Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32351) Fel válasza TTomax (#32345) üzenetére


Fel
addikt

A tetőn simán lehet rögzíteni a radit, megfelelő hosszúságú csavarokkal. Ha az XSPC radi lesz, akkor ahhoz UNC 6-32 csavarok kellenek (3,9mm-es lemezcsavar; ilyen menetű csavarokat használnak az alaplapok, oldallapok rögzítésénél). A mellé csomagoltak rövidek lennének, szerintem kb. 10cm-esek lennének jók (valószínüleg gyártatni kell őket...). Nyolc darabbal egyszerre rögzítheted a ház tetejében a 120-as ventiket, és megfelelően stabil és szellős módon lenne elhelyezve a radi is (természetesen a radi megtartásához kellenek anyák is).
A ház hátulján lévő két kivezetőn, egy-egy derékszögű összekötővel be lehet csatlakozni a radiba a vízzel.
A szivattyút pedig el lehet helyezni a nem használt 5,25-ös helyeknél, vagy a ház aljában, a táp mögött.

Esetleg érdemes lenne szétnézned itt is: [link] A vízhűtéses dolgokkal kapcsolatban ritkábban merül fel garanciális probléma, mint általában a hardverekkel. A választék nagyobb (azért mégis csak vízhűtésre szakosodott webshop) és szerintem az árak is jók.

(#32352) Fel válasza Fel (#32351) üzenetére


Fel
addikt

Lejárt a mod. idő... még az off-os részhez:
Az aqua.uk-ről egy teljes rendszer számodra: [link] Esetleg a radi lehetne egy nagyobb, 3x140-es is: [link], árban nincs sok különbség és ha már a ház tetején megvannak a furatok a 140-es ventiknek...

(#32353) Himym válasza Fel (#32352) üzenetére


Himym
senior tag

Én ezt dobtam össze TTomax-nak. Rendszer.
Csatikból elég vérszegényen raktál bele + szerintem jobban jár ha a pumpából vizszintesen jönnek ki a csövek mint, hogy még ott bent hajlítgatni keljen a radinál meg szerintem teljesen jó a 45°-os csati és utána betudja nyomni a házba megtörés nélkül.
A tartály az megjelenés kérdése...
A többi mind ugyan az. :R
A 10es csati packből 2 megmarad de még így is olcsobb mintha 1esével vennél nyolcat.

[ Szerkesztve ]

(#32354) Fel válasza Himym (#32353) üzenetére


Fel
addikt

8db csatit raktam én is a listába, csak ebből 4 a szorítós, a többi sima.
Elég terjedelmesek már ezek a 16/13-as csatlakozók is. Megeshet, hogy nem fér el belőlük kettő egymás mellett (a cpu blokkon sanszos), úgyhogy szerintem hasznos lehet a bilincselhető is (a linkelt típusból volt/van nekem is; jól zár és a belső átmérője is nagyobb az átlagosnál).
A 45°-os csatit kihagynám... Nem használható annyira jól, mint gondolná az ember. Nagyon magas, így sok hely kell neki. Valamint a forgathatósága miatt nagyon leszűkül a belseje a menetes vég felől. 13/10-es csövezéshez vettem én is 45°-os csatlakozót, de nem igazán tudtam használni, pedig pont azért kellett, mert egymáshoz közeli blokkokat akartam vele összekötni, de erre alkalmatlan. Igazából nem tudom mire jó... Sokkal jobb a műanyag derékszög összekötő, az áramlást se fogja vissza annyira.

[ Szerkesztve ]

(#32355) Himym válasza Fel (#32354) üzenetére


Himym
senior tag

Okés. :R Nem tudtam, hogy annyira rosz a 45°-os csati...

