Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32651) shteer válasza OC (#32650) üzenetére


shteer
titán

nem személyed ellen irányult. csupán az önkényes diszkriminációt támadtam.

..szerintem jónak tűnik

(#32652) jiggajigga


jiggajigga
csendes tag

sziasztok! szerintetek megérné megvenni a gigabyte 3d mercury házát? vízhűtés van bele építve és hihetetlenűl jól néz ki. mivel vízhűtéshez nem nagyon értek ti talán többet tudtok a gigabyte ezen megoldása megéri vajon a 80000forintot? én nagyon húzom a számat az összeg miatt, nem dobálom csak úgy ki a pénzt az ablakon, de ha megéri beruházni rá a hűtés végett valamint legalább 10 évig ez az alaplap szabvány (méret) marad akkor talán beruházok rá. ez a másik kérdésem egy kicsit off de ez ilyen összetett kérdés. az atx alaplapszabvány mikor kerül vajon leváltásra?

(#32653) Nferi1


Nferi1
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Biztos hogy valaki már kérdezte, de nagyon sok a hozzászólás, és nincs időm átolvasni.
Szeretnék egy komplett konfigot vízzel hűteni. A max keret 150000ft lenne. A fő szempont a teljesítmény és a biztonság.
Az alábbi cuccokat kellene hűteni:
Core i7 920 4-4,2 ghz
Radeon 5970+ 5870
GA X58 UD5
Milyen alkatrészeket ajánlanátok és mire kell odafigyelnem? Hol érdemes őket megvenni? (A webshop-ok között óriási különbségek vannak árban)
Esetleg jöhetne ötlet számítógépházra a vízhűtéshez.

(#32654) Fel válasza jiggajigga (#32652) üzenetére


Fel
addikt

Szia!

Szerintem nem ér 80 ezret (mondjuk én 90+k-ért láttam... annyit még amúgy sem). Szép nagy ház, és ötletes, hogy szépen bele van építve a vízhűtés, de a lényege,maga a hűtés nagyon gyenge... 1db 120-as radi éppen elég lehet valami gyengébb fogyasztású cpu hűtésére. Ha bővíteni szeretnéd, akkor ugyan ott a lehetőség a beépített párhuzamosítókkal, de akkor pedig a gyengécske szivattyú lehet az akadály. Úgyhogy szerintem felejtős, főleg enyiért.
10 évre előre tervezni PC fonton...?? Ugyanmár...

Nferi1: Ilyen rendszer hűtésére 150k kevés lehet... főleg ha ebbe az összegbe egy szép nagy háznak is bele kell férnie. Csak a vga blokkokra több mint harmada elmenne és akkor még hol van a cpu blokk, radi, cső, csatik...
Egyébként mire kell 5970+5870 páros?

Mindkettőtöknek: Tökéletes ház (jelenleg) vízhűtéshez: Corsair Obsidian 800D.

[ Szerkesztve ]

(#32655) Nferi1 válasza Fel (#32654) üzenetére


Nferi1
csendes tag

Szia!

A Corsair Obsidian 800D ház tényleg tökéletes lenne, de nem szeretnék 65-70 ezret kiadni egy számítógép házra.
Lehetőségem van "olcsón" beszerezni egy 5970-es kártyát. A mostani 5870-est sajnálom eladni, min. 30000 buknék rajta, de lehet hogy mégis ez lesz.
150 ezerből kellene kijönnie akkor a i7-920, ga X58 alaplap és a 5970-es kártya hűtésének.
Jó lenne ha a rendszerben lenne tartalék, lehetne a későbbiekben bővíteni.
Melyik radi bírja leadni ezt a teljesítményt normális hőfokon?

(#32656) Fel válasza Nferi1 (#32653) üzenetére


Fel
addikt

Egy lehetséges megoldás a rendszeredre: [link]

Olcsóbban lehet venni esetleg BA/CA Chieftec házat. Egy 1080-as radit fel lehet függeszteni az oldalára, de ha belül maradnál, akkor esetleg a felső részbe be lehet suvasztani két triplát (faragni kell nekik helyet a szellőzés érdekében)

[ Szerkesztve ]

(#32657) Oxi


Oxi
aktív tag

Úgy látom, a Corsair Obsidian D800-t az Antec és a Zalman házaiból gyúrták( koppintották) össze.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32658) Oxi


Oxi
aktív tag

Szerk.: sorry, duplázás.

