Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32401) alatar


alatar
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos az intel gyari huto hangja s a haz venti epphogy eleg az uj cpu-mhoz, s mivel szeretnem olyan helyre rakni a gepet ahol lehetoleg csendben teszi a dolgat, arra godnoltam hogy hosszabb tavra vizhutessel oldom meg:

ami huteni valo:
- core i7 930 (max 130 Watt de ez szerintem csak huzva lehetseges), igazabol csak poen kedveert volt huzva(3.5-nel mar 85 fok .... fullon), gyakorlatban nem lenne (nem akarok orias hutobordat, ventit)
- kesobb valami kozep-felso kategorias vga , semmikepp sem akarok kazan cuccokat a gepbe, ha lehet maradjunk 250 watt alatt mindennel egyutt)

Mo-ra 2-t neztem, illetve a nagyon hasonlo aquacomputer evo 1080-at (ez utobbi vorosrez belul, emiatt szimpi http://shop.aquacomputer.de/product_info.php?products_id=1215 ), kerdes eleg lehet e egy ekkora radiator 250 watthoz passivba? Esetleg rakerulhet egy vagy ket alacsonyan forgo venti is (<900 fordulatszam, 120mm).

Mekkora pumpa kell, hogy atnyomja a vizet egy ekkora radiatoron? Egy Eheim 1046 eleg? (a monitorozas miatt szimpatikus az aquastream xt ultra ami kb 1046 eheim)

kosz a segitseget!

ui: termeszetesen a 250 watt amit szeretnek orakon keresztul maxon jaratva max 11-12 fok differenciaval hajtani (a viz homerseklete,ez a cpu szerintem nitrogen nelkul fullon nem latott 40 foknal kevesebbet :))

[ Szerkesztve ]

(#32402) Himym válasza SzlobiG (#32399) üzenetére


Himym
senior tag

Elpárolog. :B Másra én nem tudnék gondolni ha teljesen zárt sehol egy árva vízcsepp akkor esetleg csak úgy tudna ha a tartályodon valamelyik csavar ha van több gondolok azokra amik nem haggyák kifolyni a vizet kicsit lazábbak a kelleténél. Másra nem tudok gondolni totál 50000%osan zárt rendszerből nem tud a víz elmenni sehogyan sem. :R

(#32403) Himym válasza alatar (#32401) üzenetére


Himym
senior tag

Szia.

Mekkora lenne rá a kereted?
Milyen házad van belül szeretnél építkezni vagy lehet kívül a ház oldalára is? Ha a morát nézted akkor gondolom a ház oldala

De ide összerakok neked 1 rendszer 3x120as radinál neked nem kell több ha csak a procit szeretnéd hűteni mert annál nagyobb csak pénz kidobást és sokkal több hőfokot nem hozna.
Remélem nem mondok hülyeséget. :B
A rendszer 10 db csati van benne ugyan 2tővel tödd de így olcsobb mintha eggyesével vennél 8db-t. Ha nagy a tartály abból lehet kissebbet is kapni és talán a cpu hűtőnél van olcsobb de ez a legajánlottam i7-re... A D5ös pumpa az erős és halk főleg ha még aláducolod egy csivaccsal..

Szerintem a többiek is fognak majd ajánlani valamit nekem hírtelen ez ugrott be. :R

Esetleg vehetnél egy jobb léghűtést is mondjuk egy Promilmatechet egy darab Coolink SWIF2 120P-vel...

MÁS: Rengeted DDC pumpa van az Aquában most, hogy jött ez a rakat phobya tető. :Y

Üdv.

(#32404) SzlobiG válasza Himym (#32402) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen én is erre gondoltam ha valahol folyna akkor már nem menne a gép mer már kb egy éve így megy. Többször átnéztem és nem találtam szivárgást aztán lehet hogy annyira kicsi lehet a szivárgás hogy nem venni észre.:U Max még arra tudok gondolni, hogy még mindég levegős lehet a radi és oda tolja fel.