Hm jó kérdés, hogy tudja e a 16/13mas csatikat tényleg elég szűkösnek tűnik... :(
Miért nem képesek a gyártók oda irni, hogy maximum mekkora csatikat képesek fogadni? Most nem a G1/4"-re gondolok

Elosztó<-- Mostmár erről a testről sem vagyok biztos, hogy tudja e egymás mellett fogadni a 16/13csatikat. :W

[ Szerkesztve ]

(#32356) Himym válasza Himym (#32355) üzenetére


Himym
senior tag

Azt hiszem emgtaláltam akkor hogyan fogom kicselezni a kockát ha már nem fér el egymás mellett 2 db 16/13mas csati..
Tégla
2xPhobya tömítő :C

(#32357) Fel válasza Himym (#32355) üzenetére


Fel
addikt

Igen, méret híján elég nehéz megállapítani... Kevés az a csati amelyiknél feltüntetik a külső átmérőt. (A blokkokról lehet találni méretes rajzot.)
Ez a fajta csati elférhet rajta, mert nem kell teljesen betépni a gyűrűt, azért, hogy ne szivárogjon. 90°-kal elforgatva már valószínűleg nem érnek össze..

(#32358) Főcske válasza ezsolti (#32348) üzenetére


Főcske
tag

A feszültségeket ne hagyd auton a biosba ha tuningolsz ez alapszabály! :K A lap tulfeszeli a gépet és melegszik hiába a jó vízhütés ha rossz a beállitás magassabb hőfokokat kapsz.

(#32359) Himym válasza Fel (#32357) üzenetére


Himym
senior tag

Hát én pontosan ilyen csatikat választottam. :R

(#32360) Himym


Himym
senior tag

Betojok a Phobyan egyre jobb lesz ez a cég Új benti egész jónak tűnik papiron de az ára is sok. :N

(#32361) Himym


Himym
senior tag

Fel ehez a 45°-os csatihoz mit szolsz? Eredetileg erre gondoltam csak nem találtam meg. :(

MÁS: Esetleg ilyen csőből is lehetne renszert építeni?
Kép1
Kép2

Ez nem más mint egy törésgátlóra ráöntött pvc cső ha nem tévedek. A képek telóval készültek. :R

[ Szerkesztve ]

(#32362) Erdei88 válasza Himym (#32361) üzenetére


Erdei88
veterán

Gagyi az a csati. Van kb 4mm-es belső átmérője.

(#32363) niklebi


niklebi
senior tag

Sziasztok!

Sürgős válasz kellene, mert holnap új házba költözés lesz, :D és szeretném a vízhűtést a gép bekapcsolása nélkül tesztelni a tápról :K A kérdés hogyan csináljam :F Elég ha semmit nem csatlakoztatok csak a szivattyút,vagy kell valami mást is csinálni?
Délelőtt még egyszer benézek hátha lesz valakinek valami tanácsa :K

(#32364) Fel válasza niklebi (#32363) üzenetére


Fel
addikt

A kereső ad leggyorsabban választ: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#32365) niklebi válasza Fel (#32364) üzenetére


niklebi
senior tag

Köszönöm a segítséget :R Már csak azt nem tudom,hogy mi az a rövidre zárás :F
Nem vagyok egy elektromos zseni :((( Ugyan abban a csatlakozóban kell a zöldet meg a feketét gondolom egy darab vezetékkel összekötni :F Ha nem akkor hogyan?

(#32366) jones965 válasza niklebi (#32365) üzenetére


jones965
Modder

Igen, egy darad vezetékkel összekötöd az említett 2 kivezetést.

(#32367) niklebi válasza jones965 (#32366) üzenetére


niklebi
senior tag

:R :R

(#32368) Himym


Himym
senior tag

Ha esetleg valakinek 9lencnél több ventije lenne azokat mivel szabályozzátok?

A rendszerem annyit változtattam, hogy lecseréltem a 3x120as phobyat 9x120as phobyara árkülömbség 20 €. 20€-róért kapok + 3x120as radit hát nekem megéri. Szerencsére nem kell felfúrni a házra mert úgy van kialakítva ha azt lerakom nem döl fel... :R

(#32369) LBandi válasza Himym (#32368) üzenetére


LBandi
aktív tag

Nálam speciel 9-10 venti lesz, ezeket egy Zalman MFC1 (6 venti) és egy Scythe Kaze Server (4 venti) szabályzókkal fogom megoldani. Az alaplapi szabályozást én nem igazán kedvelem pláne mert azt nem tudom akármikor kikapcsolni.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32370) Himym válasza LBandi (#32369) üzenetére