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32659) Himym válasza Oxi (#32657) üzenetére


Himym
senior tag

De legalább megcsinálták. :B

(#32660) jiggajigga válasza Fel (#32654) üzenetére


jiggajigga
csendes tag

:K igazad van, tényleg nem szabad előretervezni :)) amúgy is irtó drága rámenne a gatyám is :P
köszi

(#32661) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Remélem a harcom az alienekkel immár végetér...
Fél éve sajnos a szükségradimat vagyok kénytelen használni, és bizony a friss fagyállóba úgy beköltöztek az alienek, hogy élvezet volt látni... Nesze neked etilénglikol....
Szal a tartályról, és a csövekről lengedező szöszök láttán felkaptam a latyakot, és beletoltam a rendszerembe egy jóadag domestost.... :Y :Y
Pár napig valami iszonyat trutyi lötykölődött a gépben...
Utána működés közben tartály feltölt, leereszt, feltölt, leereszt játékot játszottam. Kb 20 L vízzel mostam át a rendszert, majd egy újabb adag domestos a tartályba, csak hogy legyen benne valami.... :U
Azóta csak kórház szagú a gépem, alieneknek nyoma sincs...
A csövek köszönik szépen megvannak, a forrasztások rendben tartanak....
Hőmérséklet normális...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#32662) LBandi válasza Sándor -P20- (#32661) üzenetére


LBandi
aktív tag

Elárulod hogy milyen alkatrészekből áll a vízhűtésed, csak azért mert kíváncsi vagyok arra hogfy van-e benne aluminíum. Nagyon úgy néz ki hogy az alu és a glykol nem szeretik egymást.

OC: Azért csak a Zalman lötyjét tudtam tesztelni, mivel ezt rendeltem a leendő gépemhez, így jól jött ki hogy egy átfogó vizsgálatnak tegyem ki, mielőtt bevetésre kerülne, ezzel kizárva az esetleges rendszer takarítás, agyvérzés esélyét. Amúgy még mindig folyik a teszt mert a csak rezet tartalmazó üvegek még mindig makulátlanok (ami persze nekem kedvez).

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32663) OC válasza LBandi (#32662) üzenetére


OC
őstag

Persze, én értettem.

Pont ezért írtam, hogy -ha van rá igény, akkor- készítek egy átfogóbb tesztet, több lötyivel, a Te teszted analógiájára.

(#32664) LBandi válasza OC (#32663) üzenetére


LBandi
aktív tag

Na az nagyon jó lenne mert ha netán mégis kiderülne hogy a réznél is jelentkezik ez a kicsapódás akkor más adalék után kell néznem.

A teszthez szükséges adalék ajánlásokat hova kellne írni ide vagy neked privátba?
Mely adalékok jöhetnek majd szóba, bármelyik vagy csak a M.O-n beszerezhetőek?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32665) OC válasza LBandi (#32664) üzenetére


OC
őstag

Szerintem a topic témájába vág nagyjából, de azért inkáb off-ba téve, jöhet ide (ha a topic többi lakója is egyetért vele).

(#32666) Himym


Himym
senior tag

Szevasz.

Akkor máris egy pár:
Nanoxia HyperZero
Nanoxia SpeedFlow
Nanoxia Stark Osmose
Nanoxia TurboFlow
Vagy ha egyszerüen megmondod mi a külömbség kösztük az ís jó. :R
Jah esetleg még Fluid XP.
Kösz. :))

[ Szerkesztve ]

(#32667) niklebi


niklebi
senior tag

Szerintetek milyen ez a tartály? Érdemes egy ilyenre beruházni? Nekem csak a feltöltése nem igazán érthető :F Jól gondolom,hogy csak az elölről lehet feltölteni? A pumpa megoldás tetszik igazán :K

(#32668) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok.
Vettem két vizes blokkot az alaplapra. NB, SB.
Az egyiket faragni kellett, mert nem volt jó a luktáv.
Azt hittem berosálok.

