Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32551) LBandi válasza FoBCRaistlin (#32550) üzenetére


LBandi
aktív tag

Igenez egy teszt, de nem csak hogy eszi-e a rezet vagy alut, hanem hogy hogyan viselkedik az oldat az eggyes higításokban, illetve lenetkezik-e a kicsapódás a csak réz rendszernél. Szeretnék rájönni hogy mi okozza a trugyisodást, kicsapódást.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32552) FoBCRaistlin válasza LBandi (#32551) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

sok sikert hozzá, várom a fejleményeket. ill. jó lenne egyéb adalékokkal is eljátszani majd,
:R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32553) Oxi válasza LBandi (#32548) üzenetére


Oxi
aktív tag

Jól néz ki. Kiváncsian várom az eredményt.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32554) Oxi válasza moongoose (#32549) üzenetére


Oxi
aktív tag

Milyen arányban higitod?

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32555) moongoose válasza Oxi (#32554) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

1:20-hoz arányban.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#32557) syC válasza jones965 (#32501) üzenetére


syC
addikt

Végülis most fél évig használtam fesert és azt kell mondanom, hogy igenis szemetel. Szóval hagyján, hogy pr, de még szar is :((

(#32558) TESCO-Zsömle válasza syC (#32557) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rá is van írva, hogy glikol van benne, miért viselkedne másképp mint a sima fagyálló(s keverék)? :))

Én direkt kerestem anno glikolmentes megoldás, és az anticorro volt a legkézenfekvőbb, de hogy az egyik jó, a másik meg eszi a rendszert és nem lehet tudni rendeléskor, melyiket is fogod kapni... Lutri... Marad az alkohol...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32559) Oxi válasza TESCO-Zsömle (#32558) üzenetére


Oxi
aktív tag

Az alkohol nem teszi tönkre idővel a csöveket?( amellett hogy nem gátolja a korróziót).

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32560) pitbull93


pitbull93
tag

Ha valaki tudja melyik a legjobb megoldás folyadék,adalék ügyben vízhűtésbe akkor írja le és megszűnik a vita :C :C :C :C

(#32561) TESCO-Zsömle válasza Oxi (#32559) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom. (Miért, a fagyálló gátolja?)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32562) Fel válasza TESCO-Zsömle (#32561) üzenetére


Fel
addikt

Igen, az etilén-glikol csökkenti a korrózió esélyét. Többek között ezen tulajdonsága miatt is használják a motorok hűtőfolyadékában. Ott ugye egy körön belül lehet réz (hűtő), acél, alu és egyéb könnyűfém ötvözetek (motorblokk), szóval van potenciálkülönbség...

Az alkohol a gumitömítésekre nincs jó hatással, a pvc-t (csövet) nem bántja.

(#32563) Himym


Himym
senior tag

Üdv.

Vegyetek ötszörösen desztilált vizet és adjatok hozzá fegyállót nem tudom hol még tegnap este olvastam, hogy valaki így próbálta ki két 1héten!!!!! át d5tel maxon hajtotta a vizet a gépet max terhelés alatt és használta és hagyta 1 hétig békén és semmi nem rakódott le sehova voltak képek is de enm találom az oldalt már... :W :W :W

Aztán hogy igaz e vagy sem azt majd eldönti aki akarja én elhittem. :R

(#32564) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Én a gyógy-desztvíz+GlycoShell 1:10-es keverékét használom lassan több éve nagy megelégedéssel:B:R
Anno Nyugdíjas kolléga tanácsa volt, nálam tökéletesen bevált:R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#32565) shteer válasza Himym (#32563) üzenetére


shteer
titán

ötszörösen desztilált vizet és adjatok hozzá fegyállót

ez azért érdekes :) furán van kicsit fogalmazva de sztem túl tömény az 1:5

..szerintem jónak tűnik

(#32566) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

üdv emberek.
egy barátomnak állítok össze komplett vizes rendszert, ma végre összeszereltem, feltöltöttem és szomorúan látom hogy a ram hűtés ereszt.
gyári OCZ Flex 3x2GB 1866 CL7 ramok vannak a gépbe, a saját gyári blokkjukkal, és az egyik ramnak a szélén ereszt a víz :F :F

ezzel lehet valamit kezdeni? gari vagy ilyesmi?