Himym
senior tag

Én egy darab AeroCool Touch 2000-erre gondoltam egy ágon 6Watt megy ki és egy Coolink SWIF2 1201 1,86 Wattot eszik szal lazán rátudok dugni egy ágra két ventit. Alapból 4 ventit tud így 8 ventit fogok rákötni 1 meg üresen marad a radin, vagy bekötöm az alaplapra vagy veszek még 1 scyhte kaze servert és arra bekötöm a ház ventijeit is és marad a külső dvd író..
Még az AeroCoolhoz jól néz ki kb 14K-ba kerül és 100asával tudom állítani a ventik fordulatszámát és ez szerintem így jó + van 4 thermal szenzor. :R

3rom slot elmenne a vezéérlőkre 2meg a tartályra. :R

Én sose fogom kikapcsolni max letekerem 400ra azt jól van.

[ Szerkesztve ]

(#32371) somasz


somasz
addikt

Félve jegyzem meg, hogy pénz híján megválnék a vízhűtésemtől, remélem nem zavar senkit, de itt mégiscsak megfordulnak a hozzáértők! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32372) Himym válasza somasz (#32371) üzenetére


Himym
senior tag

uppocska :R

(#32373) fsb1000 válasza Himym (#32372) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az jó hogy meguppolsz egy szaktopikot, de hadd kérdezzem már meg hogy 9 ventivel mi a csudát fogsz hűteni?

9 venti a hozzá tartozó radi felülettel (pl 3xtripla) 1000W-oit is szép halkan el tud juttani a környezetbe.
A konfigod mennyi hőt termel?

(#32374) DigitXT válasza LBandi (#32369) üzenetére


DigitXT
félisten

Zalman MFC-1-nél a potis csatik nem kikapcsolhatók.:U
Ha nem akarod az cucc bemenetét valami főkapcsolóval
ellátni, akkor csak a 0 / 5 / 12V-os kapcsolók játszanak,
ha cél a kikapcsolhatóság: ez összesen két csatorna.:D

(#32375) LBandi válasza DigitXT (#32374) üzenetére


LBandi
aktív tag

Teljesen jogos, amit írtam panel tényleg nem kikapcsolható potikkal rendelkezik. A megoldás vagy a te általad is említett megszakító kapcsoló bekötése a szabályzó tápkábelére.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32376) Himym válasza fsb1000 (#32373) üzenetére


Himym
senior tag

Szevasz.

1.szer miért ne lehetne upolni. :R elvigre nem 400 van ide írva hanem 1szer. :B

A kérdésedre a válasz 1 AMD Phenom II x4 955 esetleg egy AMD Phenom II X6 csúcs model, elsőkörben 1 5870 másodkörben lehet lesz még 1 5870 és lehet de ez a nem 100% a lapot is bevizezem Gigabyte GA-890FXA-UD5. A phobya G-Changer 360 v1.2 kerül ~70€-róba a 9x120as Phobya kerül ~90€-róba ha 20ért kapok +2 3x120as radit hát akkor miért ne és elméletileg ennyinél nem elég a 9x120as magában és ezért kellene a venti én így itéltem meg ha nem lenne igazam akk javíts ki. :R

[ Szerkesztve ]

(#32377) DigitXT válasza LBandi (#32375) üzenetére


DigitXT
félisten

Csak azért írtam, mert nekem is ilyen szabályzóm van, és én is a főkapcsolós módszerhez folyamodtam.:K (De aztán megszűntettem ezt a megoldást, mert a tökig letekert ventik, és a kikapcsolt ventik között nem volt hallható szignifikáns különbség. Nameg nem akartam, hogy véletlenül kikapcsolva maradjon, mert pl. a tápventim is az egyik potiról megy. Teszem hozzá, a sebtiben forrasztott főkapcsoló egy kicsit kontaktos volt, a 12V-ot néha be állásban is megszakította.:DDD Nem akartam vele tovább tökölni a fenti tapasztalatok fényében, gyorsan kiiktattam az egészet.:DDD) Azóta amúgy a pumpa is az egyik potin van, szóval depláne nem akarom kikapcsolni.:R

