8/6-os PUR csövet, kell helyette a PVC. A DDC is beszerelhető a Stacker vinyókeretébe, persze, csak arról, hogy ehhez speciális elem is kell, nem szólt senki... :( (Tudom, miért csak annyit kérdeztem, hogy beszerelhető-e...)

Szóval szoptam mint a borz, a gépem jelenleg is darabokban... most ott tart az ügy, hogy beszéltem Nyugdíjas mesterrel, s ha az égiek is úgy akarják, hétvégére már megérkezik, aminek meg kell érkeznie. :D A szükséges kiegészítőkön, SB blokkon kívül újfajta csatik és csövek mellett törtem pálcát:

A hollanderes csatlakozókat egy az egyben high-flow-ra cserélem, elsősorban azért, mert könnyebb bánni vele. Ezekre jófajta, vastag falú ClearFlex csövek kerülnek. Ezeket állítólag remekül lehet törés nélkül hajlítani. Az ugyanilyen paraméterrel bíró Tygon csövek tényleg rosszak ebből a szempontból? Könnyen törnek? (Először azt néztem ki, de hallottam csúnya dolgokat...)
Ezekre a csatikra jó lesz ez a cső, vagy inkább más kombinációt ajánlanátok?

Utolsó kérdésem: a 15,9 mm külső átmérőjű csőre ráhúzható az 1/2"-os kábelharisnya? Fontos a design... :D

Elnézést a terjedelemért és a keserű hangvételért. Remélem egy hét múlva merőben más tapasztalatokról számolhatok be! :R

Majd' elfelejtettem: a feleslegessé vált vizes dolgaimtól jó áron megválok. ;)

(#4168) klambi


klambi
addikt

kérdésem lenne...(Peltier)
[L:http://cgi.ebay.com/10Qty-136-8W-TEC-Thermoelectric-Cooler-Peltier-12V_W0QQitemZ230199089406QQihZ013QQcategoryZ4660QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem][/L]
ismeri eztvalki, ha igen akkor hogy működik itthon lehet-e szerezni, és megéri-e..?!? :Y :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4169) #72042496 válasza klambi (#4168) üzenetére


#72042496
törölt tag

Peltiert senki nem ajánlja, sok vele a nyűg. Keress rá itt, ill. a topic archívumaiban, elég sok tapasztalatot találsz, miért NE tegyél ilyen elemet a rendszeredbe.

[ Szerkesztve ]

(#4170) klambi válasza #72042496 (#4169) üzenetére


klambi
addikt

kösz..
ahogy látom nincs sok értelme betenni...szerintem...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4171) oalex válasza prmcsk (#4166) üzenetére


oalex
senior tag

Én is keresgéltem és R.Zoli (amugy mostanában nagyon el foglalt, munka meg ilyenek) val is beszéltem, sajnos mind el kapkodták, és 1 db sincs már náluk. Füt fár át néztem és sehol nem találtam/nem lehet kapni. Annyi mákom volt, hogy egy cégnél ahol érdeklödtem, volt egy minta példány (szeremcsémre fogalmuk sem volt az eszmei értékéröl) és így oda adták ajándékba :). Söt még a postát is ök fizeték :C :C

Szóval szerintem meg kell elégedned a AS 5-el hacsak nem ajánlja fel valamelyik nagy lelkű koléga, hogy a maradékját oda adja neked, de ezt eősen kétlem, hisz most aranyat és itt nem a forintra gondolok.

Valami válalkozó szelemű embernek be kéne hozatnia egy két kartonal és azzal bizniszelni.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4172) oalex válasza #72042496 (#4167) üzenetére


oalex
senior tag

beszéltem Nyugdíjas mesterrel, s ha az égiek is úgy akarják, hétvégére már megérkezik, aminek meg kell érkeznie.

Itt úgye a jövő hétvégére gondolsz? mert akkor most megy el egy újabb rendelés? Csak azért kérdem, mert lehet még rendelek én is tölle egyst mást. Vagy ez már egy multheti rendelés amire hivatkozól?

Én is Highflowt rendeltem és azt is javaslom, plusz ClearFlex cső nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4173) prmcsk


prmcsk
addikt

Volt itt már szó az enzo blokkok eresztéséről...Nemrég a gépem képe random lefagy.
Újraindít, akkor meg szemcsés a kép. Nomif@szvanmondom" ? VGA ki és pont az egyik memória chip szélén gyanús zöld "algásodást" látok, ami egyértelműen a víz jele...