(#32405) danati válasza SzlobiG (#32404) üzenetére


danati
senior tag

Régebben nekem is fogyott a víz a zárt rendszeremből. Sehol nem találtam szivárgást, de egyik nap vízcsöpögésre keltem. A plexi tartályom teljesen szétrepedt. Amióta kicseréltem megszűnt a vízszint csökkenés.

(#32406) C^^ válasza SzlobiG (#32404) üzenetére


C^^
őstag

Nekem is ez van...nem hiszem, hogy szivárgás, mert akkor már vagy nem menne a gép, vagy látható nyomai lennének szerintem. Többször átnéztem, áttapogattam a rendszert.
Most bejelöltem a tartályon folyadékszintet, kíváncsi vagyok, hogy 1-2 héten belül csökken-e. Lehet (remélem), hogy csak placebo az egész.
Vagy talán -ahogy írtad- levegős a radi, mert nem szoktam döntögetni a gépet feltöltés után.

Himym: placebo-hatás: bebeszéled magadnak, elhiteted magaddal.

[ Szerkesztve ]

(#32407) Himym válasza SzlobiG (#32404) üzenetére


Himym
senior tag

Ha nincs plexi blokkod mint ahogy Danati kolléga is járt, és erős pumpád van pl D5 nyomd át az egészet nagyobb fokozaton úgy megtuod, hogy vagy e szivárgás és azt is, hogy a radid levegős-e. Ha a tartályodat nyitva tudod hagyni addig akkor hagyd nyitva kimegy a levegő... :R Többb 5letem nincs.

C^^ Placebo? Hä? :F

[ Szerkesztve ]

(#32408) SzlobiG válasza Himym (#32407) üzenetére


SzlobiG
félisten

Laing DDC van XSPC tetővel. Majd átnézem egyiknap akkor megint de szerintem a radi lesz mert néha hallani csobogást benne aztán majd kiderül.

Amúgy a csöveknek mennyi az átlag élettartamuk? Mennyi idő után érdemes újracsövezni a rendszert? Mer ugye a bilincsek is összenyomják egy időután és nem szorítanak annyit.

(#32409) varga911 válasza SzlobiG (#32408) üzenetére


varga911
senior tag

Nekem a radimon 3 évig ugyanaz a Clearflex cső volt, nem kellett leszerelni, semmi baja nem volt. A fém awabok úgy ráfogták, hogy le kellett vagdossam a csonkról annyira rágyógyult. Talán jobb is ha öreg. :D

(#32410) Himym válasza SzlobiG (#32408) üzenetére


Himym
senior tag

Akkor azt próbáld meg hogy ha kivan kapcsolva a gép fejetetjére vagy eldöntöd a a gépet és úgyis megnézed, hogy sziverod e elméletileg a víznek lekell mennie a radiba ha az van felül és kitolják a vizet... Ha tudod, hogy kell belőni a pumpát gépbekapcsolása nélkül akkor kapcsold be és szépen lassan tedd vissza alaphelyzetbe a gépet és utána kapcsold be visszadugod a helyére a tápt stb...

Ez még segíthet ha ez sem oldaja meg vegyél újat. :DD Na jó nem csak poné volt. :R

Üdv.

(#32411) gabipaci válasza gabipaci (#32400) üzenetére


gabipaci
addikt

Meghalt a VGA. Temethetem.
Beruházok újba.
5970, a blokkot meg visszaküldöm, adjanak az új karira helyette.

Logitech hardware tester

(#32412) SzlobiG válasza Himym (#32410) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez még a rendszer összerakása után megtörtént hogy forgattam a gépet.:D Mind1 végül is nem zavar utána töltögetek csak nehogy megölje a cuccaim.

gabipici: Én gondoltam hogy halott az a vga.:D

[ Szerkesztve ]

(#32413) Himym válasza SzlobiG (#32412) üzenetére


Himym
senior tag

Okés azért mondtam a döntögetést mert ha a radi lenne esetleg a hunyó akkor megtudod...
Nem gáz az után töltés de mégis megkeresném a gondot. :R

gabipaci ezt a vga blokkot vedd 5970re! 5970 és még használati utmotató is van hozzá!!!!