(#32378) Himym válasza DigitXT (#32377) üzenetére


Himym
senior tag

:C De a pumpát nem szabályzod hanem csak rajta van és méred az rpm--ét ügye? :R

[ Szerkesztve ]

(#32379) DigitXT válasza Himym (#32378) üzenetére


DigitXT
félisten

De, szabályoztam a pumpát is: belőttem arra a fordulatra, amikor még kellemesnek mondható a hangja, de még az áramlás is megfelelő. Ha nagyon letekerem, akkor annyira lelassul az áramlás, hogy a Reserator XT hibát jelez.;)

Szerk: természetesen a Reseratoron lévő szabályzóval is lehetett állítgatni a pumpát (manuális módban), de mivel hozzáállította a ventiket is, így nem volt teljesen szabad a dolog. Nagyon alacsony fordulaton nem csak az áramlás volt kicsit alacsony, hanem a pumpa is kicsit morgósabb hangszínt vett fel, ha meg manuális módban feljebb tekertem, akkor a ventiket hangosította feleslegesen. Ezért leválasztottam a pumpa szabályzását a Reseratorról: állítsa csak a ventiket szépen (automata módban) olyan alacsony fordulatra, amin már el nem tudnának indulni, de azért még forognak.:D (Ugyanis induláskor kb. 10 mpig nagyobb feszt ad, tehát beindulnak, utána viszont lehetnek totál hangtalanok. Pláne a 14 cm-es, ami amúgy már egy Noctua: a gyári ventinek idegesítő hangja volt.) Szerk2: ja és lusta vagyok manuális módra kapcsolni minden indításkor.:D

[ Szerkesztve ]

(#32380) vammil


vammil
tag

hello mindenkinek
Az lenne a kérésem hogy ha tud valaki szerválni olcsó 12v-os vízpumpát vízhűtéshez az szóljon.

email: vammilhtc [kukac] gmail.com |||| Telefonon 7.00-22.00ig hétköznap 06/húsz/232-1472 vagy 06/hetven/515-9609

(#32381) fsb1000 válasza Himym (#32376) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1.
mert nem lehet, de mindegy.

2.
Sacc/kb a tervezett CPU+alaplap+VGA nem több mint 300W hőleadást produkál.
Ehhez elvileg elég 1db átlagos tripla radi 3db átlagos légszállítású ventivel.
(= átlagos vízhűtés zaj)

A phobya G-Changer 360 műszaki tulajdonságairól nem sokat tudunk, de mivel 60mm vastag feltételezhető, hogy a jobb radik közé tartozik, kozepes ellenállással.
A Phobya Xtreme NOVA 1080-ról még adekvát tesztek se nagyon olvashatok, annyit lehet róla tudni hogy 46mm vastag, tehát az egységnyi felületre vetített hőleadó képessége biztosan kisebb mint a G-Changernek, ha azonos jellegű a lamellázata

/////

De tételezzük fel hogy azonos az egységnyi felületére eső hőleadási képessége , és az Xtreme Nova 3 db G-Changer-nek felel meg, igy könnyebben lehet általános következtetéseket írni:

A több "azonos" radiátor használatával 2 fő gond van (az elhelyezésen kivül)
- További radiátorok beiktatásával a víz dT-je nem arányosan feleződik vagy harmadolódik.
n -> végtelen radi kéne, hogy a vizhőfokkal elérjük a környezeti hőmérsékletet.
- Több radiátor alkalmazásával nem csak a radikon, de a CPU/GPU blokkon is csökken a térfogatáram, mivel az egész körben állandó (a vízhőfokkal együtt).
Azonos szivattyú paraméterek mellett előfordulhat az az eset, hogy amit +n darab radival nyerünk a viz dT-jén azt elveszítjük a blokkok dT-jén, mivel a radi a légszállításra, a blokk meg a térfogatáramra "érzékeny", azaz ezek függvényében változik a hőszállítási képességük..

