Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32101) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok!És amúgy ez a vízhűtés rendszer hogy működik?Hogy mire van csatlakoztatva alaplaphoz?Táp?És mikor bekapcsolom a gépet az magától bekapcsol vagy nekem kell külön ?Köszi!Amúgy kinéztem egy komoly rendszert szerintem ez nem olyan rossz mert rákérdeztem egyik ismerősömnél ez lenne az:[link] És a mellé ajánlott 230 mm ventilátorral nem lenne ez olyan rossz!Igaz az ára kicsit vaskos de várom a véleményeteket!Köszi Üdv! :R :R

(#32102) danati válasza pitbull93 (#32101) üzenetére


danati
senior tag

A szivattyút rá kell dugni a tápra és onnan kapja az áramot. Szóval ha bekapcsolod a géped akkor automatikusan elindul a vízhűtés is.

A rendszer amit kinéztél az jó, később bővítheted is akár, a radi és a szivattyú simán elbír majd később az egész géppel.

(#32103) pitbull93 válasza danati (#32102) üzenetére


pitbull93
tag

Értem!Köszi!És még annyit hogy néztem hűtőblokkokat és nagyon drága pl egy HD 5970-re 37 eft :Y :Y Nem baj de biztos megérik ezek a vízhűtések az árukat majd ha véglegesen össze lett álítva hogy mi lesz a gépben akkor majd rákérdezek még apróbb dolgokra!Köszi még egyszer üdv!

(#32104) danati válasza pitbull93 (#32103) üzenetére


danati
senior tag

A Full Cover VGA blokkok mindíg drágák. Legalábbis az új szériákhoz.

(#32105) pitbull93 válasza danati (#32104) üzenetére


pitbull93
tag

És pl Bios az mit észlel hogyha vízhűtés van a cpu-n?Mert nem szabályoz le vagy tilt?"bocsi de tényleg soha nem foglalkoztam vízhűtéssel gépen"Köszi! :R

(#32106) tatabánya


tatabánya
senior tag

mivel halkabb egy vízhűtés? hiszen a radiátorra ventik vannak rakva amik kavarják a levegőt, a tápban megy a venti, a házat is szellőztetni szokták szintén ventik. persze nagyon csinos tud lenni és rettentő sok pénzt tud felemészteni egy kiépített vizes rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#32107) danati válasza pitbull93 (#32105) üzenetére


danati
senior tag

A szivattyún van egy 3 pines csati, azt rádugod az alaplapra és akkor látni fogod a szivattyú furdulatszámát. Be lehet állítnai hogyha a szivattyú leáll akkor figyelmeztessen a gép. A CPU csatira rádugod a ventit ami a radin van és akkor az alaplap fogja vezérelni a hőmérséklettől függően.
A BIOS nem tudja hogy mival van hűtve a gép, szal nem fog letiltani semmit.

(#32106) tatabánya: Ha elég sok pénzed van akkor szinte teljesen néma gépet is lehet építeni vízhűtés segítségével. Egy passzív rendszerben, ssd-vel, passzív/vízhűtésés táppal egyedül a szivattyúnak lenne hangja, de pl egy D5 hangját 1es fokozatban fél méterről nem lehet hallani.

(#32108) pitbull93 válasza danati (#32107) üzenetére


pitbull93
tag

Értem!És még annyit hogy szerinted milyen hangos lehet ez a szivattyú amit adnak az előbb belinkelt vízhűtő rendszerhez?

(#32109) danati válasza pitbull93 (#32108) üzenetére


danati
senior tag

Ez az egyik leg hallkabb a piacon. Kis fokozaton szinte hangtalan.

(#32110) Fel válasza tatabánya (#32106) üzenetére


Fel
addikt

Nyilván szükség van ventilátorra egy vízhűtéssel hűtött gépben is... A dolog titka, hogy a vízhűtés segítségével alacsonyabb légszállítású --> alacsonyabb fordulatú --> halkabb ventik is megfelelnek.
Léghűtéssel is lehet halk gépet építeni, de ha meghallgatsz egy halk vizes gépet a légeshez viszonyítva (különösen terhelés alatt!!), akkor azt kérded majd "Hol éltem eddig??"