lécci mondjatok valami okosságot, mert perpill engem széttép az ideg :W

[ Szerkesztve ]

(#32567) Thrawn válasza Zé_Mester (#32566) üzenetére


Thrawn
félisten

Én nem állnék neki szétszedni és megnézni hol ereszt, inkább gari.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32568) Zé_Mester válasza Thrawn (#32567) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hát ez fantasztikus, komolyan mondom veszek 3 liter benzint és felgyújtom az egészet :W

most ezzel így ló...t se tudok kezdeni, mert eláznak a kártyák. szétszedni meg nem akarom mert ha nem sikerül orvosolni, akkor gariba hisztizni fognak :W
hogy vert volna agyon az áram, amikor megfordult a fejembe , hogy OCZ ramot vegyek :W :W

[ Szerkesztve ]

(#32569) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

nézegetem ezt a vízhűtéses cuccot, de annyira nem értem...
a G1/4 az mekkora? ha jól gondolom, 11,8mm, ugye? hogy tudok erről 12/10-es csőre átcsatlakozni?
magyarán ha van egy kütyü (radi/szivaggytú/termoszenzor/akármi/ ami G1/4-et ír ki/bemenetnek, akkor hogy tudom arra a 12/10-es csövet rátenni? gondolom, h van vmi ilyesmi "anya" kivitelben?
És ugyanez fordítva: van egy radi, 16 mm külső átmérőjű csatlakozóval, hogy tudom a 12/10-es csövet szivárgásmentesen csatlakoztatni rá?
és végül kérdezem, hogy ezt hogy lehet 12/10-es rendszerbe beépíteni? kell venni egy T elosztót meg a két végére két apás G1/4-12-10 alakítót?
Ezt a szivattyút néztem ki, de most látom, h nincs ráírva, mekkora cső csatlakozik rá. ha jól túrtam a NETet 3/8"-as, ez mit jelent? jól számolok, h 10mm átmérőt jelent?

segítségetek köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#32570) Fel válasza rlazol (#32569) üzenetére


Fel
addikt

Üdv!

Ha egy alkatrészen (radin, blokkon, tartályon, stb...) G1/4"-es menetű furat van, akkor abba G1/4"-es menetű csatlakozót tudsz betekerni. Tehát a csövet nem az alkatrészre dugod, hanem a csatlakozóra. A csövet és a csatlakozót érdemes "összepászítani" méretben. A cső belső átmérője ne legyen nagyobb a csatlakozó csonkjának külső átmérőjénél (ha nézelődsz akkor láthatod, hogy értelemszerűen vannak megadva a méretek, úgyhogy nehéz ezt elrontani. Pl.: 13/10-es csőhöz, 13/10-es csati.)
3 féle menetet szoktak használni: G1/4", G3/8", G1/8". Az első a leggyakoribb, legelterjedtebb, az utóbbi kettő ritka.

"És ugyanez fordítva: van egy radi, 16 mm külső átmérőjű csatlakozóval, hogy tudom a 12/10-es csövet szivárgásmentesen csatlakoztatni rá?" -- Ez gondolom nem vízhűtéses radiátor lenne...

Igen, azt a hőmérőt T-elosztóval tudod berakni a rendszerbe.

Annak DDC-1T-nek a csonkjaira 10mm-es belső átmérőjű csövet dughatsz (jól zár bilincselni sem kell).

shteer: Arányt nem írt a keveréshez, szerintem nem jól értelmezted. Az ötszörös a víz desztillálására vonatkozik. Mondjuk ilyenről még nem hallottam... úgy tudtam laborokban is csak kétszeresen desztillált vizet használnak. Ez az ötszörös desztillálás, már szerintem megint valami marketing maszlag lesz...

[ Szerkesztve ]

(#32571) Silex válasza rlazol (#32569) üzenetére


Silex
aktív tag

Ha jól sejtem, te kevered a csatlakozók menetátmérőjét és a rácsatlakoztatható csövek átmérőjét.
Amit vízhűtésben colban adnak meg az a csati menetátmérője, tehát annak a résznek, amit beletekersz a blokkokba, radiba etc. Az hogy maga az a része (felső része, vagy másik vége) ami a csőt fogadja 8/10,10/12 és egyéb mm-es, az változhat.
(Tehát pl egy G1/4-es csatinak a belső átmérője is változik annak függvényében hogy milyen csövet fogad.) Mindig úgy adják meg a csatlakozók értékeit hogy - menetátmérő és csővastagság -. Remélem érthető voltam, bár még félig alszom. :D

szerk.: Fel megelőzött és mindenre is válaszolt. :R

shteer: én is úgy értelmeztem, hogy az 5xös az a desztillálás eljárás minőségére vonatkozik, amúgy 1:10 az arány.