Az elmélet és gyakorlat szerint D5 szivattyúval ez a helyzet 2-3 triplaradinál + 2-4 blokk esetén még nem következik be, de lehet hogy magasabb fokozaton kell járatni. (+zaj)
Az árakat nem tudom megitélni, a vizhűtés inkább dizájnről és egy halk "életérzésről" szól.
Technikai szempontból elég lenne a léghűtés is.

////

A tervezett konfig esetén több radi alakalmazása (>2 db tripla) nem hinném, hogy műszaki hátrányokkal járna egy erős szivattyúval, de előnyét sem látom, azaz nem lesz jelentősen hűvösebb a viz sem a CPU/GPU.
Más szempontokkal kell indokolttá tenni: dizájn, extrém bővíthetőség, birtoklás érzete, stb.

Sajnos a Te esetedben azzal is kell számolni hogy az Phobya Xtreme NOVA nem egyenértékű 3db phobya G-Changer 360-val.
De ez tök mindegy, mert igy is kb 200-300%-osan lesz felültervezve a rendszer, és szép halkan mennek majd a ventik (még szabályozás se nagyon kéne: 5 volt "oszt azt jónapot")
Ha árban elfogadható a különbség és házon kivül el tudod izlésesen helyezni azt a nagy radit, akkor biztos jó választás lesz.

(#32382) Himym válasza fsb1000 (#32381) üzenetére


Himym
senior tag

Naggyából értem mire gondolsz.

Itt egy teszt a Phobya G-Changer 360rólRégebbi a teszt az árak már nem ugyan azok de teljesítményben szerintem egészen jól teljesít 800rpmig onnantól romlik a teljesítménye azért a 9x120as Phobyaról van egy pár tesztecske googleban de nem sok én 1 tesztet találtam róla de ott oda verte 4 fokkal ez a Aquacomputer evo 1080 radi.

Én 1 radit szeretnék a gépbe vagy gépen kivülre de sok helyen olvastam ha mindenre vizet raknék akkor nem elég egy 3x120as ez nem tudom mennyire igaz, nekem a design lényeg a hűtési teljesítmény elbírjon egy tuningot is és hogy a ventiktől ne legyen szélvihar gondolok a hangra. Ha sokat kell kiadni érte ám legyen de legyen az a hűtés olyan, hogy csak na. :R
Itt a rendszerem ezt gondoltam az az 5águ elosztó és az a kinyitható barbár a leengedéshez szántam.
A radira erős Coolink Swiff2 1201ből gondoltam 9 db-t.

Ha tudsz bármit amivel jobbá lehetne mondd mindenre nyitott vagyok! :R

További szép napot. :R

[ Szerkesztve ]

(#32383) fsb1000 válasza Himym (#32382) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"A radira erős Coolink Swiff2 1201ből gondoltam 9 db-t."

Minek? Ezzel a nagy radival passzívban is elmenne a cuccod. (pár fokkal ,elegebben)
A linkelt teszten is látható hogy átlagos konfignál a ventik 5V és 12V táplálása között 2 (kettő) fok különbség van. Nagyjából ebben a tartományban lehet szabályozni.....

Szerintem hamár ekkora radi, akkor halkabb ventiket választanék, erősnek nem kell lenniük.

(#32384) Himym válasza fsb1000 (#32383) üzenetére


Himym
senior tag

Coolnik swiff 2 1200-asból 4 db? 800RPM-esek...

(#32385) fsb1000 válasza Himym (#32384) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem ismerem ezeket a tipusokat.
Egyet meg kell venni, meghallgatni, aztán lehet dönteni.

Egy ilyen 800rpm-es nem tudom mekkora fesszel indul el, de lehet a szabályozás korlátait még szükebbre állítja.
Általában ilyesmiről nincs teszt vagy gyártói adat és csak próbánál derül ki, hogy xVolton már el sem indul

(#32386) Himym válasza fsb1000 (#32385) üzenetére


Himym
senior tag

Egy pár teszt róluk. :))

Henk és Vasinger! kolléga a léghűtés topikban ezeket ajánlották.