(#32414) DigitXT válasza gabipaci (#32411) üzenetére


DigitXT
félisten

Szar ügy.:( Btw. szerinted ez a visszaküldős dolog menni fog?:F
Elvégre nem hiszem, hogy használt cuccokkal is kereskednének.

(#32415) gabipaci válasza Himym (#32413) üzenetére


gabipaci
addikt

Azt a blokkot neztem ki en is. A masik oladlat erdemes megvenni?

Ha nem cserelik be a blokkot, kenytelen vagyok venni ugyanilyen VGA-t.
Este irtem nekik, meglatjuk.

Logitech hardware tester

(#32416) gabipaci


gabipaci
addikt

Na, az elobb msn-eztem az aquatuningos Pascal komammal.
O intezte az afa mentes vasarlasomat is.
Azt mondta nem zarkozik el a cseretol, de penzt vissza nem nagyon akar adni, mivel ez ugyanolyan szitu, mintha csak meggondoltam volna magam.
Estere igerte a reszleteket, 196email van a bejovo postaladajaban.
Ja, kaptam toluk katalgust ajandekba, meg ket zacsko gumicukrot.
Aquatuningos zacsiban.

Logitech hardware tester

(#32417) Himym válasza gabipaci (#32416) üzenetére


Himym
senior tag

LoL. :C

Fogalmam sincs, hogy beszámítják e ha a blokkot is oda tetted akkor nem hiszem akkor jóh ha azt nézted ki és figyelmesen mindenhova mindent tegyél és a csavarokat ne egyből tépd be mert akkor temedheted megint az égeszet és kidobtál több 100k-t...

(#32418) Tebuu


Tebuu
csendes tag

Hello
Szeretnék tanácsot kérni vizhütés ugyben
a konfig kb igy nézne ki
ASUS P7P55D EVO alaplap
Intel Core i5 2.66GHz 8MB
ASUS Radeon EAH5870/2DIS/1GD5
CORSAIR TX650W
Szal milyen rendszerek jöhetnek szóba ?
házat még nem választottam esetleg javaslat ?
igazándiból nagyon csendes házat szeretnék :K
nem volt még vizhütésem de elegem van a venti zajból :(((

(#32419) gabipaci válasza Himym (#32417) üzenetére


gabipaci
addikt

Beszámítják, holnap adom postára :)

Logitech hardware tester

(#32420) LBandi


LBandi
aktív tag

Megjöttek a vízhűtéshez a cuccaim, amit az aqua-ból rendeltem :))

Mindent szépen becsomagolva megkaptam csak egy valamit hiányolok mégpedig a Laing D5 réztetős pumpához nem adtak sarukat meg 4 pines csatlakozót, most ez nem jár vagy kifelejtették a csomagból?

A swiftech apogee XT-hez 2 hátlap jár, vagy mindekettőt fel kell szerelni? :F

Egy észrevétel, én rendeltem 45 fokos kanyarokat annak ellenére hogy sokan mondták nem érdemes mert nagyon leszűkül, hát én megnéztem és semennyivel sem kissebb a belső átmérője mint egy hozzá való csatlakozónak és ugyanez elmondható a 90 fokos kanyarokról is. (Azért megjegyzem hogy 13/19-es csati-ról és kanyarról van szó, amiknek a belső átmérője 10mm)

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32421) Himym válasza LBandi (#32420) üzenetére


Himym
senior tag

Igen a négypines akármi nem jár már hozzá a legdrágább lainghoz ki is van írva. :(
CPU hűtőhöz fogalmam sincs de azért van a használati utmutató. :R

(#32422) gabipaci válasza LBandi (#32420) üzenetére


gabipaci
addikt

Csak az egyiket tudod felrakni, a másiknak nem jó a lukkiosztása az alaplapodhoz.

