Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32751) stgellert válasza Fel (#32750) üzenetére


stgellert
aktív tag

Igenigen!
Van mindenem, ha gondolod, akár adhatok is el neked laing ddc-t:-)

Szóval egyszerűen tetszik, a kompakt módja miatt. Vagyis ezt tunningolnám, ha van értelmes mód rá... (ui, vigyázat, a pumpája elvben erősebb mint a laing ddc!)

Vagyis akkor tripla radis lenne tulajdonképp... rágódom rajta, nincs túl sok kedvem begyömöszölni a házba...

Mi van akkor, ha a gyári radit lecserélem pl egy ilyenre ?

Ui: a hőmérsékletek megfelelőek számomra, full hd videóvágásnál kb 5 fokkal alacsonyabbak a leírt hőmérsékleti adatok a full terheléshez képest, egyszerűen csak piszkál a dolog, mi a max., amit ki lehet hozni egy ilyen pici vízhűtésből.

[ Szerkesztve ]

(#32752) stgellert válasza stgellert (#32751) üzenetére


stgellert
aktív tag

Végrehajtottam egy nagyon egyszerű próbát, brutálisan erős ventit nyomtam neki a szellőzőrácsnak, a radiátor hőfoka 1 C-ot esett. Vagyis a venti nem szűk keresztmetszet.
Marad a radi bővítése, bármennyire nem esik ínyemre...
A kérdésem a következő:
a nagybecsű közönség szerint egy az előbbi hozzászólásomban linkelt single radi megfelel iker radinak a vastagsága miatt?

(#32753) danati válasza stgellert (#32752) üzenetére


danati
senior tag

Nem felel meg. Egy dupla radinak valószínűleg sokkal jobb a hatásfoka. Arra a radira amit linkeltél csak 80mm-es venti megy rá. Egy dupla radi pedig 2*120mm.

(#32754) Ayg0


Ayg0
senior tag

sziasztok!

bár egyelőre csak érdeklődés szintjén, de felmerült bennem néhány kérdés vízhűtéssel kapcsolatban. előre is elnézést ha hülyeséget kérdezek. (laikus vagyok)

mennyit kóstál egy minőségi, komplett vízhűtés (cpu blokk, pumpa, radi, csöveg, folyadék meg ami még kell) manapság? mik a vélemények a tt bigwater-ről? elfogadható vagy kerülendő?

*mod: azt elfelejtettem, hogy kocka kuckóba tervezem.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#32755) Bocaa


Bocaa
senior tag

Melyik a jobb?
Enzotech SCW-1
Koolance CPU-340
Árban 500ft a differencia szóval csak a teljesítmény számít

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#32756) Fel válasza Bocaa (#32755) üzenetére


Fel
addikt

Az Enzo Sapphire, de csak akkor, ha a réz tetős változat.

(#32757) ImpersonatoR

A CPU blokk ot jól szereltem fel? Azért csodálkozom, hogy jó-e mert így az alaplap hátulján van a 4 nagy bumszli csavar és emiatt totál esélytelen belerakni bármilyen házba is :F van erre valami megoldás? [link] [link]

(#32758) Fel válasza ImpersonatoR (#32757) üzenetére


Fel
addikt

Nem. A csavarokat fordítsd meg, a fejüknek kell az alaplapi tálca felé lenni. Az alátéteket pedig az alaplaphoz rakd (mindkét oldalára), ahol most vannak oda teljesen fölöslegesek.

(#32759) ImpersonatoR

Pedig eredetileg is így akartam csak amikor rápróbáltam akkor valahogy nem akart összeállni a dolog (pedig csak a rugó volt erős azt kell összenyomni nagyon) Na mindenesetre így mostmár jó kell, hogy legyen.[link]

(#32760) Bocaa válasza Fel (#32756) üzenetére


Bocaa
senior tag

ez az?

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#32761) Fel válasza Bocaa (#32760) üzenetére


Fel
addikt

Idézet a webshopos leírásból: "Az első verziós blokkokkal sajnosvoltak anyagfáradási problémák, amelyek a műanyag elemek idő előtti tönkremenetelét okozták. A gyártó ezen új verziót teljes mértékben vörösréből készíti, műanyagot csak díszítőelemklént használt fel a blokkhoz." Úgyhogy ez alapján igen, réztetős.

De ha már újat veszel, akkor inkább egy ilyen blokkot vegyél. Teljesítményét tekintve jelenleg a legjobb és jó mindenféle mai foglalathoz.

[ Szerkesztve ]

(#32762) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Sziasztok!
Htpc-be szeretnék vízhűtést rakni, szeretném ha teljesen hangtalan lenne. Mivel csak egy i3 530-ra kell, ezért nem fontos a nagy teljesitmény, viszont passziv kellene. Ráadásul csak külső jöhet szóba a ház mérete miatt. Nézegettem a zalman reserator-t csak sajnos elég drágán adják, ráadásul 1156-os foglalatra nem biztos hogy rá tudom tenni. Ki mit tud ajánlani?
Szerk: corsair h50-ről valami vélemény?