Coolink
Coolink SWIF2 1201
Coolink SWIF2 120p (pwm)
Coolink SWIF2 1200 <-- Erről nincsen videó szerintem ez nem szabályozható vagy nem tudom. Az első link az a hivatalos honlap másik kettő egy egy teszt. :R

(#32387) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok.
Full VGA covert vettem a 4870x2-re.
Felraktam, es nem akar jelet adni a VGA.
Azt hittem azert,mert nem erzekeli a ventit forogni rajt. Probakepp bedugtam a csatlakozojaba.
Mar a bekapcsolas pillanataban felporog maximumra a vent, es ugy is marad.
Kiprobaltam masik VGA-val, azzal bejon a kep rendesen.
Kell valamit allitani biosban?
Vagy tul van melegedve az elso pillanattol?
Pasztat hasznaltam, parnat kellett volna?
Mi lehet a baj? PLS HELP...
:R

Logitech hardware tester

(#32388) DigitXT válasza gabipaci (#32387) üzenetére


DigitXT
félisten

Próbáld ki a gyári hűtővel, ha úgy sem megy, lehet, hogy megmakkant a kari...

(#32389) Fel válasza gabipaci (#32387) üzenetére


Fel
addikt

A gpu-nál, ramoknál használhatsz pasztát, de a többi részhez inkább a blokk mellé adott "gap pad"-et használd. Ha EK blokkot vettél, akkor annál rendesen, részletesen le van írva miből mekkora, mennyi, hova kell (...gondolom egyéb márkánál is így van, de csak ezzel van tapasztalatom).
Megeshet, hogy a pasztázott vrm résznél, valami zárlatot okoz a blokk. Hasonló nálam is előfordult egy 8800GTS-el (nálam kiesett egy kicsi párnadarab), de egy blokk leszedés, ellenőrzés és újra felrakás után helyreállt a rend.

[ Szerkesztve ]

(#32390) gabipaci válasza Fel (#32389) üzenetére


gabipaci
addikt

Liquid Extasy Narrow Line ATI HD 4870 X2 LP schwarznot
Ilyen a blokk.
De semmilyen extra utasítás nincs, egy kép van hozzá, hogy a csavarokat hogy kell betenni.
Meg hogy nyomjak bele pasztát.
Ugye a hővezető paszta nem vezeti az áramot?
Arctic thermal compound MX-2 tubing 30g Ilyet vettem.

THX

Logitech hardware tester

(#32391) DigitXT válasza gabipaci (#32390) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez a paszta nem vezeti az áramot, de ha túl vastag, akkor a hőt sem jól.
Éjjel arra céloztam (csak épp nagyon röviden), amit Fel részletesen leírt,
így első körben én megnézném, hogy nem sikerült-e kinyírni a karit.:R

(#32392) gabipaci válasza DigitXT (#32391) üzenetére


gabipaci
addikt

Aha.
Az a baj, hogy az egesz kartya ugy feszul a blokkon.
A ket gpu-nak nincs is negyedik csavar helye. Csak 2x3 csavar huzza oda.
Adtam neki pasztat rendesen, ugyhogy ha a sok nem jo, lehet az a baj.
Szeteszedtem, de latszik, hogy az egyik bemaras nem jo helyen van. Fel mili ralog a kovetkezo valamire. Igy e blokkot eltartja egy helyen kb egy tized milimeterre van attol hogy felfekudjon.
Hasznaljak termal pad-ot? Nem adtak hozza, de van itthon.
Ja, alig mentek bele a csavarok a blokkba. Nem tokeletes a lukkiosztas.
Pedig erre valo a blokk.
Ha meghuzom a csavarokat, ugy nez ki a kartya, mint a hullamvasut.
Nem reccsent meg, az tutti, de latszik hogy nem egyenes.
Aquatuningtol vettem.
Ha szetment a kartya, beszamitjak a blokkot egy 5970-es blokkba?
Ha vga-t kell vennem, nem akarok ugyanilyet.
Foleg mert nem kapni ujonnan.
Valaszokat elore is....