Logitech hardware tester

(#32423) petike2004


petike2004
csendes tag

hali. szeretnék segitséget kérni, a rendszerem szeretném levizezni. a konfig a következő:
asus p45td deszka, q8200-es proc 2,3-ról 2,8-ra emelve a memória okán, ddr3 1600mhz 2 giga geil ultra, 5750es vga,corsair vx450 táp.
inkább szettet nézegettem,mert nem vagyok jártas a témában. ezt lestem ki:
http://ipon.hu/webshop/product/thermaltake_cl_w0171d_pw880i/132384
ez elég lenne lehűteni a rendszert? érdemes a vga-t hűteni? alapból 42 fokos.
egyenlőre zalman cnsp9550es hűti a procim, 35-40 fok közt van. ennél jobban leviszi a víz? érdemes külön venni folyadékot, ergo jobban hűlne a rendszer ha nem gyári vizet használok? ha igen, ajánljatok légyszi.
szal jó lenne a szett, vagy darabokban összerakva is elfogadok tippet. köszi :R

(#32424) Fel válasza petike2004 (#32423) üzenetére


Fel
addikt

Inkább ezt a szettet ajánlanám: [link]
Egy Core2Quad cpu-hoz tökéletesen elegendő, sőt biztosan elbírná a vga-d is (egy csak gpu blokkal, mivel más nem is létezik hozzá), de szerintem nem érdemes az 5750-est vizezni. Az alaplapodat sem érdemes vízzel hűteni...
Ez alapján akár a Tt szett is megfelelő lenne, de a Tody féle csomag időtállóbb, mert könnyebben bővíthető, mint a Tt.

[ Szerkesztve ]

(#32425) petike2004 válasza Fel (#32424) üzenetére


petike2004
csendes tag

az eggyel drágábbat is lesegettem, ami 42k. és lehet venni hozzá plusz radit?ergo ha nyárra veszek hozzá még egyet, jobban hűtené a rendszert? az azért fontos,hogyha 1366osra váltok, a hűtö megmaradjon. ezért is lesegettem ezeket. vagy máshogy értetted a bővíthetőséget? a vga nem fontos, procira gondoltam eredetileg. max a látvány miatt vizezném le a vgat is mert plexis a kuckóm.

(#32426) alibaba78


alibaba78
őstag

Sziasztok!

Sos! Vettem egy corsair H50-et. A kerdes, rakhatom a haz tetejebe a radit vizszintesen, vagy feltetlen fuggoleges helyzetben kell lennie? Bocs, ha hulye a kerdes, de nincs tapasztalatom vizzel. Koszonom!

(#32427) jones965 válasza alibaba78 (#32426) üzenetére


jones965
Modder

Ha a szerelhetősége lehetővé teszi, akkor igen, sőt ajánlott is.
Könyebben tudja a környezetébe disszipálni a hőt vízszintesen, ráadásul így alacsonyabb fordulaton járó venti is megteszi.

(#32428) Fel válasza petike2004 (#32425) üzenetére


Fel
addikt

Hmm.. azt a verziót nem is figyeltem, csak azt, hogy a Tt áráért milyet lehet venni.
A Magicool Xtreme 240-hez képest a Slim 360 (a két szettben lévő radik) tud hozni -2°C-t magas -4-5°C-t alacsony légszállítás melett. +2000-et megérhet.

