Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32301) Tomi84 válasza Himym (#32299) üzenetére


Tomi84
aktív tag

pontosan az, csak nem túróból van, hanem acél :DDD
van egy ismerősöm, aki cnc maróval dolgozik, és vele csináltattam két ilyen elosztót, hogy ne sorba kössem a blokkokat, hanem párhuzamosan. Hogy teljesítményben mennyivel jobb így nem tudom, mivel soha nem is voltak sorba kötve, de anno (2003 környékén csináltattam az első vízhűtésemhez) nagy találmány volt. Csak erős szivattyú kell hozzá, én egy hydor L40-eset használok.

(#32302) Himym válasza Tomi84 (#32301) üzenetére


Himym
senior tag

Hm okés. :DD
Sok sikert hozzá. ;)

(#32303) jones965 válasza Tomi84 (#32301) üzenetére


jones965
Modder

Az az egy gond van a párhuzamosításnál, hogy jelen esetben nem tudod hogy melyik ágnak milyen az ellenállássa. Elnézve a blokkokat, elképzelhető, hogy a cpu blokkon megy a legkevesebb víz át, ráadásul a térfogatáram is jelentősen lecsökken áganként, ezzel is rontva a hőcserélés hatékonyságát.

A cpu hőfokok egyébként hogyan alakulnak? idle-load

(#32304) Oxi


Oxi
aktív tag

Igazán leszokhatnátok már erről az igénytelen "képfeltöltés" honlapról. :(

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32305) Himym


Himym
senior tag

Most már érdekel ez a kábel, hogy mennyire kell ehez a Laing D5höz.. :F

Mert ez a Laing D5 ugyan az mint a másik és ide ide van írva, hogy nem adják hozzá a 4pines kábelt..

Sehol egy képen se találtam csatlakozó helyet a pumpán ahova rádughatnám ezt a 4pines kábelt...

[ Szerkesztve ]

(#32306) jones965 válasza Himym (#32305) üzenetére


jones965
Modder

Amit linkeltél, az egy USB kábel, és a D5 szivattyúhoz nem kell ilyen. Nem is tudnád hová csatlakoztatni.
Legfeljebb húsvét közeledtén, masniként rákötnéd. :D

(#32307) Himym válasza jones965 (#32306) üzenetére


Himym
senior tag

Akkor milyen 4 pines kábel kell neki?

(#32308) Tomi84 válasza jones965 (#32303) üzenetére


Tomi84
aktív tag

ez igaz, én is gondolkodtam rajta, de egy megfelelően erős szivattyú esetén elhanyagolható a probléma. anno próbálkoztam egy hydor L20-assal, az bőven kevés volt 3 ághoz, bekötöttem mellé egy L40-est, úgy már teljesen pöpec. Megtartottam mindkettőt, mert az L40-essel nem lehet légteleníteni, olyan erős, hogy ha csak egy kevés levegő is van a rendszerben egyből elkezd habosodni.

oxi: mi a baj a kepfeltoltes.hu-val? szerinted melyiket használjam, illetve az miért jobb?

[ Szerkesztve ]

(#32309) Fel válasza Himym (#32307) üzenetére


Fel
addikt

Molex tápcsati (igaz csak a 12V-os és a földelés van bekötve a szivattyúba).
Nekem úgy érkezett a réztetős D5, hogy a tápcsatlakozóját nekem kellett összeraknom. Hagynak rajta egy ~1m-es (kéteres)kábelt, mellécsomagolják a molex véget, négy érintkezővel, a többi pedig DIY.
Ezt sikerült belőle kihoznom :) :[link] Ha már nekem kellett összeraknom, akkor már harisnyáztam is a bábelt (igaz csak 10mm-essel sikerült, a 6mm-es nem ment rá a két vezetékre), és egy jobb fajta, fekete molex dugót használtam.