Jó is különben a glykoshell, meg még jó pár fagyálló, de legalább évente, inkább fél évente le kell cserélni a hűtővizet és akkor nincs baj. Én most Valvoline-t használok és eddig minden ok, de most nem fogom másfél évig benne hagyni az is biztos. A múltkori GM-es fagyállós keverékkel is minden rendben volt, csak egy olyan 1 év két hónap környékén kezdett kicsapódni...

[ Szerkesztve ]

(#32572) rlazol válasza Fel (#32570) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek!
jól sejted, az biza egy 92-es Rover Mini hűtője lenne, 16 mm-es külső átmérőjű ki ill. bevezetővel. hogy lehet arra 12/10es csövet ráerőszakolni? (most megyek szerelvényboltba, lehet, h ott van megoldás:.. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#32573) Oxi válasza Zé_Mester (#32568) üzenetére


Oxi
aktív tag

Látszólag az illesztésnél folyik. Én megpróbálnám meghúzni azt a két csavart. Hátha csak hanyagul rakták össze a gyárban.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32574) FoBCRaistlin válasza Zé_Mester (#32568) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

az a 2 csavar nem laza kicsit ami az oldalán látszik?
pl tudod kicsit feszesebbre húzni? hátha...
ez csak tipp :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32575) jones965 válasza Zé_Mester (#32568) üzenetére


jones965
Modder

Ezért jó a külön felszerelhető ramblokk. Egyébként csak az O gyűrű van nagy valószínűség szerint sz@rul beletéve. A 2 csavart kiveszed, mögötte ott lesz a bűnös.

(#32576) Zé_Mester válasza jones965 (#32575) üzenetére


Zé_Mester
őstag

tudom hogy jobb, nem is ilyet akartam, de amit kinéztem ram blokkot meg ramot az nem volt amikor rendeltem a többi motyót, úgyhogy ezért lett az OCZ.

na mindegy, leengedem most az egész cirkuszt és megnézem hogy mizu, demélem hogy az a nyűgje amit mondtál és akkor gyorsba meg tudom oldani. :U

(#32577) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Lassan elérkezik az idő amikor kicsit átalakítom az asztali gépemet ami egy vga cseréből és a két single radi duálra való cseréjéből fog állni ill. egy kisebb designe finomítás lesz. Ezzel párhuzamosan építek egy HTPC-t is ami ugyancsak vizezve lenne, de ez utóbbival kapcsolatban lenne kérdésem.

Először is a HTPC konfig részletes összetevői:
Alaplap: Gigabyte GA-MA69G-S3H
Proci: AMD Athlon X2 5000BE
Videókártya: Geforce 210 (ezen is lesz blokk)
Memória: 2x1Gb A-DATA DDR2 800Mhz (sima hűtőborda nélküli)
Merevlemez: WD Caviar Blue 500Gb
Ház: ez még kérdéses, de mindenképpen ATX formátumú ami elég szűkös lesz de nincs mese el kell benne férni. Valami ilyesmire gondoltam.

Kérdés, erre a konfigra elég lenne 2db single(120) radi abból is a vékonyabb változat(~15mm)? A procit alul akarom feszelni amennyire csak lehet tehát elvileg nem nagyon fog melegedni. A vga se melegedhet nagyon de erről nincs pontos információm mivel jelenleg is ezt használom de nincs benne szenzor.
A lényeg hogy örülök ha ezt a két radit is bent tudom tartani a házban annyira helyhiányban fogok szenvedni. Szerintetek? :U

ui.: a két radit megnézhetitek az adataimnál lévő linken, az amelyik a ház elejében van.