És akkor még nem is beszéltünk az elérhető hőfokokról... vízhűtés segítségével jobban közelíthető a környezet hőmérsékletéhez az egyes alkatrészek hőmérséklete. Aztán kiegyenlítettebb a hőm. különbség is idle/load állapotban.

Persze mindent el lehet rontani nem megfelelően megválasztott alkatrészek használatával... Alulméretezett hűtőkapacitás (mindig hangosan járó ventik), de akár egy hangos táppal is agyon lehet csapni az egészet.

(#32111) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Van egy olyan is hogy vga blokkon vannak ilyen kiállo peckek és azon volt valami hovezeto szallag vagy mi és az mar nincs meg! Ahelyett tehetek szerintetek pasztat?

(#32112) Zerdal


Zerdal
tag

Üdvözletem!

Új vagyok a vízhűtés témában! Érdeklődnék, hogy az általam összeállított hűtés menyire lenne halk? Illetve megfelelő-e a konfigurációmhoz? Illetve erősebb gépben is használható lesz e?
Akkor amiket kinéztem:
Proci
GPU
HDD
Pumpa
Radiátor
Tartály

A jelenlegi gép:
ASUS M2N SLI alaplap, AMD X2 64 3600+, MSI 8800GT 1GB OC, 3db Samsung HDD, CM RealPower M520 tápegység
A tervezett gép:
MSI 770 G45 alaplap, AMD Phenom II X4 925, Videokártya marad a régi, HDD szintén, tápegység szintén!

Mi a véleményetek?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#32113) Fel válasza Zerdal (#32112) üzenetére


Fel
addikt

Hali!

A proci blokkból inkább ez.
A gpu blokk G80-as 8800GTX-hez való, nem fog rámenni G92-es 8800GT-re!
A HDD blokkot hanyagolnám... fölösleges pénzkidobás.
A pumpa OK!
Radiból elég lenne egy 3x120-as vastag radi is, a 48-50 euro közötti ársávból, 500-600 fordultaon járatot ventikkel. De ha ragaszkkodsz a Mo-Ra-hoz, akkor költhetsz arra is.
A tartály is felejtős szerintem... ezzel jobban jársz.

(#32114) Zerdal válasza Fel (#32113) üzenetére


Zerdal
tag

Köszi szépen!

Akkor a kártyára milyen blokkot javasolsz?

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#32115) Fel válasza Zerdal (#32114) üzenetére


Fel
addikt

Mivel újonnan már nem nagyon van hozzá blokk, így
A. verzió: Semmilyet
B. verzió: Egy univerzális gpu blokkot. Ez nem hűti a ramokat, vrm-t, így arra bordák kellenek majd, és egy kis légmozgás.
C. verzió: A ph-s apróban vadászol EK vagy egyéb márkájú 8800GT full cover blokkra.
A legutolsóval járnál a legjobban. Olcsó és hatékony megoldás lenne, csak ugye kérdés, hogy találsz-e...

(#32116) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Megjottetk a csatlakazok és a 16/10 cso nagyon konyen rá megy ennek igy kell lennie?
Van hozzá bilincs mondjuk!

(#32117) danati válasza Benyaking (#32116) üzenetére


danati
senior tag

Nekem a DDC csonkjára megy rá nagyon könnyen a 13/10-es csövem. Nem ereszt, pedig nincs rajta bilincs.

(#32118) Mlacee válasza Benyaking (#32116) üzenetére


Mlacee
tag

Én a régi 8/10es csövemet húztam rá minden kisebb csonkra (gépházba átvezető két kis rézcsövecske és arra húztam rá a 16/10esem, köztük a pumpára is. Nagyon szorul és nekem sincs rajta bilincs, de mégis fogok rá tenni idővel , noha hetek óta fut a legkisebb szivárgás nélkül. Az ördög nem alszik (ezért karikás a szeme :D ).