[ Szerkesztve ]

(#32310) Oxi válasza Tomi84 (#32308) üzenetére


Oxi
aktív tag

Nem érhető el a feltöltött kép( mint a Te képeid pl.), nem érhető el az oldal, letörölték a képeket, időtlen-időkig tart egy nyamvadt kép feltöltése stb. Pont arra alkalmatlan, amire létrehozták.
Ebben a témakörben is, mint sok másban, a külföldi orientációt javaslom, pl. amit danati fórumtárs ajánlott néhány hozzászólással fentebb.
Én ezt használom:

Tinypic

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32311) LBandi válasza Fel (#32309) üzenetére


LBandi
aktív tag

Jaj de jó már látom hogy szenvedhetek ezzel is... :(

Amúgy a szivattyú kábeleit hogy a csudába kell bekötni mert a képen annyit látok hogy van egy adag a szivattyú mellé de a pumpán egy deka lyukat vagy csatlakoztatási pontot nem látok ahova be lehetne kötni, ráadásul ha forrasztani kripelni is kell az külön jó mert ahhoz még szerszámom sincs. Látom szépen belepasszolt az adapter én is azt fogom lerendelni.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32312) Himym válasza Fel (#32309) üzenetére


Himym
senior tag

Forrasztással nincs egy csepnyi bajom se ha kell mert van itthon 4 darab forrasztó is meg vagy 40 km forrasztóón is. A molexbe bedugni ezeket a pines izéket ezzel se lenne nagy gond. A gond ott kezdődne, hogy a kábel mind2 végét csupaszítani kell vagy krippelni kell mert, ezekehez nincs szerszámom?
Ha bele volt kötve akkor hogy szedted le harisnyázáshoz, vagy nem is kellet ahoz leszedned, de a képen külön van minden....?
Ha mind2tőt kell akkor fogom azt beviszem a suliba és ott megcsináltatom egy tanárral.

LBandi ha meglesz a szivattyú akkor lökjél be pár képet mit hová és hogyan... :R

[ Szerkesztve ]

(#32313) Fel válasza Himym (#32312) üzenetére


Fel
addikt

Nem kell forrasztani. A szivattyú felől a helyén van a madzag. A csatlakozót kell a másik végén rárakni/összerakni. Gondolom azért nem rakják rá gyárilag, hogy tetszőlegesen méretre lehessen szabni a vezetéket (én kb. elfeleztem, ~50cm-t hagytam rajta).
A vezetékvég blankolva van, csak rá kell krimpelni egy-egy "tűt" és bedugni a molex csati megfelelő lyukaiba. Puskának egy másik csatlakozót használtam, de itt van egy ábra is (Mondjuk pont a másik kettő lyukba kell dugni a vezetékeket, de ez a feliratokból gondolom egyértelmű).

(#32314) Himym válasza Fel (#32313) üzenetére


Himym
senior tag

Értem most már. :R
Am a kábelezéshez te milyen hőre zsugorodó gumit használtál/használsz?

(#32315) gabipaci


gabipaci
addikt

Hi!
Kérdezek egy okosat:
Mi akadályoz meg abban, hogy a csöveket, csatlakozókat lecseréljem savállóra?
Megcsinálnák nekem ingyen.
Lesz belőle valami gondom?

Illetve azokban a rendszerekben, ahol nem megoldott a tartály hozzáférhetősége, milyen szelepet raknak a víz leengedéséhez, feltöltéséhez?

THX

Logitech hardware tester

(#32316) Himym válasza gabipaci (#32315) üzenetére


Himym
senior tag

Semmi nem fog megakadájozni szerintem tök mind1 hogy saválló vagy nem saválló csőből van a rendszered...
Szerintem egy darab cső egy T elágazásból megoldhatja a felöltést a rendszer legtetején meg alul is egy T elosztás a leeresztéshez.

De lehet nem jól mondom nem tudom de a leeresztést azt ugyfogom megoldani ahogy leírtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#32317) Fel válasza Himym (#32314) üzenetére


Fel
addikt

Fogalmam sincs milyen típusú pontosan... (RBK-1 felirat van rajta). Még valamikor régen kaptam egy ismerőstől. Annyiban nem a legjobb, hogy belül gyantás és egy kicsi ki is folyt belőle a felmelegítés után. Bármelyik villanyszerelési boltba bemész, vehetsz amilyet szeretnél.