[ Szerkesztve ]

(#32578) rlazol válasza Zé_Mester (#32576) üzenetére


rlazol
addikt

van vmi eredmény? :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#32579) Zé_Mester válasza rlazol (#32578) üzenetére


Zé_Mester
őstag

igen, tegnap este kerítettem bele tömítőt. hengerfejet szoktak vele kencézni, na mondom akkor ez ide is megteszi. hipi-szupi lett, jobb mint az eredeti.
bekentem, száradt 2 órát és azóta megy a víz benne, nem ereszt, nem csöpög :C

mondjuk az még mindig nem fér a fejembe, hogy lehet gyári hibás tömítéssel kiadni egy ilyen ramot :U

(#32580) antisocial


antisocial
csendes tag

Sziasztok!Tudna -e valaki segíteni abban,hogy itt Bpesten van-e vki aki vállal komplett vízhűtés beszerelést.Köszi.

(#32581) nagyix


nagyix
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy valakinek lenne e Innovatek HPPS punpa vezérlő elektronikájáról kapcsolási rajza, vagy esetleg valaki jó minőségű képet tudna e küldeni ilyen elektronika alakatrészeiről, mivel az enyém elszállt és annyira kidurrant, hogy nem tudjuk leolvasni az adatait, ezért nem tudjuk javítani.

Várom a segítségeket, fotókat leírást, akármit ami segíthet a javításban.

Előre is köszi :R mindenkinek!!!!!

Válaszokat privibe, ha lehet, ott előbb megnézem!

"Szolgálunk és védünk" halálunkig! (köszönjük Viktor "király")

(#32582) gyurczy válasza Zé_Mester (#32566) üzenetére


gyurczy
őstag

A memók csövezését hogyan oldottad meg? A komplett rendszerről van fotó? Nekem is Flex-EX-ek vannak, de még nem jöttem rá, hogy tudnék a 13/10-ből 4xvalamit csinálni úgy, hogy ne csökkenjen a keresztmetszet, illetve ne szűküljön a rendszer.

Laraxior: Nekem is 4 flex van... holistalálomaztat? SC?

[ Szerkesztve ]

(#32583) Laraxior válasza gyurczy (#32582) üzenetére


Laraxior
titán

Ajánlom figyelmedbe Játékos kolléga párhuzamosítási megoldását :C Két OCZ Flex-szel oldotta meg...mondjuk nekem nem tetszik,jobban tetszik ha sorba van kötve,ami ugye szűk keresztmetszetet ad :B Főleg hogy nekem 4 Flexem van :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#32584) gyurczy válasza Laraxior (#32583) üzenetére


gyurczy
őstag

Megvan! Kompakt cucc elfogadható megjelenéssel. Kéne rá szánnom némi energiát, hogy megoldjam a dolgot.

(#32585) rlazol


rlazol
addikt

alakul a bigyula, ma megjött a pumpa. :)
egy gondom van, a pumpa leírásában az áll, h szárazon picit se szabad futnia. hogy tudom úgy elindítani a rendszert, ha pumpában eleve legyen víz és ne is kerüljön bele buborék?

Szerk.: a tervek szerint a pumpa közvetlenül tartályból szerzi a vizet.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#32586) Fel válasza rlazol (#32585) üzenetére


Fel
addikt

A tartálynak magasabban kell lenni a szivattyúnál, és a fizika törvényeinek engedelmeskedve a folyadék szépen belefolyik.

[ Szerkesztve ]

(#32587) LBandi


LBandi
aktív tag

Úgy néz ki nem kell hónapokat várni a tesztemmel. Most nézegettem az üvegeket és már jócskán látszik a hatás :Y . Holnap délelött jön a beszámoló képekkel megfűszerezve.
A kísérlet azonban folytatódik, hagyom tovább a lötyiket állni, mert kíváncsi vagyok mi lesz a helyzet 1-2 hónap múlva.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32588) Himym válasza LBandi (#32587) üzenetére


Himym
senior tag

Jee alig várom a fejleményeket. Ahogy írod nem sok jóra lehet számítani. :( :R

(#32589) pitbull93 válasza LBandi (#32587) üzenetére


pitbull93
tag

Várjuk a tesztet holnap! :R :R

(#32590) rlazol válasza Fel (#32586) üzenetére


rlazol
addikt

de ha üres a tartály és a pumpa közötti cső üres, akkor is üresen fut a bekapcsolás után amíg az elsőt be nem szívja. vagy tévednék?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#32591) viktor82


viktor82
őstag

Várjuk! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#32592) gezatata válasza rlazol (#32590) üzenetére


gezatata
aktív tag

Nem kell ennyire komolyan venni a figurát,
ha indításig nem is folyik bele a pompába a víz, az a pár mini szekundum nem fogja gajra vágni a pompád
fő hogy a tartály közvetlen elölte legyen a pumpának, legyen tele és magasabban elhelyezve, így baj nem lehet

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#32593) jones965 válasza rlazol (#32590) üzenetére


jones965
Modder

Először feltöltöd, utána indítod.
A közlekedő edények elve alapján a vízszint kiegyenlítődik.

