Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32151) Probber válasza killerjohn (#32150) üzenetére


Probber
őstag

Esetleg "T" csatlakozó plusz fillport?

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#32152) danati válasza killerjohn (#32150) üzenetére


danati
senior tag

Használhatsz egy kólás flakont is tartálynak. :D

Amúgy az a dupla radi kevés lesz a 2vga-nak és a cpu-nak.

(#32153) Főcske


Főcske
tag

Üdv! Vízhütésre váltottam énis (T56v3,dual radi,Hi flow csövezés, Gigabyte 400l pumpa) i5 750-es procim 3060Mhz-en load 1.088V-on (alapfesz:1.29375V) gyári hütővel fűtött rendesen 0.5h-ra prime blend után 78C-os volt a legmelegebb mag.Vízhütővel ugyanazzal a beállítással 44C-ra csökkent. :DD Ezen felbuzdulva (ráértem a hosszúhétvégén) bekötöttem mégegy duálradit itt már 3600Mhz-en teszteltem 1.248V-on 58C-ról 52C-ra csökkent a legmelegebb mag hőmérséklete a második radi bekötésével. :) A szobában a fütés miatt 20C-van.

(#32154) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!
Egy ilyen szett összerakásán gondolkodom...igazából már meg is van nagy része.
Érdekelne a véleményetek!

I7-re lesz:

K.mamut féle blokk
Laing DDC pumpa
Fiat Ritmo radi,rajta egy tartállyal
10 v 12-es csövekkel

Főleg a radit szeretném ha értékelnétek!
Röviden annyit tudok róla mondani h 1.1-es motor hűtőradija és kb 45X45cm-es nagyságú és egybeépített egy műanyag kb 1,5-2 literes tartállyal. Nem túl sűrű lamellázottságú.
Lehet h full alu,de előfordulhat h van alatta réz,ezt nem tudom.
Én még rakok rá egy 22cm-es CM ventit.

??

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#32155) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy ez lenne a konfig majd amit összeszeretnék rakni június első hetébe!:

ALAPLAP:-Gigabyte GA-X58A-UD7
MEMÓRIA:-Corsair Dominator TR3X 3x2GB DDR3 1600 Mhz DDR3 memória KIT CL7
PROCESSZOR:-Intel Core i7-930 2,8GHz hűzva lesz 4.0 ghz re!
VIDEOKÁRTYA:-Ati Radeon HD-5970 avagy Nvdia Gtx 480
SDD:-Kingston 64GB SSDNow V-Series SATA2 2.5"SNV425-S2BD/64GB, MLC, 64GB, 2,5" méret, akár 200 MB/s olvasási, 110MB/s írási
HDD:-WD 1000Gb 7200rpm 64Mb SATA3 WD1002FAEX
HÁZ:-Zalman GS1000 Plus
TÁP:-Corsai HX 850
OPTIKAI MEGHAJTÓ:-NEC DRU-870S fekete dobozos
PROCESSORHŰTŐ:-Vízhűtés:Intel HF Silent szett (775,1156,1366) (http://www.pcvizhutes.hu/)
Ventillátorok(ház):-120mm:4db Coolink SWIF2120P 12cm ventilátor 800-1700rpm ,92mm:2db Coolink SWIF292P 9.2cm ventilátor 625-1900rpm
Ventilátorszabályzó:Zalman ZM-MFC1 Plus

Kérdésem hogy ventilátorok közül mennyi kéne mert soknak találom a 4db!De a hdd-nél szeretném hagyni az a kettőt!Szerintetek a vízhűtés mellé alaplapnak,memóriának,és a többi ház alkatrésznek elég lenne egy db hátra meg egy felülre?Köszi előre üdv! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#32156) C^^ válasza pitbull93 (#32155) üzenetére


C^^
őstag

A 4db venti nem sok, amennyiben az minőségi.
A Coolink SWIF2 szériáról jókat hallok folyamatosan, de én kerülném a 9.2-eseket, inkább csak 12 centiset használnék.

(#32157) pitbull93 válasza C^^ (#32156) üzenetére


pitbull93
tag

De a házba a HDD-HEZ CSAk 9.2 férnek be szóval ezért van ott olyan!

[ Szerkesztve ]

(#32158) C^^ válasza pitbull93 (#32157) üzenetére


C^^
őstag

Értem.
Végülis leszabályozva rendben lehet.
Vagy felrakod a winyót az 5,25ös helyek egyikére.

