Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) redraven85 válasza fuzik (#4299) üzenetére


redraven85
tag

Nemkell ,hogy halk legyen...a gépházam csak ventikből áll..már megszoktam hogy 35 dba val üvölt a gép :) A mérésen annyit látok,hogy 27 fok...(gondolom a víz mert nincs odaírva..se az,hogy a venti fordulatszám éppen hol ált a mérés során).Amúgy mértnem jó quadra? :) A bíztatást meg köszönöm :) ...tudom baromi idegesítő amikor egy kezdő idetéved és szekál mindenkit (most pölö én)...dehát egyszer mindenki így kezdte :DDD

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4302) nyunyu


nyunyu
félisten

Egy veteran Nexxos XP Bold mennyire versenykepes a mai blokkokhoz viszonyitva?
Hova tennetek? Also/kozep/felso kategoria?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4303) yakuza.tora válasza fuzik (#4299) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igazad van, de ajándékba kapta...most dobja ki? :B
Jó, végülis feladhatná az apróba! Van néhány jelentkező BigW-re...

Alléz Olympique de Marseille!

(#4304) varga911 válasza redraven85 (#4301) üzenetére


varga911
senior tag

ΔT-t mutat, azaz a legalacsonyabb és a legmagasabb hőmérséklet közötti különbséget.

(#4305) shteer válasza redraven85 (#4301) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#4306) fuzik válasza redraven85 (#4301) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nem.... az a víz és az átlagos maghőmérséklet közötti eltérés. Minél nagyobb annál kevésbé jó a blokk.

Az alatta lévő link tartalmazza a részletes adatokat.

A 35 DB(A) max közelről hangos..... de még nem üvöltés.

shteer megelőzött :U !

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#4307) shteer válasza varga911 (#4304) üzenetére


shteer
titán

nem a vízhőtől való eltérés? :)

..szerintem jónak tűnik

(#4308) varga911 válasza shteer (#4307) üzenetére


varga911
senior tag

Lehet, én mindigis így tudtam. OC és Nyugdíjas okított, őket tessék okolni. :DDD

(#4309) shteer válasza varga911 (#4308) üzenetére


shteer
titán

az ok, h a delta az eltérést mutat, de önmagában nem lehet megmondani h minek a különbségét reprezentálja, a körítést is el kell olvasni ;)

fuzik: sajnálattal hallom, hogy a fantom projektben nem foglak megelőzni bizonyos teljesítménybeli problémák miatt :( ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4310) Nyugdíjas válasza shteer (#4309) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pont hogy végleg megelőzted:DDD

redraven85: Hajrá azt mondom én is. Aztán hadd lássuk azokat a hőfokokat!

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4311) redraven85 válasza fuzik (#4306) üzenetére


redraven85
tag

A béna kis cuccom védelmében szóljon ,hogy a Laing DDC Plus 1T pumpa amivel a többi mérés készült 600litert forgat óránként..az enyém csak szerény 400 at :B Akkor úgykérdezem melyik jobb : az erősebb pumpa vagy a nagyobb hőleadó felület? :) ..mert max akkor rákötök még valamit a cuccra :DD

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4312) Samanbacsii válasza redraven85 (#4298) üzenetére


Samanbacsii
őstag

A G0 vs B3 procik teljesítményéről, melegedéséről és minden egyéb tulajdonságukról sokkal részletesebben olvashatsz a Kentsfield topikban. (Ott a legendákat hamar leütik... ;) ) Ott vannak akik 7/24, 100% on hajtják a négy magot... (egyébként az általános tapasztalat, hogy a G0 -több okból- "hidegebb" mint elődje)
A hűtésedről már írtak a többiek...
DE! Ha beüzemelted mindenképpen írd a tapasztalatokat!

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4313) shteer válasza redraven85 (#4311) üzenetére


shteer
titán

az erősebb pumpa vagy a nagyobb hőleadó felület?

a 2 együtt :D

Nyugdíjas: jaja, ott a pont! :)

..szerintem jónak tűnik

(#4314) Samanbacsii válasza redraven85 (#4311) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Szerintem először mérj a meglévővel.
Aztán már látni mennyit kell(ene) rákölteni, hogy elérd a az általad remélt hőfokokat.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4315) redraven85 válasza Nyugdíjas (#4310) üzenetére


redraven85
tag

Egyenlőre gondoltam véleményeket kérdek itt..és ha összeált a kép,megveszem az ajánlott cuccokat és úgyrakom össze az egészet (csakhogy nekeljen többször szétbontani a cuccot és vissza) :)

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4316) fuzik válasza shteer (#4309) üzenetére


fuzik
aktív tag

Muhahahaaaa..... ma lecseréltem a brejzlit - úgyhogy futok még egy kört!

Úgy is mondhatnám hogy nem adom fel, míg egy darabban látsz..... lálálálá....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#4317) beneszilo


beneszilo
tag

Esetleg ha valakit érdekelne... [link]

(#4318) fuzik válasza redraven85 (#4315) üzenetére


fuzik
aktív tag

Akkor fordítsuk komolyra a szót :((( .