Szántam vagy másfél-két órát a hűtés kiegészítésére, abból lett mindennel együtt kb 4 óra.
VGA kapott Full Covert meg backplate-et, meg uyge a két híd.
CPU, RAM már hűtve.
Azt hiszem, már csak a kábelharisnyázás van, meg a csövek cseréje.
Aztán remélem egy időre vége - mert az asszony megöl...

Logitech hardware tester

(#32669) Oxi


Oxi
aktív tag

Sosem tudtam megérteni hogy minek költ el valaki egy valag pénzt vízhűtésre, ha 5-6db ventit is kénytelen búgatni a sok béna radin? Akkor már inkább egy egyszerű léghűtés: megmarad a pénz is, időt sem kell tölteni vele, a ventik zúgását is lehet élvezni ezerrel és még hűt is. :DDD

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32670) moongoose válasza Oxi (#32669) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Hogy érezzék a szabadság illatát. :DDD

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#32671) Bocaa


Bocaa
senior tag

szerintetek mi az a hőfok ami vízhűtésnél már sok? 60 °C??

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#32672) jones965 válasza gabipaci (#32668) üzenetére


jones965
Modder

Jó lesz ( lett) ez, csak a csövezést lehetett volna egyszerűsíteni is.

(#32673) gabipaci válasza jones965 (#32672) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszi.
Sajnos nem, mert a cső 13/10-es TYGON, és annyira puha, hogy a kis íveket nem lehet meghajlítani, megtörik. 16/10-es kellett volna.
De nem gond, mert kicserélem az egészet ilyenre:

Bár a képen nem az a méretű cső van, amit használni fogok.
Remélem jövőhéten elkészül.

Logitech hardware tester

(#32674) gabipaci


gabipaci
addikt

VGA vizesblokk felszerelése után kell valamit csinálni, hogy az everest ne fagyjon ki?
Mert a VGA venti hibája okozza elvileg a fagyást nálam, de nincs is venti a VGA-n.
Van valami megoldás?

Logitech hardware tester

(#32675) DigitXT válasza gabipaci (#32674) üzenetére


DigitXT
félisten

Te már megint kinyírtál egy VGA-t FC blokkal?:DDD
(Bocs, ez hülye poén volt, de valahogy ide illett...)

(#32676) gabipaci válasza DigitXT (#32675) üzenetére


gabipaci
addikt

Ott a pont :))
De úgy néz ki, a 10.4-es driver szarakszik, mert a CCC sem jelenik meg...
Amúgy szerelőnél a régi kártya, és azt mondta nem halott.

Logitech hardware tester

(#32677) helkis válasza OC (#32663) üzenetére


helkis
addikt

ha már így belemerültünk (h2o topic végüis :D), engem az érdekelne, hogy van-e olyan folyadék, amivel együtt lehet használni rezet + alu-t.. :B
úgy tudom az OCZ-flex2-esek alublokkosak..
most mezei fagyálló+ioncseréltvíz kering nálam és minden réz, de hamarosan bekötném a ramokat is..
előre is köszi! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32678) jones965 válasza helkis (#32677) üzenetére


jones965
Modder

Nálam a tartály alu, és hasonlóképpen mint Te, csak sima mezei fagyállóval használom a rendszert már lassan 2 éve, igaz gyógyszertári desztvízzel, de semmi lerakódás és elszíneződés nincs a rendszerben.
Egyedül a tartályon lévő csatiknál van oxidáció, de ez csak a szétszereléskor látszódik.
Magát az elektro-kémiai reakciót semmilyen adalékkal nem tudod kivédeni, ahol réz és aluminium találkozik, mégha ha nem is közvetlenül . A víz közvetíti az ionokat.

(#32679) helkis válasza jones965 (#32678) üzenetére


helkis
addikt

köszi! :R
folytatnám az agymenést, lehet hogy építek neki egy külön kört, külön alu-radival pumpával, viszont alu csatiról nem tudok (vagy ha már nikkelezve van akkor ok?), tehát azt kellene valahogy kimérni, hogy milyen arány kell a gyors és a lassú reakcióhoz ha réz+alu van a körben, tehát ha csak 2-4db rézcsatival van szerelve pl. akkor mire számíthatok.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32680) danati válasza helkis (#32677) üzenetére


danati
senior tag

Valvoline Super Coolantot használok ioncserélt vízzel lassan fél éve alu és réz blokkokkal. Eddig lecsapódás nem volt.