(#32159) killerjohn válasza danati (#32152) üzenetére


killerjohn
addikt

úgy tűnik, hogy nem kevés, de még "benchmarkolok". sikerült feltölteni :))

(#32160) pitbull93


pitbull93
tag

Üdv!Szerintetek a fent előbb említett vízhűtőrendszerrel a core i7 930 4.0ghz-en hány fokot fog produlkálni körülbelül??Köszi előre üdv! :R

[ Szerkesztve ]

(#32161) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Erre valaki? :F

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#32162) Nippon válasza Fel (#32136) üzenetére


Nippon
őstag

Ne csak a grafikonokat néz, hogy 3 tized fokkal jobb az EK blokk, hanem olvasd el a szöveget is, az Apogee XT nagyon jól teljesít alacsony térfogatáram mellett is, nagyobb áramlási sebesség mellett pedig tovább csökken és el is tűnik az EK előnye.
Mindamellett a blokk teljes egészében rézből van, ami szerintem előny. A Swiftech gyárilag S1156 és S1366 lefogatót mellékel a blokkhoz, de díjmentesen ad hozzá a processzorodnak megfelelőt ha kéred a vásárláskor. Szóval ezen szerintem kár görcsölni, mert amire komplett platformot cserélsz addigra új foglalat is lesz és valószínűleg a blokkot is lecseréled addig (ez ugye a vízhűtés egyik szépsége :) )
A blokk kinézete pedig számomra elég oldszkúl, az évekkel ezelőttiekre hajaz dizájnban, olyan semmilyen.

(#32163) dokar válasza dokar (#32149) üzenetére


dokar
addikt

élménybeszámoló:

rendszer működik, a szivattyú hozzáért PC bútorhoz és az egész átvette a rezgést. a feleségem csak annyit jegyzett meg, hogy "zúg ez a sz@r" :D

ami érdekes, hogy mindegy mit csinálok a procival és a vga-val a rendszer elviszi a hőt. a 3850-emet 770-en járatva szőrös fánk alatt S1-el (ventikkel) 65°C volt a hőmérséklet, most vízzel 35°C. ha ráindítok egy orthosra, akkor is 35°C marad a GPU. a proci magja 46-49°C között mozog függetlenül a fesztől és az órajeltől. ami kicsit furcsa, hogy a proci korábban 1.2V mellett 3373-on stabil volt, most csak 3334-en tudja ugyanezt. teszt orthos, akkor és most is. a logoutos írásomban is benne van táblázatban.

majd updatelem otthon vízzel.

extra - SEXRay

(#32164) jones965 válasza pitbull93 (#32160) üzenetére


jones965
Modder

Ezt nagyon nehéz meghatározni.
De ha egy kicsit belemélyedünk, akkor a procid ezen az értéken kb 140-150W hőt ad le a környezetének, amit jelen esetben a blokk, az pedig a víznek és így tovább ad át. Az álltalad kinézett szettben az a radi könnyedén megbírkózik 500-600 w hő leadásával is. Itt jön most a képbe több dolog: környezeti hőmérséklet, alkalmazott ventillátorok száma -egyszerűsítve a hőleadó felületen átmozgatott levegő mennyisége-, valamint egy nagyon fontos tényező, a víz térfogat áram mennyisége. Nálad ezzel nem lesz gond, mert a piacon lévő legerősebb szivattyút választottad, ami ráadásul szabályozható is.
A víz hőmérsékletére, ezálltal a proci hőértékére saccolva, figyelembe véve az álltalam mért értékeket, a procid idle értéke 36-38'C, a terhelés alatti ( pl.: LinX) pedig 68-75'C fok köré tehető.
Ezen adatok csak becsült értékek, ezek lehetnek kevesebbek is (minimálisan), illetve több is.

(#32165) FoBCRaistlin válasza dokar (#32163) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

tényleg érdekes volt a bútor zaja xD
majd kitalálunk rá valamit. ha még lesz időm, akkor a procidat is belőjük a új körülményekhez :)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32166) pitbull93 válasza jones965 (#32164) üzenetére


pitbull93
tag

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásaidat!!Köszönöm! :C :C

(#32167) Oxi


Oxi
aktív tag

Ki tudja a vízhűtéses topikban posztolók közül hogy mekkora áramlással működik a rendszere?

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32168) dokar válasza FoBCRaistlin (#32165) üzenetére


dokar
addikt

a procival szerencsére még elbánok, az "S" alakú VGA-val is :DDD
majd a buszrendszeren kell csinosítani, hogy szeresse a magasabb fösöböt. :D

extra - SEXRay

(#32169) jones965 válasza Oxi (#32167) üzenetére


jones965
Modder

Akinek van megfelelő műszere, vagy pedig veszi a fáradtságot, és nekiül kimérni.
Egyébként rendszerenként más és más.
Viszont ez neked miért kell?