(#32318) Himym válasza Fel (#32317) üzenetére


Himym
senior tag

Hm okés köszi szépen a segítséget azt hiszem most már minden megvan ami kell.
Esetleg ha lenne még kérdésem azt hiszem beírok a topikba. :R

(#32319) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Tájékozódás képpen kérnék némi segítséget. Most vizeztem be a gépem ezzel a szettel:
cpu blokk: T56 v3.extrem UNIVERZAL alu
pumpa és tartály: XSPC X2O 450 - 12voltos
Hőleadó: Magicool xtrem Triple 360
XSPC RAZOR 5970
Ventilátor: 3db 12cm-es Arctic-Cooling 1200rpm
Csatlakozó: 8db normál nikkelezet
Csőbilincs: 8db bontható 10-12mm-es
Cső: 2m 8 / 11-es PVC cső
A videókártya hőfoka ok több mint 20 fokkal hűvösebb mint a gyári hűtővel, a processor I7 920 D0 3.6Ghz 1.2815V, 40-43 fokos idle állapotban. Ez utóbbi hőfokára lennék kíváncs, hogy hogyan alakul nálatok! Megahalemsel +1 1200 as ventivel volt 50-52 fok idle.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#32320) jones965 válasza ezsolti (#32319) üzenetére


jones965
Modder

Nálam alapon 3,8Ghz-n ennyi.

A víz hőmérséklete: 27'C
Amennyiben jól értelmezem, akkor az 5970-es kártya is vízzel van hűtve. Ez esetben kevés az a tripla radi, azért ilyen a hőfok a cpu-n.

[ Szerkesztve ]

(#32321) gabipaci válasza Himym (#32316) üzenetére


gabipaci
addikt

Igazából ez a saválló cső fémből van, és elég sepcón kell felrakni.
Úgy kell méretre hajítani.

Logitech hardware tester

(#32322) TTomax


TTomax
nagyúr

Sziasztok...
Egy igazán "hozzáértő" ember segítségét kérem..Szeretném felmérni hogy mibe kerülne nekem ha egy vízhűtés... amit szeretnék hűteni az a proci és esetleg a VGA... a lapomat nem találom melegnek... VGA-böl viszont nem ez lenne ami van ,hanem vagy egy 5970,vagy egy 470SLI ez még a jövö zenéje... most egy NZXT házam van,remélem nem kellene cserélni.. a konfigom többi része az adatlapomon.

Na most csak innen tudok vásárolni úgy hogy egy kb. ár érdekelne mégis mennyi lenne .... a (gpu blokk persze a jövő zenéje,csak azért írtam,hogy mégis mekkora hűtési teljesítményre van szükségem). Köszönöm aki szán rám egy kis időt!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32323) Himym válasza TTomax (#32322) üzenetére


Himym
senior tag

Szevasz.

A rendszer. Amit linkeltél honalp elég gyér alig van valami radi gondotlam linkelem aquából.
Amit nem, tudok, hogy mekkora a házad mekkora a keret így válogattam ami jól néz ki és elégséges.
Esetleg hol laksz azért kell abból a boltból? :B
Ha több infóval szolgálsz úgy módosítok rajta. :R

Üdv.: Himym

[ Szerkesztve ]

(#32324) danati válasza Himym (#32323) üzenetére


danati
senior tag

Én inkább ezt a cpu blokkot ajánlanám. Sokak szerint ez a manapság kapható legjobb blokk hűtés és ellenállás szempontjából is.

(#32325) Himym válasza danati (#32324) üzenetére


Himym
senior tag

Igen lehet olvastam róla de ha kinyitod hogy cseréld azt a lapocskát ugrott a garanciád... :W
De attól függetlenül lehet, hogy ez a legjobb amit ajánlani kellene

[ Szerkesztve ]

(#32326) Himym válasza Himym (#32325) üzenetére


Himym
senior tag

Jate plate 5-össel megy a legjobban de természetesen nem az van benne.

(#32327) danati válasza Himym (#32325) üzenetére


danati
senior tag

(#32328) jones965 válasza Himym (#32323) üzenetére


jones965
Modder

Érdekes.... :U , magadnak a fórum tagoktól kérsz segítséget, másnak kapásból adod a tanácsot.
Egyébiránt azért választotta azt a shop-ot, mert Manchester-ben él. Adatlap.

De hogy jót is írjak, az összeállított rendszer jó, csak mi adja le a hőt, mert radit nem ajánlottál. ;]
Megteszem én: -ehhez a rendszerhez, hogy optimális legyen a hűtési hatásfok (árat nem írt TTomax), minimum egy tripla és egy dual radi szükséges. Ha van rá keret és kapható England-ban, akkor mindenféleképpen Black Ice GTX360, vagy thermochill PA 120.3
Ezek könnyedén megbírkóznak egy dual radi társaságában ezekkel a hőmenyiségekkel.
Ezeket a radikat befolyásolhatja a ház mérete, valamint hogy házon belül vagy kívül akarja elhelyezni a hőcserélőket.
Majd az érintett reflektál ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#32329) Himym válasza jones965 (#32328) üzenetére


Himym
senior tag

A csudába tudtam, hogy valamit elfelejtek. Asszem azért nem raktam mert nem tudtam mekkora a háza, adatlapról csak a házat próbáltam kideríteni de az nincs benne, tudom hogy leírta hogy nzxt háza van de a tipusát nem.