(#32681) Joshi válasza helkis (#32677) üzenetére


Joshi
titán

A gyári alu cuccok eloxáltak tehát ha nem karcolódik meg az a felület ahol az alu érintkezik a folyadékkal akkor nem lehet gond. Nálam is több alu és több réz blokk van a rendszerben idestova 3 éve de semmi gond nincs a GlycoShellel. ;)

Tud valaki olyan 12V-os pumpát tartállyal együtt ami aránylag kicsi és olcsó? Egy HTPC-be lenne tehát nem kell erős változat. Ebbe a házba kellene hogy elférjen valamilyen módon :U

[ Szerkesztve ]

(#32682) Bocaa


Bocaa
senior tag

szerintetek melyik a legjobb a univerzális blokk?
ill. melyik a jobb vétel
koolance cpu-340 | thermalright xwb-1 | enzotech scw-1 sapphire | vagy xspc delta v3 |
a múyanag tetős blokkoknál nem féltek ,h eltörik stb?

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#32683) ImpersonatoR

Egy ilyen előre összeállított set el [link] mint pl ez kb milyen processzorhőmérsékletet tudnék elérni egy i7 930 as társaságában ha kezdetben semmi más nem lenne hűtve vele csak a processzor maga. 4.0 ghz körül olyan 45-50 fok kivitelezhető?

(#32684) Oxi válasza ImpersonatoR (#32683) üzenetére


Oxi
aktív tag

Szerintem terhelés alatt nem.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32685) DigitXT válasza gabipaci (#32676) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez jó hír.:R

(#32686) gabipaci válasza DigitXT (#32685) üzenetére


gabipaci
addikt

Megkaptam a választ az, bár ki még nem próbáltam.
Azért megnyutató...

Logitech hardware tester

(#32687) gabipaci


gabipaci
addikt

Bocsesz már, de nem értem a számozást.
13/10-es tygon csövem van, és nem vágom, hogy ezek közül melyik lenne nekem jó.
Csak amíg el nem készül a fémcső rendszer, mert még nincs meg hozzá minden. (ingyen próbálom beszerezni, mert amúgy húzós lenne.)

Köcce

Logitech hardware tester

(#32688) Himym válasza gabipaci (#32687) üzenetére


Himym
senior tag

Milyen szinüt keresel? Amúgy szerintem 11,2 mmeres lenne neked a legjobb ezek tudnak tágulni. A 14mmes már túl nagy lenne a 11,2mmeresnél kissebb meg már nem tudom, hogy tudna e annyit tágulni. :F

[ Szerkesztve ]

(#32689) gabipaci válasza Himym (#32688) üzenetére


gabipaci
addikt

Narancs az asszony kedvenc színe, és a halványkék folyadék és átlátszó cső harmonizálna vele szerintem.
Kösz a gyors választ, megvéve.

Logitech hardware tester

(#32690) Himym válasza gabipaci (#32689) üzenetére


Himym
senior tag

Nm. :R

Jó választás a narancs. :K

A 14 is jó lenne még szerintem túlzás volt a "túl nagy lenne" kifejezés de a 11,2 az tutira megfogja a csövedet.

[ Szerkesztve ]

(#32691) Fel válasza gabipaci (#32687) üzenetére


Fel
addikt

13/10-es csőhöz 14-es spirált használj. Nálam 13/10-es R3400 csőhöz, fekete Primochill 14,2-es spirál volt. Könnyű volt rá feltenni és remekül megtartotta, nem tört sehol a cső.
A 11,2-es szerintem kicsi 13-as külsejű csőhöz.

A D5-öt sikerült megjavítani?

(#32692) Himym válasza Fel (#32691) üzenetére


Himym
senior tag

Szeirntem 1,8 mm-et csak tud tágulni az a műanyag tekercs.