Logitech hardware tester

(#32393) Oxi válasza gabipaci (#32392) üzenetére


Oxi
aktív tag

A fullcover blokkal nagyon óvatosan kell bánni: nem a magok érintkezése szokott gondot okozni, hanem az egyéb VGA alkatrészek érintkezése és esetleg zárlata a blokk által vagy a VGA egyéb hűtendő alkatrészeinek( RAM, VRM) elégtelen érintkezése és túlmelegedése- kiégése.
Ha feszül, hullámosodik a kártya, nem használtál gappadot, akkor tuti rosszul szerelted össze.
Szerintem kinyírtad a VGA-t.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32394) gabipaci válasza Oxi (#32393) üzenetére


gabipaci
addikt

A blokkhoz nem adtak sem pad-ot, sem pasztat.
Az egyetlen fenykepes szerelesi utasitason (amin nem is ez a blokk van lefenykepezve) csak az latszik, hogy tegyek PASZTAT a kari es a blokk koze.
Ezt nem lehet rosszul csinalni, mert a csavarok olyan passzosak voltak, hogy elmozdulni nem tudott a blokk.
Az lehet, hogy megfulladt a pasztatol, annyit tettem ra, vagy a mar emlitett marasi/kialakitasi pontatlansag rovidzarlatot okozott.
De ebben az esetben ki a hibas?
Mert nem latsz ala a kartyanak, amikor osszeilleszted.
A kartya nem halott teljesen, mert ventit tekeri, illetve villog is egy led rajta indulaskor, de nem tudom mit jelent, megkerdem a topikjaban.

Logitech hardware tester

(#32395) DigitXT válasza gabipaci (#32394) üzenetére


DigitXT
félisten

Azt írtad meghajlott a NYÁK, úgy meghúztad a csavarokat...!
Nos ezt biztosan rosszul csináltad, az ilyesmit nem (nagyon)
tolerálják ezek a többrétegű cuccok: elég egy hajszálrepedés.
Szóval lehet rövidzárlat, de lehet megpattant NYÁK is. A venti
tekerése nem sokat jelent szerintem. Továbbra is a gyári hűtő
visszaszerelése utáni próbát javaslom, hátha nincs akkora baj.

[ Szerkesztve ]

(#32396) gabipaci válasza DigitXT (#32395) üzenetére


gabipaci
addikt

ok, most csak elmeleti sikon vagyok, este 6 utan tudom kiprobalni.
A pasztatol hogy tudom megtakaritani teljesen?

Logitech hardware tester

(#32397) gabipaci válasza gabipaci (#32396) üzenetére


gabipaci
addikt

Overheating (thermal issue) led villog indulaskor.
Nem er oda valahol a full cover?
Szerintem egyertelmu, hogy a paszta szart sem er.
Kis diferencia, es nincs tokeletes atfedes.
A termalpad azert a kis bibit athidalja, nem?
Azert talaltak ki. Vagy tevedek?

Logitech hardware tester

(#32398) DigitXT válasza gabipaci (#32396) üzenetére


DigitXT
félisten

Letörlöd.:D (Szerk: szerintem induláskor rögtön nem tud túlmelegedni...:N)
A "gap pad" azért jobb, mint a paszta, mert az ilyen magasságkülönbségek
áthidalására találták ki, így nem nagyon lehet összenyomni, fel tud feküdni
rá a hűtő... A pasztát viszont ki tudja szorítani, tehát ha eredetileg pl. 1 mm
rés lett volna, akkor a paszta azt nem fogja kitölteni, kivéve, ha ráfeszíted a
blokkot, de akkor meg hajlani fog a NYÁK, ami mindenképpen kerülendő.:)

Szerk2: ha 1 mm vastag pasztaréteget teszel, az meg kicsit ütős.:))
Persze azért annál jobban vezet, mintha nem lenne semmi, de nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#32399) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kérdés: zárt rendszer esetén hova tűnik el a víz?:U Kb 3-4havonata mindég utána kell töltögetnem.

(#32400) gabipaci válasza DigitXT (#32398) üzenetére


gabipaci
addikt

Ok, mindenkeppen visszarakom az arctic ccoling hutest eloszor.
Aztan ha veletlen azzal megy, akkor probalom a vizet.
De most pad-al.

Logitech hardware tester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.