Megjegyzem nekem a Clearflexet és a PVC csövet is NAGYON nehéz volt ráhúznom Tody HF csatijaira, a PVC csöveknél ha nem áztatom meleg vizbe előtte a csövek végeit, akkor biztos nem mennek rá.

[ Szerkesztve ]

Will work for FSB!

(#32119) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Lényegében még száraz júzerként fordulok hozzátok. :D

Szóval.. Abban kérném a segítségeteket, hogy így tudátok-e nekem abban segíteni, hogy egy olyan rendszer kb. mennyiből jön ki, ami csak procira megy, és azt hűti? Vga-ra még jelenleg tuti nem menne semmi. Nem törexem a csúcsra, csak azért ellegyen a procival szépen.

A proci egy C0-ás E8400, ami tud menni ha kell. Jelenleg 1,2V 4050Mhz. Ha lenne valami a dologból, ezt kéne hűtenie.

Alkatrészenként kb. mi mennyibe kerülne egy ilyen rendszerhez? Azért kérdezem így, mert lehet úgy csinálnám, hogy szépen darabokban venném meg a cuccokat hozzá, aztán ha 1szer készlenne, akkor összeépíteném.

Előre is köszönöm a segítéget. :):B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32120) danati válasza hackeeeee (#32119) üzenetére


danati
senior tag

Elősször én is csak a procit hűtöttem, leírom a rendszernek az árát. Mindent használtan vettem kivéve a prociblokkot. Egy ideig vadásztam az alkatrészekre az apróhírdetések közt.
CPU blokk: 6k
Dupla radi + 2x120mm venti: 6k
Szivattyú: 8k
Tartály, csövek, csatik kb.: 5k

Ha jól számolok akkor ez összesen 25k
Egy régebbi kép, ekkor még csak a proci ment vízzel és a blokk alatt egy gagyi 100Ft-os paszta volt: [link] a mag hőmérsékletet ne vedd figyelembe

A procival simán megbírkózott ez a rendszer. Később be lett kötve a körbe a chipset és a VGA is és kapott egy másik dupla radit is a rendszer szintén 6k körüli áron.

[ Szerkesztve ]

(#32121) hackeeeee válasza danati (#32120) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így valahogy állok léggel, eddig. Bár most annyi, hogy 450FSB-n megy a cucc.

Azért gondoltam vízre, esetlegesen, mert max akkor még tudnék még egy kis feszt adni, és talán nem melegedne annyira. Nekem pasztából van MX2, az menne alá, ha addig nem fogy el. :D

Köffencs.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32122) Benyaking válasza Mlacee (#32118) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Hat a muanyag szoritokkal ugy folyt mintha beleontenem a hazba a vizet!Vettem sima aba bilincset azzal jo! DE beszart a gép szerelés kozben bekapcsolom és csak sipol nincs kép! Memoriát kiszedtem raktam ossze vissza, vga kihuztam tettem be sima pci karit semmi,procit cseréltem semmi ugyhogy lap valoszinu!!!

Ennyit a vizrol részemrol kb 75k ba van csak a viz masik 300 a gép asszem meguntam nem csinalom tovább!

(#32123) Fel válasza Benyaking (#32122) üzenetére


Fel
addikt

Sajnálatos! :(

Ha sípol a lap az még nem jelenti a végét... ha teljesen kussban lenne, az már inkább.
A sípolás általában azt jelenti, hogy valamit hiányol, esetleg BIOS hiba...
Én még futnék pár kört vele. Tápnál minden OK volt? Korábban is ezt a rendszert használtad? Ha elázott a lap, akkor érdemes kiszárítani (csak simán asztalra kitéve, esetleg hajszárítóval kicsit rásegíteni), és megnézni utána is.

