Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33600) Fel válasza wrox (#33586) üzenetére


Fel
addikt

Korábban volt egy eladó D-Tek FuZion v1 blokkom, és a későbbi vevő pont egy k.mammut féle blokkról váltott. Az elmondása alapján igen szűk áramlási keresztmetszetekkel dolgozott az a cpu blokk, és mivel minden általa gyártott blokk hasonló, így gondolom a belső felépítésük is hasonló. Ugyan a teljes rendszer ellenállása (eredő ellenállása) határozza meg az elérhető térfogatáramot, de szerintem sejthető, hogy egy ilyen blokkokból építkező hűtéshez (+a kis belső keresztmetszetű csövezés miatt, ami "hosszú" is lesz) nagyon erős szivattyú kell. A D5 pedig nem ilyen... Nekem emiatt vannak kétségeim a kolléga rendszerével kapcsolatban.
Ettől függetlenül lehet, hogy jól működnek az ilyen blokkok, ha csak a cpu-t, esetleg még a vga-t hűti vele az ember (A leszűkülő keresztmetszet növeli az áramlási sebességet, a nyomást, ami kedvezően befolyásolhatja az ihs-blokktalp-víz hőátadást, de csökkenti a térfogatáramot). Szóval nem a terméket becsmérlem, hanem szerintem kicsit átgondolatlan a rendszer tervezése. De majd minden kiderül, ha összeáll a cucc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.