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#32763) Silex


Silex
aktív tag

Az EK 4870-es (acetal) blokkját ugye nem lehet feltenni 4890-re? Vagy van mód?

[ Szerkesztve ]

(#32764) Bocaa válasza Fel (#32761) üzenetére


Bocaa
senior tag

műanyag tetőset nem veszek félek ,h eltörik megreped maradok a jóöreg fémnél :DDD

A réztetős meg kicsit sok már de ha 2-3 fokkal jobb akkor megéri

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#32765) stgellert válasza danati (#32753) üzenetére


stgellert
aktív tag

Köszi, végül erre jutottam én is:-)

Eszembe jutott közben valami elmebeteg, leírom és kérlek sürgősen beszéljetek le róla, elmagyarázva, hogy miért nem szabad:-)

Szal:
Ha a buborékos ásványvizet megrázom, érezhetően hűl az üveg.
Miért nem buborékos ásványvizet használunk folyadéknak?

(#32766) Silex válasza Silex (#32763) üzenetére


Silex
aktív tag

Persze hogy nem. (Elvagyok.)

(#32767) stgellert


stgellert
aktív tag

Ezzel a RAM hűtővel van valakinek tapasztalata? Mondjuk amennyire egyszerű, házilag megcsinálnám...

(#32768) gabipaci


gabipaci
addikt

Hi!
Olyan csővel találkoztatok már, amiben gyárilag benne a törésgátló fémspirál?

Logitech hardware tester

(#32769) Himym válasza gabipaci (#32768) üzenetére


Himym
senior tag

Fémspirálos csővel mgé nem találkoztam de müanyaggal az obiban baumaxban igen.

(#32770) gabipaci válasza Himym (#32769) üzenetére


gabipaci
addikt

na jo, de 10mm-es?
ugy nez ki megtalaltam, linket most nem tudok adni, mert telorol vagyok.
de kiszolgalnak kis rtetelt is, es Magyarorszagon van.

Logitech hardware tester

(#32771) Himym válasza gabipaci (#32770) üzenetére


Himym
senior tag

Asszem 13mm-es belsővel láttam.

(#32772) ImpersonatoR

A cpu blokk és a radin számít, hogy melyik a lyukon megy be a víz és melyiken jön ki?

(#32773) danati válasza ImpersonatoR (#32772) üzenetére


danati
senior tag

A radin nem de a CPU blokkon igen. Ha jól látom T56 Extreme blokkod van. Ennek a blokknak a közepén van a bemenet.

(#32774) ImpersonatoR válasza danati (#32773) üzenetére

Banyek :( most szerelhetem szét az egészet oks köszi

(#32775) Integra


Integra
titán

mit gondoltok a kompakt cpu hűtőkről?
mint pl a corsair h-50 coolerről? nézegetem, mert noctua árban van, és van ami szól az ilyen kompakt folyadékhűtés mellett is.
vagy mit javasolnátok ilyen kategóriában, ami frankó?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32776) gezatata válasza Integra (#32775) üzenetére


gezatata
aktív tag

javaslom a kereső használatát a topikon belül

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#32777) jones965 válasza Integra (#32775) üzenetére


jones965
Modder

Ebben az írásban az álltalad említett hűtőt is letesztelték.

(#32778) stgellert


stgellert
aktív tag

Cooler Master ALC-U01 update:

Cooler Master ALC-U01 ([önmagában]:

q6600 3 gh-en, everest hőfokok max. terhelésnél:
cpu idle 48, cpu load: 62, core idle: 61, core load: 81

Cooler Master ALC-U01 + nexoos III radiátor, 3 ventivel, a radi a cpu blokk után bekötve, és innen megy tovább a Cooler Master ALC-U01 radiátorjába. :

q6600 2.4 gh-en, everest hőfokok max. terhelésnél:
cpu idle 26, cpu load: 30, core idle: 36, core load: 55

q6600 3 gh-en, everest hőfokok max. terhelésnél:
cpu idle 29, cpu load: 32, core idle: 40, core load: 65

Észrevételeket szívesen fogadok :)
Ui: a pumpa símán bírja, ahogy sejtettem.

végkövetkeztetés:
ha összenézegetitek a számokat, látható, a Nexoos III-as radi beiktatása
cpu idle-nél 19 fok, a cpu load-nál 30 fok, a core idle-nél 21 fok, a core load-nál 16 fok különbséget hozott.

Vagyis akik nagyobb radit javasolták elsősorban, azok nyertek.