(#32124) laccczka válasza Benyaking (#32122) üzenetére


laccczka
tag

Elméletileg a sípolás ritmusából (mint a MORSE jelek) meg lehet mondani mi a probléma.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#32125) Probber válasza laccczka (#32124) üzenetére


Probber
őstag

Itt le vannak írva a különböző BIOSok hangjelzéseinek értelmezései.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#32126) FoBCRaistlin válasza Benyaking (#32122) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nézd meg a lapod leírásában, hogy mit jelez!
a sípolások utalnak a hiba forrására.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32127) Nippon válasza hackeeeee (#32121) üzenetére


Nippon
őstag

Ha csak az E8400-est szeretnéd hűteni vízzel, akkor bele se vágj! Azt a procit simán le lehet hűteni léggel is, halkan és olcsóbban.

(#32128) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Egy hosszu 2rovid akkor az vga nem? Most vissza épitettem mindent eredetibe de igyse jo!majd szerzek egy vga-t meg kiprobálom az enyémet egy masik gépbe!

(#32129) Erdei88


Erdei88
veterán

Skinnee Labs - EK Supreme HF test
Teszt alapján a jelenleg kapható legjobb blokk

(#32130) adamka16 válasza Erdei88 (#32129) üzenetére


adamka16
őstag

mondjuk meg is lehet nézni, milyen szép kidolgozása van .

(#32131) Oxi válasza Erdei88 (#32129) üzenetére


Oxi
aktív tag

A valóságtól igencsak elrugaszkodott tesztkörnyezetet használnak: releváns hogy 3db DDC-vel plusz egy db D5-l :Y meghajtott rendszerben milyen hőmérsékleteket produkál bármilyen blokk? Szerintem nem.

A másik: érdekes rendszer az, amelyik D5 1-s fokozatán 1,9l/perc áramlást tud. :U

Számomra nem tűnik hitelesnek a teszt.

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32132) Fel válasza Oxi (#32131) üzenetére


Fel
addikt

A cpu blokkok körében volt a D5, a többi szivattyú a radi és egyéb körökben volt. Tesztre nem feltétlenül rossz megoldás, mert egyszerűbb a blokkokat cserélgetni..

Van itt még egy teszt róla, itt is nyert.

(#32133) Erdei88 válasza Oxi (#32131) üzenetére


Erdei88
veterán

6féle pumpával tesztelték. Ott mindenki megtalálja a magának megfelelőt.
Gondolom a blokkon átmenő víz 1,9l/perc.

(#32134) Nippon válasza Erdei88 (#32129) üzenetére


Nippon
őstag

Egy hajszállal jobb, mint az Apogee XT cserébe mocsok gagyi a kinézete és plexi a teteje...
Lehet, hogy papíron a legjobb, nekem biztosan nem kéne!

(#32135) Erdei88 válasza Nippon (#32134) üzenetére


Erdei88
veterán

Természetesen van ami nem plexis, elég sok változatban kapható.
Kinézettel kapcsolatban nem értek egyet, de ízlések és pofonok :)

(#32136) Fel válasza Nippon (#32134) üzenetére


Fel
addikt

Nézd már meg, hogy ellenállásban, hogy is áll az Apogee... és ennek ellenére gyengébb az EK-nál (a legnagyobb ellenállást "biztosító" közbetéttel is) hőmérsékletben.
A másik dolog ami miatt egyértelműen a legjobb vétel most, hogy jó minden foglalatra, nem csak intelesekhez és emellett olcsóbb is (67 > 59 euro)!

A kinézet pedig tényleg ízlés kérdése... szerintem a Swiftech "mocsok gagyi" :P
De az EK-nál válogathatsz: plexis, acetál, nikkelezett, sima és lehet külön venni réz tetőt is!