Persze, hogy segítek másnak miután engem felvilásítottatok meg utána néztem pár dolognak így miért ne segítsek? ;)

danati Köszi ezt enm tudtam. :R Azt a smájlit nem rád értettem hanem a garanciára gondoltam. (azért írom ne hogy félreértsd) :B :R

[ Szerkesztve ]

(#32330) Himym válasza TTomax (#32322) üzenetére


Himym
senior tag

Szevasz.

Akkor ahonnan venni szeretnéd a cuccaidat szépen belinkelgetem, hogy ne keljen sokat keresgélned.

Pumpa: Laing D5 Vario Pump 12v
Pumpa tető: EK-D5 X-TOP - Acetal G1/4 Rev.2

Radi: XSPC RX360 Black High Performance Radiator <--- Név ugyan az mint Aquatuningban de sehol egy kép vagy egy tartalom az áruról, asszem nem adnak ehez 12xM4-es csavart aquában se adnak ehez. :W

Tartály: EK EK250RES2 Multioption RES 250 Rev.2
Tartályból van kissebb is ha az jobb lenne szerelni. :)

CPU-Blokk: EK-Supreme HF - Acetal+Nickel water block for all socket CPU's <--- Nem tudom hozzá járnak e a betétek. :F Név ugyan az mint Aquatuningban de sehol egy kép vagy egy tartalom az áruról

VGA-Blokk 5970: EK FC5970 Acetal Nickel VGA Block

Cső: Nem találok ebben a boltban 16/13mas csövet. :F Csövek

Csatik: Csatikból meg csak 19/13mas van ami használható lenne. :F Csatik

Majd valaki néz neked csövet csatiból van 19/13mas bár nem tudom hogy ott ugyan az e a méretezés mint nálunk. :F

A vég összeg eddig csati és cső nélkül:
Net Total: £313,20
Carriage: £9,43
VAT: £56,46
Total: £379,09 <---> 74K Ft

Remélem tudtam segíteni és jók amiket összeválogattam. :R

[ Szerkesztve ]

(#32331) jones965 válasza Himym (#32330) üzenetére


jones965
Modder

Jó lesz ez, alakul.
No még ez a radi, ami az álltalam említetteken kívül szóba jöhet, bár azt hiszem a teljesítményéhez képest egy kicsit drága.

(#32332) Himym válasza jones965 (#32331) üzenetére


Himym
senior tag

Szeirntem is jó lesz.

Az a radi amit mondtál ott nem kapható, azért választottam az XSPC-t mert az a legjobb szinte. :R

(#32333) jones965 válasza Himym (#32332) üzenetére


jones965
Modder

Nekem is van a talonban XSPC radim.

Várom az alkamat, hogy hova építsem be. :K
Ő pedig a gépház tetejébe van beépítve.

[ Szerkesztve ]

(#32334) Himym válasza jones965 (#32333) üzenetére


Himym
senior tag

De neked csak a procid van vizen nem? :B

(#32335) jones965 válasza Himym (#32334) üzenetére


jones965
Modder

Nézd meg a logout írásaimat, és megtudod a választ. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32336) Főcske válasza ezsolti (#32319) üzenetére


Főcske
tag

Szia!

Nekem igy első olvasatra soknak tünik az 1.2875V vcore nemlehetne csökkenteni rajta?

(#32337) Himym válasza jones965 (#32335) üzenetére


Himym
senior tag

Hm azt jól megmakelted tetszik nagyon akkor neked most 5x120as radid van.
Még jó, hogy van ez a szeretett COrsair obsidian 800D így nem kell vagdosni semmit. :B
Ha nem lenne elég a 3x120as Phobya akkor paterolok az aljába még egy 2x120as radit és az már mindenre elég kell, hogy legyen. :R

(#32338) Erdei88 válasza Himym (#32330) üzenetére


Erdei88
veterán

Bocs hogy beleszólok de a £379,09 az nem 74K hanem 114K

Még valami, Jet plate5 nincsen a EK blokkohoz, illetve van csak épp neked kell elkészíteni ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