Az a szivattyú NEM tud 400 litert. (nekem is van egy ilyen készülékem, amit eleve a teszt és a kaszni miatt vettem)

Amit minimum érdemes csinálnod: szivíttyú, tartály ki. DDC szivattyú és normális tartály be. Ha tudsz, akkor szerzel még egy ilyen radit, és párhuzamosan berakod a jelnlegi mellé, vagy beteszel egy normális duál radit - esetleg két szimplát.

10k alatt már megbízható, jó minőségű cpu blokkokat lehet kapni. Én nem ajánlom jó szívvel a TT kígyós blokkot.

Csövezés minimum 8/10 vagy 8/11.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#4319) WiZARD válasza redraven85 (#4292) üzenetére


WiZARD
addikt

azt azért megnézném....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4320) redraven85 válasza WiZARD (#4319) üzenetére


redraven85
tag

Ott figyel kicsit odébb a hozzászóló neve...PH-s..kérj tőle screenshotot :)

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4321) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Beszereztem egy "Nyugdíjas" féle Laing szivattyút, de nekem nagyon hangos.
Van egy ilyen előlapi fordulatszám szabályozó panelem:panel, erre rá tudom kötni a szivattyút? Nem fog elfüstölni az egész cucc?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4322) Bagira01


Bagira01
veterán

MAG blokknál tud vki hatékonyabbat mondani 5k-s árkategóriában(lga775) :F
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4323) redraven85 válasza fuzik (#4318) üzenetére


redraven85
tag

Egy olyan kérdés,hogy a Tribe nak milyen vastag a csöve? 6/8 vagy 8/10 ? ..jó ahoz a Zalman ZM-NWB1 csipphűtés?

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4324) varga911 válasza redraven85 (#4323) üzenetére


varga911
senior tag

Tolómérővel mérd le a külső átmérőjét, ha 8mm akkor valószínüleg 6/8, ha 10mm, akkor 8/10-es. ;)

(#4325) redraven85 válasza varga911 (#4324) üzenetére


redraven85
tag

Köszönöm..de nincs nálam a cucc :) Ezért kérdeztem így hirtelen.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4326) Dirtyz válasza Dirtyz (#4321) üzenetére


Dirtyz
őstag

Valaki a #4321-re valamit?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4327) prmcsk válasza Dirtyz (#4326) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem ki kéne próbálnod, de lehet baj lesz..Az a probléma, hogy tudni kéne a szivattyúd teljesítményét és a szabályzód max teljesítményét, amit még biztonsággal kezel, terhelés szempontjából.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4328) varga911 válasza Dirtyz (#4326) üzenetére


varga911
senior tag

Lehet hogy nem fogja bírni az ellenállás, ugyanis ventilátorokhoz tervezték, azok pedig közelsem fogyasztanak ennyit. A DDC úgyrémlik 1.5A-t eszik 12V-on, ergő 18W-ot fogyaszt.

DDC-ről tudni kell hogy 8V alatt nem indul, én 8,5V-ot adtam neki, és úgy is csak második "bepörgésre" sikerült neki, de legalább halk volt.

Elvileg egy 5Ohmos 25W terhelhetőségű ellenállás bőven jó, 1000 forint alatt kapni.

Még megvan az elektronikám a DDC-hez, banándugókkal, molexxel, minden finomsággal, ha érdekel írj privit és megbeszélhetjük, nekem nincs rá szükségem.

(#4329) Dirtyz válasza varga911 (#4328) üzenetére


Dirtyz
őstag

Privi ment, a szivattyúra 10W van írva

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4330) redraven85


redraven85
tag

Sztetek egy 6/8 as csövet rálehet tenni egy ZM-NWB1 chiphűtős cuccra? ..elvben annak 8/10 es a csatija :U

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4331) Nippon válasza shteer (#4257) üzenetére


Nippon
őstag

Fasza, én vevő lennék rá....... :R

(#4332) nyunyu válasza redraven85 (#4330) üzenetére


nyunyu
félisten

Hogy akarod rahuzni a 6mm belso atmeroju csovet egy 8mm kulso atmeroju csonkra?
Tarzan eros, es megoldja?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4333) oalex


oalex
senior tag

Na gyerekek fel ált a rendszer (2 nyögve nyelős nap után).

De meg érte. Így elsőre Maximus+Quad 8x480 = 3840MHz 1.48v Prime meg ilyene még nem volt.

Képek lassan majd tolok.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4334) Reset Elek válasza shteer (#4276) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Protonmicsoda lesz rajta???

Ha Spock kapitány ezt látná....

:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#4335) shteer válasza Reset Elek (#4334) üzenetére


shteer
titán

abból 2, meg 5 neutronbizgentyű ;]

..szerintem jónak tűnik

(#4336) tomika873


tomika873
csendes tag

hé engem is dicsérjetek mán. :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

TGMT

(#4337) redraven85 válasza nyunyu (#4332) üzenetére


redraven85
tag

Nah igen...ez a bajom nekemis :DDD Gondolom lelehet cserélni a csonkokat a nagyobbra is ,nem? (nem a chiphűtésről) Magáról a cuccról leszedni őket és nagyobbat betenni a helyére. Mert alapból 6/8 as...mondjuk tenni helyette 8/10 eseket.