(#32170) FoBCRaistlin válasza dokar (#32168) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

kimondottan jól néz ki a 3850 S alakú nyákkal xD.
minden esetre frankón megfogja az a blokk a kártyádat. :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32171) moongoose válasza Oxi (#32167) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

milyen keresztmetszetre gondoltál?
az áramlási sebességet, vagy a mozgással átvitt folyadékmennyiséget kérdezed? :U

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#32172) jones965 válasza moongoose (#32171) üzenetére


jones965
Modder

A térfogatáram mennyiség/idő hányadosa.
Adott idő alatt ( 1 sec), adott keresztmetszeten mennyi folyadék halad át. Ez a térfogatáram.

(#32173) moongoose válasza jones965 (#32172) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

jaja értem én.
de nem tudjuk még mindíg mekkora keresztmetszeten és milyen szívattyúval.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#32174) DigitXT válasza moongoose (#32173) üzenetére


DigitXT
félisten

De ha valaki beírná, hogy mondjuk 2 liter/perc,
akkor hozzátehetné, hogy milyen csövezéssel,
milyen szivattyúval, stb. Szerintem a kollégát a
dolog a linkelt EK blokkos teszt miatt érdekli...

(#32175) dokar


dokar
addikt

ehun -e:

extra - SEXRay

(#32176) Oxi válasza DigitXT (#32174) üzenetére


Oxi
aktív tag

Igen, jól látod. :K

Vegyünk erősebb pumpát, cseréljük le a csöveket nagyobb átmérőjűre, figyeljük hogy a megvásárolandó blokk alacsony ellenállású legyen, stb.- mind azt célozza, hogy növeljük az áramlást a rendszerben, egyre több l/min-t érve el. Mert azt gondoljuk hogy ettől lesz jobb hatásfokú a hűtőnk... De mekkora áramlásig? Hány fokot nyerünk vele? Inkább ventilláljunk erősebben, vagy keringessünk gyorsabban? Megéri? Honnan tudjuk hogy mennyi volt/lett, ha nem is mérjük?

Az említett tesztben fél gallonos a legkisebb percenkénti áramlás, amivel teszteltek, ami durván 1,5l/min :Y- ez szerintem már ez is elég sok. Szerintetek?

Az én rendszerem jelenleg 1l/min áramlással működik. Kipróbáltam 2l/min-nel is és nem kaptam alacsonyabb hőfokokat...

Ezért is vagyok kíváncsi erre az adatra nálatok. Persze csak ha nem gond. :R

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32177) dokar válasza dokar (#32163) üzenetére


dokar
addikt

levegő: 1.15V - 3173MHz
víz: 1.15V - 3200MHz

levegő: 1.20V - 3373MHz
víz: 1.20V - 3354MHz

levegő: 1.25V - 3477MHz
víz: 1.25V - 3500MHz

levegő: 1.30V - 3658MHz
víz: 1.30V - 3650MHz

levegő: 1.35V - nem mértem
víz: 1.35V - 3800MHz

extra - SEXRay

(#32178) FoBCRaistlin válasza dokar (#32177) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

heh, sz@r a procid, vedd meg a 8400.asom :)

btw: van nálam is pár kép a szerelésről.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32179) Nippon válasza dokar (#32177) üzenetére


Nippon
őstag

Adj neki még egy kis feszültséget... :)

(#32180) FoBCRaistlin válasza dokar (#32177) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

hehe, a procid legyen feszült, ne Te! :)
venti szabályzást be tudtad már lőni?

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32181) dokar válasza FoBCRaistlin (#32180) üzenetére


dokar
addikt

persze, be tudtam, elég a minimum.
amúgy tényleg szar a proci, ennyit tud. :(
az a baj a 8400-assal, hogy nagyon pici a szorzója.
lehet veszek egy tuningos E5400-at. :)

extra - SEXRay

(#32182) FoBCRaistlin válasza dokar (#32181) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

wáááá, ez a hülye szorzózásod!
4ghz alapfesz alatt, elég sok 8400 tudja. mi kell még?
alig eszik, és megy mint a barom! ;]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32183) dokar válasza FoBCRaistlin (#32182) üzenetére


dokar
addikt

én egy ilyennek örülnék 775-ben: 16x 266 MHz load és 6x 266 lenne az idle. így legalább az 1066-os ddr2-es memóriám is szinkronban működnének :) na jó iylen proci nincs, max core i5-7 más foglalatban horror áron

extra - SEXRay

(#32184) FoBCRaistlin válasza dokar (#32183) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

neked aztán alig vannak igényeid :)
mondom én, E8400-at neked :)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32185) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Vízhűtésbe szerintetek érdemes beruházni?