(#32339) LBandi válasza Himym (#32337) üzenetére


LBandi
aktív tag

Én is kíváncsi leszek hogy egy tripla meg két dual phobya elviszi-e paszívan a rendszert alapból, aztán meg ha melegszik a helyzet majd csapok neki szelet ;]
Persze ehhez még jócskán me gkell szabdalnom a ház belsejét.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32340) gezatata válasza jones965 (#32331) üzenetére


gezatata
aktív tag

lehet én tévedek de e teszt szerint az XSPC RX360-as minden téren veri a Black Ice GTX 360-at.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#32341) Oxi válasza Himym (#32330) üzenetére


Oxi
aktív tag

Szép munka. :K :C

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#32342) Himym válasza Oxi (#32341) üzenetére


Himym
senior tag

Köszi. :R

Erdei88 Igazad van amerikai dollárt néztem angol font helyett. :R Kösz az észrevételt.

gezatata Teljesen igazad van oda vissza ver minden tripla 120ast csak hát drága. :(

LBandi Hajrá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32343) OC válasza Himym (#32342) üzenetére


OC
őstag

Nem mindegyik trpila 120-ast.

Alacsony (600RPM) fordulaton az új Black Ice SR1 megeszi ;)

(#32344) Himym válasza OC (#32343) üzenetére


Himym
senior tag

Többségre gondoltam. :P Am köszi az infót. :R

Más: Valaki tudja esetleg, hogy a Corsair Obsidian 800D-ben a 3x120as radi a 3rom ventivel együt milyen vastag lehet maximum, hogy ne logjon az alaplapra? Én egyetlen egy helyen láttam, hogy 10,5 centiméternél ne legyen vastagabb valaki tud pontosabb vagy egyetértő adatot adni?, thx :R

[ Szerkesztve ]

(#32345) TTomax válasza Himym (#32330) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez igen,köszönöm szépen ez igen szép munka...
Szóval akkor a felmerülő kérdésekre...a kiszemelt bolt azért itt lakom tőle pár kilométerre,és hát a garival sosem vacakoltak eddig még.
A házam ,na igen az fontos... egy NZXT Lexa S házam van [link]
A radikat,meg kívülre gondoltam,igazán az sem érdekel hogyha a ház oldalára kell is felcsavaroznom, mondjuk a tetejének jobban örülnék,de bármilyen kompromisszumra hajlandó vagyok,csak a hűtési teljesítmény legyen maradéktalan...
Tudni kell a gépemről,hogy 24/7 megy sokszor hetekig kikapcsolás nélkül...és hát amiért a vízen gondolkodom az az,hogy a mugen2-es hűtöm sem képes 75 fok alatt tartani a procimat foldingolás közben... tulajdonképpen a lapom nem meleg,sót a GTX280 gyári hűtése is bírja,de ha már egyszer elkezdem építeni akkor szeretnék tartalékot hagyni a rendszerben,ne legyen probléma ha egy fermit is le kell vizezni...
Az ár.. hm... hát ésszerűen de a persze nem a teljesítmény rovására... szóval ha egy radi 50fonttal drágább,de kompromisszum mentes akkor nem azon fogok vacakolni,viszont az értelmetlen "névvásárlás" nem foglakoztat...
Mivel eddig sosem foglalkoztam a témával,így teljesen laikus vagyok ezért is kértem segítséget,amit nagyon köszönök...Az azért még így is gondolom hogy az előre telepíthető rendszerek teljesítménye komoly kívánnivalókat hagy maga után...

Most igy hirtelen ami az eszembe jut így olvasgatva... ide most nekem több radiátor kell?Egy nagyobbal nem lehet megoldani....lemegyek a bontóba hozok én onnan egyet.... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32346) LBandi válasza Himym (#32342) üzenetére


LBandi
aktív tag

A tripla radi témához még annyit én is hozzátennék:
ha valaki viszonylag olcsón akar nagyon jó tripla radit annak a Phobya G-charger 360 lehet a megoldás, mivel jóval olcsóbb mint az XSPC (majdnem 25%-al kerül kevesebbe) és hőfokokban csak 1C-al, vagy még annyival sem marad el tőle némely esetekben.
Ime egy TESZT róla, igaz tavaj októberi és még a legelső verziót tesztelték de az eredméynek meggyőzőek.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#32347) ezsolti válasza jones965 (#32320) üzenetére


ezsolti
tag

Szia! Köszönöm a választ!