(#32693) gabipaci válasza Fel (#32691) üzenetére


gabipaci
addikt

Igen, meglett a baja a D5-nek.
Egyszer feltekertem maximumra, és kiakadt a pövök.
Mikor szétszedtem, letekertem, mostmár csendben van.
A csöveimmel az a probléma, hogy nem 13/10-est kellett volna vennem, hanem 16/10-est.
Kedden utánanézek a fémcsövezésnek, és ha nem tudom megoldani, veszek ilyen csövet ilyen spirállal.
Bár erősen gondolkodom ezen a megoldáson is.

Logitech hardware tester

(#32694) Himym válasza gabipaci (#32693) üzenetére


Himym
senior tag

Miért szeretnél ennyire szűk keresztmetszetü csövet? :F

(#32695) gabipaci válasza Himym (#32694) üzenetére


gabipaci
addikt

Arra az összedughatósra gondolsz? Nem szeretnék, de nem találok nahyobbban olyat (legalábbis az aqua oldalán)

Logitech hardware tester

(#32696) Himym válasza gabipaci (#32695) üzenetére


Himym
senior tag

Nem arra hanem alapból miért 9,5 mmes belsős tygont? :F

(#32697) gabipaci válasza Himym (#32696) üzenetére


gabipaci
addikt

Mert tygonból nincs 10-es belső átmérős, és az a fél mili kb parasztvakítás.
Szerintem

Logitech hardware tester

(#32698) Fel válasza gabipaci (#32693) üzenetére


Fel
addikt

A 13/10-es csővel szerintem nincs semmi baj. 16/10-re biztosan nem váltanék, akkor inkább már 19/13 (de ahhoz ugye a csatikat is cserélni kellene). De a legegyszerűbb mégis inkább a spirál lenne a 13-as csőre.
És értelemszerűen a spirálnak kicsit nagyobbnak kell lennie, mint a csőnek amire ráhúzzuk. Ha kisebb az átmérője, mint cső külső átmérője, akkor szépen bele fog nyomódni a csőbe. Mert ugyan enged az a spirál, ha mondjuk egy fém csőre húzzuk rá, de ha szilikonra, akkor már ő az erősebb...

Abból a bedugós csatlakozóból nem nagyon van vastagabb csőhöz, esetleg valami pneumatikás boltban... Egyszer valaki írt itt arról, hogy Festo csatikat használt, de lehet az is 10-es külsejű csőhöz volt kitalálva...

Ez a fém csövezéses dolog érdekes lehet... Biztosan marcona kinézetet kölcsönözne a rendszernek. Kíváncsi leszek mire jutsz :R .

Egyik 13/10-es sem igazán 13/10, hanem 12,7/9,5... mert ugye nem metrikus mértékegységel jellemzik őket, hanem angolszásszal (1/2" / 3/8").

[ Szerkesztve ]

(#32699) gabipaci válasza Fel (#32698) üzenetére


gabipaci
addikt

A kezembe került melóban egy ilyen 3mm-es falú cső.
Na, az elég izmos, nem törne, ahhoz a spirál sem kell.
De már majdnem biztos, hogy a fém megoldást választom. Szerintem is elég robosztus kinézetet kölcsönözne. Nagyon tetszik, a fényes cső, és rajta a gyártási feliratozás.
Azzal kell kezdenem, hogy az 1/4-es menetet át kell alakítanom 3/4-esre, mert ahhoz csatlakozik a 10mm körüli belső átmérős cső.
Kell 18 ilyen átalakító, és saválló anyagból ez elvileg 30 euró darabja (idekint).
A csőből kell vagy 2szál, az is vagy 2x30 euró. A csőhajlító 250 eurót kóstál, a tömítés bennevan a csatlakozóban (fém tömítés, nagyon komoly).
Ugye nem kell mondanom, hogy az alapanyag ingyen lesz, a hajlítót meg megkapom hétvégére... Az egyetlen kérdés, hogy van-e ilyen csatlakozójuk bent a cégnél.

Logitech hardware tester

(#32700) jones965 válasza gabipaci (#32699) üzenetére


jones965
Modder

Nagyon precízen, tized milliméter pontosággal kell dolgozni a fix csövezéssel, egyébként vagy nem lesz tökéletes az illeszkedés a hűtendő alkatrészeken, vagy ne adj isten hardver károsodás is adódhat a felületi feszültségekből adódóan.
Én szurkolok neked, mert biztos egyedi lesz a hűtésed, ha kész lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.