Kisecset, nitróhígító elő, (csak óvatosan) megtakarít a kártya, vissza és fut.
Jön az enzo tuning... :(((

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4174) Nyugdíjas válasza prmcsk (#4173) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

AZ kizárt! pü!:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4175) prmcsk válasza Nyugdíjas (#4174) üzenetére


prmcsk
addikt

Dede.... :K Már látom is az állva szerelt enzo, jobb alsó csavarjánál a "tettest" :DDD

No para ! Nemsokára szétszedem és részletesen leírom a "gyógymódot".

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4176) szacsee válasza prmcsk (#4175) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sziloplast PHowa! ;]

(#4177) Nyugdíjas válasza prmcsk (#4175) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ne húzd az időt,hanem ird meg mit gondoltál ki. Szerintem felesleges pánikot keltesz te is...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4178) prmcsk válasza Nyugdíjas (#4177) üzenetére


prmcsk
addikt

Pár percet kérek, mert mégegyszer megakarok győződni, hogy mi ereszt ?

Esetleg feleslegesen nem akarok igaztalan lenni, senkivel...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4179) szacsee


szacsee
nagyúr

Ha jól gondolom, akkor az Enzo így épül fel:
Talp-gumigyűrű-Műanyag-guminégyzet vagy mi- tető (még nem láttam szétszedve...
Ha Reset Elek feltevése, igaz lenne, hogy göröngyös a talp, akkor a víz nyomát lehetne látni, a talp és a műanyag között, a gumitömítés alatt, de nem rabolom a szót, mert nem értek hozzá....

(#4180) #72042496 válasza oalex (#4172) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen-igen, holnap megy a rendelés. :)

Akkor gyorsan meg is kérdezem, high-flow csatiból melyik a nyerő?
1.) 10mm (3/8'') Schlauchanschluss G1/4 mit O-Ring
2.) 8mm Schlauchanschluss G1/4 mit O-Ring

Sajnos nem egyértelmű (nem tudok már németül), melyiknek mekkora a külső, ill. belső átmérője...

Csőből Neked is a 15,9/9,5-ös van? (Én olyat szeretnék.) Tényleg nem törik meg? Bártan ajánlod?

(#4181) prmcsk válasza prmcsk (#4178) üzenetére


prmcsk
addikt

Na itt vagyok.....Működés közben megtükröztem az ominózus részt, de a
gyanús helyen, (a talp és fedlap közötti "O" gyűrűnél),semmi szivárgásra
utaló jelet, nem találtam..

Tovább vizsgálódtam és megtaláltam a hibát. Nem a hozzá adott gyári csonkokat használom, mert könyökkel jobban el tudom helyezni a gépemben, így letekertem
a régi blokkomról a könyököket és becsavartam az enzo- ba. Na ezt nem kellett
volna, ugyanis a használt, nyomott csonktömítésnél szivárgott a rendszer.
Az tévesztett meg, hogy a víz a leszorító jobb alsó sarkában gyűlt össze és
cseppként távozott.

Megkövetek mindenkit, hamu a fejemre, de én is csak ember vagyok, tévedhetek.. :B

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4182) oalex válasza #72042496 (#4180) üzenetére


oalex
senior tag

Sajnos erre nem tudok válaszólni (én sem értek németü) de babelfish német -angol fordítóval nagyon el klehet igazodni, mert a komplet oldalt le forditja ha tudsz Angolul.

[Ezt probáld ki] élet mentő és hatékony. :R

Nekem 1/2-es van és ezért nem tudom a kérdésedre a választ. De tuti lesz itt olyan aki igen.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4183) WiZARD válasza oalex (#4171) üzenetére


WiZARD
addikt

ez rossz hír. nekem is kéne mx2 :(

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4184) #72042496 válasza oalex (#4182) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm!

S Te milyen külső-belső átmérőjű csővel használod az 1/2-es csatikat?

(#4185) szacsee válasza #72042496 (#4184) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerintem az G1/4-edes lesz, de ne mbiztos, két 1/2 colos csati nem fér rá egy blokkra szerintem... :R

(#4186) oalex válasza #72042496 (#4184) üzenetére


oalex
senior tag

A csati:
13mm (1/2") Schlauchanschluss G1/4 mit O-Ring (High-Flow)

és a cső:
Schlauch ClearFlex60 19/13mm klar (1/2")

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4187) oalex


oalex
senior tag

Ti melyikre szavanátok a fenti méretek ismeretében?