[ Szerkesztve ]

(#32779) stgellert válasza stgellert (#32778) üzenetére


stgellert
aktív tag

ezt sajnos elfelejtettem:
a Coolermaster méri a saját tankja hőmérsékletét, 2,4 gh-nél 25, 3gh-nél 27 fok volt.
Ha megnézitek a hozzájuk tartozó cpu idle számot, akkor látjátok, kb. 2 fokkal magasabb, mint a tank hőmérséklete.
Ez csak azért érdekes, mert ezek szerint, ha valakinél túl nagy az idle különbség a hőmérsékleti levegő és a cpu idle hőfoka között (mondjuk 5-10 foknál nagyobb), az kezdjen el gyanakodni, hogy valami nem kóser (vagy a hűtés méretezés, vagy a pasztázás, vagy az úristen).

(#32780) Integra válasza jones965 (#32777) üzenetére


Integra
titán

köszi:)
ez elég lesújtó, mit is mondjak, szöges ellentéte a legtöbb tesztnek amit találtam.
tetszett, mert p-180 mini házba befért volna, de így..
lehet, ohgy maradnom kéne mégiscsak egy mugen2 vagy noctua mellett, ha ezek a kompakt bigyók csak ennyit tudnak. pedig szól ezek mellett is több érv..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32781) ImpersonatoR

Okés akkor mielőtt megint rosszul raknám össze

Blokk : [link]
Kék közép = bemenet
Piros fent = kimenet

Tartály/pumpa : [link]

A nyilaknak megfelelően áramlika folyadék teháta kép bal oldalán fent érkezik be és a kép jobb oldalán fent nyomja ki a folyadékot igaz?

Radiátor : nem számít a folyadék áramlási iránya

(#32782) danati válasza ImpersonatoR (#32781) üzenetére


danati
senior tag

Szerintem úgy működik a szivattyú ahogyan leírtad. Így már jó lesz az áramlás iránya.

(#32783) stgellert


stgellert
aktív tag

Elég régóta keresek választ rá, érdemes e RAM-ot vízzel hűteni.
Tuti választ még mindig nem tudok rá, de legalább találtam egy tesztet

(#32784) stgellert válasza stgellert (#32783) üzenetére


stgellert
aktív tag

És találtam egy levegős aktívot is, tudom, távozz tőlem sátán :-)

De asszem ebben az esetben egyszerűbb a ventis aktív hűtés.

(#32785) niklebi válasza stgellert (#32784) üzenetére


niklebi
senior tag

Ez is mint minden a vízhűtéssel kapcsolatos vélemény szerintem szubjektív!
Nekem a Corsair Dominátor ramokhoz adtak ilyen hűtést. Nagyon tetszett amíg rövid használat után el nem kezdett időnként felpörögni,olyankor olyan hangzavar volt a házban mintha kitört volna a 3. világháború ;) Én lecseréltem egy ilyenre + csináltam egy ramokra szerelhető burkolatot is. Azóta csönd van a házban :K A hőmérsékletekről nem tudok mondani semmit mert nem néztem soha,de szerintem nagyon rendben vannak.
Itt van egy-két nagyon jó ram hűtő,vagy ez is lehet ,de itt is találsz megoldást a kérdésedre.
Mint minden ami vízhűtéssel kapcsolatos, saját döntés kell hogy legyen :K

Most nézem,hogy kvázi tag lettem :C

[ Szerkesztve ]

(#32786) shteer válasza stgellert (#32783) üzenetére


shteer
titán

nekem volt hűtve vízzel, de sztem semmi értelme - normálisabb bordával passzívon elmegy :D hacsak nem hajtod valóban extrém feszültségen

..szerintem jónak tűnik

(#32787) stgellert válasza niklebi (#32785) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nagyon köszi a kimerítő választ, meg linkeket, agyalok!:-)
Nálam a zaj nem szempont, tényleg a hűtés számít inkább.
ui.: nagyon igényes a géped, cuccod, csak gratulálni tudok!!!

(megnyugtató volt a gallériád, nemcsak én csinálok oltári kupit szerelés közben:-) )

Sheeter, köszi neked is!

A RAM hűtés: nekem egy dolog nem tetszik a vizes ramhűtőkben, hogy túl kicsinek tűnik a hőelvezető felülettel a víz érintkezése. A tesztek alapján rosszul gondolom, de asszem marad a lég, mint a te volt dominatorod.

(#32788) Joshi válasza niklebi (#32785) üzenetére


Joshi
titán

Szép munkát végeztél gratulálok. :K :C
Az alaplapi chipset blokk tömítő gumiját hogy oldottad meg? Eléggé szét volt nyomva vagy csak egyszerűen visszanyomtad a nútba és jó lett úgy is? :U
A megmunkálásokat hol végezted? A munkahelyeden?