A kisebbik radi is bőven elegendő egy cpu hűtéséhez, fölösleges mellé plusz radit venni nyárra (a triplával még inkább ez a helyzet).
A bővíthetőséget úgy értettem, hogy később illeszthetsz egyéb blokkokat is rendszerbe (kis fogyasztású vga blokkját, alaplapi NB blokk...). Viszont ha valami nagy hőtermelésű, felsőkategóriás vga-t raksz a rendszerbe, "full cover" blokkal, akkor oda már a Slim 360 radi is kevés lehet, de annak a cseréje is megoldható.
A Tody szettben lévő cpu blokk jó az összes legutóbbi intel foglalathoz. Azt nem kell cserélni az biztos!

[ Szerkesztve ]

(#32429) Bocaa


Bocaa
senior tag

Szerintetek mennyire lesz hatékony ha egy lemezradiátor hűtené a procimat. Szivattyúnak menne egy ipari szivattyú. Ezekért nem pénzt adok hanem itthon fel nem használt cuccokból rakom össze. Blokkokbókl megy csövekból jóminőségüt vennék :K
ilyen szivattyút használnék
maxon egy óra alatt 3240l/h
nemrossz

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#32430) shteer válasza Bocaa (#32429) üzenetére


shteer
titán

lemezradiátor nem tartaná hűvösen a vizet

..szerintem jónak tűnik

(#32431) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy a Laing DDC-1T pumpát miként tudom szabályozni?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#32432) jones965 válasza Bocaa (#32429) üzenetére


jones965
Modder

Minek neked ekkora térfogatáramú szivattyú, ráadásul 230V-on üzemel.
Ekkora vízszállítást nem is bírna el egy egyszerű pc vízhűtés, nem ilyen nyomásra vannak tervezve,és ha ez a rendszer valahol kinyílik, akkor lesz csak szökőkút.

(#32433) lucky07


lucky07
aktív tag

Nos nem tudom hogy ki tapasztalt ilyet eddig.
De a múlthéten vettem itt a pH-n egy Laing DDC-1T pumpát,össze szereltem tegnap ment is szépen minden rendben.De ma kapcsoltam volna be és látom hogy nem kavarja a vizet.
Megállt! :W :W :W
Ötlet vkinek? :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#32434) petike2004 válasza Fel (#32428) üzenetére


petike2004
csendes tag

köszönöm sokat segitettél. még az lenne a kérdés,hogy ahhoz a szetthez adnak vizet? az jó neki vagy megéri venni hozzá levet? láttam azon az oldalon van uv-reagens,én azzal szemezek :))

(#32435) lucky07


lucky07
aktív tag

Nah végre,elindult újra,meg kellet ütögetni tetejét és újra be röffent.
Csak most már mindig figyelni fogom hogy amikor be kapcsolom a gépet akkor ő is el indul-e!
Akkor a kérdésem továbbra is hogy hogyan lehet kisebb fordulat számra állítani,szabályozni! :R :C :DDD

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#32436) alibaba78 válasza jones965 (#32427) üzenetére


alibaba78
őstag

Nagyon koszonom a segitseged! Hala istennek, a Haf 922-es haz kialakitasa megfelelo erre a celra. Csak kicsit at kellett rendezni, amit ido hijan csak mostanra tudtam megcsinalni. Nos, had ne mondjam, 5 fokot nyertem vele ugyanolyan kornyezeti homerseklet mellett, es ami meg durvabb, hogy a 12-es venti 1700rpm helyett csak 800-on ment.

Sajnos nincs kepem az elozo allasbol, de borzasztoan boldog vagyok ettol az eredmenytol. Nagyon szepen koszonom! :R

mod.: Elozoleg 83-84 fok volt a legmelegebb mag 1700rpm-en.

[ Szerkesztve ]

(#32437) Himym válasza petike2004 (#32434) üzenetére


Himym
senior tag

Szevasz.