(#32137) Erdei88 válasza Fel (#32136) üzenetére


Erdei88
veterán

Úgy látom mi nagyon megértjük egymást :K

(#32138) danati válasza Erdei88 (#32129) üzenetére


danati
senior tag

Remélhetőleg ez lesz a következő blokkom. :D

(#32139) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Akkor én valahol félúton vagyok a két említett blokk között, elismerem hogy jó a Swiftech (Apogee GT tulaj:DDD), de nagyon jó lett az EK is, mindenképpen bevállalnám:R, bár a plexis változat az felejtős:B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#32140) Oxi


Oxi
aktív tag

Visszatérve a tesztre: kíváncsi vagyok, mivel méritek( az áramlást) és mekkora áramlású rendszereket használtok?

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32141) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok!Szerintetek mivel különbözik ez a hűtőblokk [link] ettől [link] Azon kívül hogy drágább?????Köszi előre üdv!

(#32142) pitbull93


pitbull93
tag

És még annyit hogy hol tudnék ilyen [link] hangszigetelő anyagot olcsóbban vásárolni?Mert szerintem kicsit sokat kérnek érte! :Y :F

(#32143) shteer válasza pitbull93 (#32142) üzenetére


shteer
titán

ilyet nem nagyon tudsz venni olcsóbban

..szerintem jónak tűnik

(#32144) shteer válasza pitbull93 (#32141) üzenetére


shteer
titán

más gyártó - mind2 alkalmas a célra

..szerintem jónak tűnik

(#32145) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv mindenkinek!

Úgy döntöttem belefogok egy vízhűtéses projektbe. Illetve csak belefognék, de nem nagyon tudom merre induljak.
Érdemes komplett szetteket nézegetni, vagy mindent külön külön vegyen meg az ember?
Esetleg tudna valaki komplett cuccot ajánlani a konfigomhoz?
cpu-t, deszkát- vga-t szeretnék hűteni vele. A csend a cél, de ha esetleg elfogna a tuningláz, bírja azt is.
Pár nap és beszerzek egy Obsidian 800D házat, abba szeretném összerakni.

Mik azok a dolgok, amiket a cuccok válogatásánál figyelembe kell vennem?
(nem szeretnék gagyit, de nem is szeretnék milliókat rákölteni a vízre)

Ha valakinek esetleg lenne kedve, ideje, türelme foglalkozni ezzel, annak nagyon hálás lennék.

thx

(#32146) pitbull93 válasza AndrewTdi (#32145) üzenetére


pitbull93
tag

Üdv![link] nézzél szét itt nekem is ezt mondták!

(#32147) dokar


dokar
addikt

sziasztok,

holnap belépek a klubba. ezzel: T56 775 v3. blokk, XSPC X2O 450 sziv, MagiCool Xtreme Triple 360, 3db Arctic-Cooling Fan F12 PWM, HF csatik, ClearFlex 60 cső

köszönet érte helkisnek (aki elment a cuccért tabra) és majerének (aki adja ma az FC blokkot) :)

extra - SEXRay

(#32148) helkis válasza dokar (#32147) üzenetére


helkis
addikt

csak Siófokig mentem.. :)
remélem azért nem tudsz aludni, mert gyártod a levegős hőfok-eredményeket.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32149) dokar válasza helkis (#32148) üzenetére


dokar
addikt

nem kell sok alvás. de a pwm ventik sorolásával meg vagyok lőve, mert kb 80 cm hosszabbítás kéne az alaplaphoz. szted betoldjam majd egy UTP kábellel?

rövidebb, kb 1 cm-es csavarokat kell majd szereznem, meg a hosszúakra anyát, gumi alátétet stb.

extra - SEXRay

(#32150) killerjohn


killerjohn
addikt

hello!

Épp szerelem össze az új vízhűtésemet.
2 db vga, 1 cpu blokk
1 dupla 12cm-es (2x12 radi)
1 X2O 450 pumpa

tartály nincs. a radi a gép (cosmos s) tetejében van, fejjel lefelé (lefelé néznek a be/kimeneti nyilások), és az alján van a két felfelé fúó venti.

Tudnátok segíteni, hogy miként tudom feltölteni a rendszert vízzel ? köszi!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.