(#32186) dokar válasza HaZsolt (#32185) üzenetére


dokar
addikt

szerinted itt lesz olyan, aki azt mondja, hogy nem? :D

extra - SEXRay

(#32187) FoBCRaistlin válasza HaZsolt (#32185) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

sztem nem!
drága mulatság :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32188) FireKeeper válasza HaZsolt (#32185) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Ezt neked kell tudni. Hasonlítsd össze a szükségleteidet a befektetendő összeggel, és döntsd el, hogy kell-e ez neked. Ha csak játszogatni szeretnél, meg átlagos körülmények között használni a gépet, akkor nem éri meg az árát, de ha különlegesebb igényeid vannak, akkor viszont lehet hogy be kéne fektetned ;)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32189) OC


OC
őstag

Sziasztok!

Engedjetek meg nekem minimális reklámot, hátha valakinek pont lesz kedvére való cucc. :B

Tavaszi nagytakarítás! Beragadt | használt | hiányos | vagy csak simán olcsó PC vízhűtés cuccok!

(#32190) HaZsolt válasza FireKeeper (#32188) üzenetére


HaZsolt
őstag

Hát, jelenleg egy Athlon x2 5000 van fel4magosítva és 3.5 GHz-en megy. Eléggé melegszik, és a VGA is, GTA4 meg mostani játékokra akarom. De nem tudom mennyire éri meg.

(#32191) Oxi válasza HaZsolt (#32190) üzenetére


Oxi
aktív tag

A legjobb minőségű léghűtés sem tudja űberelni még az átlagos vizhűtést sem a hőfokok és a csend terén.

Megéri? Ez rossz kérdés. A vizhűtésre egyszer csak igény kezd kialakulni az emberben.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32192) adamka16 válasza HaZsolt (#32190) üzenetére


adamka16
őstag

neked is fx5000-ed van kolléga? nekem lassan útban van... mivel sikerült 3,5-re tuningolnod? :Y

(#32193) killerjohn válasza dokar (#32175) üzenetére


killerjohn
addikt

hehe pont ilyen configot vettem én is Tody56-tól :)

(#32194) gezatata


gezatata
aktív tag

tudja e valaki hogy a EK Water Blocks EK-Supreme HF Full Nickel-on van e elég hely a Tygon 19,1/12,7mm csőnek
esetleg ez elférne
-a nikkel nem nehezíti a hővezetést?
-jó az ha nikkelezve van a blokk?

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#32195) Fel válasza gezatata (#32194) üzenetére


Fel
addikt

Méretekről bővebben itt: [link]
A cső biztosan elfér, de az a 19/13-as csati nem hinném...

Ha ront is valamennyit a natúr réz verzió hővezetéséhez képest a nikkelezés, szerintem akkor sem annyit, hogy amiatt aggódni kellene... Néhány gyártó eleve csak nikkelezett változatot forgalmaz a blokkjaiból (és ugye a léghűtéses hűtőknél is eléggé elterjedt a nikkelezés).
Szebb (bár ez izlés dolga...). A nikkelezett felület nem fog elszíneződni, mint a sima réz.

(#32196) FoBCRaistlin válasza gezatata (#32194) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

a cső elfér, de a csati sztem is elég necces, sőt!
bááár, a csatinak ott vannak a méretei, már csak a blokkon kénemegtudni a lyukak közti távot.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32197) varga911


varga911
senior tag

Sziasztok,

3 év után távozom a vízhűtésesek köréből. :( Sajnos elutazom, és a gép nem jöhet. Köszönetet szeretnék mondani Nyugdíjasnak, Shteernek, Fuziknak, mert kezdeti botladozásaim során sokat segítettek, és maximálisan korrekt embereket ismertem meg bennük.

A teljes culáj eladó. Katt ide.

Kívánok mindenkinek sok-sok leakmentes napot, és alacsony hőmérsékleteket!

Üdvözlettel:
Varga :R

(#32198) gezatata válasza Fel (#32195) üzenetére


gezatata
aktív tag

Fel FoBCRaistlin köszönöm a válaszokat

át néztem a méreteket és a 19/13mm csonk ha csak 1mm kisebb külső átmérővel rendelkezne jó lenne de így nem

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#32199) zH.


zH.
senior tag

Hali!

4890 2GB Vapor-X-re létezik vízhűtő blokk? :R

just be

(#32200) Fel válasza gezatata (#32198) üzenetére


Fel
addikt

Ugyanilyen típusú, de 13/10-es csőhöz való csatim van. A külső átmérője 20mm, ami szerintem már egy kicsit tulzás... indokolatlanul széles szerintem. A 19/13-asnál is látszik, a szorítógyűrű pereménél, hogy nyugodtan elhagyhatnának 0,5-1mm-t az átmérő csökkentéséért.

Annyira elkeseredni nem kell :) Használhatsz hozzá ilyet: [link] Szép is,jó is,igaz bilincselni kell. A hozzá adott rugós bilincs 15-17mm-es, így az nem lenne jó.

zH.: Igen! Ez pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.