Vehetni vehetsz vizeket csak nem ajánlott mert lerakódást képeznek a blokkokban ezzel leszükítve a kereszmetszetet...
Kikel nézni valami jó gyártótól valami teszten keresztül esett folyadékát és azzal kisérletezni...
Am meg desztilát víz lenne a legjobb Innovatek algásodás és egyéb mocsok elleni vegyitékkel összekeverni a vizet és be a rendszerbe... :R

(#32438) viktor82


viktor82
őstag

Hello,házat szeretnék cserélni mert elég szűkös a vizhűtésem a házban!Erre gondoltam 2+3-as radi lenne benne 300t56-os tartály és 1 laing d5 pumpa!kiváncsi vagyok a véleményetekre! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#32439) lucky07 válasza viktor82 (#32438) üzenetére


lucky07
aktív tag

Nekem ilyen házam van és nagyon meg vok vele elégedve.
Bitang nagy jól el lehet benne férni. :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#32440) viktor82 válasza lucky07 (#32439) üzenetére


viktor82
őstag

Már régóta figyelgetemviz van neked benne tudnál képet dobni a beltérről hogy is néz ki és hogy lehetne elrendezni benne a vizet ,a neten közeli képet nem találtam! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#32441) Bocaa válasza jones965 (#32432) üzenetére


Bocaa
senior tag

ez van ingyen. meg lehet kisebbre venni teljesítményt egészen 300l/h -ig

A lemezradiátor tényleg nam tartaná hűvösen? ésha rakok ré egykét ventit? :DDD

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#32442) Tikakukac válasza viktor82 (#32438) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem az előző generációsból van két darab, szintén szerver kiadás. Méretileg tökéletes, elfér benne minden, igaz én még így is bővítettem rajta, de nekem nem átlagosak az igényeim. Ha tetszik ez a dizájn akkor jó lesz, marha erős a szerkezetük, az egyiket én szedtem már szét és irdatlan erős elhiheted, a koncepció pedig egyezik a tiéddel :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32443) viktor82 válasza Tikakukac (#32442) üzenetére


viktor82
őstag

És képet tudnál feltölteni a belsejéről? :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#32444) lucky07 válasza viktor82 (#32443) üzenetére


lucky07
aktív tag

Sajnos modding miatt át költöztem egy full plexi kuckóba.
De sztem csináltam anno képeketha azokat megtalálom akkor teszek fel neked.
De mondom én csak ajánlani tudom ,nagyon erős ház,és tényleg jó nagy. :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#32445) viktor82 válasza lucky07 (#32444) üzenetére


viktor82
őstag

Azért nagyon örülnék a képeknek remélem találsz róla! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#32446) danati válasza petike2004 (#32434) üzenetére


danati
senior tag

Az UV reagens lötyiket nem ajánlom. Lerakódik a rendszerben egy idő után.

Sokan ioncserélt vagy deszt vizet használnak fagyállóval 10%-os higítási arányban.
Én adaléknak Valvoline Super Coolantot használok. Eddig semmi bajom nem volt vele. ezzel az adalékkal csak arra kell figyelni hogy pontosan 5%-osra keverjük be, különben a felesleg kicsapódik.

[ Szerkesztve ]

(#32447) Tikakukac válasza viktor82 (#32443) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt van a galéria, korántsem a végleges változat, de nagyjából mutat valahogy. Konfiggal pedig még egy ideig nem lesz míg el nem megy festőhöz, de utána komplett vizesítéssel is láthatod :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32448) lucky07 válasza viktor82 (#32445) üzenetére


lucky07
aktív tag

Igen találtam!
El is küldtem neked néhányat privátban.
Remélem kicsit tudtam segíteni.A tartályt lehet belülre is építeni.Csak én kintre építettem.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#32449) lucky07 válasza Tikakukac (#32447) üzenetére


lucky07
aktív tag

Oh igen. :R
Már egy ideje figyelem a munkásságodat és próbálok ihletet meríteni.
És le a kalappal nagyon igényes és kreatív munkát láthatunk.
Gratulálok hozzá! :C :R
Kíváncsi leszek a végeredményre.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#32450) viktor82 válasza Tikakukac (#32447) üzenetére


viktor82
őstag

Köszi,szép igényes munka! :K :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.