[Ez]

[Vagy ez]

Csak mert tényleg fene nagy ellenálásaa van az EK Supreme nek, bele fujtam az egyik lyukba és nagyon nehezen ment átt a levegő, akkor gondolom vizzel sem lesz könyebb. így hiába highflow a rendszer többi része, felügyelni akarom a folyásí teljesítményt, meg eleve, hgy milyen fokozatra állítsam a D5 pumpát.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4188) #72042496 válasza oalex (#4186) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na ez nekem már nagyon vastag, a PWM blokkra rá sem férne kettő darab... s látszik is belőle, hogy nekem az eredetileg kinézett csatlakozó lesz a megfelelő! :R

szacsee: Igen, a menet az 1/4", de 1/2"-os csövet fogadnak ezek a jószágok, s én erre gondoltam, mikor 1/2"-os csatikat emlegettem. :R

[ Szerkesztve ]

(#4189) banderasz77


banderasz77
addikt

Hű micsoda vihar keveredett itt az Enzo miatt. Én jártam így, mégis úgy gondolom, hogy az Enzo egy nagyon jó blokk. A hibát javították, és már jön is az új tető, amivel feltehetőleg elleszek pár évig, semmi esetre sem válnék meg tőle.
Az autókról meg annyit, hogy még az olyan minőségileg és árilag is piacvezető márkáknál is van visszahívási akció valamilyen hiba miatt. De attól még mindíg ők a legjobbak és veszik is őket úgymond, mint a cukrot.

(#4190) Kollinsz


Kollinsz
csendes tag

Mi a véleményetek a Thermaltake Bigwaterről?

Pumpa milyen árban van hozzá?

"nyócezernyóccáz géétééiksz forevőőőőr"

(#4191) csosza


csosza
csendes tag

Az MSI X38 Hydrogen vizhutese kompatibilis egy hagyomanyos vizhutessel?
Milyen csatik vannak rajta? Nem talaltam errol infot..

(#4192) yakuza.tora válasza Kollinsz (#4190) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Elég rossz... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#4193) plömplöm válasza Kollinsz (#4190) üzenetére


plömplöm
őstag

ha ajándékba adják akkor fogadd el :)
de komolyan: amúgy nem rossz, a cpu blokkja elbír a prescottommal, az "se" pumpája már nem szokott meghalni, a radi is elég jó, kezdésnek kísérletezni jó

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4194) Kovalic válasza helkis (#4131) üzenetére


Kovalic
csendes tag

Hol jobb?

(#4195) szacsee válasza Kovalic (#4194) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kívül a ház oldalán ill tetején..

(#4196) vagamo


vagamo
őstag

Tudtok ajánlani ful fémházas tuti jó proci hűtőt?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4197) Nippon válasza vagamo (#4196) üzenetére


Nippon
őstag

Heatkiller

(#4198) dchard


dchard
veterán

Na végre - újra- összeállt a vízhűtésem, két vörösréz Ordasi blokk a procin (3800+ X2 @ 2500MHz@1,465V), és a chipseten.

Radiátor: 500x500mm-es Dunaferr acél lap radiátor :) Hydor L20-szal hajtva.

Most üresjárásban 30 fok a proci, 25 fok a szobában. 2 óra prime után 50 fok körül maximálta magát a rendszer, de ahogy kilőttem a prime-ot 2 sec alatt már 36 fokon volt, és a radiátort sem éreztem még 40 fokosnak sem. Természetesen teljesen passzív a rendszer a tápot leszámítva.

Meggyőztetek, és sima autóhűtő folydékot használtam 1/10 arányban ioncserélt vízzel. Remélem nem jövök majd 2 hónap múlva, hogy kilyukadt a radi.

Elégedett vagyok :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget, és aki ígérte, hogy melóban megkérdi az acél kontra etilén-glikol ügyet, azért még számítok, számítunk rá :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4199) P00By


P00By
nagyúr

Tudtok nekem mondani egy ollan honlapot ami vizhutessel foglalkozik?Konkrétan tesztek, vagy nekem forum is jó csak XSt már végig néztem :)

(#4200) oalex válasza P00By (#4199) üzenetére


oalex
senior tag

Például ezen sokan nyomulnak: [link]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.