(#32594) rlazol válasza jones965 (#32593) üzenetére


rlazol
addikt

oké, köszönöm mindenkinek!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#32595) LBandi


LBandi
aktív tag

Holnap lesz egy hete, hogy elkezdtem letesztelni a Zalman ZM-G200, típusú hűtőfolyadék adalékát (propylen glycol és anticorro hatóanyagot tartalmaz). A gyártó 1:4-es hígításban ajánlja az adalék használatát, én 1:8 illetve 1:12-ben is kipróbáltam hátha lesz változás.
Jöjjenek az eredmények:

Az első kép felső része a kísérlet kezdetén (2010.04.16.), az alsó része pedig ma (2010.04.22.):

Nézzük meg közelebbről az egyes üvegeket:

- 1:4 arányú keverék réz+alumínium, itt a legdurvább a kicsapódás hihetetlen, hogy már 6 nap elteltével így látszik.

- 1:4 csak réz: itt még az égvilágon semmi elváltozás, tiszta a folyadék, színe nem fakult, kicsapódásnak-lerakódásnak semmi jele.

- 1:8 réz+alu: a kicsapódás itt is látszik habár nem olyan mértékbe, én ezt a kisebb töménységnek tudtam be, az viszont tény hogy a keverék töménysége nem befolyásolja a reakció beindulását.

- 1:8 csak réz: ismét a csak rezet tartalmazó oldat itt is tiszta elváltozásmentes maradt.

- 1:8 csak alu: meglepetésemre itt is tapasztalható a kicsapódás, habár nem olyan nagy mértékben mint az 1:8 réz és alu változatnál, de tény hogy az alu nagyobb szerepet játszik a reakcióban és a réz úgymond ”rásegít ”.

Az üvegeket nem nyitottam ki egyszer sem, minden nap egyszer kicsit meglötyköltem ezzel a keringetést szimulálva. Továbbá hő hatásának lettek kitéve igaz nem nagymértékűnek csupán amennyire a radiátor felfűtötte őket, amik alattuk volt. Hőmérsékletet nem mértem, de a radiátor és a lakás hőfoka alapján az üvegekben lévő folyadék 30 fokra melegedhettek fel (lehet kicsivel többre).

Amit eddig biztosan kijelenthetek, a kísérletben szereplő adalékot (Zalman ZM-G200) semmiféleképpen NE használjuk (semmiféle keverésben) alumínium tartalmú hűtőrendszernél! Azonban az hogy alkalmazható-e azoknál a rendszereknél ahol nincs alumínium alkatrész csak réz azt az elkövetkező 1-2 hónap eredményei fogják eldönteni, szóval a kísérlet folytatódik…

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32596) FoBCRaistlin válasza LBandi (#32595) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nagyon hasznos frankó kísérlet és hsz! részemről big THX! :C :R :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32597) Himym válasza LBandi (#32595) üzenetére


Himym
senior tag

Szép munka, hogy ránk áldoztad a pénzedet. Egyet lelehet ebből a a lötyiből vonni vevés nem ajánlott. :( Köszi a tesztet. :R Esetleg Acetállal is letudnád tesztelni? :R

(#32598) Pero válasza LBandi (#32595) üzenetére


Pero
senior tag

nagyon hasznos kis teszt, ezekután elgondolkodom h mi legyen a tartályommal.(xspc 500 as passzív)

(#32599) Fel válasza Pero (#32598) üzenetére


Fel
addikt

Ha eloxált a tartály belseje, akkor nem kellene, hogy gondot okozzon.

(#32600) Pero válasza Fel (#32599) üzenetére


Pero
senior tag

hát mivel most nincs is másik tartályom ezért ezzel összerakom, és majd kiderül az első szétszedésnél. persze h eloxált a belseje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.