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4338) oalex


oalex
senior tag

Megosztanám az újdon sült tapasztalataimat:

Quad RADI-D5 pumpa-EK Supreme block-NB block-Mofset Block.

(Radin 4x 12cm Venti, amiböl most csak 2 futatok, a másik kettő majd kánikulában :) )

Szóba Levegő 25-26C
Víz: két ventivel 31C, 4 ventivel 28C
Quad 6600 @3840 Max terhelés mellet 59-60C
idle-ban pedig 42C
Északi hid: 35C
(MX-2 es pasta)

Aki ilyen EK Supreme blockrol ámodozik annak előre szólók, hogy nála a D5 pumpa 1-3 fokozatik megsem mozdította a vízet, 4 nél már ment és 5-ös nél ép jó (pedig Déli híd és VGA nincs is rajta :Y :Y .
Ez úgyen nem a leggyengébb pumpák egyike, sokan 1-2-es fokozaton használják.
Magyarul az EK supreme nagyon Anti-highflow De ha szájjal belefujsz az egyik lyukba akkor is érezhető a bazinagy ellenálása. Szerintem kicsit tulzásba vitték. :F
Tudom, hogy még páran vetek ilyen nyugdijas jovoltábal :C , azoknak mik a tapasztalataik?

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4339) tomika873 válasza oalex (#4338) üzenetére


tomika873
csendes tag

oalex ittvan a kezem közelébe a két darab fet-alátéted. :DDD mutassak képet?

TGMT

(#4340) yakuza.tora válasza oalex (#4333) üzenetére


yakuza.tora
addikt

No, akkor kezdjük:

oalexnek egy mély meghajlás, hogy sikeresen felállította a rendszert! :DDD (tolhatnál pár fotót! :R )

tomikának pedig egy mindennapi dícséretet...(szegénynek komoly szeretetéhsége lehet! ;] )

Shteert se hagyjuk ki, hiszen feltörte tomika gépét és megosztotta velünk a 8800GT blokk szupertitkos fotóit! :DD

Micsoda f@sza gyerekek vannak ebben a topikban!!! :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#4341) Játékos válasza yakuza.tora (#4340) üzenetére


Játékos
addikt

Az tuti! :K :DDD
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4342) Joshi válasza oalex (#4338) üzenetére


Joshi
titán

Nemsokára nekem is lesz egy EK Supreme blokkom, majd meglátom hogy bírja el a D5. :D Egyébként a D5-nek mekkora a vízszállítása 5-ös fokozatban? :U

(#4343) oalex válasza tomika873 (#4339) üzenetére


oalex
senior tag

lol. Én már nem birtam kivárni :)) :DD , majd legközelebb beleéppítem (Déli híd amugy is hiányzik, mert nem volt jó rá az EK block, de már Eddyvel le leveleztem és modosítani fogja a méreteket.

Ezekszerint még nem küldtétek el a kezelésre? :DDD Azt hittem a héten már elvihető :B

Szóljatok ha kész van, mert akkor majd átveszem. :P

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4344) oalex válasza yakuza.tora (#4340) üzenetére


oalex
senior tag

Köszönöm, le is mentettem a képeket a gépre, hova érdemes fel menteni öket, hogy be linkeljem?

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4345) oalex válasza Joshi (#4342) üzenetére


oalex
senior tag

Egyébként a D5-nek mekkora a vízszállítása 5-ös fokozatban?
Egyébként sok, de nálam a fentiek szerint nem az, átfolyármérö csak később érkezett volna, de most más isten öriz, hogy azt is beépítsem a maga kis többlet ellenálásával.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4346) tomika873 válasza oalex (#4343) üzenetére


tomika873
csendes tag

jövöhét hétfön menek pestre.deezt valahol irtam ezek elött.de igyis megtom mutatni.deha nem hát nem :D

TGMT

(#4347) bim válasza shteer (#4262) üzenetére


bim
veterán

nagyon jó ár!
rajtad tartom a szemem.. ;]

(#4348) Samanbacsii válasza Joshi (#4342) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Laing D5-38 700B gondolom ez.
R.Zoli 1800l/óra -t ír.
Ez elég kemény szerintem egy számítógéphez. Nem? Oalex blokkja zorkó lehet ha így betart a szivattyúnak...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#4349) oalex válasza tomika873 (#4346) üzenetére


oalex
senior tag

:DDD :DDD

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#4350) oalex válasza Samanbacsii (#4348) üzenetére


oalex
senior tag

a gyártó l/óra az sose pontos. De itt vanak teszt infók erröl a pumpárol:

Az MPC665 az a Laing D5 csak a Swiftek is kiadja mint sajátja ezen a néven.
Bal oldalt a fokozatok vannak. 5-ös fokozat 12V 4.8PSI nyomás.
A lényeg, hogy egyet értünk, valami nagyon vissza fogja.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.