[ Szerkesztve ]

(#32789) Bocaa


Bocaa
senior tag

Jó radim lesz mi :DD a pumpa meg 3000l/h vizet tud megmozgatni de én olyan 1000/h-n fogom működtetni. a radi akkora ,h 8 db 12-es venti fér el rajta ;]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#32790) danati válasza Bocaa (#32789) üzenetére


danati
senior tag

Gondolom másik helységben lesz a szivattyú és a radi. Én a helyedben levinném a pincébe vagy valamilyen másik hűvös helyre. :C

(#32791) petike2004


petike2004
csendes tag

hali. lassan összeáll a vízhűtésem fantázia alapon Q8200-hd5750 konfigot kéne hűteni. szerintetek ez milyen lenne? http://pcvizhutes.hu/?90,775-1156-1366-tripla-szett de a triple xtreme radival, a pvc cső helyett http://pcvizhutes.hu/?174,masterkleer-16-10mm-viztiszta vélemény?:) :R

(#32792) niklebi válasza Joshi (#32788) üzenetére


niklebi
senior tag

Köszönöm :R ,hogy tetszik a házam,de azóta már van 1-2 változás ami persze nem sok de közben jöttek elő különböző problémák amiket javítani kellett. A fehérre fújt cső merevítők ridegek lettek a festéktől és :((( egy helyen úgy megtört a cső,hogy majdnem megfőztem a procit. A csipszet blokkhoz meg a többihez is volt gap padom az került a régiek helyére. Jött a blokokkal. Is-Is ;]

stgellert

Szerintem is nagyon megfelelő a ramoknak a lég :K ,de ha már majd nem mindent vízzel hűtök így azokat is. Akit nem zavar egy kis hangzavar :D annak nagyon jó megoldás.
Köszi :R ,hogy tetszett a gépem,és igen kupit én is tudok rendesen csinálni :K

(#32793) Bocaa válasza danati (#32790) üzenetére


Bocaa
senior tag

sajnos nem tudom másik helységbe vinni de a tesztüzemen nem volt hangos a cucc olyan átlagos gép hang

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#32794) parker75


parker75
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni ,hogy szerintetek a koolance egyik régebbi hűtésrendszere ez megfelel-e még a mai elvárásoknak? (PC2-601 típus)
A procimhoz adapter kellene mert az enyém AM2-es gyárilag meg a régi amd-kkel kompatibilis a hűtő.
A kérdésem lehet-e ilyen adaptert venni ?
Letudja-e hűteni ez a rendszer az AMD 5200+ procimat?
8800GT vidókarimat?
+ a köretet?
Nem szeretnék befürödni vele ezért kérdezem a hozzáértőket.
Csak akkor veszem meg ha ajánljátok--mert komplettben ház + hűtésrendszer - verhetetlen áron lenne.
Esetleg tapasztalatok is jöhetnek -hőfokokról-zajszintről-tartósságról -karbantartásról
Köszönöm

nem mai fejlesztés

[ Szerkesztve ]

(#32795) anonimus25


anonimus25
tag

sziasztok.én még csak most olvasgatom,és barátkozok a vízhűtéssel.
Szeretnék halkabb gépet magamnak.
Érdeklődnék tőletek hogy mekkora zajszint béli különbséget jelentene a sima ventilátoros megoldáshoz képest.
válaszotokat előre is köszönöm nektek.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#32796) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok!

A szakik segítségét szeretném kérni. Van egy használt D5 pumpa, amit a gazdája 10/8as csövekkel használt. Ez nem árthat meg neki? Csak mert megvenném tőle de aggaszt ez a fél év kis átmérőjű csövekkel való használat... Az ára egyébként szerintem rendkívül jó (17k)

Mi a véleményetek?

(#32797) niklebi válasza rankesz (#32796) üzenetére


niklebi
senior tag

Nyugodtan vedd meg :K Egyáltalán nem nem befolyásolja a pumpa teljesítményét a csövezés mérete.

(#32798) rankesz válasza niklebi (#32797) üzenetére


rankesz
veterán

Ok, köszi, azért ha nem baj, még kíváncsi vagyok 1-nél több véleményre is hogy megerősítést kapjak.

(#32799) RI/OS


RI/OS
őstag

Kérdés:

Mekkora radi kellene egy i7 930 + gtx 480-hoz, mindkettő szénnéhúzva?

Tripla radikat nézegettem, de nem vagyok benne biztos, hogy elég.

Illetve késöbb lehet lesz majd még egy 480, sli-hez+i7-hez milyen radi kellene?

Melyik radit/pumpát ajánljátok ehhez a subcoolingról?

(#32800) Joshi válasza RI/OS (#32799) üzenetére


Joshi
titán

Ezek közül válassz! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.