Kipróbálom a te beállításaiddal! Bár nálad sem 3.8Ghz-en a cpu-z szerint. Ahogy látom 12x181, és 0.944 V, ezzel hozza a 32-34 fokot. Lehet ezzel a fesszel nekem is esik még 8-10 fokot a hőmérséklet!

(#32348) ezsolti válasza Főcske (#32336) üzenetére


ezsolti
tag

Szia!

Most próbálkozom a tuninggal. Remélem tudom még lejjebb vinni a feszt vagy így hagyni és a GHz-et feljebb. Egyenlőre szinte minden auton van csak a szorzó, bclk, uncore és a memória van állítva manuálissan. A többit még nem látom át!

(#32349) Himym válasza TTomax (#32345) üzenetére


Himym
senior tag

Szevasz.

A háznak mekkora a 2 vizes lyuka fent átmérőre vagyok kiváncsi...

Szerintem azt sejted, hogy rettenetesen helyhiányban szenved ez a ház. :(
A radi csak is a házon kivülre rakható fel máshova nincs egy csepnyi helye sem.
Ha jól láttam már alapból van a ház tetején 2db 120as ventinek és 2x140es ventinek hely, még 1 darab 120as ventinek kellene kifurni a lyukat és megvan a radi rögzítése.
Az, hogy több radi kell e az határozza meg, hogy mekkora a géped úgy értem, hogy intel core i7 920 és egy 5970 vagy 480 sli oda már mora2tő kell meg rengeteg blokk az már drága és helyileg is nagyon kicsi ha mindenáron ebben utazol javasolnám a ház váltását is mert nagyon szűk. :( Háznak meg Cooler master HAF 932 vagy COrsair obsidian 800d vagy Silverstone tj07 ezek lennének még jók de nem olcsók ezek sem...
Vagy vegyél egy jobb cpu hűtőt pl promilmatech megahalems ha elfér és pakoljál rá két Coolink SWIF2 120p-t egy ventiszabályzóval

Ami nálatok kapható radik közül egyik se olyan mint a phobya, hogy 2-2 ki meg be járata van így mindenféle képpen kelleni fog egy 45fokos csati mert különben hatalmas ívet kell csinálod a házon kívül ami hát nem a legjobb a 90fokos csatikat hanyagoljuk mert csökkenti a teljseítményt és a pumpa élettartalmát is!

Akkor még a tartály elhelyezése is egy nagyobb feladat lesz mert ahoz sincs megfelelő rögzítési lehetőség.
Találtam neked egy single bayes ( 5,25" )DVD helyre menne tartályt nem ismerem nem tudok jót/rosszat mondani róla ez lenne az egyetlen ami használható lenne.:Bitspower BP-WT525P-BK 525 Bay Reservior Van előnye, hogy tud G1/4" és G1/2" csatikat is fogadni. Feltőltésileg nagyon egyszerü lesz mert a tartály a tetején nyitható és ott beöntöd a lötyit és kész.

Hogy a pumpát hol tudod elhelyezni arra fingom sincs mert semmi helyet nem látok hozzá csak moddingal méghozzá úgy, hogy ah csak 1 vinyód van akkor lekellene vágni a a vinyótartónak azt az oldalát ami a táp fele néz és oda beerősíteni a pumpát persze csak annyit vágni le, hogy tartsa azért a vinyót még...

A bekötési sorrend is rohadtúl meggondoloandó mert annyira szű a hely, hogy a pumpát mindenféle képpen a vgára kell kötni és a vga mellet kell egy másik csövet elvezetni de akkor már nem tudod bezárni a gépház oldalát... Radi-->Tartály-->CPU-->VGA-->Pumpa-->Radi

Esetleg van még valami másik bolt ahonnan lehetne turkálni? :F

Egyelőre ennyit tudtam még hozzá tenni a hűtésedhez nem lesz egyszerü de megéri szerintem. :R

LBandi: Igen én is olvastam ezt a tesztet és a Phobya egyre jobb nem véletlenül választottam én is azt de TTomax-nál nem kapható a Phobya.Boltra gondolok nem a kollégára. :R

[ Szerkesztve ]

(#32350) Himym válasza Himym (#32349) üzenetére


Himym
senior tag

Oh hülyeséget mondtam simán betudod csukni a gépház oldalát elnéztem a képet sorry. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.